Mamy sierpniowe 2019 - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-23, 12:22   #3451
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś może mi wytłumaczyć dlaczego w pierwszej ciąży nie czuje się dziecka do 20 tygodnia a jeśli to kolejna to czuje się wcześniej, już w 16?
Witam się w 17 tygodniu i wydaje mi się, że to co czuję to moje robaczki a nie wzdęcia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi sie, ze w drugiej ciazy po prostu wiadomo czego sie spodziewac u mnie 16+5 i chyba jestem w koncu przekonana ze to bobas sie wierci (pierwsza ciaza)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 12:28   #3452
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś może mi wytłumaczyć dlaczego w pierwszej ciąży nie czuje się dziecka do 20 tygodnia a jeśli to kolejna to czuje się wcześniej, już w 16?
Witam się w 17 tygodniu i wydaje mi się, że to co czuję to moje robaczki a nie wzdęcia


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojejku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 13:14   #3453
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

U mnie 17t3d i nic nie czuje a w pierwszej zaczelam czuc jakos w 17 tyg.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 13:56   #3454
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

U mnie 15+2 i sporadycznie wieczorami coś się przelewa po jednej stronie. Nie wiem czy to dziecko.

Ja nic nie kupuję bo raczej wszystko mam. Po porodzie, przesyłka z Amazon idzie 2 dni więc na szybko można coś kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 14:13   #3455
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

U mnie 16+2 i nic nie czuje jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 14:31   #3456
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja tez nc ne czuje Ale u mnie dopiero 15+2

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 14:44   #3457
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
U mnie 16+2 i nic nie czuje jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przypomnij mi to twoja pierwsza ciąża?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 14:50   #3458
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Przypomnij mi to twoja pierwsza ciąża?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciąża czwarta, ale pierwsza "tak daleko". Dotychczas udalo nam się dotrwac max do 10 tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 14:58   #3459
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Ciąża czwarta, ale pierwsza "tak daleko". Dotychczas udalo nam się dotrwac max do 10 tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To pewnie dlatego , ja w 1 poczułam 17+

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Jak wam sobota mija?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 18:31   #3460
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Spokojnie, tż ogląda tv a ja czytam książkę. No i czytam mamę ginekolog w międzyczasie. Leczę się z przeziębienia.. Ostatnio tyle odpoczywalam na wakacjach w liceum. Dobrze, że mogę zadbać o siebie, ciaza to chyba najdluzsze wolne w życiu. A jak u Was?
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-23, 18:35   #3461
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja wstalam o 7 bylam na lunchu z kolezanka potem zakupy obiaz i.z tz do parku a teraz ogladam tv i zaraz ide robic ciasto i sprzatac

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-23, 22:15   #3462
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Aaa ja całe popołudnie cisnęłam w planszówki ze znajomymi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 02:16   #3463
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja właśnie oglądałam "Instant family " wybaczcie ale nie wiem jak ten film przetłumaczyli. W każdym bądź razie beczałam przez pół filmu i teraz mnie głowa od tego boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 06:24   #3464
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

6;25 rano a ja od godziny juz nie spie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 09:18   #3465
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 09:36   #3466
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mdłości tylko jak zjem słodycze (to akurat dobrze) i mięso (no to nie za dobrze). tak to na zazwyczaj luz ;] (16+6)
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 09:54   #3467
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ale w sumie w ogóle ich nie miałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 10:54   #3468
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dziewczyny planujecie wracac do pracy po macierzynskim?

Pyt nr 2 kupujecie rzeczy uzywane czy wszystko nowe?
1. Tak planuję wrócić po macierzyńskim do pracy , jednak raczej nie do obecnej, jeszcze nie podjęłam decyzji czy pójdę na roczny macierzyński czy półroczny, wszystko wyjdzie w praniu, u nas fajne jest to że nie trzeba od razu decyzji podejmować, można wypisać pół roku a jeśli jednak się coś zmieni to wtedy dopisać kolejne pół. W pierwszej ciąży wróciłam po 5 miesiącach i mąż wykorzystał resztę urlopu. Było to u nas związane z kilkoma powodami po 1. potrzebowałam wrócić do pracy po 2. praca mnie potrzebowała po 3. względy ekonomiczne.

Pyt.2 w tej ciąży to wogóle mało zamierzam kupować bo większość rzeczy mam po córce, ale odniosę się do pierwszej ciąży, to co dostałam od rodziny to miała używane : wanienka, bujak,przewijak, leżak, trochę ubranek. Wózek i fotelik kupiliśmy nowe, nowy także laktator, butelki, pieluchy tetrowe, kocyki, pościel, łóżeczko.
Teraz moja siostra ma niespełna rocznika to wszystko mi odda bo już nie planuje więcej (ma troje ) . Napewno kupię kocyk, pieluchy tetrowe , bazę i na tą chwile tyle, ale pewnie coś tam w praniu wyjdzie .

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Nie wiem, wczoraj właśnie o tym z mężem rozmawialiśmy. Na pewno będę minimum ten rok w domu. Nie chcę wracać do dotychczasowej pracy... poza tym średnio opłaciłoby się płacić za żłobek lub nianię, bo wychodziłoby mniej więcej na zero z mojej pensji. Druga sprawa, że nie chcę po roku dziecka dawać do żłobka, więc temat na razie otwarty
Z ciekawości to ile u Was kosztuję żłobek ? Moje pierwsze dziecko chodziło do żłobka i drugie też zapiszę , oczywiście czas oczekiwania jest długi, ale małą zapisałam do żłobka jak miała 6 tygodni z zaznaczeniem że chce chodzić od września następnego roku czyli miała wtedy 14 miesięcy i dostała się bez problemu. Teraz zapiszę dziecko do żłobka jak tylko dostanę pesel, będzie to o tyle łatwiejsze że cała rekrutacja jest przez internet więc nawet z domu nie trzeba wychodzić. I będę chciała żeby poszło do żłobka wrzesień 2020 czyli będzie miało roczek.
U nas żłobek państwowy to wydatek około 350 zł miesięcznie. Wiadomo że dochodzą jakieś opłaty typu rada rodziców, ubezpieczenie, prezenty , ale jak dziecko choruje to są odpisy od czesnego więc suma sumarum średni te 350 zł to jest max co się płaci . A żłobek miałam cudowny , cudowne dziewczyny , moje dziecko które nie chciało nawet z babcią zostać do nich się lgnęło. Jedzenie gotowane na miejscu.

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś może mi wytłumaczyć dlaczego w pierwszej ciąży nie czuje się dziecka do 20 tygodnia a jeśli to kolejna to czuje się wcześniej, już w 16?
Witam się w 17 tygodniu i wydaje mi się, że to co czuję to moje robaczki a nie wzdęcia
Nie mam pojęcia, ja nie pamiętam dokładnie kiedy poczułam ruchy w pierwszej ciąży , pamiętam okoliczności , byłam w pracy i układałam jakieś papiery w archiwum ale tygodnia nie pamiętam Teraz nic jeszcze nie czuję , ale nie ma się co dziwić u mnie dopiero 13+6

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?
U mnie z nastaniem 13 tygodnia jak ręką odjął, tzn. miałam jedno popołudnie z mdłościami ale tż kupił chipsy i zjadałam kilka i po nich się okropnie czułam , więc w sumie dobrze bo już mnie nie ciągnie
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 12:38   #3469
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dzien dobry ☺
Od jutra ide na zwolnienie juz do porodu 😀
Pisałyscie o badaniu szyjki.. ja cos czuje ze przez te co2tyg badania gin i zakładanie luteiny mam właśniw infekcje od kilku dni przepisal mi Gyno Femidazol i probiotyki doustne..

Co do wózka to mamy po corce taki 2w1 i fotelik ale to jest stelaz z kolami nieskretnymi i w praktyce nadaje sie bardziej do bujania niz np jezdzenia na spacery czy do sklepu. Ale kuzynka ma mi pozyczyc swoj na pół roku więc mam problem z głowy 😁 spacerowki mamy dwie .. jedna to typowa parasolka ale taka sobie jest. Moze typowa spacerowke jakas nową kupie ale jeszcze o tym nie myśle..

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Ja ani razu nie wymiotowałam . Lekko mnie muliło wieczorami tak koło 7-9tc i tyle

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Jesli chodzi o macierzynski to ja na pewno bede na tyn rocznym 80% pensji, później odbior urlopu 7-8tygodni wiec do pracy wroce jakos pod koniec października 2020
__________________
córcia
synuś 26tc ♡
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-24, 12:44   #3470
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
https://m.facebook.com/MolamiAnia
A no tu są takie pokraki różne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Swietne rzeczy ! Zazdroszcze bo będziesz mogla zrobić swój wlasny "oddychający" kocyk dla dziecka. Jak patrzylam to na allegro tskie po stowie chodza

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mialam zadmych mdłości i wymiotów, nawet czasami zapominam ,że jestem w ciąży 🙈🙈🙈

Ja po macierzyńskim nie wracam do pracy a na pewno nie do tej w której teraz pracowałam. Ogólnie mamy takie plany ,żeby szybko starać się o drugiego bobasa ale plany planami a i tak życie to zweryfikuje.

Ja czasami czuje takie cos jakby ktos na dole w podbrzuszu napombowal bańke i ją szybko wypompowal. Żona mojego kuzyna ktora ma corke 6miesięczną i jest pielęgniarką mówi ,że to ruchy. Ja jestem 14+2 a wedlug usg 15+2 i sama nie wiem czy to nie za wcześnie...

A łóżeczko zamowilam z polecenia . Takie biało-szare ,żeby pasowało i do chlopca i do dziewczynki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20190222-130113_Samsung Internet.jpg (61,3 KB, 38 załadowań)
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 12:58   #3471
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dla córki kupowałam sporo ciuchow na allegro w paczkach na licytacjach .. w naprawde super stanie, niektore nowe za srednio 2 zł sztuka wychodziło...
Pamietam jak wylicytowałam dwa śpiworki w stanie idealnym za 2 zł z odbiorem osobistym i kombinezon zimowy za 1zł
Jak bedzie druga córka to mysle,ze dokupie tylko troche nowych body i pajacyków na noc, tez akurat lato bedzie na rozmiar 56 i 62 mam sporo z krótkim rampersów sukienek i body. No i napewno pieluchy tetrowe trzeba dokupić, smoczki, artykuły higieniczne i kosmetyki, dla mnie podpaski podkłady do szpitala i w sumie tyle...

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Marianna nie wiem jaka cena u nas za żłobek bo nigdy sie tym nie interesowałam. Corka opiekowali sie od 9mca teściowie głownie a jak miała 2 lata i 10cy poszła do prywatnego klubiku zeby sie wdrozyc do zycia przedszkolaka
Teraz mam lepszą sytuację bo mam to macierzynskie i moge siedziec w domu dopoki młode nie skonczy 15 stu m-cy.
A później moze faktycznie żłobek nie byłby głupim pomysłem tak na max 5godzin dziennie bo pracuje 4h..
__________________
córcia
synuś 26tc ♡

Edytowane przez Paulina 87
Czas edycji: 2019-02-24 o 12:50
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 12:58   #3472
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
6;25 rano a ja od godziny juz nie spie

Sent from my E5823 using Tapatalk
Natura chyba przyzwyczaja do dziwnych godzin aktywności :/
Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Ty tak? Biedna
Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Swietne rzeczy ! Zazdroszcze bo będziesz mogla zrobić swój wlasny "oddychający" kocyk dla dziecka. Jak patrzylam to na allegro tskie po stowie chodza



Ja nie mialam zadmych mdłości i wymiotów, nawet czasami zapominam ,że jestem w ciąży

Ja po macierzyńskim nie wracam do pracy a na pewno nie do tej w której teraz pracowałam. Ogólnie mamy takie plany ,żeby szybko starać się o drugiego bobasa ale plany planami a i tak życie to zweryfikuje.

Ja czasami czuje takie cos jakby ktos na dole w podbrzuszu napombowal bańke i ją szybko wypompowal. Żona mojego kuzyna ktora ma corke 6miesięczną i jest pielęgniarką mówi ,że to ruchy. Ja jestem 14+2 a wedlug usg 15+2 i sama nie wiem czy to nie za wcześnie...

A łóżeczko zamowilam z polecenia . Takie biało-szare ,żeby pasowało i do chlopca i do dziewczynki
Wypasione hehe

Ja nie pracuje, macierzyński mi się skończył w lutym i nie wróciłam . W Kanadzie nie ma takiej opcji by iść na l4 jeżeli na prawdę nic się nie dzieje. Wrócę do pracy za 3, 4 lata bo u nas żłobek 2000$

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 13:19   #3473
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy nadal męczą Was mdłości i wymiotujecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wymiotowalam ani razu, a mdłości przeszly w 11 tygodniu. Nie czuje, ze jestem w ciazy. Dobrze, ze chodze na usg co pare tygodni, bo bym chyba myslala ze sobie ta ciaze wymyslilam.
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 13:53   #3474
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Z ciekawości to ile u Was kosztuję żłobek ? Moje pierwsze dziecko chodziło do żłobka i drugie też zapiszę , oczywiście czas oczekiwania jest długi, ale małą zapisałam do żłobka jak miała 6 tygodni z zaznaczeniem że chce chodzić od września następnego roku czyli miała wtedy 14 miesięcy i dostała się bez problemu. Teraz zapiszę dziecko do żłobka jak tylko dostanę pesel, będzie to o tyle łatwiejsze że cała rekrutacja jest przez internet więc nawet z domu nie trzeba wychodzić. I będę chciała żeby poszło do żłobka wrzesień 2020 czyli będzie miało roczek.
U nas żłobek państwowy to wydatek około 350 zł miesięcznie. Wiadomo że dochodzą jakieś opłaty typu rada rodziców, ubezpieczenie, prezenty , ale jak dziecko choruje to są odpisy od czesnego więc suma sumarum średni te 350 zł to jest max co się płaci . A żłobek miałam cudowny , cudowne dziewczyny , moje dziecko które nie chciało nawet z babcią zostać do nich się lgnęło. Jedzenie gotowane na miejscu.
Pobieżnie jak się orientowałam i od ok 400zł + wyżywienie. Przy czym planujemy przeprowadzkę i do obecnej pracy miałabym 70km w jedną stronę, także to też uwzględniłam
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-24, 15:59   #3475
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Dziewczyny z Wrocławia - wiecie możne jak wygląda teraz rekrutacja do zlobkow? Posobmo trwa cały rok... Dobrze Marianna, że o tym napisałaś - nie pomyślałam o tym, żeby w sumie Zaraz po narodzinach o tym myśleć... Jeżeli chodzi o ceny - sprawdzałam na szybko to średnio ok 400 zł + wyżywienie.

Co do wymiotów - ja właśnie nadla wymiotuję Raz lepiej, raz gorzej, ale zazwyczaj rano to standard... Myślałam, że w drugim trymestrze się skończy (dzisiaj 16+3).

Sent from my WAS-LX1 using Wizaz Forum mobile app
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-25, 07:32   #3476
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Już nic

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Swietne rzeczy ! Zazdroszcze bo będziesz mogla zrobić swój wlasny "oddychający" kocyk dla dziecka. Jak patrzylam to na allegro tskie po stowie chodza



Ja nie mialam zadmych mdłości i wymiotów, nawet czasami zapominam ,że jestem w ciąży

Ja po macierzyńskim nie wracam do pracy a na pewno nie do tej w której teraz pracowałam. Ogólnie mamy takie plany ,żeby szybko starać się o drugiego bobasa ale plany planami a i tak życie to zweryfikuje.

Ja czasami czuje takie cos jakby ktos na dole w podbrzuszu napombowal bańke i ją szybko wypompowal. Żona mojego kuzyna ktora ma corke 6miesięczną i jest pielęgniarką mówi ,że to ruchy. Ja jestem 14+2 a wedlug usg 15+2 i sama nie wiem czy to nie za wcześnie...

A łóżeczko zamowilam z polecenia . Takie biało-szare ,żeby pasowało i do chlopca i do dziewczynki
Tez takie cos czuje ale to dopiero 13+1 wg om i 13+6 wedlug usg... no nie wiem czy to ruchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane

Edytowane przez mirabelka3690
Czas edycji: 2019-02-25 o 07:17
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-25, 07:55   #3477
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Pobieżnie jak się orientowałam i od ok 400zł + wyżywienie. Przy czym planujemy przeprowadzkę i do obecnej pracy miałabym 70km w jedną stronę, także to też uwzględniłam
Dojazd do pracy 70 km w jedną stronę szczególnie przy małym dziecku, nie wyobrażam sobie tego. Najdalej dojeżdżałam 50 km ale pracowałam wtedy w systemie 12 godzinnym czyli dzień za dzień ale po roku takich dojazdów czułam się wypalona i poszukałam pracy bliżej i teraz mam do pracy 8 minut na piechotę . Co stanowi ogromny komfort bo nie tracę wogóle czasu na dojazdy , a dwa jeśli cokolwiek się dzieje , jakiś telefon byłby ze żłobka ( w dwuletniej karierze żłobkowej mojej córki się nie zdarzyło na szczęście) czy ewentualnie z przedszkola , też mi się jeszcze nie zdarzyło i mam nadzieję że się nie zdarzy, ale w razie co to w 15 - 20 minut jestem na miejscu, a przy dojeździe to już to nie wchodzi w grę.
Ale 70 km czy z dzieckiem czy bez to dla mnie za daleko.
Pracę zawsze można poszukać bliżej .
Co do ceny żłobka o której pisałam (350 zł) jest to cena już z wyżywieniem. Takie ceny jak piszecie to u mnie są w żłobkach prywatnych. Może uściślijmy Solony taka cena to u Was za prywatną czy państwową placówkę ?

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wrocławia - wiecie możne jak wygląda teraz rekrutacja do zlobkow? Posobmo trwa cały rok... Dobrze Marianna, że o tym napisałaś - nie pomyślałam o tym, żeby w sumie Zaraz po narodzinach o tym myśleć... Jeżeli chodzi o ceny - sprawdzałam na szybko to średnio ok 400 zł + wyżywienie.

Co do wymiotów - ja właśnie nadla wymiotuję Raz lepiej, raz gorzej, ale zazwyczaj rano to standard... Myślałam, że w drugim trymestrze się skończy (dzisiaj 16+3).
U nas rekrutacja to żłobka trwa cały rok, jest bardzo duża rotacja w żłobkach, aczkolwiek najłatwiej się dostać od września, ponieważ wtedy jest najwięcej miejsc, bo najstarsza grupa idzie do przedszkola. U nas czas oczekiwania jest dość długi , także ja żeby mieć spokojną głowę zapisałam moje szczęście jak ledwo co z brzucha wylazła . Jeszcze chciałam Wam napisać że moja córka chodziła do tego samego żłobka do którego ja chodziłam a teraz chodzi do tego samego przedszkola także wydeptuje moje ścieżki
Edit : ja nie jestem z Wrocławia , ale chciałam Ci napisać jak to u nas wygląda .

Edytowane przez Marianna48
Czas edycji: 2019-02-25 o 07:57
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-25, 08:07   #3478
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

A ja mieszkam na zadupiu i u nas żłobków brak. Jest w pobliskim mieście Ale tam najpierw biorą dzieci z tego miasta A potem innych więc tak na dobrą sprawę nie ma szans żeby dziecko się dostało.

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-25, 08:35   #3479
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wrocławia - wiecie możne jak wygląda teraz rekrutacja do zlobkow? Posobmo trwa cały rok... Dobrze Marianna, że o tym napisałaś - nie pomyślałam o tym, żeby w sumie Zaraz po narodzinach o tym myśleć... Jeżeli chodzi o ceny - sprawdzałam na szybko to średnio ok 400 zł + wyżywienie.

Co do wymiotów - ja właśnie nadla wymiotuję Raz lepiej, raz gorzej, ale zazwyczaj rano to standard... Myślałam, że w drugim trymestrze się skończy (dzisiaj 16+3).

Sent from my WAS-LX1 using Wizaz Forum mobile app

Ja niestety nigdy się tym nie interesowałam, ale słyszałam, że zaraz po urodzeniu trzeba ale nie wiem czy mnie straszą czy to prawda.

Siedzę i czekam na pobranie krwi, słabo mi już a tyle ludzi przede mną


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-25, 08:49   #3480
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

A mnie od kilku dni mdli, mimo ze juz 15 tydzien A pierwsze 13 bylo bez mdlosci

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 22:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.