pralka wirnikowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-15, 16:37   #1
Tahir
Przyczajenie
 
Avatar Tahir
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Question

pralka wirnikowa


Cześć
potrzebuję porady, najlepiej od osób, które takiej pralki używają. Tak się złożyło, że muszę zorganizować sobie pralkę gdzieś na rok w przybliżeniu a i budżet skromny bo 300 maksymalnie. Na allegro znalazłam takie cudo jak pralka wirnikowa, domyślam się, że ma pewnie coś wspólnego z franią ale ja nie to pokolenie i zawsze używałam automatu, stąd moje pytanie.
Jaka jest różnica w robieniu prania taką wirnikową (niestety na aukcjach raczej niewiele o tym piszą), wiem tyle, że chyba wodę trzeba samemu wymieniać, tak? no i czy bardzo jest to uciążliwe??
z góry dziękuje za odpowiedzi
__________________
Ale - dodał mistrz - słowa nie są rzeczą decydującą. To co najważniejsze między ludźmi, dzieje się, zanim zaczną mówić
Tahir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 18:48   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: pralka wirnikowa

A może lepiej poszukać pralki automatycznej używanej? Za 300 zł można już pewnie jakiś automat kupić, o zobacz np. tą: http://allegro.pl/pralka-automatyczn...535026887.html
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:37   #3
Tahir
Przyczajenie
 
Avatar Tahir
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Dot.: pralka wirnikowa

myślałam o tym na początku, ale problem w tym, że ludzie często pozbywają się takich sprzętów jak coś zaczyna się psuć i trochę się boję, że po kilku praniach będzie do naprawy, a gwarancji nikt mi na nią nie da :/
__________________
Ale - dodał mistrz - słowa nie są rzeczą decydującą. To co najważniejsze między ludźmi, dzieje się, zanim zaczną mówić
Tahir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:01   #4
Tahir
Przyczajenie
 
Avatar Tahir
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Dot.: pralka wirnikowa

naprawdę nikt takiej nie używa?
__________________
Ale - dodał mistrz - słowa nie są rzeczą decydującą. To co najważniejsze między ludźmi, dzieje się, zanim zaczną mówić
Tahir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:47   #5
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: pralka wirnikowa

ja już teraz nie używam, ale jeszcze parę lat temu mieliśmy w domu tylko "franie". Powiem Ci tak, pranie w automacie a we frani to niebo a ziemia! U nas wyglądało to tak: nalewanie wody do frani, frania se pierze, wyciąga się mokre rzeczy i wyciska nad pralką żeby nie pochlapać całej łazienki i wrzuca do wanny z czystą wodą. Tam płuczesz pranie ręcznie, wyciskasz jeszcze raz i na sznur. Po skończonym praniu i tak trzeba było całą łazienkę jeszcze wycierać. Tak to wyglądało u nas, podziwiam moją mamę że dała radę chyba ze 30 lat we frani prać. Czy to jest to samo co pralka wirnikowa to nie jestem pewna ale raczej tak ;p
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 10:16   #6
Nastka901
Przyczajenie
 
Avatar Nastka901
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 14
Dot.: pralka wirnikowa

Ja też bym obstawiała jednak automat- nikt nie przekona mnie do pralek franiopodobnych. Proponuję kupić raczej jakąś używaną (ale np. na zasadzie takiej, że płacisz dopiero po próbnym praniu). Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z pralkami LG- wszyscy w rodzinie ich używamy (jak coś, to masz linka: http://www.niezawodnepralki.pl/pralki-superoszczedne/ ). Może spróbuj wyhaczyć jakąś w tym typie wśród ogłoszeń lokalnych? Te pralki naprawdę służą latami. Daj znać, jak poszło .
__________________
Some opportunities come only once. Seize them!
Nastka901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:51   #7
pepepiotr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: pralka wirnikowa

Używanej nie polecam. Mało kto sprzedaje dobrą pralkę automatyczną . Zwykle coś jej się dzieje i może się okazać że za tydzień twoja inwestycja wyląduje na złomie. Tu jest ciekawa strona o tych pralkach . www.pralkiwirnikowe.com.pl
pepepiotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-14 20:51:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.