Konieczna operacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-27, 13:06   #1
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17

Konieczna operacja?


Witam,proszę o pomoc w interpretacji wyników .Zmiana diety tutaj coś pomoże czy tylko operacja i wycięcie tarczycy?Guzki mogą same zanikać?
tsh-0,665, ft3-3,10 ft4-1,02 anty tpo-0,31 anty tg-111,88
Usg
Gruczoł tarczowy położony typowo,płat prawy niejednorodny o prawidłowej echogeniczności o wymiarach 12***15***45.W części środkowej przyśrodkowo zmiana izoechogenna 5***3***6mm,nieco niżej centralnie zlokalizowana i sięgająca do płata dolnego zmiana lito-torbielowata o wym.10***8***13mm.W dolnym biegunie sięgająca do prawej strony cieśni zmiana lito-torbielowata o wym.10***8***12mm
Płat lewy jednorodny o prawidłowej echogeniczności o wym .23***24***48mm.Cały płat zajęty przez dużą zmianę lito-torbielowatą sięgającą do górnej i środkowej cieśni o mocno niejednorodnej echgeniczności z mikrozwapnieniami o wym.31***23***41mm.Zmiana zniekształca obraz płata oraz odkształca tchawicę po stronie lewej.Cieśń do 6mm.W cieśni w części górnej po stronie prawej zmiana lito-torbielowata o wym 8***4***mm w części dolnej po stronie lewej podobna zmiana o wym.12***9***10mm.Objętoś ć tarczycy 18ml.Przepływ naczyniowy wzmożony.Węzły chłonne szyjne liczne do 2 cm długości o prawidłowej echostrukturze i unaczynieniu.Wn wole wieloguzkowe
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:30   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Konieczna operacja?

Guzki moga zanikac w skutek zazywania hormonow. Najlepiej idz do dobrego endokrynologa.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 07:52   #3
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Konieczna operacja?

Byłam u endokrynologa w poniedziałek i mam duże wątpliwości.Lekarka stwierdziła,że wyniki krwi są okey a wynik usg bez cech złosliwości na wszelki wypadek mam zrobić biopsję i tu się zgadzam.Zrobię dla swojego spokoju.Ogólnie jest stwierdzony stan zapalny tarczycy.Jednak dalsza opinia trochę mnie zaskoczyła.Pani doktor stwierdziła,że bez względu na wynik biopsji operacja jest jedynym rozwiązaniem.Powinnam ją wykonać w ciągu pół roku,nie widzi wskazań do leczenia tabletkami,nie mam też potrzeby stosowania specjalnych diet.Zastanawiam się nad konsultacją u innego lekarza czy słusznie?
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 08:06   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Konieczna operacja?

Cytat:
Napisane przez karolina1820 Pokaż wiadomość
Byłam u endokrynologa w poniedziałek i mam duże wątpliwości.Lekarka stwierdziła,że wyniki krwi są okey a wynik usg bez cech złosliwości na wszelki wypadek mam zrobić biopsję i tu się zgadzam.Zrobię dla swojego spokoju.Ogólnie jest stwierdzony stan zapalny tarczycy.Jednak dalsza opinia trochę mnie zaskoczyła.Pani doktor stwierdziła,że bez względu na wynik biopsji operacja jest jedynym rozwiązaniem.Powinnam ją wykonać w ciągu pół roku,nie widzi wskazań do leczenia tabletkami,nie mam też potrzeby stosowania specjalnych diet.Zastanawiam się nad konsultacją u innego lekarza czy słusznie?
Idz do innego lekarza. Sa lekarze, ktorzy od razu "operacja, operacja" a sa tacy, ktorzy najpierw daja leki. Idz do innego. Operacja to powinna byc ostatecznosc. Zrob biopsje, by wiedziec, ze nie ma nowotworu i idz do innego lekarza.

Stan zapalny tarczycy czyli po prostu hashimoto . Z dieta mozesz probowac, jesli tylko masz ochote.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:43   #5
Automnale
Raczkowanie
 
Avatar Automnale
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 37
Dot.: Konieczna operacja?

Każda zmiana w USG wymaga wykonania biopsji, musisz to koniecznie zrobić. I znajdź dobrego endokrynologa, bo wyniki biopsji muszą być dobrze zinterpretowane.
Niektóre schorzenia tarczycy leczone są farmakologicznie, inne radiojodem, a inne zabiegiem usunięcia tarczycy. Wszystko zależy od wyników USG i biopsji, dodatkowo krwi, a przede wszystkim doświadczenia i wiedzy specjalisty. Póki co się nie denerwuj, zapisz się jak najszybciej na biopsję (bo czasami trzeba na nią trochę czekać) i szukaj dobrego endokrynologa
__________________
Automnale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 08:08   #6
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Konieczna operacja?

Szukam i specjalisty do wykonania biopsji jak i dobrego endokrynologa ale mam problem.Na biopsję są długie terminy a do endokrynologa nie mam pojęcia jakiego.Może ktoś ma jakieś namiary na dobrych specjalistów najlepiej z okolic dolnegośląska.Wszystko robię prywatnie.Nie mam też pojęcia co robić z dietą czy naprawdę nie muszę nic zmieniać?
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 09:39   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Konieczna operacja?

Cytat:
Napisane przez karolina1820 Pokaż wiadomość
Szukam i specjalisty do wykonania biopsji jak i dobrego endokrynologa ale mam problem.Na biopsję są długie terminy a do endokrynologa nie mam pojęcia jakiego.Może ktoś ma jakieś namiary na dobrych specjalistów najlepiej z okolic dolnegośląska.Wszystko robię prywatnie.Nie mam też pojęcia co robić z dietą czy naprawdę nie muszę nic zmieniać?
Ja moge polecic endokrynologa mojej mamy przyjmujacego w Legnicy i w Lubinie. Niestety, nie wiem, czy przyjmuje prywatnie czy NFZ. Jesli bedziesz zainteresowana, to daj znac. Skorzystaj tez z portalu znany lekarz i wybierz jednego z popularniejszych w Twojej okolicy .

Co do diety... To Twoja indywidualna decyzja. Zmiana diety to nie mus. Tarczyce lekarze lecza w inny sposob. Jesli chcesz przejsc na odpowiednia diete, to to zrob. W internecie masz mnostwo informacji na ten temat . Moja mama ma/miala guzki, diety nie stosuje, guzki zanikly badz sie nie powiekszaja, wiec na razie tylko leczy sie farmakologicznie i obserwuje sytuacje.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-30, 09:43   #8
karolina1820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 17
Dot.: Konieczna operacja?

Właśnie odebrałam wynik z :wapń 10,20 przy normie 10,20 oraz kalcytonina 2 przy normie 5 co to oznacza?
Przyjmę każdą propozycję jeśli chodzi o lekarza.Przeglądałam portal znany lekarz ale ci najbardziej popularni nie mają wolnych terminów,na biopsję jestem zapisana ale na liście rezerwowej też szukam jeszcze kogoś kto wykonałby to w miarę szybko.
karolina1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 10:33   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Konieczna operacja?

Napisz na watku "niedoczynnosc tarczycy - watek zbiorowy". Tam dziewczyny moze odpisza Ci na pytanie o wyniki, bo ja sie nie znam.

Co to znaczy, ze lekarze nie maja wolnych terminow? Do tych najlepszych niestety trzeba czekac - czy to prywatnie, czy nfz. Jak umowisz sie juz dzis, to bedziesz coraz blizej wizyty.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-30 11:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.