Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-17, 17:27   #1951
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dołączam do grona uzytkowkiczek retinoidów. Od około tygodnia używam Locacidu (0.05% tretinoinum) systemem Locacid Locacid Humektan. Rano mleczko Avene 50+. Na razie jest dobrze, cera jest gładsza i jakby przyjemniejsza w dotyku. Pryszcze jeszcze wyskakują, ale chyba już trochę mniej . Wierzę, że za jakiś miesiąc, dwa moja skóra bedzie wyglądała dużo lepiej.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 19:29   #1952
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
mam pytanie, stosowałam Differin ok. 7-8 tygodni, właśnie mi sie skończyła tubka i poszłam do dermatologa i przepisał mi Aknemycin Plus, ja jeszcze poprosiłam o ten Differin chociaż sama nie wiem bo nie widziałam żadnej poprawy, raczej pogorszenie. Ktoś używał tego specyfiku ?
połączenie Differinu z antybiotykiem może dawać bardzo dobre efekty - ja miałam dwie kuracje Differin łączony z Aknemycinem i efekty byly rewelacyjne - nie tylko, że trądzik "zdechł" , ale efekt utrzymał się długofalowo. Nie wiem jak w połączeniu z Aknemycinem Plus, bo on ma poza erytromycyną jeszcze jakis retinoid. Ale jeśli derm nie widzi przeszkód, to myślę że warto spróbować takiej kuracji
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 21:09   #1953
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

aha, bo wcześniej stosowałam differin i po skończonej tubce miałam sie do niej udać. ona mi przepisała ten aknemycin plus i już miałam wychodzić a stwierdziłam ze może tak na wszelki wypadek poprosze o differin znów. ale dermatolog nie mówiła nic czy moge te dwa stosować razem.
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:18   #1954
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Byłam ostatnio u dermatologa i przepisał mi taki zestaw: na noc Differin, na dzień Metronidazol i na "nagły wysyp" Davercin. Dopiero co skończyłam smarować się Aknemycinem Plus (to od poprzedniej lekarki było). Dostałam po nim takiego wysypu, że przez miesiąc płakałam za każdym razem jak w lusto patrzyłam teraz już ok tygodnia(!!!!!!!!!!) nic nowego nie wyskoczyło. Co mam oprócz tego stosować? Filtry? Żaden z tych dwóch lekarzy nic na ten temat nie wspomniał, ale czytałam troszkę i tutaj i już sama nie wiem doradzicie mi cos? dziękuję z góry
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:19   #1955
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

telbuh, lekarze mają to do siebie że o filtrach nic nie mówią
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:28   #1956
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

no właśnie i chodzą biedne sierotki niedoinformowane a potem się jeszcze na inne rzeczy muszą przez to leczyć i kolejną kasę wydawać:/ a przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć..... więc ten filtr muszę nakładać? w jakiej ilości? coś wyczytałam o 2 ml. ale to strasznie dużo!!??
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 22:40   #1957
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

na biochemii wszystko pisze Dla optymalnej ochorony powinno to być 1,8-2 ml
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-19, 07:54   #1958
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Na twarz i szyję ok. 2,5 ml, na samą twarz 1,8 ml.
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 17:53   #1959
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
aha, bo wcześniej stosowałam differin i po skończonej tubce miałam sie do niej udać. ona mi przepisała ten aknemycin plus i już miałam wychodzić a stwierdziłam ze może tak na wszelki wypadek poprosze o differin znów. ale dermatolog nie mówiła nic czy moge te dwa stosować razem.
No to zapytaj, jak to stosować. A Differinei jest adapalen, a w Acnemycinie Plus bodajże tretinoina - to są retinoidy, nie wiem, czy można je stosować w kombinowanej kuracji razem
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:18   #1960
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny mam pytanie. Jestem początkującą wizażystką i wszystko mnie ciekawi. Własnie zaczęłam swoją przygodę z kwasami. Na noc stosuję De Noyles 9 %, na dzień oczywiście filtr. Mam cerę mieszaną i duża ilością zaskórników. Pod oczami duzo zmarszczek śmieszek i ogólnie zaczynają mi już wylazić na twarzy. Co moge jeszcze wlączyć do pielęgnacji na noc i na dzień pod filtr. Zastanawiałam się nad Flavo C po filtr na dzień. Pomóżcie
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:48   #1961
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Jestem początkującą wizażystką i wszystko mnie ciekawi. Własnie zaczęłam swoją przygodę z kwasami. Na noc stosuję De Noyles 9 %, na dzień oczywiście filtr. Mam cerę mieszaną i duża ilością zaskórników. Pod oczami duzo zmarszczek śmieszek i ogólnie zaczynają mi już wylazić na twarzy. Co moge jeszcze wlączyć do pielęgnacji na noc i na dzień pod filtr. Zastanawiałam się nad Flavo C po filtr na dzień. Pomóżcie
Jeżeli stosujesz AHA to może BHA czyli Effeclar K albo samorobny tonik salicylowy na podstawie mazideł. Effeklar K stosowałam przez 2 miesiące i w temacie oczyszczenia porów sprawdził się bardzo dobrze. Teraz używam Retin A dlatego Effeclar K na razie w odstawce. Na zmarszczki może właśnie Retin A, jeżeli nie masz skłonności do zapychania, bo on jest na treściwym podkładzie. Jeżeli masz skłonność to może Zorac? Oczywiście od najmniejszych stężeń zaczynając i nie wszystko na raz. Jest wiele wątków na te tematy. Albo jeżeli służą ci AHA to Diacneal (poczytaj cały wątek o nim).
Flavo C nie stosowałam, ale obiło mi się gdzieś że ze stabilnością zawartej w nim wit c może być róznie, nie ma metalowego opakowania, z odpowiednim dozownikiem . Pozostaje np Active C albo Redermic lub też samorobne serum z wit c, na bazie mazideł. Zachęcam do poczytania odpowiednich wątków.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-20, 12:53   #1962
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
No to zapytaj, jak to stosować. A Differinei jest adapalen, a w Acnemycinie Plus bodajże tretinoina - to są retinoidy, nie wiem, czy można je stosować w kombinowanej kuracji razem
chyba sie nie rozumiemy.
według dermatologa miałam stosować TYLKO AKNEMYCIN PLUS.
wcześniej stosowałam Differin i nie wiedziałam czy chce kontynuować i tak sobie pomyślałam że NA WSZELKI WYPADEK POPROSZE O DIFFERIN.
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 13:22   #1963
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez miss90 Pokaż wiadomość
chyba sie nie rozumiemy.
według dermatologa miałam stosować TYLKO AKNEMYCIN PLUS.
wcześniej stosowałam Differin i nie wiedziałam czy chce kontynuować i tak sobie pomyślałam że NA WSZELKI WYPADEK POPROSZE O DIFFERIN.
Faktycznie sie nie rozumiałyśmy - tzn. ja zrozumiałam, że JUŻ MASZ ten Differin. Skoro derm dał Ci Aknemycin Plus, to chyba powinnaś to zużyć, a ewentualnie potem wrócić do Differinu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 17:28   #1964
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Talking Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!


Poczyniłam zaskakującą dla mnie i bardzo pozytywną obesrwację. Otóż moja kuracja retinoidowo - kwasowa (ostatnio serum z witaminą C i atrederm, już prawie dwa lata) stosowana przeciwzmarszczkowo, bardzo dobrze podziałała na popękane naczynka. Miałam jedno nieduże, ale bardzo wyraźne na policzku (skutek różnych manipulacji), obrzydliwe sine łuki przy skrzydełkach nosa i siateczkę na brodzie. Walczyłam z tym bezskutecznie róznymi metodami, został laser, który planowałam po czasowym odsatawieniu retinoidów. Skupiłam się na oberwowaniu zmarszczek i przebrawień, a tu taka niespodzianka! Po plamie na policzku nie ma śladu, wokół nosa są kreseczki, ale widoczne tylko z bliska, po rozciągnięciu skóry, broda OK. Pamiętam, że Basia utrzymywała, że retinoidy pogrubiając skórę pomagają ukryć naczynka, ale jakoś w to nie wierzyłam. Bałam się nawet, że alkohol w atredermie pogorszy sprawę. Pewnie swoje zrobiła też witamina C jako uszczelniacz.
Jestem bardzo zadowolona, zdarza mi się już wyjść po zakupy bez podkładu !
Polecam, chociaż trwało to bardzo długo (pewnie gdybym czekała na taki efekt, dawno zabrakłaby mi cierpliwości).
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:44   #1965
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hej mam pytanie, bo Weronisia powiedziała mi żebym na swoje blizenki jak narazie używała Acme-Dermu... tylko ja nie wiem, czy jego stosuje się punktowo, czy na całą twarz... i czy używając go trzeba stosować filtry? Jeżeli tak, to najlepiej jaki filtr (faktor, itp.)? I czy mogłybyście/moglibyście mi polecić jakąś dobrą i niedrogą (bo kasy narazie dużo nie mam) firme? Wiem, że Avene ma dobre kosmetyki... ale one trochę koszują... Aaa, i jeszcze jedno... Czy znacie jeszcze jakiś inny dobry kosmetyk na blizny (nie są głębokie)? Najlepiej chyba, coś co złuszcza skórę, nie?
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:11   #1966
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez martitta91 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie, bo Weronisia powiedziała mi żebym na swoje blizenki jak narazie używała Acme-Dermu... tylko ja nie wiem, czy jego stosuje się punktowo, czy na całą twarz... i czy używając go trzeba stosować filtry? Jeżeli tak, to najlepiej jaki filtr (faktor, itp.)? I czy mogłybyście/moglibyście mi polecić jakąś dobrą i niedrogą (bo kasy narazie dużo nie mam) firme? Wiem, że Avene ma dobre kosmetyki... ale one trochę koszują... Aaa, i jeszcze jedno... Czy znacie jeszcze jakiś inny dobry kosmetyk na blizny (nie są głębokie)? Najlepiej chyba, coś co złuszcza skórę, nie?
Acne Derm możesz stosować na całą twarz. na dzień filtry - im wyższe, tym lepsze. najtańsze fotostabilne filtry ma Iwostin Solecrin. wątek o preparatach na blizny:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634
a Acne Derm to kwas, też złuszcza (nie musi to być widoczne gołym okiem), tyle, że jeśli blizny to wgłębienia, a nie tylko przebarwienia, to faktycznie trzeba coś mocniejszego.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 20:13   #1967
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[quote=Weronisia;3722091]Poziomko ja używam Isotrex, więc może coś Ci pomogę

Używasz Isotrexinu 2 razy w tygodniu? A w pozostałe dni Effaklar K? Dobrze zrozumiałam?

Jeśli CI się skóra nie złuszcza, to może stosuj Isotrexin 3 razy w tygodniu na zmianę z Effaklarem K.

Po 2 miesiącach powinno być o wiele lepiej. Nie wiem czemu u Ciebie nic się nie poprawiło


Dzieki za odpowiedz Faktycznie ostatnio zauwazylam dosc znaczna poprawe. Zaczne uzywac 3 razy w tyg mysle ,ze to nie bedzie za duzo.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 10:32   #1968
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
Acne Derm możesz stosować na całą twarz. na dzień filtry - im wyższe, tym lepsze. najtańsze fotostabilne filtry ma Iwostin Solecrin. wątek o preparatach na blizny:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634
a Acne Derm to kwas, też złuszcza (nie musi to być widoczne gołym okiem), tyle, że jeśli blizny to wgłębienia, a nie tylko przebarwienia, to faktycznie trzeba coś mocniejszego.
Dziękuję za informacje A jeszcze chciałam się zapytać... czy filtry trzeba stosować tylko na dzień, czy na noc też?
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 11:58   #1969
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez martitta91 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje A jeszcze chciałam się zapytać... czy filtry trzeba stosować tylko na dzień, czy na noc też?


Na szczęście noce mamy bezfiltrowe
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-24, 13:41   #1970
maalena
Raczkowanie
 
Avatar maalena
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam Nie wiem czy wskakuję w dobry wątek ale muuszę.
Tak sobie was czytam i czytam i wpadam w coraz większą panikę:cry
Od jesieni stosuję mikrodermabrazję Erisa trójfazową i teraz (!)naczytałam się że kremy z filtrami z Erisa są nic nie warte.Jak to?i co teraz ,zaczęłam hodować przebarwienia na bużce na własne życzenie?

Chylę czoła dziewczyny przed waszą wiedzą
maalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 08:17   #1971
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Stosuje Locacid od prawie 3 tyg. i dostałam takiegoooo wysypu. Bardzo dużo małych ropnych pryszczyków. Jeszcze chciałam się u was upewnić - to na pewno nie jest zapchanie?? i jeszcze ile to może potrwać?
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:30   #1972
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Od ponad 4 miesięcy stosuję Effaclar K - smaruję nim czoło i brodę. Pozytywnych efektów niestety nie widać - zaskórniki jak były tak są, a kolor skóry się nie ujednolicił . Kończę 1 opakowanie (została mi 1/3 opakowania), drugie czeka już na swoją kolej ale zastanawiam się czy jest sens kontynuować kurację Effaclarem ? Może lepiej zmienić kwas np. na Acne-Derm?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:33   #1973
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez maalena Pokaż wiadomość
Witam Nie wiem czy wskakuję w dobry wątek ale muuszę.
Tak sobie was czytam i czytam i wpadam w coraz większą panikę:cry
Od jesieni stosuję mikrodermabrazję Erisa trójfazową i teraz (!)naczytałam się że kremy z filtrami z Erisa są nic nie warte.Jak to?i co teraz ,zaczęłam hodować przebarwienia na bużce na własne życzenie?

Chylę czoła dziewczyny przed waszą wiedzą
Teraz czas na lekturę wątków o stabilnych filtrach
Do moich ulubionych należą Bioderma i Avene.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:33   #1974
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Biochemiczki, proszę o pomoc :

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Od ponad 4 miesięcy stosuję Effaclar K - smaruję nim czoło i brodę. Pozytywnych efektów niestety nie widać - zaskórniki jak były tak są, a kolor skóry się nie ujednolicił . Kończę 1 opakowanie (została mi 1/3 opakowania), drugie czeka już na swoją kolej ale zastanawiam się czy jest sens kontynuować kurację Effaclarem ? Może lepiej zmienić kwas np. na Acne-Derm?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:58   #1975
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Biochemiczki, proszę o pomoc :

Suri,moge Ci powiedziec ze swojej strony ze widoczne efekty po uzywaniu Effaclar K u mnie byly po roku czasu,teraz od paru m-cy glownie bazuje na maseczce aspirynowej uzywanej na przemian z Effaclar K;jednak to jest bardzo delikatny kwas i nie ma co oczekiwac spektakularnych efektow.Lubie go i wracam fazowo do niego jednak nie oczekuje,ze efekty dzialania powala mnie na kolana

Z Acne Dermem nie polubilam sie za bardzo,chociaz dosc szybko pozwolil mi sie rozprawic z kilkoma plamami -mysle ze to kwestia indywidualna.

Od jakiegos m-ca testuje tonik Lysanel Active SVR i musze przyznac,ze bardzo podoba mi sie jego dzialanie,dzieki niemu czolo wyglada coraz lepiej.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:01   #1976
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam się nie zniechęcać i czekać na efekty?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:01   #1977
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Od ponad 4 miesięcy stosuję Effaclar K - smaruję nim czoło i brodę. Pozytywnych efektów niestety nie widać - zaskórniki jak były tak są, a kolor skóry się nie ujednolicił . Kończę 1 opakowanie (została mi 1/3 opakowania), drugie czeka już na swoją kolej ale zastanawiam się czy jest sens kontynuować kurację Effaclarem ? Może lepiej zmienić kwas np. na Acne-Derm?
nie wiem, czy da się pozbyć zaskórników całkowicie i na stałe - jeśli to jest Twój główny problem i przyczyna stosowania kwasów. niby kwasy BHA najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach, więc powinny być najskuteczniejsze w eliminowaniu zaskórników - tak więc nie wiem, czy jest sens przerzucać się na kwas azelainowy. a stosujesz tonik z BHA czy maseczkę aspirynową? może one lepiej podziałają na zaskórniki, bo Effaclar K do najsilniejszych nie należy. ja używam kwasów 2% BHA Pauli od dawna i zaskórniki nadal są i pojawiają się nowe, chociaż chyba w mniejszej ilości.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:09   #1978
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Mam się nie zniechęcać i czekać na efekty?
Mysle,ze warto poczekac i obserwowac swoja cere-ja nie mialam i nie mam jakis specjlanych problemow jednak tak jak pisze Justa,zaskorniki nadal sie pojawiaja ale jest to mniejsza ilosc i nie az tak zauwazalna. I warto polaczyc to z uzywaniem maseczki aspirynowej lub toniku z BHA,chociaz akurat tego drugiego nie stosowalam u siebie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:09   #1979
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak - kwasy stouję w celu pozbycia się zaskórników. Z kwasów stosuję tylko Effaclar K . Zastanawiałam się nad Acne-Dermem, ponieważ czytałam, że na niektórych kwas azelainowy lepiej działa niż BHA.

W takim razie pozostanę przy Effaclarze K i jeśli po zużyciu drugiej tubki nie będzie zadowalających efektów, to zmienię kwas na Acne-Derm.

Hexxano i justo79, dziekuję za pomoc .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 13:20   #1980
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kurcze Dziewczyny ja mam tez maly problem do rozgryzienia. Effaclar K stosuje od trzech tygodni. Wysyp przeszlam, teraz wygladam bardziej ok ale jeszcze nie chwale dnia przed zachodem slonca bo licze sie z tym, ze to chwilowy przestuj w wyskakiwaniu roznych niespodzianek. Kupilam sobie pare dni temu Lysanel Active. I doslownie od wczoraj wcielilam w zycie taki plan:

pon .dzien- effaclar, filtr 40 LRP
noc - LA
wt. dzien - effaclar, filtr
noc - LA
sr.dzien - nawilzacz (clinique,repairwear), filtr
noc - Clinique repairwear night lotion
czw.dzien - effaclar,filtr
noc - repairwear
pt,dzien - effaclar,filtr
noc - LA
so,dzien- effaclar,filtr
noc-LA
ndz, dzien - repairwear,filtr
noc-repairwear


Co myslicie o takiej rozkladowce? Chce pozbyc sie zaskornikow i przebarwien po tradziku. ten plan mam zamiar stosowac do konca kwietnia albo i dluzej.
A swoja droga po effaclarze nie czulam zadnego pieczenia itp...natomiast Lysanel po nalozeniu daje sie we znaki. I w sumie to dobrze, bo ma sie swiadomosc, ze zaczyna dzialac
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.