Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 12:59   #4921
agkz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 194
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Myślę, że jak sobie przygotujesz malutkie porcje to nic się nie stanie, zwłaszcza zimą
agkz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 13:11   #4922
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące frakcji sojowej - jest na niej napisane, żeby trzymać w lodówce i to sprawia, że używam jej tylko w weekend - bo tak się składa, że moja córa budzi się jak tylko przejdę pod drzwiami jej pokoju a ten jest w drodze do kuchni - więc nie chcąc burzyć porannego harmonogramu muszę najpierw się ubrać i umalować w sypialni, a dopiero potem mogę zejść do kuchni, bo jak mi się Szkrabek pod nogami plącze w czasie śniadania to mi nie przeszkadza a przy makijażu owszem
No i teraz nie wiem - mogę trzymać niewielkie ilości frakcji w sypialni czy nie ryzykować? Mogłabym trzymać na parapecie tuż pod oknem, tam troszkę ciągnie od wiatru to zimą pewnie jest z 15 stopni. A może gdybym wykładała do pojemniczka niewielkie ilości, takie na 5 zastosowań, to mogłaby po prostu na toaletce stać?
Moja frakcja przezyła bez lodówki tydzień w Grecji i nic jej nie było, tylko konsystencja nie była już stała.
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 09:29   #4923
cynaamonka
Wtajemniczenie
 
Avatar cynaamonka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa & okolice
Wiadomości: 2 293
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny pomóżcie mi wykryć sprawcę zamieszania na mojej twarzy

Czy frakcja sojowa może zapychać? Nie miałam właściwie nigdy problemów z zapychaniem, ale odkąd zaczęłam się interesować składem i pochodzeniem kosmetyków i przerzuciłam się na naturalne zaczęłam zwracać uwagę na to, żeby nie aplikować mojej skórze nic szkodliwego, nawet potencjalnie.
Nie zapchało mnie serum Lucy ani olejek i emulsja Haushki. Pod koniec stycznia użyłam kilkanaście razy frakcji sojowej po raz pierwszy a w 3 tygodnie później wysypało mnie podskórnymi, ropnymi pryszczykami na linii szczęki, trochę na brodzie i w dolnej części policzków.
Przeanalizowałam używane kosmetyki i nowości i wychodzi mi, że chyba tylko frakcję mogę o to obwiniać. No i teraz pytania:
- czy frakcja może zapychać? nie znam się niestety na tyle dobrze na chemicznej stronie kosmetyków, żeby to ocenić
- po jakim czasie od użycia kosmetyku dochodzi do zapchania?
- czy jeśli skóra reaguje na dany kosmetyk zapchaniem, to czy może do niego dojść tylko na części twarzy, a nie na całej?
- i co z tym teraz zrobić? Mam ten wysyp od 2 miesięcy, nowe się nie pojawiają, ale stare ani myślą zniknąć, wstyd się przyznać, ale je wyciskam sukcesywnie jeden po drugim, bo nie wygląda na to, żeby się same miały usunąć. Glinki, olej tamanu - nie pomagają. Zaczęłam stosować isotrex, oprócz tego olej tamanu od 3 tygodni, ale już mam przesuszoną skórę od tego wszystkiego. Boję się stosować jakiekolwiek kremy, ale to droga donikąd.
pomocy!!
cynaamonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 09:48   #4924
agneiw
Raczkowanie
 
Avatar agneiw
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 265
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez tova1 Pokaż wiadomość
Moja frakcja przezyła bez lodówki tydzień w Grecji i nic jej nie było, tylko konsystencja nie była już stała.
ja frakcję trzymam w łazience nidy nic jej nie było, a stoi po kilka miesięcy.
agneiw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 20:03   #4925
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja się zastanawiam, czy d-panthenol może powodować zapychanie, jeśli dodamy go do olejku z pestek malin? Dwa dni temu na mojej twarzy pojawiło się mnóstwo drobnych krostek - najwięcej na linii żuchwy, brodzie i szczytach policzków. Jedyne, co zmieniałam w pielęgnacji, to właśnie dodanie panthenolu do olejku. No i wyglądam teraz, jakbym miała ospę
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 06:30   #4926
infusia
Raczkowanie
 
Avatar infusia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa/Poznań/Szczecin
Wiadomości: 33
GG do infusia
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

d-panthenol raczej nie powinien zapychac, jest silnym nawilzaczem, ale nie ma wlasciwosci komedogennych.

Ale kazdy reaguje inaczej. Odstaw na tydzien i zobacz co sie bedzie dzialo.
__________________
Magister sztuki, architekt wnętrz!
infusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 10:53   #4927
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi wykryć sprawcę zamieszania na mojej twarzy

Czy frakcja sojowa może zapychać? Nie miałam właściwie nigdy problemów z zapychaniem, ale odkąd zaczęłam się interesować składem i pochodzeniem kosmetyków i przerzuciłam się na naturalne zaczęłam zwracać uwagę na to, żeby nie aplikować mojej skórze nic szkodliwego, nawet potencjalnie.
Nie zapchało mnie serum Lucy ani olejek i emulsja Haushki. Pod koniec stycznia użyłam kilkanaście razy frakcji sojowej po raz pierwszy a w 3 tygodnie później wysypało mnie podskórnymi, ropnymi pryszczykami na linii szczęki, trochę na brodzie i w dolnej części policzków.
Przeanalizowałam używane kosmetyki i nowości i wychodzi mi, że chyba tylko frakcję mogę o to obwiniać. No i teraz pytania:
- czy frakcja może zapychać? nie znam się niestety na tyle dobrze na chemicznej stronie kosmetyków, żeby to ocenić
- po jakim czasie od użycia kosmetyku dochodzi do zapchania?
- czy jeśli skóra reaguje na dany kosmetyk zapchaniem, to czy może do niego dojść tylko na części twarzy, a nie na całej?
- i co z tym teraz zrobić? Mam ten wysyp od 2 miesięcy, nowe się nie pojawiają, ale stare ani myślą zniknąć, wstyd się przyznać, ale je wyciskam sukcesywnie jeden po drugim, bo nie wygląda na to, żeby się same miały usunąć. Glinki, olej tamanu - nie pomagają. Zaczęłam stosować isotrex, oprócz tego olej tamanu od 3 tygodni, ale już mam przesuszoną skórę od tego wszystkiego. Boję się stosować jakiekolwiek kremy, ale to droga donikąd.
pomocy!!

Kurde, to jakaś plaga. Ja u siebie też takie coś zauważyłam, ale frakcji nie używam. Dokładnie w tych samych miejsach podobnego typu niespodzianki. A jak wycisnę, to i tak znow w tym samym miejscu sie nazbiera i do tego kolejny z boku

Ja u siebie nie zauważyłam nic złego po frakcji, a moja skóra jest naprawdę niesamowita jeśli chodzi o zapychanie. Spotkałam się chyba może z 3 opiniami, że coś się zaczynało złego dziać po NFS.

Nie wiem czy dopiero po 3 tygodniach skóra by zareagowała zapychaniem. Ja u siebie widuję nowe cudaki bardzo szybko, czasem tego samego dnia po zmyciu makijażu. Kwestia zupelnie indywidualna.

U mnie zauważyłam, że od jakiś 2-3 cykli wysypuje mnie podskórnymi, ropnymi pryszczykami na linii szczęki, na brodzie, w dolnej części policzków (!) i w trójkącie miedzy brwiami. Najczęściej w tych samych miejsach. Zauważylam, że zaczynają być najgorsze około 10 dni przed okresem, potem stopniowo maleją, ale przez caly cykl nie znikaja (widać nierownosci pod skora, pod palcami czuc, bolą ).

Najszybciej wypryski zmniejszaja sie po serum flavo C Aurigia z rana, a na wieczor raz witaminka C, a drugiej nocy effaclar duo, a na to 2 krople oleju z nasion konopii i 2 krople oleju z nasion arbuza z HA.

W przypadku policzków wypryski u mnie jakiekolwiek to rzadkość! I to jest możliwe, żeby skora reagowala inaczej w roznych partiach twarzy. Ja mam jeden set na czoło, nos i brodę, a drugi set na policzki. Np zastosowanie kremu z parafina na policzki jest ok (rozpulchniaja mi sie pory dopiero po 2 miesiacach), a po zastosowaniu na czolo, nos i brode - uwalane wypryskami po 2 dniach ;/

Nie obwiniałabym raczej frakcji. Może stres, kawa, jakies problemy? U mnie chyba to wlasnie pogorszylo skore

A masz jakieś mazidlo pewniak, ze nic złego nie zrobi?
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 11:18   #4928
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

jeśli nakładacie oleje na włosy i one w nocy mają kontakt ze skóra twarzy to mogą też niektóre zapchać.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 11:37   #4929
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
jeśli nakładacie oleje na włosy i one w nocy mają kontakt ze skóra twarzy to mogą też niektóre zapchać.
prawda, mnie wysypało po Amli na skroniach.

Co do wysypu jeszcze - ja tez od jakieś czasu mam pod brwiami krostki, które nie chcą się goić, czuć pod palcami, że ciągle coś tam jest
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 16:38   #4930
cynaamonka
Wtajemniczenie
 
Avatar cynaamonka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa & okolice
Wiadomości: 2 293
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

to
Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
jeśli nakładacie oleje na włosy i one w nocy mają kontakt ze skóra twarzy to mogą też niektóre zapchać.
Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
prawda, mnie wysypało po Amli na skroniach.

Co do wysypu jeszcze - ja tez od jakieś czasu mam pod brwiami krostki, które nie chcą się goić, czuć pod palcami, że ciągle coś tam jest
To u mnie raczej odpada bo jak olejuję włosy to zaplatam je na noc w warkocza. Te pryszczyki mają jeszcze jedną cechę, a właściwie może nie one same, tylko cała moja skóa - goi się dużo, dużo wolniej niż zwykle. Zwykle jak coś wycisnęłam, to po dwóch dniach nie było śladu, teraz takie ranki goją mi się nawet 10 dni!
cynaamonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 18:33   #4931
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
prawda, mnie wysypało po Amli na skroniach.

Co do wysypu jeszcze - ja tez od jakieś czasu mam pod brwiami krostki, które nie chcą się goić, czuć pod palcami, że ciągle coś tam jest
włoski Ci powrastały po regulacji brwi.
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 21:47   #4932
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość

Czy frakcja sojowa może zapychać?
Cynaamonko, mnie frakcja nie zapychała, a mam skłonności do zapychania. U mnie zapychanie objawia się większą ilością - określmy to elegancko - substancji zalegającej w porach, głównie jest to widoczne na środku czoła nad nosem i na policzkach. Z kolei podskórne gule nad linią szczęki tworzyły mi się po umyciu włosów nieodpowiednim szamponem (Pantene tak na mnie pięknie działał ). To co opisujesz, bardziej kojarzy mi się z problemami hormonalnymi. Nie wiem, czy mam rację. Może stres albo reakcja na coś, co zjadłaś? Trzy tygodnie to chyba za długi czas, zwykle efekty widać po 4-5 dniach.

Spróbuj nie wysuszać całej skóry, tylko nawilżać i natłuszczać czymś lekkim. Może tamanu, skoro Ci służył, i kwas hialuronowy? Punktowo na wypryski wypróbuj olejek herbaciany albo Lemon Wasabi Silk Naturals. Ślady po wyciśniętych krostkach mogą bardzo długo nie chcieć zniknąć.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 00:34   #4933
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
CTo co opisujesz, bardziej kojarzy mi się z problemami hormonalnymi.
Mnie też! Kiedyś z powodu takich zmian skierowano mnie na badania hormonalne, bo to podobno bardzo częsty objaw.

Okazało się jednak, że nie mam takich problemów i długo nie wiedzialam, o co chodzi. Potem, po kilku już latach pojawiania się i znikania takich zmian, spotkalam dermatolożkę, która spytała mnie, czy mam te zmiany przez cały rok, a kiedy jej powiedziałam, że latem własnie nie mam (myślałam,że może słońce to wysusza?) okazało się, że prawdopodobnie robi mi się tak od... szalików i golfów... Brzmi dziwnie, ale prawdopodobnie - rzeczywiście chodzenie w golfach i szalikach sprawia, że mam wypryski na linii żuchwy i na szyi. W "ciepłej połowie roku" w ogóle nic nie mam.

Ale tak, czy owak, sprawdź te hormony! Takie rzeczy lepiej leczyć, gdy tylko się pojawiają.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 08:53   #4934
cynaamonka
Wtajemniczenie
 
Avatar cynaamonka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa & okolice
Wiadomości: 2 293
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Iris Pokaż wiadomość
Cynaamonko, mnie frakcja nie zapychała, a mam skłonności do zapychania. U mnie zapychanie objawia się większą ilością - określmy to elegancko - substancji zalegającej w porach, głównie jest to widoczne na środku czoła nad nosem i na policzkach. Z kolei podskórne gule nad linią szczęki tworzyły mi się po umyciu włosów nieodpowiednim szamponem (Pantene tak na mnie pięknie działał ). To co opisujesz, bardziej kojarzy mi się z problemami hormonalnymi. Nie wiem, czy mam rację. Może stres albo reakcja na coś, co zjadłaś? Trzy tygodnie to chyba za długi czas, zwykle efekty widać po 4-5 dniach.

Spróbuj nie wysuszać całej skóry, tylko nawilżać i natłuszczać czymś lekkim. Może tamanu, skoro Ci służył, i kwas hialuronowy? Punktowo na wypryski wypróbuj olejek herbaciany albo Lemon Wasabi Silk Naturals. Ślady po wyciśniętych krostkach mogą bardzo długo nie chcieć zniknąć.
Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mnie też! Kiedyś z powodu takich zmian skierowano mnie na badania hormonalne, bo to podobno bardzo częsty objaw.

Okazało się jednak, że nie mam takich problemów i długo nie wiedzialam, o co chodzi. Potem, po kilku już latach pojawiania się i znikania takich zmian, spotkalam dermatolożkę, która spytała mnie, czy mam te zmiany przez cały rok, a kiedy jej powiedziałam, że latem własnie nie mam (myślałam,że może słońce to wysusza?) okazało się, że prawdopodobnie robi mi się tak od... szalików i golfów... Brzmi dziwnie, ale prawdopodobnie - rzeczywiście chodzenie w golfach i szalikach sprawia, że mam wypryski na linii żuchwy i na szyi. W "ciepłej połowie roku" w ogóle nic nie mam.

Ale tak, czy owak, sprawdź te hormony! Takie rzeczy lepiej leczyć, gdy tylko się pojawiają.
Wielkie dzięki za rady dziewczyny , przyjrzę się temu wszystkiemu bacznie.
Golfów nie noszę w ogóle, ale z szalikiem od dziś zrywam - wolę marznąć niż mieć pryszcze. Wiem, że to fatalne świadectwo dla mojego rozsądku i próżności, ale trudno
cynaamonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 22:13   #4935
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez tova1 Pokaż wiadomość
włoski Ci powrastały po regulacji brwi.
na pewno nie, w tym miejscu nie miałam nigdy włosków
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 00:06   #4936
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za rady dziewczyny , przyjrzę się temu wszystkiemu bacznie.
Golfów nie noszę w ogóle, ale z szalikiem od dziś zrywam - wolę marznąć niż mieć pryszcze. Wiem, że to fatalne świadectwo dla mojego rozsądku i próżności, ale trudno
Nie zrywaj z szalikiem, bo jeszcze gardło Ci padnie do tego! Ale sprawdź te hormony. Ja przynajmniej miałam okazję, by sprawdzić, jak dzialają.
Co do szalików przekonałam się później, gdy przyszło lato ;-) Choć myślałam,że może słońce tak działa ;-)
Nadal noszę golfy i szaliki, już wole mieć parę pryszczy niż chore gardło - z dwojga złego...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 13:30   #4937
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi wykryć sprawcę zamieszania na mojej twarzy

Czy frakcja sojowa może zapychać? Nie miałam właściwie nigdy problemów z zapychaniem, ale odkąd zaczęłam się interesować składem i pochodzeniem kosmetyków i przerzuciłam się na naturalne zaczęłam zwracać uwagę na to, żeby nie aplikować mojej skórze nic szkodliwego, nawet potencjalnie.
Nie zapchało mnie serum Lucy ani olejek i emulsja Haushki. Pod koniec stycznia użyłam kilkanaście razy frakcji sojowej po raz pierwszy a w 3 tygodnie później wysypało mnie podskórnymi, ropnymi pryszczykami na linii szczęki, trochę na brodzie i w dolnej części policzków.
Przeanalizowałam używane kosmetyki i nowości i wychodzi mi, że chyba tylko frakcję mogę o to obwiniać. No i teraz pytania:
- czy frakcja może zapychać? nie znam się niestety na tyle dobrze na chemicznej stronie kosmetyków, żeby to ocenić
- po jakim czasie od użycia kosmetyku dochodzi do zapchania?
- czy jeśli skóra reaguje na dany kosmetyk zapchaniem, to czy może do niego dojść tylko na części twarzy, a nie na całej?
- i co z tym teraz zrobić? Mam ten wysyp od 2 miesięcy, nowe się nie pojawiają, ale stare ani myślą zniknąć, wstyd się przyznać, ale je wyciskam sukcesywnie jeden po drugim, bo nie wygląda na to, żeby się same miały usunąć. Glinki, olej tamanu - nie pomagają. Zaczęłam stosować isotrex, oprócz tego olej tamanu od 3 tygodni, ale już mam przesuszoną skórę od tego wszystkiego. Boję się stosować jakiekolwiek kremy, ale to droga donikąd.
pomocy!!
Droga Cynaamonko,
Mi udało się osiągnąć coś takiego na buzi kilka razy - za każdym razem kombinowałam o co chodzi, skąd, co i jak, szukałam potencjalnych sprawców - i doszłam do wniosku, że mi się tak dzieje w momencie kiedy przedobrzę z kosmetykami. W moim przypadku ten atak na nieskazitelność mojej cery jest jawnym wołaniem mojej skóry: "Daj mi chwilę spokoju - Błagam - już dość!!!"
No cóż w moim przypadku świetnie się sprawdza powiedzenie, że czasem "lepiej" jest wrogiem "dobrego"...
Może u Ciebie jest podobnie?!
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 11:20   #4938
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
na pewno nie, w tym miejscu nie miałam nigdy włosków
Nic innego nie przychodzi mi do głowy, niestety
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 14:22   #4939
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za rady dziewczyny , przyjrzę się temu wszystkiemu bacznie.
Golfów nie noszę w ogóle, ale z szalikiem od dziś zrywam - wolę marznąć niż mieć pryszcze. Wiem, że to fatalne świadectwo dla mojego rozsądku i próżności, ale trudno

Cynaamonka, coś się poprawiło z cerą? U mnie wciąż bez zmian
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 16:16   #4940
cynaamonka
Wtajemniczenie
 
Avatar cynaamonka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa & okolice
Wiadomości: 2 293
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Cynaamonka, coś się poprawiło z cerą? U mnie wciąż bez zmian
Wiesz co, boję się zapeszyć, ale jest lepiej.

Moja pielęgnacja:
Wieczorem twarz zmywam pastą Lusha (ale szykuję się na OCM)
Potem hydrolat
Na dół twarzy olej tamanu, czysty
Po 10 minutach, trochę więcej może, smaruję nieprzyjaciół maścią ichtiolową
Na twarz na noc nie stosuję kremu, zrezygnowałam też na razie z kwasu hialuronowego

Rano hydrolat
Krem nawilżający (Phenome, Alverde lub Trevarno)
Haushka+Dry Flo, nie stosuję frakcji na razie
Na to makijaż

Co drugi dzień staram się stosować na twarz peeling, raczej enzymatyczny niż mechaniczny + maseczki, mój wybór obejmuje
- wyciąg z papai, ananasa
- bromelaina
- do maseczek dodaję olejowy ekstrakt rozmarynu, ekstrakt z róży lub truskawki
- mangaminty Lusha
- peeling z ekstraktem z wierzby
- błoto z morza martwego
- glinka żółta lub czerwona
- spirulina (!!)
Jeśli olejuję włosy, to bezwzględnie je wiążę na noc w warkocza albo mam czepek foliowy na głowie w ciągu dnia

Zmienia się powoli, ale idzie ku lepszemu chyba. Nie masz pojęcia, jak boję się to napisać, nie jestem przesądna, ale autentycznie obawiam się zapeszenia
cynaamonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 16:29   #4941
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Wiesz co, boję się zapeszyć, ale jest lepiej.


Zmienia się powoli, ale idzie ku lepszemu chyba. Nie masz pojęcia, jak boję się to napisać, nie jestem przesądna, ale autentycznie obawiam się zapeszenia

Rozumiem to doskonale Cieszę się, że jest lepiej.

Chyba odgrzebię i użyję spirulinkę. Może coś pomoże

Zorganizowałam zmasowany atak spiruliną przyprawioną dodatkami i jest ogólnie naprawdę lepiej. Chyba tego moja cera potrzebowała. Tylko jedno malutkie "cuś" wycisnęłam 3 dni temu i osiągnęło to dziś monstrualne rozmiary! Przyznam, że byłam pewna, że szybko zniknie tak jak zazwyczaj. Spróbuję posmarować na noc olejem tamanu.

Od przyszłego tygodnia postanowiłam być na odwyku kawowym, bo coś mi się wydaje, że kawa psoci na mojej twarzy.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2012-04-10 o 16:53
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 15:32   #4942
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, jak to jest z alkoholem w naturalnych kremach pod oczy? Mało który go nie ma. Unikałam tego składnika i z góry odrzucałam dany produkt, jeśli go posiadał. Chyba mam tą traumę po kremie z L'oreala (sprzed paru lat), który jak wycisnęłam na palec, śmierdział spirytusem okrutnie- stąd bałam się go używać. Po prostu alkohol w te miejsce mi nie pasuje kompletnie. Liczę, że wypowiedzą się jakieś znawczynie, czy ten składnik może zaszkodzić? Odpuszczam sobie już te z Alhoholem w czołówce (chyba Lavera tak ma), ale jeśli dalejna liście?

Chciałam np wypróbować w najbliższej przyszłości poniższy krem, ale ten nieszczęsny alkohol znowu wzbudził we mnie zwątpienie:



AnneMarie Borlind, Pura Soft Q10
- Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy (15ml)
skład:
AQUA (WATER), DECYL COCOATE, ARACHIS HYPOGAEA (PEANUT) OIL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, BEHENYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), GLYCERYL STEARATE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, STEARIC ACID, PHENOXYETHANOL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SORBITAN STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, ALCOHOL, ALLANTOIN, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), PANTHENOL, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), RETINYL PALMITATE, SUCROSE COCOATE, TALC, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LECITHIN, UBIQUINONE


Dla przykładu, inny krem przeciwzmarszczkowy tej firmy już nie posiada alkoholu:



AnneMarie Borlind
, krem przeciwzmarszczkowy (20ml)

skład:
AQUA (WATER), ETHYLHEXYL STEARATE, SQUALANE, GLYCERIN, SORBITOL, POLYGLYCERYL-3 OLEATE, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, ZEA MAYS (CORN) OIL, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL, TRIBEHENIN, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, CERA FLAVA (BEESWAX), PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CAROT) ROOT EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, MAGNESIUM SULFATE, PANTHENOL, ZINC OXIDE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, ORYZANOL, RETINYL PALMITATE, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN


Wzięłabym ten drugi, ale nie chcę stosować jeszcze mocniejszych kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy.


Liczę na odpowiedź, zastanawia mnie to od paru miesięcy .
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 18:07   #4943
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

W składzie jest gliceryna, więc alkohol nie powinien wysuszać. Czy będzie podrażniał ciężko powiedzieć (ja nie mogłam stosować wielu filtrów z alkoholem w okolicach oczu, bo piekły i łzawiły jeśli filtr migrował). Bardziej mnie niepokoi PHENOXYETHANOL tak wysoko w składzie
Może Lorri zajrzy to nas oświeci
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 19:06   #4944
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziękuję, dzięki Tobie dowiedziałam się o nowym, mało pozytywnym składniku. Dawno nie zaglądałam na wątki. Z tego co widzę, będzie na równi z Polyacrylamidem w "unikaniu" na listach (wpisałam w google, by sprawdzić co za szkodnik).
Odpuszczę sobie więc ten krem- stanowczo!

Mam już na oku inny

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2012-04-15 o 19:08
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 14:00   #4945
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Capuccino, stężenie alkoholu w tym kremie jest bardzo niskie, poniżej 1%.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:44   #4946
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak a'propos phenoxyetanol - czyms to muszą zakonserwować, chyba, że mamy ochotę na nakładanie sobie na twarz zbieraniny bakterii i grzybów. a to jest jeden z mniej agresywnych konserwantów. Jeśli się mylę, to proszę o poprawkę
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 14:04   #4947
sokolowska34
Przyczajenie
 
Avatar sokolowska34
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Myślicie, że jeszcze można je dostać?
sokolowska34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 09:57   #4948
pomarjancza
Raczkowanie
 
Avatar pomarjancza
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
hm, zaciekawilyscie mnie tym kremem z babydreama, posiadam go i pomyślałam czy dałoby radę zastosować go jako bazę do np. kremu pod oczy ? czy on nie ma nienaturalnego składu/nie wysuszy? o.o
krem jako baza pod krem?
pomarjancza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 10:44   #4949
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pomarjancza Pokaż wiadomość
krem jako baza pod krem?
Jako baza kremowa do "tuningowania".
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 18:23   #4950
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

witam, można dołączyć? powoli zaczynam zagłębiać się w swiat minerałów
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.