Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-13, 18:32   #4561
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
A próbowałaś takiego tuńczyka w puszcze w sosie własnym hmm??
Jasne - zwykle daje do niego jakies warzywka i robie salatke

do lexie -> no rzeczywiscie za duzy odstep, bo ostatecznie bylam glodna juz o 11 i wtedy tez zjadlam salatke;P a zaplanowalam tak, bo o 13 musialam wyjsc na dwugodznny egzamin i chcialam byc, ze tak powiem, swiezo najedzona

No, poza tym odstepstwem dodalam jeszcze do golabka 10 plasterkow ogorka swiezego z koperkiem i jeden duzy lisc kapusty w sosie golabkowym... Jak napisze jadlospis na jutro, zaraz wrzucam. Bardzo dziekuje za wszystkie opinie

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Btw. a jakie powinny byc przerwy miedzy posilkami? Ja gdzies czytalam, ze 3-4 h i tak tez robie...
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 18:44   #4562
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

pierwsze wakacyjne P:
Ś: 90g płatków owsianych+ szklanka taka ponad 350ml mleka koziego+ jabłko duże+ otręby+ siemie lniane+ cynamon
IIŚ: serek wiejski+ mix meksykański z felixa
O: pierś z kurczaka+ 80g (suchej) kaszy jaglanej+ dużo sosu pudliszki chińskiego+ troszkę warzyw gotowanych na parze+ dużyy ogórek małosolny+ rzodkiewki+ pomidor+ na deser paczka sezamków
P: duża kromka razowca+ sporo makreli wędzonej+ pomidor
K: naleśnik+ 2/3 homo nat.+ pomidor+ rzodkiewki+ szczypiorek

Proszę o ocenkę bardzo serdecznieee
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 18:48   #4563
bekii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 692
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez naughtyprincess Pokaż wiadomość
czytałam kiedyś że powinno się jeść 4 kromki chleba dziennie . i tak mi to w pamięci pozostało . ;p
A ja wogóle nie jem chleba,tczy to bardzo źle?
Tylko rano jem zawsze owsiankę,na II śniadanie jakieś owoce i jogurt albo serek,potem na obiad jakieś chude mięsko z surówką lub jakaś zupa chuda np. z ryżem brązowym,następnie na podwieczorek np. jakaś rybka świeża albo wędzona albo tuńczyk w sosie własnym z warzywami ,a na kolację przeważnie twaróg chudy.
Jak sie odchudzam już 3 miesiące, to może zjadłam w sumie przez ten czas 3 -4 kawałki chleba pełnoziarnistego na śniadanie, jak mi zabrakło płatków owsianych ( oczywiście były to 3,czy 4 śniadania , po 1 dużym prostokątnym kawałku na 1 śniadanie).

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Podaję mój dzisiejszy jadłospis na RRRRR:
Na czczo godz.9.30 1 szklanka letniej niegazowanej wody
I śniadanie godz. 10.00 serek wiejski lekki z Piątnicy,do tego wrzucone 3 łyżki płatków owsianych(zalanych wieczorem wodą ,żeby napęczniały),1 łyżka otrębów pszenych,pokrojone drobno 2 rzodkiewki,kawałek czerwonej surowej papryki,zielony koperek,natka zielonej pietruszki
II śniadanie godz.13.00 1 jabłko,serek naturalny homogenizowany 180 g
Obiad 16.00:filet mrożony z morszczuka ok.10 dag posolony,popieprzony pieprzem cytrynowym,skropiony sokiem z cytrynki,zielonym koperkiem i panierowany w mące żytniej i usmażony na patelni na oliwie z oliwek posypany natką zieloną z pietruszki+surówka z kapustki kiszonej doprawiona oliwą z oliwek i zielonym koperkiem
Podwieczorek będzie o 19.00 :sałatka z kalafiora,jajka,pomidorka ,ogórka kiszonego,rzodkiewki,suro wej papryki,szczypiorku polana jogurtem naturalnym i posypana bazylią i oregano
Kolacja będzie o 22.00 twaróg chudy 0 % ok.80 dag
Muszę jeść późną kolację,bo zażywam o 22-giej tabletki na chorobę przewlekłą.
__________________

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)





bekii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 18:49   #4564
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

cześć wszystkim..od dzisiaj jestem z Wamido sierpnia planuję zrzucic okolo 5-6 kg..mam nadzieję,że pomożecie,obiecuję korzystać z każdej wskazówki i uwagi


troszkę czytałam o odchudzaniu,przeglądałam wątki podwieszone i jadłospisy...no..i...oto mój 1 dzień na NCJ
  1. płatki Bran Flakes z mlekiem 0,5%-miseczka niewielka,kanapka (chleb razowy) z serkiem wiejskim-taki ze szczypiorkiem,trochę cebuli
  2. jabłko,grahamka z serem żółtym-podobno zakazany taki ser??
  3. warzywa na patelnię z piersią kurczaka,ta pierś smażona na oliwce z oliwek,warzyw niewiele,ale to te z Biedronki(tzw.ZIELONE WARZYWA)
  4. hm..i aż mi głupio.ale nie jestem głodna...tak myślę o jakimś tuńczyku..ale nie bardzo wiem ile tego zjeść..cała puszka to chyba za dużo,prawda?a mam tuńczyka w sosie własnym...
aha,w międzyczasie 1 piwko-z okazji imieninale to w drodze wyjątku,hehe


i jak to wygląda?jakie popełniam błędy?help..

Edytowane przez Irish lady 28
Czas edycji: 2009-05-13 o 18:51
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 18:58   #4565
naughtyprincess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 155
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
pierwsze wakacyjne P:
Ś: 90g płatków owsianych+ szklanka taka ponad 350ml mleka koziego+ jabłko duże+ otręby+ siemie lniane+ cynamon dobrze choć na P mogłaś posypać to cukrem
IIŚ: serek wiejski+ mix meksykański z felixa myślę że serek wiejski 5% ?
O: pierś z kurczaka+ 80g (suchej) kaszy jaglanej+ dużo sosu pudliszki chińskiego+ troszkę warzyw gotowanych na parze+ dużyy ogórek małosolny+ rzodkiewki+ pomidor+ dlaczego trochę warzyw ?
na deser paczka sezamków mniam
P: duża kromka razowca+ sporo makreli wędzonej+ pomidor mogłaś zjeść 2-3 kromki a nie tylko 1
K: naleśnik+ 2/3 homo nat.+ pomidor+ rzodkiewki+ szczypiorek ojj... zjedz ta 1/3 serka . ;p
mało słodyczy , owoców masz TYĆ ! a nie chudnąć proszę mi tu coś jeszcze wszamać .

Proszę o ocenkę bardzo serdecznieee


---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
cześć wszystkim..od dzisiaj jestem z Wamido sierpnia planuję zrzucic okolo 5-6 kg..mam nadzieję,że pomożecie,obiecuję korzystać z każdej wskazówki i uwagi
troszkę czytałam o odchudzaniu,przeglądałam wątki podwieszone i jadłospisy...no..i...oto mój 1 dzień na NCJ
  1. płatki Bran Flakes z mlekiem 0,5%-miseczka niewielka,kanapka (chleb razowy) z serkiem wiejskim-taki ze szczypiorkiem,trochę cebuli dobrze serek wiejski light ?
  2. jabłko,grahamka z serem żółtym-podobno zakazany taki ser?? zależy jaki , jak zjadłaś jakiś light to niee ale jeśli pełnotłusty to już tak ale wkąńcu od jednego plasterka raz na jakiś czas nie przytyjesz .
  3. warzywa na patelnię z piersią kurczaka,ta pierś smażona na oliwce z oliwek,warzyw niewiele,ale to te z Biedronki(tzw.ZIELONE WARZYWA) czemu nie wiele warzyw warzywa to podstawa !
  4. hm..i aż mi głupio.ale nie jestem głodna...tak myślę o jakimś tuńczyku..ale nie bardzo wiem ile tego zjeść..cała puszka to chyba za dużo,prawda?a mam tuńczyka w sosie własnym... nie nie za dużo dodaj do tego tuńczyka jeszcze jajko , ogórka i kromkę chleba
aha,w międzyczasie 1 piwko-z okazji imieninale to w drodze wyjątku,hehe
i jak to wygląda?jakie popełniam błędy?help..
ja na diecie uciekam od alkoholu a najbardziej od piwa bo wiesz sam cukier . ale jedno ci nie zaszkodzi raz na miesiąc postaraj sie juz wiecej nie pic w ciagu diety jedynie okazyjnie gdzieś na urodzinach czy coś
.
staraj się jeść 6 posiłków co 2 godz. śniadanie najważniejsze . ćwicz nie licz kcal. ;p no i chyba tyle


---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez bekii Pokaż wiadomość
A ja wogóle nie jem chleba,tczy to bardzo źle?nie nie jest zle jest dobrze
Tylko rano jem zawsze owsiankę,na II śniadanie jakieś owoce i jogurt albo serek,potem na obiad jakieś chude mięsko z surówką lub jakaś zupa chuda np. z ryżem brązowym,następnie na podwieczorek np. jakaś rybka świeża albo wędzona albo tuńczyk w sosie własnym z warzywami ,a na kolację przeważnie twaróg chudy.
Jak sie odchudzam już 3 miesiące, to może zjadłam w sumie przez ten czas 3 -4 kawałki chleba pełnoziarnistego na śniadanie, jak mi zabrakło płatków owsianych ( oczywiście były to 3,czy 4 śniadania , po 1 dużym prostokątnym kawałku na 1 śniadanie). nic się nie stanie kiedy będziesz jadła na zmianę na śniadanie raz owsiankę raz razowy chlebek .

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Podaję mój dzisiejszy jadłospis na RRRRR:
Na czczo godz.9.30 1 szklanka letniej niegazowanej wody aaa właśnie daje to coś ?
I śniadanie godz. 10.00 serek wiejski lekki z Piątnicy,do tego wrzucone 3 łyżki płatków owsianych(zalanych wieczorem wodą ,żeby napęczniały),1 łyżka otrębów pszenych,pokrojone drobno 2 rzodkiewki,kawałek czerwonej surowej papryki,zielony koperek,natka zielonej pietruszki pycha ! no i śniadanko jak najbardziej dobre na r
II śniadanie godz.13.00 1 jabłko,serek naturalny homogenizowany 180 g dobrze .
Obiad 16.00:filet mrożony z morszczuka ok.10 dag posolony,popieprzony pieprzem cytrynowym,skropiony sokiem z cytrynki,zielonym koperkiem i panierowany w mące żytniej i usmażony na patelni na oliwie z oliwek posypany natką zieloną z pietruszki+surówka z kapustki kiszonej doprawiona oliwą z oliwek i zielonym koperkiem nic dodać nic ująć
Podwieczorek będzie o 19.00 :sałatka z kalafiora,jajka,pomidorka ,ogórka kiszonego,rzodkiewki,suro wej papryki,szczypiorku polana jogurtem naturalnym i posypana bazylią i oregano dobrze
Kolacja będzie o 22.00 twaróg chudy 0 % ok.80 dag
Muszę jeść późną kolację,bo zażywam o 22-giej tabletki na chorobę przewlekłą.
możesz zjeść ten trwóg np. z cynamonem

widzę że jesz posiłki regularnie co 2 godziny nie mam zastrzezen do twojego jadłospisu bo jest wspaniały .
naughtyprincess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:10   #4566
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Naughtyprincess,bardzo Ci dziękuję!!
mam tylko jeszcze 3 pytania:
  1. jak sprawa na Redukcji wygląda z ziemniakami?czy 1 do obiadu może być?
  2. piwo -wiem ,że odpada..zresztą nie jestem amatorką alkoholuale teraz szykuje mi się mega dużo imienin,kilka wesel.itd..czy wino jest również zakazne?(myślę o białym wytrawnym)
  3. uwielbiam jajka w każdej postaci..(oprócz omletow..mogę pozwalac sobie na R na jajecznicę lub jajka na miękko?mogłabym jeść codziennie
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:20   #4567
naughtyprincess
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 155
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez irish lady 28 Pokaż wiadomość
naughtyprincess,bardzo ci dziękuję!!
mam tylko jeszcze 3 pytania:
  1. jak sprawa na redukcji wygląda z ziemniakami?czy 1 do obiadu może być? mi mamuśia gotuje młode ziemniaki i jakoś je jem tydzień a jestem na r i niee przytyłam ale jem 2 dziennie takie średnie
  2. piwo -wiem ,że odpada..zresztą nie jestem amatorką alkoholuale teraz szykuje mi się mega dużo imienin,kilka wesel.itd..czy wino jest również zakazne?(myślę o białym wytrawnym)
wino wytrawne to jedyny alkohol, który piję. Lampka to wręcz samo zdrowie ale lepiej nie przesadzać lapka 2 ok. Ale nie cała butelka
  1. uwielbiam jajka w każdej postaci..(oprócz omletow..mogę pozwalac sobie na r na jajecznicę lub jajka na miękko?mogłabym jeść codziennie
  2. no jasne rób sobie jajecznicę z pomidorami szczypiorkiem i cebula pycha !

:d
naughtyprincess jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 19:25   #4568
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Gorzkakawa - dziękuję, kochana. A to, że ktoś ode mnie "ściągnął" avek.. cóż

Mój dzisiejszy (U):

Śn. Owsianka --> 4 czubate łyżki płatków, pół serka wiejskiego, mały banan, kilka daktyli suszonych & kawa zbożowa z mlekiem ja bym wsypała trochę więcej płatków, ale pamiętam, że mówiłaś, że się tym bardzo najadasz. a tak to mi się podoba bardzo
IIŚn. Bułka owsiana z masłem, szynką, serem żółtym, sałatą i rzodkiewką, jog. naturalny, rodzynki --> to podzielone na 2 przerwy smaczniutkoo dobra ta bułka owsiana?
Ob. Dość mała pierś z kurczaka, ziemniaki, dużo sałaty, szczypioru i pomidora ze śmietaną 36% bardzo mi się podoba, moim zdaniem, dobrze, że jest ta śmietana, są tłuszcze a dla nas byłychbrakookresowców ograniczanie nie byłoby wskazane
Pomarańcza, kawa zwykła z mlekiem
Kilka razy paluch oblizany z masła orzechowego - byłam u przyjaciółki i próbowałam pierwszy raz w życiu! też tak czasami robię, paluchami prosto ze słoika, oczyszczam ścianki
K. Pół makreli wędzonej, trochę gotowanych brokułów, kromka chleba z dynią posmarowana grubo masłem śmietankowym, na to cebula i musztarda chrzanowa (miałam desperacką ochotę na zdecydowane smaki ) ważne, że smakowało

Kolację właśnie zjadłam i już raczej nic nie wpadnie. Jestem zmęczona i pójdę wcześnie spać
Zamieszczam te jadłospisy, bo liczę na to, że ktoś w końcu porządnie mi któryś oceni i powie, czy czegoś przypadkiem nie brakuje

mi się bardzo twoje jadło zawsze podobają, jest urozmaicenie , wszystko-białka, tłuszcze, węglowodany, warzywa i owoce, chociaż ja bym wrzuciła jeszcze jednego gdzieś
serdecznie pozdrawiam

ah, i nie chciałam za bardzo się wtrącać naughtypincess , ale z tą śmietana co do star, zeby zamieniła śmietanę na jogurt naturalny nie jest konieczne.człowiekowi potrzeba tłuszczów, na U jemy to, co chcemy w rozsądnych ilościach. i jeszcze chciałam, bo tam gdzieś radziłaś żeby posypać cukrem, ja radzę miodem, będzie zdrowiej poza tym uważam, że każdy powinien jeśc tyle chleba ile chce, nie ma tak, że jest powiedziane, że ma się jeść określoną ilość , tylko tak, żeby mieścić się w zapotrzebowaniu kalorycznym
__________________


175, 83/62/89

Edytowane przez gorzkakawa
Czas edycji: 2009-05-13 o 19:48
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:35   #4569
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

kawa z mlekiem

bułka z serem wedlina pomidorem i salata
sok kubus 330 ml

2 cukierki kawowe

piętka chleba jw.
maly jogurt naturalny danone z kilkoma rodzynkami

7 pierogow ruskich
szklanka mleka

jogurt pitny mlekowita
kromka chleba litewskieog z serem i kielbaska zywiecka (2 plasterki)

Prosze o ocene. jadłospis jest an utrzymanie. Chyba powinnam coś zmienic...
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:37   #4570
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez naughtyprincess Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez beaufyf00l
pierwsze wakacyjne P:
Ś: 90g płatków owsianych+ szklanka taka ponad 350ml mleka koziego+ jabłko duże+ otręby+ siemie lniane+ cynamon dobrze choć na P mogłaś posypać to cukrem
IIŚ: serek wiejski+ mix meksykański z felixa myślę że serek wiejski 5% ?
O: pierś z kurczaka+ 80g (suchej) kaszy jaglanej+ dużo sosu pudliszki chińskiego+ troszkę warzyw gotowanych na parze+ dużyy ogórek małosolny+ rzodkiewki+ pomidor+ dlaczego trochę warzyw ?
na deser paczka sezamków mniam
P: duża kromka razowca+ sporo makreli wędzonej+ pomidor mogłaś zjeść 2-3 kromki a nie tylko 1
K: naleśnik+ 2/3 homo nat.+ pomidor+ rzodkiewki+ szczypiorek ojj... zjedz ta 1/3 serka . ;p
mało słodyczy , owoców masz TYĆ ! a nie chudnąć proszę mi tu coś jeszcze wszamać .

Proszę o ocenkę bardzo serdecznieee

Nie przepadam za słodkim, więc nic nie słodzę no i poza tym też zgadzam się z gorzkakawa, że lepiej miodkiem jak już ;p
Warzyw było malutko, bo właśnie resztka
No serek wiejski to dla mnie takie logiczne, ze 5 % ;p
a kromka w podwieczorku to taka ze 100g była ;p
No a homo to także końcówka, więc wyszło, że 2/3

W każdym bądź razie dziękuję za ocenkę pozdrawiam!
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:39   #4571
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

dziewczyny czy moge jeść te serki wiejskie nie light? czy musza byc odtłuszczone koniecznie ? bo kupiła mten z biedronki normalny i nie wiem
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 19:47   #4572
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
dziewczyny czy moge jeść te serki wiejskie nie light? czy musza byc odtłuszczone koniecznie ? bo kupiła mten z biedronki normalny i nie wiem
możesz je spokojnie jeść. przecież to tylko 5% tłuszczu, a nie 25 i białka sporo..
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:49   #4573
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
dziewczyny czy moge jeść te serki wiejskie nie light? czy musza byc odtłuszczone koniecznie ? bo kupiła mten z biedronki normalny i nie wiem
możesz jeść normalne
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:50   #4574
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

No i jest moje R na jutro, troche podobne do ostatniego, ale to dlatego, ze zostaly mi z dzisiaj skladniki, a chce w miare swieze wykorzystac:

I - ok. 7 - jogurt danone activia z 2 kiwi i 3 łyżkami owsianki
II - ok. 10 - sałatka z jajkiem, sałatą, pomidorem, szynką, ogórkiem, rzodkiewką, makaronem pełnoziarnistym, oliwą i papryką
III - ok. 14 - len mielony + zupa koperkowa + pierś z kurczaka w warzywach + makaron pełnoziarnisty/ ryz brazowy + mizeria
IV - ok. 16 - szklanka soku warzywnego + chleb pełnoziarnisty z pestkami dyni
V - ok. 19 - serek wiejski z warzywami(pomidor, ogórek, rzodkiewka, szczypior)

Slicznie prosze o rady i komentarze, do jutra jeszcze zdaze cos zmienic

A i jeszcze jedno pytanko: czy jajecznice mozna zjesc na kolacje? moze lepiej na II sniadanie? (Mam na mysli taka z pomidorkiem i cebulka z jednego jajka na kropelce oliwy)

Edytowane przez pussszek
Czas edycji: 2009-05-13 o 19:51
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 19:54   #4575
iKarolajnaa
Raczkowanie
 
Avatar iKarolajnaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: from Jamajka.
Wiadomości: 357
GG do iKarolajnaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

to teraz moje U
byłabym wdzięczna za rzucenie okiem.

Śniadanie - na czczo kubek wody z cytryną; potem tradycyjnie owsianaa Szklanka mleka, pół serka homo naturalnego, z 5 łyżek płatków + łycha otrębów, łyżeczka słonecznika i pokruszonych orzechów włoskich, posłodzone łyżeczką dżemu jagodowego i kapką miodu Mała pomarańcz do tego.
II śniadanie - rogal graham z ziarnem, z masełkiem (walczę o okres!), pół z plastrem szynki drobiowej, pół z pasztetem sojowym, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem; jabłko, gartka paluszków słonych
Obiad - potrawka z kurczaka, czyli jakieś cuda na kiju maminej roboty. Pół woreczka ryżu parabolicznego pomieszanego z dzikim, dużo podziobanego kurczaka (wczoraj pieczony, dzisiaj gotowany :P), dużo startej marchewki, szczypiorku i pietruszki, gotowane z sosie pieczarkowym (niestety z torebki...). Potem garstka słonecznika i zielona herbata z cytryną i łyżką miodu.
30 min stepper, 15 min twister, I program Tamilee Webb na pośladki
Kolacja, którą właśnie wcinam - najwspanialszy na swiecie zestaw Reszta serka homogenizowanego z rana (ok 100g) z : łychą chrzanu, 3 rzodkiewkami, pomidorkiem koktajlowym, palstrem wędliny drobiowej, liściem sałaty i furą szyczypiorku, doprawione papryką ostrą i przyprawą orientalną. Zielona herbata

ponad 2 litry wody - suszy mnie, jak nie wiem
4 posiłki, bo wstałam późno. Matury zakończone
__________________
biegam. stepper'uje.
Tamilee Webb.
Dość słodyczy!


zmasowany atak na cellulit !

'be my teddy bear ! '
próbuję zaakceptować siebie. ot co.

Edytowane przez iKarolajnaa
Czas edycji: 2009-05-13 o 19:55
iKarolajnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:03   #4576
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Naughtyprincess: wiesz moze jakie jest moja zapotrzebowanie kaloryczne?? Mam 13 lat, 169 cm i 45 kg?? Bede bardzo wdzieczna.
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:19   #4577
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez iKarolajnaa Pokaż wiadomość
to teraz moje U
byłabym wdzięczna za rzucenie okiem.

Śniadanie - na czczo kubek wody z cytryną; potem tradycyjnie owsianaa Szklanka mleka, pół serka homo naturalnego, z 5 łyżek płatków + łycha otrębów, łyżeczka słonecznika i pokruszonych orzechów włoskich, posłodzone łyżeczką dżemu jagodowego i kapką miodu Mała pomarańcz do tego.
II śniadanie - rogal graham z ziarnem, z masełkiem (walczę o okres!), pół z plastrem szynki drobiowej, pół z pasztetem sojowym, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem; jabłko, gartka paluszków słonych
Obiad - potrawka z kurczaka, czyli jakieś cuda na kiju maminej roboty. Pół woreczka ryżu parabolicznego pomieszanego z dzikim, dużo podziobanego kurczaka (wczoraj pieczony, dzisiaj gotowany :P), dużo startej marchewki, szczypiorku i pietruszki, gotowane z sosie pieczarkowym (niestety z torebki...). Potem garstka słonecznika i zielona herbata z cytryną i łyżką miodu.
30 min stepper, 15 min twister, I program Tamilee Webb na pośladki
Kolacja, którą właśnie wcinam - najwspanialszy na swiecie zestaw Reszta serka homogenizowanego z rana (ok 100g) z : łychą chrzanu, 3 rzodkiewkami, pomidorkiem koktajlowym, palstrem wędliny drobiowej, liściem sałaty i furą szyczypiorku, doprawione papryką ostrą i przyprawą orientalną. Zielona herbata

ponad 2 litry wody - suszy mnie, jak nie wiem
4 posiłki, bo wstałam późno. Matury zakończone
Bardzo fajny jadłospis, tylko właśnie te 4 posiłki no, ale to pewnie wypadek przy pracy
Ha! Gratuluję zakończenia matur- cudowne uczucie- coś o tym wiem hihi
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:30   #4578
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
mi się bardzo twoje jadło zawsze podobają, jest urozmaicenie , wszystko-białka, tłuszcze, węglowodany, warzywa i owoce, chociaż ja bym wrzuciła jeszcze jednego gdzieś
serdecznie pozdrawiam

ah, i nie chciałam za bardzo się wtrącać naughtypincess , ale z tą śmietana co do star, zeby zamieniła śmietanę na jogurt naturalny nie jest konieczne.człowiekowi potrzeba tłuszczów, na U jemy to, co chcemy w rozsądnych ilościach. i jeszcze chciałam, bo tam gdzieś radziłaś żeby posypać cukrem, ja radzę miodem, będzie zdrowiej poza tym uważam, że każdy powinien jeśc tyle chleba ile chce, nie ma tak, że jest powiedziane, że ma się jeść określoną ilość , tylko tak, żeby mieścić się w zapotrzebowaniu kalorycznym
Dziękuję za ocenę Tak, mama robi sałatkę ze śmietaną i taka mi smakuje, po co więc mam wybrzydzac i marudzic, i ograniczac się? Nie uważam, żebym jadła tak dużo, by musiec sobie odmawiac śmietany na rzecz jogurtu. Przecież nie jest ona wcale niezdrowa Jeszcze raz dziękuję
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:33   #4579
iKarolajnaa
Raczkowanie
 
Avatar iKarolajnaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: from Jamajka.
Wiadomości: 357
GG do iKarolajnaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
Bardzo fajny jadłospis, tylko właśnie te 4 posiłki no, ale to pewnie wypadek przy pracy
Ha! Gratuluję zakończenia matur- cudowne uczucie- coś o tym wiem hihi
Ano wypadek przy pracy... wstałam o 11, ok 13:30 zjadłam II śniadanie, obiad o 16:00 no i kolacja niespełna godzinę temu. Nie było gdzie wcisnąć podwieczorku Dziękuję za gratulację, ale póki co, nie ma czego Teraz mam jeszcze większy stres, niż przed maturami :P
__________________
biegam. stepper'uje.
Tamilee Webb.
Dość słodyczy!


zmasowany atak na cellulit !

'be my teddy bear ! '
próbuję zaakceptować siebie. ot co.
iKarolajnaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-13, 20:36   #4580
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

naughtyprincess dziekuję za ocenę

z mlekiem jest beret bo w domu mam chyba z 5 kartonów mleka 3,2 % (rodzice zrobili zapas) no ale wlewam poł szklanki mleka i poł szklanki wody do owsianki więc chyba ujdzie?
i dziekuję CI bardzo za rady dot. kolacji
pozdrawiam
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:48   #4581
klaudynka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 610
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

MOJA DZISIEJSZA REDUKCJA:
Śniadanie-owsianka na mleku 1,5%(3/4 szklanki)z łyżką otrębów pszennych i połówką banana
II śniadanie-2 kromki chleba żytniego(z szynką mieloną i niskotłuszczowym serem żółtym)+4 duże rzodkiewki+ogórek kiszony+nektarynka
Obiad-2 kotlety drobiowe, kapusta z grochem(do obiadu nie jem węglowodanów-mam zamiar je włączyć na utrzymaniu)
Podwieczorek-jogurt naturalny Danone z ziarnami zbóż+łyżeczka płatków owsianych
Kolacja-2oo g wieśniaka(czystego), plasterek mielonej szynki, ogórek kiszony
Dziś niestety byłam zmuszona zamienić kolejnością obiad z podwieczorkiem.Proszę o ocenę
__________________
Wakacje!
Egipt!

klaudynka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:09   #4582
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Raz jeszcze wklejam swój dzisiejszy, lekko zmieniony jadłospis i proszę o ocenę

W/U

I. Owsianka z czterech łyżek płatków owsianych, dwóch łyżek serka wiejskiego, mandarynki, dżemu brzoskwiniowego i imbiru.
II. Jogurt naturalny z połową startego jabłka, cynamonem i garścią płatków migdałowych.
III. Kromka razowca z dwoma plasterkami jajka na twardo, duży ogórek małosolny, kawa z mlekiem.
IV. Filet z mintaja duszony z brokułami i brukselką, odrobina młodych ziemniaków posypanych koperkiem.
Znowu kawa, tym razem czarna + kostka gorzkiej czekolady.
V. Jajecznica z jednego jajka z pomidorkiem, cebulą i łyżką serka wiejskiego, kilka dużych rzodkiewek.

I jak, może być?
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:22   #4583
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez klaudynka18 Pokaż wiadomość
MOJA DZISIEJSZA REDUKCJA:
Śniadanie-owsianka na mleku 1,5%(3/4 szklanki)z łyżką otrębów pszennych i połówką banana
II śniadanie-2 kromki chleba żytniego(z szynką mieloną i niskotłuszczowym serem żółtym)+4 duże rzodkiewki+ogórek kiszony+nektarynka
Obiad-2 kotlety drobiowe, kapusta z grochem(do obiadu nie jem węglowodanów-mam zamiar je włączyć na utrzymaniu)
Podwieczorek-jogurt naturalny Danone z ziarnami zbóż+łyżeczka płatków owsianych
Kolacja-2oo g wieśniaka(czystego), plasterek mielonej szynki, ogórek kiszony
Dziś niestety byłam zmuszona zamienić kolejnością obiad z podwieczorkiem.Proszę o ocenę
Właściwie całkiem ładnie, tylko trochę mało NNTK mam wrażenie. Poza tym ładnie
No i ja nie ufam mielonym wędlinom, w ogóle niczemu co jest zmielone Może mieć dużo tłuszczu a mało białka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:24   #4584
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Niech mi ktos skomentuje... proosze... Chcialam sie polozyc, a nie wiem, czy od rana zdaze wlaczyc kompa... Jeszcze czas na korekte jadlospisu, plz
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:29   #4585
unusuall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 204
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

oo.. ja bym prosiła o określenie zapotrzebowania kalorycznego


wagę: 64 kg
wzrost: 176 cm
wiek: 19
typ jak powyżej czyli Endomorfik , Ektomorfik lub Mezomorfik - nie pasuje do żadnego, mieszanka wszystkich - ale jestem energiczna i szybka, posiłki w pośpiechu ale są dla mnie bardzo ważne, nie omijam żadnego w ciągu dnia, uwielbiam gotować i jeść też
treningi siłowe : brzuszki
czas w minutach: 20 min
intensywny , średnio intensywny , mało intensywny
ile dni w tygodniu: 5
trening aerobowy : bieg na 8 km
czas w minutach : 1 godzina
intensywny , średnio intensywny , mało intensywny
ile dni w tygodniu: 6

nie wiem do jakiego treningu zaliczyć basen - 1 w tygodniu 45 minut, spacerki godzinne - codziennie

unusuall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:33   #4586
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
No i jest moje R na jutro, troche podobne do ostatniego, ale to dlatego, ze zostaly mi z dzisiaj skladniki, a chce w miare swieze wykorzystac:

I - ok. 7 - jogurt danone activia z 2 kiwi i 3 łyżkami owsianki
II - ok. 10 - sałatka z jajkiem, sałatą, pomidorem, szynką, ogórkiem, rzodkiewką, makaronem pełnoziarnistym, oliwą i papryką
III - ok. 14 - len mielony + zupa koperkowa + pierś z kurczaka w warzywach + makaron pełnoziarnisty/ ryz brazowy + mizeria
IV - ok. 16 - szklanka soku warzywnego + chleb pełnoziarnisty z pestkami dyni
V - ok. 19 - serek wiejski z warzywami(pomidor, ogórek, rzodkiewka, szczypior)

Ocena na szybko, bo odchodzę od kompa Moim zdaniem nie jest źle Białko jest, złożone węgle są, NNTK są, 5 posiłków jest.
Jeśli coś zmieniać to podwieczorek, zamiast tego chleba wolałabym tam widzieć coś białkowego, może rybkę jakąś?


Slicznie prosze o rady i komentarze, do jutra jeszcze zdaze cos zmienic

A i jeszcze jedno pytanko: czy jajecznice mozna zjesc na kolacje? moze lepiej na II sniadanie? (Mam na mysli taka z pomidorkiem i cebulka z jednego jajka na kropelce oliwy)
Można jeść na kolację nawet z 2 jajek
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:34   #4587
klaudynka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 610
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Lexie, dziękuję za ocenę Bardzo mnie ucieszyła Twoja pochwała<jupi> Z NNKT to mam orzeszki, dziś zapomniałam zjeść,a już za późno żeby je skonsumować, ale jutro będą na bank I koniecznie muszę kupić oliwę z oliwek
__________________
Wakacje!
Egipt!

klaudynka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:38   #4588
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
No i jest moje R na jutro, troche podobne do ostatniego, ale to dlatego, ze zostaly mi z dzisiaj skladniki, a chce w miare swieze wykorzystac:

I - ok. 7 - jogurt danone activia z 2 kiwi i 3 łyżkami owsianki
II - ok. 10 - sałatka z jajkiem, sałatą, pomidorem, szynką, ogórkiem, rzodkiewką, makaronem pełnoziarnistym, oliwą i papryką
III - ok. 14 - len mielony + zupa koperkowa + pierś z kurczaka w warzywach + makaron pełnoziarnisty/ ryz brazowy + mizeria
IV - ok. 16 - szklanka soku warzywnego + chleb pełnoziarnisty z pestkami dyni
V - ok. 19 - serek wiejski z warzywami(pomidor, ogórek, rzodkiewka, szczypior)

Slicznie prosze o rady i komentarze, do jutra jeszcze zdaze cos zmienic

A i jeszcze jedno pytanko: czy jajecznice mozna zjesc na kolacje? moze lepiej na II sniadanie? (Mam na mysli taka z pomidorkiem i cebulka z jednego jajka na kropelce oliwy)
do chleba dodaj moze twarog bo nie ma bialka i warzywa.na sniadanie ten jogurt naturalny?bo owocowe sa dosladzane.sniadanie mogloby byc wieksze.poza tym reszta posilkow ladnie.
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:43   #4589
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

P:
IŚn; owsianka (3 łyżki pł.owsianych, łyżka otrębów pszennych, 2 łyżki otrębów granulowanych śliwkowych, 2 łyżki muesli owoce leśne, 3 śliwki, kilka rodzynek, troche mleka, cynamon),
Przekąska: kawa z przyprawa piernikowa, ok 50 gr. mieszanki studenckiej (tej dziwnej,co ma prawie same rodzynki;/)
IIŚn; 2 kromki chleba staropolskiego z masłem, serkiem nat.rzodkiewka,pomidorem i szczypiorkiem, kawa zbożowa, gruszka
Ob; makaron pełnoziarnisty z soseeeem z tuńczykiem i jakimiś warzywkami
D; jogobella light owoce leśne (taka byla w lodowce, ale nawet dobra),ze 4 fistaszki, kawa z przyprawa piernikowa
P: serek wiejski z dżemem truskawkowym(taki oo juz kupiony 120 gr. wieśniaka +dzem w pojemniczkuu obok, cos jak fantasia) + wkrojone do tego ok. 200gr truskawek swiezyych (znalazłam już Polskie) i to posypane 2 łyżkami otrębów sliwkowych
K; 2 kromki chleba staropolskiego z masłem, polędwicą z indyka i ketchupem.
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-13, 21:53   #4590
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VII

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
P:
IŚn; owsianka (3 łyżki pł.owsianych, łyżka otrębów pszennych, 2 łyżki otrębów granulowanych śliwkowych, 2 łyżki muesli owoce leśne, 3 śliwki, kilka rodzynek, troche mleka, cynamon),
Przekąska: kawa z przyprawa piernikowa, ok 50 gr. mieszanki studenckiej (tej dziwnej,co ma prawie same rodzynki;/)
IIŚn; 2 kromki chleba staropolskiego z masłem, serkiem nat.rzodkiewka,pomidorem i szczypiorkiem, kawa zbożowa, gruszka
Ob; makaron pełnoziarnisty z soseeeem z tuńczykiem i jakimiś warzywkami
D; jogobella light owoce leśne (taka byla w lodowce, ale nawet dobra),ze 4 fistaszki, kawa z przyprawa piernikowa
P: serek wiejski z dżemem truskawkowym(taki oo juz kupiony 120 gr. wieśniaka +dzem w pojemniczkuu obok, cos jak fantasia) + wkrojone do tego ok. 200gr truskawek swiezyych (znalazłam już Polskie) i to posypane 2 łyżkami otrębów sliwkowych
K; 2 kromki chleba staropolskiego z masłem, polędwicą z indyka i ketchupem.
Moim zdaniem calkiem ladnie. Gratuluje Ci tego, ze sie w koncu przelamalas. Dzisiaj moze jedynie troszeczke za malo grzeszkow ale postep i tak jest duzy
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.