Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-15, 19:50   #3001
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Największym problemem jest to, że każdy na zachodzie boi się posądzenia o rasizm czy ksenofobię... i bardziej boi się tego, niż własnej śmierci z ręki muzułmanina

Zawsze wydawało mi się, że ochrona życia, prawo do życia dotyczy wszystkich bez podziału na religię.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 19:55   #3002
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Największym problemem jest to, że każdy na zachodzie boi się posądzenia o rasizm czy ksenofobię... i bardziej boi się tego, niż własnej śmierci z ręki muzułmanina

Zawsze wydawało mi się, że ochrona życia, prawo do życia dotyczy wszystkich bez podziału na religię.
Tez tego nie rozumiem. Rozwalaja mnie tlumaczenia ludzi bedacych za dalszym przyjmowaniem uchodzcow, ze "ci ludzie uciekaja wlasnie przed takimi jacy zrobili masakre w paryzu!". No kurde, czy tylko ja od razu jak to uslyszalam pomyslalam sobie "no to super, teraz beda wysadzac nie tylko tych biednych uchodzcow, ale i nas, rzeczywiscie, plan na piatke z plusem"?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 20:08   #3003
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Mało tego.. oni nie rozumieją elementarnych pojęć i znaczeń słów
-rasizm
-ksenofobia.

Ja rozumiem, że nie wolno dyskryminować kogoś ze względu na pochodzenie, religię czy kolor skóry...

Rozumiałbym sytuację, że nikt nikomu nie zawadza, nikt nikogo nie zabija, nie ma rozrób.. każdy modli się jak chce, wierzy w kogo chce, pochodzi skądś tam..

Ale NIGDY nie zrozumiem, że w momencie ZAMACHU, ZABÓJSTWA, mordu, gwałtu, przestępstw innych, to ludzie nadal rzucają hasła rasizm i ksenofobia...kiedy one skończyły się wraz z wtargnięciem do sali uzbrojonych kolesi.

Te ćwierć mózgi francuskie, duńskie, niemieckie(!) jeszcze witają imigrantów na dworcach, transparenty, POKŁONY im biją.. a oni?

Widać po uśmieszkach "co za idioci, cieszą się bo niedługo ich na tym świecie nie będzie".
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 20:12   #3004
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Dlatego jedynym rozsądnym wyjściem byłaby deportacja. Oczywiście nie byłoby to rozwiązanie idealne, a stratni byliby prawdziwi uchodźcy, ale nikt nie ma szklanej kuli i nie przewidzi czy za rok/dwa dana osoba się nie wysadzi. Jakąś opcją pośrednia mogłaby być dokładna weryfikacja, a jak ktoś nie miałby odpowiednich dokumentów/wzbudzał by choć najmniejsze wątpliwości co do swojej tożsamości wracał by z powrotem do siebie. Moim zdaniem powinno to się wiązać z jednoczesnym zamknięciem granic dla nowych uchodźców, a także deportowaniem tych, którzy stwarzają problemy np. pobicia, kradzieże czy próby gwałtów. Zamiast takie jednostki zamykać w więzieniu albo uniewinniać (bo oni byli wychowani w innej kulturze) to powinno się ich odsyłać z powrotem i w więzieniach zrobiło by się luźniej, a może taka kara byłaby większym straszakiem niż rok darmowego wiktu i opierunku w więzieniu.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 20:27   #3005
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

prawdziwy uchodźca przeważnie nie ma telefonu z jabłkiem, markowych ciuchów i biżuterii... idą wtedy całymi rodzinami z dziećmi. Mają małe bagaże podręczne, a nie całe majątki. Dziękują oni za otrzymaną pomoc. Oni są przeważnie teraz w Libanie i Turcji i w pojedynczych przypadkach na Bałkanach.

imigrant zarobkowy to ten co zna jedno słowo "Germany".. a nie przepraszam! "Money" też zna i łączy te 2 wyrazy w jedno i takich powinno się zawracać bez względu na wszystko.
Imigrant zarobkowy (tudzież w większości terrorysta) jest wysłannikiem PI, odpowiednio sponsorowany (podróż, ciuch, gotówka) i z odpowiednim przeznaczeniem co ma robić w Europie, bo inaczej allah będzie zły
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 20:35   #3006
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Przy ciele jednego z zamachowców samobójców niedaleko stadionu Stade de France znaleziono syryjski paszport. Człowiek ten nie był znany francuskiemu wywiadowi. Greckie władze podały, że właściciel tego paszportu dostał się na terytorium Unii Europejskiej w październiku przez Grecję. Miał przybyć jako imigrant na wyspę Leros w archipelagu Dodekanezów na Morzu Egejskim i "został tam zidentyfikowany zgodnie z zasadami UE". MSW Serbii podało, że osoba ta wystąpiła o azyl w Serbii.
W sobotę wieczorem Reuters, powołując się na greckie źródła rządowe, podał, że także drugi z podejrzanych o dokonanie zamachów w Paryżu najprawdopodobniej przybył przez Grecję. (http://www.tvn24.pl)


i jednocześnie:

Szef niemieckiego wywiadu wewnętrznego Hans-Georg Maassen uważa, że "jest rzeczą mało prawdopodobną", aby islamscy terroryści przybywali do Europy jako uchodźcy. Na jego polecenie została powołana nowa grupa robocza z zadaniem zbadania, czy wśród osób występujących o azyl mogą znajdować się elementy ekstremistyczne. (wp.pl)

AHA
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:18   #3007
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Mało tego.. oni nie rozumieją elementarnych pojęć i znaczeń słów
-rasizm
-ksenofobia.

Ja rozumiem, że nie wolno dyskryminować kogoś ze względu na pochodzenie, religię czy kolor skóry...

Rozumiałbym sytuację, że nikt nikomu nie zawadza, nikt nikogo nie zabija, nie ma rozrób.. każdy modli się jak chce, wierzy w kogo chce, pochodzi skądś tam..

Ale NIGDY nie zrozumiem, że w momencie ZAMACHU, ZABÓJSTWA, mordu, gwałtu, przestępstw innych, to ludzie nadal rzucają hasła rasizm i ksenofobia...kiedy one skończyły się wraz z wtargnięciem do sali uzbrojonych kolesi.

Te ćwierć mózgi francuskie, duńskie, niemieckie(!) jeszcze witają imigrantów na dworcach, transparenty, POKŁONY im biją.. a oni?

Widać po uśmieszkach "co za idioci, cieszą się bo niedługo ich na tym świecie nie będzie".
ci witający wyglądali... jakby to powiedzieć, mało europejsko. niektórtm za to zapłacono, potem pytano, gdzie oni są, czemu nie pomagają.

Europa cierpi na syndrom bitej żony alkoholika- mamy zgadzać się na martyrologię , w imię urojonych wartości i urojonego poczucia winy i obowiązku wobec oprawcy. Niesamowicie mnie wkurza ten lewacki proimigrancki symbol peace z wierzą eiffla- to co się tam stało nie ma przecież nic wspólnego z pokojem, to powinna być odwrócona wieża raczej

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2015-11-15 o 21:21
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 21:18   #3008
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Francja reaguje na zamachy:

Francuskie lotnictwo uderzyło wieczorem na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii. Jak informuje ministerstwo obrony w Paryżu, celem ataków z powietrza jest bastion dżihadystów - Rakka. W akcji odwetowej bierze udział dziesięć francuskich myśliwców. Nalot z udziałem dziesięciu maszyn został zrealizowany dzisiaj wieczorem jednocześnie z terytorium Emiratów Arabskich i Jordanii. Zrzucono 20 bomb"- poinformowało w komunikacie ministerstwo obrony. Podczas operacji, skoordynowanej z siłami amerykańskimi, atakowano centrum dowodzenia, punkt rekrutacyjny dla dżihadystów, składy amunicji oraz obóz treningowy.


źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pary...styczny/jg8px3
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:21   #3009
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Europa cierpi na syndrom bitej żony alkoholika- mamy zgadzać się na martyrologię , w imię urojonych wartości.
Weź, bo wizażowe feministki zjedzą Ciebie za takie porównanie.


Życie nacjonalisty, patrioty czy zwyczajnie osoby nie lubiącej muzułmanów we Francji jest ciężkie, bo ich policja jest wybitnie polityczna:
https://www.youtube.com/watch?v=kY5xHCa3PkU
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:23   #3010
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
ci witający wyglądali... jakby to powiedzieć, mało europejsko. niektórtm za to zapłacono, potem pytano, gdzie oni są, czemu nie pomagają.
No ja nie wiem, w Berlinie na ten przykład poprzez różne grupy typu "Free Your stuff" czy "każdy pomaga każdemu", całe chmary ludzi się zwoływały i ich profilówki wyglądały całkiem europejsko Część z nich nawet pisała, że wzięła do domu kilku uchodźców i wrzucali ogłoszenia, ze szukają dla nich ubrań, komputerów czy coś tam.
Więc to nie tak, że tylko ci nieeuropejscy biegli pomagać i witać uchodźców, europejczycy też i to w dużych ilościach.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:32   #3011
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Niewykluczone (i być może nawet prawdopodobne), że islamiści planują już kolejne zamachy we Francji lub gdzie indziej w Europie.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Życie nacjonalisty, patrioty czy zwyczajnie osoby nie lubiącej muzułmanów we Francji jest ciężkie, bo ich policja jest wybitnie polityczna:
https://www.youtube.com/watch?v=kY5xHCa3PkU
Jasne, ci biedni nacjonaliści, uciśnieni i dyskryminowani, bo nie mogą wpie***lić jakiemuś czarnoskóremu.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:33   #3012
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Niewykluczone (i być może nawet prawdopodobne), że islamiści planują już kolejne zamachy we Francji lub gdzie indziej w Europie.
to chyba raczej "oczywiste" niz "niewykluczone"
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:36   #3013
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
to chyba raczej "oczywiste" niz "niewykluczone"
dokładnie.

Kwestia czasu i miejsca. Koniec końców myślę, że to będzie albo Madryt albo Rzym.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:42   #3014
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
dokładnie.

Kwestia czasu i miejsca. Koniec końców myślę, że to będzie albo Madryt albo Rzym.
a ja myślę, że Londyn i Moskwa.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość

Jasne, ci biedni nacjonaliści, uciśnieni i dyskryminowani, bo nie mogą wpie***lić jakiemuś czarnoskóremu.
naoglądałeś się filmów .... ile w europie jest w tym roku np ofiar śmiertelnych rasizmu a ile islamu?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:48   #3015
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Mnie dziś zastanawia bardziej to czy do Francji dołączą inne kraje niż to w jakie następne miasto uderzy ISIS...
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:54   #3016
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Mnie dziś zastanawia bardziej to czy do Francji dołączą inne kraje niż to w jakie następne miasto uderzy ISIS...
A co mnie obchodzą tchórze, którzy w 1940 roku nie chcieli bronić własnego państwa i jedyne co potrafili to strzelać do Algierczyków kiedy walczyli o niepodległość? Spotkała ich kara boska za kolonializm i zamiast walczyć z problemem jak Węgry Orbana, to wybrali polityków (Hollanda i socjalistów), którzy mnożą ten problem (atakują ISIL i jednocześnie ściąga imigrantów stamtąd).
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:56   #3017
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
a ja myślę, że Londyn i Moskwa.

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------


naoglądałeś się filmów .... ile w europie jest w tym roku np ofiar śmiertelnych rasizmu a ile islamu?
Jak ma się to do tego, co napisałem? Nie bronię fanatyków islamskich, tylko twierdzę, że nacjonaliści/narodowcy/kibole/dresiarze, zawsze twierdzą, że ktoś ich sprowokował, że są niewinni, prześladowani, dyskryminowani itd., chociaż jest na odwrót.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 22:02   #3018
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Mnie dziś zastanawia bardziej to czy do Francji dołączą inne kraje niż to w jakie następne miasto uderzy ISIS...
uważam, że Polska powinna się trzymać od isis jak najdalej to wojna usa, Francja też nie powinna była się w to mieszać jednocześnie wpuszczając hordy islamistów pod swój dach. to był błąd, mam nadzieję, że Polska go nie powtórzy...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 23:00   #3019
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
uważam, że Polska powinna się trzymać od isis jak najdalej to wojna usa, Francja też nie powinna była się w to mieszać jednocześnie wpuszczając hordy islamistów pod swój dach. to był błąd, mam nadzieję, że Polska go nie powtórzy...
Pomysł Waszczykowskiego, czyli z tysięcy młodych Syryjczyków w Europie można stworzyć wojsko.

– Dziesiątki tysięcy młodych Syryjczyków, którzy wyskakują z pontonów, pytają się nie o wodę, żywność i ubranie, ale gdzie można naładować komórkę, mogłyby z naszą pomocą odwojować sobie państwo – mówił Waszczykowski.

http://www.tvp.info/22649013/waszczy...tworzyc-wojsko

I szczerze mówiąc nie wiem, czy to dobry pomysł, mam zerowe rozeznanie w tych kwestiach.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 23:36   #3020
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

No ma rację, że Polska nie powinna uczestniczyć czynnie w konflikcie w Syrii, ale... serio chcemy zbroić podejrzanych ludzi niewiadomego pochodzenia i niejasnych zamiarów, skoro nawet nie potrafimy odsiać uchodźców od terrorystów?
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 01:13   #3021
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Nikt nie potrafi odsiać terrorystów od uchodźców,bo wszyscy którzy płyną łódkami do Europy mają podrobione dokumenty o ile wogóle jakiekolwiek mają.
A najbardziej zagrożona stolica z Europy po Paryżu to na tą chwilę Londyn chociaż i Moskwa nie jest wykluczona... Choć wątpię,by uderzyli bardzo szybko po tych atakach w Paryżu - za duże środki bezpieczeństwa.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 01:30   #3022
DesignYourUnivers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

proponuję to obejrzeć, jeśli jeszcze ktoś nie widział i zobaczyć jacy to biedni i potrzebujący pomocy ludzie.
https://www.youtube.com/watch?v=44vzMNG2fZc

Mam gdzieś czy pomyślicie o mnie, że jestem rasistką, ksenofobką czy kimś tam jeszcze. Nie chce tutaj żadnych uchodźców. Wiadomo, że nie zaczną nas wysadzać jutro czy pojutrze, ale co będzie za 10 czy 20 lat? Trzeba o tym pomyśleć już dzisiaj
DesignYourUnivers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 01:39   #3023
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
No ma rację, że Polska nie powinna uczestniczyć czynnie w konflikcie w Syrii, ale... serio chcemy zbroić podejrzanych ludzi niewiadomego pochodzenia i niejasnych zamiarów, skoro nawet nie potrafimy odsiać uchodźców od terrorystów?


Może jest w tym jakiś ukryty sens ale nie wiem jaki, naprawdę. Przecież ci ludzie gardzą Europejczykami, więc danie im do ręki broni na ten moment wydaje mi się samobójstwem.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 06:54   #3024
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez andy_andy Pokaż wiadomość
Są, są bardziej sprzyjające we Francji, zarówno zakłóceniom porządku publicznego, jak i terroryzmowi.
Oczywiście, w UK i w Niemczech istnieją dzielnice zamieszkane przez muzułmanów, ale nie ma tam odpowiednika francuskich banlieues, z ich warunkami społeczno-ekonomicznymi, które spełniają funkcję wylęgarni ekstremizmu.
Podawałem w tym wątku link do tekstu w BBC sprzed kilku tygodni, gdzie autor wyraźnie stwierdził, że wiele osób z którymi rozmawiał wspominało o możliwości wybuchu wojny domowej we Francji pomiędzy państwem a ludnością banlieues. Tymczasem nawet wśród najbardziej pesymistycznie oceniających zagrożenie islamskim ekstremizmem w UK czy Niemczech, nie ma takich którzy przewidywaliby podobny scenariusz dla tych krajów.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------



O jednorazowy podział 160 tys. imigrantów? Nie sądzę.
Szwajcaria od 2012 roku jest przygotowana do wojny domowej w Europie, ktora rozpoczyna sie we Francji.
Mam nadzieje, ze ich prognozy sie nie sprawdza.

Pytam swojego faceta jakie sa u nich nastroje i opinie.
Generalnie uwazaja Hollande (zreszta ciagle widac to na fejsie u Francuzow)-ilosc obrazajacych go memow jest niesamowita za najbardziej zalosnego i bezjajecznego prezydenta w Europie i Francja poza pokazowkami i lamentem nie zrobi nic.
To nie jest kraj ani polityk, ktory potrafilby zaczac cos radykalnego albo skonczyc to sie juz zaczelo.

A co do zatrzymania liczby ''uchodzcow'' to sposob jest prosty-trzeba im wstrzymac caly socjal i skupic sie na pomocy na miejscu.
Wowczas przyjada tylko ci co maja tutaj juz jakies kontakty i rodziny-sprawdzajac te kontakty bedzie juz jakies pojecie o tych ludziach. Poza tym jak bedzie ich mniej to trudniej bedzie ukryc sie ekstremista.
Mam kilkunastu muzulmanskich znajomych w Szwajcarii i Francji. Bardzo zasymilowanych-pracuja, zenia sie z Europejkami (ktore nie musza przyjac islamu), pija alkohol. i oni nie cierpia islamistow jeszcze bardziej niz chrzescijanie,.bo w razie konfliktu beda pierwszymi ofiarami jako ''zdrajcy proroka''
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 07:33   #3025
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Uchodźcy z Syrii - przyjmować czy nie?

Nie sądziłam że Francja odpowie na te ataki. Ciekawe czy będzie to tylko jednorazowy atak czy może jakąś grubsza akcja.

Poza tym zauważyliście jak media zaczęły trąbić o PI? Wczesniej było o nim mało a teraz jakby więcej.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 07:45   #3026
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Nikt nie potrafi odsiać terrorystów od uchodźców,bo wszyscy którzy płyną łódkami do Europy mają podrobione dokumenty o ile wogóle jakiekolwiek mają.
A najbardziej zagrożona stolica z Europy po Paryżu to na tą chwilę Londyn chociaż i Moskwa nie jest wykluczona... Choć wątpię,by uderzyli bardzo szybko po tych atakach w Paryżu - za duże środki bezpieczeństwa.

No a jaki problem posłać kilku zaminowanych samobójców w tłum? To raczej nie wymaga niesamowitego skoordynowania sił. Imho zwiększone środki bezpieczeństwa niewie moga dać, co jak 5 zaminowanych pojdzie do teatru w Moskwie np? W teatrze beda ich trzepać na wejściu?

Ja bym szczerze mowiac sie nie zdziwila jakby niedlugo byl kolejny atak, niestety
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 09:21   #3027
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
Mam kilkunastu muzulmanskich znajomych w Szwajcarii i Francji. Bardzo zasymilowanych-pracuja, zenia sie z Europejkami (ktore nie musza przyjac islamu), pija alkohol.
A że tak dopytam - masz kilkunastu znajomych płci męskiej, czy masz też muzułmańskie znajome, które się zasymilowały, wychodzą za Europejczyków i piją alkohol?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 09:37   #3028
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A że tak dopytam - masz kilkunastu znajomych płci męskiej, czy masz też muzułmańskie znajome, które się zasymilowały, wychodzą za Europejczyków i piją alkohol?
znajomych płci męskiej.
Znam osobiście dwie Francuzki arabskiego pochodzenia (ale raczej nie są ''praktykującymi'' muzułmankami) w związkach z chrześcijanami.
I mam bliską koleżankę pochodzenia irańskiego aktualnie w czasie rozwodu z niemieckim Szwajcarem
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 10:27   #3029
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Co sądzicie o imigracji osób z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy

Francuzi nieco ponad 50 lat temu na terenie Algierii jako państwo prawa dopuszczali się takich rzeczy, przy których dzisiejsi terroryści to aniołki pokoju.

Swoją drogą napiszę tak - ponad 50 lat temu Francuzi stanowili 10% mieszkańców Algierii i setki tysiące mieszkało ich w Maroku i Tunezji. Zostali oni brutalnie wypędzeni z Maghrebu do Francji. Widzę pewną analogię i obawiam się, że jeszcze kilka takich zamachów i Francuzi zaczną myśleć tak jak kiedyś Algierczycy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 11:19   #3030
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Uchodźcy z Syrii - przyjmować czy nie?

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;5347373 0]

Poza tym zauważyliście jak media zaczęły trąbić o PI? Wczesniej było o nim mało a teraz jakby więcej.[/QUOTE]
wcześniej były wybory więc dla dobra PO ISUS przestało w mediach istnieć. Teraz może media i nasi naćpani dziennikarze uroili sobie, że Polska powinna iść na wojnę z isUS to by pasowało PO- lizanie tyłka UE i Hollandowi, który ma na rękach krew zabitych w piątek Francuzów (i gdyby miał odrobinę honoru podał by się do dymisji). Interwencja PL to nie byłaby pomoc Francuzom tylko unii i Hollandowi w ich chorej i utopijnej polityce idącej ku zagładzie Europy.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Francuzi nieco ponad 50 lat temu na terenie Algierii jako państwo prawa dopuszczali się takich rzeczy, przy których dzisiejsi terroryści to aniołki pokoju.
.
Chyba trochę przesadziłeś , kolonializm itd, ale czy Francuzi kazali swoim dzieciom obcinać komuś głowy, albo stosowali ubój rytualny na ludziach? Poza tym, nikt tego już nie pamięta, to nie Algierczycy przeprowadzają zamachy dzisiaj, wiem, że ISUS to multi-kulti, ale Algieria chyba nie gra jakiejś dużej roli ISUS to dziedzictwo US w prostej linii , szkoleni przez usa mudżahedini -> Alqueda -> ISIS

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Pomysł Waszczykowskiego, czyli z tysięcy młodych Syryjczyków w Europie można stworzyć wojsko.

– Dziesiątki tysięcy młodych Syryjczyków, którzy wyskakują z pontonów, pytają się nie o wodę, żywność i ubranie, ale gdzie można naładować komórkę, mogłyby z naszą pomocą odwojować sobie państwo – mówił Waszczykowski.

http://www.tvp.info/22649013/waszczy...tworzyc-wojsko

I szczerze mówiąc nie wiem, czy to dobry pomysł, mam zerowe rozeznanie w tych kwestiach.
Dobrze powiedziane z tą kawą pomysł z wysłaniem ich na wojnę do Syrii dobry, tylko to by znaczyło uzbrojenie ich... może lepiej podarować te legiony amerykanom? no i to, że z nich można stworzyć wojsko i są tutaj to nie musi być przypadek, jak oni stworzą wojsko to przeciwko nam.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2015-11-16 o 10:59
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-06 11:34:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.