Cera po ospie u 30-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 15:29   #1
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559

Cera po ospie u 30-latki


Mam 32 lata i zaraziłam się ospą od córki. Wbrew temu co mi mówiono nie przeszłam jej ciężko. Krostek też nie było aż tak dużo. Na twarzy zaledwie kilka. Wszystko zagoiło się całkiem ładnie tylko teraz nie mogę dać sobie rady z przesuszoną skórą. Twarz mam szostką i suchą. Nie mogłam przecież nawilżać jej przez 2 tygodnie, dodatkowo stosując środki wysuszające. Jak przywrócić ją do normalnego stanu? Są jakieś szczególne kremy? Mam cerę wrażliwą ze skłonnością do delikatnych naczynek.
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 07:05   #2
stokrosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 92
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

wiesz ja stosuje do swojej cery krem ujędrniający na noc 30+ z serii synactive, dla kobiet w naszym wieku jest ok, dla Ciebie żeby skórę nawilżyć możesz spróbować przemywać buźkę tonikiem nawilżającym z tej samej serii. Ja przed podjęciem kluczowych decyzji kontaktuję się ze swoją kosmetyczką, Tobie tez radzę
stokrosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:41   #3
Sephinrot
Wtajemniczenie
 
Avatar Sephinrot
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czarny Śląsk
Wiadomości: 2 734
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

O siebie mogę Ci polecić picie dużej ilości wody mineralnej i doustnie Capivit Hydro Control, a do smarowanie buzi,mój cudny niezawodny sposób na suchą skóre i jej regenerację, rybki Dermogal https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-twist-off.htm , one naprawdę działają
__________________
Funny, we're all one, but one also means that we are lonely...

Sephinrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 11:02   #4
anetka_35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Mi także polecono krem synactive z tym że mi na zmarszczki (30+). Niedawno zakupiłam, na efekty jeszcze troche bedzie trzeba pewnie poczekać no ale jeżeli mi polecono to pewnie na twoje porblemy tez pomoze ten ujędrniający o którym mówi stokrosia. Jednak wiele zależy od samej skóry !
anetka_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 16:51   #5
stokrosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 92
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Anetko Od razu sie wtrącę, że warto uzupełnić kuracje o ten tonik nawilżający 30+, efekty są lepsze. Z resztą jestem zdania, że należy stosować kosmetyki tej samej serii, kiedyś zaczęłam mieszać i nie wyszłam na tym dobrze.
stokrosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 11:43   #6
anetka_35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Dziękuje za rade stokrosiu. Nigdny nie mieszałam ze sobą różnych kosmetyków wiec nie wiem jak to jest . Toniku nie kupiłam ale mam z Synactivu ich produkt do demakijażu
anetka_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 14:41   #7
diamelen
mała księżniczka
 
Avatar diamelen
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 1 127
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

a może cos doraadzicie 24 latce, która miesiac temu bardzo ciekzo przeszła ospę. Mam blizny wszedzie. W czasie choroby nie drapalam bo mnie po prostu nie swedzialo. Na czole mam z 5 dziur. na reszcie ciala w miejscach blizn czerwone plamy. Jakbym przypalona papierosami była.

Moja p. doktor powiedziala mi, że nic z tym nie zrobie. Ze mam pecha, że w dziecinstwie nie przeszłam.
Zapytalam o jakas masc. Powiedziala ze mam skore nawilzac i sie nie opalac to bedzie lepiej.

Za tydzien mam wizyte u dermatologa. Moza ona mnie cos poratuje...
NO ale moze macie jakies sposoby wyprobowane...

Czy da sie cos zrobic z bliznami. Sa jeszcze świeże..
__________________
W oczekiwaniu na szczęście...


diamelen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 16:57   #8
stokrosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 92
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

ja słyszałam, że na blizny dobre są produkty na bazie cebuli, jak np. Cepan. Nie wiem, czy na ospiane blizny się nadaje, ale podobno działa cuda. Dopytaj może w aptece albo poszukaj na forum informacji o tym produkcie.
stokrosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 22:52   #9
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Cytat:
Napisane przez diamelen Pokaż wiadomość
a może cos doraadzicie 24 latce, która miesiac temu bardzo ciekzo przeszła ospę. Mam blizny wszedzie. W czasie choroby nie drapalam bo mnie po prostu nie swedzialo. Na czole mam z 5 dziur. na reszcie ciala w miejscach blizn czerwone plamy. Jakbym przypalona papierosami była.

Moja p. doktor powiedziala mi, że nic z tym nie zrobie. Ze mam pecha, że w dziecinstwie nie przeszłam.
Zapytalam o jakas masc. Powiedziala ze mam skore nawilzac i sie nie opalac to bedzie lepiej.

Za tydzien mam wizyte u dermatologa. Moza ona mnie cos poratuje...
NO ale moze macie jakies sposoby wyprobowane...

Czy da sie cos zrobic z bliznami. Sa jeszcze świeże..
Konieczne byłoby stosowanie dobrego, fotostabilnego filtra i przeczekanie do jesieni, zeby zacząć jakąś kurację, która te blizny może spłycić. Nie wykonuje się ich latem, ponieważ z reguły są to kuracje kwasowe - spłycają naskórek (a więc i blizny) ale mogą działać fototoksycznie. Poza tym jeszcze są to świeże zmiany.

Spójrz na taki preparat https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...radzikowej.htm

Moim zdaniem byłby w sam raz, ale do zastosowania jesienią, może uzupełnic jakiś zabieg (jeżeli na takowy się zdecydujesz) - pobudza syntezę kolagenu, przez co "wypełnia" zagłębienia od środka - dlatego sprawdza się zarówno w leczeniu blizn potrądzikowych i innego pochodzenia.

Oprócz tego znajdziesz w aptece Contractubex, lepszy wariant Cepanu, ma znacznie przyjemniejszy zapach, ale jest też droższy. Z tym, że te preparaty stosuje się po kilku miesiącach od zagojenia sie skóry(brak widocznego zaczerwienienia)

Edytowane przez Madzia_M77
Czas edycji: 2010-07-19 o 22:55
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:47   #10
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Bardzo dziękuję Wam wszystkim za cenne porady. Kilka tygodni po chorobie udało mi się już troszkę doprowadzić moją cerę "do ładu". Głównie przez regularne stosowanie doustnie Bellisy Hydro, a także dodatkowo kremu i toniku z serii, którą stosuję i stosowałam regularnie.

Diamelen, słyszałam, że preparat Cepan (polecany już przez dziewczyny na tym wątku) czyni cuda .
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 20:46   #11
anetka_35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 69
Dot.: Cera po ospie u 30-latki

Ja słyszałam że maseczka z drożdży także może pomagać na takie sprawy !!
anetka_35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.