W oczekiwaniu na okres... czarna malwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 16:40   #1
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25

W oczekiwaniu na okres... czarna malwa


Hej dziewczyny, niestety mam problem a i nie mam jak pojechac do mojego ginekologa, sesja;/
mam nieregularne miesiaczki:
10 gru 2010
3 luty 2011
12 marzec
14 kwiecien
i w maju nie ma

Przed poprzednia miesiaczka mialam uplawy chyba grzybiczne (serek), ktore przerwal wlasnie okres 14 kwietnia. nie moglam sie wtedy dostac do lekarza, ktory byl na urlopie. potem po okresie mialam spokoj przez 2 tygodnie, "sucho", a nastepnie mleczny sluz ok 2 tygodni, potem juz przeroczysty. niestety nie wiem, czy prawidlowa byla ilosc sluzu mlecznego i przezroczystego - bo bylo go wiecej niz zwykle, aczkolwiek chyba obstawialabym za zdrowym sluzem z racji prawidlowego zapachu.

Wczoraj kupilam i wypilam czarna malwe, po 5-6 godzinach nabrzmialy mi piersi i zaczely strasznie bolec (jak zwykle przed okresem), tak jest do tej pory. Zaskoczylo mnie gwaltowne dzialanie naparu.
Dochodzi jeszcze moj watek schizowy-petting, ale staram sie sobie tlumaczyc, ze nic nie moglo sie stac - tylko ocieranie zewnetrzne, i to w wiekszosci w gumce...
Czy z racji tego, ze mialam przerwe prawie 2 miesieczna grudzien-luty (prawdopodobnie z powodu stresu sesyjnego) moge przypuszczac, ze i tym razem taka przerwa moze "byc w trakcie"? Niestety do ginekologa wybiore sie po egzaminach...
Ile ewentualnie jeszcze pic czarna malwe? czytalam, ze picie codzienne przez 2 tygodnie ureguluje na jakis czas cykle, nie wiem czy to prawda.
Czekam na okres...
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 23:58   #2
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

Dziewczyny, piersi mnie juz nie bola, brzuch pobolewa jak przy uplawach sprzed 2 miesiecy ale nic na razie nie ma.... Jak myslicie, moglam sobie zaszkodzic malwa?
Po charakterystycznym bolu brzucha moge stwierdzic, ze owulacje mialam mniej wiecej poltora tygodnia temu...
Kto sie zna na malwie?
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 00:13   #3
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

Zdecydowanie powinnaś pójść do ginekologa. Na regulowanie cykli z reguły przepisywana jest luteina bądź tabletki hormonalne. Może to być wywołane zaburzeniami hormonalnymi bądź stresem, występuje czasami przy przeprowadzkach, smutku, zmianie trybu żywienia.
Niezależnie od przyczyny jest zła dla organizmu dlatego trzeba ją regulować.
Nie korzystałam nigdy z malwy, wiem natomiast że luteine bierze się od 14-25 dnia cyklu aby zachować regularność. O malwę najlepiej zapytać się farmaceuty. Nie wiem także jak z luteiną, bo jeśli nie jest na receptę, powinnaś sobie kupić. Z reguły po kilku dniach wywołuje miesiączkę.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 08:49   #4
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

A powinnam przestać pić malwę?
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 09:08   #5
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

3 dzień piję malwę plus gorący termofor na brzuch i nic.... nie wiem ile ją trzeba pić
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 12:56   #6
mejsi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

No i chyba nam nikt nie odpowie....
mejsi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:38   #7
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

Cytat:
Napisane przez mejsi21 Pokaż wiadomość
No i chyba nam nikt nie odpowie....
mi się już 9 dni spóźnia.....

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

brałam jeszcze aspirynę i gorącą kąpiel i nic... w ciąży nie jestem... cały czas mam tylko takie jakby początki okresu tzn brązowy śluz i nie chce się rozkręcić
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 23:34   #8
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

Nie wiem dziewczyny co Wy macie z tą malwą
Miałam okresy z przerwami do 4 miesięcy i nigdy od żadnego z trzech ginekologów nie słyszałam o malwie.
Na wywołanie okresu najczęściej przepisują luteinę.
Luteinę stosuje się pod język. 1 tabletka zawiera 50 mg progesteronu oraz substancje pomocnicze. Wskazania do stosowania: zaburzenia miesiączkowania, wtórny brak miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego, cykle bezowulacyjne itd itd

Co do działania malwy to najlepiej zapytać się farmaceuty.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 04:34   #9
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Nie wiem dziewczyny co Wy macie z tą malwą
Miałam okresy z przerwami do 4 miesięcy i nigdy od żadnego z trzech ginekologów nie słyszałam o malwie.
Na wywołanie okresu najczęściej przepisują luteinę.
Luteinę stosuje się pod język. 1 tabletka zawiera 50 mg progesteronu oraz substancje pomocnicze. Wskazania do stosowania: zaburzenia miesiączkowania, wtórny brak miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego, cykle bezowulacyjne itd itd

Co do działania malwy to najlepiej zapytać się farmaceuty.
pierwszy raz od 5 lat mi się spóźnia okres i nie chcę od razu brać luteiny....
na razie stosuję metody domowe, jak w terminie następnej miesiączki nie dostane @ to jasne ze pójdę do gina na badanie
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 11:44   #10
heidi1988
Przyczajenie
 
Avatar heidi1988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: W oczekiwaniu na okres... czarna malwa

czy możecie napisać jaką dokładnie tą malwę kupujecie i parzycie? ja zakupiłam ostatnio herbatkę Herbapolu Aronia i Malwa Czarna (bo samej czystej malwy nie mogłam nigdzie znaleźć) i popijam 2 saszetki dziennie od kilku dobrych dni, a okresu jak nie było tak nie ma(
będę mega wdzięczna za pomoc
heidi1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-16 12:44:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.