Mamy sierpniowe 2019 - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-09, 06:33   #3841
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Cześć! To do przyszłych mam dołączam także ja. Termin mam niby na 23.08, ale u mnie raczej się to skróci, bo spodziewam się bliźniąt
Ooo to juz trzecie bliźnięta na naszej grupie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

To u mnie z ruchliwoscia jest 50:50 Jedno szaleje i bryka a drugie ciagle spi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

A brzuszek juz u ciebie widac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 06:40   #3842
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Paulina tutaj też po gratuluję udanej wizyty i fajnego lekarza który uspokoił . Ależ Cię trzyma to Twoje Bobo w niepewności
Kocurasek śliczne ciuszki
A ja ma jakąś blokadę zakupową, wczoraj byliśmy w sklepie kupić prezent dla dziecka znajomych, wzięłam ubranka dla małego, pochodziłam z nimi po sklepie i odlozylam na półkę
Wiedzminkaa witaj nasz wątek jest mocno chłopiecy , wychodzi na to że większość z nas ma w domach nieszczelne okna ciekawe czy się wyłamiesz z tego trendu. Fajnie że do nas dolaczyłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 06:49   #3843
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Wiedzminkaaa, kolejne pytanie To twoje pierwsze dzieci? Jak sie z tym czujesz ze dwojka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 06:50   #3844
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Hejka
Wiedzminka
Paulinka, ale masz spoko lekarza Szkoda jedynie, że o takich rzeczach nie informują PRZED badaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 07:35   #3845
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja widzę, ze brzuch mi rośnie, przyszła teściowa tez widzi, a narzeczony nie i chodzi sfrustrowany, bo on by chciał już teraz natychmiast widzieć, czuć itp ;D

Codziennie przykłada ucho mi do brzucha i próbuje coś usłyszeć, bardzo się niecierpliwi ;D



W rodzinie narzeczonego przez dwa pokolenia urodziły się chyba tylko 4 dziewczynki (a rodzine ma naprawdę duża), wiec mają chyba bardzo silne geny męskie także wszyscy mi wróżą, ze dwa chłopaki będą - poza przyszła teściowa, ona mówi o parce ;DD





Nie mam jakoś dziwnych uczuć co do tego, ze to dwójka będzie ;P

Raczej byłam na to przygotowana już zanim zaczęliśmy się starać. Wiedziałam jakie mam geny po babci (tym bardziej, ze mój tata cały czas powtarza, ze jak na mnie patrzy to widzi swoją mamę) i miałam tez te świadomość, ze dodatkowo bardzo długo brałam tabletki antykoncepcyjne, a to ponoć podbija szanse na ciąże bliźniacza ;D



Takich dzieci o ludzkich kształtach jeszcze nie mam, ale mam za to dwa 7miesieczne kociaki, które i tak są dla mnie trochę jak dzieci. Ja to zreszta wszystkie zwierzaki kocham ;DD
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 07:52   #3846
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja widzę, ze brzuch mi rośnie, przyszła teściowa tez widzi, a narzeczony nie i chodzi sfrustrowany, bo on by chciał już teraz natychmiast widzieć, czuć itp ;D

Codziennie przykłada ucho mi do brzucha i próbuje coś usłyszeć, bardzo się niecierpliwi ;D



W rodzinie narzeczonego przez dwa pokolenia urodziły się chyba tylko 4 dziewczynki (a rodzine ma naprawdę duża), wiec mają chyba bardzo silne geny męskie także wszyscy mi wróżą, ze dwa chłopaki będą - poza przyszła teściowa, ona mówi o parce ;DD





Nie mam jakoś dziwnych uczuć co do tego, ze to dwójka będzie ;P

Raczej byłam na to przygotowana już zanim zaczęliśmy się starać. Wiedziałam jakie mam geny po babci (tym bardziej, ze mój tata cały czas powtarza, ze jak na mnie patrzy to widzi swoją mamę) i miałam tez te świadomość, ze dodatkowo bardzo długo brałam tabletki antykoncepcyjne, a to ponoć podbija szanse na ciąże bliźniacza ;D



Takich dzieci o ludzkich kształtach jeszcze nie mam, ale mam za to dwa 7miesieczne kociaki, które i tak są dla mnie trochę jak dzieci. Ja to zreszta wszystkie zwierzaki kocham ;DD
No to fajnie, gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 10:37   #3847
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie juz widoczne brzuszki?

Mi cos tak niby rosnie, na wadz w sumie +5, ile cm w pasie na plusie nie mierze

Nosze do pracy luzniejsze ubrania a wczoraj przypadkiem ubralam normalny sweterek i sie stresowalam zeby wstajac od biurka tak troche na wdechu byc :brzyda l:

Najwiekszy brzuch oczywiscie wieczorem po kolacji
u mnie widać dość mocno... ale to pewnie dlatego, ze ja ogólnie mam duzy brzuch, a macica wypchnęła wszystko do góry

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Mi ostatnio babeczka w Rossmanie dała próbki proszku na laktacje z Prenalen więc chyba widać xD
Dziś dobiłam super targu, za 3 paczki pampersów z Biedry dostałam chyba ze 60 ubranek 56-74, plus buciki,skarpetki, czapeczki i to wszystko dzięki fejsbukowi xD
super deal! własnie fajnie na takie okazje polować, bo te małe ciuszki to przecież mało zniszone są, no bo kiedy, jak dziecko tak szybko rośnie...

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
jak ładnie <3

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Juz wrociłam. Usg trwało 10 sekund i nawet nie patrzył na płeć 🙈 lipa. Kolejne usg za 11dni u prywatnego -on ma lepszy sprzęt a ostatecznie 27.03 usg 4D połówkowe. Szyjka póki co ok ale mam sie oszczędzać. Gin zapewnił, że zrobi wszystko zebym nie urodziła za wcześnie.
Co do PApyy powiedzał, ze te wyniki moge sobie między bajki wsadzic..ze jak biore euthyrox i progesteron to bialko pappa jest niemiarodajne, bo sie zaburzają wyniki a poza tym u nas w miescie cos przekłamane te wyniki są i on wysyła swoje pacjentki do Mysłowic, bo mają podobno lepszych specjalistow i tym babkom co w tym gyncentrum wychodziły źle nagle w tym drugim badaniu było ok.
Potwierdził, że to NT na wydruku jest źle zmierzone tak jak mówiłam ( za dużo złapane). Stwierdzil ze podziwia moja psychike, ze tak sie odcięłam od tego i ze wg niego dziecko jest zdrowe.
no to super, że lekarz Cię uspokoił, ale fakt - mogli by mówić o takich rzeczach przed badaniem...

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Cześć! To do przyszłych mam dołączam także ja. Termin mam niby na 23.08, ale u mnie raczej się to skróci, bo spodziewam się bliźniąt
hej


Witam się i ja po usg połówkowym (II prenatale)
maluch rośnie i rozwija się w normie, na 80% dziewczynka, więc raczej już się nic nie powinno zmienić
niestety okazało się że moich kłopotów z łozykiem jeszcze nie koniec. Na usg ujawniła się torbiel łożyska, od strony wewnetrznej (lepiej, bo nie powoduje odklejania), ale dość duża, bo prawie 5 cm, a 2 tygodnie temu na wizycie nic nie było... podobno nie mam powodów do zmartwień, ale i tak się martwię.... w środę mam wizytę i gina, ciekawe co on powie....
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-09, 10:45   #3848
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Juz wrociłam. Usg trwało 10 sekund i nawet nie patrzył na płeć 🙈 lipa. Kolejne usg za 11dni u prywatnego -on ma lepszy sprzęt a ostatecznie 27.03 usg 4D połówkowe. Szyjka póki co ok ale mam sie oszczędzać. Gin zapewnił, że zrobi wszystko zebym nie urodziła za wcześnie.
Co do PApyy powiedzał, ze te wyniki moge sobie między bajki wsadzic..ze jak biore euthyrox i progesteron to bialko pappa jest niemiarodajne, bo sie zaburzają wyniki a poza tym u nas w miescie cos przekłamane te wyniki są i on wysyła swoje pacjentki do Mysłowic, bo mają podobno lepszych specjalistow i tym babkom co w tym gyncentrum wychodziły źle nagle w tym drugim badaniu było ok.
Potwierdził, że to NT na wydruku jest źle zmierzone tak jak mówiłam ( za dużo złapane). Stwierdzil ze podziwia moja psychike, ze tak sie odcięłam od tego i ze wg niego dziecko jest zdrowe.
Już kolejna opinia lekarza ,że to całe Pappa jest niepotrzebne. Ja nawet czytałam o tym ,że przyjmowanie biotyny może zaburzać wyniki. Super ,że wszystko dobrze. A na nfz miałaś tą wizyte ? Mi zrobił 2 razy usg to nawet nie wiem czy 10 sekund trwalo. Dlatego wole chodzić prywatnie.

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Cześć! To do przyszłych mam dołączam także ja. Termin mam niby na 23.08, ale u mnie raczej się to skróci, bo spodziewam się bliźniąt
Hej nasz wątek to chyba bliźniaczo-chlopcowy. Ja też jestem ze świętokrzyskiego , mieszkam niedaleko Buska-Zdroju

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość


Witam się i ja po usg połówkowym (II prenatale)
maluch rośnie i rozwija się w normie, na 80% dziewczynka, więc raczej już się nic nie powinno zmienić
niestety okazało się że moich kłopotów z łozykiem jeszcze nie koniec. Na usg ujawniła się torbiel łożyska, od strony wewnetrznej (lepiej, bo nie powoduje odklejania), ale dość duża, bo prawie 5 cm, a 2 tygodnie temu na wizycie nic nie było... podobno nie mam powodów do zmartwień, ale i tak się martwię.... w środę mam wizytę i gina, ciekawe co on powie....
Matko groźnie to brzmi. Muszę o tym poczytać bo nigdy nie skupiałam się nad pracą łożyska. Ale u Ciebie napewno dobrze pracuje skoro córa dobrze sie rozwija
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 10:56   #3849
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Witamy nowa Mamusie Pamiętam jak na początku wątku były gdybania czy któraś z nas będzie miała bliźniaki. A tutaj już trzy pary będą 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 11:15   #3850
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Witamy nowa Mamusie Pamiętam jak na początku wątku były gdybania czy któraś z nas będzie miała bliźniaki. A tutaj już trzy pary będą 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego chyba jeszcze na wizazu nie grali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 11:21   #3851
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja widzę, ze brzuch mi rośnie, przyszła teściowa tez widzi, a narzeczony nie i chodzi sfrustrowany, bo on by chciał już teraz natychmiast widzieć, czuć itp ;D

Codziennie przykłada ucho mi do brzucha i próbuje coś usłyszeć, bardzo się niecierpliwi ;D




Takich dzieci o ludzkich kształtach jeszcze nie mam, ale mam za to dwa 7miesieczne kociaki, które i tak są dla mnie trochę jak dzieci. Ja to zreszta wszystkie zwierzaki kocham ;DD

Mój też się niecierpliwi, ale urocze to jest
Mam kotkę 6,5 msc i też jest moim oczkiem w głowie
__________________
Miracle

Edytowane przez Solony_karmel
Czas edycji: 2019-03-09 o 11:27
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-09, 11:29   #3852
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Witam nową mamusię

Ja tez nie mogłam się przełamać co do ciuszkow. W końcu poszlam z zamiatem kupienia wszystkiego co się mi spodoba.

Kupiłam masę rzeczy. Ciuszki, laktator, poduchę donspanoa, teraz się czaję na kosmetyki i inne takie dla dzieci. Gdzie kupić np. Linomga,.krem na brodawli it. ? Wszystko w aptece?
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 11:37   #3853
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja tez mam 3 wlochate dzieci jux, Alan Brendon i Pimp, swinki morskie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 11:40   #3854
zamknieta25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Witam nową mamusię



Ja tez nie mogłam się przełamać co do ciuszkow. W końcu poszlam z zamiatem kupienia wszystkiego co się mi spodoba.



Kupiłam masę rzeczy. Ciuszki, laktator, poduchę donspanoa, teraz się czaję na kosmetyki i inne takie dla dzieci. Gdzie kupić np. Linomga,.krem na brodawli it. ? Wszystko w aptece?
Najlepiej w aptece tanio wychodzi apteka internetowa gemini.

Witam nowa mamusie kolejnych bliźniaków al fajnie.

Paulina super ze lekarz Cię uspokoił jeszcze. Ta pappa to jest chyba jakaś pomyłka, tyle stresu przez to.

Ja mam we wtorek wizytę i chciałabym dowiedzieć się już jaka płeć. muszę też w koncu zapytać o miesniaki bo na prenatalnych lekarz widział A ostatnio zapomniałam.
Ja narazie nic nie kupuje. Jakoś tak... zresztą mam rzeczy po synku ale coś czuję ze jak by się okazała dziewczynka to bym już coś kupiła

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
zamknieta25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 12:29   #3855
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Aaa ja mam nieprzytulaśne zwierzątko, bo 9-letnią jaszczurkę- Agamę brodatą.

Mąż mi dzisiaj dzisiaj powiedział, że nie wyglądam już jak bym zgrubła, tylko już widać że ciąża więc rośniemy.

Jestem już dzisiaj po basenie. Akurat w tym czasie były zajęcia dla bobasków od 4m <3 taaaaaakie słodziaczkiiiii <3<3<3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 12:31   #3856
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Mieszkam w okolicy Kielc. Płci jeszcze nie znam, w czwartek mam wizytę u ginekologa, to może dowiem się czegoś więcej o tym co maja między nogami

Ciaza 2K2O, wiec ten najbezpieczniejszy wariant. Ciaza bliźniacza to ogólnie chyba taki prezent w genach od świętej pamięci babci ;>





Co do ruchliwości maluchów - nie straszę, mówię co powiedział lekarz :P

Na pocieszenie dodam, ze powiedział również, ze jest możliwość iż teraz się wyszaleją i potem będą spokojniejsze

A to daleko, ja jestem z Wrocławia fajnie, że masz najbezpieczniejszą opcję, tak jak my mniej zmartwień
Ja mam prezent po prababci.
Liczę na ich uspokojenie, bo ja nie wiem co one tam ostatnio robiły. Mam nadzieję, że się nie biły bo serio tak mi bulgotaly.



Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Paulina tutaj też po gratuluję udanej wizyty i fajnego lekarza który uspokoił . Ależ Cię trzyma to Twoje Bobo w niepewności
Kocurasek śliczne ciuszki
A ja ma jakąś blokadę zakupową, wczoraj byliśmy w sklepie kupić prezent dla dziecka znajomych, wzięłam ubranka dla małego, pochodziłam z nimi po sklepie i odlozylam na półkę
Wiedzminkaa witaj nasz wątek jest mocno chłopiecy , wychodzi na to że większość z nas ma w domach nieszczelne okna ciekawe czy się wyłamiesz z tego trendu. Fajnie że do nas dolaczyłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuję ja już się odblokowałem, ale tez miałam coś takiego jak Ty jeszcze niedawno.

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja widzę, ze brzuch mi rośnie, przyszła teściowa tez widzi, a narzeczony nie i chodzi sfrustrowany, bo on by chciał już teraz natychmiast widzieć, czuć itp ;D

Codziennie przykłada ucho mi do brzucha i próbuje coś usłyszeć, bardzo się niecierpliwi ;D



W rodzinie narzeczonego przez dwa pokolenia urodziły się chyba tylko 4 dziewczynki (a rodzine ma naprawdę duża), wiec mają chyba bardzo silne geny męskie także wszyscy mi wróżą, ze dwa chłopaki będą - poza przyszła teściowa, ona mówi o parce ;DD





Nie mam jakoś dziwnych uczuć co do tego, ze to dwójka będzie ;P

Raczej byłam na to przygotowana już zanim zaczęliśmy się starać. Wiedziałam jakie mam geny po babci (tym bardziej, ze mój tata cały czas powtarza, ze jak na mnie patrzy to widzi swoją mamę) i miałam tez te świadomość, ze dodatkowo bardzo długo brałam tabletki antykoncepcyjne, a to ponoć podbija szanse na ciąże bliźniacza ;D



Takich dzieci o ludzkich kształtach jeszcze nie mam, ale mam za to dwa 7miesieczne kociaki, które i tak są dla mnie trochę jak dzieci. Ja to zreszta wszystkie zwierzaki kocham ;DD

Czy tylko ja bliźniacza z wątku jestem już spora? Tzn brzuszek tylko, ale no widać, nie ma że nie. Mimo że zawsze szczupła byłam i brzuch płaski.

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
u mnie widać dość mocno... ale to pewnie dlatego, ze ja ogólnie mam duzy brzuch, a macica wypchnęła wszystko do góry







super deal! własnie fajnie na takie okazje polować, bo te małe ciuszki to przecież mało zniszone są, no bo kiedy, jak dziecko tak szybko rośnie...





jak ładnie <3







no to super, że lekarz Cię uspokoił, ale fakt - mogli by mówić o takich rzeczach przed badaniem...







hej





Witam się i ja po usg połówkowym (II prenatale)

maluch rośnie i rozwija się w normie, na 80% dziewczynka, więc raczej już się nic nie powinno zmienić

niestety okazało się że moich kłopotów z łozykiem jeszcze nie koniec. Na usg ujawniła się torbiel łożyska, od strony wewnetrznej (lepiej, bo nie powoduje odklejania), ale dość duża, bo prawie 5 cm, a 2 tygodnie temu na wizycie nic nie było... podobno nie mam powodów do zmartwień, ale i tak się martwię.... w środę mam wizytę i gina, ciekawe co on powie....

Ojej, nie znam się, wiec nie wiem jak Cię pocieszyć ale trzymam kciuki i będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Już kolejna opinia lekarza ,że to całe Pappa jest niepotrzebne. Ja nawet czytałam o tym ,że przyjmowanie biotyny może zaburzać wyniki. Super ,że wszystko dobrze. A na nfz miałaś tą wizyte ? Mi zrobił 2 razy usg to nawet nie wiem czy 10 sekund trwalo. Dlatego wole chodzić prywatnie.







Hej nasz wątek to chyba bliźniaczo-chlopcowy. Ja też jestem ze świętokrzyskiego , mieszkam niedaleko Buska-Zdroju







Matko groźnie to brzmi. Muszę o tym poczytać bo nigdy nie skupiałam się nad pracą łożyska. Ale u Ciebie napewno dobrze pracuje skoro córa dobrze sie rozwija

Dziewczyny, może u którejś z Was jeszcze jakiś bliźniak się ujawni ? Ten wątek ma dziwną moc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 12:38   #3857
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Mój też się niecierpliwi, ale urocze to jest
Mam kotkę 6,5 msc i też jest moim oczkiem w głowie
No mój narzeczony bardzo szybko dojrzał do tego, że chciałby już być ojcem, bo miał wtedy dopiero 19 lat. Na jego nieszczęście, a moje szczęście, trafiał na same nieodpowiednie kobiety - wszystkie go zdradzały... I tak upłynęło mu prawie 11 lat, z czego 3,5 roku temu poznał mnie, a 1 maja minie nam razem 3 lata w związku - z czego w kwietniu mamy ślub.
Także po tylu latach spełni się jego marzenie - zostanie ojcem więc nawet mu się nie dziwie, że taki niecierpliwy jest

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Kocurasek, nie przejmuj się. Ja od pierwszej wizyty u ginekologa (27.12) przytyłam coś ok 10kg. Z czego znaczną część dlatego, że przestałam pracować - od razu na L4.. Ale ja miałam bardzo ciężką pracę fizyczną, zero warunków do pracy dla ciężarnych, nawet sam pracodawca każe chodzić na zwolnienia. Było kilka dziewczyn które zaciążyły, nic nie powiedziały w pracy, pracowały dalej i wszystkie, co do jednej, poroniły.... ;x
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 12:43   #3858
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Ja mam jedno bobo a juz waze 68,5. Startowalam z 62 takze ten


....

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 14:50   #3859
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Macie może tzw listę wyprawkowa? Ja mam taką wstępną, ale ze to pierwsze dziecko to nie wiem co jest potrzebne realnie. Nie wiem po co te witaminy D i K dla maluszka, sól Fizjologiczna, itd

U mnie 2,5 kg na plusie (19 tydzień). Lekarz ostatnio się śmiał, że nic nie zaszalalam 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-09, 14:53   #3860
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja mam jedno bobo a juz waze 68,5. Startowalam z 62 takze ten


....

Sent from my E5823 using Tapatalk
Nie martw się ja sie dlugo cieszylam stabilną wagą a juz mam dokładnie 4 kilo więcej 😏
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 16:20   #3861
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez NiColQa14 Pokaż wiadomość
Macie może tzw listę wyprawkowa? Ja mam taką wstępną, ale ze to pierwsze dziecko to nie wiem co jest potrzebne realnie. Nie wiem po co te witaminy D i K dla maluszka, sól Fizjologiczna, itd

U mnie 2,5 kg na plusie (19 tydzień). Lekarz ostatnio się śmiał, że nic nie zaszalalam 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wstawiłam na fb w wątku wyprawkowym Znalezione w internecie i wydaje mi sie najbardziej sensowne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 16:48   #3862
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Listy wyprawkowe, to ciezki temat bo szczerze, to, co podpasuje jednej mamie, drugiej moze byc niepotrzebne. Radze uwazac z ubrankami i np poprobowac po porodzie co Wam pasuje a co nie. Mi np nie odpowiadaly body kopertowe czy spiochy dla noworodka. Wkladka do wanienki bardziej przeszkadzala niz pomagala bo zadnych wspomagaczy nie potrzebowalam. Poszla do smieci po dwoch uzyciach. Zestaw akcesoriow dla noworodka z cazkami, nozyczkami, specjalna lyzeczka do powawania lekow i wieloma innymi, okazal sie byc kasa wywalona w bloto bo z calego zestawu uzywalam tylko nozyczek do paznokci, szczotki do wlosow i termometra do wanienki. Cala reszta lezala.
Radze przemyslec tego typu zakupy bo mozna wtopic sporo pieniedzy.
Pieluchy tez radze kupowac dopiero jak po pozniejszym USG wyjdzie na jakim centylu jest dziecko. Moja wazyla 3,6 kg i uzywalam od poczatku pampersow w rozm 2. 1 uwazam za zbedne jesli dziecko nie jest malenkie a ludzie robia zapasy i pozniej maja problem to odsprzedac za jakies rozsadne pieniadze. Jesli juz ktos kupuje 1 dla dziecka ponad 3 kg to radze kupic jedna paczke na poczatek. Tatus spokojnie da sobie rade z dokupieniem tego rozmiaru, jesli bedzie to konieczne.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 17:03   #3863
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Rzeczy do spania
– łóżeczko i materac np. lateksowy
– mata do oddechu
– rożek x2
– niania elektroniczna
– prześcieradła na materac, na gumkę x3
– śpiworek x2 – letni i zimowy
– podkład wodoodporny na materac
– szumiś

Do przewijania
– przewijak
– podkłady do przewijania
– pokrowiec na przewijak x4
– pieluchy (do 10 dziennie), rozmiar 1 i 2.
– maść do pupy (np. Linomag zielony,sudocrem)
– chusteczki myjące , np. Babydream z Rossmana
– krem na odparzenia , np. Hipp
– chusteczki bawełniane suche
– kosz na pieluch
– pieluchy tetrowe x10, pieluchy flanelowe x5

Do kąpieli
– wanienka ze stojakiem i wkładem do wanienki
– ręcznik z kapturkiem x3
– emolient lub mydło w kostce dla niemowląt
– myjka z tetry
– szczotka z miękkiego włosia do głowy
– obcinaczki do paznokci
– aspirator do noska - do odkurzacza
– patyczki do uszu
– termometr do wody

Na spacer
– wózek www.matkadentystka.pl
– śpiworek do wózka – ciemny
– nosdełko

Ubranka
– 68-74 – od 3 do 9 miesiąca, 100% bawełny
– czapeczki x2 2 cienkie
– body z długim rękawem 56x5, 62x5, 68x5
– śliniaki x5
– pajacyk 56x5, 62x5, 68x5
– Body z krótkim rękawem 56x5
– skarpetki x3
– otulacze tetrowe x3
– rożek noworodkowy i kocyk

Do karmienia
– butelki x2
– smoczki
– podgrzewacz do butelek
– laktator
– sterylizator
– maść na brodawki
– biustonosze x3
– mleko modyfikowane

Ja mam takie coś po przewertowaniu Internetu i rozmowach z matkami:p moze komus sie przyda. Ciuszki celowo takie okrojone, bo na sierpień:p no i wiem, że nie każdy jest za bajerami typu szumiś czy niania, ja bede miała więc zapisałam
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 17:16   #3864
AmnesiaB
Raczkowanie
 
Avatar AmnesiaB
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Chica latina dzięki ja juz zrobilam skrina xD a właśnie się zastanawiałam skąd mojej kuzynce wzięło się prawie 500 zl zamówienia z gemini. Zamawiała jakieś gaziki ,maście itd itp ...
AmnesiaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 17:21   #3865
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Zamiast 2 rozkow wolalabym dokupic spiworek zeby miec dwa na zmiane bo 1 to malo przy noworodku (wyciek rzadkiej kupy, ulanie sie), natomiast rozki na polskie lato, to kiepski wybor. Jak ktos juz faktycznie potrzebuje, to jeden starczy w zupelnosci.
Rzeczy typu przescieradla, reczniki z kapturkiem czy pokrowce na przewijak- wystarcza 2 na zmiane bo przy takim dziecku pralka chodzi codziennie albo co drugi dzien wiec spokojnie mozna wyprac a to schnie szybko. Ryzyko ubrudzenia pokrowca gdy uzywa sie podklady, jest znikome.
Kosmetyki do kapieli dla noworodka sa zbedne, to niepotrzebne narazanie dziecka na alergie, ale oczywiscie to sprawa indywidualna.
Jesli ktos stawia na mleko modyfikowane- 2 butelki to nic. Lepiej miec z 4-5 i wysterylizowac za jednym zamachem niz wlaczac specjalnie sterylizator do dwoch butelek i myc butle w nocy bo akurat potrzebne.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez AmnesiaB Pokaż wiadomość
Chica latina dzięki ja juz zrobilam skrina xD a właśnie się zastanawiałam skąd mojej kuzynce wzięło się prawie 500 zl zamówienia z gemini. Zamawiała jakieś gaziki ,maście itd itp ...
Duzo osob na sile kupuje rzeczy, ktore sie nigdy nie przydadza badz sporo z tego zostanie. Masci mozna kupic w kazdej chwili jesli faktycznie beda potrzebne bo to nie kosztuje groszy a nie kazdemu sie przydaje.
Nie smarowalam dziecku pupy kremami dopoki nie bylo takiej potrzeby. Stosowalam jedynie puder lub make ziemniaczana.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 17:52   #3866
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Amnesia super czekam na wszelkie sugestie i rady. Bede wfzieczna wszystkim dziewczynom
Martynka ja nastawiam się na karmienie piersią, laktator mam na rozkrecenie bo mam cesarkę, a 2 butelki i jedną paczkę mleka modyfikowanego będę mialą awaryjnie. Jak nie uda się karmić, to dokupię więcej. Co do prania to fakt, będę prać codziennie. Faktycznie ten rozek do spania moze niepotrzebny. Zalezalo mi na jednym tskim do trzymania dla gosci, zeby mogli wziac dziecko.
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 18:03   #3867
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Już widać po nas że tyle ile osób tyle różnych opinii do tego co warto mieć a co nie. Ja od siebie powiem, że przewijaka nie kupiłam bo wiem że by mi się nie chciało go używać. Przebieram na łóżku albo ziemi. W każdym pokoju mam taką mate tylko na której przebieram.

Do tej pory kupiłam tylko 5 bodziaków kopertowych z długim rękawem na rozmiar 56 (ja rodze małe dzieci i córa nosiła 56 przez dobry miesiąc) , planuje kupić
-pajace na guziki rozmiar 56 - 5 sztuk (reszta po córce )
-pajace na zamek ocieplane rozmiar 62 - 3 sztuki , reszta po córce
-kilka par spodenek 56 unisex bo te co mam typowo dziewczęce

Tyle na początek. Dalej nie wiem czy chce znać płeć czy nie. Na pewno by to dużo ułatwiło, ale niespodzianka kusi bardzo. Z drugiej strony jak by był chłopiec to bym popłyneła z zakupami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Moja roczna córka dalej w rożku śpi Haha tzw. Wszystko z niego wystaje ale lubi w nim zasypiać i jest mi wygodniej jak jej głowa leży na czymś innym a nie bezpośrednio na moim ramieniu. Po odłożeniu do łóżeczka go rozpinam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 18:03   #3868
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Amnesia super czekam na wszelkie sugestie i rady. Bede wfzieczna wszystkim dziewczynom
Martynka ja nastawiam się na karmienie piersią, laktator mam na rozkrecenie bo mam cesarkę, a 2 butelki i jedną paczkę mleka modyfikowanego będę mialą awaryjnie. Jak nie uda się karmić, to dokupię więcej. Co do prania to fakt, będę prać codziennie. Faktycznie ten rozek do spania moze niepotrzebny. Zalezalo mi na jednym tskim do trzymania dla gosci, zeby mogli wziac dziecko.
To 1 rozek spokojnie wystarczy Ja tez mam jeden "po corce", ale nie uzylam ani razu bo bylo cieplo a gosciom dawalam core w kocyku. Teraz pewnie sporadycznie rozek uzyje wlasnie ze wzgledu na corke bo 8- latce troche strach dac na kolana noworodka w samym kocu.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 18:06   #3869
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Biedronka pewnie, każdy jest inny , warto poczytać różne argumenty. Wpisalam przewijak ze stojakiem bo w pokoiku dla dziecka mam dużo miejsca a mieszkanie jest na tyle małe, że będę chodzić w jedno miejsce na przebieranie, a wanienke ze stojakiem, bo mam prysznic. Mało rzeczy kupujesz, ale duzo masz po córce. Jeśli wg was jest tam za dużo rzeczy to piszcie. To moje pierwsze dziecko i lista jest tylko na podstawie rozmów z mamami , Internetu. Wazne tez czy niczego tam nie brakuje
Martynka własnie tez dzieciom bede dawala w rozku, a dzieci mam duzo w rodzinie
Pewnie dużo też zależy od dziecka jakie będzie, ale coś trzeba miec na poczatek

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-03-09 o 18:10
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-09, 18:10   #3870
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Już widać po nas że tyle ile osób tyle różnych opinii do tego co warto mieć a co nie. Ja od siebie powiem, że przewijaka nie kupiłam bo wiem że by mi się nie chciało go używać. Przebieram na łóżku albo ziemi. W każdym pokoju mam taką mate tylko na której przebieram.

Do tej pory kupiłam tylko 5 bodziaków kopertowych z długim rękawem na rozmiar 56 (ja rodze małe dzieci i córa nosiła 56 przez dobry miesiąc) , planuje kupić
-pajace na guziki rozmiar 56 - 5 sztuk (reszta po córce )
-pajace na zamek ocieplane rozmiar 62 - 3 sztuki , reszta po córce
-kilka par spodenek 56 unisex bo te co mam typowo dziewczęce

Tyle na początek. Dalej nie wiem czy chce znać płeć czy nie. Na pewno by to dużo ułatwiło, ale niespodzianka kusi bardzo. Z drugiej strony jak by był chłopiec to bym popłyneła z zakupami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Moja roczna córka dalej w rożku śpi Haha tzw. Wszystko z niego wystaje ale lubi w nim zasypiać i jest mi wygodniej jak jej głowa leży na czymś innym a nie bezpośrednio na moim ramieniu. Po odłożeniu do łóżeczka go rozpinam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie mialam przewijaka. Przewijalam na sofie a corke kladlam na mate do przewijania. Tak samo nie mialam stojaka do wanienki. Pierwsze 2-3 razy wykapalam corke w wanience, pozniej nie chcialo mi sie bawic z napelnianiem, wylewaniem itd i kapalam... w umywalce. Podkladalam tetre zeby od umywalki zimno nie ciagnelo i tak kapalam wygodnie i ekspresowo. W szpitalu tez mloda kapali w czyms na styl umywalki, tyle, ze troche glebszym.
Pozniej wrocilam do wanienki, ktora stala w wannie a ze bylo juz po pologu, to nie mialam problemu schylic sie na te 5 minut.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 22:13:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.