Pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 19:41   #1
gosiaczek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5

Pomóżcie!


Od pewnego czasu męcze się z plamami na rękach i plecach.Plamy są suche czerwone,złuszczają się i pozostają białe miejsca jakby blizny(?)W tych miejscach pojawiają sie też jakby białe małe suche pęcherzyki.Dodam ze jestem alergiczka.Byłam dzis u dematologa który stwierdził ze to łojotokowe zapalenie skóry.Zapisał ma witaminę PP i BEDICORT G krem.No i właśnie tu moje pytanie-ten krem to steryd i mam pewne obawy.Nie lepiej zacząć leczenie od czegos lżejszego?Co o tym myslicie?Moze poradzic sie jakiegos innego lekarza-ten nie byl zbyt rozmowny...

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Dodam ze na twarzy mam czerwona plame na nosie i kawalku policzka ktora pojawia sie przy stresie i zmianch temperatury,wietrze itd.Ale jest to inna plama niz te na rekach...co o tym myslicie?
gosiaczek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 20:21   #2
ladyan
Rozeznanie
 
Avatar ladyan
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 533
Dot.: Pomóżcie!

Sprawdź, czy może te plamy na ciele nie są takie, jak przy łupieżu Gilberta - to niegroźna choroba i łatwo ją wyleczyć.

Czy plama na twarzy kształtem przypomina część motyla? Czy pojawia się także po drugiej stronie, symetrycznie?
ladyan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 22:01   #3
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pomóżcie!

Jesli ten steryd masz stosowac jakos krotko to mysle, ze mozna sprobowac, moze zniknie i sie nie pojawi Z czescia egzem i pokrzywek tak bywa

Jesli to ma byc stosowane dlugotrwale i to jedyny jego pomysl na kuracje to ja bym poszukala innego lekarza. Sterydy sa przede wszystkim szkodliwe stosowane przez dluzszy okres i na wieksze powierzchnie.

Ja sama mam lojotokowe zapalenie skory glowy i tez mojej lekarce zdaza sie przypisywac mi sterydy ale tylko w momentach duzego pogorszenia by je opanowac i to zawsze jest stosowanie typu co 3 dni i nie dluzej niz przez 2 tygodnie, wiec w sumie to stosuje tego bardzo niewiele i rzadko

No i ogolnie jesli lekarz Ci sie nie podoba i nie budzi zaufania to nie szlam bym wiecej do niego tylko poszukala lepszego. Bo jesli to naprawde LZS to niestety bedziesz u dermatologa pewnie jeszcze nie raz.

Ale moze to wcale nie to

p.s. Na opisie tego leku jest "Oba preparaty są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania w początkowym okresie leczenia", wiec zakladam, ze ty tez masz go krotko stosowac, wiec az tak bym sie nie martwila, ze zaszkodzi jakos bardzo

p.s.2. Na przyszlosc stosuj tytul, ktory cos mowi o temacie wiadomosci
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 15:59   #4
gosiaczek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pomóżcie!

Te raczej nie łupież Gilberta,lekarz stwierdził ze to łzs po, przetłuszczajacych sie włosach i łuszczącej skorze na linii włosy-twarz.Co wiecej to mnie nieraz ostro swedzi.A co do tej plamy na twarzy to nie ma regularnych kształtów,i jest na srodku nosa i lewe stronie.
gosiaczek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 18:54   #5
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Pomóżcie!

No to można założyć, że ma racje i to coś ma związek z lojotokiem. Tak jak mowilam, jesli ma racje to naprawde warto znalezc jak najlepszego lekarza bo LZS jest mocno upierdliwe, ze tak powiem

Tak na wszelki wypadek tylko jeszcze jedna mozliwosc aczkolwiek nie zakladam, ze bylby az tak kiepski by nie rozpoznac lupiezu pstrego

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81upie%C5%BC_pstry

Ogolnie takie skupiska lekko czerwonawo-brazowawych plamek, ktore moga sie troche luszczyc i ktore sie nie opalaja, wiec zostaja po nich biale slady
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 10:19   #6
gosiaczek2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pomóżcie!

sama nie wiem co robic....Chyba pojde na konsultacje do innego lekarza,nie chcialabym zaczynac leczenia od sterydow.Nie znam sie na tym,ale z tego co czytalam na internecie ten bedicort g to dojsc silny steryd,a moje rece nie wygladaja teraz tak zle,widac jedynie jasne plamy.Wogole na wiosne i latem rece sa w dobrym stanie,tylko te miejsa nie chca sie opalac a jak sie opala to skora sie luszczy.Natluszczam te miejsca emolium i jest naprawde oki, gorzej jest jak po kapieli nie posmaruje sie niczym to wtedy skora sie luszczy i swedzi...

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

dodam ze włosy myje codziennie,nieraz wszystko jest w porzadku ale raz na jakis czas lapia mnie ataki strasznego swedzenia i sypia sie platki oraz mocniej wypadaja wlosy.Wlasnie co polecicie na wypadanie wlosow?
gosiaczek2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.