tabletka 72h po. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-03, 18:04   #31
anonimka321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 74
Dot.: tabletka 72h po.

Różni lekarze mają różne zdanie na ten temat.

Edytowane przez anonimka321
Czas edycji: 2014-10-03 o 18:24
anonimka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 21:47   #32
anna881
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 7
Dot.: tabletka 72h po.

Oj o

Edytowane przez anna881
Czas edycji: 2014-10-05 o 11:47
anna881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 22:01   #33
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: tabletka 72h po.

Jak najbardziej może dojść do zapłodnienia podczas okresu.
Mi (przy moich cyklach - statystyki z kilku lat) wg "NPR-owych zasad" wychodziło, że niepłodne dni kończyły mi się 5dc.
Jakbym miała 6 dni okresu, to ostatni z nich były już płodny.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 01:27   #34
anonimka321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 74
Dot.: tabletka 72h po.

Cytat:
Napisane przez anna881 Pokaż wiadomość
Oj oj oj ludzie ja tylko się zapytałam czy w czasie okresu może dojść do zapłodnienia. Tak naprawdę to nie wiadomo czy wogóle by była ciążą. A to jest tabletka legalna a zresztą to nie jest tabletka do usuwania ciąży.boże przecież noego chciałam wziąć tabletki poronnej bgdy bym wiedziala że jestem w ciazy.
Rozmawialysmy o kwestii dzialania srodkow juz po poczeciu, a zaplodniona komorka jajowa jest juz nowym zyciem. Wiec poruszona tu byla kwestia dzialania wczesnoporonnego. A mechanizm niedopuszczenia do zagniezdzenia poczetej istoty wystepuje m.in. w tych tabletkach. Ale wiekszosc kwestii zostala poruszona juz wyzej w dyskusji. Pozdrawiam

Edytowane przez anonimka321
Czas edycji: 2014-10-05 o 14:44
anonimka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 17:53   #35
noname8877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: tabletka 72h po.

Miałam styczność z tą tabletką 3 razy w życiu. Jeśli faktycznie antykoncepcja zawiodła albo po prostu jej nie było. Nie popieram do końca jej stosowania, ale w awaryjnych wypadkach jest opcją żeby spróbować zapobiec niechcianej ciąży. Pierwszy raz miałam z nią do czynienia w wieku 18 lat. Zero skutków ubocznych, poza plamieniem z racji jej zażycia, później normalnie okres. Za drugim razem to samo. Teraz jestem po 3 tabletce, po kilku latach od wzięcia poprzednich i zadziałała ona całkiem inaczej jak wcześniej. Bóle brzucha, podbrzusza- 2 dni po wzięciu tabletki, łamanie w kościach, ból krzyży i co dziwne- brak plamienia po jej zastosowaniu, co wprawiło mnie w lekki stres, bo zawsze do kilku dni ono występowało. Teraz było inaczej. Okres dostałam dzisiaj, w normalnym terminie, po 2 tygodniach od wzięcia tabletki, obyło się bez plamień między okresami. Tabletkę zwięłam w 66 godzinie, dlatego też byłam zestresowana, jednak działanie jak w nazwie 'do 72h'. Na każdego tabletka działa inaczej. Widzę sama po sobie. Każde jej przyjęcie objawia się innymi objawami. Czasem skutki uboczne są nasilone, czasem ich nie ma. Może zalezy to też od wieku, nie wiem. Uważam, że to dobra opcja dla osób, które nie są gotowe na dziecko. Każdemu może zdarzyć się 'wpadka', aczkolwiek lepiej uważać i porządnie się zabezpieczać.
noname8877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-17 18:53:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.