Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-21, 11:14   #1861
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o serum Feel Free to miłości z tego nie będzie. Zapach jest słodki, duszący. Samo serum przypomina lekki krem. Troszkę mnie po nim wysypało na brodzie. Nie widzę pozytywnych efektów
Szkoda Kupiłam wczoraj tonik, piankę do mycia twarzy i krem do rąk. Z któregoś Shiy Boxa mam krem pod oczy. Dam znać jak się sprawdzają

Na obecnej promocji w Rossmannie kupiłam m.in. mleczka i masła do ciała Bielendy Botanica Spa Rituals. Znacie je już?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 11:38   #1862
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na obecnej promocji w Rossmannie kupiłam m.in. mleczka i masła do ciała Bielendy Botanica Spa Rituals. Znacie je już?
Mam masło len + rozmaryn. Od 3 miesięcy i zużyłam dopiero pół. Aplikacja i działanie są w porządku, ale zapach po prostu straszny, sztuczny, tandetnie chemiczny i niestety bardzo trwały. Dlatego zużywam tylko na łydki. No ale w sumie czego się spodziewałam po Bielendzie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 11:59   #1863
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Drogie Panie, nie wiem za bardzo pod jaki się podpiąć watek z moim pytaniem, więc spróbuję tutaj. Otóż mam 9 letnią córkę, której zaczęły pojawiać się na nosie i brodzie pierwsze objawy zapchanych porów. Czarne kropeczki, czasem już białe. Na razie bez dramatu, ale myślę, że na toniki dla nastolatek jeszcze za wczesnie, zresztą wiem, co tam w nich jest za syf. I pomyślałam, że kupię jej do przemywania jakiś hydrolat. I pytanie: który będzie najlepszy, żeby jej nie przesuszyć i nie podrażnić. Jakieś pomysły?

Hydrolat nie pomoże na zapchane pory, a też może podrażnić. Czy córka używa jakiegoś żelu do mycia twarzy? Jakiego używa kremu?

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Szkoda Kupiłam wczoraj tonik, piankę do mycia twarzy i krem do rąk. Z któregoś Shiy Boxa mam krem pod oczy. Dam znać jak się sprawdzają

Na obecnej promocji w Rossmannie kupiłam m.in. mleczka i masła do ciała Bielendy Botanica Spa Rituals. Znacie je już?

Nie są drogie. Piankę szybko zużyjesz. Krem do rąk też.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 19:47   #1864
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85552296]Korah ja uzywam tego kremu do mycia z dr organic tylko raz, dwa razy w tygodniu [/QUOTE]
I chyba przy takiej częstotliwości u mnie też się sprawdzi najlepiej.

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Drogie Panie, nie wiem za bardzo pod jaki się podpiąć watek z moim pytaniem, więc spróbuję tutaj. Otóż mam 9 letnią córkę, której zaczęły pojawiać się na nosie i brodzie pierwsze objawy zapchanych porów. Czarne kropeczki, czasem już białe. Na razie bez dramatu, ale myślę, że na toniki dla nastolatek jeszcze za wczesnie, zresztą wiem, co tam w nich jest za syf. I pomyślałam, że kupię jej do przemywania jakiś hydrolat. I pytanie: który będzie najlepszy, żeby jej nie przesuszyć i nie podrażnić. Jakieś pomysły?
Ja mam z moim prawie 11-latkiem podobne perypetie, ale zgadzam się z przedmówczynią, hydrolat nic nie pomoże na to, obecnie to jeszcze dzieciak i w dodatku chłopak, któremu za bardzo nie w głowie pielęgnacja, najlepszym kosmetykiem byłoby coś w stylu 5w1, żeby mógł załatwić sprawę w 2 minuty pod prysznicem, jednakże dobrze wiemy, że takie cud specyfiki nie istnieją, dlatego mniej więcej raz w tygodniu go po prostu zmuszam, żeby poświęcił swojej cerze nieco uwagi i użył sprawdzonych przeze mnie kosmetyków i pod moim nadzorem, które wiem, że mu nie zaszkodzą, a pomagają. Obecnie nakłada w kąpieli na umytą mydłem chlebowym i wilgotną twarz mleczko Avalon organics zmieszane z kalaminą i zmielonym ryżem w roli peelingu, każę mu to trzymać na twarzy 5 minut, ale z reguły kończy się na trzech, bo oczywiście mu się spieszy, potem masuje skórę i dokładnie spłukuje, a do nawilżania póki co stosujemy różne rzeczy, bo mamy w domu pełno próbek, jeśli coś nie pachnie zbyt mocno, to może używać,bardzo fajnie sprawdzał mu się toner aloesowy BHA Benton, czasem solo czasem zmieszany na lekką konsystencję z jakimś kremem dla dzieci, np. Biofficina Toscana, albo Sylveco. Po tym wszystkim jego buzia wygląda całkiem spoko przez parę dni, kiedy używa do mycia już tylko mydła w kostce lub żelu pod prysznic all over i niczym się nie smaruje. Myślę, że hydrolat lub jakiś tonik dobry warto włączyć do pielęgnacji, ale jako jej część, a nie jedyne remedium. OD siebie polecałabym hydrolat oczarowy, ale koniecznie trzeba wykonać testy skórne zawsze, np. na szyi, bo każda skóra, a tym bardziej dziecięca reaguje inaczej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 20:04   #1865
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

To ja powiem tak: dobre oczyszczanie duzo daje!
I maseczki z glinki białej albo różowej

Mojej córy pielegnacja wyglada tak, ze stosuje jej peeling z sylveco raz na tydzień, dwa.
Buzie myjemy czarnym mydłem tez raz w tygodniu. A tak to mleczko z sylveco, Sukin w zależności jakie mamy w domu. Raz na dwa tygodnie maseczka z glinki białej lub różowej.
Glinkę zawsze mieszam z jogurtem naturalnym, olejem z czarnuszki czasami dodaje cytrynę, miód. Czasami wszystko. W zależności jak mam ochotę

Hydrolat z czystka używamy jako toniku a na mokra twarz z hydrolatu smaruje buzie olejem z czarnuszki

Taka pielęgnacje jej wymyśliłam kiedy miała problemy z trądzikiem i dziala.

Chciałabym jakis krem do twarzy ale szczerze to nie wiem jaki jej kupić.

I do mycia buzi używa swojej gąbeczki konjak.

Wszystko pod moim okiem.

Staram sie ja uczyć co i jak.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 23:06   #1866
Olcia_rom
Rozeznanie
 
Avatar Olcia_rom
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Dolny Śląsk/West Yorkshire (UK)
Wiadomości: 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Drogie Panie, nie wiem za bardzo pod jaki się podpiąć watek z moim pytaniem, więc spróbuję tutaj. Otóż mam 9 letnią córkę, której zaczęły pojawiać się na nosie i brodzie pierwsze objawy zapchanych porów. Czarne kropeczki, czasem już białe. Na razie bez dramatu, ale myślę, że na toniki dla nastolatek jeszcze za wczesnie, zresztą wiem, co tam w nich jest za syf. I pomyślałam, że kupię jej do przemywania jakiś hydrolat. I pytanie: który będzie najlepszy, żeby jej nie przesuszyć i nie podrażnić. Jakieś pomysły?
Ja z moją córą też mam ten problem, ale jakiś czas temu zamówiłam z manny czarne mydło i widać dużą poprawę. Sama z resztą też go używam do mycia twarzy. Wydaje mi się, że dla dziecka, to coś delikatnie oczyszczającego wystarczy.

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, sklep tinktura.pl, ten z chorwackimi kosmetykami, już otwarty. Ceny spoko, nie są wyższe od cen euro. Na razie nie jest jeszcze dostępny cały asortyment, ale co nieco mają
Znam tą firmę z wakacji w Chorwacji. W DM w tamtym roku kupiłam ich szampon i odżywkę w kostce -wspaniałe były, zakochałam się! A skład lepszy od Lush Ciekawe jak z resztą ich kosmetyków.
Olcia_rom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 07:14   #1867
izulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Hydrolat nie pomoże na zapchane pory, a też może podrażnić. Czy córka używa jakiegoś żelu do mycia twarzy? Jakiego używa kremu?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Córka póki co myje twarz tylko żelem Baby dream i nie używa żadnego kremu. Czasem posmaruje się Medidermem, bo stoi przy łóżku. Poza tą brodą i nosem to jeszcze dzieciak, buzia jak dupcia niemowlaka i nie chcę wkraczać z ciężką altylerią, ale spróbuję może jakiś hydrolat + glinki, bo sama używam i mamy w domu spory zapas.


[QUOTE=bardzo fajnie sprawdzał mu się toner aloesowy BHA Benton, czasem solo czasem zmieszany na lekką konsystencję z jakimś kremem dla dzieci, np. Biofficina Toscana, albo Sylveco. [/QUOTE]


Korah, nie boisz się kwasu BHA dla takiego dzieciaka?
__________________


Edytowane przez izulla
Czas edycji: 2018-08-22 o 07:23
izulla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 09:17   #1868
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Korah, nie boisz się kwasu BHA dla takiego dzieciaka?
Tego kwasu jest tam 0,5%.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 09:59   #1869
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85577676]To ja powiem tak: dobre oczyszczanie duzo daje!
I maseczki z glinki białej albo różowej

Mojej córy pielegnacja wyglada tak, ze stosuje jej peeling z sylveco raz na tydzień, dwa.
Buzie myjemy czarnym mydłem tez raz w tygodniu. A tak to mleczko z sylveco, Sukin w zależności jakie mamy w domu. Raz na dwa tygodnie maseczka z glinki białej lub różowej.
Glinkę zawsze mieszam z jogurtem naturalnym, olejem z czarnuszki czasami dodaje cytrynę, miód. Czasami wszystko. W zależności jak mam ochotę

Hydrolat z czystka używamy jako toniku a na mokra twarz z hydrolatu smaruje buzie olejem z czarnuszki

Taka pielęgnacje jej wymyśliłam kiedy miała problemy z trądzikiem i dziala.

Chciałabym jakis krem do twarzy ale szczerze to nie wiem jaki jej kupić.

I do mycia buzi używa swojej gąbeczki konjak.

Wszystko pod moim okiem.

Staram sie ja uczyć co i jak.[/QUOTE]
Ja jestem zwolenniczką mleczek, u mnie jednak nie mogą być tłuste i muszą być spłukiwane ze skóry i u syna wdrożyłam podobną pielęgnację, która sprawdza się od lat u mnie, tak do końca nie wiem czy robię dobrze, ale na pewno to lepsze, niż jakieś drogeryjne loreale i J&J'y.

Cytat:
Napisane przez Olcia_rom Pokaż wiadomość
Znam tą firmę z wakacji w Chorwacji. W DM w tamtym roku kupiłam ich szampon i odżywkę w kostce -wspaniałe były, zakochałam się! A skład lepszy od Lush Ciekawe jak z resztą ich kosmetyków.
Na pewno coś wypróbuję, strasznie kuszące te kosmetyki

Cytat:
Napisane przez izulla Pokaż wiadomość
Korah, nie boisz się kwasu BHA dla takiego dzieciaka?
Nie ma obaw, ten toner jest bardzo delikatny, że nawet powieki można smarować, bo nic nie podrażnia, poza tym syn nie może stosować kwasu salicylowego i jego pochodnych, bo jest alergikiem, ale po tym tonerze nic złego się nie działo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 10:31   #1870
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolenniczką mleczek, u mnie jednak nie mogą być tłuste i muszą być spłukiwane ze skóry i u syna wdrożyłam podobną pielęgnację, która sprawdza się od lat u mnie, tak do końca nie wiem czy robię dobrze, ale na pewno to lepsze, niż jakieś drogeryjne loreale i J&J'y.


Na pewno coś wypróbuję, strasznie kuszące te kosmetyki


Nie ma obaw, ten toner jest bardzo delikatny, że nawet powieki można smarować, bo nic nie podrażnia, poza tym syn nie może stosować kwasu salicylowego i jego pochodnych, bo jest alergikiem, ale po tym tonerze nic złego się nie działo.
Ja lubie mleczka nawet te tluste. Ale czasami mam taki dzien, ze zmywam tę warstwę pianka.

Nie uzywamy codziennie tych mleczek, bo czasami pianke do mycia.

Czy robie dobrze? Tez nie wiem, ale wydaje mi sie to lepsze od tych wszystkich produktów do mycia dla mlodziezy.
Ze na wypryski a to ma alkohol w skladzie. Czy te slynne clear clean czy under20

Córa ma fajna buzie i to sie liczy, wiadomo, ze jakies tam pryszcze bedzie miala bo dojrzewa.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 14:02   #1871
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Dzisiaj nareszcie przyszły do mnie dezodoranty sylveco . W pierwszym niuchnięciu oba zapachy bardzo przyjemne . Już jutro sobie ich użyję, bo to pieczenie po schmidtsie mnie mega irytuje.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 15:23   #1872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85587096]Czy robie dobrze? Tez nie wiem, ale wydaje mi sie to lepsze od tych wszystkich produktów do mycia dla mlodziezy.
Ze na wypryski a to ma alkohol w skladzie. Czy te slynne clear clean czy under20

Córa ma fajna buzie i to sie liczy, wiadomo, ze jakies tam pryszcze bedzie miala bo dojrzewa. [/QUOTE]


Nawet mi o tych g...ach nie wspominaj, Clean&Cleary zniszczyły mi skórę dokumentnie, używałam tego dziadostwa od 15tego roku życia, pamiętam zwłaszcza toniki, to była po prostu gorzelnia. Moja skóra po 20 latach wciąż je pamięta, ale wtedy nie było za dużego wyboru i wszystko miało takie składy, a z opakowań aż krzyczało, żeby kupować, że do trądzikowej, młodej skóry, to jak taka nastolatka miała nie kupić, a potem nie używać Pomimo, że wyraźnie było ze skórą coraz gorzej, to naiwnie wierzyłam producentom i używałam dalej myśląc, że tak ma być. Świadomość w tamtych czasach była zupełnie inna, a na rodzicielską radę też nie mogłam liczyć, gdyż moja mama miała zupełnie inną cerę i nie wiedziała, jak mi pomóc, z resztą dla niej istniało tylko mydło, mleczko i krem.
Mój syn też ma fajną ogólnie skórę, też uważam, że nie należy histeryzować, bo idealnie gładkie cery istnieją tylko w reklamach, mimo wszystko trzeba pielęgnować, żeby jakieś drobne wypryski nie zmieniły się w coś gorszego.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;85591386]Dzisiaj nareszcie przyszły do mnie dezodoranty sylveco . W pierwszym niuchnięciu oba zapachy bardzo przyjemne . Już jutro sobie ich użyję, bo to pieczenie po schmidtsie mnie mega irytuje.[/QUOTE]
Daj znać czy dobrze chronią.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 15:38   #1873
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;85591386]Dzisiaj nareszcie przyszły do mnie dezodoranty sylveco . W pierwszym niuchnięciu oba zapachy bardzo przyjemne . Już jutro sobie ich użyję, bo to pieczenie po schmidtsie mnie mega irytuje.[/QUOTE]

Mnie też Schmidts piecze, a mego TŻ nie. Działanie jest bez zarzutu, ale dyskomfort okrutny. I mam wrażenie, że pachy robiły mi się ciemniejsze przy regularnym używaniu. Może to po tej węglowej wersji?

Nadal szukam idealnego naturalnego dezodorantu.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 15:50   #1874
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nawet mi o tych g...ach nie wspominaj, Clean&Cleary zniszczyły mi skórę dokumentnie, używałam tego dziadostwa od 15tego roku życia, pamiętam zwłaszcza toniki, to była po prostu gorzelnia. Moja skóra po 20 latach wciąż je pamięta, ale wtedy nie było za dużego wyboru i wszystko miało takie składy, a z opakowań aż krzyczało, żeby kupować, że do trądzikowej, młodej skóry, to jak taka nastolatka miała nie kupić, a potem nie używać Pomimo, że wyraźnie było ze skórą coraz gorzej, to naiwnie wierzyłam producentom i używałam dalej myśląc, że tak ma być. Świadomość w tamtych czasach była zupełnie inna, a na rodzicielską radę też nie mogłam liczyć, gdyż moja mama miała zupełnie inną cerę i nie wiedziała, jak mi pomóc, z resztą dla niej istniało tylko mydło, mleczko i krem.
Mój syn też ma fajną ogólnie skórę, też uważam, że nie należy histeryzować, bo idealnie gładkie cery istnieją tylko w reklamach, mimo wszystko trzeba pielęgnować, żeby jakieś drobne wypryski nie zmieniły się w coś gorszego.


Daj znać czy dobrze chronią.
Miałam podobnie. Wszedzie reklamy jakie to cuda i czlowiek mlody kupowal. Swiadomosc zerowa.
I ta nadzieja, ze "pewnie tak musi byc i zaraz bedzie ok"

Mój mąż to geniusz on mi mówi - tyle kremów kupujesz a to nic nie daje. On nie widzi roznicy. A ja widze, tlumacze mu, ze zmarszczki ma kazdy ale trzeba kremowac aby zapobiegac zeby nowe tak szybko sie nie pojawily

Sama mu robie maseczki, kupuje kremy itp.
Skoro on sie nie zna

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mnie też Schmidts piecze, a mego TŻ nie. Działanie jest bez zarzutu, ale dyskomfort okrutny. I mam wrażenie, że pachy robiły mi się ciemniejsze przy regularnym używaniu. Może to po tej węglowej wersji?

Nadal szukam idealnego naturalnego dezodorantu.
Też szukam!

Ten co mam nie nadaje sie na upalne lato... tym bardziej, ze ja jezdze duzo rowerem.
A skusilam sie na dove bez aluminium i upa... po godzinie smród pod pachami...

A szukam też takiego co bedzie eliminowal pocenie a nie tylko zapach...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 17:04   #1875
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85593161]
A szukam też takiego co bedzie eliminowal pocenie a nie tylko zapach...[/QUOTE]

Mnie się wydaje, że pogrubionego nie można wymagać od dezodorantu. To zadanie dla antyperspirantu (u mnie te produkty też tego nie robiły za bardzo), a głównie dla blokera.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 17:42   #1876
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że pogrubionego nie można wymagać od dezodorantu. To zadanie dla antyperspirantu (u mnie te produkty też tego nie robiły za bardzo), a głównie dla blokera.
Podzielam to zdanie. Blokerów nigdy nie uzywałam, ale żaden antyperspirant nigdy mi nie hamowal pocenia, które nigdy mi nie przeszkadzalo . Zależalo i zalezy mi tylko na ladnym zapachu .
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 18:05   #1877
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;85594831]Podzielam to zdanie. Blokerów nigdy nie uzywałam, ale żaden antyperspirant nigdy mi nie hamowal pocenia, które nigdy mi nie przeszkadzalo . Zależalo i zalezy mi tylko na ladnym zapachu .[/QUOTE]

Ja używałam blokerów, przez jakieś 4 lata (w sensie że letnią porą, jesienią odstawiałam). Przetestowałam Antidral, Etiaxil i bloker Ziai, z czego skuteczne były wszystkie, ale najlepszy Etiaxil, bo nie podrażniał.
Teraz nie oczekuję ograniczenia pocenia, bo w sumie pocę się raczej mało. Potrzebuję tylko maskowania zapachu potu. Eko dezodoranty nie mają dla mnie latem za wiele do zaoferowania, bo psikacze zwyczajnie nie działają, zaś formuły sodowo-olejowe zostawiają tłuste plamy na wielu materiałach (na bawełnie i wiskozie mniej widoczne, na poliestrze i jedwabiu za to bardzo wyraźne). W sumie najbardziej odpowiadają mi zwykłe, drogeryjne spreje typu Rexona. Do naturalnych wrócę jesienią.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 18:18   #1878
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używałam blokerów, przez jakieś 4 lata (w sensie że letnią porą, jesienią odstawiałam). Przetestowałam Antidral, Etiaxil i bloker Ziai, z czego skuteczne były wszystkie, ale najlepszy Etiaxil, bo nie podrażniał.
Teraz nie oczekuję ograniczenia pocenia, bo w sumie pocę się raczej mało. Potrzebuję tylko maskowania zapachu potu. Eko dezodoranty nie mają dla mnie latem za wiele do zaoferowania, bo psikacze zwyczajnie nie działają, zaś formuły sodowo-olejowe zostawiają tłuste plamy na wielu materiałach (na bawełnie i wiskozie mniej widoczne, na poliestrze i jedwabiu za to bardzo wyraźne). W sumie najbardziej odpowiadają mi zwykłe, drogeryjne spreje typu Rexona. Do naturalnych wrócę jesienią.
Ja już wiem, że do drogeryjnych z glinem w jakiejkolwiek formie nie wrócę. Gdyby zabrakło tych aluminium free, to nie wiem, chyba miałabym załamanie psychiczne.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 18:32   #1879
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja używałam blokerów, przez jakieś 4 lata (w sensie że letnią porą, jesienią odstawiałam). Przetestowałam Antidral, Etiaxil i bloker Ziai, z czego skuteczne były wszystkie, ale najlepszy Etiaxil, bo nie podrażniał.
Teraz nie oczekuję ograniczenia pocenia, bo w sumie pocę się raczej mało. Potrzebuję tylko maskowania zapachu potu. Eko dezodoranty nie mają dla mnie latem za wiele do zaoferowania, bo psikacze zwyczajnie nie działają, zaś formuły sodowo-olejowe zostawiają tłuste plamy na wielu materiałach (na bawełnie i wiskozie mniej widoczne, na poliestrze i jedwabiu za to bardzo wyraźne). W sumie najbardziej odpowiadają mi zwykłe, drogeryjne spreje typu Rexona. Do naturalnych wrócę jesienią.
Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona sprayem arbuzowym Fa. Pod wieczór czyje delikatny zapach sprayu a nie potu, a w takie intensywniejsze dni gdy w gorący dzień mam kilka spotkań, dużo chodzę to muszę mocno się wwąchać żeby poczuć delikatny pot. Niestety w te upały magnezowy z Majru nie daje rady
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 18:42   #1880
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

dziewczyny, spróbujcie nowych deo sylveco
właśnie kończy mi się mój pierwszy (kwiatowy) i powiem szczerze, znacznie ograniczył mi pocenie - przy tej pogodzie co ostatnio...
chociaż, jako że od lat lecę juz tylko na naturalnych więc pocenie się nie jest jakimś moim większym problemem...


wpadłam zapytać, czy znane są jakieś naturalne sposoby na przyciemniene włosów? jakiś szampon, odżywka? byle nie płukanki ziołowe
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 19:20   #1881
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Blokerów nigdy nie używałam. Za to antyperspirant owszem i jedyny jaki działa☠ł na mnie to mitchum.

Ten co ja mam naturalny eliminuje zapach i czesciowo pocenie. Ale nie na długo. No chyba, ze musze sie przyzwyczaić

Ciekawi mnie też z sylveco ale nie mam dostepu od razu. A kiedy robilam paczke to nie bylo...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-22, 22:23   #1882
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85593161]Mój mąż to geniusz on mi mówi - tyle kremów kupujesz a to nic nie daje. On nie widzi roznicy. A ja widze, tlumacze mu, ze zmarszczki ma kazdy ale trzeba kremowac aby zapobiegac zeby nowe tak szybko sie nie pojawily

Sama mu robie maseczki, kupuje kremy itp.
Skoro on sie nie zna [/QUOTE]
Prawidłowo, a niechby spróbował się sprzeciwić


Ja też coraz rzadziej używam antyperspirantów, poza sezonem letnim w ogóle, tylko latem, jeśli akurat nie mam na stanie naturalnego i mam intensywny dzień, częściej jednak jest tak, że jest mi po prostu strasznie gorąco i wolę wziąć chłodny prysznic i wtedy zapominam o kosmetyku pod pachy, zwłaszcza, jeśli jest sztuczny, używam od roku tak co kilka dni jednego opakowania antyperspirantu i nie mogę go zużyć, chociaż jest niezły (Gosh).
Miałam taki okres w swoim życiu, ze 2 lata temu, że pociłam się strasznie śmierdząco, nie wiem, z czego to wynikało, ale na szczęście minęło. Możliwe, że to było po jakichś lekach, albo jeszcze czymś innym, bo po 1-2 godzinach od kąpieli i aplikacji antyperspirantu czułam się już bardzo "nieświeżo" delikatnie mówiąc. Obecnie nawet, jeśli trafiłabym na jakieś kiepskie deo, to spokojnie pół dnia daje radę.


Przetestowałam peeling enzymatyczny Organique, muszę przyznać, że nie jest zły i coś tam nawet złuszczył i nie podrażnił mi skóry w ogóle, ale nie zamierzam go kupić, bo niestety, trzeba go trzymać 5 minut i jeszcze potem kolejne 5 masować, a efekt jest właściwie identyczny lub słabszy z innymi, mniej czasochłonnymi peelingami, np. tymi w proszku czy kłaczkowym Cure, więc odpuszczam, po prostu nie będzie mi się chciało go używać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 06:12   #1883
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kubeczkami menstruacyjnymi?
planuję kupić, ale wg jednego kalkulatora pokazuje mi rozmiar S, a wg innych kryteriów L
no i zgłupiałam
podane rozmiary w sklepach niczego mi nie mówią
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 07:23   #1884
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kubeczkami menstruacyjnymi?
planuję kupić, ale wg jednego kalkulatora pokazuje mi rozmiar S, a wg innych kryteriów L
no i zgłupiałam
podane rozmiary w sklepach niczego mi nie mówią
Ja mam złe doświadczenia. Próbowałam co prawda tylko Moon Cup, ale nabawiłam się przez niego takiej niechęci do kubków, że więcej nie chcę. Rozmiar M, który miał być dla mnie wg tabelki producenta fundował mi wrażenia gorsze niż miałam przy zakładaniu spirali.
Poza tym bardzo przeszkadzała mi konieczność babrania się z ciągnącą się, śluzowatą krwią, czego przez tamponach nie ma, bo krew w nie wsiąka i nic się nie ulewa w trakcie wymiany. Sorry że tak plastycznie z samego rana, no ale tak to u mnie wyglądało.

Co do rozmiaru, to chyba najlepiej sugerować się producenckim (chociaż u mnie nie sprawdził się), albo pytaj na wątku o kubkach na ginekologicznym podforum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 07:41   #1885
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Prawidłowo, a niechby spróbował się sprzeciwić


Ja też coraz rzadziej używam antyperspirantów, poza sezonem letnim w ogóle, tylko latem, jeśli akurat nie mam na stanie naturalnego i mam intensywny dzień, częściej jednak jest tak, że jest mi po prostu strasznie gorąco i wolę wziąć chłodny prysznic i wtedy zapominam o kosmetyku pod pachy, zwłaszcza, jeśli jest sztuczny, używam od roku tak co kilka dni jednego opakowania antyperspirantu i nie mogę go zużyć, chociaż jest niezły (Gosh).
Miałam taki okres w swoim życiu, ze 2 lata temu, że pociłam się strasznie śmierdząco, nie wiem, z czego to wynikało, ale na szczęście minęło. Możliwe, że to było po jakichś lekach, albo jeszcze czymś innym, bo po 1-2 godzinach od kąpieli i aplikacji antyperspirantu czułam się już bardzo "nieświeżo" delikatnie mówiąc. Obecnie nawet, jeśli trafiłabym na jakieś kiepskie deo, to spokojnie pół dnia daje radę.


Przetestowałam peeling enzymatyczny Organique, muszę przyznać, że nie jest zły i coś tam nawet złuszczył i nie podrażnił mi skóry w ogóle, ale nie zamierzam go kupić, bo niestety, trzeba go trzymać 5 minut i jeszcze potem kolejne 5 masować, a efekt jest właściwie identyczny lub słabszy z innymi, mniej czasochłonnymi peelingami, np. tymi w proszku czy kłaczkowym Cure, więc odpuszczam, po prostu nie będzie mi się chciało go używać.
Ja w weekend odpuszczam cokolwiek pod pachy. W weekendy rzadko wychodzę z domu, więc nawet jak coś to mogę śmierdzieć, a pachy odpoczywają. Ale jeśli mam gdzieś wyjść, to użyję naprawdę niewielką ilość dezodorantu.

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2018-08-23 o 07:42
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 09:00   #1886
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam złe doświadczenia. Próbowałam co prawda tylko Moon Cup, ale nabawiłam się przez niego takiej niechęci do kubków, że więcej nie chcę. Rozmiar M, który miał być dla mnie wg tabelki producenta fundował mi wrażenia gorsze niż miałam przy zakładaniu spirali.
Poza tym bardzo przeszkadzała mi konieczność babrania się z ciągnącą się, śluzowatą krwią, czego przez tamponach nie ma, bo krew w nie wsiąka i nic się nie ulewa w trakcie wymiany. Sorry że tak plastycznie z samego rana, no ale tak to u mnie wyglądało.

Co do rozmiaru, to chyba najlepiej sugerować się producenckim (chociaż u mnie nie sprawdził się), albo pytaj na wątku o kubkach na ginekologicznym podforum.
No wlasnie tego sie obawiam- ze nie bedzie to takie fajne.... Tampony u mnie odpadaja bo strasznie mnie wysuszaja- dlatego szukam alternatywy
Poszukam na forum ginekologicznym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 09:32   #1887
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
No wlasnie tego sie obawiam- ze nie bedzie to takie fajne.... Tampony u mnie odpadaja bo strasznie mnie wysuszaja- dlatego szukam alternatywy
Poszukam na forum ginekologicznym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo dziewczyn ma tam pozytywne doświadczenia. Niektóre np jako niewygodne odczuwają tampony, a kubka nie czują, zaś ja mam dokładnie odwrotnie. Dla mnie też większość tamponów jest za sucha i niemiło mi się je stosuje, więc pozostają mi tylko OB, bo one mają tę miękką siateczkę.

Ostatnio była mowa o szamponach w kostce. Alverde wypuściło dwa i wczoraj kupiłam wersję mandarynka bazylia KLIK. Myje dość mocno, włosy są skrzypiące, po jednym razie nie odczułam żadnych negatywnych skutków. PH wyszło mi niestety wysokie, bo 8,5 - w połączeniu z moją wodą, która ma 6,5.
Tak więc nie jest to dla mnie produkt do codziennego użytku. Nawet gdyby chciało mi się stosować po nim jakieś płukanki zakwaszające to i tak uważam pielęgnację z takimi skokami pH za szkodliwą i jak znam moją skórę, nie będzie jej się to podobać. Wątpię też, że takie skoki pH, otwieranie i zamykanie łusek, spodoba się włosom po keratynowym prostowaniu, chociaż szampon nie ma żadnych substancji niezalecanych po tym zabiegu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 09:57   #1888
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Posmarowałam się dzisiaj tym deo sylveco ziołowym i niestety już zdążylam się mocno spocić ze stresu i czuję, że pot przebija spod zapachu. Muszę ponowić aplikację, żeby wytrzymać do końca dnia. W sumie dobrze, że akurat dziś się tak spociłam, to wiem jak się zachowa ten deo na pot stresowy i pełen hormonów.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 11:38   #1889
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z kubeczkami menstruacyjnymi?
planuję kupić, ale wg jednego kalkulatora pokazuje mi rozmiar S, a wg innych kryteriów L
no i zgłupiałam
podane rozmiary w sklepach niczego mi nie mówią

Ja mam Lady cup, niestety nie pamiętam jaki rozmiar. Używam, jestem zadowolona i nie planuję powrotu do tamponów
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-23, 13:20   #1890
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja mam Lady cup, niestety nie pamiętam jaki rozmiar. Używam, jestem zadowolona i nie planuję powrotu do tamponów
Dzieki, właśnie Lady cup planowalam kupic... Musze w domu poszukac wątku o kubeczkach, bo na telefonie cos nie moge znalezc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 22:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.