Farby Khadi - opinie - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 20:26   #1141
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
Właśnie wysuszyłam włosy, pewnie kolor jeszcze się zmieni, ale na odrostach nie mam specjalnej różnicy poza większym połyskiem i fajne w dotyku są, a tu gdzie miałam farbę chemiczną wpadają w rudy/czerwony i troszkę przesuszone :p ale i tak jestem zadowolona bo chyba pokryło siwe :P
jak kladlam braz pierqwszy raz to tez najpierw nie widzialam efektu..ale nastepnego dnia sciemial -henna utlenia sie do 3 dni


Cytat:
Napisane przez paula8603 Pokaż wiadomość
Dobra, mam jeszcze pytanie techniczne, czytałam na różnych stronach, oglądałam filmiki, że dziewczyny kładły hennę na mokre, wysuszone ręcznikiem włosy. Ja mam hennę red i w instrukcji jest na umyte i suche włosy. To na mokre czy już wysuszone?

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

I jeszcze jedno pytanie do tej khadi RED, w instrukcji jest napisane, że dodać sok z cytryny. Na filmikach widziałam, że dziewczyny dodają trochę wody i zastanawiam się jaka temperatura ma być tej wody

ja kladlam na mokre zaraz po umyciu czyms antysilikonowym bo mi tak wygodniej bylo-ale jak nalozysz na suche to tez powinna wyjsc-najwyazniejsze ejst oczyszczenia wlosow z silikonow

mozesz dodac sok z cytryny ale nie jest to konieczne-on intensyfikuje kolor ale troche moze przesuszyc wlosy-nie radzilabym za pierwszym razem,

jelsi masz ruda henna to temperatura ok 80stopni-czy zagotowujesz wode wklewasz 4/5szklanki a reszte zimnej i powinno byc ok
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 11:23   #1142
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez kickicajka Pokaż wiadomość
Hej, mam kilka pytań odnośnie hennowania i będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź
Zacznę od tego,że jestem kompletnie zielona w tym temacie. Moje włosy są kręcone, ścięte na średniego boba,naturalnie średni brąz. Tydzień temu przyciemniłam je Khadi Ciemnym Brązem. Oczywiście efekt zauważyłam tylko ja postępowałam wg instrukcji,bo po prostu bałam się pierwszego razu. Minął tydzień od farbowania, kolejne(pozostałą połową farby)chciałam przeprowadzić mniej więcej za tydzień,może dwa. No ale przejdę do pytań:
1.Czy to,że woda przy każdym myciu jest niebieska jest normalne? Myję włosy szamponem dla dzieci Nivea Baby co 2-3 dni.
2.Włosy do tej pory były często prostowane. Miałam nadzieję,że henna jeszcze bardziej je obciąży i loki znikną,a jednak jak na złość pokręciły się jeszcze bardziej. Czy stosowanie kosmetyków ochronnych przed prostowaniem i samo prostowanie będzie miało wpływ na kolor?
3.Do pielęgnacji od dłuższego czasu używałam masek Biovaxu i w zasadzie mam zamiar zainwestować w kolejną ich partię. Czy będą one zatem odpowiednie dla włosów hennowanych?
4.Na jedno farbowanie zużyłam pół opakowania henny,ale chciałabym tym razem wypróbować siemienia lnianego i herbaty. Jakie proporcje byłyby odpowiednie?
5.Uff i ostatnie chciałabym uzyskać jakiś ciekawszy kolor poza brązem, polecacie jakieś mieszanki z ciemnym brązem?
Przepraszam za taką ilość treści,ale chciałam wyczerpać temat pytań siedzących w mojej głowie.
Dziękuję Wam pięknie z góry za odpowiedź
Na podstawie mojego doświadczenia:
1. mnie też spływa niebieska woda po farbowaniu, nawet po łagodnym szamponie - to indygo się wypłukuje.

2.nie mam pojęcia, jestem mega prostowłosa, więc na codzień się nie prostuję

3.to kwestia subiektywna, jeżeli Ci służą, to używaj. Niektóre maseczki szybciej mi wypłukują hennę, ale np. Biovax do ciemnych sam zawiera hennę, więc na pewno nie spowoduje tego.

4.mieszanki robię często na oko, do uzyskania odpowiedniej konsystencji

5.ja nigdy nie mieszałam kolorów, więc może inne dziewczyny coś polecą.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
3. polecają również nałożyć naturalną hennę czerwoną (jednak boje się jej bo chciałabym uniknąć czerwonego odcienia na włosach)

Bardzo proszę o pomoc
Ustosunkuję się do tego - polecają w przypadku bardzo jasnych i siwych włosów nałożyć najpierw naturalną hennę, ponieważ inne kolory (mieszanki henny i indygo) lepiej złapią kolor na hennowane wcześniej włosy.
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 22:05   #1143
paula8603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: Farby Khadi - opinie

Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona fanek henny
Zdjęcie przed i 12 h po ))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0479.jpg (175,0 KB, 124 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0611.jpg (124,8 KB, 136 załadowań)
paula8603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:16   #1144
miumiu89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Farby Khadi - opinie

Zrobiłam jestem zadowolona, chociaż na początku strasznie ciemne się wydawały ale dobrze się czuję w takich włosach powiedzcie mi co ile się farbujecie? Bo troszkę mnie przeraża zapach dopiero dziś po umyciu głowy mniej go czuje, i cały czas mam zieloną wodę jak myję włosy!
miumiu89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 14:46   #1145
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam takie pytanie: dotychczas stosowałam hennę naturalną (red) w 100 gramowych opakowaniach (w składzie wyłącznie lawsonia, czyli henna), a ostatnio lupiłam tę w 150 gramowym opakowaniu. Producent zmienił skład i nawsadzał dodatkowych składników. Efekt farbowania jest taki, ze zamiast ulubionego kasztanowego odcienia mam mahoń z intensywnym czerwonym połyskiem i nie bardzo mi się to podoba. Czy ktoś miał podobne doświadczenie?
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 21:19   #1146
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ta 150g to henna z Amla chyba? a nie czysta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:28   #1147
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez paula8603 Pokaż wiadomość
Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona fanek henny
Zdjęcie przed i 12 h po ))


Cytat:
Napisane przez miumiu89 Pokaż wiadomość
Zrobiłam jestem zadowolona, chociaż na początku strasznie ciemne się wydawały ale dobrze się czuję w takich włosach powiedzcie mi co ile się farbujecie? Bo troszkę mnie przeraża zapach dopiero dziś po umyciu głowy mniej go czuje, i cały czas mam zieloną wodę jak myję włosy!


wiesz roznie-po kilku hennowaniach jzu sie tak nie wymywaly ale jak robilam pierwszy raz to jakos po 1,5miesiaca powtarzalam - z tym,ze jak powtarasz i chces ztylko odswiezyc kolor to mozesz zrobic henny troche mniej,zmieszac ja z odzywka i trzymac troche krocej

zapach bardzo mocny-mnie po nim bolala glowa i tak mi sie wydawalo ze 2 dni ,ze wszyscy go czuja ale badzmy szczerzy chemiczne farby tez smierdza -a da sie przyzwyczaic
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 08:19   #1148
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Ta 150g to henna z Amla chyba? a nie czysta.
Ja nawet kupiłam orzechowy brąz w puszce 150 gram Więc może być też czysta
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 17:04   #1149
BIOKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Ja nawet kupiłam orzechowy brąz w puszce 150 gram Więc może być też czysta
Ja bym nie kupowała w puszkach henny innej niż Henna z Amlą kolor kasztanowo - miedziany. Jeżeli znalazłyście inne też w puszkach oznacza to że nie są to oryginalne produkty Khadi tylko podróbki. Szkoda moich włosów na podróbki tańsze o kilka złotych.
BIOKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 19:45   #1150
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farby Khadi - opinie

Jeśli czegoś nie ma na stronie polskiego dystrybutora Khadi, to nie znaczy, że w innych krajach nie można kupić oryginalnego produktu w innym opakowaniu
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 20:38   #1151
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 188
Dot.: Farby Khadi - opinie

dziewczyny, jak się pozbyć tego paskudztwa z włosów? jak to przebić farbą chemiczną? mam tą cholerną khadi na głowie, a rozjaśniłam i mam zielone glony!
napli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-30, 16:55   #1152
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez napli Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak się pozbyć tego paskudztwa z włosów? jak to przebić farbą chemiczną? mam tą cholerną khadi na głowie, a rozjaśniłam i mam zielone glony!
najlepiej to sie dowiedziec przed...jesli wyszly Ci zielone to znaczy ,ze farbowalas mieszanka henna-indygo - do platynowego blondu z tego nie zejdziesz...mozesz co najwyzej jasny braz/rudy uzyskac
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 10:50   #1153
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 188
Dot.: Farby Khadi - opinie

no i taki chciałam docelowo, tyle że żadna farba nie chce pokryć tego koloru. jedynie troche, zielony się przykrył i od połowy włosów w dół mam ciemny blond
napli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 16:49   #1154
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez napli Pokaż wiadomość
no i taki chciałam docelowo, tyle że żadna farba nie chce pokryć tego koloru. jedynie troche, zielony się przykrył i od połowy włosów w dół mam ciemny blond
nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam...za bardzo rozjasnilas i jakis jasny raz/rudy Ci spylywa?
jak tak to poczytaj o pigmentacji albo poloz jasnobrazowa henne
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 11:46   #1155
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Ta 150g to henna z Amla chyba? a nie czysta.
Ta 150-gramowa ma być niby odpowiednikiem tej poprzedniej
Natomiast ta z amlą i tym drugim to ta.

Kupiłam "hennę naturalną red" nie przejmując się tym "red", ponieważ poprzednia wersja była tak samo podpisana.
Szkoda, że nigdzie nie było informacji o zmianie składu
No ale dobrze, że można hennę bez dodatków kupić i gdzie indziej, nie tylko Khadi sprzedaje henny.
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 18:18   #1156
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Farby Khadi - opinie

Prosze o pomoc. Fryzjerka w pazdzierniku nalozyla mi farbe chemiczna w kolorxe ciemny braz. Niestety zrobila to b nieprofesjonalnie... nie mam pokrytych calych wlosow.. sa plamy. Chcilam przed sylwestrem wyrownac kolor. Czy Khadi pokryje mi rowno takie wlosy? Jak z wyplukiwaniem henny przy szamponie z sls? Kiedys uzylam khadi, ale zmyla mi sie po kilku dniach. Czy przy braz farbie powinnam umyc wlosy i wysuszyc do zera nastepnie nalozyc henne? Chodzi o ciemny chlodny braz ew chlodna czern. Naturalne wlosy am ciemne blond z duzym pigmentem czerwieni.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:59   #1157
BIOKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Farby Khadi - opinie

Niestety to co piszesz, czyli 150 w puszkach to nie jest oryginalne Khadi. Trzeba o tym pamiętać że te oryginalne są tylko od dystrybutora firmy Nitai. Na stronie Khadi jest lista sklepów które sprzedają tylko oryginały. Powtórzę jeszcze raz bo widać nie do wszystkich trafiło:
Oryginalna Khadi jest tylko w kartonikach 100 g. oprócz puszki henna z amlą kolor kasztanowo-miedziany.
Jak się kupuje podróbki to nie ma co się spodziewać cudów.


Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Ta 150-gramowa ma być niby odpowiednikiem tej poprzedniej
Natomiast ta z amlą i tym drugim to ta.

Kupiłam "hennę naturalną red" nie przejmując się tym "red", ponieważ poprzednia wersja była tak samo podpisana.
Szkoda, że nigdzie nie było informacji o zmianie składu
No ale dobrze, że można hennę bez dodatków kupić i gdzie indziej, nie tylko Khadi sprzedaje henny.
BIOKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 19:04   #1158
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Prosze o pomoc. Fryzjerka w pazdzierniku nalozyla mi farbe chemiczna w kolorxe ciemny braz. Niestety zrobila to b nieprofesjonalnie... nie mam pokrytych calych wlosow.. sa plamy. Chcilam przed sylwestrem wyrownac kolor. Czy Khadi pokryje mi rowno takie wlosy? Jak z wyplukiwaniem henny przy szamponie z sls? Kiedys uzylam khadi, ale zmyla mi sie po kilku dniach. Czy przy braz farbie powinnam umyc wlosy i wysuszyc do zera nastepnie nalozyc henne? Chodzi o ciemny chlodny braz ew chlodna czern. Naturalne wlosy am ciemne blond z duzym pigmentem czerwieni.
jesli zmyla Ci sie po kilku dniach to raczej nie przez szampon a przez to ,ze miaals nasilikonowane wlosy (silikony mogly byc w szamponie ale raczej w odzywkach wystepuja)-przed henna trzeba oczyscic wlosy bezsilikonowym szamponem-a to czy nakladasz na mokre czy suche bez roznicy-mi latwiej na mokre nakladac

nie wiem na ile masz jasny braz -tzn pokryc pokryje, po 2-ch farbowaniach juz na pewno, byc moze po pierwszym to zalezy od roznicy kolorow (i dlugosci trzymania)
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 15:41   #1159
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez BIOKasia Pokaż wiadomość
Niestety to co piszesz, czyli 150 w puszkach to nie jest oryginalne Khadi. Trzeba o tym pamiętać że te oryginalne są tylko od dystrybutora firmy Nitai. Na stronie Khadi jest lista sklepów które sprzedają tylko oryginały. Powtórzę jeszcze raz bo widać nie do wszystkich trafiło:
Oryginalna Khadi jest tylko w kartonikach 100 g. oprócz puszki henna z amlą kolor kasztanowo-miedziany.
Jak się kupuje podróbki to nie ma co się spodziewać cudów.
Można kupić Khadi w puszkach 150g, nie jest to w zasadzie podróba, ale produkt pochodzący od indyjskiego dystrybutora, a nie niemieckiego. Fakt, nie posiada ona certyfikatu BDIH, nie jest więc dokładnie przebadana jak ta niemiecka, jednak nie jest to kwestia podróbki.

Np. sklep Magiczne Indie ma od tego dystrybutora:
Khadi Gramodaya Ashram, Ghazipur (U.P), Indie
e-mail: info@khadinatural.com

Jak widać można kupić ją też tu http://www.khadinatural.com/

Po prostu jest to Khadi prosto z Indii. W teorii naturalnie, więc jeśli ktoś ma więcej informacji, to ja również chętnie poczytam.
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 15:05   #1160
magia0804
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam Wszystkich to mój pierwszy raz na tym forum. Kupiłam hennę khadi jasny brąz, ale im więcej czytam tym bardziej boję się rudego albo czerwonego efektu. Moje włosy są koloru "nijakiego", nie są jasne, ale nie są też ciemne. Od bardzo długiego czasu "farbowałam" je jedynie szamponem koloryzującym do 24 myć (kolor jasny brąz, który wychodził na nich dość ciemny, a nawet bardzo ciemny, ale bez rudych refleksów). Najpierw myślałam o khadi orzechowy brąz, ale na zdjęciach odcień wydawał mi się bardzo rudy (zamiast chłodny), a ciemny brąz wydawał mi się zbyt ciemny. I teraz nie wiem czy nie dokupić np. henny ciemny brąz i nie wymieszać z posiadanym już jasnym brązem? Chciałabym, żeby kolor wyszedł brązowy, bez rudości i czerwieni. Co myślicie? Bardzo proszę o jakieś rady o wskazówki.
magia0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:05   #1161
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez magia0804 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich to mój pierwszy raz na tym forum. Kupiłam hennę khadi jasny brąz, ale im więcej czytam tym bardziej boję się rudego albo czerwonego efektu. Moje włosy są koloru "nijakiego", nie są jasne, ale nie są też ciemne. Od bardzo długiego czasu "farbowałam" je jedynie szamponem koloryzującym do 24 myć (kolor jasny brąz, który wychodził na nich dość ciemny, a nawet bardzo ciemny, ale bez rudych refleksów). Najpierw myślałam o khadi orzechowy brąz, ale na zdjęciach odcień wydawał mi się bardzo rudy (zamiast chłodny), a ciemny brąz wydawał mi się zbyt ciemny. I teraz nie wiem czy nie dokupić np. henny ciemny brąz i nie wymieszać z posiadanym już jasnym brązem? Chciałabym, żeby kolor wyszedł brązowy, bez rudości i czerwieni. Co myślicie? Bardzo proszę o jakieś rady o wskazówki.
hmmm po ciemnym brazie mialam brazowe wlosy ale jak sie wyplukiwany to juz rudy polysk byl,
mysle ,ze nie da sie tego uniknac przy hennie ale braz to braz a nie rudy
zawsze tez mozesz zmyc henne zanim sie utrwali,
czytalam tez,ze ladnie eliminuje rudy plukanka z kory debu i pokrzywy ale sama jestem na etapie zapuszczania naturalek wiec szkoda mi troche eksperymentowac
ale kora rudego refleksu nie daje a kosztuje 3 zl wiec mozesz sprobowac jelsi boisz sie rudosci po hennie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:18   #1162
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Farby Khadi - opinie

ja ostatnio trzeci raz farbowałam na ciemny brąz i wychodzi sliczny czekoladowy brąz u mnie spłukuje się bez rudości , a pierwszy raz farbę nakładałam na naturalny jasny brąz.
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 22:08   #1163
BIOKasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Yoko99 Pokaż wiadomość
Dziękuję pięknie za odpowiedź i przestrogę Chciałam kupić hennę i kilka innych drobiazgów w "magicznych indiach", ale okazało się, że mają tylko drobiazgi a przy hennie jest info: "oczekiwanie na dostawę", więc zostaje allegro..
a co do puszek - te z magicznych indii o poj. 150 g z czepkiem i rękawiczkami są w porządku i niczym się nie różnią od tych w kartoniku i 100 g opakowaniu
Otóż się różnią. Składem. Najlepsze są tylko te przebadane z Certyfikatem BDIH. Innymi ja się boję farbować.
BIOKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 08:32   #1164
magia0804
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dzięki za rady w takim razie chyba jutro wybiorę się po ciemny brąz i nie będę mieszać Najwyżej jak się zacznie wypłukiwać to zafarbuję drugi raz A płukankę z kory dębu będę robiła, na pewno nie zaszkodzi.
magia0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 10:59   #1165
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez BIOKasia Pokaż wiadomość
Niestety to co piszesz, czyli 150 w puszkach to nie jest oryginalne Khadi. Trzeba o tym pamiętać że te oryginalne są tylko od dystrybutora firmy Nitai. Na stronie Khadi jest lista sklepów które sprzedają tylko oryginały. Powtórzę jeszcze raz bo widać nie do wszystkich trafiło:
Oryginalna Khadi jest tylko w kartonikach 100 g. oprócz puszki henna z amlą kolor kasztanowo-miedziany.
Jak się kupuje podróbki to nie ma co się spodziewać cudów.
Dzięki za info.
To znaczy, że dotychczas sprzedawali mi oryginał, ale od jakiegoś czasu zaczęli wciskać kit.
Nieładnie.
Świnie.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez magia0804 Pokaż wiadomość
Dzięki za rady w takim razie chyba jutro wybiorę się po ciemny brąz i nie będę mieszać Najwyżej jak się zacznie wypłukiwać to zafarbuję drugi raz A płukankę z kory dębu będę robiła, na pewno nie zaszkodzi.
Orzechowy brąz nie daje rudych refleksów. Farbnęłam tym odcieniem raz, po kilku wcześniejszych farbowaniach czystą henną, a włosy naturalne mam w kolorze jsnego, mysiego brązu.
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:14   #1166
mmia7
Raczkowanie
 
Avatar mmia7
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez BIOKasia Pokaż wiadomość
Niestety to co piszesz, czyli 150 w puszkach to nie jest oryginalne Khadi. Trzeba o tym pamiętać że te oryginalne są tylko od dystrybutora firmy Nitai. Na stronie Khadi jest lista sklepów które sprzedają tylko oryginały. Powtórzę jeszcze raz bo widać nie do wszystkich trafiło:
Oryginalna Khadi jest tylko w kartonikach 100 g. oprócz puszki henna z amlą kolor kasztanowo-miedziany.
Jak się kupuje podróbki to nie ma co się spodziewać cudów.
Dobrze ze to napisalas bo o mały włos a kupiłabym nieoryginalną w puszce. Za jakiś czas planuję zafarbować włosy henną jasny brąz, na pewno podzielę się efektem, pozdrowienia dla wszystkich
__________________
Mam piórko na dłoni
mmia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:36   #1167
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Chciałam się upewnić: hennować można w ciąży, prawda?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:40   #1168
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Chciałam się upewnić: hennować można w ciąży, prawda?
nawet bardziej wskazane niż farby chemiczne
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:43   #1169
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
nawet bardziej wskazane niż farby chemiczne
Że chemiczne, to wiem, a z henną się chciałam upewnić. Dzięki.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 23:01   #1170
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dużo trzeba farby na włosy do łopatek? Długo się henna utrzymuje?
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.