pigułki a uzależnienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-19, 09:31   #1
claoodja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 50
GG do claoodja
Thumbs down

pigułki a uzależnienie


witajcie dziewczyny,
mam problem. od 3 miesiecy zauwazylam cos niepokojacego. otoz mam jakby depresje (nie jestem psychologiem), nerwice czy cos takiego. wszystko mnie wkurza, zyc sie nie chce, mam momenty podczas jazdy samochodem by w cos po prostu przywalic. czemu jeszcze sie to nie stalo - nie wiem. nie chce mi sie nic, jedynie chyba jesc mi sie chce.noi spac. jestem w klasie maturalnej, nauki sporo, ucze sie dobrze. ostatnio mam chwile zwatpienia, bo musze sie uczyc rzeczy ktore mi sie nie przydadza, ale tym sie chyba nie przejmuje. odbija mi i wkurza mnie moj chlopak za jakies duperele, w myslach mam tego zwiazku dosc, a z drugiej strony chce byc szczesliwa. ale w okol siebie widze same zle rzeczy. przemoc, biede i zastanawiam sie jaki to ma wszystko sens. jedynym lekarstwem chyba jest sen, ale nie moglam wczorja zasnac.
zastanawiam sie czy to nei ejst reakcja na tabletki, bo to wszystko co opisalam powyzej dzieje sie gdy robie przerwe w tabletkach. nie mowilam o tym jeszcze lekarzowi. wydaje mi sie ze moze to byc reakcja na to ze po prostu je odstawiam na 7 dni. i zazwyczaj 4 dnia dostaje szalu. wczoraj byl 6 dzien bez tabletki i bylo najgorzej. plakalam non stop. dzis, siodmy... narazie jest lepiej choc nadal mnei wszystko wkurza. to tak jakbym zaczela sie przyzwyczajac. ale jutro znow zaczne je brac i pewnie bede wesola jak skowronek, szczesliwa ze zyje itp itd.
biore Cyprest. w sumie to bralam tylko na tradzik. nie ejstem w ciazy bo okres mam. wszystko w normie. no ale w sumie tradzik mi wraca, gdy nie biore tabletek i dzis jestem wprost obsypana... ;/
co o tym myślicie wizażanki? moze warto byloby przestac je brac. no ale musze to skonsultowac chyba z lekarzem. napiszcie. potrzebuje psychicznego wsparcia.
claoodja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 10:07   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pigułki a uzależnienie

zdecydowanie isc do gina i powiedziec mu o tym ,byc moze zmieni pigulki lub poprpstu pigulki nie sa dla ciebie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 11:44   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: pigułki a uzależnienie

Poczytaj ulotkę, to jak najbardziej może być skutek uboczny.Idź do lekarza: albo zmienisz tabsy, albo tabsy są nie dla ciebie (tak bywa)
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 11:56   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: pigułki a uzależnienie

jak najszybciej skonsultuj to z ginekologiem. moim zdaniem to nie są tabletki dla Ciebie.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:22   #5
claoodja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 50
GG do claoodja
Dot.: pigułki a uzależnienie

hm.. no tak, musze to zrobic. wezme ostatnie opakowanie. tzn juz zaczelam, wiec nie przerwe tego. biore je od listopada i bylo ok... tylko ost cos nie wypala;/ dzieki. przestrzegam przed tym jak cos, a jesli ktoras z Was mioala podobnie niech sie zglosi.
claoodja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:25   #6
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: pigułki a uzależnienie

możesz zmienić przyjmowane tabletki i w trakcie przyjmowania tego blistra, bo po co masz brać coś, co Ci szkodzi? szczególnie że nie chodzi Ci o efekt antykoncepcyjny. najlepiej jak najprędzej to odstawić... leć prędko do gina.
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 08:59   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: pigułki a uzależnienie

Wyraźna burza hormonalna.
Skonsultuj to z ginem, albo hormony Ci nie służą, albo niech spróbuje z innymi.

Na pewno nie jest to ani depresja ani nerwica.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 20:10   #8
claoodja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 50
GG do claoodja
Dot.: pigułki a uzależnienie

to poniekad mnie pocieszylyscie. myslalam ze to cos ze mna nie tak :d dzis jest cvalkiem spoko.
claoodja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.