ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 23:01   #601
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
Jeśli jest DJ to musi zapłacić za rozpowszechnianie muzyki publicznie - ja miałam taki zapis w umowie.
Nie wiem jak jest z zespołami które wykonują utwory innych artystów.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Warto spytać co z pozostałym jedzeniem? czy można np zabrać do domu zimną płytę?
Do której goście mogą bawić się na sali i czy jest opcja przedłużenia zabawy
czy w cenę wliczony jest szampan dla gości?
i np chleb którym witają na sali rodzice?
ilość miejsc parkingowych?
czy jest palarnia?
Jesteś genialna! Dzięki
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 09:17   #602
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 214
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Za to u nas pojawiły się inne problemy z rodziną - niektórzy w rozmowach z nami nie kryją, że chcieliby abyśmy zapewnili im dojazd na nasz ślub i wesele... A gdy TŻ przekazał, że zapewniamy nocleg dla takich jak oni, czyli dojeżdżających z daleka, to oni stwierdzili, że nie wiedzą jak dojadą, więc najwyżej tylko ich córki przyjadą . A jest to siostra mojej przyszłej teściowej... Jak to usłyszałam to się załamałam.
Nie wiem, co odpowiedziałabym takim gościom. Jak to przeczytałam to na usta cisnęły mi się tylko negatywne określenia. Co za tupet?

Do tej pory byłam tylko ja jednym weselu, gdzie zapewniony miałam nocleg (było to kilkaset km od mojego domu, wesele było dwudniowe). Za to płacili młodzi, chociaż chcieliśmy sami zapłacić. Z ich strony przecież wystarczyłoby wskazanie, podpowiedzenie, gdzie będzie można w okolicy wynająć taki pokój.

Przecież tyle par robi wesela w hotelach. Można wynegocjować mniejsze stawki za nocleg i przy zapraszaniu zasugerować gościom, że będą mogli wynająć sobie pokój o nie będą musieli wracać od razu do domu. Na pewno nie należy wymagać, aby to młodzi za to jeszcze płacili...

A co do dojazdu to do tej pory spotkałam się tylko raz z tym, że to młodzi organizowali- rodzina młodego mieszkała 150km od młodej. Wszyscy zebrali się u niego i tym autobusem jechali do jej miejscowości.
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 10:21   #603
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

[1=04e5a28c9aab521e8f90e54 6d970e31ba2591a44;3741351 5]Nie wiem, co odpowiedziałabym takim gościom. Jak to przeczytałam to na usta cisnęły mi się tylko negatywne określenia. Co za tupet?

Do tej pory byłam tylko ja jednym weselu, gdzie zapewniony miałam nocleg (było to kilkaset km od mojego domu, wesele było dwudniowe). Za to płacili młodzi, chociaż chcieliśmy sami zapłacić. Z ich strony przecież wystarczyłoby wskazanie, podpowiedzenie, gdzie będzie można w okolicy wynająć taki pokój.

Przecież tyle par robi wesela w hotelach. Można wynegocjować mniejsze stawki za nocleg i przy zapraszaniu zasugerować gościom, że będą mogli wynająć sobie pokój o nie będą musieli wracać od razu do domu. Na pewno nie należy wymagać, aby to młodzi za to jeszcze płacili...

A co do dojazdu to do tej pory spotkałam się tylko raz z tym, że to młodzi organizowali- rodzina młodego mieszkała 150km od młodej. Wszyscy zebrali się u niego i tym autobusem jechali do jej miejscowości.[/QUOTE]

No u nas będzie sporo gości dojeżdżających i to będzie ok 300 km. Analizowaliśmy to i większość ma samochody, czy inną możliwość dojazdu, więc stwierdziliśmy, że lepiej chyba będzie dla gości, jak załatwimy im nocleg - będą mieli miejsce aby się przespać, ogarnąć przed ślubem, wykąpać po podróży. Moja rodzina z gór, która ma 500 km, na wesele brata i siostry przyjeżdżała sama i mieli zapewniony nocleg, mama ich dopytywała i woleli w taki sposób. A gdy była potrzeba ktoś na miejscu ich woził.

Sytuacja od TŻ ma być taka, że wstępnie zapewniamy nocleg, jeśli większość powie, że chce dojazd to jakoś to wynajmiemy autokar, który ich przywiezie na ślub, a potem rano po weselu odwiezie (wesele jest 1-dniowe). Jednakże, większość była ju kiedyś w Warszawie i gdy pytaliśmy po jego rodzinie, kiedy się widzieliśmy to woleli nocleg, bo kierowcą ktoś zawsze jest. To jest jedyny przypadek, kiedy powiedziano nam, że chcą jeszcze dojazd (nie mówili, że noclegu nie chcą). Mam nadzieję, że jakoś ten temat ogarniemy, ale jeśli są już problemy na 2 lata przed :/
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-05, 16:50   #604
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 214
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
No u nas będzie sporo gości dojeżdżających i to będzie ok 300 km. Analizowaliśmy to i większość ma samochody, czy inną możliwość dojazdu, więc stwierdziliśmy, że lepiej chyba będzie dla gości, jak załatwimy im nocleg - będą mieli miejsce aby się przespać, ogarnąć przed ślubem, wykąpać po podróży. Moja rodzina z gór, która ma 500 km, na wesele brata i siostry przyjeżdżała sama i mieli zapewniony nocleg, mama ich dopytywała i woleli w taki sposób. A gdy była potrzeba ktoś na miejscu ich woził.

Sytuacja od TŻ ma być taka, że wstępnie zapewniamy nocleg, jeśli większość powie, że chce dojazd to jakoś to wynajmiemy autokar, który ich przywiezie na ślub, a potem rano po weselu odwiezie (wesele jest 1-dniowe). Jednakże, większość była ju kiedyś w Warszawie i gdy pytaliśmy po jego rodzinie, kiedy się widzieliśmy to woleli nocleg, bo kierowcą ktoś zawsze jest. To jest jedyny przypadek, kiedy powiedziano nam, że chcą jeszcze dojazd (nie mówili, że noclegu nie chcą). Mam nadzieję, że jakoś ten temat ogarniemy, ale jeśli są już problemy na 2 lata przed :/
Spokojnie... będzie dobrze.
Mi się wydaje, że nie musicie załatwiać wszystkiego i płacić (chyba, że będziecie wiedzieli ile dokładnie osób ma zamiar nocować)... Wystarczy podsunąć jakieś informacje, gdzie w okolicy sali będzie można przenocować... Skoro i tak będą kierowcy to sobie jakoś poradzą
Będzie dobrze!!
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 08:56   #605
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Zgadzam się z Donatką. My zawsze organizujemy sobie sami nocleg, czy w Gołdapi czy teraz w Białymstoku i nie mamy żalu do młodych - i tak dosyć się wykosztują. Sami też organizujemy sobie transport z Gdańska. I jest OK
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 10:00   #606
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

[1=04e5a28c9aab521e8f90e54 6d970e31ba2591a44;3744148 2]Spokojnie... będzie dobrze.
Mi się wydaje, że nie musicie załatwiać wszystkiego i płacić (chyba, że będziecie wiedzieli ile dokładnie osób ma zamiar nocować)... Wystarczy podsunąć jakieś informacje, gdzie w okolicy sali będzie można przenocować... Skoro i tak będą kierowcy to sobie jakoś poradzą
Będzie dobrze!! [/QUOTE]

Dziękuję za wsparcie!
Takie też mamy plan - powiedzieć gdzie noclegi, a jeśli rodzice się uprą aby opłacić te noclegi, to wtedy zaczniemy dyskutować.

Co do znajomych uzgodniliśmy, że powiemy im, gdzie można przenocować, bo my zazwyczaj sami opłacaliśmy sobie noclegi, kiedy jeździliśmy na wesela, a Młodzi nam tylko mówili gdzie i ile
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 13:56   #607
poziomkapaula
Zadomowienie
 
Avatar poziomkapaula
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 412
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

U mnie jest tak, że część rodziny i znajomych TŻ przyjeżdża ze śląska (ślub w Lublinie), inni będą mieli ok. 100 km, a moja prawie cała rodzina jest tu na miejscu.

Ustaliliśmy wspólnie, że zapłacimy za nocleg przyjeżdżającym ze śląska (albo nawet za dwa, bo to daleko), natomiast ta częśc rodziny, która jedzie ok. 100 km musi sobie radzić sama. Ponadto transport będzie oczywiście między kościołem i salą i pewnie później po weselu rozwożenie gości do domów (po lublinie).
Może trochę to niesprawiedliwe z tymi noclegami, ale na zapewnienie noclegów wszystkim przyjezdnym nie bardzo mamy fundusze.
poziomkapaula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 19:14   #608
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

My nikomu nie będziemy załatwiać noclegów i dojazdów. Tzn. większość rodziny mieszka blisko. A Ci co mieszkają dalej (kuzynka z mężem i kuzyn z żoną) będą spali u nas w mieszkaniu
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 07:04   #609
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Dziewczyny, a orientowałyście się już gdzie najbardziej opłaca się kupować alkohol? Jakieś hurtownie, czy może sklepy typu Makro?
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 08:56   #610
poziomkapaula
Zadomowienie
 
Avatar poziomkapaula
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 412
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
My nikomu nie będziemy załatwiać noclegów i dojazdów. Tzn. większość rodziny mieszka blisko. A Ci co mieszkają dalej (kuzynka z mężem i kuzyn z żoną) będą spali u nas w mieszkaniu

Szczęściara
poziomkapaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 09:05   #611
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a orientowałyście się już gdzie najbardziej opłaca się kupować alkohol? Jakieś hurtownie, czy może sklepy typu Makro?
Na okazje typu 70 urodziny babci wódkę kupuje w Selgrosie wyczekując na promocję konkretnej wódki (u mnie w rodzinie pije się tylko jedną wódkę od jakiegoś czasu), natomiast większość wódki na wesele kupiłam JUŻ :
1) siedząc na ślubnym forum mojego miasta i wyczekując aż dziewczyny będą chciały sprzedać to co zostało im z wesela (oczywiście cały czas mówię o konkretnej jednej wódce)
2)odkupując od mojego przyjaciela, który miał tą samą wódkę na weselu a którą kupił w hurtowni ze zniżką PO ZNAJOMOŚCI
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 09:12   #612
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 214
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
No u nas będzie sporo gości dojeżdżających i to będzie ok 300 km.
A nie będzie się dało poupychać chociaż część gości u rodziny, która będzie miała bliżej?
Po weselu mojego brata ciotecznego (dwudniowe) mój dom był zapakowany na full rodzinką, ale jakoś się pomieściliśmy Może to jest jeszcze jakieś wyjście?
Nie oszukujmy się nocleg, jeden, dwa to jeszcze da się przeżyć, ale dla połowy gości... też nie ma co przesadzać

To może nie zabrzmi ładnie- ale... może jeszcze część gości się wykruszyć... w ogóle zrezygnować z przyjazdu na wesele.
Zauważyłam ostatnio, że w mojej okolicy (woj. mazowieckie) i tam gdzie mam dużo rodziny (woj. podlaskie) coraz więcej osób nie potwierdza przyjazdu na wesele, albo oddzwania, że nie przyjedzie.
Teraz nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, nawet jeśli masz ubrania itp. to musisz dojechać na to wesele a do koperty też 100zł nie włożysz...

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
Na okazje typu 70 urodziny babci wódkę kupuje w Selgrosie wyczekując na promocję konkretnej wódki (u mnie w rodzinie pije się tylko jedną wódkę od jakiegoś czasu), natomiast większość wódki na wesele kupiłam JUŻ :
1) siedząc na ślubnym forum mojego miasta i wyczekując aż dziewczyny będą chciały sprzedać to co zostało im z wesela (oczywiście cały czas mówię o konkretnej jednej wódce)
2)odkupując od mojego przyjaciela, który miał tą samą wódkę na weselu a którą kupił w hurtowni ze zniżką PO ZNAJOMOŚCI
Czyli raczej czatować na promocje? Nie ma takiego sklepu/ hurtowni, w którym ceny sporo by się różniły?
04e5a28c9aab521e8f90e546d970e31ba2591a44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 12:06   #613
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Mój ślub będzie w urodziny mojego Tż, nie zapomni o rocznicy D.J bedzie grał, tanio 10zł od osoby bierze, fotograf darmowy-za udostępnienie zdjęć do portfolio-wiem jest ryzyko, że skopsa, ale i tak bedziemy mieli sesje ślubną w plenerze na fotach z wesela czy kościoła nam nie zależy Szukam teraz jakiegoś autokaru,autobusu ponoć niezłe ceny mają jeszcze nie sprawdzłam sukienka kupiona taniej bo z wystawy salonu najdrożej wyniesie nas tylko sala i ksiądz:/
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 12:57   #614
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

[1=04e5a28c9aab521e8f90e54 6d970e31ba2591a44;3747455 5]A nie będzie się dało poupychać chociaż część gości u rodziny, która będzie miała bliżej?
Po weselu mojego brata ciotecznego (dwudniowe) mój dom był zapakowany na full rodzinką, ale jakoś się pomieściliśmy Może to jest jeszcze jakieś wyjście?[/QUOTE]

Tak też uczynimy - bart weźmie swojego chrzestnego z rodziną, u mnie w mieszkaniu wujostwo z rodzinkami. Także moja część rodziny to mały kłopot, na pewno chrzestnemu zorganizuję nocleg, bo niestety ma kłopoty zdrowotne.

Gorzej tylko z rodziną TŻ, bo wątpię aby moje kuzynki zgodziły się przenocować obcych dla siebie ludzi i być od nich uzależnionym przed i po weselu.

Cytat:
Napisane przez Maritxell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a orientowałyście się już gdzie najbardziej opłaca się kupować alkohol? Jakieś hurtownie, czy może sklepy typu Makro?
Mój brat kupował w Selgrosie na promocji w przerwie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem, bo była spora promocja na wódkę, którą chcieli. Ja pytam po znajomych, czy nie mają jak załatwić po znajomości, bo sporo z nich brało ślub i tak też czyniło.
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 13:07   #615
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Mój ślub będzie w urodziny mojego Tż, nie zapomni o rocznicy D.J bedzie grał, tanio 10zł od osoby bierze, fotograf darmowy-za udostępnienie zdjęć do portfolio-wiem jest ryzyko, że skopsa, ale i tak bedziemy mieli sesje ślubną w plenerze na fotach z wesela czy kościoła nam nie zależy Szukam teraz jakiegoś autokaru,autobusu ponoć niezłe ceny mają jeszcze nie sprawdzłam sukienka kupiona taniej bo z wystawy salonu najdrożej wyniesie nas tylko sala i ksiądz:/
Mi akurat na zdjęciach zależało najbardziej
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 13:12   #616
kroooliczek89
Zakorzenienie
 
Avatar kroooliczek89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań PTKWO
Wiadomości: 3 727
GG do kroooliczek89
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Mój ślub będzie w urodziny mojego Tż, nie zapomni o rocznicy D.J bedzie grał, tanio 10zł od osoby bierze, fotograf darmowy-za udostępnienie zdjęć do portfolio-wiem jest ryzyko, że skopsa, ale i tak bedziemy mieli sesje ślubną w plenerze na fotach z wesela czy kościoła nam nie zależy Szukam teraz jakiegoś autokaru,autobusu ponoć niezłe ceny mają jeszcze nie sprawdzłam sukienka kupiona taniej bo z wystawy salonu najdrożej wyniesie nas tylko sala i ksiądz:/
My nasz planujemy w dzień w którym się poznaliśmy więc będą dwie rocznice w jeden dzień
A jeśli chodzi o foto to ja najbardziej tego chcę Nie zależy mi na filmie, pewnie nie będzie nawet kamerzysty, ale zdjęcia być muszą Uwielbiam je oglądać, wspominać Chcę sobie jedno zrobić takie jak kiedyś, moje obie babcie mają swoje zdjęcia ślubne oprawione w ramy i wiszą nad łóżkiem Oczywiście zdjęcie będzie w nowoczesnej formie, nie takie jak kiedyś, ale tak mi się to podoba
A na foto postaram się oszczędzic Moja koleżanka ze studiów zaczęła zajmować się fotografią oraz grafiką, wiem że zdjęcia robi bardzo ładne, umie je też "podpicować" na komputerze później
Zaufam jej chyba
__________________
Tak bardzo Go kocham...

Razem od 27.06.2008r
Zaręczeni: 25.05.2012r
Wedding
kroooliczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 17:55   #617
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez poziomkapaula Pokaż wiadomość
Szczęściara
Może i szczęściara, że mam niewielką i blisko rodzinę, ale nawet jakby mieszkała ona dalej to nie płaciłabym za dojazd i nocleg. Mój TŻ jest tego samego zdania. Wesele to ogromny koszt i nie mam zamiaru jeszcze płacić za takie rzeczy

Cytat:
Napisane przez kroooliczek89 Pokaż wiadomość
My nasz planujemy w dzień w którym się poznaliśmy więc będą dwie rocznice w jeden dzień
A jeśli chodzi o foto to ja najbardziej tego chcę Nie zależy mi na filmie, pewnie nie będzie nawet kamerzysty, ale zdjęcia być muszą Uwielbiam je oglądać, wspominać Chcę sobie jedno zrobić takie jak kiedyś, moje obie babcie mają swoje zdjęcia ślubne oprawione w ramy i wiszą nad łóżkiem Oczywiście zdjęcie będzie w nowoczesnej formie, nie takie jak kiedyś, ale tak mi się to podoba
A na foto postaram się oszczędzic Moja koleżanka ze studiów zaczęła zajmować się fotografią oraz grafiką, wiem że zdjęcia robi bardzo ładne, umie je też "podpicować" na komputerze później
Zaufam jej chyba
Mnie też właśnie najbardziej zależy na zdjęciach jest to dla mnie najlepsza pamiątka. A kamerował będzie nas mój znajomy, a konkretnie syn właściciela restauracji, w której robimy wesele z tą koleżanką bardzo dobry pomysł, zaoszczędzicie przynajmniej, a ona się wykaże
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 18:10   #618
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez malenstfo24 Pokaż wiadomość
Mój ślub będzie w urodziny mojego Tż, nie zapomni o rocznicy D.J bedzie grał, tanio 10zł od osoby bierze, fotograf darmowy-za udostępnienie zdjęć do portfolio-wiem jest ryzyko, że skopsa, ale i tak bedziemy mieli sesje ślubną w plenerze na fotach z wesela czy kościoła nam nie zależy Szukam teraz jakiegoś autokaru,autobusu ponoć niezłe ceny mają jeszcze nie sprawdzłam sukienka kupiona taniej bo z wystawy salonu najdrożej wyniesie nas tylko sala i ksiądz:/
podziwiam, bo mi by na zdjęciach najbardziej zależało, zdjęcia to taka pamiątka do której się zawsze wraca, jak by nie było poźniej rodzina też chce obejrzeć, dostać klika sztuk na pamiątkę ale Twój wybór
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 19:52   #619
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Nam zdjęcia robiła studentka fotografii bez żadnego doświadczenia w sesjach ślubnych i foty wyszły świetne! Dużo bardziej nam się podobają, niż masa tych, które oglądaliśmy w internecie u fotografów ślubnych, których cenniki zwalały z nóg
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 21:02   #620
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
podziwiam, bo mi by na zdjęciach najbardziej zależało, zdjęcia to taka pamiątka do której się zawsze wraca, jak by nie było poźniej rodzina też chce obejrzeć, dostać klika sztuk na pamiątkę ale Twój wybór
Mi odwrotnie,na zdjęciach nie zależało wcale,włąściwie chciałam tylko plener ew. kilka fotek w kościele,za to bardzo chciałam i chcę mieć film ze ślubu i wesela a mój narzeczony chce mieć zdjęcia,więc idziemy na kompromis będzie fotograf i kamerzysta
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 08:09   #621
poziomkapaula
Zadomowienie
 
Avatar poziomkapaula
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 412
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Nam zdjęcia robiła studentka fotografii bez żadnego doświadczenia w sesjach ślubnych i foty wyszły świetne! Dużo bardziej nam się podobają, niż masa tych, które oglądaliśmy w internecie u fotografów ślubnych, których cenniki zwalały z nóg

A potrafisz powiedzieć jakie są przeciętne ceny fotografów? Jeszcze się do tego tematu nie przymierzałam.
Nawet jeszcze nie jesteśmy pewni czy będziemy miec jakiegoś profesjonalnego fotografa, czy może jakiegoś znajomego poprosimy o robienie zdjęć. Oczywiście wszystko rozchodzi się o finanse.
poziomkapaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 10:03   #622
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez poziomkapaula Pokaż wiadomość
A potrafisz powiedzieć jakie są przeciętne ceny fotografów? Jeszcze się do tego tematu nie przymierzałam.
Nawet jeszcze nie jesteśmy pewni czy będziemy miec jakiegoś profesjonalnego fotografa, czy może jakiegoś znajomego poprosimy o robienie zdjęć. Oczywiście wszystko rozchodzi się o finanse.
Ja pisałam już do wielu fotografów i ceny wahają się między 1600zł a 7500zł oczywiście wszystko zależy też od tego czy chcesz zdjęcia od przygotowań, czy dopiero od ceremoni
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 10:37   #623
poziomkapaula
Zadomowienie
 
Avatar poziomkapaula
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 412
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Ja pisałam już do wielu fotografów i ceny wahają się między 1600zł a 7500zł oczywiście wszystko zależy też od tego czy chcesz zdjęcia od przygotowań, czy dopiero od ceremoni

No no, niezły rozrzut cenowy
poziomkapaula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 11:38   #624
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez poziomkapaula Pokaż wiadomość
No no, niezły rozrzut cenowy
No właśnie 7500zł za fotografa... jeszcze mnie tak nie popieścilo my chcemy wydać max. 1800zł
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 12:21   #625
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Ja pisałam już do wielu fotografów i ceny wahają się między 1600zł a 7500zł oczywiście wszystko zależy też od tego czy chcesz zdjęcia od przygotowań, czy dopiero od ceremoni
O kurczę ! 7500zł za foto co wchodzi w taką cene ?
Moim zdaniem to straaasznie dużo !
Mój Tż bierzę 1300 zł teraz podciągnął cene w górę nieco, ale moim zdaniem to nie jest wygórowana cena.
Nasz fotograf bierze 2000zł jednak po znajomości - bo to on wdrążył mojego B. w tajniki foto, generalnie to jest mistrz, zrobi nam za pół ceny
Mi na zdjęciach najbardziej zależy, kamerzysty nie będziemy mieć
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 12:31   #626
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

My zapłaciliśmy 4.200 zł i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na zdjęcia
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 13:24   #627
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
podziwiam, bo mi by na zdjęciach najbardziej zależało, zdjęcia to taka pamiątka do której się zawsze wraca, jak by nie było poźniej rodzina też chce obejrzeć, dostać klika sztuk na pamiątkę ale Twój wybór
Zdjęcia będa jak najbardziej tylko robione przez fotografa, ktory chce nabrać doświadczenia czy po prostu mieć materiały do portfolio chciałam tylko sesje plenerową bo lubię takie pozowane cudne są-koszt500zł- ale rodzice marudzili na foty z kościoła i wesela, więc, żeby im pójść na rękę załatwilam to w sposób asertywny
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 15:37   #628
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
O kurczę ! 7500zł za foto co wchodzi w taką cene ?
Moim zdaniem to straaasznie dużo !
Mój Tż bierzę 1300 zł teraz podciągnął cene w górę nieco, ale moim zdaniem to nie jest wygórowana cena.
Nasz fotograf bierze 2000zł jednak po znajomości - bo to on wdrążył mojego B. w tajniki foto, generalnie to jest mistrz, zrobi nam za pół ceny
Mi na zdjęciach najbardziej zależy, kamerzysty nie będziemy mieć
Wiesz co nie pamiętam dokładnie co w tej cenie było. Ale na pewno zdjęcia robi dwóch fotografów, a nie jeden. Mnie też najbardziej na zdjęciach zależy, kamerował będzie znajomy

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
My zapłaciliśmy 4.200 zł i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na zdjęcia
Nie dałabym tyle za fotografa
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 17:22   #629
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
My zapłaciliśmy 4.200 zł i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na zdjęcia
dużo i niedużo, ale jeśli zdjęcia są piękne, to zdjęcia są warte swojej ceny i to bez gadania bym tyle zapłaciła, masz może linka do waszego fotografa?
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-08, 17:28   #630
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: ślub bez wydawania mnóstwa pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Waniliova Pokaż wiadomość
Nie dałabym tyle za fotografa
To jeż jest indywidualna sprawa każdego
Zamiast mieć kiepskiego foto i kiepskiego kam wybraliśmy jedno ale świetne (wg nas)
Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
dużo i niedużo, ale jeśli zdjęcia są piękne, to zdjęcia są warte swojej ceny i to bez gadania bym tyle zapłaciła, masz może linka do waszego fotografa?
Zgadzam się nie chcieliśmy kamerzysty więc zainwestowaliśmy w foto
http://www.agnieszkamandal.com/
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.