Tarnowskie Panny Młode - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-10, 03:31   #2161
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez kaladusia Pokaż wiadomość
nie :P słyszałam wasze opinie i podziękowałam. Zastanawim się nad www.tylkoslub.pl ale jesce nie wiem. poza tym nie do konca jestesmy pewni co do daty wiec najpierw to trzeba ustalić. . .
bardzo ladne zdjecia

p.s a ten felerny fotograf tez byl na targach?


Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
hej , ja mam Pania kwiaciarke (kwaicairnia Di Fiori), ktora bedzie mi robic juz wszystko, kosciol, sale, autko, bukiety itd , troche sie liczy ale mam wszystko z glowy i z jednej kwiaciarni... jesli chodzi o zespol, to nie poamietam nazwy, mam ich plytke wdomu, to mlode dziewczyny ktore super spiewaja i maja tez skrzypce i flet , organista nie wiem czy w ogole bedzie potrzebny w tym przypadku, no my bylismy jakis miesiac temu u ksiedza Waznego prosic go zeby nam osobiscie udzielal slubu i sie zgodzil , to prawda ze on jest super ksiedzem i na wszytsko sie zgadza... masz moze pojecie ile i kiedy pasuje mu dac jakas koperte ?? pozdrawiam
a mozna wiedziec ile placisz za wszystko?

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Ja będe nosiła na serdecznym palcu lewej dłoni bo na prawy mi nie wejdzie
ja tez bede miala na lewej dloni palca serdecznego
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014

Edytowane przez zaaaabcia
Czas edycji: 2009-02-10 o 03:41
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 06:11   #2162
AmoTita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 74
GG do AmoTita
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ja tez sie glowie nad tym ile mamy dac ksiedzu tylko ja mieszkam w malej wsi i napewno daje sie wiecej niz w miescie choc nie wiem czemu ostatnio mi tylko szczeka opadla jak znajoma powiedziala mi ze u niej w prarafi w sumie niedaleko odemnie ksiadz ma cennik i za slub zyczy sobie 1500 zll przegiecie

co do pierscioneczka tez go bde miec na palcu serdecznym lewej reki

i jeszcze pytanko co myslicie o tym salonie jolka ktory prezentowal sie a targach moze macie jakies opinie na ich tematt
AmoTita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 06:55   #2163
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja też jestem z małej wioski i właśnie nie mam pojęcia ile się tutaj daje. niby proboszcz nie jest taki żeby powiedział wprost że mało, ale pieniążki lubi.
jeszcze czekać nas będzie przeprawa z proboszczem u TŻ, bo ten to już jest naprawdę okropny. uwielbia stwarzać narzeczonym problemy, i to całkiem wyssane z palca ale jak się mu da kopertę na stół dodatkową wszystkie problemy znikają.

1500 zł za slub to naprawde dużo, chociaż ostatnio ciotka mojego TŻ była dać na mszę pogrzebową to ksiądz jej powiedział dosłownie "1000 zł i ani grosza mniej!"

O te targi to nie wiem co to za ten salon Jolka, ale za to znalazłam tam salon sukienek "Alis" - to gdzieś koło burku, patrzyłam na ich stronę internetową to nawet niezły wybór mają i ładne sukienki.

co do fotografa i kamerzysty to ja mogę wam polecić z czystym sumieniem z tarnowa (tylko niestety nie wiem nazwiska) małżeństwo- on jest kamerzystą, ona fotografem. byli na weselu mojego wujka. naprawdę piękne zdjęcia a kasetę z wesela jak zobaczyłam to mówię szczerze- w życiu piękniej zrobionej nie widziałam i chyba nie ujrzę. piękny wstęp był zrobiony- niby ja się poznali (tzn. ona idzie i tam coś jej upada on podbiga i podnosi i tak zaczyna się miłość, potem są zaręczyny itd) no naprawde coś wspaniałego. tylko niestety nazwiska nie znam ale może któraś z was będzie wqiedzieć



18.07.2009- Mój Wielki Dzień
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 07:52   #2164
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Dziewczyny co do USC, nam wczoraj "minął termin" 3 miesięcy i zapewniam że ślub się odbędzie Na pierwsze spotkanie do kancelarii bierzemy ze sobą dowody, świadectwa
Chrztu i Bierzmowania oraz świadectwo z oceną z religii.
Papierki z USC mają być ważne w dniu ślubu-to jedyny warunek

Co do "opłat" ślubnych to faktycznie słyszy się tyle opowiadań i podobno co kościół to inna historia. Czy ktoś ma informację jak sprawa wygląda w Katedrze?
Mimo wszystko ja jednak wierzę że ceny nie są aż tak kosmiczne, z drugiej jednak strony to patrząc na wydatki weselne to 1000 w Kościele w porównaniu do kwot oscylujących w okolicach 20 000 to jednak maluteńki ułamek. A w końcu Ślub jest sprawą dużo, dużo ważniejszą...przynajmniej dla nas.
A jeszcze z trzeciej strony jeżeli ktoś faktycznie ma kiepską sytuację finansową i np.księża z parafii zdają sobie z tego sprawę to nie wierzę żeby wymagali od kogoś opłat-często słyszałam o 'gratisowych' ślubach i to często tylko z powodu że "ktoś jest studentem, to nie zarabia itp."

Do ślubu zostało Nam 89 dni... ale to szybko leci...

Miłego dnia wszystkim
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 08:06   #2165
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

czyli rozumiem, ze papiery z USC mozna doniesc do kosciola pozniej?? a co z metryka chrztu? ile ona jest wazna??
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 09:34   #2166
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja mam nadzieje ze mozna doniesc bo jak pojdziemy pod koniec lutego to dokumentow z USC napewno nie bede miec,co do metryki chrztu to tez czytałam ze nie moze byc starsza niz 3 miesiace,pojdziemy i sie dowiemy.Co do salonu Jolka to mam osobisty uraz wiec sie wypowiadac nie bede ... ale cudow na głowie nie robia!
Z tymi kwotami to mnie przeraziłyscie,moja kolezanka dawała 300 zl ale mowiela ze ksiadz nie zagladal do koperty i dlatego nic nie powiedzial,ale ze podobno jest cennik,jak mi wyskoczy z cennikiem i kwota 1000 - 1500 to ja nie recze za mojego TZ hehe :P
Wydaje mi sie ze to lekka przesada z takimi cenami w koncu jest powiedziane "co łaska" jak mnie stac to daje 1000 a jak nie to 100 i nikt nie powinien miec pretensji bo w koncu ksiadz ma udzielac sakramentow a nie zbierac kase
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 09:37   #2167
Iskierka0805
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka0805
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 57
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Jak dla mnie to wszystko jest trochę dziwne. Otóz pisze tak....

"Metryka [chrztu] bowiem w pełnym wypisie jest nie tylko dowodem przyjęcia chrztu ale o ile jest świeżej daty, tzn. wydana nie wcześniej niż SZEŚĆ MIESIĘCY temu również stwierdzeniem stanu wolnego" (Instrukcja Episkopatu Polski o przygotowaniu do zawarcia małżeństwa w kościele katolickim z 13 XII 1989 r, nr 44).

"Dokumentem kościelnym jest metryka chrztu św. wydana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed zgłoszeniem się zainteresowanych do duszpasterza. Chrzest św. bowiem jest konieczny do ważności małżeństwa, stąd prawo wymaga, by duszpasterz przed ślubem upewnił się, że obydwie strony są ochrzczone" (tamże, nr 96).


Czyli powinna by ważna 6 miesięcy, ale na stronkach niektórych parafi pisze tak....."
  1. zgłosić się do Ks. Proboszcza na 3 miesiące przed ślubem,
  2. przedstawić aktualne metryki chrztu (ważne 3 miesiące) o ile chrzest był poza parafią kolegiacką, "
Z czego wynika znów, że ważna jest ona 3 miesiące. Albo to "prawo" jest nie uregulowane i zalezy od parafii, albo każda parafia sobie inaczej je interpretuje. Albo ja już nic nie rozumiem <sciana>
__________________
"... zniewolona emocjonalnie ... "


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090808290213.png
Iskierka0805 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 09:49   #2168
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Ja też już nic z tego nie rozumie. Jak ja byłam u Księdza to pamiętam że trzeba przyjśc nie później niż 3 miesiące przed ślubem bo inaczej to trzeba będzie prosić biskupa o pozwolenie na ślub i żeby przynieśc metryke chrztu. No ale wtedy to się mija z celem skoro Ona jest ważna tylko 3 miesiące. Chyba że wziąć teraz metryke dać Księdzu a potem przed ślubem przynieśc jeszcze jedną żeby była ważna!!!
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 10:12   #2169
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

no wlasnie, mnie ksiadz u Filipinow powiedzial, ze metryke chrztu mozna wziac z danej parafii nie wczesniej jak 6 miesiecy i tak mam zapisane! dziwne to wszystko! wiec czemu na niekorych stronach jest napisane, ze 3 miesiace :/
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 10:17   #2170
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

No tak ale za metryki chyba tez sie płaci.... kurcze juz sama nie wiem,najpierw musimy isc do parafii TZ to tez bedzie zabawne bo proboszcz zapowiedzial na kazaniu ze kogo nie widzi na mszy w niedziele to papierow do slubu nie wystawi,a my mieszkamy w Tarnowie i tu chodzimy a nie tam. Jak do mnie do parafii mamy isc pod koniec lutego to do TŻ musimy jakos nie długo sie wybrac,wtedy sie dowiem jak to jest i napisze
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 11:06   #2171
midnite
Raczkowanie
 
Avatar midnite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 209
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Więc rozmawiałam wczoraj ze znajomym księdzem i dowiedziałam się że jest tak:

Na troszkę więcej niż trzy miesiące przed ślubem (najlepiej, aby nie przekroczyć tego 3 miesięcznego terminu) należy iść do parafii gdzie się chce brać ślub, w moim przypadku będzie to parafia mojego TŻ-ta. Na to spotkanie powinnam przynieść już metrykę chrztu z mojej parafii (która jest ważna 6-mcy) a przy wybieraniu metryki chrztu należy poprosić tego kto będzie wypisywał, aby od razu wpisał tam bierzmowanie.
Można od razu dostarczyć zaświadczenie o ukończonym kursie przedmałżeńskim.

Po tym pierwszym spotkaniu dostaje się taką "obiegówkę" spraw do załatwienia i ustala się termin kolejnego spotkania (bo są chyba dwa spotkania w kancelarii gdzie odpowiada się na różne pytania). Także po tym pierwszym spotkaniu będę musiała iść do swojej parafii zanieść "na zapowiedzi" ponieważ muszą one też zostać wywieszone i obydwu parafiach.

"obiegówka" obejmuje dwa spotkania w poradni i dzień (czyt. wieczór) skupienia. Dostaje się także karteczki na spowiedź przedślubną.

Nie wiem czy Wam bardziej zamieszałam czy pomogłam
Pozdrawiam
midnite jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 11:09   #2172
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

nie no super własnie takich informacji potrzebowałyśmy hehe
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 11:19   #2173
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

midnite, super to przedstawilas
a dokumenty z USC moga byc pozniej doniesione??
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 12:30   #2174
midnite
Raczkowanie
 
Avatar midnite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 209
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez magdzia33 Pokaż wiadomość
a dokumenty z USC moga byc pozniej doniesione??
Tego nie wiem ale myślę że tak. Ewentualnie przed pierwszym spotkaniem w kancelarii parafialnej można dla pewności zadzwonić i upewnić się czy coś jeszcze należy ze sobą przynieść.
midnite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 12:36   #2175
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

To znaczy że ze swojej parafii mamy przynieśc metryke chrztu i potwierdzenie bierzmowania a z USC jakie dokumenty mam przynieść?
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 12:47   #2176
Iskierka0805
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka0805
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 57
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa ... czy jakoś tak to brzmi ;>

Słyszałyście coś o "Studio Urody Escada" na Bednardyńskiej bodajże 22 na I piętrze ? Nie zauwazyłam, żeby był jakiś post z tym gabinetem związany. Proszę o jakieś info, opinie. Dziękuję.
__________________
"... zniewolona emocjonalnie ... "


http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20090808290213.png
Iskierka0805 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 13:45   #2177
AmoTita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 74
GG do AmoTita
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

ale jest z tymi papierami midnite dobrze to wytlumaczylass ale nie wiem czy wszedzie my mamy jeszcze miec swiadectwo ze szkoly z ocena z relligii

a co konkretnie cie interesuje o tej escadzie kosmetyczka czy paznokcie ja bylam tam kilka razyy wiec moze cos podpowiem

Edytowane przez AmoTita
Czas edycji: 2009-02-10 o 13:47
AmoTita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 14:15   #2178
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

na pierwszym sopotkaniu w kancelarii bedzie potrzebne:
-dowody osobiste
-metryki chrztu (nie starsze niż 3-miesięczne)
-zaświadczenia o bierzmowaniu (jeżeli nie zaznaczono tego na świadectwie chrztu)
-świadectwa nauki religii
dopiero pozniej beda potrzebne:
-zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności wykluczających zawarcie związku małżeńskiego
-potwierdzenie nauk przedmałżeńskich i odbycia spotkań w poradni rodzinnej -zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi jeżeli głoszone były w innej parafii

Co do obrączek to mnie sie podobaja takie tylko zeby moja miala 3-4 cyrkonie ale cena mnie przerazila 1800
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 504619205.jpg (12,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oglad.jpg (18,7 KB, 14 załadowań)
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.

Edytowane przez martak110
Czas edycji: 2009-02-10 o 14:18
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 14:23   #2179
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

za wszystko w sumie 2500 zl , w takim budzecie chcemy sie zamknac, ale naprawde jesli chodzi o moja sale to jest tam duzo roboty, niestety ...
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 15:28   #2180
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

hej mamy juz zaproszenia, musze sie pochwalic, troszke smeiszne no ale nie mojemu TZ bardzo sie podobaly, to mu pozwolilam chociaz jedna rzecz wybrac hehe
oczywiscie imiona nie te i nie ta data, bo to tylko wzor , ktory wybralismy ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nasze zaproszenia.jpg (49,6 KB, 42 załadowań)
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:08   #2181
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

wiwcia, a ile placiliscie za zaproszenie i gdzie zamawialiscie, mozesz dac link? bo ja jestem na etapie szukania, nie moge sie zdecydowac
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:14   #2182
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez magdzia33 Pokaż wiadomość
wiwcia, a ile placiliscie za zaproszenie i gdzie zamawialiscie, mozesz dac link? bo ja jestem na etapie szukania, nie moge sie zdecydowac
jasne, my zamawialismy w pasazu weneckim na ul. Dłuiej w Krakowie, maja tam naprawde najwiekszy wybór zaproszen jaki widziałam, tu jest link
www.dgraf.pl, tam sobie wejdz w katalog zaproszeń i sa rozne wzory , ale najwiecej masz na miejscu, maja mnostwo roznych folderów az trudno sie zdecydowac
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:26   #2183
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

dzieki wielkie, a ile placilas za jedno zaproszenie?
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:36   #2184
martak110
Rozeznanie
 
Avatar martak110
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 303
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

dziewczynki powiedzcie mi jakie dodatki beda pasowac do tej sukni,naszyjniki odpadaja ale jakie kolczyki lub branzoletke?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S_(12).jpg (25,5 KB, 48 załadowań)
__________________
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 16:40   #2185
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez AmoTita Pokaż wiadomość
ja tez sie glowie nad tym ile mamy dac ksiedzu tylko ja mieszkam w malej wsi i napewno daje sie wiecej niz w miescie choc nie wiem czemu ostatnio mi tylko szczeka opadla jak znajoma powiedziala mi ze u niej w prarafi w sumie niedaleko odemnie ksiadz ma cennik i za slub zyczy sobie 1500 zll przegiecie
Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
Ja też jestem z małej wioski i właśnie nie mam pojęcia ile się tutaj daje. niby proboszcz nie jest taki żeby powiedział wprost że mało, ale pieniążki lubi.
jeszcze czekać nas będzie przeprawa z proboszczem u TŻ, bo ten to już jest naprawdę okropny. uwielbia stwarzać narzeczonym problemy, i to całkiem wyssane z palca ale jak się mu da kopertę na stół dodatkową wszystkie problemy znikają.
widze dziewczyny ze zastanawiacie sie ile pieniedzy dac ksiedzu?
my dalismy ksiedzu w kopercie 300zl za slub + jeszcze musimy donies za zapowiedzi




Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość

Co do "opłat" ślubnych to faktycznie słyszy się tyle opowiadań i podobno co kościół to inna historia. Czy ktoś ma informację jak sprawa wygląda w Katedrze?
Mimo wszystko ja jednak wierzę że ceny nie są aż tak kosmiczne, z drugiej jednak strony to patrząc na wydatki weselne to 1000 w Kościele w porównaniu do kwot oscylujących w okolicach 20 000 to jednak maluteńki ułamek. A w końcu Ślub jest sprawą dużo, dużo ważniejszą...przynajmniej dla nas.
A jeszcze z trzeciej strony jeżeli ktoś faktycznie ma kiepską sytuację finansową i np.księża z parafii zdają sobie z tego sprawę to nie wierzę żeby wymagali od kogoś opłat-często słyszałam o 'gratisowych' ślubach i to często tylko z powodu że "ktoś jest studentem, to nie zarabia itp."
Moim zdaniem to 1000zl to jakies przegiecie jest


Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
hej mamy juz zaproszenia, musze sie pochwalic, troszke smeiszne no ale nie mojemu TZ bardzo sie podobaly, to mu pozwolilam chociaz jedna rzecz wybrac hehe
oczywiscie imiona nie te i nie ta data, bo to tylko wzor , ktory wybralismy ...
bardzo ladne zaproszenia
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 17:00   #2186
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez magdzia33 Pokaż wiadomość
dzieki wielkie, a ile placilas za jedno zaproszenie?
hej w sumie nie duzo bo 2,70 za jedno do tego 1 zl za nadruk od kazdego zaproszenia, w sumie wyszlo mnie niecałe 300 zl za wszytsko, ale te byly z tych tanszych bo sa tez w cenie 5 a nawet 10 zl za jedno zaproszenie, ale moim zdaniem to przesada ...
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 17:02   #2187
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
dziewczynki powiedzcie mi jakie dodatki beda pasowac do tej sukni,naszyjniki odpadaja ale jakie kolczyki lub branzoletke?
ja sądzę że pasowałaby tutaj jakaś delikatne kolczyki, nie za długie. co do branzoletki to ja bym zamiast niej wzięła krótkie rękawiczki. occzywiście to zależy też np. od bukietu jaki będziesz mieć, bo na zdjęciu te kwiatuszki ładnie pasowały do sukni więc ja bym zrobiła sobie "podobny bukiecik" ; zależy też od fryzury czy będzieszchcieć prosta czy loczki. jednym słowem im prościej tym mniej dodatków i tym delikatniejsze. Tak sądzę
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:27   #2188
jonathan00
Raczkowanie
 
Avatar jonathan00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 66
Send a message via Skype™ to jonathan00
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Hey - o mało chyba nie wpadnę w ekstazę hehe, za dużo wrażeń jak na jeden dzień
Najpierw sie dowiedziałam, że mam hiperprolaktynemie i muszę zrobić rezonans czachy :/ ale ponoć do wyleczenia :Pp

Później dowiedziałam się, że dostałam prace, więc ciśnienie mi skończyło!!! Strasznie się cieszę, tym bardziej, że mnie przemaglowali na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych

Wieczorem zakupiliśmy niespodziewanie obrączki w Kobe - akurat była promocja 15%, grawer i brylant gratis - zdjęcie załączam, ale nie oddają prawdziwego wyglądu - na żywo są ładniejsze

Noi okazało się, że jest promocja na wódke w hurtowni więc jutro wysyłamy rodziców po zakup, bo my siedzimy w kraku.

Więc teraz pozostaje mi wypić winko aby to oblać hehe
Pozdrawiam kobietki i życze podobnych wrażeń
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg NASZE OBRACZKI.jpg (40,3 KB, 28 załadowań)
jonathan00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:32   #2189
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

Faktycznie dzień pełen wrażeń. Hiperprolaktynemią się nie martw - jest do wyleczenia. Jakbyś chciała jakiś informacji to pisz na pw. Obrączki przepiękne!!! Ja jakoś nie moge przekonać TŻ do obraczek dwukolorowych więc będziemy mieli klasyczne.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-10, 18:40   #2190
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: Salony Mody Ślubnej w Tarnowie

jonathan, gratulacje dzien pelen wrazen jak nic!! my w sobote mamy zamiar wybrac sie za obraczkami
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.