Drugie dziecko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-04, 19:10   #31
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Drugie dziecko

Dziękuję dziewczyny za wasze wypowiedzi, ja jednak decyzję odłożę na przyszły rok akurat w niedługim czasie dziecko mojej znajomej urodziło się z poważna wadą serca a drugiej zmarło, na razie mamy malutkiego psiaka a zobaczymy jak będzie później. Co do instynktu to u mnie też się tez coś takiego odezwało przed ciążą - wiedziałam że studiując i wychowując dziecko nie będzie łatwo ale żadne racjonalne argumenty wtedy do mnie nie trafiały. Pozdrawiam!
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:03   #32
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Drugie dziecko

a jednak napiszę
między moimi córkami są trzy lata różnicy(teraz 6 i 3) dogadują się super i zawsze tak było
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 21:08   #33
paulina150528
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z paru zakamarków świata;)
Wiadomości: 3 181
GG do paulina150528
Dot.: Drugie dziecko

Ja jestem mama dwoch urwisowJest miedzy nimi rok i piec miesiecy rożnicy(4,5 i 6)dogadują się swietnie,chociaz czasami dochodzi miedzy nimi do spiecPomimo wszystko jeden za drugim w ogien by skoczyłA teraz od dwoch miesiecy proszą mamusie o siostrzyczkeale mamusia nie dobra sie wstrzymujeprzed kolejnym lobuzemale korciTatuś szanowny na haslo siostrzyczka tez się podejrzanie uśmiecha
__________________
Kto Ty jesteś?
-Polak stary
Jaki znak Twój?
-Moher szary


Wierna fanka Niedzwiedzia,uzależniona od serdelixa


Jeśli mój opis Cie obraził w ramach protestu zdejmij stanik
paulina150528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 12:44   #34
hagatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Drugie dziecko

Witam, ja niemam jeszcze dzieci ale jeśli chodzi o rużnice wieku to jestem młodsza od siostry o 15 lat a od brata o 12 i wszyscy mamy świetny kontakt i zawsze tak było. Myśle że to zależy od sposobu wychowania dzieci, od tego jak bardzo jest zżyta z sobą rodzina, bo znam rodzeństwa, które dzieli rok różnicy i strasznie z sobą rywalizują.
hagatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 18:55   #35
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Drugie dziecko

ja też popieram małą różnicę wieku u rodzeństwa Mamy półtora rocznego synka i jestem teraz w 14 tc. Nie chciałam nigdy mieć tylko jednego dzieciaczka, bo sama pochodzę z dużej rodziny i wiem jak to dobrze mieć rodzeństwo! Wiem, że nie będzie mi łatwo, bo tż dużo i długo pracuje, ale na pewno dam radę
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 12:52   #36
brygida11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 12
GG do brygida11
Dot.: Drugie dziecko

Ja mam synka który ma obecnie 21 miesięcy.Jest kochanym dzieckiem, wiadomo ma swoje humorki jak każde dziecko.Teraz właśnie przyszedł moment aby miec drugiego dzidziusia.Nie wyobrażam sobie żeby był jedynakiem.Ja mam siostrę 5 lat młodszą.Nie chciałabym byc jedynaczką.A jeśli chodzi o różnice wieku lepiej wcześniej odchowac dwójkę, bardziej się pobawią i nie wyjdzie się z wprawy jeśłi chodzi o wstawanie w nocy itd.Z dwoma maluchami nie jest łatwo ale trzeba sobie jakos poradzic.
Pozdrawiam wszystkie mamy planujące drugiego bobaska a także te które mają więcej niż jedno dziecko i te które oczekują maluszka
brygida11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 07:45   #37
eyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Drugie dziecko

Ja mam córeczkę (3,5 roku) oraz synka (11 miesięcy), różnica wieku około 3 lata, jest super, bo córka już w miarę samodzielna i da się jakoś to życie poukładac;
także uważam, że mniejsza różnica wieku jest korzystniejsza (mam siostrę młodszą o 2 lata i jest ok; mąż ma siostrę starszą o parę dobrych lat i słabiutka więź, niestety);
dzieci od początku "chowają się" w swoim pokoju i od początku śpią razem, przyzwyczaili się do siebie i ostatnio bawią się razem coraz więcej;
nigdy nie żałowałam, że zdecydowaliśmy się na drugiego maluszka
eyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-03, 14:26   #38
dominikaaK
Raczkowanie
 
Avatar dominikaaK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 222
GG do dominikaaK
Dot.: Drugie dziecko

To ja napisze nietypowo.Mam 6 rodzenstwa.Tak 6.Miedzy najstarszym a najmlodszym dzieckiem jest 23 lata roznicy.Powiedzmy ze moi rodzice rozlozyli to na 2 raty.Najpierw byla starsza 4 po 10 latach urodzilam sie ja i mlodsza dwojka.Miedzy mna a starsza siostra jest 10 lat roznicy i nie mamy ze soba zadnego kontaktu nie wspominajac juz o tych mlodszych.Powiedzmy ze jak wychowalam sie z tym mlodszym rodzenstwem.Starsze bylo juz na "swoim".W tej chwili nasza rodzina wogole nie wyglada.Mama jest chora i zajmuje sie nia tata.A rodzenstwo z racji zerowego kontaktu kloci sie i spiera.
Moj maz jest jedynakiem i nie chce aby u nas wygaladalo to jak u moich rodzicow.
Poszlismy na pewien kompromis aby synek nie byl zupelnie sam jak nas zabraknie.2 dzieci nam wystarczy.Im poswiecimy zycie.Wlasnie staramy sie o drugie.A Arturek ma 16 msc.
__________________
...:::Słowa znaczą tyle, ile wart jest ten, kto je wypowiada:::...



52->53->54->55->56->57->58->59->60

Idę jak burza!!!!!
moje wymiary
dominikaaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 20:37   #39
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Drugie dziecko

Ja mam 16 miesiecznego syna i jestem w 17tg ciazy Zawsze chcialam miec wiecej niz 2 dzieci, i do tego bede dazyc - planujemy z mezem 3-4. Chcialam tez zeby miedzy moimi dziecmi, przynajmniej pierwszym i drugim, byla nie za duza roznica wieku. Jesli miedzy dziecmi jest duza roznica wieku to nie ma szans zeby mialy wspolne wspomnienia z dziecinstwa, zeby laczylo je uczucie, ktore ciagnie sie od poczatku ich istnienia. Moga sie zaprzyjaznic jako osoby dorosle, czemu nie, ale to juz nie to samo co zwiazek od dziecka. Poza tym, jak ktos juz slusznie zauwazyl - jak sie dziecko calkiem odchowa, zacznie sie stala prace, to ciezko z tego zrezygnowac. Wole miec wiecej pracy z dziecmi teraz niz co 4 czy 5 lat rodzic kolejne i zaczynac ten sam etap od poczatku. Potem wlasnie pojawiaja sie takie problemy jak "moze jednak w przyszlym roku", i decyzje jest podjac coraz ciezej. Z trzecim pewnie poczekamy kilka lat - moze z 6-7, ale nie wykluczam ze mi sie odmieni

Co do jedynakow - rozumiem ze jak ktos jest jedynakiem albo chce miec jedno dziecko to sobie tlumaczy ze to nie ma znaczenia, ale prawda jest taka ze jedynacy maja przecietnie wiecej problemow emocjonalnych i spolecznych niz osoby majace rodzenstwo, oraz ze jest to najgorszy dla czlowieka uklad rodzinny. Nie jest to wymysl moj czy kogos innego, to jest po prostu wiedza oparta na psychologii, badaniach i doswiadczeniach. Informacje na ten temat mozna znalezc zarowno w ksiazkach z zakresu psychologii, psychologii spolecznej, jak i czesto zwyklych magazynach i prasie.
__________________



Edytowane przez Jeanette83
Czas edycji: 2008-11-06 o 13:50
Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 00:28   #40
Rustamka
Przyczajenie
 
Avatar Rustamka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Drugie dziecko

Witam
Jestem mama 6 miesiecznego Natana Takze jak wiekszosc z was nie chce zeby moj syn był jedynakiem |Sama mam siostre ktora jest ode mnie o 4 lata młodsza i powiem szczerze ze zawszeuwazalam ze to za duza roznica wieku Kiedy ja juz sie ogladalam za chłopakami ona za na łazila i skarzyla mamie czym mnie zawsze wqrzala...ale terazmamy ze soba swietny kontakt codziennie do siebie dzwonimy ..ja mieszkam w Irlandii polnocnej a ona w Szkocji i odiwedzamy sie raz na jakis czas u siebie...zyc bez siebie nie mozemy Dzielimy sie swoimi smutkami i radosciami Kiedy zaszlam w ciaze siostra byla pierwsza po "tatusku" osoba ktora sie dowiediala o tym fakcie...i mimo zde teraz ei super dogadujemy sadze ze 4 lata to za duzo dlatego w momencie kiedy Natan skonczy 12 miesiecy chcemy sie starac o drugie dziecko a pozniej jeszcze o 3 bo taka liczbe szkrabow chcemy miec
__________________
http://www.garnek.pl/rustka-Fotki Natanka najkochańszego na świecie Skrzata

Rustamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:00   #41
gastone
Raczkowanie
 
Avatar gastone
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ireland
Wiadomości: 445
Dot.: Drugie dziecko

Witam.Ja jestem mama 2 letniego Maxa. Strasznie chcialabym miec juz drugie dziecko jednak uzgodnilismy duzo wczesniej ze jak Max skonczy 3 latka bedziemy sie starac o nastepne.Miedzy mna a moim bratem jest 9 lat roznicy.No i oczywiste ze nie dogadywalismy sie zbyt dobrze.On mial swoich kolegow, przed ktorymi wstydzil sie siostry z warkoczami lazacej za starszym bratem.Teraz mamy wlasne rodziny, i lepszy kontakt.staramy sie odbudowac to co utracilismy.Bardzo kocham swojego brata i niew wyobrazam sobie nie miec rodzenstwa.Moj ojciec jes jedynakiem i cale zycie mu przykro ze nie mial rodzenstwa.Za tomoja mama ma 5 rodzenstwa! My planowalismy na poczatku czworo dzieci, jednak po urodzeniu sybka doszlismy do wniosku ze jednak chyba poprzestaniemy na dwojce.Jednak ja czasem marze zeby miec trojke.Czas pokaze, jednak ze wzgledow zdrowotnych nie wiem czy nie bede musiala jednak poprzestac na drugiej ciazy...W kazdym razie nie moge sie doczekac!!!
__________________
Małgorzata...- nerwowa choleryczka o duzej pobudliwosci,kobieta o nieprzewidywalnych zmiennych reakcjach jak u pstraga.Urocza kobieta pelna magnetyzmu.Nie łatwo w całej rozciągłości poznać jej psychikę, gdyż wszystko u niej za szybko się zmienia!
gastone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 23:05   #42
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Drugie dziecko

Cytat:
Napisane przez gastone Pokaż wiadomość
Jednak ja czasem marze zeby miec trojke.Czas pokaze, jednak ze wzgledow zdrowotnych nie wiem czy nie bede musiala jednak poprzestac na drugiej ciazy...W kazdym razie nie moge sie doczekac!!!
Zawsze mozna dziecko adoptowac, co ja wlasnie chcialabym kiedys zrobic
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 15:01   #43
gastone
Raczkowanie
 
Avatar gastone
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ireland
Wiadomości: 445
Dot.: Drugie dziecko

Cytat:
Napisane przez Jeanette83 Pokaż wiadomość
Zawsze mozna dziecko adoptowac, co ja wlasnie chcialabym kiedys zrobic
Moze i masz racje, tylko ze do tego trzeba dwojga.Moj maz niestety podchodzi do adopcji inaczej niz ja
__________________
Małgorzata...- nerwowa choleryczka o duzej pobudliwosci,kobieta o nieprzewidywalnych zmiennych reakcjach jak u pstraga.Urocza kobieta pelna magnetyzmu.Nie łatwo w całej rozciągłości poznać jej psychikę, gdyż wszystko u niej za szybko się zmienia!
gastone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 18:36   #44
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Drugie dziecko

Cytat:
Napisane przez gastone Pokaż wiadomość
Moze i masz racje, tylko ze do tego trzeba dwojga.Moj maz niestety podchodzi do adopcji inaczej niz ja
No tak, to kwestia obojga rodzicow. Ale jesli bardzo bedziecie chcieli miec kolejne dziecko a Ty bedziesz miec przeciwskazania do kolejnej ciazy, to moze i maz da sie namowic
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:14   #45
gastone
Raczkowanie
 
Avatar gastone
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ireland
Wiadomości: 445
Dot.: Drugie dziecko

Nioom.Zobaczymy.Narazie czekam z niecierpliwoscia kiedy zaczniemy starania.Jeszcze troszki musze poczekac i do dziela!
__________________
Małgorzata...- nerwowa choleryczka o duzej pobudliwosci,kobieta o nieprzewidywalnych zmiennych reakcjach jak u pstraga.Urocza kobieta pelna magnetyzmu.Nie łatwo w całej rozciągłości poznać jej psychikę, gdyż wszystko u niej za szybko się zmienia!
gastone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 12:38   #46
pumama
Przyczajenie
 
Avatar pumama
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Drugie dziecko

Moim zdaniem relacje między rodzeństwem to kwestia indywidualna. Między naszymi dziećmi jest 5,5 (a rocznikowo 6 lat) różnicy. Syn jest bardzo opiekuńczy i relacja między nim a siostrą jest jak na razie super tzn. zero rywalizacji, świetnie się dogadują , bawią .
Ja byłam gotowa na drugie dziecko dopiero jak synek miał cztery latka, wcześniej uważałam ,że on jest za mały i sobie nie poradzę.
Między moim mężem a jego siostrą są dwa lata różnicy i nigdy się nie dogadywali tylko wieczna rywalizacja była między nimi . Tak samo moi kuzyni, różnica między nimi to 18 miesięcy i totalna porażka (jak byli mali to "darli koty" a teraz jak są dorośli i mają swoje rodziny to nawet sie nie kontaktują).
Tak więc nie ma złotego środka i idealnej różnicy wieku.
Pozdrawiam

P.S. Gastone, trzymam kciuki, mój synek też ma na imię Max a o córcię musieliśmy się trochę postarać, i poczekać na nią.
pumama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.