Jak Często Myjecie Włosy? - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-22, 08:16   #1501
Leilla28
Przyczajenie
 
Avatar Leilla28
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Myje włosy średnio co 2-3 dni, ale to kwestia potrzeby, zdarza mi się myć częściej. Zauważyłam, że po zmianie szamponu na ziołowy np. z werbeną, miętą, pokrzywą włosy są dłużej świeże. Mam też ten problem, że od nasady mam naturalny kolor, a końce zafarbowałam. Nie służy mi to, bo po ziołowym szamponie góra ma się świetnie, a końcówki są wysuszone i bardzo się puszą. W przypadku szamponu, który ma nawilżać, od nasady mam ciężkie włosy już po jednym dniu. Myślę, że jedynym ratunkiem jest obcięcie włosów, ale muszę poczekać aż odrosną.
Leilla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 13:12   #1502
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Leilla28 Pokaż wiadomość
Myje włosy średnio co 2-3 dni, ale to kwestia potrzeby, zdarza mi się myć częściej. Zauważyłam, że po zmianie szamponu na ziołowy np. z werbeną, miętą, pokrzywą włosy są dłużej świeże. Mam też ten problem, że od nasady mam naturalny kolor, a końce zafarbowałam. Nie służy mi to, bo po ziołowym szamponie góra ma się świetnie, a końcówki są wysuszone i bardzo się puszą. W przypadku szamponu, który ma nawilżać, od nasady mam ciężkie włosy już po jednym dniu. Myślę, że jedynym ratunkiem jest obcięcie włosów, ale muszę poczekać aż odrosną.
Wiem, że to mało wygodne, ale jak zapuszczałam naturalny kolor, myłam mniej więcej tak:
- u nasady myłam prostszym szamponem, na długości bardziej treściwym
Albo
- calość myłam prostym szamponem, ale już na etapie mycia, tj rozprowadzania szamponu, na długość dokładałam troche odżywki, żeby "wzbogacić" szampon
Ale dopiero po ścięciu rozjaśnianych, farbowanych włosów wyglądały one dobrze. Przed tym końce zawsze były trochę suche albo góra trochę oklapnięta. Ale nie tak jak przy samym prostym szamponie lub samym treściwym.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 09:52   #1503
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję włosy codziennie po 2x (myję szamponem, spłukuję i znów myję szamponem). A to i tak czasem wydaje się mało... niestety po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych moja skóra na całym ciele oszalała i przetłuszcza się z prędkością światła. Włosy w ciągu kilku godzin od mycia zaczynają wyglądać nieświeżo. Kiedyś trudno mi było uwierzyć w takie wpisy, a teraz sama tego doświadczam. Niesamowicie tęsknię za czasami, kiedy brałam tabletki i mogłam myć włosy co drugi dzień
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 10:17   #1504
domi_f
Raczkowanie
 
Avatar domi_f
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 41
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

ja mam suche włosy, myję je co 2-3 dni
domi_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 10:17   #1505
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Jak Często Myjecie Włosy?

z tego co mi wiadomo to często polecany sposób mycia włosów. głowę to wiadomo, wale lekkim szamponem, piana z niego spływa na długość - pozniej długość traktuje odżywka i nakładam jakaś maskę. Odkąd tak robię to mam ładne włosy a nie jakis puch obleśny. Wiec moze to tez jakaś opcja na sprswienie ze te farbowane bedą lepiej wyglądały.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 16:04   #1506
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Ja myję włosy codziennie po 2x (myję szamponem, spłukuję i znów myję szamponem). A to i tak czasem wydaje się mało... niestety po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych moja skóra na całym ciele oszalała i przetłuszcza się z prędkością światła. Włosy w ciągu kilku godzin od mycia zaczynają wyglądać nieświeżo. Kiedyś trudno mi było uwierzyć w takie wpisy, a teraz sama tego doświadczam. Niesamowicie tęsknię za czasami, kiedy brałam tabletki i mogłam myć włosy co drugi dzień
Niestety też to rozumiem, bo miałam w życiu taki okres, że jak umyłam włosy rano, to późnym popołudniem były już tak nieświeże, przetłuszczone, ulizane, że jeśli chciałam wyjść wieczorem z domu, to myłam je drugi raz w ciągu tego samego dnia. A następnego dnia rano też normalnie...
Unormowało się samo w moim przypadku.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 14:28   #1507
kaskadrapka
Przyczajenie
 
Avatar kaskadrapka
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 14
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja niestety też muszę myć codziennie. Myłam w różnych szamponach i efekt ciągle ten sam. Ostatnio posiłkuję sie suchym szamponem Batiste, ale używam go raczej sporadycznie.
kaskadrapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-27, 23:06   #1508
Jagatrix
Raczkowanie
 
Avatar Jagatrix
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co drugi dzień jest najlepiej. Kiedyś myłam włosy codziennie i rozpieszczone potem szybko robiły się tłuściutkie
__________________
Jagatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 12:44   #1509
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Niestety też to rozumiem, bo miałam w życiu taki okres, że jak umyłam włosy rano, to późnym popołudniem były już tak nieświeże, przetłuszczone, ulizane, że jeśli chciałam wyjść wieczorem z domu, to myłam je drugi raz w ciągu tego samego dnia. A następnego dnia rano też normalnie...
Unormowało się samo w moim przypadku.
Mam nadzieję, że i u mnie w końcu się wszystko unormuje, bo jest to strasznie męczące i niekomfortowe. Na razie wspomagam się ziołami, aby przyspieszyć trochę powrót do normalności.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 12:39   #1510
beciabar75
Przyczajenie
 
Avatar beciabar75
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

To zależy od tego czy mam związane czy rozpuszczone, czy używałam lakieru do włosów albo pianek. Jeżeli nic z nimi nie robię to co 2 dni, ale czasami muszę codziennie. Natomiast kiedy używam lakierów itd. muszę być codziennie. Moje włosy różnie reagują, ale staram się codziennie ich nie myć
__________________
Słowo i idea mają moc zdolną zmieniać świat.
beciabar75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 06:47   #1511
kotka2018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Myślę że co drugi okej wystarcza.
kotka2018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 12:31   #1512
CelinaVis
Przyczajenie
 
Avatar CelinaVis
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Kilka lat temu myłam włosy codziennie, ale zaczęło mnie to męczyć, bo nie zawsze mi się chciało. Ograniczyłam więc czesanie włosów i przestałam je suszyć, bo ciepłe powietrze jeszcze bardziej przetłuszcza włosy. Trochę czasu to zajęło, ale po 2 miesiącach faktycznie zauważyłam poprawę. Ponoć zmienianie częściej pościeli też ma wpływ, ze względu na zbierający się brud i pot na poduszce
__________________
A potem stało się teraz.
Terry Pratchett
CelinaVis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 13:26   #1513
PaniJoker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 28
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Niestety codziennie bo mam bardzo szybko przetłuszczające się włosy. Nie wiem czy zima też ma na to wpływ ale moje włosy wyglądają na tłuste dosłownie po jednym dniu. Czasem myje je rano i wieczorem już są tłuste co denerwuje mnie bardzo. Czasem jak mam lepszą kondycję włosów myje je co dwa dni.
PaniJoker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 11:49   #1514
fanka_piekna
Przyczajenie
 
Avatar fanka_piekna
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja też myję codziennie, włosy na koniec dnia są bardzo oklapnięte, tłuste, no i czułabym się nieświeżo, jak bym ich nie umyła.
fanka_piekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 10:45   #1515
ewkaa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja po prostu myję w dni parzyste Co do mycia codziennie to gdzieś wyczytałam, że może to powodować wypadanie włosów
ewkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 16:05   #1516
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ewkaa86 Pokaż wiadomość
Ja po prostu myję w dni parzyste Co do mycia codziennie to gdzieś wyczytałam, że może to powodować wypadanie włosów
Raczej przetrzymywanie tłustej głowy powoduje wypadanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 21:02   #1517
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

obecnie muszę codziennie
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 21:16   #1518
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ewkaa86 Pokaż wiadomość
Ja po prostu myję w dni parzyste Co do mycia codziennie to gdzieś wyczytałam, że może to powodować wypadanie włosów
To chyba była gazeta sprzed 50 lat.

Ja myje codziennie właściwie od zawsze i uwaga:NIE JESTEM ŁYSA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 08:07   #1519
doriska90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Raczej przetrzymywanie tłustej głowy powoduje wypadanie.
Właśnie nie, robiono badania i nie mycie włosów (tylko spłukiwanie wodą) nic nie szkodzi człowiekowi.
doriska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 12:15   #1520
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez doriska90 Pokaż wiadomość
Właśnie nie, robiono badania i nie mycie włosów (tylko spłukiwanie wodą) nic nie szkodzi człowiekowi.
Masz link do tych badań?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 11:28   #1521
aguss_iek
Raczkowanie
 
Avatar aguss_iek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 159
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję co drugi dzień. Jednak od około dwóch miesięcy nawet po umyciu włosy przy skórze wyglądają na nieświeże. Na początku szukałam przyczyny w zbyt słabym ciśnieniu wody przy spłukiwaniu i antybiotyku który przyjmuję. Wodę wykluczyłam, antybiotyk wg dermatologa też na to nie wpływa. Ratuję się suchym szamponem ale to chwilowa pomoc.
aguss_iek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 10:22   #1522
Agg_of
Przyczajenie
 
Avatar Agg_of
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Wydaje mi sie, że antybiotyki mają wpływ na wlosy, ale zależy też jakie. Moja znajoma bierze silny antybiotyk na trądzik i włosy jej się wzmocniły i myje je co 3 dni, a wcześniej myła co 2dni.
Ja niestety muszę myć codziennie, używam szamponów bez parabenów i sls. Czasami nie muszę myć codziennie i nie wiem właściwie od czego to zależy
__________________
Jakieś sposoby na rozdwojone paznokcie?
Agg_of jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 14:08   #1523
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez aguss_iek Pokaż wiadomość
Ja myję co drugi dzień. Jednak od około dwóch miesięcy nawet po umyciu włosy przy skórze wyglądają na nieświeże. Na początku szukałam przyczyny w zbyt słabym ciśnieniu wody przy spłukiwaniu i antybiotyku który przyjmuję. Wodę wykluczyłam, antybiotyk wg dermatologa też na to nie wpływa. Ratuję się suchym szamponem ale to chwilowa pomoc.
A jakiego szamponu używasz? Może ma silikony, oleje i obciążają one Twoje włosy u nasady, przez co wyglądają niezbyt świeżo.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 22:24   #1524
Oliv89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Muszę myc codziennie, mam długie włosy ale delikatne i jak nie umyję codziennie to mam przyklapnięte i bardzo nieciekawie wyglądają a ja lubię jak wlosy są świeże i błyszczą
Oliv89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 22:50   #1525
aguss_iek
Raczkowanie
 
Avatar aguss_iek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 159
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Garnier Fructis, Timotei. Nic w pielęgnacji włosów nie zmieniłam ani żadnych zmian w odżywianiu. Jedynie od 2 miesięcy biorę antybiotyk (Tetralysal). Mimo, że dermatolog mówi, iż na włosy, skórę głowy nie wpływa to nie znajduję innej przyczyny niż to.
aguss_iek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 10:28   #1526
ChmielAnka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 27
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Też muszę robić to codziennie, bo jak sobie zrobię chociaż dzień przerwy, to wyglądają strasznie
ChmielAnka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 11:33   #1527
nataliaanna83
Raczkowanie
 
Avatar nataliaanna83
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 151
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję z reguły co dwa dni. Czasami co trzy. Końcówki mam bardzo suche.
nataliaanna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 14:24   #1528
mary_bee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 9
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Leilla28 Pokaż wiadomość
Myje włosy średnio co 2-3 dni, ale to kwestia potrzeby, zdarza mi się myć częściej. Zauważyłam, że po zmianie szamponu na ziołowy np. z werbeną, miętą, pokrzywą włosy są dłużej świeże. Mam też ten problem, że od nasady mam naturalny kolor, a końce zafarbowałam. Nie służy mi to, bo po ziołowym szamponie góra ma się świetnie, a końcówki są wysuszone i bardzo się puszą. W przypadku szamponu, który ma nawilżać, od nasady mam ciężkie włosy już po jednym dniu. Myślę, że jedynym ratunkiem jest obcięcie włosów, ale muszę poczekać aż odrosną.
Generalnie nie powinno sie myc calych wlosow szamponem bo nie ma takiej potrzeby, najwazniejsze zeby umyc je od nasady. Może szampon ma mocne detergenty i dlatego tak działa? Polecam myc wlosy glowa do dolu, szampon mozna rozcieczac w jakims pudelku lub szklance i taka spieniona woda myc glowe, wmasowac jedynie w skore glowy i splukac. Raz na tydzien/dwa mozna go delikatnie przeciagnac na długość. Dodatkowo przy kazdym myciu odzywka/maska, przynajmniej na chwile (wczesniej dobrze 'wycisnac' włosy).
Ja myje co 2 dni, ale dla mnie to i tak sukces bo bardzo dlugo mylam wlosy codziennie, jednak teraz jak bardziej dbam o pielegnacje to to tez dla mnie ulga ze nie musze tego robic codziennie
mary_bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 19:30   #1529
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

To prawda, nie ma co szorować po całej długości. Jednak ja np mam za grube i długie włosy zeby myć je do dołu - po prostu nie moge wszędzie dotrzeć u nasady. Myje normalnie na stojąco i tez jest ok. Trzeba opracować sobie taktykę
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 14:14   #1530
bratnia_dusza
Raczkowanie
 
Avatar bratnia_dusza
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 209
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co drugi dzień albo codziennie, zależy. Zimą częsciej bo mi sie przetłuszczają od czapki, ale normalnie to co drugi dzień jest wystarczająco. Jak mi sie zdarzyło zostawić niemyte na trzeci dzien to już bardzo brzydkie były.
bratnia_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.