Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-03, 11:39   #2401
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ice, ja z doświadczenia powiem, że to jest tłuste i raczej małowchłanialne. Pod krem może się nadawać, pod filtr - już gorzej.
No to chyba muszę czegoś innego pod filtr poszukać.
A swoją pozytywną recenzję podtrzymujesz? Bo tak czy tak mnie to kusi, ale ciekawa jestem opinii fachowców o składzie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 11:51   #2402
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Chciałam prosić o analizę składu:

Lumene, Vitamin+, Energy Coctail Pampering Drops
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6899

Skład: Aqua, buxus chinensis, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated polydecene, persea gratissima/avocado oil,squalene, glycerin, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, panthenol, hippophae rhamnoides, rubus chamaemorus/rubus chamaemorus seed oil, vaccinium macrocarpon/cranberry seed oil, parfum/fragrance, benzopheone-4, methylparaben, hydroxectylcellulose, peg-8, oxycoccus palustris/oxycoccus palustris seed oil, tocopherol, butyparaben, ethylparaben sodium lactate, lactic acid, serine, sorbitol, tea-lactate, propylparaben, isobutylparaben, urea, ascorbyl palmitate, sodium, chloride, ascorbic acid, citric acid, lauryl diethylenediaminglycine, lauryl aminopropylglycine, allantoin, alcohol denat, CL 14700/FD& C RED 4, CL 17200/D&C RED 33

Moje pytania podstawowe są takie:
1. Czy jest w nim coś, co może podrażnić skórę wrażliwą?
2. Czy bać się 'denata' na końcu składu?
3. Czy będzie to to dobrze nawilżać, czy będzie tłuste, czy łatwowchłanialne? I czy nada się jako uzupełniający nawilżacz pod filtr (czy lepiej poszukać jakiegoś lekkiego kremu dla takiego celu)?

Bardzo proszę o pomoc.
Na czerwono zaznaczylam skladniki,ktore sa za wysoko w skladzie i moga podrazniac wrazliwe cery.

Zerknelam w Twoj profil,masz sucha cere i teoretycznie krem powinien sie dobrze wchlaniac,takze spelnilby swoja funkcje pod filtr ale....to teoria.
Jezeli mialabys okazje wyprobowac przed zakupem to skorzystaj z tego tymbardziej,ze filtry sa specyficzne i nie kazdy nawilzacz dobrze pod nimi "lezy" a krem Lumene jest ciekawy
Denat na koncu skladu nie wielkiego znaczenia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 12:09   #2403
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na czerwono zaznaczylam skladniki,ktore sa za wysoko w skladzie i moga podrazniac wrazliwe cery.

Zerknelam w Twoj profil,masz sucha cere i teoretycznie krem powinien sie dobrze wchlaniac,takze spelnilby swoja funkcje pod filtr ale....to teoria.
Jezeli mialabys okazje wyprobowac przed zakupem to skorzystaj z tego tymbardziej,ze filtry sa specyficzne i nie kazdy nawilzacz dobrze pod nimi "lezy" a krem Lumene jest ciekawy
Denat na koncu skladu nie wielkiego znaczenia.
Hex, tlyko że to jest olejek nie krem - olejek w pełnym znaczeniu tego słowa, znaczy się przezroczysty i oleisty

Ice - podtrzymuje w 100% - tylko pamiętaj, że nie jest to produkt typowo odżywczy, raczej ożywiający
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 12:19   #2404
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na czerwono zaznaczylam skladniki,ktore sa za wysoko w skladzie i moga podrazniac wrazliwe cery.

Zerknelam w Twoj profil,masz sucha cere i teoretycznie krem powinien sie dobrze wchlaniac,takze spelnilby swoja funkcje pod filtr ale....to teoria.
Jezeli mialabys okazje wyprobowac przed zakupem to skorzystaj z tego tymbardziej,ze filtry sa specyficzne i nie kazdy nawilzacz dobrze pod nimi "lezy" a krem Lumene jest ciekawy
Denat na koncu skladu nie wielkiego znaczenia.
Dziekuję Hex Chyba tak, czy tak kupię to i będę próbować pod filtr albo pod krem na noc. Chyba musze metodą prób i błedów znaleźc nawilżacz pod filtr...

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Ice - podtrzymuje w 100% - tylko pamiętaj, że nie jest to produkt typowo odżywczy, raczej ożywiający
Strasznie mi się spodobał, bo recenzje takie dobre i tak ładnie wygląda... Chyba go kupię.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 12:30   #2405
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę kremu Dax Cosmetics, Perfecta. Miód + mleko owsiane, półtłusty na dzień, odżywczy. Spowalniający starzenie do cery suchej i normalnej.
Chciałabym dowiedzieć się czy będzie nawilżał bez zapychania no i może rzeczywiście spowolni starzenie

Aqua, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Steareth-25, ceteth-20, stearyl alhohol, octyldodecanol, propylene glycol, mel, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, avena sativa, xanthan gum, glycerin, cetearyl octanoate, caprylic/capric triglyceride, octyl methoxycinnamate, vitis vinifera, butyl methoxydibenzoylmethane, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acind, carbomer, triethanolamine, disodium EDTA, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, BHA, parfum
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 14:22   #2406
Cherries_Apparition
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier...
Wiadomości: 12
GG do Cherries_Apparition
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałam prosić o analize chemiczną hipoalergicznego kremu Physiogel. W wątku zbiorczym nie znalazłam...

Skład:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera, Hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parkii, Hydroxyethylcellulose, Sqalane, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Carbomer, Ceramide 3.

Oprócz trójglicerydów (które mnie na szczęscie raczej nie zapychają...) co w nim jest nie tak? ^^
Cherries_Apparition jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 16:00   #2407
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Chciałabym wiedziec czy ten szampon dobrze usunie silikony i różne inne substancje ktore "oblepiły" wlosy? Czy ma jakies silikony w skladzie? (z tego co sie orientuje to nie ale wole sie upewnic)

Joanna Naturia szampon z pokrzywą i zieloną herbata:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide Dea, Soyamide Dea, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7, Glyceryl Cocoate, Urtica Dioica, Camellia Sinensis, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Disodium Etda, Sodium Chloride, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Cl 42090, Cl 47005
Przypomne
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 18:12   #2408
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Eva natura

Ostatnio przeglądając KWC i Biochemię zobaczyłam dużo pozytywnych opinii na temat kosmetyków Eva Natura. Nie znałam tej firmy. Wypuścili oni zachwalaną serię 18+ i stąd moje pytanie.
Czy najlepiej kupić sobie od razu całą serię krem na dzień/noc i pod oczy? Czy lepiej tylko jeden, bo w sumie składniki we wszystkich są podobne. mają duzo fajnych składników podobno i nie wiem czy wystarczą w jednym kremie czy lepiej cała seria. I chciałam spytać czy filtr zawarty w kremie na dzień SPF 7 jest stabilny?
Wklejam składy

Krem pod oczy

Skład: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Hesperidin Methyl Chalcone/ Steareth-20/ Dipeptide-2/ Palmitoyl Tetrapeptide-3, Caprylic/ Caprics Triglyceride, Hydrozlyed Caesalpinia Spinosa Gum/ Caesalpinia Spinosa Gum, Algae Extract, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Sphingolipids / Phospholipids, Allantoin, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Carbomer, Hydrolyzed Wheat Protein, Caffene, Betaine, Parfum, PEG-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid/ Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide


krem na noc
kład: Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol


krem na dzień z filtem spf7

aqua, octocrylene, isohexadecane, polyglyceryl-3methylglucose distearate, isopropyl isostereate, hydrolyzed caesalpinia spinoza gum, caesalpinia spinoza gum, propylene glycol, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, panax ginseng root, tilia cordata wood, hydrolyzed wheat protein, mannitol, aesculus hippocastanym, glycogen, yeast, calcium pantothenate, biotin, triculum vulgare, avena sativa, hordeum vulgare, secale cereale, hamamelis virginiana, inulin, alpha glucam oligosaccharide, butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl alcohol, titanium dioxide, silica, phenoxyethanol, buthyl-, ethyl-, methyl-, propylparaben, carbomer, parfum, sodium hydroxide, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, 2-bromo-2-nitropopane-1,3-diol.


Byłabym wdzięczna za pomoc
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 22:10   #2409
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Hex, tlyko że to jest olejek nie krem - olejek w pełnym znaczeniu tego słowa, znaczy się przezroczysty i oleisty

Ice - podtrzymuje w 100% - tylko pamiętaj, że nie jest to produkt typowo odżywczy, raczej ożywiający
Przyznam sie bez bicia,ze nie zajrzalam na KWC i interesowal mnie sklad.
Z sucha cera jest dziwna sprawa bo sama uwielbialam pasjami olejek Decleor'a
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19118

i gdyby nie jego zaporowa cena to czesciej mialabym go na swojej polce.
Pod filtr daje tez samorobione serum z oliwki Hipp i ampulek Vitacon co swietnie sie sprawdza wiec mimo wszystko trzeba testowac,sprawdzac i oceniac

Pakosto,kojarze Cie,ze jestes fanka Lumene

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dziekuję Hex Chyba tak, czy tak kupię to i będę próbować pod filtr albo pod krem na noc. Chyba musze metodą prób i błedów znaleźc nawilżacz pod filtr...



Strasznie mi się spodobał, bo recenzje takie dobre i tak ładnie wygląda... Chyba go kupię.
Warto sprobowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 08:42   #2410
CLARINS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o sprawdzenie składu kremów ROC
1. Intensywny krem przeciwzmarszczkowy na noc

2. Intensywny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy


--------------------
Skład: 1. Krem na noc - Aqua, Dimethicone, Glycerin, Isodecyl Neopentanoate, Ethylhexyl Hydroxystearate, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Ceteareth-20, Steareth-10, Retinol, Zinc Gluconate, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylyl Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Squalane, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloydimethyl Taurate Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Disodium EDTA, Glycolic acid, Citric Acid, BHT, Ascorbic Acid, BHA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
2. Krem pod oczy - Aqua, Glycerin, Lactose, Ethylhexyl Palmitate, Hexyldecyl Stearate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-8, Retinol, Panthenol, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Polysorbate 20, Stearyl Alcohol, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Ascorbide Acid, Chlorhexidine Digluconate, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
--------------------
Jak z ich działanie p/zmarszczkowym.
CLARINS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 11:46   #2411
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogę prosić o ocenę składu tego kremu? Szukam czegoś nawilżającego i lekko ochronnego (wiatr, chłodne powietrze), a także przeciwdziałającemu powstawaniu zmarszczek.

Lirene Dermoprogram, Skin Balance, Witalizujący krem zachowujący młodość skóry
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19448

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Octocrylene, Cyclomethicone, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond), Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sucrose Stearate, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Enteromorpha Compressa Extract, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Triethanolamine, Hydrogenated Styrene/Isoprene Copolymer, Caesalpinia Spinosa Gum, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Proplylparaben, Butylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisoxexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Inone, Mica, Cl 77891 (Titanium Dioxide)
kid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-04, 20:47   #2412
mania125
Przyczajenie
 
Avatar mania125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponownie chciałam poprosić o analizę kremu Vichy Aqualia, który ma za zadanie ukoić i nawilżyć skórę. Nie znalazłam go na liście kosmetyków już zaanalizowanych.

Mój problem z cerą jest prosty ale upierdliwy nie mam trądziku, ani wyprysków... ale ZAPYCHAJĄ mi się pory w błyskawicznym tempie. Nie wazne czego używam czy nie używam. Nie maluję się - tez zapchane. Już mam wrażenie, że te zapychacze to mi od środka zapyachaj...

Używam wody borowej jako toniku, który ściąga pory, trochę pomaga. próbuję kremem z kwasami ( Avene Clearance K). Faktycznie cerę mam ładniejszą, ale muszę przecież po kwasach czymś nawilżyć. Boję się używać czegokolwiek, no i trafiłam na ten Vichy.. niby lekki, ma dobre oceny w sieci.. tylko chciałabym się Was poradzić co do składu. Czy naprawdę nawilży i NIE ZAPCHA...

A jak zapcha to co polecacie dla tekiej cery jak moja?
Bardzo dziękuję za pomoc

skład:
Aqua / Water, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Alcohol Denat. , Pentaerythrityl Tetraisostearate, Stearyl Dimethicone, Synthetic Wax, Glyceryl Isostearate, Sodium Chloride, Sodium Hyaluronate, Celulose Acetate Butyrate, Ammonium Polyacryloydimethyl Taurate, Ammonium Acryloydimethyltaurate / Steareth-8 Methacrylate Copolymer, Disodium Edta, Acrylates Copolymer, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Polyvinyl Alcohol, Butylene Glycol, Methylparaben, Capryl Glycol / Caprylyl Glicol, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance
mania125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 21:33   #2413
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mania skład tego kremu moim zdaniem jest nieciekawy...gliceryna na początku składu i na dodatek alkohol ,jak ktoś ma delikatną albo wrażliwą , czy łatwo przesuszającą skórę to on może nawet zaszkodzić, może dawać nawilżenie ale takie pozorne po aplikacji ,ale może się tak zdarzyć że rano się obudzisz ze ściągniętą skórą...tym bardziej nie polecam jeżeli masz problem z zaskórnikami on może to nasilić ,bo kiedy skóra się przesusza pory szybciej się zatykają,,moim zdaniem alkohol w kosmetykach to nieporozumienie,nie wiem kto to wymyślił
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 21:48   #2414
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Raz jeszcze proszę

Bardzo proszę o analizę tych kremów Body Shopowych

Krem jojoba, nawilzający


Aqua, Cyclopentasiloxane, Buxus chinensis, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, Isononyl Isononanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Sesamum indicum, Glyceryl Stearate, Hectorite, Biosaccharide Gum-1, Palmitic Acid, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Saccharide Isomerate, Sodium Lactate, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lecithin, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Methylparaben, Parfum, Butylparaben, Ethylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid, Geraniol, Limonene, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Isoeugenol, CI 19140.

Czy mogę go używać na zimę, jako ochronny np. półtłusty?

i drugi kremik, tez jojoba na noc, intensywnie odżywiający

Aqua (Solvent/Diluent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Buxus chinensis (Emollient/Hair Conditioner), Behenyl Alcohol (Emollient), Butylene Glycol (Humectant), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), C12-15 Alkyl Benzoate (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Sesamum indicum (Emollient), Biosaccharide Gum-1 (Skin Conditioning Agent), Glyceryl Stearate (Emulsifier), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Mannitol (Skin Conditioning Agent), Myristyl Myristate (Emollient), Palmitic Acid (Surfactant), Stearic Acid (Emulsifier), Sorbitol (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Saccharide Isomerate (Humectant), Persea gratissima (Skin Conditioning Agent), Sodium Lactate (Skin Conditioning Agent), Sodium PCA (Humectant), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Dicetyl Phosphate (Emulsifier), Ceteth-10 Phosphate (Emulsifier), Lecithin (Stabiliser/Emulsifier), Lauryl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Myristyl Alcohol (Emulsifier/Emollient), Cetyl Alcohol (Emulsifier), Methylparaben (Preservative), Parfum (Fragrance), Butylparaben (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Ethylparaben (Preservative), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Linalool (Fragrance Ingredient), Propylparaben (Preservative), Alpha-Isomethyl Ionone (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Benzyl Salicylate (Fragrance Ingredient), Hexyl Cinnamal (Fragrance Ingredient), Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Fragrance Ingredient), Citric Acid (pH Adjuster), Geraniol (Fragrance Ingredient), Limonene (Fragrance Ingredient), Benzyl Benzoate (Solvent), Farnesol (Fragrance Ingredient), Benzyl Alcohol (Preservative), Citral (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Isoeugenol (Fragrance Ingredient), CI 19140 (Colour).

i to, też The Body Shop

Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cyclomethicone (Emollient), Hamamelis virginiana (Witch Hazel Water) (Astringent), Glycerin (Humectant), Methyl Gluceth-20 (Viscosity Modifier), Saccharide Isomerate (Humectant), Benzyl Alcohol (Preservative), Panthenol (Skin/Hair Conditioning Agent), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Hydroxypropyl Methylcellulose (Thickening Agent), Anthemis nobilis (Anthemis Nobilis (Chamomile) Extract) (Natural Additive), Algae (Seaweed Extract) (Natural Additive), Sodium Dehydroacetate (Preservative), Propylene Glycol (Humectant), Sodium Methylparaben (Preservative), Sodium Hyaluronate (Humectant), Phenoxyethanol (Preservative), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Chlorphenesin (Cosmetic Biocide), Methylparaben (Preservative), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), Isobutylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative).

Czy nawilży dobrze skórę pod oczami?

Up Up

Jaka ogólna oceta tych kremów? Pomogą czy lepiej zainwesować w coś innego?
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 22:22   #2415
mania125
Przyczajenie
 
Avatar mania125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuję Aga za odpowiedź. Szukałam trochę po Słowniku Składników i sfaktycznie ten gliceryn to klasyczny zapychacz.. W składzie kremu kojącego-nawilżającego alkohol... juz sama nie wiem. używam go w formie mini produktu i naprawdę mi służy w sensie nawilżenia. W sensie niezapychania to mi chyba nic nie służy...;(
mania125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 22:59   #2416
Aga Ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ostatni krem którego używałam oceanic antybakteryjny -bardzo lubiany na wizażu ,bardzo odwadniał mi skórę ..na początku wydawało się że mi służy ,bo skóra wydawała się gładsza bardziej jednolita ,i pory jakby zwężone ..ale im dłużej go używałam to stan skóry się zaczął pogarszać ,zaczęła się robić szorstka ,sciągnięta i zaczęła się łuszczyć [a nawet niczym żrącym jej nie katowałam,tylko ten krem] na dodatek pełno zaskórników i takich podskórnych grudek się pokazało, ale wydaje mi się że ten krem nie zatyka porów ,poprostu przesusza skórę i stąd ten wysyp...zastanawiałam się nad jego składem ,on nie ma nawet alkoholu w składzie ale ma za to glicerynę na samym początku..a teraz w dodatku grzeją kaloryfery [a wiadomo jak działa gliceryna kiedy powietrze jest suche].. dlatego ja raczej go będę unikać w takich wysokich stężeniach...a jeżeli tobie nie robi krzywdy to w sumie jak uważasz......ale zwróć też uwagę na to że on nie ma chyba wcale składników wartościowych odżywczych..przynajmniej ja takich na pierwszy rzut oka nie dostrzegam..a krem pewnie jak to vichy -drogi ,więc ja się pytam za co tu płacić/? za markę?
Aga Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 09:25   #2417
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Aga Ka Pokaż wiadomość
ostatni krem którego używałam oceanic antybakteryjny -bardzo lubiany na wizażu ,bardzo odwadniał mi skórę ..na początku wydawało się że mi służy ,bo skóra wydawała się gładsza bardziej jednolita ,i pory jakby zwężone ..ale im dłużej go używałam to stan skóry się zaczął pogarszać ,zaczęła się robić szorstka ,sciągnięta i zaczęła się łuszczyć [a nawet niczym żrącym jej nie katowałam,tylko ten krem] na dodatek pełno zaskórników i takich podskórnych grudek się pokazało, ale wydaje mi się że ten krem nie zatyka porów ,poprostu przesusza skórę i stąd ten wysyp...zastanawiałam się nad jego składem ,on nie ma nawet alkoholu w składzie ale ma za to glicerynę na samym początku..a teraz w dodatku grzeją kaloryfery [a wiadomo jak działa gliceryna kiedy powietrze jest suche].. dlatego ja raczej go będę unikać w takich wysokich stężeniach...a jeżeli tobie nie robi krzywdy to w sumie jak uważasz......ale zwróć też uwagę na to że on nie ma chyba wcale składników wartościowych odżywczych..przynajmniej ja takich na pierwszy rzut oka nie dostrzegam..a krem pewnie jak to vichy -drogi ,więc ja się pytam za co tu płacić/? za markę?
Ja też mam ten krem z AA Young tylko ze matująco-nawilżajacy i podobnie jak Ty nie jestem zadowolona z efektu Wyskoczylo mi po nim pełno syfów i to nawet na policzkach sie pojawily Nie wiem czego to zasługa bo trojglicerydy sa dopiero za połowa skladu. Moze to wina tej gliceryny (4 miejsce) albo czegos co sie nazywa Glyceryl Stearate (2 miejsce) Ta gliceryna rzeczywiscie tak bardzo zapycha? Aż strach bo mam ja na poczatku skladu w toniku
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 11:01   #2418
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Pakosto,kojarze Cie,ze jestes fanka Lumene
Maja kilka bubli, ale ogólnie faktycznie lubię tę markę gł. za krem pod oczy, maseczkę i ten olejek
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 11:36   #2419
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxano, ponieważ wyczytałam, że lubisz olejek Decleor, to czy możesz powiedzieć co myślisz o tych produktach dla naczynkowego wrażliwca?

AROMMESENCE ROSE`ORIENT
Składniki: olejki aromatyczne z rzymskiego rumianku, róży damansceńskiej, neroli, petitgrain, olejki roślinne z pestek czarnej porzeczki, słodkich migdałów, a także z kukurydzy.
BALSAM Z RóżY
Składniki: olejki aromatyczne z rzymskiego rumianku, róży damansceńskiej, neroli, olejki roślinne i woski ze słodkich migdałów oraz pestek czarnej porzeczki.

I czy balsamu można by używać na dzień pod filtr?
Wiem że to brzmi dziwnie, ale moja skóra uwielbia taką konsystencję, szczególnie zimą!
Do tej pory moim faworytem był Advanced Biogen Babora.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 12:35   #2420
JestemTu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 209
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czesc dziewczyny, jestem kompletnym laikiem w kwestii biochemii, skladow kosmetykow i calej reszty.

Napiszcie prosze czy do ponizszych kosmetykow mozna sie przyczepicczy skladniki sa w miare w porzadku, czy mam szukac czegos innego. Bo naprawde nie wiem ..

Mam cere wrazliwa, ze sklonnoscia do allergii i powstawania pzrebarwien :/
Czasami po niektorych kosmetykach glownie kremach mam straszny wysyp jakis krostek itp


Lirene. Beautu Care. Nawilzajaco kojacy zel do mycia twarzy:
Aqua, glycerin, Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.

GARNIER. Skin Naturals. Tonik dynamizujacy. Cena normalna i mieszana
Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool (F.I.L. B5478/4)

Garnier Skin Naturals, Podstawa pielęgnacji, Odświeżające mleczko do demakijażu (cera normalna i mieszana)
Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Glycerin Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol Butyrosperum Parkii, Carbomer, Cetyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Helianthus Annus, Panthenol, Ribes Nigrum, Rosa Canina, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Sodium Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Quaternium-15, Parfum (B3654/3)


Lirene, Intensywnie nawilżająca maseczka do twarzy
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Shea Butter, Polyacrylamide, Glyceryl Polyacrylate, Allantoin, C13-14 Isoparaffin, Imperata Cylindrica, Laureth-7, Wheat Germ Protein, PEG-8, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxysohexyl-3-Cyclohexebe Carboxaldehyde, Citronellol, Linalool, Geraniol.

Edytowane przez JestemTu
Czas edycji: 2007-11-05 o 12:58
JestemTu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 15:23   #2421
mania125
Przyczajenie
 
Avatar mania125
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Aga, ja uzywam tego kremu Vichy już jakoś ze 2 tygodnie tylko rano i nie zauważyłam, zeby mnie jakoś tak szczególnie zapchało (mimo tej nieszczęsnej gliceryny). Co do ceny pełnowymiarowego kremu...w aptece jakieś 66zł no ale jak ma być super rewelacyjny to "bierz co chcesz, wszystko weź..." <cool>

Hm.. a co myślisz o nawilżającym La Rocha Hydraphase? używałaś? bo ogólnie to ma pozytywne opinie, prawda?
mania125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 16:13   #2422
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mania dostalam probki wlasnie tego kremu,zadowolona ze sobie wyproboje. jest jeszcze wersja bardziej odzywcza do suchej skory ,ktorej nie polecam.zastosowalam wieczorem a rano obudzilam sie z bolacymi gulami i znow mam kilka wysypow.jesli o lzejsza chodzi to tez zadna rewelacja. ma kilka zapychaczy a jeden calkiem spory ,tylko ze w polowie skladu-Sodium Chloride,zapycha i podraznia.mam wrazliwa cere i ten alkohol chyba mnie wlasnie podraznial bo czulam nieprzyjemne pieczenie.

mam prosbe o analize kremu Vichy Thermal S2-pod wzgledem zapychania,choc mniej wiecej juz widze ze ma kilka zapychaczy,czy dobrze nawilzy i nie podrazni?

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum, PEG-100 Stearate, PCA, Rosa Canina, Glycogen, Glycine Soja, Ceteareth-20, Dimethiconol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Threonine, Triethanolamine, Ribes Nigrum, Methylparaben, Helianthus Annuus, Arginine, Serine, Arginine PCA, Lysine Hydrochloride, Mannitol, Phenoxyethanol, Alanine, Chlorphenesin, Tocopherol, Disodium EDTA, Citrulline, Sucrose, Histidine Hydrochloride, Glutamid Acid, Octyl Methyoxycinnamate, Acrylates Copolymer, Perfum.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 23:06   #2423
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

jeszcze raz proszę o pomoc post #2408
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 11:58   #2424
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Smile Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam serdecznie i proszę o analizę składu poniższych kapsułek. Głównie interesuje mnie czy faktycznie znajdują się tam deklarowane przez producenta witaminy: A, E i F oraz czy ich postać ma faktycznie jakiś wpływ na skórę.

SCHLECKER, Rilanja Vital Kapsułki przeciwzmarszczkowe z witaminami A, E i F - simmondsia chinensis, octyldodecanol, prunus amygdalus dulcis oil, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, trilinolein, parfum, triolein, tripalmitin, trilinolenin, tristearin, lecithin, ascorbyl palmitate, glyceryl oleate, gyceryl stearate, tocopherol, citric acid.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 14:38   #2425
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i proszę o analizę składu poniższych kapsułek. Głównie interesuje mnie czy faktycznie znajdują się tam deklarowane przez producenta witaminy: A, E i F oraz czy ich postać ma faktycznie jakiś wpływ na skórę.

SCHLECKER, Rilanja Vital Kapsułki przeciwzmarszczkowe z witaminami A, E i F - simmondsia chinensis, octyldodecanol, prunus amygdalus dulcis oil, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, trilinolein, parfum, triolein, tripalmitin, trilinolenin, tristearin, lecithin, ascorbyl palmitate, glyceryl oleate, gyceryl stearate, tocopherol, citric acid.

W telegraficznym skrocie
Olej jojoba,zagestnik(emulgato r)ktory ma wlasciwosci natluszczajace.olej migdalowy,vit.E,vit.A
jestem na tak
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 14:50   #2426
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Eva natura

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Ostatnio przeglądając KWC i Biochemię zobaczyłam dużo pozytywnych opinii na temat kosmetyków Eva Natura. Nie znałam tej firmy. Wypuścili oni zachwalaną serię 18+ i stąd moje pytanie.
Czy najlepiej kupić sobie od razu całą serię krem na dzień/noc i pod oczy? Czy lepiej tylko jeden, bo w sumie składniki we wszystkich są podobne. mają duzo fajnych składników podobno i nie wiem czy wystarczą w jednym kremie czy lepiej cała seria. I chciałam spytać czy filtr zawarty w kremie na dzień SPF 7 jest stabilny?
Wklejam składy

Krem pod oczy

Skład: Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Hesperidin Methyl Chalcone/ Steareth-20/ Dipeptide-2/ Palmitoyl Tetrapeptide-3, Caprylic/ Caprics Triglyceride, Hydrozlyed Caesalpinia Spinosa Gum/ Caesalpinia Spinosa Gum, Algae Extract, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Sphingolipids / Phospholipids, Allantoin, Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Carbomer, Hydrolyzed Wheat Protein, Caffene, Betaine, Parfum, PEG-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid/ Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide


krem na noc
kład: Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol


krem na dzień z filtem spf7

aqua, octocrylene, isohexadecane, polyglyceryl-3methylglucose distearate, isopropyl isostereate, hydrolyzed caesalpinia spinoza gum, caesalpinia spinoza gum, propylene glycol, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, panax ginseng root, tilia cordata wood, hydrolyzed wheat protein, mannitol, aesculus hippocastanym, glycogen, yeast, calcium pantothenate, biotin, triculum vulgare, avena sativa, hordeum vulgare, secale cereale, hamamelis virginiana, inulin, alpha glucam oligosaccharide, butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl alcohol, titanium dioxide, silica, phenoxyethanol, buthyl-, ethyl-, methyl-, propylparaben, carbomer, parfum, sodium hydroxide, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, 2-bromo-2-nitropopane-1,3-diol.


Byłabym wdzięczna za pomoc
Krem z filtrem to lepiej sobie darowac i postawic na konkretna apteczna i stabilna marke

Krem pod oczy nie jest jakos specjalnie fascynujacy(choc nie jest zly i jezeli chcesz to mozesz wyprobowac) ale jezeli szukasz czegos dobrze nawilza i jest za male pieniadze to polecam zel z Oeparola,tutaj link-kokretne skladniki i dziala

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12078

Krem na dzien ok,sporo ciekawych wyciagow,nie widze potencjalnych podrazniaczy czy zapychaczy-cos mi sie wydaje,ze powinien byc ujety w spisie zanalizowanych juz kosmetykow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 15:59   #2427
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo proszę o analizę kremu Dax Cosmetics, Perfecta. Miód + mleko owsiane, półtłusty na dzień, odżywczy. Spowalniający starzenie do cery suchej i normalnej.
Chciałabym dowiedzieć się czy będzie nawilżał bez zapychania no i może rzeczywiście spowolni starzenie

Aqua, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Steareth-25, ceteth-20, stearyl alhohol, octyldodecanol, propylene glycol, mel, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, avena sativa, xanthan gum, glycerin, cetearyl octanoate, caprylic/capric triglyceride, octyl methoxycinnamate, vitis vinifera, butyl methoxydibenzoylmethane, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acind, carbomer, triethanolamine, disodium EDTA, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, BHA, parfum

__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 16:31   #2428
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, Hexxano a co powiecie o tym kremie? Nie chcę włosów niszczyć, nie używam pianek, lakierów, zeli i ogólnie nic z tych rzeczy ale skusiłam się na ten krem, żeby wygładzić włosy. Chodzi mi głównie o to, czy to nie wysuszy, nie zniszczy?


Dove, Jedwabista gładkość, krem wygładzający do włosów



Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-16, Parfum, Silk Amino Acids, Isopropyl Myristate, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Silica, Polysorbate 60, Dimethiconol/Silsesquioxane Copolymer, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Trideceth-12, Hydrochloric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Lysine Hydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 16255
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 18:42   #2429
luxoria
Raczkowanie
 
Avatar luxoria
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 48
GG do luxoria
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mój pierwszy post na biochemii
Proszę o analizę szamponu: Eva Natura, Zioła Polskie: Czarna rzepa, skrzyp polny, łopian (włosy osłabione, wypadające, łamliwe):
Aqua,sodium laureth sulfate, sodium chloride,, cocamide dea, raphanus sativus (radish) root extract, equisetium arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfosuccinate, peg-75 lanolin, dmdm hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne / methylisothiazolinone, benzyl salicylate.
Mam włosy cienkie, osłabione, wypadające, ale suche. Kupiłam ten szampon dla wyciągów ziołowych, no i chciałam dać moim włosom odpoczynek od silikonów (i tak używam odżywek z silikonami). I rzeczywiście - włosy po umyciu były świeższe niż zazwyczaj, błyszczały się i świetnie się układały. Ale niestety dostałam po nim strasznego łupieżu który teraz próbuje doleczyć I moje pytanie - jaka substancja mogła podrażnić i przesuszyć mi skórę głowy?Wątpię czy to SLS, bo wcześniej używałam wielu szamponów, w których SLS byl na drugim miejscu i nie powodowały łupieżu...Może to sodium chloride - cokolwiek to jest?
Żałuję, ze nie mogę go używać, bo jeżeli chodzi o wygląd włosów, to ten szampon byłby moim KWC, gorzej ze skórą głowy
PS. Przepraszam za ew. literówki przy przepisywaniu składu
__________________
***
"...It's always the same
I'm running towards nothing
Again and again and again..."

luxoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 18:52   #2430
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez luxoria Pokaż wiadomość
Mój pierwszy post na biochemii
Proszę o analizę szamponu: Eva Natura, Zioła Polskie: Czarna rzepa, skrzyp polny, łopian (włosy osłabione, wypadające, łamliwe):
Aqua,sodium laureth sulfate, sodium chloride,, cocamide dea, raphanus sativus (radish) root extract, equisetium arvense extract, arctium lappa root extract, parfum, disodium undecylenamido mea-sulfosuccinate, peg-75 lanolin, dmdm hydantoin, lactic acid, methylchloroisothiazolino ne / methylisothiazolinone, benzyl salicylate.
Mam włosy cienkie, osłabione, wypadające, ale suche. Kupiłam ten szampon dla wyciągów ziołowych, no i chciałam dać moim włosom odpoczynek od silikonów (i tak używam odżywek z silikonami). I rzeczywiście - włosy po umyciu były świeższe niż zazwyczaj, błyszczały się i świetnie się układały. Ale niestety dostałam po nim strasznego łupieżu który teraz próbuje doleczyć I moje pytanie - jaka substancja mogła podrażnić i przesuszyć mi skórę głowy?Wątpię czy to SLS, bo wcześniej używałam wielu szamponów, w których SLS byl na drugim miejscu i nie powodowały łupieżu...Może to sodium chloride - cokolwiek to jest?
Żałuję, ze nie mogę go używać, bo jeżeli chodzi o wygląd włosów, to ten szampon byłby moim KWC, gorzej ze skórą głowy
PS. Przepraszam za ew. literówki przy przepisywaniu składu
Niestety ale mieszanka SLS z Sodium Chloride potrafi silnie podraznic skore glowy ogolnie nie bardzo podoba mi sie ten szampon.

Jezeli silikony sluza Twoim wlosom to po co je odstawiac?a jezeli chcesz oczyscic wlosy i skore glowy to polecdam dodac tabletke aspiryny bayerowskiej(tej bez otoczki) do dawki szamponu jaka dajemy na wlosy i to jest rewelacyjne rozwiazanie Wybierz delikatny szampon,chyba ze masz jakis ulubiony? ja do tego zabiegu siegam po ten szampon
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13947
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.