Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-07, 09:09   #3451
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może tam masz delikatniejszą skórę, może kwestia ukrwienia? Ja też tak mam Ogólnie po paru dniach zobaczysz efekt photoshopa na twarzy po serum Szkoda, że niestety po 3-4 tygodniach skóra się przyzwyczaja
Hm... zamierzam stosować go co 2 dni..... tylko wlasnie nie wiem jak dlugo czy przez 2 tygodnie i przerwa jakas tam....
Bo tak mysle ze jakby za czesto nie stosowac i robic przerwy to moze sie tak szybko skora nie przyzwyczaji? co o tym myslisz??
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 09:56   #3452
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
Hm... zamierzam stosować go co 2 dni..... tylko wlasnie nie wiem jak dlugo czy przez 2 tygodnie i przerwa jakas tam....
Bo tak mysle ze jakby za czesto nie stosowac i robic przerwy to moze sie tak szybko skora nie przyzwyczaji? co o tym myslisz??
Hm. Nie wiem, ja stosowałam co m/w 2 dzień przez miesiąc czy dwa, później miałam miesiąc przerwy i zaczęłam stosować serum innej marki. Efekty już nie te same. Nie umiem w sumie odpowiedzieć na to pytanie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 12:50   #3453
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, kusicie tym serum migdałowym. Na następną jesień na pewno się skuszę. A póki co testuję krem sojowy z peptydami. Konsystencja jest faktycznie dość lekka, choć bardziej w kierunku tłustej - jeśli nałożymy zbyt wiele. Nałożony jednak bardzo cienką warstwą bez problemu się wchłania, trzyma się także u mnie dobrze pod makijaż (ale tylko w niewielkiej ilości), choć na całkiem upalne dni chyba się nie sprawdzi na dzień. Wczoraj nakładany na noc trochę się zrolował, to chyba przez kombinację toniku PHA i tego kremu w zbyt dużej ilości. Dziś nie mam tego problemu. Poczekam teraz na efekty, najbardziej zależy mi na zwężeniu porów, wyrównaniu kolorytu i zwiększeniu grubości skóry. Reszty chyba nie doświadczę, bo nie mam też takiej potrzeby (jeszcze ;-)). Mam jednak nadzieję, że zamiennie z kremem z retinolem zadziała skutecznie przeciwzmarszczkowo

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2013-03-07 o 12:54
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:11   #3454
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF

Słuchajcie a ja mam pytanie, bo dziś raniutko nałozyłam to serum na twarz ( po szybkim machnięciu składnikow razem) i czułam sie jakbym miała ulepek na buzi. Jak sie oblizałam to miałam na ustach kwasny smak. Trochę tak cukierkowo. Po 20 min buzia mnie lekko szczypała ale nic sie nie działo. Mimo to nie mogłam na to nałozyc kremu ani nic innego, takze zmyłam. Mi to przypomina taką witaminkę cebion czy juvit w kropelkach. Smak tez kwaśny ale oczywiscie nie słodki
Acha, mam wersję bez silikonow i alkoholu.
Jakie są wasze odczucia? Moze ja coś zle czy za szybko wymieszałam, jesli będę wiedziec to przemieszam to serum jeszcze raz i znow nałozę?
Robiłam niby z instrukcja tylko nieco pospiesznie. Czy macie podobnie jak ja czy inaczej??
Acha, po zmyciu tego "ulepku" buzia jednak sie przesuszyła....a z serum w zasadzie słabo sie wchłaniało, lekko tłustawe z odczuciem zasychajacego proszku. w kazdym razie jakie są wasze odczucia po nałozeniu?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-03-07 o 18:12
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:51   #3455
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziękuję za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
A to Twoje pierwsze kwasy? Ja miałam straszny wysyp ale po AHA, gdzieniegdzie takie gule jakich nigdy u siebie nie widziałam, po dwóch tyg. ustało. Ja bym jeszcze się wstrzymała z odstawieniem, wysyp może podobno potrwać nawet 4 tyg. Cera pewnie się oczyszcza.
Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Właśnie o to się rozchodzi, że wszystko wychodzi na wierzch (dosłownie) i powinno się powoli ładnie uspokajać. Ja bym jeszcze używała, właśnie do czterech tygodni jak wyżej zostało napisane. Uszy do góry!
Nie są to moje pierwsze kwasy, rok temu miałam wykonywaną serię kwasem pirogronowym u dermatologa, wtedy miałam dopasowaną przez lekarza całą pielęgnację, wysyp był niewielki, a efekt rewelacyjny! Niestety koszty były bardzo wysokie (160 zł kwas + koszty kremów, żeli...). Po około pół roku gdzieniegdzie zaczęły mi się pojawiać wypryski, trafiłam do innego lekarza, który przepisał mi maści, po których znów nastąpiła katastrofa. Skuszona ofertą promocyjną zdecydowałam się na kwasy u kosmetyczki, miałam serię 3 (glikolowy, pirogronowy), aczkolwiek były one w bardzo niskim stężeniu i nakładane na krótki okres czasu, tak, że nie było zbyt dużych rezultatów. Stąd wpadłam na pomysł, żeby rozpocząć przygodę z kwasami w domu, zaczęłam od tego kremu, stosuję do 4 dni i przeraża mnie ten wysyp, zaczynam się łuszczyć, ale boję się tego, że będzie coraz gorzej i tego, że na mojej i tak już pełnej przebarwień cerze pojawia się nowe...

Myślałam też o toniku AHA/BHA, ale nie chcę przesadzić, a moja obecna pielęgnacja wygląda w ten sposób:

Rano: mycie twarzy Białym Jeleniem (zamierzam zmienić na Aleppo, aczkolwiek obecnie brak mi funduszy...), krem Cethapil, filtr barwiący La Roche Posay i na to makijaż
Wieczorem: demakijaż, mycie twarzy Białym Jeleniem i krem AZELO/BHA

co myślicie, co dodać, zmienić? Z góry dziekuję za porady
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 00:14   #3456
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ostatnio kupiłam powtórnie serum z witaminą C (antyoksydacyjne) i przy robieniu wylałam wszystko Miałam kiepski dzień i wiedziałam by tego nie zaczynać no ale cóż... Teraz skuszę się na wypróbowanie własnoręcznie robionego serum z wit. C ale z BU zamówię chyba tonik PHA, ciekawi mnie jego działanie i wydaje mi się być odpowiedni dla mnie (tak wynika z opisu). Innych kwasów stosować nie mogę a ten to moja nadzieja, że lepszą cerę
A znając życie i tak zamówię więcej z ich strony Myślałam już o czymś przeciwzmarszczkowym ale to musiałoby być coś łagodnego
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 07:19   #3457
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Słuchajcie a ja mam pytanie, bo dziś raniutko nałozyłam to serum na twarz ( po szybkim machnięciu składnikow razem) i czułam sie jakbym miała ulepek na buzi. Jak sie oblizałam to miałam na ustach kwasny smak. Trochę tak cukierkowo. Po 20 min buzia mnie lekko szczypała ale nic sie nie działo. Mimo to nie mogłam na to nałozyc kremu ani nic innego, takze zmyłam. Mi to przypomina taką witaminkę cebion czy juvit w kropelkach. Smak tez kwaśny ale oczywiscie nie słodki
Acha, mam wersję bez silikonow i alkoholu.
Jakie są wasze odczucia? Moze ja coś zle czy za szybko wymieszałam, jesli będę wiedziec to przemieszam to serum jeszcze raz i znow nałozę?
Robiłam niby z instrukcja tylko nieco pospiesznie. Czy macie podobnie jak ja czy inaczej??
Acha, po zmyciu tego "ulepku" buzia jednak sie przesuszyła....a z serum w zasadzie słabo sie wchłaniało, lekko tłustawe z odczuciem zasychajacego proszku. w kazdym razie jakie są wasze odczucia po nałozeniu?
I to serum z BU i to z e-naturalne pozostawiają lekko lepką skórę Nie wyobrażam sobie nałożyć jakikolwiek makijaż na to, nawet stosując filtr. Lepiej chyba na noc, na dzień coś nawilżającego.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 09:24   #3458
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Słuchajcie a ja mam pytanie, bo dziś raniutko nałozyłam to serum na twarz ( po szybkim machnięciu składnikow razem) i czułam sie jakbym miała ulepek na buzi. Jak sie oblizałam to miałam na ustach kwasny smak. Trochę tak cukierkowo. Po 20 min buzia mnie lekko szczypała ale nic sie nie działo. Mimo to nie mogłam na to nałozyc kremu ani nic innego, takze zmyłam. Mi to przypomina taką witaminkę cebion czy juvit w kropelkach. Smak tez kwaśny ale oczywiscie nie słodki
Acha, mam wersję bez silikonow i alkoholu.
Jakie są wasze odczucia? Moze ja coś zle czy za szybko wymieszałam, jesli będę wiedziec to przemieszam to serum jeszcze raz i znow nałozę?
Robiłam niby z instrukcja tylko nieco pospiesznie. Czy macie podobnie jak ja czy inaczej??
Acha, po zmyciu tego "ulepku" buzia jednak sie przesuszyła....a z serum w zasadzie słabo sie wchłaniało, lekko tłustawe z odczuciem zasychajacego proszku. w kazdym razie jakie są wasze odczucia po nałozeniu?
U mnie jest taka sama reakcja wiec uzywam tylko na noc i czuje lakki kwasny posmak jak oblize usta
Ale sera generalnie wymagaja jeszcze kremu bo same w sobie moga byc za malo tresciwe wiec za duzo tego kombinowania od rana jak dla mnie...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:36   #3459
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

U mnie świetnie spisuje się krem na to serum. Wszystko wchłania się błyskawicznie. Wydaje mi się, że to przez zawartość żelu hialuronowego. Samo serum trochę za bardzo napina i lekko wysusza. Ja używam to serum co 2-3 dni.

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2013-03-08 o 09:49
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:46   #3460
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zastanawiam się nad tonikiem do twarzy. Obecnie mam depigmentacyjny z ZSK, jest taki sobie. Coś tam rozjaśnia, ale ja bym chciała też efekt wygładzenia i oczyszczania. Coś możecie polecić?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 09:55   #3461
Yoassa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 19
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cześć dziewczęta!
Stosowałam dłuższy czas serum migdałowe i chwalę. Teraz odstawiłam, robię przerwę od kwasów. Stosuję regularnie filtr 50+, ale tego też powoli chciałabym wyjść na rzecz mniejszego filtru. Czy wiecie, po jakim czasie cera staje się mniej wrażliwa po kwasach? Teraz lecę na słoneczne wakacje i owszem, 50+ będzie grany, ale tez nie chciałabym się stresować i dosmarowywać non stop. Ponoć migdał i słońce aż tak bardzo się wykluczają, ale jednak… 3 tygodnie bez kwasów coś zmienią?
Yoassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 11:30   #3462
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A jaki kremik na to stosujesz? Nawilzajacy czy cos innego?


Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
U mnie świetnie spisuje się krem na to serum. Wszystko wchłania się błyskawicznie. Wydaje mi się, że to przez zawartość żelu hialuronowego. Samo serum trochę za bardzo napina i lekko wysusza. Ja używam to serum co 2-3 dni.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 12:30   #3463
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad tonikiem do twarzy. Obecnie mam depigmentacyjny z ZSK, jest taki sobie. Coś tam rozjaśnia, ale ja bym chciała też efekt wygładzenia i oczyszczania. Coś możecie polecić?
Teraz na okres wiosenny, dla bezpieczeństwa, to chyba tylko PHA. Ale może ktoś jeszcze coś doradzi...

Cytat:
Napisane przez Yoassa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczęta!
Stosowałam dłuższy czas serum migdałowe i chwalę. Teraz odstawiłam, robię przerwę od kwasów. Stosuję regularnie filtr 50+, ale tego też powoli chciałabym wyjść na rzecz mniejszego filtru. Czy wiecie, po jakim czasie cera staje się mniej wrażliwa po kwasach? Teraz lecę na słoneczne wakacje i owszem, 50+ będzie grany, ale tez nie chciałabym się stresować i dosmarowywać non stop. Ponoć migdał i słońce aż tak bardzo się wykluczają, ale jednak… 3 tygodnie bez kwasów coś zmienią?
O ile mnie pamięć nie myli, zdaje się, że po kwasach trzeba odczekać około miesiąca (więc te 3 tyg. będzie ok. ) - tyle ile skóra się regeneruje. Gdzieś na BU jest o tym napisane chyba w FAQ albo w wademekum.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A jaki kremik na to stosujesz? Nawilzajacy czy cos innego?
Aktualnie używam to serum tylko na noc i kładę na nie krem Vichy LiftActiv Retinol HA w wersji noc, z którego, na marginesie, jestem średnio zadowolona. Ten kremik ogólnie ciężko mi się wchłania i rano zawszę wstaję z tłustą warstwą ale jak nałożę na to serum to nie ma nic

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2013-03-08 o 16:36
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 23:37   #3464
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Widze,ze serum migdalowe kroluje I slusznie, bo to takze moj ulubiony kosmetyk z BU. Jako jedyny nie powoduje zadnego wysypu. To,ze po pierwszych aplikacjach piecze to normalne. I z wlasnego doswiadczenia wiem,ze lepiej serum uzywac rzadziej gdzies maksymalnie do 3 razy w tygodniu , wtedy dluzej podziala, bo jednak cera sie udoparnia w miare uplywu czasu.

Ostatnio zrobilam sobie z nim przerwe na 3 tygodnie,zeby troche cera sie uspokoila i odpoczela od kwasow. Ostatnio wrocilam, bo chce zlikwidowac bruntatne plamy po pryszczach ktore sobie wyhodowalam kilka miesicy temu. I jak zwykle cudnie sie spisal. Jak mi poznikaja te plamki to bede mogla smigac totalnie bez podkladu

I Dziewczyny naprawde zwroccie uwage na diete.Im mniej przetworzonych produktow tym lepiej. Ja odkad zdrowiej sie odzywiam to moja cera wyglada o niebo lepiej i zadnymi kosmetykami dotychczas nie zdolalam takiego efektu osiagnac, po drugie zniknely mi pryszcze. Juz nawet jak mam dostac @ to nic mi nie wyskakuje. Tylko zostaly te plamki do zlikwidowania.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 07:49   #3465
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

witam

ja po uzyciu serum migdalowego mam pytanie, moze ktoras z Was sie z tym spotkala..

Serum jest super, moja cera jest taka promienna, zwezone pory i mniej widoczne zaskorniki na nosie...prawie nie zauwazalne..tylko po wpatrzeniu sie z bliska.. skóra sie nie luszczy taka jak myslalam tylko delikatnie miedzy brwiami, nie wiem czemu akurat tam... nie mam tez zadnego wysypu..

Jak ja to stosuje....mocze wacik i przecieram twarz, robie tak 2 - 3 dni razy w tygodniu... nastepnie przecieram twarz hydrolatem i na to zel hialuronowy pomieszany z olejkiem 3 x rose... i wszystko ladnie pieknie tylko jak rano wstane i posmaruje na twarz krem BB Skin 79 różowe opakowanie, to mam wrazenie takiego sciagniecia skory, nie wiem przez co to moze byc.... czy cos z ta pielegnacja nie tak wiecorna czy czegos za duzo czy za malo....czy moze przez ten krem BB... jak myslicie??
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:06   #3466
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
witam

ja po uzyciu serum migdalowego mam pytanie, moze ktoras z Was sie z tym spotkala..

Serum jest super, moja cera jest taka promienna, zwezone pory i mniej widoczne zaskorniki na nosie...prawie nie zauwazalne..tylko po wpatrzeniu sie z bliska.. skóra sie nie luszczy taka jak myslalam tylko delikatnie miedzy brwiami, nie wiem czemu akurat tam... nie mam tez zadnego wysypu..

Jak ja to stosuje....mocze wacik i przecieram twarz, robie tak 2 - 3 dni razy w tygodniu... nastepnie przecieram twarz hydrolatem i na to zel hialuronowy pomieszany z olejkiem 3 x rose... i wszystko ladnie pieknie tylko jak rano wstane i posmaruje na twarz krem BB Skin 79 różowe opakowanie, to mam wrazenie takiego sciagniecia skory, nie wiem przez co to moze byc.... czy cos z ta pielegnacja nie tak wiecorna czy czegos za duzo czy za malo....czy moze przez ten krem BB... jak myslicie??
Nie wiem, ja nigdy nie stosuje kremów BB solo. Zawsze rano zmywam twarz aleppo, nakładam serum (teraz mam śliwka+męczennica+wit C+wit E+ HA) i dopiero BB krem. Jakbym nałożyła sam BB też by mi się pewnie ściągała skóra.
A jak przecierasz twarz hydrolatem to nie zmywasz sobie serum migdałowego? Ono chyba musi się wchłonąć? Ja nakładam serum migdałowe i idę spać czasami po godzinie wrzucę jeszcze serum nawilżające. Ale generalnie staram się nic na migdał nie nakładać.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:27   #3467
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej Dziewczyny, może któraś będzie potrafiła mi pomóc? Zadałam już pytanie w innym wątku, jednak nie otrzymałam odpowiedzi

Czy skład będzie w porzadku pod podkład mineralny?
Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate 5.0%, Cyclopentasiloxane 25.7%, Zinc Oxide 12.0%, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer 6.0%, Titanium Dioxide 0.47% Cyclomethicone, Dimethicone, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methaxcrylate Crosspolymer, Talc, Glycerin, Titanium Dioxide, Methicone, Mica, Polysilicone-9, Peg-12 Dimethicone, Peg-3 Dimethicone, Cetyl-Pg Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Iron Oxides (Ci 73360), Bht, Barium Sulfate, Aluminum Dimyristate
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:16   #3468
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja nigdy nie stosuje kremów BB solo. Zawsze rano zmywam twarz aleppo, nakładam serum (teraz mam śliwka+męczennica+wit C+wit E+ HA) i dopiero BB krem. Jakbym nałożyła sam BB też by mi się pewnie ściągała skóra.
A jak przecierasz twarz hydrolatem to nie zmywasz sobie serum migdałowego? Ono chyba musi się wchłonąć? Ja nakładam serum migdałowe i idę spać czasami po godzinie wrzucę jeszcze serum nawilżające. Ale generalnie staram się nic na migdał nie nakładać.
a widzisz... a ja robilam inaczej, chyba nie zcieralam tego serum bo efekty jako takie widze....ale teraz bede robic tak jak Ty...
a powiedz mi jak nakladasz rano pod krem BB te serum sliwka... to kiedy nakladasz jakis filtr?

W ogole powiem Ci ze pierwszy raz nalozylam solo ten krem BB i naprawde czuje sie malo komfortowo, taka mam sciagnieta twarz i troche jakby piekla...dziwne uczucie w kazdym badz razie...
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:47   #3469
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
a widzisz... a ja robilam inaczej, chyba nie zcieralam tego serum bo efekty jako takie widze....ale teraz bede robic tak jak Ty...
a powiedz mi jak nakladasz rano pod krem BB te serum sliwka... to kiedy nakladasz jakis filtr?

W ogole powiem Ci ze pierwszy raz nalozylam solo ten krem BB i naprawde czuje sie malo komfortowo, taka mam sciagnieta twarz i troche jakby piekla...dziwne uczucie w kazdym badz razie...
Generalnie teraz jeszcze nie nakładam filtra A powinnam już zacząć, tylko zapominam. Zazwyczaj smarowałam się serum, na to filtr (La Roche Posay) i dopiero krem BB. Wiem o co Ci chodzi z tym ściągnięciem. Kiedyś zapomniałam użyć czegoś pod BB i czułam takie skamienienie twarzy, cera była bez życia. Mi niestety trudno dobrać BB gdyż mam ciemną karnacje, więc używam tych bb tylko aby trochę rozświetlić cerę i wyrównać koloryt.

Nie wiem czy Ci dobrze mówię z tym serum migdalowym, ale na stronie BU tak pisało aby posmarować twarz serum i czekać aż się wchłonie, dopiero po ok godzinie nałożyć coś nawilżającego (jeśli jest taka potrzeba).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 10:08   #3470
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Generalnie teraz jeszcze nie nakładam filtra A powinnam już zacząć, tylko zapominam. Zazwyczaj smarowałam się serum, na to filtr (La Roche Posay) i dopiero krem BB. Wiem o co Ci chodzi z tym ściągnięciem. Kiedyś zapomniałam użyć czegoś pod BB i czułam takie skamienienie twarzy, cera była bez życia. Mi niestety trudno dobrać BB gdyż mam ciemną karnacje, więc używam tych bb tylko aby trochę rozświetlić cerę i wyrównać koloryt.

Nie wiem czy Ci dobrze mówię z tym serum migdalowym, ale na stronie BU tak pisało aby posmarować twarz serum i czekać aż się wchłonie, dopiero po ok godzinie nałożyć coś nawilżającego (jeśli jest taka potrzeba).
Wiesz co..... nie wiem czy najpierw jako pierwszego nie powinnas klasc filtra zeby jako pierwszy sie wchlonal i chronil ta skore, bo jak najpierw serum a pozniej filtr to to serum moze jakos utrudniac wchloniencie filtra..
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 22:44   #3471
angeells
Rozeznanie
 
Avatar angeells
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: BERGEN
Wiadomości: 972
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny podczytuje ten wątek od dłuższego czasu, niestety nadal nie wiem na co się zdecydować przy moim pierwszym zamówieniu z BU za dwa tygodnie zjeżdżam do polski na święta i przy okazji chciałam zamówić coś na BU, macie tu większe doświadczenie czy mogły byście mi poradzić co wybrać z BU?

Mam cerę baaardzo tłustą skłonną do wyprysków i przebarwień do tego pory przeolbrzymie mam parę typów ale im dłużej się zastanawiam co wybrać tym jestem głupsza może możecie kochane coś polecić (wiem ze każdy inaczej reaguje na różne kosmetyki ale może ktoś ma podobne problemy do mnie i coś mu pomogło)

Będę baaardzo wdzięczna
__________________
Zapuszczam włosy ^^
17cm(27.12.11)->
19cm(27.01.12)

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:30   #3472
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziekuje za odpowiedzi dot. serum z wit C 15%( flavo C EF 15)
Przegryzało sie w lodowce i po paru dniach zdecydowałam sie go uzyć ponownie. Tym razem nawet nie szczypnęło. Ale nadal lepkie ze zaden krem na to nie wchodzi w rachubę. Na noc tez jakoś nie widzę. Pochodziłam z tym z 2 godziny, nie czułam sciągania skóry i zmyłam. Smarowałam dosć cienką warstwę, nie wchłania sie to jakoś super, nadal ulepek
Czy nakładacie cienka czy grubszą warstwę?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Teraz na okres wiosenny, dla bezpieczeństwa, to chyba tylko PHA. Ale może ktoś jeszcze coś doradzi...


"Aktualnie używam to serum tylko na noc i kładę na nie krem Vichy LiftActiv Retinol HA w wersji noc, z którego, na marginesie, jestem średnio zadowolona. Ten kremik ogólnie ciężko mi się wchłania i rano zawszę wstaję z tłustą warstwą ale jak nałożę na to serum to nie ma nic
Czyli wariant serum na krem? Ale czy wtedy składniki docieraja do skory?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 08:58   #3473
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
Wiesz co..... nie wiem czy najpierw jako pierwszego nie powinnas klasc filtra zeby jako pierwszy sie wchlonal i chronil ta skore, bo jak najpierw serum a pozniej filtr to to serum moze jakos utrudniac wchloniencie filtra..
Możliwe, muszę to wziąć pod uwagę I tak w sumie chyba mam za mały filtr, Anthelios LRP. Muszę chyba trochę się poprawić w tym względzie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 09:05   #3474
wiolettasss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A czy któraś z was miała krem regenerujący na naczynka? Opisywany jest bardzo fajnie i jego zakup kusi tylko boję się że to będzie bubel i to dość kosztowny
wiolettasss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 14:54   #3475
Tinajero
Raczkowanie
 
Avatar Tinajero
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 352
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
Wiesz co..... nie wiem czy najpierw jako pierwszego nie powinnas klasc filtra zeby jako pierwszy sie wchlonal i chronil ta skore, bo jak najpierw serum a pozniej filtr to to serum moze jakos utrudniac wchloniencie filtra..
Wydaje mi się, że to serum ochroni skórę przed chemicznym filtrem. Filtr ma za zadnie tylko chronić przed słońcem. Nie wiem, czy w takiej kombinacji cokolwiek przez ten filtr przeniknie, mam na myśli właściwości serum. Ale może się mylę, sama jestem ciekawa co kładzie się najpierw, logika podpowiada, że kosmetyki pielęgnacyjne.

Edytowane przez Tinajero
Czas edycji: 2013-03-12 o 14:55
Tinajero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 21:18   #3476
Jeey
Przyczajenie
 
Avatar Jeey
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0% (BU)

Ponawiam pytanie.
Czy któraś z was używała olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%? A jeśli tak, to czy było skuteczne? A efekty widoczne po tym czasie co obiecują?
Byłabym wdzięczna za odp.
Jeey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 21:51   #3477
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Serum-olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0% (BU)

Cytat:
Napisane przez Jeey Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie.
Czy któraś z was używała olejek odmładzający RENEW z retinolem 1.0%? A jeśli tak, to czy było skuteczne? A efekty widoczne po tym czasie co obiecują?
Byłabym wdzięczna za odp.
Moja mam używała, ale niesystematycznie i twierdzi, że zmniejszyły się jej przebarwienia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 22:03   #3478
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Tinajero Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to serum ochroni skórę przed chemicznym filtrem. Filtr ma za zadnie tylko chronić przed słońcem. Nie wiem, czy w takiej kombinacji cokolwiek przez ten filtr przeniknie, mam na myśli właściwości serum. Ale może się mylę, sama jestem ciekawa co kładzie się najpierw, logika podpowiada, że kosmetyki pielęgnacyjne.
Mnie również logika podpowiada, że najpierw serum. Pod jakikolwiek krem, nie tylko o filtr się rozchodzi.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 09:06   #3479
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

dziewczyny co wy tutaj wyprawiacie filtr na koncu!
na filtr nie wolno klasc zadnych pudrów/fluidów z talkiem i miką w składzie bo one destabilizują go i filtr nie chroni dostatecznie (wyjątkiem są filtry avene, na nie mozna klasc wszystko)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 09:28   #3480
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A filtry azjatyckie, np. Skin79?

Tzn. ja się z tą nauką nie kłócę, ale używanie pudrów i podkładów pod filtr też mi się wydaje bezcelowo, bo nie widzę opcji jak mam sobie ten filtr nałożyć na kosmetyk kolorowy bez rozmazywania go
Chyba, że albo akwarium, albo rybki. Tylko szkoda, że wtedy większość z nas dostaje ultimatum: ładna albo teraz, albo na starość - bo przecież mało która ma idealną cerę

Swoją drogą, za późno chyba trochę na serum migdałowe, prawda? Miałam je zamówić przy robieniu kolejnego zamówienia z BU, ale okazało się, że olejki i żel HA starczyły mi na dłużej niż przewidywałam
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.