Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-23, 20:10   #1
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62

Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!


Mam 16 lat. Problemy z trądzikiem od jakiś 3 lat. I przeraża mnie to strasznie. Czy to będzie trwało wiecznie? Kiedy się skończy ten koszmar?

Byłam na kilku wizytach u dermatologa. Używam obecnie brevoxylu i differinu, mam za sobą kurację mlekiem. Dokładnie robię to tak: Mlekiem zmywam twarz. Potem przemywam wodą. wycieram twarz ręcznikiem. Nalewam trochę spirytusu salicylowego na wacik, żeby zdezynfekować miejsca, gdzie powstały krostki. Nakładam differin. Miejscowo brevoxyl.

Widzę sporą poprawę.. Ale to mnie nie zadowala!

Wysyłam swoje zdjęcie.

i mam pytania:
1. Jeśli któraś z was męczyła się w przeszłości z trądzikiem, bliznami kiedy przeszło? 3 lata to strasznie długi okres czasu!
2. Co to jest peeling? Jakiego najlepiej używać do cery mieszanej, wrażliwej? Czy to może mi pomóc?
3. Co robić, gdy wodą nie mogę myć twarzy? Strsznie wysusza mi to cerę. Kilka sekund i nie mogę buźką ruszyć, skóra schodzi. Wyobraźcie sobie co mam rano :<
4. Jaki możecie polecić mi tonik ido zmywania twarzy? Mam ją straszliwie wrażliwą :< I mam 16 lat, pamiętajcie o tym. Niektóre kosmetyki nie nadają się dla mnie
5. Co myślicie o inhalacji? Podobno wtedy rozszerzają się pory i wacikiem można ściągnąć mnóstwo wągrów etc. Któraś to robiła? Jakie efekty?
6.Czy trądzik może być spowodowany alergią? Albo nieodpowiednim odżywianiem się? Jak powinien wyglądać w takim razie mój jadłospis?
7. Jak usunąć szpetne blizny? Jakiś środek? czy witamina A w kremie to dobre wyjście?
8. Z góry dziękuję za odpowiedzi, czuję się strasznie niezręcznie z takimi paskudztwami na buźce a dbam o siebie już jak mogę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC120027.JPG (22,7 KB, 272 załadowań)
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:29   #2
paulinnamalinna
Raczkowanie
 
Avatar paulinnamalinna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 180
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Mam 16 lat. Problemy z trądzikiem od jakiś 3 lat. I przeraża mnie to strasznie. Czy to będzie trwało wiecznie? Kiedy się skończy ten koszmar?

Byłam na kilku wizytach u dermatologa. Używam obecnie brevoxylu i differinu, mam za sobą kurację mlekiem. Dokładnie robię to tak: Mlekiem zmywam twarz. Potem przemywam wodą. wycieram twarz ręcznikiem. Nalewam trochę spirytusu salicylowego na wacik, żeby zdezynfekować miejsca, gdzie powstały krostki. Nakładam differin. Miejscowo brevoxyl.

Widzę sporą poprawę.. Ale to mnie nie zadowala!

Wysyłam swoje zdjęcie.

i mam pytania:
1. Jeśli któraś z was męczyła się w przeszłości z trądzikiem, bliznami kiedy przeszło? 3 lata to strasznie długi okres czasu!
2. Co to jest peeling? Jakiego najlepiej używać do cery mieszanej, wrażliwej? Czy to może mi pomóc?
3. Co robić, gdy wodą nie mogę myć twarzy? Strsznie wysusza mi to cerę. Kilka sekund i nie mogę buźką ruszyć, skóra schodzi. Wyobraźcie sobie co mam rano :<
4. Jaki możecie polecić mi tonik ido zmywania twarzy? Mam ją straszliwie wrażliwą :< I mam 16 lat, pamiętajcie o tym. Niektóre kosmetyki nie nadają się dla mnie
5. Co myślicie o inhalacji? Podobno wtedy rozszerzają się pory i wacikiem można ściągnąć mnóstwo wągrów etc. Któraś to robiła? Jakie efekty?
6.Czy trądzik może być spowodowany alergią? Albo nieodpowiednim odżywianiem się? Jak powinien wyglądać w takim razie mój jadłospis?
7. Jak usunąć szpetne blizny? Jakiś środek? czy witamina A w kremie to dobre wyjście?
8. Z góry dziękuję za odpowiedzi, czuję się strasznie niezręcznie z takimi paskudztwami na buźce a dbam o siebie już jak mogę.
Mam dla ciebie dwie rady - stosuj się dokładnie do zaleceń dermatologa, efektów możesz oczekiwać dopiero po kilku miesiącach, nie po kilku dniach.
I skorzystaj z wyszukiwarki. Na forum pytania do kosmetyczki są nawet podwieszone przydatne linki. Zajrzyj na Biochemię kosmetyczną.
Powodzenia!
__________________
Po prostu Paulina.
paulinnamalinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:34   #3
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Już od jakiegoś roku stosuję te dwa srodki: differin i brevoxyl. Jestem co do tego straszliwie cierpliwa, nie odstawiałam, jedynie wg. zaleceń dermatologa od czasu do czasu zmiejszałam dawkę: stosowałam np, co 2-3 dni.
Jeszcze jedno pytanie m isię nasunęło: Czy to w ogóle są blizny, czy tzw. przebarwienia?

Szczerze dziękuję za odpowiedź. Ale byłabym wdzieczna na odpowiedzi na moje pytania Jestem już.,..zdesperowana po prostu! ;D
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 11:35   #4
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Na Twoje pytania bardzo trudno odpowiedzieć ponieważ pytasz o wszystko co dotyczy trądziku i uwież, że praktycznie każdy kto ma trądzik ma podobne problemy a z własnego doświadczenia wiem ,że czytając różne wątki można dowiedzieć się bardzo dużo. Przeczytzłam chyba już kikaset stron i na ogół po skończeniu wątku nie miałam już żadnych pytań. Wątki trądzikowe czytałam pobieżnie bo już mnie to nie dotyczy i nie wiem czy było to już pisane, ale wiem, że green pil jest bardzo skuteczny. Jest to mieszanka ziołowa, która mocno złuszcza naskórek. Można ten zabieg wykonać w niektórych gabinetach kosmetycznych. Efekty są naprawdę fajne.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:05   #5
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Mam 16 lat. Problemy z trądzikiem od jakiś 3 lat. I przeraża mnie to strasznie. Czy to będzie trwało wiecznie? Kiedy się skończy ten koszmar?

Byłam na kilku wizytach u dermatologa. Używam obecnie brevoxylu i differinu, mam za sobą kurację mlekiem. Dokładnie robię to tak: Mlekiem zmywam twarz. Potem przemywam wodą. wycieram twarz ręcznikiem. Nalewam trochę spirytusu salicylowego na wacik, żeby zdezynfekować miejsca, gdzie powstały krostki. Nakładam differin. Miejscowo brevoxyl.

Widzę sporą poprawę.. Ale to mnie nie zadowala!

Wysyłam swoje zdjęcie.

i mam pytania:
1. Jeśli któraś z was męczyła się w przeszłości z trądzikiem, bliznami kiedy przeszło? 3 lata to strasznie długi okres czasu!
2. Co to jest peeling? Jakiego najlepiej używać do cery mieszanej, wrażliwej? Czy to może mi pomóc?
3. Co robić, gdy wodą nie mogę myć twarzy? Strsznie wysusza mi to cerę. Kilka sekund i nie mogę buźką ruszyć, skóra schodzi. Wyobraźcie sobie co mam rano :<
4. Jaki możecie polecić mi tonik ido zmywania twarzy? Mam ją straszliwie wrażliwą :< I mam 16 lat, pamiętajcie o tym. Niektóre kosmetyki nie nadają się dla mnie
5. Co myślicie o inhalacji? Podobno wtedy rozszerzają się pory i wacikiem można ściągnąć mnóstwo wągrów etc. Któraś to robiła? Jakie efekty?
6.Czy trądzik może być spowodowany alergią? Albo nieodpowiednim odżywianiem się? Jak powinien wyglądać w takim razie mój jadłospis?
7. Jak usunąć szpetne blizny? Jakiś środek? czy witamina A w kremie to dobre wyjście?
8. Z góry dziękuję za odpowiedzi, czuję się strasznie niezręcznie z takimi paskudztwami na buźce a dbam o siebie już jak mogę.
1. Byłas u endokrynologa? Może to wina hormonow - za mało żenskich albo okres dojrzewania chociaz wydaje mi sie ze Twoj problem jest za poważny żeby to było tylko to
2. Peeling złuszcza martwy naskorek. Przy tradziku nie można używac mechanicznego z granulkami, najlepszy jest enzymatyczny delikatnie zluszcza i nie rozdrapuje krost
3. Probowalas mineralnej albo gotowanej? Zaraz po umyciu szybko wysusz buzie - nie pozwalaj żeby sama wyschla, a pozatym potrzebny jest krem nawilżajacy np. Galanea (poszukaj w KWC)
4. Ja polecam Garnier do mieszanej i normalnej (zielone opakowanie) - delikatny, nie wysusza i dobrze oczyszcza ale też musisz szybko osuszyc buzie. Przejrzyj też KWC.
5. Masz na mysli parówke? Ponoc lepiej nie robic tego samemu bo potem trudno jest domknąc te rozszerzone pory. Najlepiej udac sie do kosmetyczki ale nie wiem czy tam sie wykonuje taki zabieg
6. O alergii nie slyszalam ale o jedzeniu i owszem. Dużo cukru, czekolady, przypraw i czarnej herbaty może powodowac wysyp ale nie u każdego. To zależy czy masz "żołądek na twarzy" - kwestia indywidualna. Napewno pomaga picie dużej ilosci wody, owoce, warzywa, zioła np. bratek ale po nim moze wystapic z poczatku wysyp - skora sie w ten sposob oczyszcza od zewnatrz. Napewno pomoga też jakies witaminy m.in. z grupy B
7. O bliznach nie pomoge bo tez nie wiem. Istnieje wiele masci ale najczesciej trzeba dlugo czekac na efekty. Poszukaj o tym troche sam, zreszta o wszystkim powinnas żeby wszystko dokladniej wiedziec a pozatym tutaj nie każdy odpowiada na wszystkie pytania tzn na takie ktore przewijaja sie wiele razy na forum. Jesli chcesz wsparcia duchowego to zapraszam na watek "Trądzik" na forum Intymnie. Pozdrawiam
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 17:18   #6
Lola_Psik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 26
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Ja meczylam sie z tadzikiem od poczatku okresu dojrzewania tzn. od okolo 12-13 roku zycia do okolo 17 roku zycia. Meczylabym sie zapewne jeszcze baaaaardzo dlugo, gdyby nie pomysl by isc do endokrynologa. Dodam, ze mialam bardzo ciezkie nasilenie tradziku i regularnie odwiedzalam dermatologow, ktorzy nie potafili mi pomoc. Po lekach, ktore mi zapisywali, stan skory sie tylko pogarszal. Trzeba leczyc przyczyne( u mnie byly to hormony), a nie objawy.
Napisze jeszcze krotko, co zaobserwowalam:
- uzywanie jednorazowych recznikow papierowych do wycierania twarzy poprawia troche stan skory
- uzywanie jak najmniej kosmetykow takze( mowa zarowno o pielegnacji jak i kolorowce)
- tormentiol leczy wypryski
- uzywanie tylko zelu do mycia twarzy jest ok- zadnych kremow, wysuszajacych kosmetykow, bo po nich tylko jest gorzej
Lola_Psik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 17:28   #7
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Lola_Psik Pokaż wiadomość
- uzywanie tylko zelu do mycia twarzy jest ok- zadnych kremow, wysuszajacych kosmetykow, bo po nich tylko jest gorzej
Z tym sie nie dokonca zgodze bo dobry krem nawet pomaga tzn taki ktory nawilża (zwlaszcza przesuszona od masci skore) ale nie ma w skladzie zapychaczy czyli nie mowie tu np. o Clean&Clear, Dax Perfecta czy cos w tym stylu bo one rzeczywiscie szkodza. Ja polecam krem Galanea do kupienia w aptece ale nie wiem czy takiej "normalnej" - ja kupilam w internetowej "dbam o zdrowie" (można zamowic przez internet a odebrac wlasnorecznie bez potrzeby placenia za przesylke). W KWC ma dobre opinie, na mnie też dobrze dziala a poza tym analiza skladu potwierdzila obietnice producenta
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 18:04   #8
aagguussiiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 55
GG do aagguussiiaa
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez paulinnamalinna Pokaż wiadomość
Mam dla ciebie dwie rady - stosuj się dokładnie do zaleceń dermatologa, efektów możesz oczekiwać dopiero po kilku miesiącach, nie po kilku dniach.
I skorzystaj z wyszukiwarki. Na forum pytania do kosmetyczki są nawet podwieszone przydatne linki. Zajrzyj na Biochemię kosmetyczną.
Powodzenia!
Też tak myślę, trzeba być cierpliwym i systematycznie używać leków przepisanych przez dermatologa. I tak każdy organizm inaczej reaguje, więc nie wiem jak to u Ciebie "działa", moja koleżanka walczyła z trądzikiem i bliznami podobnymi do Twoich od 5 klasy podstawówki i dopiero teraz w 3 gimnazjum można powiedzieć że na twarzy już praktycznie jak zdarzają się wypryski to sporadycznie, lecz pozostał jej problem z plecami i dekoltem.
aagguussiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 10:01   #9
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez paulinnamalinna Pokaż wiadomość
Mam dla ciebie dwie rady - stosuj się dokładnie do zaleceń dermatologa, efektów możesz oczekiwać dopiero po kilku miesiącach, nie po kilku dniach.
I skorzystaj z wyszukiwarki. Na forum pytania do kosmetyczki są nawet podwieszone przydatne linki. Zajrzyj na Biochemię kosmetyczną.
Powodzenia!

Stosuję się do zaleceń dermatologa, uwierz Powiedział na ostatnim spotkaniu, że leki muszę stosować najpierw regularnie, później co dwa-trzy dni robić sobie przerwy. Poza tym wspomniał, że zmywanie twarzy wodą to nie do końca dobry pomysł i żebym kupiła sobie tonik-nie mówił jaki, dlatego założyłam ten wątek. Chodzi mi o dobry, delikatny tonik najlepiej bez alkoholu

I mam jeszcze jedno pytanie..
Mówiłyście kilka razy o endokrynologu. Załóżmy, że poszłabym do Niego.. jak wygląda takie badanie tych hormonów? Szczerze powiem, że nigdy nie miałam z takim lekarzem do czynienia. W zwykłym szpitalu można takiego znaleźć?


Bardzo, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 12:47   #10
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Stosuję się do zaleceń dermatologa, uwierz Powiedział na ostatnim spotkaniu, że leki muszę stosować najpierw regularnie, później co dwa-trzy dni robić sobie przerwy. Poza tym wspomniał, że zmywanie twarzy wodą to nie do końca dobry pomysł i żebym kupiła sobie tonik-nie mówił jaki, dlatego założyłam ten wątek. Chodzi mi o dobry, delikatny tonik najlepiej bez alkoholu

I mam jeszcze jedno pytanie..
Mówiłyście kilka razy o endokrynologu. Załóżmy, że poszłabym do Niego.. jak wygląda takie badanie tych hormonów? Szczerze powiem, że nigdy nie miałam z takim lekarzem do czynienia. W zwykłym szpitalu można takiego znaleźć?


Bardzo, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi
Nie we wszystkich szpitalach (i przychodniach przyszpitalnych) są endokrynolodzy. Zapytaj lekarza pierwszego kontaktu - wskaże Ci miejsce i da skierowanie (no chyba, ze chcesz iść prywatnie). Badania hormonalne wykonuje się z krwii, czasami endokrynolog zleca dodatkowe badania typu usg, tomograf, rezonans, zależy o jaki problem chodzi. Ale zaczyna się od wywiadu z pacjętem, poznaniu problemu, ocenie stanu (np. przy trądziku, otyłości, problemów z tarczycą) i badań krwii.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 14:28   #11
Kamilka24
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka24
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: bdb miasto
Wiadomości: 416
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

i mam pytania:
1. Jeśli któraś z was męczyła się w przeszłości z trądzikiem, bliznami kiedy przeszło? 3 lata to strasznie długi okres czasu!
2. Co to jest peeling? Jakiego najlepiej używać do cery mieszanej, wrażliwej? Czy to może mi pomóc?
3. Co robić, gdy wodą nie mogę myć twarzy? Strsznie wysusza mi to cerę. Kilka sekund i nie mogę buźką ruszyć, skóra schodzi. Wyobraźcie sobie co mam rano :<
4. Jaki możecie polecić mi tonik ido zmywania twarzy? Mam ją straszliwie wrażliwą :< I mam 16 lat, pamiętajcie o tym. Niektóre kosmetyki nie nadają się dla mnie
5. Co myślicie o inhalacji? Podobno wtedy rozszerzają się pory i wacikiem można ściągnąć mnóstwo wągrów etc. Któraś to robiła? Jakie efekty?
6.Czy trądzik może być spowodowany alergią? Albo nieodpowiednim odżywianiem się? Jak powinien wyglądać w takim razie mój jadłospis?
7. Jak usunąć szpetne blizny? Jakiś środek? czy witamina A w kremie to dobre wyjście?
8. Z góry dziękuję za odpowiedzi, czuję się strasznie niezręcznie z takimi paskudztwami na buźce a dbam o siebie już jak mogę.
[/quote]



Jestem kosmetyczką, sprubuje odp na Twje pytania:
1.Takze miałam tradzik - po 4 latach meki wyleczyłam go z rewelacyjnym skutkiem, nie ma reguły jego trwania, to jest indywidulana sprawa
2.kolezanki wyzej wyjasniły co to peeling, poczytaj na kosemtyku do jakiego rodz twarzy jest on przeznaczony i po sprawie
3.dzieje sie to pewnie dlatego gdyż nie odpowiada Ci woda lub uzywasz niewłasniwycxh kosmetykow pielegnacyjnych ktore dodatkowo wysuszają Twoją twarz. te miałam z tym problem, dlatego myłam twarz wodą mineralną, pomogło
4. jest wiele kosemtyków do skóry wrazliwej, dosłownie 1000 , ja bym proponowała nie testowac na sobie z zadnych, mozesz isc do kosmetyczki - ona z bliska oceni Twoją twarz i coś doradzi, badz udac sie do lekarza gdzie pobiora od Ciebie próbkę pryszcza i po zbadaniu dobiorą odpowiedni tonik - pewnie dziewczyny napisza ze za duzo zachodu, ale lekarz naprawde widzi jaki preparat zastosowac by napewno pomógł
5.nie polegam inhalacji
6.tak tradzik moze byc spowodowany nieodpowienia dieta, np za duzo słodyczy badz innych produktów
7. sa rozne maski, kremy
Kamilka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 15:48   #12
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Nie we wszystkich szpitalach (i przychodniach przyszpitalnych) są endokrynolodzy. Zapytaj lekarza pierwszego kontaktu - wskaże Ci miejsce i da skierowanie (no chyba, ze chcesz iść prywatnie). Badania hormonalne wykonuje się z krwii, czasami endokrynolog zleca dodatkowe badania typu usg, tomograf, rezonans, zależy o jaki problem chodzi. Ale zaczyna się od wywiadu z pacjętem, poznaniu problemu, ocenie stanu (np. przy trądziku, otyłości, problemów z tarczycą) i badań krwii.

Moja ciocia jest pielęgniarką w przychodni, więc mam nadzieję, że będzie coś wiedziała na ten temat Nie znoszę pobierania krwi, strzykawek. Zaraz czuję się wiotka i kilka razy zemdlałam, ot taka jestem wrażliwa. Plus taki, że jak już dożyłam do ukłucia to nie bolał owcale ;D Później jakieś lekarstwa, tak?

Co do peelingów. Piszecie, że złuszcza naskórek.. Tak dosłownie? A po nim używacie jakichś kremów? Może to jakiś sposób na 'wągry'
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:55   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Moja ciocia jest pielęgniarką w przychodni, więc mam nadzieję, że będzie coś wiedziała na ten temat Nie znoszę pobierania krwi, strzykawek. Zaraz czuję się wiotka i kilka razy zemdlałam, ot taka jestem wrażliwa. Plus taki, że jak już dożyłam do ukłucia to nie bolał owcale ;D Później jakieś lekarstwa, tak?

Co do peelingów. Piszecie, że złuszcza naskórek.. Tak dosłownie? A po nim używacie jakichś kremów? Może to jakiś sposób na 'wągry'
Wiesz co. Ja też nie lubię strzykawek. Mam od nich potworne zrosty w żyłach. Ale... czasem na raz pobierają mi 9 próbówek krwii. I żyję.
Leki? Może. To zależy co znajdą.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:35   #14
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Moja ciocia jest pielęgniarką w przychodni, więc mam nadzieję, że będzie coś wiedziała na ten temat Nie znoszę pobierania krwi, strzykawek. Zaraz czuję się wiotka i kilka razy zemdlałam, ot taka jestem wrażliwa. Plus taki, że jak już dożyłam do ukłucia to nie bolał owcale ;D Później jakieś lekarstwa, tak?

Co do peelingów. Piszecie, że złuszcza naskórek.. Tak dosłownie? A po nim używacie jakichś kremów? Może to jakiś sposób na 'wągry'
Leki = hormony w postaci tabletek antykoncepcyjnych. Czemu sama czegos nie poszukasz? O zaburzeniach hormonalnych jest duzo na forum.

Peeling zwlaszcza enzymatyczny zluszcza delikatnie wiec nie ma obaw ze zejdzie ci skora. On tylko delikatnie zluszczy martwy naskorek i wyrowna i wygladzi cere.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 17:57   #15
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Ja będąc u dermatologa jedyne co dostawałam to antybiotyk po kilku wizytach pani doktor nawet już na mnie nie patrzyła tylko wystawiała receptę. Zrezygnowałam, pozbyłam się trądziku zmieniając zupełnie pielęgnację twarzy, ale tego nie polecam ponieważ tak jak pisze Kamilka24 każda twarz jest indywidualna i w ten sposób można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc ja miałam po prostu szczęście.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 18:22   #16
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Leki = hormony w postaci tabletek antykoncepcyjnych. Czemu sama czegos nie poszukasz? O zaburzeniach hormonalnych jest duzo na forum.

Peeling zwlaszcza enzymatyczny zluszcza delikatnie wiec nie ma obaw ze zejdzie ci skora. On tylko delikatnie zluszczy martwy naskorek i wyrowna i wygladzi cere.
Śmieszne. Leki, które zapisuje endo to nie tylko piguły. Uwierz mi. Wręcz przeciwnie czasem...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 18:43   #17
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Śmieszne. Leki, które zapisuje endo to nie tylko piguły. Uwierz mi. Wręcz przeciwnie czasem...
Tak wierze ci tylko nie rozumiem co tu śmiesznego?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 19:23   #18
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Tak wierze ci tylko nie rozumiem co tu śmiesznego?
Cytuję: "leki=tabletki anty..." to było dość zabawne. Bo ja znam co najmniej kilka innych preparatów przepisywanych przez endokrynologów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 20:03   #19
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Cytuję: "leki=tabletki anty..." to było dość zabawne. Bo ja znam co najmniej kilka innych preparatów przepisywanych przez endokrynologów.

To mnie pocieszyłaś, bo szczerze powiedziawszy nie chciałabym w wieku 16 lat używać tabletek antykoncepcyjnych na jedno działa dobrze, na inne szkodzi. Nawet gdy się ma 20-30 lat, tak bynajmniej słyszałam.

mam nadzieję, że wkrótce znajdę dobrego endokrynologa w okolicy, moze to będzie jakaś ostoja, uwolnienie się od trądziku?

Zauważyłam, że gdy stosuję fluid z under-20, capuccino matujący, to mniej tego widać. Postanowiłam też odstawić fast foody, przyprawy. Obiadki zostaną mamusi, no i więcej warzyw i owoców

Mam ochotę kupić też peeling enzymatyczny, drożdżowy bodajże 'banDi'. Może pomoże, a raczej nie zaszkodzi, z tego co czytałam na forum jest bardzo delikatny, recenzje też był pozytywne W sklepach rosmann można go spotkać?
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.. Nadal stosuję lekarstwa, zacznę myć buźkę wodą mineralną, odrzucę to co niezdrowe, wkrótce pewnie odwiedzę endokrynologa i mam nadzieję, że mój koszmar się skończy.

Moje szczęście to jeszcze to, że nikt mi z tego powodu zbytnio nie dogryza, choć drażni jak ktoś w trakcie rozmowy patrzy na twoje niedoskonałości zamiast prosto w oczy

Plusem jest też to, że u mnie w rodzinie nikt takich problemów nie ma. Moze to rzeczywiście te hormony, jejku, jakbym chciała!
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 20:28   #20
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość

Plusem jest też to, że u mnie w rodzinie nikt takich problemów nie ma. Moze to rzeczywiście te hormony, jejku, jakbym chciała!
Nie chciałabyś. Leczenie endokrynologiczne w przypadku zaburzeń bardzo często nie jest ani proste, ani szybkie, ani pozbawione skutków ubocznych. Tabsy anty są przy tym jak niewinne cukiereczki. Na moje nadnercza dostałam np. bardzo niską dawkę dexamethasonu. Cera cudna, samopoczucie boskie, a kilogramy do przodu, że hej... Nie życzę Ci by to była choroba hormonalna. Ale sprawdzić trzeba dla świętego spokoju.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 20:36   #21
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Aż tak..? Yhhh, to już nie wiem co robić ;< Moz emój przypadek będzie inny. I sprawdzę
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 20:59   #22
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Aż tak..? Yhhh, to już nie wiem co robić ;< Moz emój przypadek będzie inny. I sprawdzę
Przypadki są różne, różniaste. Oby skończyły się Twoje niedogodnosci!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 22:23   #23
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Jedno z moich marzeń
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 17:20   #24
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

życzę aby się spełniło
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 21:35   #25
Obstinate
Raczkowanie
 
Avatar Obstinate
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 62
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Chyba nie będę jeszcze teraz dziękowac.. Ale przyda się, ojj przyda!
A znacie jakiś tonik delikatniusi taki? Po prostu chcę myć czymś buźkę, ale nie chcę, zeby mi podrażniło.
Obstinate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 21:42   #26
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Obstinate Pokaż wiadomość
Chyba nie będę jeszcze teraz dziękowac.. Ale przyda się, ojj przyda!
A znacie jakiś tonik delikatniusi taki? Po prostu chcę myć czymś buźkę, ale nie chcę, zeby mi podrażniło.
Garnier Podstawa pielęgnacji, Tonik (zielony). Miraculum, Sensitive Skin, Tonik 9seledynowa nakrętka). Ziaja, Opuncja Figowa, Tonik (ale mocno pachnie). Moje ulubione typy.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 07:02   #27
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

jeśli masz czas trochę poczytać to zajrzyj na biochemię kosmetyczną jest tam wiele ciekawych kosmetyków opisanych
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 15:45   #28
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: Blizny, trądzik, jaki tonik?Peeling? Pomocy!

hej a ja mam pytanie co do BREVOXYLU......
Strasznie on mi wypalił i wysuszył twarz=/ na dodatek piecze i wygląda jak taka cerata spalona, co poradzicie? bo ja juz nie mogeeeeeeeee krostki mi znikają ale jak nakładam balsamy kremy nawilżające to wyskakują i co ja mam na to zrobić? wglądammmmmmmm jak smook:|:/
karyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.