coś nie gra:(:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 08:52   #1
MissWorld
Raczkowanie
 
Avatar MissWorld
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 325

coś nie gra:(:(


hej
Nie wiem co robie zle ale cos jest nie tak moim zalozeniem bylo zmniejszenie bf wiec w tym celu cwicze aerobowo/interwalowo co drugi dzien, a w dni kiedy nie wypacam hektolitrow wody, cwicze z hantelkami. cwicze juz tak od dwoch miesiecy.wynikiem tego jest to iz przytylam 1,5kg-mozna by rzec ze poszlo w miesnie ale specjalnie duzej roznicy w obwodzie nie widze. co do diety to staram sie isc w mysle zasad posilkow okolotreningowych; wegle jem od rana tak do godziny 14, bo pozniej to warzywka, bialko i tluszcze.

Bardzo Was prosze o rady. Odpwoiem na ewentualne pytania bo zapewne w oparciu o to co napisalam wyzej za wiele stwerdzic nie mozna.

MissWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:29   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: coś nie gra:(:(

Może wpisz przykładowy jadłospis z 1 dnia wraz z ilością produktów. Rzeczywiście trudno zgadywać, co jest nie tak.
Nie do końca rozumiem, jaki stosujesz trening. Możesz napisać dokładniej? Łączysz trening aerobowy z interwałami? To ile on trwa?? A co to za trening z hantelkami?
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:47   #3
MissWorld
Raczkowanie
 
Avatar MissWorld
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 325
Dot.: coś nie gra:(:(

Przykładowy jadłospis:

sn dwie kromki razowego z drobiowa i papryka

2sn. placki owsiane (z trzech bialek bo pozniej zazwyczaj cwicze)

obiad. pol woreczka kaszy z tunczykiem wsw

pod. piers z warzywami

kolacja twrog z orzechami (nie wiecej niz 50gr)

Znam te wszystkie zasady odzywiania. Wiem jak powinny wyglada posilki okolotreningowe ale dziwi mnie fakt, ze stoje w miejscu.
Co do cwiczen to jesli jest dzien aerobowy to albo intensywnie spalam kcal na orbiterku, albo biegam po 8-10kilometrow, albo na spinningu jezdze. Generalnie uwazam sie za osobe z dobra kondycja wiec jak juz zaczynam cwiczyc to nie sciemniam.
Jesli chodzi o cwiczenia silowe ( wiem ze najlepiej je laczyc z aerobami ale ja na ten moment robie je osobno) to ulozylam sobie plany treningowe na ok 30-40min i tak w dni kiedy nogi odpoczywaja cwicze barki/klate z tricem/plecy, bic, brzuch. Miesnie mi sie wzmocnily, to nie ulega watpliwosci, tyle tylko ze pokryte sa tluszczem.
Sama nie wiem w czym tkwi problem. Zaczynam obwiniac moj metabolizm, ale moze poprostu cos zle cwicze.
Prosze o opinie i rady.
MissWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 18:16   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: coś nie gra:(:(

Nie wiem, nadal paru rzeczy nie rozumiem. Np. co to jest 'drobiowa'?? Pieczeń z drobiu?
Nie jesz prawie w ogóle warzyw (są tylko w 2 posiłkach) i żadnych owoców. Kasza i chleb nie zapewniają odpowiedniej ilości błonnika i witamin, powinnaś normalnie jeść warzywa i owoce.
Nie sądzę, żeby łączenie aerobów z ćw. siłowymi miało sens dla osoby uprawiającej sport rekreacyjnie. Nie widzę w tym planie interwałów, a pewnie by się przydały.
Nie wiem, jak duża jest Twoja nadwaga i z czego wynika. Jeśli jest niewielka, to trudniej schodzi. Jak duży masz minus energetyczny w ciągu doby? Może nadwaga jest wynikiem jakichś nieprawidłowości hormonalnych lub innego schorzenia? A śpisz odpowiednio dużo czasu? Niedosypianie też może mieć na to wpływ...
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.