wesele wieś miasto - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 16:54   #1
XxXGirLXxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 175

wesele wieś miasto


zastanawia mnie jedno jak wygląda wesele w mieście czy to się czymś różni pod wesela na wsi muzyka jest disco polo czy same nowości? a może jest dj niż jakaś kapela?oczepiny a może i nie ?
XxXGirLXxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 17:52   #2
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: wesele wieś miasto

Wszystko zalezy od charakteru wesela i wizji organizujących i nie ukrywajmy, ze funduszy też
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 00:38   #3
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: wesele wieś miasto

A co to za różnica, czy w mieście, czy na wsi? Wszystko jest tak samo - a konkretne rzeczy to młodzi sobie sami ustalają. Co tu może być innego, jak teraz wszystko odbywa się w lokalach, albo jakichś remizach strażackich. Ktoś woli zespół - bierze zespół do grania, ktoś woli DJ - bierze DJ. To samo z oczepinami. U mnie np nie będzie żadnego, durnego zbierania na wózek - jak małpki w cyrku wyłudzające kasę od gości. Goście dadzą prezent, czy też kopertę na początku i tyle. To samo z oczepinami - będziemy mieli rzucanie (jeszcze nie wiem czym) ze 2 konkursy dla gości i starczy. Zawsze na oczepinach ludzie się nudzą - jak są zbyt długo - bawi się tylko parę osób. Ja sama tego nie lubię. Takie błaznowanie - zwłaszcza po wypiciu, to co niektórzy nie wiedzą co robią...
Wszystko jest tak samo, oczywiście zależy też dużo od regionu w jakim się mieszka.

Pozdrawiam!!!
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 09:36   #4
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: wesele wieś miasto

Ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy, bo jeżeli chodzi o muzykę, jedzenie to przecież kwestia co chcą Państwo Młodzi.
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:23   #5
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: wesele wieś miasto

Z tego, co ja zauważyłam, to wesela na wsi mogą być bardziej huczne niż te w mieście, bo bardziej młodych stać (jakaś salka może być po znajomości), znajome mam czy cioć i babć mogą pomóc w przygotowaniu jedzenia. A w mieście to niestety, restauracje czy domy weselne to bardziej na granicach miasta) są strasznie pazerne i nastawione na zyski, nie na zadowolenie klienta.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 00:06   #6
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Z tego, co ja zauważyłam, to wesela na wsi mogą być bardziej huczne niż te w mieście, bo bardziej młodych stać (jakaś salka może być po znajomości), znajome mam czy cioć i babć mogą pomóc w przygotowaniu jedzenia. A w mieście to niestety, restauracje czy domy weselne to bardziej na granicach miasta) są strasznie pazerne i nastawione na zyski, nie na zadowolenie klienta.
Nie zgadzam się z Tobą. Teraz bardzo rzadko komu chce się babrać przy jedzeniu - wynajmuje się cały lokal z obsługą, albo remizę + kucharki i samemu nie robi się jedzenia (niezależnie gdzie to się odbywa). Bynajmniej tak jest tutaj gdzie ja mieszkam, a mieszkam w centrum Polski.
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 08:19   #7
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: wesele wieś miasto

Ja też nie widzę różnicy. Sama teraz mieszkam na wsi, wcześniej mieszkałam w mieście.
My będziemy mieli DJ, nie będzie oczepin i innych zabaw. Za to będą różne inne atrakcje dla gości.
Co do robienia wesela w remizie strażackiej, to tu gdzie mieszkam, większość młodych wybiera firmę cateringową.
To nie jest tak, że na wiejskim weselu puszcza się disco polo, goście chleją wódę na umór i robią zadymę, organizuje się same niesmaczne zabawy.
Wesele na wsi nie przypomina tego z filmów (np. "Wesele")
__________________


Edytowane przez kitek_fm
Czas edycji: 2009-05-25 o 08:50
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 17:29   #8
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z Tobą. Teraz bardzo rzadko komu chce się babrać przy jedzeniu - wynajmuje się cały lokal z obsługą, albo remizę + kucharki i samemu nie robi się jedzenia (niezależnie gdzie to się odbywa). Bynajmniej tak jest tutaj gdzie ja mieszkam, a mieszkam w centrum Polski.
A jakie ma znaczenie, że mieszkasz w centrum Polski?
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 17:47   #9
gosica502
Wtajemniczenie
 
Avatar gosica502
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 545
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez kocurazab Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z Tobą. Teraz bardzo rzadko komu chce się babrać przy jedzeniu - wynajmuje się cały lokal z obsługą, albo remizę + kucharki i samemu nie robi się jedzenia (niezależnie gdzie to się odbywa). Bynajmniej tak jest tutaj gdzie ja mieszkam, a mieszkam w centrum Polski.
W sumie racja... Chyba że ktoś ma niepracujących członków rodziny którzy będą w stanie przyjśc pomagać.. Tak że ostatnimi czasy przeważa albo zamawianie firmy kateringowej albo kucharza z pomocami..


Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A jakie ma znaczenie, że mieszkasz w centrum Polski?
Bo w różnych rejonach Polski są różne zwyczaje i ogólnie różnie bywa
gosica502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 09:21   #10
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: wesele wieś miasto

a ja zauwazylam rozniece mniedzy miejskim a wiejskim weselem. w miescie czesto pomija sie tzw. porwania panny mlodej czy omija sie czesc zabaw. bylam na kilku weselach i na zadnym nie zbierali na czepek czy wozek itp. a na wiejskich czesto tak jest.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 09:43   #11
kate0109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 426
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
a ja zauwazylam rozniece mniedzy miejskim a wiejskim weselem. w miescie czesto pomija sie tzw. porwania panny mlodej czy omija sie czesc zabaw. bylam na kilku weselach i na zadnym nie zbierali na czepek czy wozek itp. a na wiejskich czesto tak jest.
akurat zbieranie na wózek to nie jest jakas tradycja na wsi tylko ogólna weselna , jesli panstwo mlodzi sobie nie zycza to tego nie bedzie a jak chca to bedzie, i nie ma reguly na to ze na wsi to sie zbiera na wozek a w miescie to juz nie a porwania panny młodej to chyba jest charakterystyczne dla jakiegos regionu, u mnie czegos takiego nie ma, no przynajmniej nie spotkalam sie z takim czyms a bylam na wielu weselach w swoim regionie. Moim zdaniem wesele na wsi nie rozni sie niczym od wesela w miescie, no chyba ze tak jak mowie sa jakies charakterystyczne tradycje nalezace do danego regionu
kate0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 13:22   #12
kocurazab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 214
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
A jakie ma znaczenie, że mieszkasz w centrum Polski?
Ano ma znaczenie. W każdym regionie Polski masz różne zwyczaje - w zależności gdzie mieszkasz - np na Śląsku normalną rzeczą jest, że śluby są bardzo wcześnie, np o 11 godz. Potem zabawa, po północy trochę ludzie się prześpią i od rana w niedzielę znowu zabawa. W niektórych regionach masz tłuczenie butelek przed ślubem, przed domem młodej. Więcej nie będę przytaczała przykładów

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
a ja zauwazylam rozniece mniedzy miejskim a wiejskim weselem. w miescie czesto pomija sie tzw. porwania panny mlodej czy omija sie czesc zabaw. bylam na kilku weselach i na zadnym nie zbierali na czepek czy wozek itp. a na wiejskich czesto tak jest.
Zbieranie na wózek, czy też tzw porwanie młodej, to typowa weselna atrakcja (bynajmniej w moich okolicach ), którą nie każdy w obecnych czasach robi. I nie ma tu znaczenia, czy jest to w mieście, czy na wsi. Np kiedyś byłam na weselu w mieście i porwali młodą - na drugą ulicę niż był lokal

Sporo lokali znajduje się na wsi - robią tam wesela ludzie z miasta i ze wsi i jak to określić - wiejskie, czy miejskie wesele?

Edytowane przez kocurazab
Czas edycji: 2009-05-26 o 13:24
kocurazab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:10   #13
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: wesele wieś miasto

pisze tylko ze swojego doswiadczenia bo na weselach u mnie w miescie nie ma zbierania na wozek itp. a jak bylam niedawno u kumpeli na weselu 70km. od mojego miasta to takie zabawy juz byly.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 14:16   #14
rudaaniaaniaruda
Przyczajenie
 
Avatar rudaaniaaniaruda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 6
Dot.: wesele wieś miasto

A ja chciałabym się dowiedzieć jakie są zwyczaje w Łodzi.
Po raz pierwszy będę na "miejskim" weselu i nie wiem czego mogę się spodziewać. Jak już wcześniej było pisane wszystko zależy od Państwa Młodych...tak, to jest racja...ale wiele rzeczy wpływa na zabawę z zew. (zwyczaje, tradycje).
Najbardziej interesuje mnie muzyka, czy przeważnie jest to jakiś jeden pan, który gra na organkach i śpiewa z playbacku czy może orkiestra?

Na wsiach raczej nie ma opcji żeby muzyka grała nie na żywo...w miastach podobno tak się zdarza najczęściej.
__________________
Ruda
rudaaniaaniaruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 09:26   #15
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: wesele wieś miasto

Cytat:
Napisane przez rudaaniaaniaruda Pokaż wiadomość

Na wsiach raczej nie ma opcji żeby muzyka grała nie na żywo...w miastach podobno tak się zdarza najczęściej.

My mamy wesele na wsi i mamy DJ'a
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 20:12   #16
rudaaniaaniaruda
Przyczajenie
 
Avatar rudaaniaaniaruda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 6
Dot.: wesele wieś miasto

Pewnie tak też się zdarza, ale sądzę jednak, że przeważają wesela z orkiestrą. Przynajmniej w województwie małopolskim.
__________________
Ruda
rudaaniaaniaruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.