Tarnowskie Panny Młode - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 07:46   #2131
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

hej dziewczynki!

Ja też byłam na Targach i tak samo jak wy uważam, że to kompletna porażka. po pierwsze cena- za takie malutki targi brać 12 złotych to jest nierozsądne. po drugie ścisk, ciasno i człowiek o człowieka się obijał. po trzecie nie było prawie nic na tych targach, jedna kwiaciarnia, 1 jubiler, 1 cukiernia itd. Oboje z TŻ byliśmy okropnie zawiedzieni, tym co tam zastaliśmy. porażka .

A w USC to z tego co ja się orientuję to nie trzeba aż tak wczesnie wszystkiego załątwiać. Do ślubu kościelnego potrzeba świadectwa chrztu i bierzmowania, dowód osoisty i chyba tyle.

pozdrawiam
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 07:59   #2132
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Jeśli chodzi o odpisy aktu urodzenia oraz zaśw. o braku okoliczn.wykluczających małżeństwo z USC to wiem że można wystąpić w Twoim oddziale USC ze specjalnym wnioskiem, i ponoć między sobą, z innych miast wysyłają takie zaświadczenia.
Także myślę że możesz zastanowić się nad taką opcją.
Pozdrawiam
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 08:05   #2133
Marek Bodzioch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 18
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki!

Ja też byłam na Targach i tak samo jak wy uważam, że to kompletna porażka. po pierwsze cena- za takie malutki targi brać 12 złotych to jest nierozsądne. po drugie ścisk, ciasno i człowiek o człowieka się obijał. po trzecie nie było prawie nic na tych targach, jedna kwiaciarnia, 1 jubiler, 1 cukiernia itd. Oboje z TŻ byliśmy okropnie zawiedzieni, tym co tam zastaliśmy. porażka .

A w USC to z tego co ja się orientuję to nie trzeba aż tak wczesnie wszystkiego załątwiać. Do ślubu kościelnego potrzeba świadectwa chrztu i bierzmowania, dowód osoisty i chyba tyle.

pozdrawiam
Z całym szacunkiem dla targów i wystawiających się na nich, w znacznej większości nie reprezentują najwyższego poziomu (mówię o fotografach bo resztą się nie interesowałem). Fotografowie i myślę, że też inni trzymający poziom nie mają potrzeby wystawiania sie na targach.U nas na ten sezon zostało 5 wolnych sobotnich terminów, a dopiero od 15 lutego zaczynamy podpisywać umowy na 2010. Na początek czyli dla klientów, którzy podpiszą umowę w wyższych pakietach do konca lutego przewidujemy sesję narzeczańską gratis, ot taki miły gest w kierunku klienta.
__________________

Marek Bodzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 08:58   #2134
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
hej dziewczynki!


A w USC to z tego co ja się orientuję to nie trzeba aż tak wczesnie wszystkiego załątwiać. Do ślubu kościelnego potrzeba świadectwa chrztu i bierzmowania, dowód osoisty i chyba tyle.

pozdrawiam
my wybralismy opcje 2 w 1, czyli slub konkordatowy, dlatego pytam sie odnosnie formalnosci, bo nie mam pojecia, kiedy co zalatwiac
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:15   #2135
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja też się pogubiłam kiedy skąd i co mam zabrać. I właśnie znalazłam w internecie co prawda to nie z Tarnowa ale może się przyda http://www.zbawiciel.sosnowiec.opoka...alzenstwo.html Chyba we wszystkich kościołach jest tak samo.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:19   #2136
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ja dopiero za 2 tyg mam zamiar isc do ksiedza,bo do niego trzeba nie pozniej niz 3 miesiace przed slubem,wiec MY idziemy pod koniec lutego . Najlepiej przeczytaj sobie na tej stronie jest wszystko fajnie wyjaśnione z terminami kiedy gdzie isc itd.

http://oiw.pl/Porady/Slub_konkordatowy/1/12/131/
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:23   #2137
jonathan00
Raczkowanie
 
Avatar jonathan00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 66
Send a message via Skype™ to jonathan00
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez magdzia33 Pokaż wiadomość
my wybralismy opcje 2 w 1, czyli slub konkordatowy, dlatego pytam sie odnosnie formalnosci, bo nie mam pojecia, kiedy co zalatwiac

Hey - moze wejdz na stronke parafii w której bierzesz ślub, tam czasem jest napisane co jest wymagane(prawie we wszystkich parafiach pokrywaja sie wymagania) - ja ci daje link do mojej w Mościcach - http://www.moscice.diecezja.tarnow.p...d=22&Itemid=29 , jeśli chodzi o metrykę chrztu i zaświadczenie z USC wybrać się nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem bo inaczej stracą ważność w dniu ślubu i klapa.


Mam jeszcze inne pytania - czy ktoś bierze z Was ślub w parafii w Mościcach? Ostatnio byliśmy sie rozpytać o ceny kościelne, trochę sie zszkowałam - organista bierze 100 zl, pani od przystrojenia kościoła 1000 zl (!!!), zakonnica chyba co łaska, do tego dochodzą opłaty dla kościelnego noi chyba dla Kościoła.
Na 30 maja jest jeszcze zapisany ślub na godz 14, ja mam o 15, wiec pewnie musimy sie jakos skontaktować odnosnie strojenia kościoła zeby taniej wyszło.

Odnośnie Targów, to chyba zazwyczaj wszystkie niezależnie od tematyki są płatne, ale jeśli chodzi o poziom targów ślubnych to pozostawia dużo do życzenia.
Byłam 2x w krakowie, raz w listopadzie i raz w styczniu i postanowiłam ze juz nigdy nie ide, jedna wielka masówa, nic konkretnego noi ścisk :/
To tyle - pozdrawiam
jonathan00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 09:24   #2138
jonathan00
Raczkowanie
 
Avatar jonathan00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 66
Send a message via Skype™ to jonathan00
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
ja dopiero za 2 tyg mam zamiar isc do ksiedza,bo do niego trzeba nie pozniej niz 3 miesiace przed slubem,wiec MY idziemy pod koniec lutego . Najlepiej przeczytaj sobie na tej stronie jest wszystko fajnie wyjaśnione z terminami kiedy gdzie isc itd.

http://oiw.pl/Porady/Slub_konkordatowy/1/12/131/

A kiedy ty ślubujesz? ja sie wybieram na początku marca
jonathan00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:27   #2139
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja jeszcze nie byłam sie pytac o ceny koscielne,moja kolezanka 21 lata temu to każdemu z osobna czyli organiscie 50 zl, koscielnemu 50 zl zakonnicy 100 zl noi ksiedzu co łaska hehe ..... No własnie moze nie powinnam pytac ale ile i kiedy płaci sie ksiedzu? Jak pojdziemy 3 miesiace przed to wtedy sie juz płai na zapowiedzi? i ile?

ślub - 06.06.2009
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:30   #2140
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

A któa z Was bierze ślub w Kościele Oo. Filipinów? Jakie tam są zwyczaje z cenami? Wiem że jak moja siostra 15 lat temu brałą ślub to był to jedyny KOściół gdzie organista nie chciał pieniedzy za to że Pani grała na skrzypcach a druga śpiewała!!!
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 09:42   #2141
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Niestety u Oo.Filipinów nie bede brac slubu ale słyszałam same dobre rzeczy,ze kosciol przepieknie przystrojony,ze ksiedzy fajni itd.
Dziewczyny jak to jest z tymi dokumentami bo troche to mi sie kloci: do ksiedza nie mozna isc pozniej niz 3 miesiace przed slubem i trzeba miec wtedy metryki chrztu ale one nie moga byc starsze niz 3 miesiace do daty ślubu wiec jak to jest?
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 10:07   #2142
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ja bede brala slub u Filipinow, jesli chodzi o metryke chrztu to ksiadz mi powuiedzial, ze nie moze byc ona wczesniej jak 6 miesiecy przed slubem i tak mam zapisane, ale teraz sie zastanawiam nad tymi 3 miesiacami przed, czyli musze isc rowne 3 miesiace przed do USC i potem od razu do ksiedza, tak?? zamotane to :/

edit: w tych poradnikach jest napisane, ze mamy sie zglosic do ksiedza ok. 3 miesiace przed slubem, to ma byc rowne 3 miesiace czy moze byc kilkudniowy poslizg? juz rozne mity na ten temat slyszalam..
__________________

Jestem żoną

Maleństwo

Edytowane przez magdzia33
Czas edycji: 2009-02-09 o 10:32 Powód: dopisek
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:49   #2143
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

no włąsnie dletgo sie pytam bo ja słyszałam(moze nie wszedzie) ze do ksiedza nie mozna isc pozniej niz 3 miesiace przed bo takie sa wymaganie i juz.Moja kolezanka mi mowila ze oni poszli 3 miesiace i 3 dni przed data slubu i ksiadz im powiedzial ze jakby przyszli te 3 dni pozniej to by im nie mogle udzielic slubu w tym terminie bo by nie było zachowane te 3 miesiace wiec nie wiem.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 10:51   #2144
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
no włąsnie dletgo sie pytam bo ja słyszałam(moze nie wszedzie) ze do ksiedza nie mozna isc pozniej niz 3 miesiace przed bo takie sa wymaganie i juz.Moja kolezanka mi mowila ze oni poszli 3 miesiace i 3 dni przed data slubu i ksiadz im powiedzial ze jakby przyszli te 3 dni pozniej to by im nie mogle udzielic slubu w tym terminie bo by nie było zachowane te 3 miesiace wiec nie wiem.
no wlasnie, wiec de facto w dniu slubu stracily waznosc dokumenty z USC i metryka, no bo to ma "termin waznosci 3 miesiace"... bezsensu! niz juz nie rozumiem
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 11:16   #2145
kaladusia
Raczkowanie
 
Avatar kaladusia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 165
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
na jakiego fotografa sie zdecydowalas?
oby nie na ... www.jasnezetak.pl

nie :P słyszałam wasze opinie i podziękowałam. Zastanawim się nad www.tylkoslub.pl ale jesce nie wiem. poza tym nie do konca jestesmy pewni co do daty wiec najpierw to trzeba ustalić. . .
__________________
Razem od : 16.07.2001r.
Zaręczyny: 24.12.2009r.
Nasz Ślub : 24.04.2010r.

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100424030413.html
kaladusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 11:39   #2146
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez kaladusia Pokaż wiadomość
nie :P słyszałam wasze opinie i podziękowałam. Zastanawim się nad www.tylkoslub.pl ale jesce nie wiem. poza tym nie do konca jestesmy pewni co do daty wiec najpierw to trzeba ustalić. . .
my ich mamy
ogladalismy z TZ-em album ich autorstwa, rewelacja, bylismy zachwyceni!

hmmm... w podpisie masz date... ??
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 12:14   #2147
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

No nic trzeba będzie iśc do Księdza nie poźniej niż 3 miesiące przedślubem a najwyżej doniesie się wszystko z USC jak zostanie mniejniż 3 miesiące. Czy tak nie można???
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 12:17   #2148
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

pojde to zobacze ja sie wybieram za 2 tygodnie i narazie papierow z USC nie bede miec najwyzej mnie ksiadz odesle z kwitkiem hehe i wroce jak bede miec papierki.
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 12:48   #2149
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
pojde to zobacze ja sie wybieram za 2 tygodnie i narazie papierow z USC nie bede miec najwyzej mnie ksiadz odesle z kwitkiem hehe i wroce jak bede miec papierki.
a inne dokumenty potrzebne do samego koscielnego juz masz?
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 13:00   #2150
kaladusia
Raczkowanie
 
Avatar kaladusia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 165
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez magdzia33 Pokaż wiadomość
my ich mamy
ogladalismy z TZ-em album ich autorstwa, rewelacja, bylismy zachwyceni!

hmmm... w podpisie masz date... ??

hihih wiem ze jest tam 15.05.2010 , ale ... my chcemy w maju ale nie wszyscy goście będą mogli przyjechać (chodzi tu o chrzestnych ze stanów) i tak sie właśnie wachamy ... ale mamy wkoncu ustalić taką już nieodwołalną datę wiec dopiero wtedy wszystko bedziemy zamawiać.

a co do fotografa- mi sie tez podobało ich zdjecia i cena nawet przystępna.
__________________
Razem od : 16.07.2001r.
Zaręczyny: 24.12.2009r.
Nasz Ślub : 24.04.2010r.

http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100424030413.html
kaladusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 14:52   #2152
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez jonathan00 Pokaż wiadomość
Hey - moze wejdz na stronke parafii w której bierzesz ślub, tam czasem jest napisane co jest wymagane(prawie we wszystkich parafiach pokrywaja sie wymagania) - ja ci daje link do mojej w Mościcach - http://www.moscice.diecezja.tarnow.p...d=22&Itemid=29 , jeśli chodzi o metrykę chrztu i zaświadczenie z USC wybrać się nie wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem bo inaczej stracą ważność w dniu ślubu i klapa.


Mam jeszcze inne pytania - czy ktoś bierze z Was ślub w parafii w Mościcach? Ostatnio byliśmy sie rozpytać o ceny kościelne, trochę sie zszkowałam - organista bierze 100 zl, pani od przystrojenia kościoła 1000 zl (!!!), zakonnica chyba co łaska, do tego dochodzą opłaty dla kościelnego noi chyba dla Kościoła.
Na 30 maja jest jeszcze zapisany ślub na godz 14, ja mam o 15, wiec pewnie musimy sie jakos skontaktować odnosnie strojenia kościoła zeby taniej wyszło.

Odnośnie Targów, to chyba zazwyczaj wszystkie niezależnie od tematyki są płatne, ale jeśli chodzi o poziom targów ślubnych to pozostawia dużo do życzenia.
Byłam 2x w krakowie, raz w listopadzie i raz w styczniu i postanowiłam ze juz nigdy nie ide, jedna wielka masówa, nic konkretnego noi ścisk :/
To tyle - pozdrawiam
ja tez biorę ślub w Moscicach, ale tydzien przed Toba 23 maja o godz. 15.00, niestety nic nie wiem co do kosztow, na pewno od dekoracji mam swoja Pania dekoratorke ktorej juz place za wszystko, organiscie niewiele bo tez bede miala swoj zespol w kosciele, na pewno trzeba dac ksiedzu, w moim przypadki proboszczowi, ktory bedzie udzielal nam slubu, ale nie wiem jaka kwote?? slyszlam ze daje sie nawet do 500 zl !!! noi moze siostrze zakonnej za ew. possprzatanie pozniej kosciola i zewnatrz bo tym calym "zamieszaniu " hehe
a czy wybieralas ksiedza, ktory ma ci udzielic slubu ??
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:12   #2153
jonathan00
Raczkowanie
 
Avatar jonathan00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 66
Send a message via Skype™ to jonathan00
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
ja tez biorę ślub w Moscicach, ale tydzien przed Toba 23 maja o godz. 15.00, niestety nic nie wiem co do kosztow, na pewno od dekoracji mam swoja Pania dekoratorke ktorej juz place za wszystko, organiscie niewiele bo tez bede miala swoj zespol w kosciele, na pewno trzeba dac ksiedzu, w moim przypadki proboszczowi, ktory bedzie udzielal nam slubu, ale nie wiem jaka kwote?? slyszlam ze daje sie nawet do 500 zl !!! noi moze siostrze zakonnej za ew. possprzatanie pozniej kosciola i zewnatrz bo tym calym "zamieszaniu " hehe
a czy wybieralas ksiedza, ktory ma ci udzielic slubu ??
Hey- a co to za Pani będzie Ci dekorować? Daj jakiś namiar? Jaki to zespół będziesz miała? Ja się zastanawiam nad skrzypaczką.
Jak byliśmy 2 miesiące temu rezerwować termin to od razu zastrzegliśmy, że chcemy aby Msze odprawił ks Ważny,nie ma innej opcji hehe, On jest świetny Chcieliśmy z Nim porozmawiać w weekend ale ponoć jest w Afryce.
A ta para co przed nami ma ślub też ma Go zapisanego, więc widzę, że będzie miał dużo ślubów w tym roku pzdr
jonathan00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:18   #2154
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez jonathan00 Pokaż wiadomość
Hey- a co to za Pani będzie Ci dekorować? Daj jakiś namiar? Jaki to zespół będziesz miała? Ja się zastanawiam nad skrzypaczką.
Jak byliśmy 2 miesiące temu rezerwować termin to od razu zastrzegliśmy, że chcemy aby Msze odprawił ks Ważny,nie ma innej opcji hehe, On jest świetny Chcieliśmy z Nim porozmawiać w weekend ale ponoć jest w Afryce.
A ta para co przed nami ma ślub też ma Go zapisanego, więc widzę, że będzie miał dużo ślubów w tym roku pzdr
hej , ja mam Pania kwiaciarke (kwaicairnia Di Fiori), ktora bedzie mi robic juz wszystko, kosciol, sale, autko, bukiety itd , troche sie liczy ale mam wszystko z glowy i z jednej kwiaciarni... jesli chodzi o zespol, to nie poamietam nazwy, mam ich plytke wdomu, to mlode dziewczyny ktore super spiewaja i maja tez skrzypce i flet , organista nie wiem czy w ogole bedzie potrzebny w tym przypadku, no my bylismy jakis miesiac temu u ksiedza Waznego prosic go zeby nam osobiscie udzielal slubu i sie zgodzil , to prawda ze on jest super ksiedzem i na wszytsko sie zgadza... masz moze pojecie ile i kiedy pasuje mu dac jakas koperte ?? pozdrawiam
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 15:30   #2155
jonathan00
Raczkowanie
 
Avatar jonathan00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 66
Send a message via Skype™ to jonathan00
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
hej , ja mam Pania kwiaciarke (kwaicairnia Di Fiori), ktora bedzie mi robic juz wszystko, kosciol, sale, autko, bukiety itd , troche sie liczy ale mam wszystko z glowy i z jednej kwiaciarni... jesli chodzi o zespol, to nie poamietam nazwy, mam ich plytke wdomu, to mlode dziewczyny ktore super spiewaja i maja tez skrzypce i flet , organista nie wiem czy w ogole bedzie potrzebny w tym przypadku, no my bylismy jakis miesiac temu u ksiedza Waznego prosic go zeby nam osobiscie udzielal slubu i sie zgodzil , to prawda ze on jest super ksiedzem i na wszytsko sie zgadza... masz moze pojecie ile i kiedy pasuje mu dac jakas koperte ?? pozdrawiam
No właśnie niewiem ile się daje,a jeszcze nie pytaliśmy, idziemy na początku marca złozyć te wszystkie dokumenty i wtedy spytamy. Wtedy chyba sie daje tez na zapowiedzi.
Spróbuję zapytać kościelnego, nie chcę dawać w ciemno i słyszeć później jakiś dziwnych komentarzy
jonathan00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 18:58   #2156
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

NIestety, co łaska kosztuje. zależy od księdza ale nieraz słyszałam o księżach, którzy prosto z mostu mówili młodym, że za mało dali. też się zastanawiam ile dać co łaska i czy osobno płacić za zapowiedzi i osobno za mszę. no i ile za to a ile za to.
ja na ślubie będę mieć organistę naszego- bardzo ładnie śpiewa i bierze 100 zł.
nad dekoracją kościoła to się zastanawiam, ale chyba poproszę znajomą panią z kwiaciarni (tak jak to ma któraś z dziewczyn) o ustrojenie kościoła, bo bukiety robi wprost śłiczne i nie jest droga.






18.07.2009- Mój Wielki Dzień
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 19:02   #2157
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Dziewczynki odnośnie pierścionka zaręczynowego- na ślubie na którym palcu się go wtedy nosi i u której ręki? Bo nireaz jest na środkowym lewym, nieraz na środkowym prawym.


18.07.2009- Mój Wielki Dzień

Edytowane przez kassate1203
Czas edycji: 2009-02-09 o 19:04
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 19:53   #2158
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ja słyszałam ze niektorzy ksieza nie tylko mowia ze jest za mało w kopercie ale tez maja cennik.... moim zdaniem to juz przesada :/

Co do pierscionka to pewnie go przełoze na lewa reke bo na srodkowy mi sie nie zmiesci
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:31   #2159
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ja bede miala na srodkowym placu lewej reki, gdyz na srodkowy prawej reki mi nie wejdzie
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 21:00   #2160
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja będe nosiła na serdecznym palcu lewej dłoni bo na prawy mi nie wejdzie
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.