Zabawka dla maluszka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-06, 17:37   #1
miki_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1

Zabawka dla maluszka


Witam wszystkie mamy i nie tylko Wkrótce przyjdzie na świat moje maleństwo i zawczasu chciałabym przygotować dla niego kącik zabawek W moim obecnym stanie nie chcę zbyt daleko podróżować, dlatego szukam jakiegoś dobrego sklepu na Ochocie, ze sporym wyborem i miłą obsługą Macie jakieś propozycje? Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam!
miki_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 19:21   #2
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Zabawka dla maluszka

Najlepszą "zabawką" dla tak małego dziecka jest wielka czarna kropka na białej kartce papieru, po ukończeniu ok. tygodnia życia dziecko zacznie ją widzieć. Następnym krokiem może być czerwona kropka, a potem żółta lub czerwono żółta A na dalsze etapy, gdzieś od 3 miesiąca polecam karuzelę nad łóżeczko i jakieś grzechotki/gryzaczki (moja mała od ok. 4 miesiąca już umiała utrzymać je w rączce).
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 19:46   #3
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Zabawka dla maluszka

tak, od około miesiąca karuzela na łóżeczko i leżaczek-bujaczek,
mój nie interesował się szczególnie moimi wypocinami malarskimi, mimo że były to właśnie oczywistości w stylu tej kropy

z Ochoty kojarzę świat dziecka przy placu zawiszy/jupiterze, cenowo bez rewelacji, lepiej przez net zamawiaj
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:44   #4
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zabawka dla maluszka

potrzebujesz tylko maty z wiszącym pałąkiem i koniecznie karuzelki od urodzenia. ja kupiłam matę tropikalna wyspa tiny love 110x140 cm, więc mega duża a karuzelkę różową też chyba tiny love. oni mają najlepsze produkty. te wszystkie maskotki, gryzaczki to mało przydatne są w pierwszym półroczu. a jak dziecko położysz na macie, to nie dość, że ćwiczy brzuch, potem turlanie, to jeszcze ciągnie wiszące zabawki - zazwyczaj interaktywne. fajna jest też hula kula vtech od 6 m-ca, sama gra, kręci się, można naciskać guziki, ma tasiemki, i kolorowe światełka - ponoć dobra do raczkowania, moja jeszcze nie raczkuje, tylko się turla.
jak chcesz coś do gryzienia, to hitem jest żyrafka Sophie, nie wiadomo o co z nią chodzi, ale dzieci ją uwielbiają /oprócz mojej/, chociaż ta żyrafka 60 zł kosztuje.

wszystko kupisz na allegro, a matę o 100 zł taniej, bo w sklepie 350 zł, a w necie 250 zł. także nie musisz się wcale nigdzie ruszać. kup karuzelkę z muzyką klasyczną, dzieci ją uwielbiają i łatwo przy niej zasypiają.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 17:33   #5
nataliawrzos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 55
Dot.: Zabawka dla maluszka

Dla malucha moim zdaniem najlepsze są:
1) mata edukacyjna od 1 miesiąca do około 5-6mc, moja była firmy Canpol
2) leżaczek bujaczek od 1 dnia do około 9 mc - w wersji huśtawka, lub typowo leżaczkowej - ja miałam Bright Starts i gorąco polecam, bo doskonała!
3) karuzela na łóżeczko, najlepiej kręcąca sie i z melodiami - tym raem FisherPice do ok 5 mc
4) pozytywki - przez cały rok
5) przytulanka z bijącym serduszkiem od 1 dnia przez cały rok - świetne bo ułatwia usypianie ja miałam firmy Sterntaler, około 100pln na allegro.
6) zabawka przyczepiana do fotelika samochodowego, najlepiej z szeleszczącymi uszkami, piszcząca, grzechocząca - posłuży przez cały pierwszy rok moja była firmy lamaze
7) koniecznie grzechotka - ja miałam kilka, im prostsza tym lepsza.

Generalnie Lamaze robi świetne zabawki educkacyjne - byłam przeogromnie zadowolona. Później fajne są kostki i stoliki edukacyjne.
__________________
szczęśliwa mama 10 miesięczniaczka
nataliawrzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:42   #6
valentine37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Zabawka dla maluszka

Hej, ja niedawno kupowałam zabawki dla niemowlaka w Kleksie, na Radarowej, bardzo duży wybór cenowo też w miarę ok. Można też u nich [rzez internet kupować chyba. Pozdrawiam
valentine37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.