Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 11:21   #571
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Obiecane zdjęcia earth friendly baby (krem na odpażenia i szampon - niestety ten drugi się skończył ale czekam na przesyłkę).
I moje ostatnie zakupy (to wszystko przez Was )
Na ostatnim zdjęciu moje najnowsze olejki do włosów. Jeszcze nie testowane, ponieważ ostatnio maltretuje Bhringraj.


Zai, czy mozesz wrzucić sklad tej parachute? Będę wdzieczna

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez axxxa Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny, to sprawa sie wyjasnila.juz wiem jaki krem leci do kosza. w to miejsce zakupie jakis z alverde z tej serii co mam do mycia. a orientujecie sie czy w tych produktach dzieciecych to nie ma tych wszytskich szkodliwych skladnikow? uzywam chusteczki do demakijazu PENATEN SENSITIV moze one tez zapychaja. wkleje sklad pozniej. to mi podpowiecie bo widze sie super znacie. dobrze ze trafilam "do was".


Rzeczywistośc jest okrutna. Producenci nie oszczędzają nawet na dzieciach, penaten to jedno wielkie klamstwo!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:35   #572
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Parachute to czysty olej kokosowy, nierafinowany, z kopry.
W składzie ma.. olej kokosowy .
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:37   #573
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny czyli z natuderm botanics polecanie wszystko? Bo jednak się przejadę do Natury chociaż ode mnie to daleko. A czy w naturze i super-pharmie jest coś jeszcze godnego uwagi? Bo ja tylko raz byłam w tych sklepach.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-15 o 11:38
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:39   #574
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny czyli z natuderm botanics polecanie wszystko? Bo jednak się przejadę do Natury chociaż ode mnie to daleko.
Składowo polecam wszystko
Do tej pory użyłam tylko kremu do rąk parę razy i jest dobry, szybko się wchłania
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 11:50   #575
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Bruja Pokaż wiadomość
Parachute to czysty olej kokosowy, nierafinowany, z kopry.
W składzie ma.. olej kokosowy .


Przepraszam za dociekliwośc, ale jednak musze o to zapytać, bo przecież on jest w butelce, a olej kokosowy 100% ma konsystencję stalą w temp. pokojowej, więc jak go wydobyć z tej butelki, trzebaby go ogrzewać za każdym razem? Jestes pewna ,że jest to 100% oleju kokosowego bez żadnych innych skladników?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:00   #576
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przepraszam za dociekliwośc, ale jednak musze o to zapytać, bo przecież on jest w butelce, a olej kokosowy 100% ma konsystencję stalą w temp. pokojowej, więc jak go wydobyć z tej butelki, trzebaby go ogrzewać za każdym razem? Jestes pewna ,że jest to 100% oleju kokosowego bez żadnych innych skladników?
Ja zawsze cisne butelkę i on wychodziw łapkach natychmiast się rozpuszcza.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:02   #577
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przepraszam za dociekliwośc, ale jednak musze o to zapytać, bo przecież on jest w butelce, a olej kokosowy 100% ma konsystencję stalą w temp. pokojowej, więc jak go wydobyć z tej butelki, trzebaby go ogrzewać za każdym razem? Jestes pewna ,że jest to 100% oleju kokosowego bez żadnych innych skladników?
Ja kiedyś kupiłam w ZSK olej kokosowy w postaci płynnej... może jakoś inaczej się go uzyskuje? Ale w składzie też miał tylko olej kokosowy. Dlatego myślę, że 100% olej kokosowy może być stosowany na skórę, nawet gdy na opakowaniu Parachute jest napisane, że jest to olejek do włosów (bo to jednak jego najpopularniejsze użycie).
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 12:15   #578
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

On przyjmuje formę stałą, zależnie od temperatury. I niestety, jak jest bardzo zimno, to trzeba ogrzać butlę. Z tego co wiem, występuje też w plastikowych niebieskich słoikach.

Jest na pewno czysty i bez dodatków. Nie ma na nim informacji, że jest tylko do włosów.
Teraz dokładnie nie zacytuję, bo tydzień temu mi się skończył i wyrzuciłam butelkę, ale na pewno była na nim między innymi informacja, że można go spożywać i podane były wartości odżywcze (tak jak na zwykłych produktach spożywczych, na >tej< stronie też jest to podane).

Wydaje mi się więc, że na skórę można bezproblemowo nakładać .
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:21   #579
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Aa, to takie klocki, rzeczywiście nie wpadlam na to ,że można go z butelki wycisnąć. A wiecie, mój syn (3,5 roczny) wczoraj sie nie chcial isc wykąpać, stwierdzil, że nie lubi kapieli jak go nie posmaruje potem olejem kokosowym. Chodzi za mna i się wypytuję, kiedy go znowu kupię No i musze zamówić w końcu ten z efavitu, no cóż innego począć Wczęsniej mieliśmy 50 g, sunniva med, teraz kupię na zapas 500g. Myślę, że ten zapach go tak urzeka i balsamiczna konsystencja, do masla shea już nie palal takim zachwytem. Chyba wychowam ekomaniaka

A ta paruchute ile kosztuje?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 12:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:31   #580
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chyba wychowam ekomaniaka
hehe dobrze,że moja córa jeszcze nie mówi

I dobrze-przynajmniej pózniejsza ewentualna dziewczyna jakie korzyści z chłopaka będzie miała.Będzie jej mądrze doradzał w zakupach
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:33   #581
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Aa, to takie klocki, rzeczywiście nie wpadlam na to ,że można go z butelki wycisnąć. A wiecie, mój syn (3,5 roczny) wczoraj sie nie chcial isc wykąpać, stwierdzil, że nie lubi kapieli jak go nie posmaruje potem olejem kokosowym. Chodzi za mna i się wypytuję, kiedy go znowu kupię No i musze zamówić w końcu ten z efavitu, no cóż innego począć Wczęsniej mieliśmy 50 g, sunniva med, teraz kupię na zapas 500g. Myślę, że ten zapach go tak urzeka i balsamiczna konsystencja, do masla shea już nie palal takim zachwytem. Chyba wychowam ekomaniaka
wcale mu się nie dziwię, jakby mnie ktoś olejem kokosowym po kąpieli smorował, to też bym miała potem takie wymagania
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 12:39   #582
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Szczęściarz, no
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 12:51   #583
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

no to twój synek wiem, co dobre
Korah
, ale nie wiem, czy twoje przyszła synowa będzie tym zachwycona - codziennym smarowaniem męża po kąpieli olejkiem
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:21   #584
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Synową powinien wybrać taką, żeby byla przede wszystkim dobrą osobą i kochala teściową, nie musi uwielbiać kosmetyków, chociaż zawsze lepiej naturalne niż syfne jakieś i uważam, że kobieta źle robi jak usluguje mężowi. Tzn masaż od czasu do czasu dla wzajemnego podtrzymania dobrych stosunków partnerskich jest jak najbardziej wskazany, jednak bez przesady, jakbym miala swojemu tż po każdym prysznicu masaż wykonywać, to nie bylabym szcżesliwa w takim zwiazku, także chcialabym mieć synową taką z krwi i kości jednak, co nie da sobie w kasze dmuchać, chyba, że obydwoje będą spielniać każde wzajemne życzenia, ale to w dalekiej przyszlosci. Aktualnie syn w blondynkach gustuje. W przedszkolu ma same blondynki za koleżanki, a mamusia brunetka.

Widze, że Parachute lepiej stoi cenowo od efavitu i to dużo, i mówicie naprawdę, że to jest 100% kokos naturalny? W takim razie kupuję.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:21   #585
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Bruja, ma 100% rację. 100% pure coconut oil. Na opakowaniu jest wartość kaloryczna 490 kJ i informacja, że poniżej 24 stopni olej przybiera postać stałą. Ja kupowałam na helfy.pl i płaciłam 20 zł za 200ml. Nie jest tam najtaniej ale kupowałam również inne oleje a tam miałam wszystko to co chciałam. (trochę pokrętnie ale chyba jasne?)
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:23   #586
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Bruja, ma 100% rację. 100% pure coconut oil. Na opakowaniu jest wartość kaloryczna 490 kJ i informacja, że poniżej 24 stopni olej przybiera postać stałą. Ja kupowałam na helfy.pl i płaciłam 20 zł za 200ml. Nie jest tam najtaniej ale kupowałam również inne oleje a tam miałam wszystko to co chciałam. (trochę pokrętnie ale chyba jasne?)

Zai, na allegro jest 500 ml za 25-30 zl z przesylka gratis, litr za 50 zl. A to jest nierafinowany olej, tak pięknie pachnący czy pozbawiony zapachu?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 13:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:28   #587
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

to jak już się zdecyduje, który olej jest moim ulubionym to przerzucam się na allegro :P A skoro jesteśmy przy olejach i cenach. Dziś widziałam w spożywczym 250 ml oleju nierafinowanego z orzechów włoskich za 22,50. Czy to dobra cena? Strasznie mam ochotę na ten olej (do celów kosmetycznych i kulinarnych).
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:31   #588
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
to jak już się zdecyduje, który olej jest moim ulubionym to przerzucam się na allegro :P A skoro jesteśmy przy olejach i cenach. Dziś widziałam w spożywczym 250 ml oleju nierafinowanego z orzechów włoskich za 22,50. Czy to dobra cena? Strasznie mam ochotę na ten olej (do celów kosmetycznych i kulinarnych).


Dobra cena, cięzko bedzie kupić taniej, tym bardziej ze to cena w sklepie stacjonarnym. Na necie kosztują podobnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 13:38   #589
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah, poszłam otworzyć mój zaplombowany olej. I... wcale nie pachnie kokosem. Mam porównanie bo oleju z BU. BU pachnie bardzo kokosowo natomiast pratchue pachnie... dymem z drewna z lekko wyczuwalną nutką kokosa
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 13:55   #590
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Korah, poszłam otworzyć mój zaplombowany olej. I... wcale nie pachnie kokosem. Mam porównanie bo oleju z BU. BU pachnie bardzo kokosowo natomiast pratchue pachnie... dymem z drewna z lekko wyczuwalną nutką kokosa

ojej, no to niewiem, moze on rafinowany jest albo frakcjonowany, kurcze no szkoda, jesteś pewna, że nie ma w nim parafiny?

To ja jednak obstanę przy efavicie i dam znać potem jaki on jest.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 14:44   #591
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zobaczyłam co piszą na lhc nt. Parachute, i tak
"A note about parachute coconut oil, it's not the same as the usual refined ones which is why it still smells of coconut. The difference between parachute and VCO is that parachute is made from copra (dried coconut flesh) and VCO is made from fresh coconut meat"
i
"i did buy parachute brand not very long ago because it's much cheaper than the virgin coconut oil i can get from the health food shops but i'd been reading that it's one of the most trusted brands in India only made from good quality Kerala coconuts etc. When i opened it the coconut smell definately hit me.....but i started to notice a bit of a difference to the one i was used to.....a slight smokey kind of smell.....no enough to make me dislike it though but enough to make me wonder.....so i got a friend to see if he could tell a difference from my usual tub and he could too.
When i looked into it more i finally found out that it's because Parachute use Copra to make the oil.....could this be the same situation for you?"
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 16:19   #592
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Zobaczyłam co piszą na lhc nt. Parachute, i tak
"A note about parachute coconut oil, it's not the same as the usual refined ones which is why it still smells of coconut. The difference between parachute and VCO is that parachute is made from copra (dried coconut flesh) and VCO is made from fresh coconut meat"
i
"i did buy parachute brand not very long ago because it's much cheaper than the virgin coconut oil i can get from the health food shops but i'd been reading that it's one of the most trusted brands in India only made from good quality Kerala coconuts etc. When i opened it the coconut smell definately hit me.....but i started to notice a bit of a difference to the one i was used to.....a slight smokey kind of smell.....no enough to make me dislike it though but enough to make me wonder.....so i got a friend to see if he could tell a difference from my usual tub and he could too.
When i looked into it more i finally found out that it's because Parachute use Copra to make the oil.....could this be the same situation for you?"


To by wyjasnialo, no cena skusila, ale jednak jestem tak zachwycona zapachem, jak i mój najmlodszy czlonek rodziny, że wolę doplacić i kupić aromatyczny olej ze świeżego miąższu. Musze tylko doczytac z czego jest robiony olej efavitu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 16:23
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:52   #593
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Musze sie zaopatrzyc w jakis olej kokosowy, myśle że moje włoski ma tym skorzystają Już nawet pytałam w sklepie zielarskim, był nierafinowany i zimnotłoczony(taki ma byc?) . Nie kupiłam bo musiałam przeczytac co na ten temat myśla specjalistki od natury Ale coś czuje że po niego wróce
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 17:56   #594
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Caameroon nie ma sprawy, zawsze pytaj, chętnie odpowiem
Powiem Ci tylko że pudru używam dopiero od ok. tygodnia to jeszcze nie mogę powiedziec tak na 100% czy jestem zadowolona...
póki co- jak najbardziej puder nie wysusza, nie zapycha, konsystencja jest taka hmm...ja wiem...aksamitna?
malutka 100, dziękuje Ci bardzo Zaspokoiłaś moją ciekawość w 100% Właśnie o to mi chodziło.. Hm.. konsystencja aksamitna, super, to brzmi bardzo kusząco

A oto dziewczyny moje dzisiejsze świeżynki
- Lavera Hair, odżywka relaksująca Różane mleczko do włosów suchych i zniszczonych.. to tak do kompletu z szamponem, który już mam, może uzyskam lepsze efekty.
Co prawda szłam z zamiarem kupna nie odżywki a maseczki z tej serii ale nie miała znaczka "Vegan" więc się wstrzymałam.. Dziewczyny nie wiecie może co w niej może być pochodzenia zwierzęcego bo ja się tak dobrze nie znam Może chitosan, keratyna?

Składniki: mleczko różane (wodno-alkoholowy wyciąg z róży w połączeniu z roślinną lecytyną)*, substancja myjąca z kokosa, alkohol tłuszczowy, olej jojoba*, mączka Guar, olej z awokado*, lecytyna, Stearamidopropyl Dimethylamine, olej z makadamii*, squalan, hydrolat z kwiatu róży*, wyciąg z brzoskwini*, chitosan, keratyna, prowitamina B5 (pantenol), guma ksantanowa, witamina E, witamina C, mieszanka olejków eterycznych.

Korah, mogłabym Cię prosić o ocenę tego składu? Koalin, Aqua, Mentha piperita, Chamomilla recutita, Aloe Vera Extract, Dehydroacetic Acid.
Wiem, że składnik na końcu to konserwant ale czy można zaliczyć ten kosmetyk do naturalnych czy nie bardzo?

Przepraszam, że was tak męczę z tymi składami..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lavera..jpg (148,4 KB, 64 załadowań)
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-15 o 17:57
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 19:45   #595
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sekretny Wachlarz gdzie kupiłaś żel do mycia twarzy Dr Scheller? U mnie nie ma ani w Naturze ani w SP
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:12   #596
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Musze sie zaopatrzyc w jakis olej kokosowy, myśle że moje włoski ma tym skorzystają Już nawet pytałam w sklepie zielarskim, był nierafinowany i zimnotłoczony(taki ma byc?) . Nie kupiłam bo musiałam przeczytac co na ten temat myśla specjalistki od natury Ale coś czuje że po niego wróce

Tak, nierafinowany ma być, tylko jeszcze musisz sprawdzić najlepiej na stronie producenta, z czego jest robiony, jeśli z kopry, to będzie slabo pachnieć kokosem, jesli z miąższu świeżego ,to będzie ten cudowny aromatyczny zapach. Tak wynika z naszej rozmowy z dziewczynami powyżej.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
malutka 100, dziękuje Ci bardzo Zaspokoiłaś moją ciekawość w 100% Właśnie o to mi chodziło.. Hm.. konsystencja aksamitna, super, to brzmi bardzo kusząco

A oto dziewczyny moje dzisiejsze świeżynki
- Lavera Hair, odżywka relaksująca Różane mleczko do włosów suchych i zniszczonych.. to tak do kompletu z szamponem, który już mam, może uzyskam lepsze efekty.
Co prawda szłam z zamiarem kupna nie odżywki a maseczki z tej serii ale nie miała znaczka "Vegan" więc się wstrzymałam.. Dziewczyny nie wiecie może co w niej może być pochodzenia zwierzęcego bo ja się tak dobrze nie znam Może chitosan, keratyna?

Składniki: mleczko różane (wodno-alkoholowy wyciąg z róży w połączeniu z roślinną lecytyną)*, substancja myjąca z kokosa, alkohol tłuszczowy, olej jojoba*, mączka Guar, olej z awokado*, lecytyna, Stearamidopropyl Dimethylamine, olej z makadamii*, squalan, hydrolat z kwiatu róży*, wyciąg z brzoskwini*, chitosan, keratyna, prowitamina B5 (pantenol), guma ksantanowa, witamina E, witamina C, mieszanka olejków eterycznych.

Korah, mogłabym Cię prosić o ocenę tego składu? Koalin, Aqua, Mentha piperita, Chamomilla recutita, Aloe Vera Extract, Dehydroacetic Acid.
Wiem, że składnik na końcu to konserwant ale czy można zaliczyć ten kosmetyk do naturalnych czy nie bardzo?

Przepraszam, że was tak męczę z tymi składami..


Te wszystkie probki dostalaś do tej odżywki??? Lo Matko!!!

Maseczka jest ok, nie jest szkodliwa, chociaż aloes bywa uczulajacy. No, ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Ech dziewczyny, ten efavit też jest z wiórków robiony, taniej się nie znajdzie takiego najwyższej jakości.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 20:42   #597
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
malutka 100, dziękuje Ci bardzo Zaspokoiłaś moją ciekawość w 100% Właśnie o to mi chodziło.. Hm.. konsystencja aksamitna, super, to brzmi bardzo kusząco

A oto dziewczyny moje dzisiejsze świeżynki
- Lavera Hair, odżywka relaksująca Różane mleczko do włosów suchych i zniszczonych.. to tak do kompletu z szamponem, który już mam, może uzyskam lepsze efekty.
Co prawda szłam z zamiarem kupna nie odżywki a maseczki z tej serii ale nie miała znaczka "Vegan" więc się wstrzymałam.. Dziewczyny nie wiecie może co w niej może być pochodzenia zwierzęcego bo ja się tak dobrze nie znam Może chitosan, keratyna?

Składniki: mleczko różane (wodno-alkoholowy wyciąg z róży w połączeniu z roślinną lecytyną)*, substancja myjąca z kokosa, alkohol tłuszczowy, olej jojoba*, mączka Guar, olej z awokado*, lecytyna, Stearamidopropyl Dimethylamine, olej z makadamii*, squalan, hydrolat z kwiatu róży*, wyciąg z brzoskwini*, chitosan, keratyna, prowitamina B5 (pantenol), guma ksantanowa, witamina E, witamina C, mieszanka olejków eterycznych.

Korah, mogłabym Cię prosić o ocenę tego składu? Koalin, Aqua, Mentha piperita, Chamomilla recutita, Aloe Vera Extract, Dehydroacetic Acid.
Wiem, że składnik na końcu to konserwant ale czy można zaliczyć ten kosmetyk do naturalnych czy nie bardzo?

Przepraszam, że was tak męczę z tymi składami..
caameroon, gdzie to kupiłaś ?

ja mam szampon z tej serii i jest super
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 21:15   #598
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te wszystkie probki dostalaś do tej odżywki??? Lo Matko!!!

Maseczka jest ok, nie jest szkodliwa, chociaż aloes bywa uczulajacy. No, ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz
Tak, te wszystkie próbki dostałam to tej jednej odżywki Tam gdzie kupuje, jeśli jest pewna niesamowicie miła pani, to przy każdym zakupie (nie ważne za ile) choćby jednego kosmetyku naturalnego dostaje się próbeczki Hehe, nawet moja mama się na coś załapała bo jeden kremik był przeciwzamrszczkowy
Dziękuje Ci za opinie.. mnie aloes nie uczula więc powinna się sprawdzić Kupiłam sobie taką ciekawą maseczkę, którą stosuje się w formie punktowej Ale nie dawałam zdjęcia bo nie wiedziałam czy mnie nie okrzyczycie za ten konserwant

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
caameroon, gdzie to kupiłaś ?

ja mam szampon z tej serii i jest super
beeets, jak na razie jestem na etapie kupowania tylko w sklepie stacjonarnym.. a raczej jest to apteka, w której są tylko kosmetyki naturalne i to sporo Hehe nawet jak dzisiaj w niej byłam, to dziewczyna przede mną zapytała czy nie mają kosmetyków Vichy, na to pani "kosmetyków Vichy? O nie, nie.. my tu mamy tylko wspaniałe kosmetyki naturalne.. jesteśmy cali eko" I takim sposobem dziewczyna kupiła kremik z Lavery
Ale wracając do tego co chciałam napisać, ja też mam ten szamponik ale chciałam zobaczyć jaki będzie efekt z odżywką Z tej serii mają też Kuracje- maske mleczko różane duże i w formie malutkiej, więc można ją spróbować przed zakupieniem dużej
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-15 o 21:16
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:21   #599
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Przebrnęłam przez cały wątek i... jestem zachwycona! Jejku, ja to wszystko chce mieć Zbankrutuje z Wami:P Po weekendzie wrzucę swoje skromne zbiory naturalki Dziewczyny, a powiedzcie, w Superpharm są jakieś naturalne perełki? W Lublinie nie ma SP, a będę w tygodniu w innym mieście no i grzech nie zajrzeć i nie kupić np. lip smackersów
Sicilia - świetna robota z tym wątkiem
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 22:37   #600
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, olej z efawitu też jest robiony z kopry. Sprawdziłam też mazidłowy i kilka innych - wszędzie to samo .
Na razie jedyny ze świeżego miąższu namierzyłam na ecospa. Tylko ta cena w porównaniu do innych mało zachęcająca
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.