Ile tabletek z opakowania ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 21:45   #1
$eflincia
Przyczajenie
 
Avatar $eflincia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 13

Ile tabletek z opakowania ?


Hey mam pytanko bo juz zgłupiałam ;/ Zaczełam brać swoje pierwsze tabletki anty tylko że akurat tak mi wypadło ze wziełam tą 1 tabletke drugiego dnia cyklu . Wiec powiedzcie mi czy mam wziać wszystkie 21 tabletek i robić przerwe czy wziąć tylko 20 ? Dziekuje za odpowiedz
$eflincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:49   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ile tabletek z opakowania ?

Brac wszytskie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:49   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Ile tabletek z opakowania ?

Cytat:
Napisane przez $eflincia Pokaż wiadomość
Hey mam pytanko bo juz zgłupiałam ;/ Zaczełam brać swoje pierwsze tabletki anty tylko że akurat tak mi wypadło ze wziełam tą 1 tabletke drugiego dnia cyklu . Wiec powiedzcie mi czy mam wziać wszystkie 21 tabletek i robić przerwe czy wziąć tylko 20 ? Dziekuje za odpowiedz
21 tabletek, przez pierwszy tydzień zabezpieczać się dodatkowo, przeczytać ulotkę
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:30   #4
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Ile tabletek z opakowania ?

Cytat:
Napisane przez $eflincia Pokaż wiadomość
Hey mam pytanko bo juz zgłupiałam ;/ Zaczełam brać swoje pierwsze tabletki anty tylko że akurat tak mi wypadło ze wziełam tą 1 tabletke drugiego dnia cyklu . Wiec powiedzcie mi czy mam wziać wszystkie 21 tabletek i robić przerwe czy wziąć tylko 20 ? Dziekuje za odpowiedz
Nic nie szkodzi. Masz wybrać całe opakowanie czyli 21 tabletek. No i zabezpieczenie będzie dopiero po tygodniu, więc na razie trzeba dodatkowego.
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:01   #5
andziarrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 104
Dot.: Ile tabletek z opakowania ?

Witam

Dziewczyny prosze o pomoc

2 opakowania wstecz. ... Przy pierwszym dniu miesiaczki wzielam tabletki , oczywiscie nie zawsze o tej samej godzinie powinnam brac o 10,15 a czasami bralam o 13,00. Nie zrobilam przerwy w ich braniu, Czyli drugie opakowanie wzielam bez 7 dniowej przerwy. Chcialam ominac okres ale sie nie udalo, mimo wszystko od razu po pierwszym opakowaniu dostalam okres i mialam go przez kolejne 28 dni brania drugiego listka Pozniej 7 dniowa przerwa. oKres sie zakonczyl. I teraz... na 20 stycznia mam op, nie moge miec okresu i zaprzestalam wczoraj zazywanie tabletek 5 przed koncem. Czy moge dostac okres wczesniej czy raczej nic to nie da...

pozdrawiam
andziarrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 17:03   #6
gramolina_m
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 85
Dot.: Ile tabletek z opakowania ?

Cytat:
Napisane przez andziarrr Pokaż wiadomość
Witam

Dziewczyny prosze o pomoc

2 opakowania wstecz. ... Przy pierwszym dniu miesiaczki wzielam tabletki , oczywiscie nie zawsze o tej samej godzinie powinnam brac o 10,15 a czasami bralam o 13,00. Nie zrobilam przerwy w ich braniu, Czyli drugie opakowanie wzielam bez 7 dniowej przerwy. Chcialam ominac okres ale sie nie udalo, mimo wszystko od razu po pierwszym opakowaniu dostalam okres i mialam go przez kolejne 28 dni brania drugiego listka Pozniej 7 dniowa przerwa. oKres sie zakonczyl. I teraz... na 20 stycznia mam op, nie moge miec okresu i zaprzestalam wczoraj zazywanie tabletek 5 przed koncem. Czy moge dostac okres wczesniej czy raczej nic to nie da...

pozdrawiam
Krwawienie powinno wystąpić mniej więcej w tym czasie co w poprzedniej przerwie, ale nie musi, bo troszkę pewnie zamieszałaś w organizmie na co wskazuję te krwawienie przy poprzednim opakowaniu. Czemu bierzesz tabletki jak Ci wygodnie, zamiast zgodnie z ulotką? Ja raz tylko skracałam przerwę, żeby przesunąć dzień okresu, to miałam później plamienia przez 2 kolejne opakowania, a co mówić łączyć i skracać opakowania. Teraz nie przewidzisz jak organizm zareaguje. Ale radziłabym kolejne opakowania brać już wg schematu 21+7
gramolina_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.