Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 14:04   #1
princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14

Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?


Witam serdecznie,
postanowiłam napisać, licząc na radę zarówno koleżanek Wizażanek, jak i doświadczonego fryzjera. Od długiego czasu farbują włosy (zawsze i tylko u fryzjera) na platynowy blond. Jakiś czas temu, mój fryzjer nie mógł mnie przyjąć i farbę położyła jego współpracownica.
Podejrzewam że coś sknociła, bo nie dość, że włosy się lekko spaliły- sterczące włosy na czubku głowy i na skroniach, to jeszcze pojawiły się w niektórych miejscach żółte włosy.
Poszłam do fryzjera za jakiś czas i to co mnie tam spotkało, jest jednym z najgorszych fryzjerskich koszmarów jakie można sobie wyobrazić. Cokolwiek nie położono mi na włosy- ampułka regenerująca, coś co miało nadać platynowy odcień, ale farbą nie było sprawiało że całe moje włosy stawały się coraz bardziej żółte i żółto- pomarańczowe. Zupełnie nie wiadomo dlaczego. Po jakimś czasie, kiedy poszłam pofarbować odrosty- pofarbowały się tak jak powinny- na platynę. Teraz, po półtora miesiąca, całość jest taka żółto pomarańczowa (mimo stosowanie szamponu Loreal Platinium i dodawania do odżywki- Kerasilk Ultra Rich kropli płukanki).
Czy to co dzieje się z moimi włosami może mieć związek z tym, że przez jakiś czas miałam w domu zażelazioną wodę? czy jest taka możliwość, ze włosy "wchłonęły" to żelazo z wody i ono osadziło się w nich- i stąd taki zółto-pomarańczowy odcień? Czy można się tego jakoś pozbyć? Jak widać, ani płukanka, ani szampon nie dają rady.
Będę wielce zobowiązana za fachową pomoc
princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:14   #2
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?

A próbowałaś płukanki SREBRZYK?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 15:50   #3
princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14
Dot.: Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Tą, która ja mam wyprodukowała Celia.
Bardziej niż to,czego użyć aby zlikwidować ten odcień, interesuje mnie czy faktycznie może to mieć związek z zażelazioną woda. Siedzieliśmy z moim fryzjerem długo, długo, analizując wszystko co mogło wpłynać na taka drastyczną zmianę koloru włosów (od kosmetyków, przez różne leki, tabletki itp) i naprawdę nic nie zmieniałam w swoim życiu hehe więc przyszła mi do głowy ta woda- że to żelazo mogło zostać zmagazynowane we włosach. Innego rozwiązania trudno mi się dopatrzeć :0
princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 10:17   #4
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?

Kiedyś wyczytałam gdzieś że włosy żółcieją właśnie przez metale w wodzie ale teraz nie moge znaleść konkretnych informacji


https://polki.pl/uroda_wlosy_galeria...r_01_page_no=1

Tutaj znalazłam tylko wzmiankę ze faktycznie występuje takie zjawisko

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2009-09-03 o 10:19
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 15:12   #5
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Dot.: Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?

Witam, myślę że coś z tą wodą musiało mieć wpływ. Lub włos jest już zniszczony i farba nie daje takiego koloru jak trzeba. Ja miałam inna sytuację: aktualnie wracam do swoich naturalnych z jasnego blądu i aby nie było widać odrostów robiłam sobie włośnie płukanke celli srebrną co mycie. Miałam ładne mysie włosy a odrost nie widoczny. I pewnego dnia po płukance tej samej włosy wyszły mi różowe, takie sprane majtkowo różowe. Noi nikt mi nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego. Być może także od wody. Od tego czasu nie stosuję płukanki ani nic podobnego a włosy już są prawie prawie naturalne
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 19:52   #6
princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 14
Dot.: Była platyna , jest żółto pomarańczowo- żażelaziona woda?

ojej....mi sie tez czasami po tej plukance robia rozowawe...chyba czas wrzucic ja do smieci.
wlosy wlasnie (o dziwo) mam w znakomitej kondycji- nie ukrywam ze sporo inwestuje w pielegnacje.
wciaz chodzi mi po glowie ta woda... na szczescie juz jest czysta-nastepna wizyta u fryzjera niebawem- zobaczymy bardzo dziekuje dziewczyny
princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.