Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-13, 18:57   #31
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

A mi ostatnio kelner przyniósł karkówke z takim ostrym sosem grzybowym i powiedział: "specjalnie dla pani największy kotlecik" I było takie pyszne że zjadłam wszystko Ale się zdziwił ten kelner... hahaha

A swoją drogą to oni są rzeczywiscie przystojni
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:01   #32
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
A mi ostatnio kelner przyniósł karkówke z takim ostrym sosem grzybowym i powiedział: "specjalnie dla pani największy kotlecik" I było takie pyszne że zjadłam wszystko Ale się zdziwił ten kelner... hahaha

Mężczyźni czasem nas nie doceniają
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:05   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Włączyłam Ale chyba nie doszlo...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:17   #34
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez ziyi
Oficjalnie Sphinx zaliczany jest do fast foodow (ja tego nie wymyslilam)
oficjalnie tzn przez kogo..myslałam ze fast food wyroznia sie np daniami na wynos, bylejakoscia, jedzeniem przygotowywanym w 2 minuty z mrozonki..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:39   #35
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Ja do zachwytów nad Sphinxem się nie przyłączę. Byłam tam kilka razy ( powiedzmy ze 5), i obiecałam sobie, że nigdy więcej. Zaznaczam, że byłam w 3 restauracjach i w każdej dostrzegłam te same wady:
- nie ma wydzielonej cześci dla niepalących, a jeśli jest, to symbolicznie i dym dociera do sekcji dla niepalacych. Ohyda.
- stoliki stoja zbyt blisko siebie, niemal ocieram sie o gosci z sasiedniego stolika, zero intymnosci czy chocby zdrowego dystansu miedzyludzkiego.
- jedzenie jest zwyczajnie niesmaczne, zwlaszcza mieso - trwarde i "bez smaku". Ryba śmierdzi rybą, jest przyrządzana fatalnie. Fakt, porcje duże, ale jakość tego jedzenia jest identyczna jak w makdonaldzie, jesli nie gorsza. Jedyne co mi w miare smakowało to zapiekany camember z żurawiną. Za cene obiadu w sphinxie mozan zjesc o niebo lepszy w innych lokalach.
- Obsługa choc czasem przystojna, to powolna i często nieprofesjonalna. Na jedzenie czeka sie dlugo, a nie daj boze poproście o dodatkowy sos lub słomke do napoju - przyniosą, kiedy juz zjecie i wypijecie.

Nie wiem, moze to kwestia zatłoczonych sphinxów w warszawie, może w innych mistach jest lepiej... Gdyby ktos spytał mnie o najgorsza sieć lokali gastronomicznych, bez wahania wskazałabym sphinxa.

Jedynym plusem jest wystroj. Bardzo mi sie podoba, ale jednak to o wiele za malo.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:56   #36
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Ja do zachwytów nad Sphinxem się nie przyłączę. Byłam tam kilka razy ( powiedzmy ze 5), i obiecałam sobie, że nigdy więcej. Zaznaczam, że byłam w 3 restauracjach i w każdej dostrzegłam te same wady:
- nie ma wydzielonej cześci dla niepalących, a jeśli jest, to symbolicznie i dym dociera do sekcji dla niepalacych. Ohyda.
- stoliki stoja zbyt blisko siebie, niemal ocieram sie o gosci z sasiedniego stolika, zero intymnosci czy chocby zdrowego dystansu miedzyludzkiego.
- jedzenie jest zwyczajnie niesmaczne, zwlaszcza mieso - trwarde i "bez smaku". Ryba śmierdzi rybą, jest przyrządzana fatalnie. Fakt, porcje duże, ale jakość tego jedzenia jest identyczna jak w makdonaldzie, jesli nie gorsza. Jedyne co mi w miare smakowało to zapiekany camember z żurawiną. Za cene obiadu w sphinxie mozan zjesc o niebo lepszy w innych lokalach.
- Obsługa choc czasem przystojna, to powolna i często nieprofesjonalna. Na jedzenie czeka sie dlugo, a nie daj boze poproście o dodatkowy sos lub słomke do napoju - przyniosą, kiedy juz zjecie i wypijecie.

Nie wiem, moze to kwestia zatłoczonych sphinxów w warszawie, może w innych mistach jest lepiej... Gdyby ktos spytał mnie o najgorsza sieć lokali gastronomicznych, bez wahania wskazałabym sphinxa.

Jedynym plusem jest wystroj. Bardzo mi sie podoba, ale jednak to o wiele za malo.
mysle ze to specyfika Warszawy..niestety

Jestem wybrednym klientem i zdecydowanie najlepsza shoarma jest w Łodzi
Ta na Ślasku troche sie rozni - troche inna sałatka i troche bardziej suchy kurczak, ale bardzo lubie tam jadac A obsługa to marzenie- moze dlatego, ze mezczyzni
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 19:58   #37
irvette
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 237
GG do irvette
Smile Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez aniielica
W Poznaniu jakiś czas temu była wielka afera w związku z jedzonkiem ze Sphinxa, a właściwie jednym sosem. Od tamtej pory nie chodze do tej restauracji. Na samą myśl robi mi się niedobrze... Fuj...
He he słyszałam o tej aferze jak byłam w Poznaniu. Myśłałam, że to kawał. Też miałam jakiś uraz. Ale to było dawno. Teraz otworzyli Sphinksa i Cleopatre w Lublinie więc często tam zaglądam.
irvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 20:25   #38
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
oficjalnie tzn przez kogo..myslałam ze fast food wyroznia sie np daniami na wynos, bylejakoscia, jedzeniem przygotowywanym w 2 minuty z mrozonki..

Fast food to miejsce gdzie mozna zjesc szybko, jak sama nazwa wskazuje. Zreszta zajal on pierwsze miejsce w rankingu fast foodow ("Wprost").
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 20:30   #39
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Sphinx- mniammmm

Uwielbiałam szarme z kurczaka, ale przejadłam się zrobiła się jakaś taka sucha, w sumie zjadałam tylko frytki , bułkę moczoną w sosie czosnkowym i kilka kawałków mięcha, natomiast bardzo dobra jest z wieprza i jak nie przepadam za tym mięskiem tak w szarmie uwielbiam

Porcje, jak dla mnie mają za duże, choć ostatnio w Wola Parku stwierdziliśmy z Mężem że coś je zmniejszyli... [ on jadł szarmę a ja sałatkę grecką- pyszna ].

Pizza też jest dobra nie jedną zjadłam z koleżankami w przerwie między zajęciami lub po przy piwku

Podobno niezłe jest danie "fish& chips" nie jadłam, ale rodzice bardzo sobie chwalą, szczególnie podawaną w Poznaniu [ prawda, tam chodzą niezłe 'fartuszki' ] oraz w Toruniu.
Raz się skusiłam na rybę szefa, bleeeee dalej niż widzę, ryba- filet z mintaja nasączony tłuszczem, w ogóle wtedy wszystko mi nie smakowało- ryba tłusta, surówki z majonezem [ nie smakujami, powinni osobno podawać z majonezem osobno np. z oliwką...] czego nie omieszkałam powiedziec kelnerowi[ zapytał się czy samkowało "Nie" ]

Jadłam w Kaliszu, Poznaniu, Ostrowie Wlkp.[ najgorsza z możliwych- wino było rozrzedzone, sosy stare...] oraz Wawie. NAjlepsze jedzonko i obsługa w Kaliszu oraz Poznaniu

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 20:37   #40
evuncia
Raczkowanie
 
Avatar evuncia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 463
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Ja uwielbiam tam kebaba z frytkami oczywiście mniam mniam.
evuncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 20:46   #41
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

ja jadam tam wyłacznie pasty ...za to mój facet kocha tam poprostu wszystko!!
a co do kelnerów to ostatnio sie zawiodlam koles kompletnie nie wiedzial jak sie zachowac... dlatego narazie sobie odpuszczam ten fast food na rzecz innym mniej znanych miejsc
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 20:58   #42
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez ziyi
Fast food to miejsce gdzie mozna zjesc szybko, jak sama nazwa wskazuje. Zreszta zajal on pierwsze miejsce w rankingu fast foodow ("Wprost").
No ok..ja mam inne skojarzenia co do fastfoodu
Dla mnie fastfood to McDonald, KFC, BurgerKing wszystkie Kebaby, hotdogi, zapiekanki itp
No ale skoro te restauracje tez zaliczaja to trudno.
Ja nie
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:23   #43
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Mi również Sphinx nie kojarzy się jako fast food. Dla mnie fast foody to budki na mieście z hot-dogami,MacDonaldsy , KFC itp. W Sphinxie wcale nie czeka się krócej niż w innych restauracjach i nie nazwałabym tego jedzenia "na szybko"
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:37   #44
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

ja tez lubie paluchy krabowe, ryby, mniam.... lubie jarzynki z rusztu i miesko, sosy i buleczki, nie lubie ryżu, bo suchy jest
w Poznaniu na Rynku nie podobala mi sie obsluga w tym drugim natomiast super kelnerzy, rzeczywiscie fajni, ale np w Gliwicach ostatnio pracowal, nie wiem czy jeszcze pracuje , taki model, ale miala wade , bo byl raczej zainteresowany swoja osoba niz klientem,
ale ogolnie ja lubie tam chodzic od czasu do czasu
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 21:54   #45
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Spinx to dla mnie nie jest fast food, bo przychodzisz i kelner przynosi ci menu, zamawiasz i czekasz az on ci przyniesie. A w fast foodach podchodzi sie do baru, najpierw płaci i dostaje cos do ręki albo na tacy i sie z tym lata szukać miejsca.

A możecie napisać co to była za afera ze Spinxem? Bo ja jestem ciekawa bardzo a jakoś nikt tu w szczegóły nie wchodzi.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:07   #46
alex1721
Raczkowanie
 
Avatar alex1721
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań-Paryż; Paryż-Poznań
Wiadomości: 59
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Jasne. mogę ci powiedziec co to była za afera, ale nie wiem czy tego nie ocenzurują...W skrócie chodziło o to, że paru kelnerów zabawiało się i do sosów(a szczególnie jednego) dodawali własną spermę...W ten sposób odstraszyli część klientów...!!!
Afera była niezła, a panowie skończyli swoją karierę kelnera i zapłacili grzywnę, do więzienia nie trafili...
alex1721 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:11   #47
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

O ranyyy... ble! Założe sie, ze to był sos czosnkowy.

Hmmm... to może nie zawsze mężczyźni kelnerzy sa dobrym rozwiazaniem. Nawet jak są przystojni.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:14   #48
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez gaga
ja tez lubie paluchy krabowe, ryby, mniam.... lubie jarzynki z rusztu i miesko, sosy i buleczki, nie lubie ryżu, bo suchy jest
w Poznaniu na Rynku nie podobala mi sie obsluga w tym drugim natomiast super kelnerzy, rzeczywiscie fajni, ale np w Gliwicach ostatnio pracowal, nie wiem czy jeszcze pracuje , taki model, ale miala wade , bo byl raczej zainteresowany swoja osoba niz klientem,
ale ogolnie ja lubie tam chodzic od czasu do czasu
Pani Grazynko..daleko Pani nie ma
a tak BTW to moj przyrodni brat tam pracuje..taki wysoki brunet
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:16   #49
emila_213
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 233
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Też coś o tym słyszałam ale na poczatku nie uwiezyłam. Ja narazie byłam tylko w tym białostockim .Mam nadzieję że tam nie wpadli na taki obrzydliwy pomysł
__________________

**life doesn`t havE to BE pErfect to Be woNdErfuL**
emila_213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 22:18   #50
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

o matko!!!!!!!! juz nie zjem sosu!!!!
ojejej!! i chyba nic....
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:22   #51
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Marylin mam nadzieje ze to nie on!! bo mi sie zdaje ze tego modela juz tam nie ma....
i zreszta bardzo dobrze, wiesz on ciagle sbie wlosy poprawial reka
mam nadzieje ze to nie z powodu tego ze wiedzial kim jestem
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:27   #52
kasia82
Raczkowanie
 
Avatar kasia82
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 92
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Uwielbiam szarme z kurczaka,ale zazwyczaj biorę szaremke bo dużej nie daję rady-pycha.To co bardzo lubie w tej knajpie to wszechobecna kultura ze strony kelnerów,bardzo mi sie to podoba.
kasia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:29   #53
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez gaga
Marylin mam nadzieje ze to nie on!! bo mi sie zdaje ze tego modela juz tam nie ma....
i zreszta bardzo dobrze, wiesz on ciagle sbie wlosy poprawial reka
mam nadzieje ze to nie z powodu tego ze wiedzial kim jestem
Ja chyba wiem o kim Pani mowi Jest tam taki jeden tez czarny
A co do tej sprawy..mysle, ze gliwckim jest ok..raz, ze mam info z pierwszej reki ( nie kochamy sie z "bratem", ale raczej by nam nie pozwalał tam jesc a druga rzecz..moja mam sie przyjazni z włascicielka - chyba by ich pozabijała ręcznie gdyby sie cos takiego stało
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:39   #54
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

znam pania wlascicielke , bardzo konkretna kobieta, fakt chyba by ich .....
tak taki czarny...
hihihi
i fakt mam blisko
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:52   #55
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Też lubię Tylko denerwuje mnie to, że obsługa, nakrycia i jakość jedzenia jest różna w różnych lokalach. Co prawda jadłam tylko w Krakowie, ale w dwóch lokalach (trzeci otworzyli niedawno i jeszcze nie obskoczyłam ) i oba diametralnie się od siebie różnią. Ten lepszy, to wg mnie niezaprzeczalnie ten na Rynku - duży, dwupoziomowy lokal, przyjemny wystrój, przystojni kelnerzy a do tego w miarę dobre obsługa i w miarę dobre nakrycia (raz się zdarzył uszczerbiony talerz). Co do jedzenia to różnie bywa, ale na jakieś 10 wizyt może 2 razy miałam zastrzeżenia. Teraz drugi lokal - Carrefour Zakopianka - tu mamy właśnie typowy fast food, choć teoretycznie obsługuje kelner. Ale kelner jest jeden jedyny i nie wyrabia na zakrętach w związku z czym nie ma co go prosić o starcie stołu czy dodatkowe sosy Poza tym sztuće - każdy z innej parafii, a w dodatku mam wrażenie, że są rodem z baru mlecznego A propos tych sosów, to wkurza mnie to zawsze i wszędzie, że dla dwóch osób podają jeden zestaw sosów i o ten drugi trzeba się dopominać Przecież w menu wyraźnie jest napisane, że danie zawiera mięso + ryż/frytki + surówka + sos!!! i jak się przychodzi samemu to się dostaje 3 sosy na siebie, a jak się przychodzi z kimś, to te 3 sosy mają wystarczyć na dwoje Dziwna ta ich logika. No, ale chociaż na Rynku te sosy doniosą Tak więc jedzonko lubię, ale staram się omijać Sphinxa z Zakopianki. Może ten niedawno otwarty w M1 będzie lepszy - w sumie tu chociaż się o wystrój postarali. Jak sprawdzę, to zdam relację
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 22:55   #56
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez MagJa
Też lubię Tylko denerwuje mnie to, że obsługa, nakrycia i jakość jedzenia jest różna w różnych lokalach. Co prawda jadłam tylko w Krakowie, ale w dwóch lokalach (trzeci otworzyli niedawno i jeszcze nie obskoczyłam ) i oba diametralnie się od siebie różnią. Ten lepszy, to wg mnie niezaprzeczalnie ten na Rynku - duży, dwupoziomowy lokal, przyjemny wystrój, przystojni kelnerzy a do tego w miarę dobre obsługa i w miarę dobre nakrycia (raz się zdarzył uszczerbiony talerz). Co do jedzenia to różnie bywa, ale na jakieś 10 wizyt może 2 razy miałam zastrzeżenia. Teraz drugi lokal - Carrefour Zakopianka - tu mamy właśnie typowy fast food, choć teoretycznie obsługuje kelner. Ale kelner jest jeden jedyny i nie wyrabia na zakrętach w związku z czym nie ma co go prosić o starcie stołu czy dodatkowe sosy Poza tym sztuće - każdy z innej parafii, a w dodatku mam wrażenie, że są rodem z baru mlecznego A propos tych sosów, to wkurza mnie to zawsze i wszędzie, że dla dwóch osób podają jeden zestaw sosów i o ten drugi trzeba się dopominać Przecież w menu wyraźnie jest napisane, że danie zawiera mięso + ryż/frytki + surówka + sos!!! i jak się przychodzi samemu to się dostaje 3 sosy na siebie, a jak się przychodzi z kimś, to te 3 sosy mają wystarczyć na dwoje Dziwna ta ich logika. No, ale chociaż na Rynku te sosy doniosą Tak więc jedzonko lubię, ale staram się omijać Sphinxa z Zakopianki. Może ten niedawno otwarty w M1 będzie lepszy - w sumie tu chociaż się o wystrój postarali. Jak sprawdzę, to zdam relację
Naprawde? Zawsze dostaje 6 sosow na 2 osoby
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:03   #57
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Nie przepadam, choć bywam tam stosunkowo często, bo mam tuż pod nosem i często idziemy z dziewczynami z pracy coś przegryźć, bo na harówkę od świtu do nocy trza kalorii a Sphinx najbliżej jest.
Oczywiście że to fast food, jak najbardziej - wszędzie klasyfikowani są w tej kategorii Jedzenie nie jest może najgorsze ale mogłoby być lepsze - zresztą, mam wrażenie że od jakiegoś czasu jest gorzej - dużo gorzej - pamiętam pierwszego Sphinxa parę lat temu w gdyni, było bardziej zjadliwie. Jadłam i shoarmy, i pizze i rybki, często sałatki - porcje są olbrzymie, nie jest drogo. Nic mnie na kolana nie rzuciło, wczoraj jadłam z dziewczynami, zamówiłam sałatkę grecką i jedyne co mi smakowało, to chłodny Carlsberg - zaznaczam że piwa nie lubię, pijam tylko w upały
Co do afery z sosem do sałatek prawda to najszczersza jest, żaden wymysł, usiłowano sprawie łeb ukręcić i jak widać im się udało, skoro tyle osób nie moze w to uwierzyć

Obsluga - ech... Mili są w większości, to fakt, zwłaszcza dziewczynom kłaniają się w pas przy wyjściu, ale spora część jakaś nierozgarnięta.
Jednym słowem - nie przepadam, ale jak człowiek głodny bardzo to i żabę zje ale bardzo mnie śmieszy kreowanie Sphinxa na wielką restaurację - nazywam takie miejsca paszodalniami - i nie ma w tym nic pejoratywnego, moją ukochaną paszodalnią jest Green Way (ach te wegetariańskie ciągotki ciągle we mnie silne). Szkoda że teraz nie mam pod pracą żadnego
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:09   #58
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Naprawde? Zawsze dostaje 6 sosow na 2 osoby
Naprawdę 6 sosów bez proszenia baaaardzo rzadko dostaję

A właśnie zapomniałam dodać... Moje ulubione dania to schab albo karkówka z grilla, oczywiście z frytkami i surówką i duuuużą ilością sosu czosnkowego. Shoarma jest taka sobie wg mnie.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:10   #59
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

U mnie w mieście jest jeden Sphinx- żarcie jest niezłe, nie narzekam. Nigdy nie klasyfikowałam Sphinxa jako fast food-u, dopiero tutaj uświadomiłyście mi, ile jest podobieńst. Ale mimo wszystko nie postawiłabym Sphinxa na jednej półce z McDonald's. Żarcie jest stosunkowo tanie, więc chyba nie można oczekiwać, że dostanie się na talerzu "złoty kawior". Nie mam porównania co do innych lokali Sphinxa, bo jadłam tylko w swoim, wystrój mi się podoba, obsługa jest jakaś dziwna (sami faceci, przystojniacy, ale jacyś tacy...hmmm dziwni??). W godzinach szczytu u mnie trudno jest o miejsce i rzeczywiście każdy się o każdego "ociera". Ja już się do tego przyzwyczaiłam. A jeśli chodzi o popularność Sphinxa to jest to chyba najbardziej popularny lokal tego typu u mnie w mieście- mamy jeszcze Steak House (por. w sobote wieczór w Sphinxie tłumy, w Steak House może z 10 stolików zajętych...) i Marchabę (tak to się chyba pisze). Ten ostatni lubię chyba najbardziej ze względu na shoarmę (jest znacznie lepsza niż w Sphinxie tyle, że czasem dociera "letnia").
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 23:22   #60
morrigan88
Raczkowanie
 
Avatar morrigan88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 77
Dot.: Jedzonko ze Sphinx-a.Lubicie?

Cytat:
Napisane przez alex1721
Jasne. mogę ci powiedziec co to była za afera, ale nie wiem czy tego nie ocenzurują...W skrócie chodziło o to, że paru kelnerów zabawiało się i do sosów(a szczególnie jednego) dodawali własną spermę...W ten sposób odstraszyli część klientów...!!!
Afera była niezła, a panowie skończyli swoją karierę kelnera i zapłacili grzywnę, do więzienia nie trafili...
W moim mieście były podobne plotki ale nawet jeśli to prawda to sprawa baaardzo szybko przycichła. mimo to zraziłam się i moja noga więcej tam nie postanie poza tym u mnie jest tylko 1 lokal więc tłok tam jest straszny
acha i jeszcze jedno kelnerzy to jakieś kompletne buraki!! pech chciał że zaraz koło restauracji jest MDK i kapela mojego kumpla miała właśnie przed MDKiem taki mini-koncert (pod hasłem stop narkotykom itp.), a kelnerzy na cały regulator puszczają jakis dance:/ fakt że nie wszyscy lubia punk-rocka no ale bez przesady z kolei
morrigan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.