Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-20, 22:07   #3631
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Dziewczyny mam pytanie mam propozycje zmiany pracy. Teraz jestem na etacie - umowa o prace a nowa propozycja byłaby na własna działalność gospodarcza. Wiadomo, że na początku niższy ZUS itd. Czytam czytam i ciagle nie wiem czy dobrze na tym wyjdę "finansowo" i czy to sie opłaca. Oczywiście wiem, że jest różnica w kwestii urlopu itd.
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 22:39   #3632
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie mam propozycje zmiany pracy. Teraz jestem na etacie - umowa o prace a nowa propozycja byłaby na własna działalność gospodarcza. Wiadomo, że na początku niższy ZUS itd. Czytam czytam i ciagle nie wiem czy dobrze na tym wyjdę "finansowo" i czy to sie opłaca. Oczywiście wiem, że jest różnica w kwestii urlopu itd.
Różnica w kwestii urlopu, w sensie brak urlopu nie pracujesz, nie zarabiasz. Do tego do kosztów zus (aktualnie niski zus 487,90, normalny po dwóch latach 1172,56) warto też doliczyć usługi księgowe ok 200 zł za podstawową księgowość. Nie mówiąc o podatkach i innych kosztach. Ja w zawodzie w którym normalnie pracuje się na umowę o pracę bym się nie zdecydowała, ale dla "pracodawcy" to super korzystny układ, jak nie będzie miał dla Ciebie zajęcia to nie ma problemu.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-20, 22:54   #3633
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Różnica w kwestii urlopu, w sensie brak urlopu nie pracujesz, nie zarabiasz. Do tego do kosztów zus (aktualnie niski zus 487,90, normalny po dwóch latach 1172,56) warto też doliczyć usługi księgowe ok 200 zł za podstawową księgowość. Nie mówiąc o podatkach i innych kosztach. Ja w zawodzie w którym normalnie pracuje się na umowę o pracę bym się nie zdecydowała, ale dla "pracodawcy" to super korzystny układ, jak nie będzie miał dla Ciebie zajęcia to nie ma problemu.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Z tym urlopem to tez kwestia czesto jest taka co sobie wynegocjujesz. Pracowałam z ludźmi na własnej działaności a w umowach mieli zapisane tyle dni płatnego urlopu co normalnie na umowę o prace.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
Z tym urlopem to tez kwestia czesto jest taka co sobie wynegocjujesz. Pracowałam z ludźmi na własnej działaności a w umowach mieli zapisane tyle dni płatnego urlopu co normalnie na umowę o prace.

Bardziej zastanawia mnie czysto kwestia materialna. Np. Teraz mam umowę o prace brutto 5500zl na rękę 3900zl a jak by to wyglądało na fakturę? Wystawiam na 5500 i z tego płace ZUS itd.?
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 06:05   #3634
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Myślę że wtedy taki pracodawca wystawia minimum 6500 tys brutto na fv
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 07:11   #3635
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie wiem, muszę poszukać - zastanawiam się tylko, czy w ogóle w takim miejscu mi pomogą, bo nie chodzi mi o rzecz typu zbity wyświetlacz czy coś w tym stylu, ale np. że ciągle wywala mnie z różnych aplikacji, zawiesza się, obracam telefon to część ekranu się obraca, a część nie itp. itd.
Wyczyść telefon do zera, ustawienia fabryczne przywróc, potem wgraj aplikacje jakie chcesz zrób aktualizacje systemu gdy telefon o to prosi, tylko pomyśl czy chcesz aktualizacje najnowszego softu bo potrafią na starszych modelach telefonów zamulać sprzęt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 08:55   #3636
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
Z tym urlopem to tez kwestia czesto jest taka co sobie wynegocjujesz. Pracowałam z ludźmi na własnej działaności a w umowach mieli zapisane tyle dni płatnego urlopu co normalnie na umowę o prace.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------




Bardziej zastanawia mnie czysto kwestia materialna. Np. Teraz mam umowę o prace brutto 5500zl na rękę 3900zl a jak by to wyglądało na fakturę? Wystawiam na 5500 i z tego płace ZUS itd.?
No tak, wszystko płacisz sama. Jeszcze jest kwestia taka, czy miałabyś pracować dla tej samej firmy, wtedy tracisz uprawnienia do niskiego zusu. Musiałabys zastanowić się ile chcesz zarobić na rękę, doliczyć wszystkie koszty i taka stawkę negocjacjowac. Nie wiem czym się zajmujesz, pytanie, czy masz możliwość szukać innych zleceń. Tak czy inaczej taka sytuacja jest znacznie korzystniejsza dla pracodawcy niż dla ciebie.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 08:59   #3637
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie mam propozycje zmiany pracy. Teraz jestem na etacie - umowa o prace a nowa propozycja byłaby na własna działalność gospodarcza. Wiadomo, że na początku niższy ZUS itd. Czytam czytam i ciagle nie wiem czy dobrze na tym wyjdę "finansowo" i czy to sie opłaca. Oczywiście wiem, że jest różnica w kwestii urlopu itd.
Sama musisz to sobie przeliczyć. Ale pieniądze to nie wszystko. Zastanów się:
1)czy zależy Ci na zmianie pracy i z jakiego powodu
2) czy wystarczy Ci, że w nowej pracy zarobisz tyle samo, czy o ile musisz zarabiać więcej, zeby opłacało Ci się zaryzykować zmianę "ciepłej posadki"
3)jak długą masz umowę w obecnej pracy i jak długo przewiduje z Tobą współpracować druga firma
4)czy oprócz pracy dla firmy X będziesz też mogła zrobić zlecenia dla kogoś innego, czy to praca na wyłączność
5) no i właśnie co z urlopem
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-21, 09:15   #3638
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez nurek119 Pokaż wiadomość
Z tym urlopem to tez kwestia czesto jest taka co sobie wynegocjujesz. Pracowałam z ludźmi na własnej działaności a w umowach mieli zapisane tyle dni płatnego urlopu co normalnie na umowę o prace.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------




Bardziej zastanawia mnie czysto kwestia materialna. Np. Teraz mam umowę o prace brutto 5500zl na rękę 3900zl a jak by to wyglądało na fakturę? Wystawiam na 5500 i z tego płace ZUS itd.?


Tak, od tego płacisz ZUS i podatek dochodowy oraz koszty księgowości. Ja korzystam z usług księgowej, bo nie wyobrażam sobie sama ogarniać podatków, za duże ryzyko. Jak robisz koszty, to masz niższy podatek, ale też niższy realny dochód, co ma znaczenie np przy zdolności kredytowej. Moim zdaniem to sie opłaca tylko jeżeli w umowie mamy płatny urlop, płatne krótkie zwolenienie (np ja mam tak, że jak mnie nie ma 1-2 dni, bo jestem chora, to nie muszę brać L4, po prostu mówię, że jestem chora), zadaniowy czas pracy i możliwość home office i po opłaceniu wszystkich kosztów zostaje przynajmniej 4000 na czysto. Chociaż oczywiscie satysfakcjonujaca kwota wynagrodzenia zależy też od miasta i rożnych innych czynników, ja w Warszawie nie zdecydowałabym się na mniej na działalności.

Ja mam 30 dni płatnego urlopu, więc nawet więcej niż na uop przysługuje.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2017-07-21 o 09:20
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 10:42   #3639
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
No tak, wszystko płacisz sama. Jeszcze jest kwestia taka, czy miałabyś pracować dla tej samej firmy, wtedy tracisz uprawnienia do niskiego zusu. Musiałabys zastanowić się ile chcesz zarobić na rękę, doliczyć wszystkie koszty i taka stawkę negocjacjowac. Nie wiem czym się zajmujesz, pytanie, czy masz możliwość szukać innych zleceń. Tak czy inaczej taka sytuacja jest znacznie korzystniejsza dla pracodawcy niż dla ciebie.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Miałabym pracować dla innej firmy niż teraz pracuje. Wydaje mi sie ze zlecenia dla innych firm raczej by odpadały.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Sama musisz to sobie przeliczyć. Ale pieniądze to nie wszystko. Zastanów się:
1)czy zależy Ci na zmianie pracy i z jakiego powodu
2) czy wystarczy Ci, że w nowej pracy zarobisz tyle samo, czy o ile musisz zarabiać więcej, zeby opłacało Ci się zaryzykować zmianę "ciepłej posadki"
3)jak długą masz umowę w obecnej pracy i jak długo przewiduje z Tobą współpracować druga firma
4)czy oprócz pracy dla firmy X będziesz też mogła zrobić zlecenia dla kogoś innego, czy to praca na wyłączność
5) no i właśnie co z urlopem

1) ze względów finansowych i dojazdu
2) w nowej powiedziałam 1 200zl wiecej na rękę
3) umowę obecnie mam do marca 2019 a co do nowej firmy to chyba określić sie nie da bo nie wiadomo jak sie bedzie układać, zawsze jest ryzyko

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Tak, od tego płacisz ZUS i podatek dochodowy oraz koszty księgowości. Ja korzystam z usług księgowej, bo nie wyobrażam sobie sama ogarniać podatków, za duże ryzyko. Jak robisz koszty, to masz niższy podatek, ale też niższy realny dochód, co ma znaczenie np przy zdolności kredytowej. Moim zdaniem to sie opłaca tylko jeżeli w umowie mamy płatny urlop, płatne krótkie zwolenienie (np ja mam tak, że jak mnie nie ma 1-2 dni, bo jestem chora, to nie muszę brać L4, po prostu mówię, że jestem chora), zadaniowy czas pracy i możliwość home office i po opłaceniu wszystkich kosztów zostaje przynajmniej 4000 na czysto. Chociaż oczywiscie satysfakcjonujaca kwota wynagrodzenia zależy też od miasta i rożnych innych czynników, ja w Warszawie nie zdecydowałabym się na mniej na działalności.

Ja mam 30 dni płatnego urlopu, więc nawet więcej niż na uop przysługuje.

Tez Warszawa
Po opłaceniu zusu i podatku chciałabym na rękę 5tys.

Czytam czytam i próbuje sie połapać ale to dla mnie ciagle czarna magia
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 10:54   #3640
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Zależy też czy będziesz musiała płacić VAT, to wtedy wystawiasz fakturę na X + VAT i jak masz większe koszty, to też VAT będzie mniejszy i będziesz miała wiecej netto. Oraz pamietaj, że jezeli będziesz planowała dziecko, to lepiej na rok przed porodem płacić wyższe składki chorobowe, to wtedy masz większy zasiłek macierzyński.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2017-07-21 o 10:55
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 17:04   #3641
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Laguna2 Pokaż wiadomość
A przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło?
Cytat:
Napisane przez _zgryzota_ Pokaż wiadomość
Wyczyść telefon do zera, ustawienia fabryczne przywróc, potem wgraj aplikacje jakie chcesz zrób aktualizacje systemu gdy telefon o to prosi, tylko pomyśl czy chcesz aktualizacje najnowszego softu bo potrafią na starszych modelach telefonów zamulać sprzęt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no właśnie aplikacje pokasowałam, zdjęcia itp pozgrywałam, zostawiałam tylko telefony, bo nie chcę ich stracić - a aktualizacji softu strasznie się telefon domaga ciągle, nie wiem czy jest opcja tego nie robić wcale, nie wiem czy 700 MB wolnej pamięci to za mało na jakieś podstawowe funkcje czy coś - mam iPhone 4s
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-21, 17:14   #3642
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
no właśnie aplikacje pokasowałam, zdjęcia itp pozgrywałam, zostawiałam tylko telefony, bo nie chcę ich stracić - a aktualizacji softu strasznie się telefon domaga ciągle, nie wiem czy jest opcja tego nie robić wcale, nie wiem czy 700 MB wolnej pamięci to za mało na jakieś podstawowe funkcje czy coś - mam iPhone 4s

Ja mam iPhone 4 na polski numer i ostatnio mi spadł i się zbił z tylu Jakiej aktualizacji się domaga tzn która wersję masz teraz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 18:01   #3643
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Ja mam iPhone 4 na polski numer i ostatnio mi spadł i się zbił z tylu Jakiej aktualizacji się domaga tzn która wersję masz teraz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, jak próbuję wejść i sprawdzić to się zawiesza
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 18:30   #3644
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Może zanieś do maclife ? Tylko nie wiem czy koszt naprawy nie przewyższy wartości telefonu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 18:37   #3645
_zgryzota_
Zakorzenienie
 
Avatar _zgryzota_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 551
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie wiem, muszę poszukać - zastanawiam się tylko, czy w ogóle w takim miejscu mi pomogą, bo nie chodzi mi o rzecz typu zbity wyświetlacz czy coś w tym stylu, ale np. że ciągle wywala mnie z różnych aplikacji, zawiesza się, obracam telefon to część ekranu się obraca, a część nie itp. itd.
pewnie naprawa będzie polegać na zrobieniu kopi zapasowej i wgraniu jeszcze raz oprogramowania.
Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Ja mam iPhone 4 na polski numer i ostatnio mi spadł i się zbił z tylu Jakiej aktualizacji się domaga tzn która wersję masz teraz?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Może zanieś do maclife ? Tylko nie wiem czy koszt naprawy nie przewyższy wartości telefonu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_zgryzota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-21, 18:48   #3646
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

510 złotych mniej dentysta
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-22, 22:15   #3647
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Dziewczyny, nie w temacie, ale zapytam .
Mój Tż ma za tydzień urodziny. Chce mu kupić skrzynkę na narzędzia. Ale oprócz tego pomyślałam, że mogłabym mu do tego dodać spersonalizowaną podkładkę pod myszkę, bo jego dotychczasowa i tak się już do niczego nie nadaje. Potem pomyślałam, że byłby to idealny prezent na naszą 10 rocznicę, którą obchodzimy w grudniu. Po ślubie ustaliliśmy, że będziemy obchodzić tylko rocznice ślubu, ale skoro mija nam razem 10 lat, to mogłabym mu wtedy kupić jakiś drobiazg. Co myślicie? Teraz zamawiać podkładkę ze zdjęciami, czy na rocznicę? Zrobiłabym taką z kilkoma zdjęciami z naszego wspólnego życia. Dodam, że 10 lat temu dostał ode mnie właśnie taką spersonalizowaną podkładkę i mu się podobała. Ale skoro się wysłużyła, to można by ją zmienić.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 02:59   #3648
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Jak mnie tu dawno nie było... przez nową pracę nie mam czasu na nic... w zasadzie to się zastanawiam nad położeniem wypowiedzenia.
Do domu zabieram telefon służbowy i jestem zobowiązana go odbierać... o 3 w nocy dzwonił klient, że nie może zrealizować zamówienia. Teraz nie mogę zasnąć w zasadzie jestem załamana tą pracą...
Mój Mi mówi, że mam odejść i szukać czegoś innego.. tylko u nas w rejonie to kupa pracy za minimalną... już sama nie wiem co robić ;(


Co do tematu działalności gospodarczej... to nigdy więcej... pracowałam tak do czasu wypadku... i składania ręki.. 5 miesięcy na zwolnieniu lekarskim, które na własnej działalności wynosiło grosze... a jeszcze okres prowadzenia działalności nie liczy się do wymiaru urlopu i w PUP do stażu pracy, bo jak to mi ostatnio Pani wyjaśniła to nie ma wtedy stosunku pracy. Po prostu według Państwa mając własną działalność to leżysz i nic nie robisz.
Własna działalność to dobry pomysł jeśli faktycznie chcesz prowadzić własną firmę i to mnie coraz bardziej kusi.. tylko dotacji nie mogę dostać, bo musi minąć 5 lat od prowadzenia poprzedniej... i tak czekam sobie... do 2019


Terha pomysł z podkładką bardzo fajny ale ja chyba bym go wykorzystała na rocznice
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 12:03   #3649
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Jak mnie tu dawno nie było... przez nową pracę nie mam czasu na nic... w zasadzie to się zastanawiam nad położeniem wypowiedzenia.
Do domu zabieram telefon służbowy i jestem zobowiązana go odbierać... o 3 w nocy dzwonił klient, że nie może zrealizować zamówienia. Teraz nie mogę zasnąć w zasadzie jestem załamana tą pracą...
Mój Mi mówi, że mam odejść i szukać czegoś innego.. tylko u nas w rejonie to kupa pracy za minimalną... już sama nie wiem co robić ;(

Terha pomysł z podkładką bardzo fajny ale ja chyba bym go wykorzystała na rocznice
Najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest szukanie pracy i póki czegoś nie znajdziesz to trzymać się tej, którą masz. Zawsze lepiej nie mieć dziury w CV. Poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziesz coś satysfakcjonującego. Ale z tego co piszesz, to zdecydowanie wolałabym mniej (nawet sporo mniej) zarabiać, niż mieć taką pracę. Osobiście jestem bardzo mało odporna na stres.

Też mi się chyba wydaje że ta podkładka lepiej się sprawdzi na naszą rocznicę .

Kupiłam 2 dni temu Thermomax (brat termomixa) i w dosłownie 2 minuty ukręciłam chleb. Już nie mogę się doczekać jak wyjdzie, bo od długiego czasu przymierzałam się do upieczenia chleba, ale jakoś nigdy się do tego nie mogłam zabrać .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2017-07-23 o 12:05
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-23, 16:11   #3650
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Moja koleżanka jest strasznie zadowolona z termomixa. Chlebek jej pychotka wyszedł. Sama się przymierzam ale bez termomixa
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 17:08   #3651
piekielkoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 1 858
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka jest strasznie zadowolona z termomixa. Chlebek jej pychotka wyszedł. Sama się przymierzam ale bez termomixa
Mam 2 mega zadowolone ale cena....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie w temacie, ale zapytam .
Mój Tż ma za tydzień urodziny. Chce mu kupić skrzynkę na narzędzia. Ale oprócz tego pomyślałam, że mogłabym mu do tego dodać spersonalizowaną podkładkę pod myszkę, bo jego dotychczasowa i tak się już do niczego nie nadaje. Potem pomyślałam, że byłby to idealny prezent na naszą 10 rocznicę, którą obchodzimy w grudniu. Po ślubie ustaliliśmy, że będziemy obchodzić tylko rocznice ślubu, ale skoro mija nam razem 10 lat, to mogłabym mu wtedy kupić jakiś drobiazg. Co myślicie? Teraz zamawiać podkładkę ze zdjęciami, czy na rocznicę? Zrobiłabym taką z kilkoma zdjęciami z naszego wspólnego życia. Dodam, że 10 lat temu dostał ode mnie właśnie taką spersonalizowaną podkładkę i mu się podobała. Ale skoro się wysłużyła, to można by ją zmienić.
Mam M dostał narzędzia z Yato jest bardzo zadowolony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Gdy będziesz chciała przestać, przypomnij sobie dlaczego zaczynałaś ....
piekielkoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 17:28   #3652
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Jak mnie tu dawno nie było... przez nową pracę nie mam czasu na nic... w zasadzie to się zastanawiam nad położeniem wypowiedzenia.
Do domu zabieram telefon służbowy i jestem zobowiązana go odbierać... o 3 w nocy dzwonił klient, że nie może zrealizować zamówienia. Teraz nie mogę zasnąć w zasadzie jestem załamana tą pracą...
Mój Mi mówi, że mam odejść i szukać czegoś innego.. tylko u nas w rejonie to kupa pracy za minimalną... już sama nie wiem co robić ;(


Co do tematu działalności gospodarczej... to nigdy więcej... pracowałam tak do czasu wypadku... i składania ręki.. 5 miesięcy na zwolnieniu lekarskim, które na własnej działalności wynosiło grosze... a jeszcze okres prowadzenia działalności nie liczy się do wymiaru urlopu i w PUP do stażu pracy, bo jak to mi ostatnio Pani wyjaśniła to nie ma wtedy stosunku pracy. Po prostu według Państwa mając własną działalność to leżysz i nic nie robisz.
Własna działalność to dobry pomysł jeśli faktycznie chcesz prowadzić własną firmę i to mnie coraz bardziej kusi.. tylko dotacji nie mogę dostać, bo musi minąć 5 lat od prowadzenia poprzedniej... i tak czekam sobie... do 2019


Terha pomysł z podkładką bardzo fajny ale ja chyba bym go wykorzystała na rocznice
Dla mnie jest ważny rozdział pracy i życia prywatnego.
W godzinach pracy nie myślę o prywatnych sprawach, nie mam prywatnych telefonów, skupiam się na pracy, a po pracy chce mieć wolna głowę od pracy i skupić się na czmyśl innym, wiec rozumiem cie .
Są osoby które nie mają z tym problemu. Odkłada ja słuchawkę i nie myślą o kliencie. Ja tez bym jak ty nie mogła zasnąć.

Szukaj innej pracy. Jak znajdziesz, to rzucenie wypowiedzenia smakuje jeszcze lepiej
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-23, 17:35   #3653
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez piekielkoo Pokaż wiadomość
Mam 2 mega zadowolone ale cena....
No właśnie. Dlatego ja kupiłam brata Termomixa za 800 zł. Pewnie nie będzie wieczny (moja znajoma ma już Termomix z 15 lat), ale przynajmniej zobaczę czy warto. Podobno jeden od drugiego nie różni się zbytnio (choć Termomix jest bardziej wygodny w uzyciu no i pewnie części ma trwalsze). Na razie wydaje mi się, że będzie to świetne urządzenie i znacznie częsciej będę robić dania mączne i placki.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Cytat:
Napisane przez piekielkoo Pokaż wiadomość


Mam M dostał narzędzia z Yato jest bardzo zadowolony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za pomysł. Chciałam mu kupić samą skrzynkę na narzędzia (śrubki i inne pierdółki) bo sam kiedyś o tym myślał. Ogólnie nie lubi zajmować się majsterkowaniem, więc chyba prezent będzie musiał poczekać. Kupię mu wejście do Escape room. Będzie bardziej zadowolony.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-24, 20:01   #3654
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Zaoszczędziłam dzisiaj sporą sumkę przy urządzaniu balkonu. Na ziemi mam położony beton i zastanawiałam się jak sprawić, żeby balkon był bardziej przytulny. Płytki to oczywista oczywistość, ale to sporo zachodu, bo Tż nie położy. A kto przyjdzie na ułożenie kilku płytek? No i wydatek też stosunkowo spory. Myślałam o drewnianej podłodze, ale problem jak wyżej. Zamarzyła mi się sztuczna trawa (oglądając "Dorota Was urządzi"), ale kupować nową co sezon albo co dwa i jeszcze za każdym razem przycinać, żeby ją dopasować do krzywych murów to po prostu masakra. No i kupiłam dzisiaj dwa chodniki zewnętrzne. Nawet szczerze powiedziawszy nie wiedziałam że coś takiego istnieje. Koszt to 40 zł/szt, a efekt WOW . Jeszcze kupię na parapet od strony balkonu sztuczną trawę i będzie bosko . Tylko, żeby mi jej kot nie wcinał .

Jak to fajnie czasami samej urządzać mieszkanie :P.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2017-07-24 o 20:02
Terha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 08:59   #3655
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Własna działalność to dobry pomysł jeśli faktycznie chcesz prowadzić własną firmę i to mnie coraz bardziej kusi.. tylko dotacji nie mogę dostać, bo musi minąć 5 lat od prowadzenia poprzedniej... i tak czekam sobie... do 2019
czekasz na dotacje z PUP? wiesz, że je teraz wstrzymali i nie wiadomo czy i w jakiej kwocie jeszcze będą?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 09:36   #3656
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

My wychodzimy wreszcie na finansowa prosta. Slub rozliczyliśmy do końca z wszystkimi usługodawcami, a w pracy Tz skorygowali błąd i jednak naliczyli mu urlop płaty zamiast bezpłatnego wiec mamy o pół pensji więcej niż się spodziewaliśmy W związku z tym powoli bierzemy się za remont kuchni, bo trzeba zrobić rury przed sprzedażą, już nam administracja pismo wystosowala ze jak nie zrobimy kratki w łazience i rur w kuchni to nam kary nalicza :/ A od września planujemy jeździć do Wawy i oglądać mieszkania, czego nie mogę się juz doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 10:27   #3657
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Nam się ciężko odkuć, bo ostatnio ciągle coś wypada. W tym miesiącu już (a jest połowa miesiąca rozliczeniowego) wydałam około 1000 zł na leczenie (lekarz, dentysta, leki) i strasznie mnie to demotywuje, chociaż wiadomo jest to konieczne. W sumie leczenie zębów na NFZ praktycznie nie istnieje. Koszyk świadczeń to jakaś pomyłka. A prywatnie to jest naprawdę droga sprawa.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 10:33   #3658
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Nam się ciężko odkuć, bo ostatnio ciągle coś wypada. W tym miesiącu już (a jest połowa miesiąca rozliczeniowego) wydałam około 1000 zł na leczenie (lekarz, dentysta, leki) i strasznie mnie to demotywuje, chociaż wiadomo jest to konieczne. W sumie leczenie zębów na NFZ praktycznie nie istnieje. Koszyk świadczeń to jakaś pomyłka. A prywatnie to jest naprawdę droga sprawa.
nigdy nie oszczędzam na dentyście zęby się ma jedne
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 10:44   #3659
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
nigdy nie oszczędzam na dentyście zęby się ma jedne
Zgadza się. Przykre czasem jest to że płaci się skladki i ze wszystkim jest problem. Do chirurga stomatologicznego trzeba mieć skierowanie, nawet z bólem nie przyjmie. Przyjmie zwykły dentysta, który proponuje rozwiercenie zęba i zaleczenie chwilowe, żeby nie bolał i da skierowanie do chirurga. I zacznyna się czekanie w kolejce..
No więc wybiera się prywatnie i nawet za usunięcie zęba się słono płaci.

Jednak co do leczenia to też stawiam na prywatne usługi, mam wrażenie, że nawet znieczulenie jest lepsze. O jakości plomb nie wspominając.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-25, 10:46   #3660
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz IV

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Zgadza się. Przykre czasem jest to że płaci się skladki i ze wszystkim jest problem. Do chirurga stomatologicznego trzeba mieć skierowanie, nawet z bólem nie przyjmie. Przyjmie zwykły dentysta, który proponuje rozwiercenie zęba i zaleczenie chwilowe, żeby nie bolał i da skierowanie do chirurga. I zacznyna się czekanie w kolejce..
No więc wybiera się prywatnie i nawet za usunięcie zęba się słono płaci.

Jednak co do leczenia to też stawiam na prywatne usługi, mam wrażenie, że nawet znieczulenie jest lepsze. O jakości plomb nie wspominając.
nigdy nie liczę, że płacąc składki będę miała coś za to
płacę prywatne ubezpieczenie plus dentystę + ostatnio sama chirurga szczękowego. Ja wyznaję zasadę - licz na siebie
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-23 15:43:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.