jak to jest z tym spalaniem tłuszczu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-09, 10:23   #1
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka

jak to jest z tym spalaniem tłuszczu?


No właśnie, jak to jest z tymi 20 minutami? Podobno przez 20 pierwszych minut ćwiczeń nie spala się tłuszczu tak? Ale przecież to ma znaczenie, czy ćwiczymy rano i na czczo, czy jesteśmy głodne jak zaczynamy ćwiczyć, czy dopiero co coś zjadłyśmy, itd? Jak to jest...? Kiedy ćwiczenie daje efekt np po 5 minutach...?? A kiedy tak naprawdę trzeba to minimum 20 minut, żeby coś się zmieniło?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 10:27   #2
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Re: jak to jest z tym spalaniem tłuszczu?

ja też słyszałam, że tłuszczyk spalamy dopiero po 20 minutach, ale czemu -to ja sama nie wiem.
też jestem ciekawa od czego to zależy, i kiedy jest ćwiczyć najlepiej -rano czy wieczorem, na czczo czy po jedzeniu?
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 10:38   #3
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: jak to jest z tym spalaniem tłuszczu?

Z tego co ja się orientuje to z tymi 20 minutami (średnio) chodzi o ćwiczenia areobowe czyli rowerek, bieganie, marsze itd. Dopiero po 20 mintach takich ćwiczeni organizm zaczyna zużywać zapasy tłuszczu. Natomiast mam wrażenie, że ta zasada nie dotyczy ćwiczeń siłowych (np. brzuszków) bo tu chodzi tylko o "wyrobienie" mięśni. Tak więc zalezy od tego czy macie tłuszczyk do zgubienia czy jesteście szczuplutkie i chcecie wyrobić ciałko. Zresztą dziewczyny użyjcie wyszukiwarki wiele wątków było na ten temat!
Odnośnie pory ćwiczeń również polecam wyszukiwarke. Smoczek zaleca biegi rano bez śniadanka zaraz po przebudzeniu(gwarantuje to spalanie zasobów tłuszczu a nie tylko kalorii których dostarczyłysmy tego dnia pożywieniem i ponoć podkręca to przemianę materii na cały dzień). I właśnie w ten sposób maszeruję i wydaje mi się, że jest super. Natomiast wiele osób upiera się, że ćwiczyć można tylko po jedzonku i to dobrą godzinke po(wg tej teorii ćwicząc na głodnego dochodzi do spalanie mięśni a nie tłuszczu, jeśli to dobrze zrozumiełam ) Ja w każdym razie wolę poranne ćwiczenia i potem smaczne i pożywne śniadanko.
alcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 10:45   #4
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Re: jak to jest z tym spalaniem tłuszczu?

Tłuszcz najlepiej się spala podczas aerobów (rower, biegi) rano, naczczo minumim 20 minut, jednak z czasem najlepiej zwiekszać czas (do 45 minut). Przed aerobami można wypić kawę, w której zawarta kofeina pomaga spalić tłuszcz. L-karnityna, pełni istotną rolę w spalaniu tłuszczu, jako że transportuje tłuszcz do tej części komórki, gdzie jest on przetwarzany w energię. Jednak w l-karnityne trzeba sporo zainwestować, ćwiczyć i ja jeśc regularnie.

Po aerobach należy zacząc ćwiczyć, wtedy sa najlepsze efekty ( np. brzuch najlepiej się modeluje). A dlaczego najlepiej z rana naczczo a nie po jedzeniu? - ponieważ spala się zapasy, a nie właśnie zjedzony posiłek.

Niestety, żeby to osiągnąć nalezy ćwiczyć regularnie... Najlepiej jak sobie wejdziesz na strone www.sfd.pl - tam jest mnóstwo fachowych informacji na interesujący cię temat.

pozdrawiam serdecznie!

ps. limonko, lepiej ćwiczyć o byle jakiej porze - niż wogóle sie nie ruszać
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-09, 10:57   #5
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Re: jak to jest z tym spalaniem tłuszczu?

Angela napisał(a):
>
>
> ps. limonko, lepiej ćwiczyć o byle jakiej porze - niż wogóle sie nie ruszać

heh masz rację Angela
a właśnie dzięki za informacje, nie wiedziałam że kawa wypita przed ćwiczeniami pomaga spalać tłuszczyk
pozdrawiam
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.