Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-09, 21:41   #121
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Słodycze, choć bardzo je kochamy, są największymi wrogami naszej cery. A co z ostrymi potrawami? Jak reaguje na nie Wasza skóra?
Na ostre potrawy na pewno źle reaguje moja wątroba czy żołądek, a na cera największy wpływ ma alkohol.
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 21:47   #122
wasserjungfrau
Raczkowanie
 
Avatar wasserjungfrau
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 31
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Zdrowa dieta ma wpływ na wygląd nie tylko skóry, ale i włosów paznokci. Ma wpływ na samopoczucie. Na szczęście nie zauważyłam żeby u mnie po zjedzeniu czekolady, kebaba tudzież czegoś ostrego atakowały mnie wypryski. Raczej jestem podatna na stres.
__________________
[eucerin][/eucerin]
wasserjungfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 21:54   #123
pandaania
Raczkowanie
 
Avatar pandaania
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 486
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez wasserjungfrau Pokaż wiadomość
Zdrowa dieta ma wpływ na wygląd nie tylko skóry, ale i włosów paznokci. Ma wpływ na samopoczucie. Na szczęście nie zauważyłam żeby u mnie po zjedzeniu czekolady, kebaba tudzież czegoś ostrego atakowały mnie wypryski. Raczej jestem podatna na stres.
Również jestem podatna na stres, a to jest chyba gorsze, bo nie można tego kontrolować.
pandaania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:00   #124
wasserjungfrau
Raczkowanie
 
Avatar wasserjungfrau
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 31
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Coś za coś ;-) Na szczęście nie należę do osób które jakoś tak bardzo się denerwują. Przynajmniej mogę jeść bez wyrzutów
__________________
[eucerin][/eucerin]
wasserjungfrau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:13   #125
missmarta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Nie jadam szalonych ilości słodyczy czy chipsów, fast-foody odwiedzam tylko w sytuacjach wyższej konieczności, więc o przełożeniu na stan cery nic nie mogę powiedzieć - choć przypuszczam, że im więcej wyżej wymienionych, tym gorzej dla skóry.
Alkohol - stanowczo: zdrowej cery wróg! Ale nie widzę szansy na rozstanie bez powrotu
Nabiał - krosty miałam bez względu na to, czy był w codziennym menu, czy nie, więc jego pozycja jest raczej ambiwalentna. A tak w ogóle to nie wyobrażam sobie zupełnej rezygnacji z nabiału, także dlatego, że z uwagi na regularne treningi biegowe jest mojemu organizmowi zwyczajnie potrzebny.
Jestem zdania, że - o ile lekarz nie zadecyduje inaczej - "ostrożno wszystko możno".
missmarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:27   #126
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Myślę, że to zależy od danej osoby co musi unikać. Ja wiem, że muszę unikać białego pieczywa i co najważniejsze czekolady - po czekoladzie zawsze mi coś wyskakuje niestety. Ale z początkiem tygodnia podjęłam wyzwanie i walczę z nałogiem jedzenia czekolady wczoraj był mały kryzys, ale dałam sobie radę
ja mam tak samo, ale uwielbiam czekolade!!!! i alkohol na pewno zle na mnie dziala, niestety ciezko sie czasem powstzrymac, szczegolnie jak jest jakas okazja.. musialybysmy nic nie jesc bo tak naprawde wszystko ma wplyw
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:31   #127
zapala221
Przyczajenie
 
Avatar zapala221
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Słodycze, choć bardzo je kochamy, są największymi wrogami naszej cery. A co z ostrymi potrawami? Jak reaguje na nie Wasza skóra?
Moja skóra jest wyczulona niestety na ostre przyprawy jak i na nadmiar słodyczy ale wszystko w ilościach zdrowego rozsądku jest pozytywne a co najważniejsze smakuje. Dlatego uważam,że nie mogę sobie odmówić wszystkiego, raz na jakiś czas w małej ilości uważam za dozwolone i daje sobie dyspensę czasami
__________________
[eucerin][/eucerin]
zapala221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-09, 22:32   #128
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Coś w tym jest. Odkąd piję drożdże, słodycze właściwie nie są już tak kuszące, chociaż do nich wróciłam i czasem je podjadam. Nie trzęsę się już na ich widok
Nie mówiąc już o tym, że drożdże genialnie wpływają na cerę
ale jakis rozstwor? bo generalnie drozdze sa ohydne i ja nie moge ich pic...
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:36   #129
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
ale jakis rozstwor? bo generalnie drozdze sa ohydne i ja nie moge ich pic...
Najlepiej pić, ale w formie maseczki też są niezłe. Można też przyjmować tabletki, ale to oczywiście gorsza opcja niż picie drożdży.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-09, 22:39   #130
kamilka968
Raczkowanie
 
Avatar kamilka968
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 30
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

U mnie problemy skórne na twarzy znacznie się nasilają kiedy nadużywam słodyczy...lub przy używaniu ostrych przypraw. Pomaga mi jednak spozywanie dużej ilości wody niegazowanej, oczyszcza mi cerę i rzeczywiście niedoskonałości jest znacznie mniej.
__________________
kamilka968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 06:47   #131
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez zapala221 Pokaż wiadomość
Moja skóra jest wyczulona niestety na ostre przyprawy jak i na nadmiar słodyczy ale wszystko w ilościach zdrowego rozsądku jest pozytywne a co najważniejsze smakuje. Dlatego uważam,że nie mogę sobie odmówić wszystkiego, raz na jakiś czas w małej ilości uważam za dozwolone i daje sobie dyspensę czasami
No nie dajmy się zwariować wszystko jest dla ludzi
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 06:52   #132
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
No ale trzeba uważać z marchewką, zbyt duża ilość i będziesz pomarańczowa a nie brązowa . Sokowirówki niestety są dość drogie, ale warto zainwestować ja już swoją w domu mam ponad 10 lat i wciąż działa bez zarzutu!
Dostałam znów uczulenia, i właśnie piję wapno ;/
Ja nie jem słodyczy w ogóle jak piję dużo wody
ależ oczywiście
grunt to nie przedobrzyć i tak rzecz ma się do wszystkiego. moja mama zawsze powtarza, że co za dużo to niezdrowo

tak myślę jak na mnie ten alkohol działa, ale powiem wam szczerze, że nie zauważyłam nic szczególnego w tym temacie. żadnego wysypu, jakichś bolących wyprysków, nic z tych rzeczy ...
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 06:54   #133
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
ależ oczywiście
grunt to nie przedobrzyć i tak rzecz ma się do wszystkiego. moja mama zawsze powtarza, że co za dużo to niezdrowo

tak myślę jak na mnie ten alkohol działa, ale powiem wam szczerze, że nie zauważyłam nic szczególnego w tym temacie. żadnego wysypu, jakichś bolących wyprysków, nic z tych rzeczy ...
To w jaki sposób na Ciebie działa?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:48   #134
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez mskrzypulec Pokaż wiadomość
To tak jak ja uwielbiam mleko, twaróg i inne serki
Ooo, ja także!! Ale ten najmniej przetworzony. Twaróg i biały ser robiony przez mamę z naszego mleka, jogurt jedynie naturalny i bez mleka w proszku, kefiry, maślanki i mleko!!! Uwielbiam..
[eucerin] [/eucerin]
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:50   #135
heureusement
Rozeznanie
 
Avatar heureusement
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 825
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
ależ oczywiście
grunt to nie przedobrzyć i tak rzecz ma się do wszystkiego. moja mama zawsze powtarza, że co za dużo to niezdrowo

tak myślę jak na mnie ten alkohol działa, ale powiem wam szczerze, że nie zauważyłam nic szczególnego w tym temacie. żadnego wysypu, jakichś bolących wyprysków, nic z tych rzeczy ...
Ja wlasnie tez nie zauwazylam zlego dzialania alkoholu,ale to moze dlatego, że rzadko pijam i w małych ilościach:-P
heureusement jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 07:54   #136
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Ja właśnie kupiłam sok marchwiowy, niestety boli mnie brzuch od antybiotyku i już czuję skutki uboczne. Więc w następnych dniach rozważne jedzenie, lekko
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
Ja wlasnie tez nie zauwazylam zlego dzialania alkoholu,ale to moze dlatego, że rzadko pijam i w małych ilościach:-P
U mnie zawsze musi wyjść jeden duży wyprysk po alkoholu, ale na szczęście tylko jeden

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:06   #137
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Bądźmy szczere, dieta ma wpływ na cały organizm, skóry ,włosy, paznokcie i przede wszystkim na nasze samopoczucie. Niestety powiedzenie sobie, że odżywiam się tylko zdrowo jest bzdurne, gdyż musiałybyśmy chodzić chyba po sklepach tylko i wyłącznie z jedzeniem ekologicznym z naturalnych upraw z certyfikatami. Cała nasza żywność jest zanieczyszczona, nawet gotując zupę pewnie każda z Was używa chociażby kostki rosołowej, czy pije od czasu do czasu jakiś napój przypominający sok. Zdrowa dieta wymaga ogromnych nakładów finansowych i nie sposób wyeliminować przetworzonej żywności do zera z naszego jadłospisu. Warto od czasu do czasu oczyścić nasz organizm dietą warzywną, pijąc ziólka itp...ale tak naprawdę kto lubi potrawy niedoprawione, bez smaku?. Staram się unikać osobiście jedzenia, które jest tylko i wyłącznie przetworzone jak chipsy zupki chińskie i różne rzeczy w proszku.....staram się.. ale nie mówię nie. Skóra na tym cierpi oczywiście. Ale wartość smakowa jedzenia wygrycza czasem z jego walorem zdrowotnym..niestety)
Nie przesadzaj!! To wcale dużo nie kosztuje!! Do zupy nie wrzucam kostek rosołowych, mięsa tez nie, jedynie zioła, cebula czosnek, mi ona smakuje. Żadnych gotowych soków, a tym bardziej napoi nie kupuję!! Wolę owoc lub sama wyciskam! Kasze wcale nie są zanieczyszczone i nie trzeba kupować ich w sklepach z ekożywnością. Kasza jaglana, gryczana, płatki owsiane. Jeżeli jestem Warszawie to mam już swoje sprawdzone produkty i sklepy w których je kupuję. Nabiał ze sklepu tylko ten sprawdzony, z dobrych mleczarni, bez mleka w proszku innych ulepszaczy. Jajka też od swoich kurek. Niektóre warzywa przywożę z domu (marchew, pietruszka, por, seler, ziemniaki, szpinak, kapusta itp.) własne, niepryskane, ale jak skończą się zapasy to mam zaprzyjaźniony warzywniak. Praktycznie w ogóle nie chodzę do sklepów z Ekożywnością.
Wyznaję zasadę, że lepiej zjeść mniej, a lepszej, zdrowszej i czasem droższej żywności i być zdrowym, niż zapychać się byle czym i wydawać kasę na leki i ciągle chorować!!
[eucerin] [/eucerin]

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
To w jaki sposób na Ciebie działa?
Ja wogóle nie piję alkoholu prawie 4 lata. Skóra, włosy, waga, kondycja, wszystko na tym zyskało!!! Na początku ciężko było wszystkim tłumaczyć, że nie piję z własnego wyboru, wszyscy namawiali i wręcz się obrażali!! Niestety nasz kraj jest bardzo nietolerancyjny i osoby świadomie nie pijące traktuje się jak dziwaków. Teraz rodzina i znajomi szanują moją decyzję
[eucerin] [/eucerin]
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:05   #138
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Witajcie Dziewczyny, wczoraj rozmawiałyśmy o wpływie diety na rozwój trądziku. Wynika z tego, że należy być ostrożnym w jedzeniu słodyczy, bo szkodzą nie tylko naszej cerze, ale wadze. Pytanie, tylko jak ich nie jeść? Kolejnym czynnikiem źle wpływającym na samopoczucie są ostre przyprawy, mają też zły wpływ. Tylko, czy to oznacza, że mamy jeść zupy i potrawy bez smaku? Jak sobie radzicie? Dajcie koniecznie znać.
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:13   #139
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Być może wielu z Wam trudno, będzie się z tym zgodzić, ale bardzo duży wpływ na skórę ma jedzenie słodyczy. Niestety, ich jedzenie sprzyja rozwojowi trądziku.
Ja mogę jeść słodycze do woli i nie mam z tego powodu większego trądziku ale za to ostre potrawy na mnie źle wpływają a bardzo je lubię i czasami nie mogę się oprzeć.
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 09:22   #140
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, wczoraj rozmawiałyśmy o wpływie diety na rozwój trądziku. Wynika z tego, że należy być ostrożnym w jedzeniu słodyczy, bo szkodzą nie tylko naszej cerze, ale wadze. Pytanie, tylko jak ich nie jeść? Kolejnym czynnikiem źle wpływającym na samopoczucie są ostre przyprawy, mają też zły wpływ. Tylko, czy to oznacza, że mamy jeść zupy i potrawy bez smaku? Jak sobie radzicie? Dajcie koniecznie znać.
Ja nie jem sklepowych słodyczy, typu batony, ciasta, ciastka. Pełno w nich chemii, tłuszczów trans i cukru. Ochotę na "coś słodkiego" zaspokajają suszone owoce i orzechy. 3 suszone figi, kilka własnoręcznie ususzonych śliwek, garść migdałów, czy kilka orzechów włoskich. Samo zdrowie!! Zyskuje skóra i figura!! Jeżeli jem ciasto to tylko takie zrobione w domu, kawałek ciasta drożdżowego, szarlotki, czy makowca babci. Przynajmniej wiem co i ile czego w tym jest i to kontroluję. Można samodzielnie stworzyć wyśmienite i zdrowe desery, pieczone jabłko z cynamonem,miodem i bakaliami... Pycha!! Albo przeróżne wariacje z płatkami owsianymi, orzechami i miodem.
Jeżeli chodzi o przyprawy, to nie trzeba ich całkowicie ograniczać. Ja nie używam w ogóle gotowych mieszanek typu, vegeta, przyprawa do gyrosa itp. Mam bazylię i tymianek w doniczce, suszone zioła, czosnek, cebula, ocet winny. Doprawione tym potrawy wcale nie są mdłe i nijakie
A jeżeli na jakiś czas zrezygnujemy z ostrego doprawiania i solenia to nasze kubki smakowe też się przyzwyczają.
[eucerin] [/eucerin]

Edytowane przez Elestra
Czas edycji: 2013-10-10 o 09:44
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:38   #141
mskrzypulec
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 500
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Ooo, ja także!! Ale ten najmniej przetworzony. Twaróg i biały ser robiony przez mamę z naszego mleka, jogurt jedynie naturalny i bez mleka w proszku, kefiry, maślanki i mleko!!! Uwielbiam..
[eucerin] [/eucerin]
Jak ma się możliwość robienia samemu to czemu nie uwielbiam takie produkty bo są smaczne i bardzo zdrowe a do tego wiemy co mamy w środku. Nie każdy ma możliwość więc musi zadowolić się tym co ma w sklepie

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, wczoraj rozmawiałyśmy o wpływie diety na rozwój trądziku. Wynika z tego, że należy być ostrożnym w jedzeniu słodyczy, bo szkodzą nie tylko naszej cerze, ale wadze. Pytanie, tylko jak ich nie jeść? Kolejnym czynnikiem źle wpływającym na samopoczucie są ostre przyprawy, mają też zły wpływ. Tylko, czy to oznacza, że mamy jeść zupy i potrawy bez smaku? Jak sobie radzicie? Dajcie koniecznie znać.
Wiele rzeczy ma na nas zły wpływ i nie chodzi tu tylko o naszą cerę ale wagę a także na cały organizm. Co do jedzenia to przecież nie oznacza, że nie mamy doprawiać potraw które gotujemy ale chodzi o to aby nie przesadzać z ostrymi przyprawami takimi jak pieprz, papryka ostra itp. Ja tak nauczyłam się gotować gdy pojawiły się w domu dzieci a my z mężem od razu lepiej się czujemy.


Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Słodycze, choć bardzo je kochamy, są największymi wrogami naszej cery. A co z ostrymi potrawami? Jak reaguje na nie Wasza skóra?
U mnie na słodycze skóra wcale nie reaguje lecz ostre potrawy musiałam wykluczyć z jadłospisu. Czasami mi się zdarzy zjeść coś ostrzejszego ale wtedy jem bardzo mało i nie mam większego problemu.

Cytat:
Napisane przez dolcevita24 Pokaż wiadomość
i ja też; swoimi postami zaczynacie przekonywać mnie do unikania nabiału, ale wizja ta mnie przeraża... tak samo jak unikanie słodyczy... jak to ogarnąć? pytam retorycznie w cichej rozpaczy
Nie unikaj nabiału tylko jedz go rzadziej i w mniejszych ilościach
mskrzypulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:46   #142
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Ja nie jem sklepowych słodyczy, typu batony, ciasta, ciastka. Pełno w nich chemii, tłuszczów trans i cukru. Ochotę na "coś słodkiego" zaspokajają suszone owoce i orzechy. 3 suszone figi, kilka własnoręcznie ususzonych śliwek, garść migdałów, czy kilka orzechów włoskich. Samo zdrowie!! Zyskuje skóra i figura!! Jeżeli jem ciasto to tylko takie zrobione w domu, kawałek ciasta drożdżowego, szarlotki, czy makowca babci. Przynajmniej wiem co i ile czego w tym jest i to kontroluję. Można samodzielnie stworzyć wyśmienite i zdrowe desery, pieczone jabłko z cynamonem,miodem i bakaliami... Pycha!! Albo przeróżne wariacje z płatkami owsianymi, orzechami i miodem.
Jeżeli chodzi o przyprawy, to nie trzeba ich całkowicie ograniczać. Ja nie używam w ogóle gotowych mieszanek typu, vegeta, przyprawa do gyrosa itp. Mam bazylię i tymianek w doniczce, suszone zioła, czosnek, cebula, ocet winny. Doprawione tym potrawy wcale nie są mdłe i nijakie
A jeżeli na jakiś czas zrezygnujemy z ostrego doprawiania i solenia to nasze kubki smakowe też się przyzwyczają.
[euceri] [/eucerin]
Ja odżywiam się bardzo podobnie jak Elestra Miło znaleźć pokrewną duszę Dużo warzyw, kasz, ciemny ryż, makaron razowy, ryby, mało mięsa, zero białego cukru i białej mąki. Podejrzewano u mnie celiaklie i wtedy wyeliminowałam gluten. Gotuję dużo zup, kostki do zup przywożę sobie z Niemiec ze sklepu eko, bez glutenu i drożdzy. Miksuję "green monstery" Gotuję lekko, przyprawiam ziołami. Jak człowiek zacznie tak jeść, to po prostu się przyzwyczaja i to mu smakuje. I to nawet bardzo, bo zawsze najlepsze są najprostsze rzeczy
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 09:55   #143
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Elestra Pokaż wiadomość
Ja nie jem sklepowych słodyczy, typu batony, ciasta, ciastka. Pełno w nich chemii, tłuszczów trans i cukru. Ochotę na "coś słodkiego" zaspokajają suszone owoce i orzechy. 3 suszone figi, kilka własnoręcznie ususzonych śliwek, garść migdałów, czy kilka orzechów włoskich. Samo zdrowie!! Zyskuje skóra i figura!! Jeżeli jem ciasto to tylko takie zrobione w domu, kawałek ciasta drożdżowego, szarlotki, czy makowca babci. Przynajmniej wiem co i ile czego w tym jest i to kontroluję. Można samodzielnie stworzyć wyśmienite i zdrowe desery, pieczone jabłko z cynamonem,miodem i bakaliami... Pycha!! Albo przeróżne wariacje z płatkami owsianymi, orzechami i miodem.
Jeżeli chodzi o przyprawy, to nie trzeba ich całkowicie ograniczać. Ja nie używam w ogóle gotowych mieszanek typu, vegeta, przyprawa do gyrosa itp. Mam bazylię i tymianek w doniczce, suszone zioła, czosnek, cebula, ocet winny. Doprawione tym potrawy wcale nie są mdłe i nijakie
A jeżeli na jakiś czas zrezygnujemy z ostrego doprawiania i solenia to nasze kubki smakowe też się przyzwyczają.
[eucerin] [/eucerin]
Też uwielbiam suszone owoce są naprawdę pyszne my teraz suszymy jabłka, bo mamy ich w nadmiarze, a takie samodzielnie wysuszone owoce to samo zdrowie
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:31   #144
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja odżywiam się bardzo podobnie jak Elestra Miło znaleźć pokrewną duszę Dużo warzyw, kasz, ciemny ryż, makaron razowy, ryby, mało mięsa, zero białego cukru i białej mąki. Podejrzewano u mnie celiaklie i wtedy wyeliminowałam gluten. Gotuję dużo zup, kostki do zup przywożę sobie z Niemiec ze sklepu eko, bez glutenu i drożdzy. Miksuję "green monstery" Gotuję lekko, przyprawiam ziołami. Jak człowiek zacznie tak jeść, to po prostu się przyzwyczaja i to mu smakuje. I to nawet bardzo, bo zawsze najlepsze są najprostsze rzeczy
Ooo jak miło, że ktoś podziela moje zdanie i nie uważa mnie za dziwaka.
Ja w sezonie jesienno- zimowym raczej unikam "green monsterów" bo wydaje mi się, że wychładzają, ale wiosne i całe lato to codziennie piję. Teraz gotuję ciągle sycące i rozgrzewające dania jednogarnkowe. Co do glutenu, to tez zastanawiałam się czy m inie szkodzi, ale pieczywo razowe uwielbiam, choć ograniczam i ciężko by mi było całkiem zrezygnować. Grunt to poznać swój ogranizm i wiedzieć co mu służy a co nie.
[eucerin] [/eucerin]
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:34   #145
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość



Zgadzam się, jesteśmy tylko ludźmi- KOBIETAMI i mamy swoje smaczki w zależności od poziomu hormonów. Nie katujmy się proszę Was, bo potem trzeba będzie szukać innych specjalistów jak np od chandry..
Na mnie czekolada nie działa, wystarczy, że dostarczam sobie prawidłową dawkę magnezu.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Myślę, że będą w porządku, to bardzo popularne tabletki Kiedyś brałam z tej firmy chyba mleczko pszczele i widziałam efekty
Dziękuję za odpowiedź, rozejrzę się za nimi


Cytat:
Napisane przez heureusement Pokaż wiadomość
ja mogę zjeśc całą tabliczkę czekolady na raz i nie mam żadnego wysypu
Dla mnie teraz wszystko już jest za słodkie, nawet śliwki suszone...
Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Większość tych soków przede wszystkim zawiera syrok glukozowo-fruktozowy, który jest bardzo szkodliwy. Lepiej zrobić domowy sok i dodać jabłka, wtedy też będzie słodki
Który dodatkowo bardziej tuczy niż cukier.

Cytat:
Napisane przez Ola Moderatorka Pokaż wiadomość
Słodycze, choć bardzo je kochamy, są największymi wrogami naszej cery. A co z ostrymi potrawami? Jak reaguje na nie Wasza skóra?
Moja cera nie reaguje na ostre, pikantne jedzenie, i dzięki Bogu, bo takie kocham. Moje kubki smakowe trafiają w bardziej 'azjatyckie' klimaty, łasuchem nie jestem - słodycze kocham tylko za zapach i zazwyczaj odbijam sobie to w kosmetykach.

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
ale jakis rozstwor? bo generalnie drozdze sa ohydne i ja nie moge ich pic...
Jak masz spore niedobory to na początek 1/2 kostki drożdży na szklankę, potem już tylko 1/4. Na prawdę, można przyzwyczaić się. Sama zareagowałam 'oddaniem wszystkiego' przy pierwszym piciu.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Też uwielbiam suszone owoce są naprawdę pyszne my teraz suszymy jabłka, bo mamy ich w nadmiarze, a takie samodzielnie wysuszone owoce to samo zdrowie
Ja wolę bardziej orzechy.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:34   #146
Elestra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
GG do Elestra
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Też uwielbiam suszone owoce są naprawdę pyszne my teraz suszymy jabłka, bo mamy ich w nadmiarze, a takie samodzielnie wysuszone owoce to samo zdrowie
U nas w tym roku jabłka nie obrodziły zbyt mocno, ale za to był urodzaj węgierek i gruszek i ususzyliśmy po pudle śliwek i gruszek.
[eucerin] [/eucerin]
Elestra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:36   #147
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jak masz spore niedobory to na początek 1/2 kostki drożdży na szklankę, potem już tylko 1/4. Na prawdę, można przyzwyczaić się. Sama zareagowałam 'oddaniem wszystkiego' przy pierwszym piciu.
A nie mozna czegoś dodać do tego roztworu? Jakiegos soku, żeby miał on jakiś smak? Albo żeby ten smak drożdży chociaż troszke zabić?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:53   #148
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
A nie mozna czegoś dodać do tego roztworu? Jakiegos soku, żeby miał on jakiś smak? Albo żeby ten smak drożdży chociaż troszke zabić?
Możesz, tylko ważne żeby nie był słodzony, cukier zabije selen i może też spowodować, że drożdże się uaktywnią w przewodzie pokarmowym.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 10:55   #149
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Możesz, tylko ważne żeby nie był słodzony, cukier zabije selen i może też spowodować, że drożdże się uaktywnią w przewodzie pokarmowym.
Dobrze wiedzieć wypiłam pierwszą partię jak coś się uaktywni w przewodzie pokarmowym będę wiedziała zobaczymy jak tylko wszystko dzisiaj będzie ok (o żołądek mi chodzi) to bez problemów mogę je pić
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 11:05   #150
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Trądzik a odżywianie - czy widzicie jakieś zależności?

U mnie ma ogromny wpływ. Tłuste,czekolada i zaraz mam wypryski.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-26 09:02:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.