Zoely - wątek zbiorczy! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 18:27   #211
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
Hej po pierwszym opakowaniu zoely nie dostałam okresy kończę drugie czy teraz sprawa się unormuje jak to u was bywa zdarza wam się nie mieć okresu dłużej
U mnie krwawienie było krótsze i mniej obfite Bóli brzucha nie miałam, chodź wcześniej przy normalnym okresie trochę mnie pobolewał
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 16:57   #212
mirellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

ja nie dostałam okresu odkąd biorę te tabletki teraz kończę drugie opakowanie co robić ja nie dostane teraz brać trzecie czy odstawić po zatym dziewczyny macie okres co miesiąc przy tych zoelach czy rzadko to nie moje pierwsze tabsy ale pierwszy raz mam takie problemy
mirellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 18:27   #213
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
ja nie dostałam okresu odkąd biorę te tabletki teraz kończę drugie opakowanie co robić ja nie dostane teraz brać trzecie czy odstawić po zatym dziewczyny macie okres co miesiąc przy tych zoelach czy rzadko to nie moje pierwsze tabsy ale pierwszy raz mam takie problemy
Tak jak wcześniej dziewczyny pisały wszystko powinno się umormować do 3 miesięcy. Ale jeśli Cię bardzo to niepokoi to lepiej idź do swojego ginekologa, napewno wszystko Ci wyjaśni.
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:05   #214
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
ja nie dostałam okresu odkąd biorę te tabletki teraz kończę drugie opakowanie co robić ja nie dostane teraz brać trzecie czy odstawić po zatym dziewczyny macie okres co miesiąc przy tych zoelach czy rzadko to nie moje pierwsze tabsy ale pierwszy raz mam takie problemy
To dopiero twoje drugie opakowanie. Nie panikuj, daj czas organizmowi. To że brałaś inne tabletki nie ma nic wspólnego z reakcją na zoely.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:57   #215
mirellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Byłam u gina zapłaciłam 130 zl i nic nadal nie wiem tylko tyle ze się unormuje dziewczyny czy ktoras z was też nie miała okresu przez dwa miesiące i co robic jak nie dostane teraz brać kolejne opakowanie ?? Boje się ze mi glowa eksploduje tym razem
mirellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:03   #216
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
Byłam u gina zapłaciłam 130 zl i nic nadal nie wiem tylko tyle ze się unormuje dziewczyny czy ktoras z was też nie miała okresu przez dwa miesiące i co robic jak nie dostane teraz brać kolejne opakowanie ?? Boje się ze mi glowa eksploduje tym razem
Dostałaś już odpowiedzi. To samo powiedział ci lekarz czyli 130 poszło bezsensu w błoto, ale to już twoja sprawa.

Jak nie dostaniesz krwawienia (nie okresu!! zrozum to !) po drugim i trzecim opakowaniu to znaczy że tabletki nie są dla ciebie odpowiednie i trzeba je zmienić.

Nie zadawaj w kółko tych samych pytań.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 20:47   #217
mirellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Widzę ze masz kobieto duży problem ze sobą i lekko chorą osobowość ja to nazywam okresem moja sprawa a jak ci się niechce sympatycznie odpowiedac na zadawane pytanie to zrób de przerwę odstawienną pozdrawiam serdecznie
mirellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 20:50   #218
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
Widzę ze masz kobieto duży problem ze sobą i lekko chorą osobowość ja to nazywam okresem moja sprawa a jak ci się niechce sympatycznie odpowiedac na zadawane pytanie to zrób de przerwę odstawienną pozdrawiam serdecznie
Nikt nie chce odpowiadać na to samo pytanie w kółko. Dostałaś już odpowiedź, nic innego się nie dowiesz.

Nie zamierzam się kłócić. odpowiedzi dostałaś.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:34   #219
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
ja nie dostałam okresu odkąd biorę te tabletki teraz kończę drugie opakowanie co robić ja nie dostane teraz brać trzecie czy odstawić po zatym dziewczyny macie okres co miesiąc przy tych zoelach czy rzadko to nie moje pierwsze tabsy ale pierwszy raz mam takie problemy
Wątek ma tylko 8 stron, warto je przejrzeć.
Podpowiadam - zerknij choćby na poprzednia stronę.

PS: nie mówił ci lekarz o dość unikatowym składzie ZOELY?
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 18:19   #220
mirellina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

przejrzałam poprzednie strony i niestety niema nic w temacie dlatego dopytałam. Po odpowiedziach niektórych Pan potwierdza sie tylko znana od wieków teoria że kobiety najbardziej nienawidzą kobiet . Wymądrzanie się czy próba wywyższania to norma zwłaszcza u jednej z pań być może jest to związane z jej kompleksami nie wiem. Jak któraś z pań by chciała się wypowiedzieć w temacie to bardzo proszę. Pani od "przerwy odstawiennnej " dziękuję
mirellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 12:46   #221
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
przejrzałam poprzednie strony i niestety niema nic w temacie dlatego dopytałam. Po odpowiedziach niektórych Pan potwierdza sie tylko znana od wieków teoria że kobiety najbardziej nienawidzą kobiet . Wymądrzanie się czy próba wywyższania to norma zwłaszcza u jednej z pań być może jest to związane z jej kompleksami nie wiem. Jak któraś z pań by chciała się wypowiedzieć w temacie to bardzo proszę. Pani od "przerwy odstawiennnej " dziękuję
1. Twoje słownictwo i zwrot do wizażanki kilka postów wyżej... Bez komentarza. Forum wymaga kultury. Nikt tu nie ma na pewno problemów z sobą, a tym bardziej chorej osobowości

2. Wystarczy, że przejrzałabyś na samym początku ulotkę. Tam jest napisane, że jeśli krwawienie nie przyjdzie - mieści się to w normie i nie musi od razu oznaczać ciąży, ani nie powinno niepokoić.
Jeśli masz więcej obaw, to najlepiej będzie, jeśli zadzwonisz do swojego lekarza. Skoro płacisz tyle pieniędzy za wizyty, to możesz też wymagać zwykłej konsultacji bezpłatnie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 13:49   #222
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mirellina Pokaż wiadomość
przejrzałam poprzednie strony i niestety niema nic w temacie dlatego dopytałam.
Eeej, obrażalska!
Na poprzedniej stronie pisałam (nad twoim postem!!!), że u mnie @ przychodzi na początku kolejnych opakowań. Następnie pisała o tym ciacia85. Wystarczy?
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:03   #223
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Boże...to nie jest miejsce na takie pisanie, piszcie sobie na priv! Tutaj jest inny temat!
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:44   #224
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
Boże...to nie jest miejsce na takie pisanie, piszcie sobie na priv! Tutaj jest inny temat!
Wszystko dotyczyło tabletek, to po pierwsze. Po drugie ciężko się trzymać jednego tematu, tym bardziej, że na forum trafiają takie, a nie inne osoby, które tylko prowokują.
Ty dodając swój post, dodałaś tylko kolejny bezużyteczny post skoro tak bardzo chcesz tu pilnować porządku i trzymania się tematu, to powinnaś zacząć od siebie

Nie będę kasować żadnych postów, a tym samym nakazuję wam kontynuować wątek, bez zbaczania z tematu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 11:10   #225
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Moja historia z hormonami: najpierw przez wiele lat Diane 35 (ze wzgl zdrowotnych), potem po ciąży Cerazette, Azalia i ostatnio Yaz.
Od kilku miesięcy biorę Zoely - wg mojej lekarki najbardziej "naturalny" skład w porównaniu z tabsami dostępnymi na rynku.
Jaką widzę różnicę?
Otóż przy innych hormonach krwawienie było bardzo skąpe, przy Zoely krwawienie przypomina moją prawdziwą @ - jest zdecydowanie bardziej obfite i trwa dłużej. Samopoczucie i reszta bez zmian.
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:29   #226
kasiachodziez
Przyczajenie
 
Avatar kasiachodziez
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Witam,ja stosuję Zoely od trzech miesięcy i jestem zadowolona
-nie odczuwam żadnych skutków ubocznych typu ból główy,ból piersi
-waga stoi w miejscu nie przytyłam ani grama
- powróciła mi ochota na seks!!

Przedtem brałam Yaz i miałam niezłe jazdy sama ze sobą nie wytrzymywałam,seks mógł dla mnie nie istnieć, codziennie brałam leki przeciwbólowe bo myślałam że ból mi głowe rozwali,ale na szczęście mam to już za sobą.
Mam nadzieję że Zoely będzie nadal mi dobrze służyć,kobietki nie dawajcie się zbywać swoim lekarzom,sprawa antykoncepcji jest dla nas przecież tak bardzo ważna,ma nie tylko nas chronić przed niechciana ciążą ale też ma nieutrudniać życia ma być dla nas bezpieczna.

Pozdrawiam
kasiachodziez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:53   #227
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Hej
Jestem przy 11 czy 12 opakowaniu mimo iz sa drogie to ich nie zmienie raz na miesiac zmienilam na diana35 i nigdy wiecej (błąd życiowy )

Okres dostaje zazwyczaj w 3 dniu i trwa okolo 3 dni jest go mniej niz przed braniem tabsów
Cera powiem wam ze na pocztaku mi sie pogorszyla mimio iz zawsze mialam z nia problemy to przy pierwych 4 opakowaniach bylo jeszcze gorzej a teraz buźka idealna raz na jakis czas mala krostka
co do wagii ja schudlam prawie 5 kg przy nich mam maly apetyt
Sa wedlug mnie bardzo skuteczne poniewaz kocham sie z chlopakiem zawsze do konca bez dodakowe zabezpieczenia i jak widac w ciazy nie jestem
tylko zawsze pilnuje tego ze jest mam biegunke czy wymmioty w ciagu 4 h od wziecia tabletki nawet gdy jest tego niewiele biora 2 tabletke nie chce ryzykowac
skutkow ubocznych troszke bylo na poczatku bol piersi i lekkie zawroty glowy ale teraz juz nic moze to dlatego ze biore na noc tabletke i przesypia ewntualne skutki

Powiem wam ze u mnie kosztuja 46,60 najtaniej najdrozej znalazlma po 55zł;/
pozdrawiam jak macie jakiesp yt to pisac buzka
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:56   #228
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Agata199 Pokaż wiadomość
Sa wedlug mnie bardzo skuteczne poniewaz kocham sie z chlopakiem zawsze do konca bez dodakowe zabezpieczenia i jak widac w ciazy nie jestem
po to są tabletki antykoncepcyjne... żeby kochać się do końca, bez lęku nie ma czegoś takiego że dla kogoś tabletki są bardziej lub mnie skuteczne, mogą tylko wywoływać rózne skutki uboczne.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 08:54   #229
milena1404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cześć,
Tyle czytam na tym forum, że w końcu postanowiłam podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat Zoely. W swoim życiu już brałam parę rodzajów tabletek antykoncepcyjnych, ale te działają na mnie zdecydowanie najlepiej (przynajmniej na razie). Kończę już pierwsze opakowanie (zostały mi dwie tabletki placebo). Przed Zoely brałam Novynette ( które bardzo obniżyło mi libido), później brałam Cilest aby poprawić trochę skutki wyrządzone przez Novynette, a następnie lekarka przepisała mi jakieś trzecie tabletki których niestety nazwy nie pamiętam gdyż było to prawie 2 lata temu. Niestety żadne z tamtych tabletek mi nie odpowiadały więc postanowiłam odstawić tą metodę antykoncepcji. Ale dwa miesiące temu coś mnie naszło i postanowiłam spróbować jeszcze raz i lekarka przepisała mi właśnie te tabletki. Zdecydowałam się na powrót do tabletek też dlatego, że od zawsze miałam bardzo nieregularny okres co zawsze było dla mnie uciążliwe. Cena rzeczywiście jest dość wysoka, ale mi udało się wyczaić niezłą cenę w jednej z aptek i kupuję je za 40 zł - a więc nie tak źle.

Przechodząc do rzeczy, tak jak już wspomniałam, czuję się po nich najlepiej w porównaniu do tych wszystkich które brałam, nie mam mdłości, bóli głowy... Jednak przy tych, wyjątkowo, po wzięciu pierwszej tabletki zniknął mi okres, jak w piątek mi się zaczął, wzięłam wieczorem tabletkę tak w sobotę już mi się skończył. Oczywiście skonsultowałam to z lekarzem i okazało się, że tak się zdarza i nie ma się czym martwić. Później zdarzały się plamienia śródcykliczne, ale myślę, że po pierwszym opakowaniu już się wszystko unormuje


Teraz czekam na pojawienie się krwawienia, zobaczymy kiedy nastąpi u mnie
milena1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 17:33   #230
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

U mnie natomiast jest tak, ze w jednym miesięciu krwawienie jest, w następnym juz nie i tak znowu.

Pytałąm się gin. o to, i w ulotce tez jest napisane, krwawienie moze zanikać to normalne, na szczescie zadnych skutków ubocznyh dalej
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:28   #231
Milka102
Przyczajenie
 
Avatar Milka102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Przy pierwszych 2 opakowaniach miałam minimalną ochotę na seks. Natomiast przy 3 opakowaniu sytuacja się zmieniła, aż mąż jest pod wrażeniem. Pewnie organizm przyzwyczaił się już do hormonów ;-)
Milka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 19:13   #232
Aspirynka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Witam
Biorę Zoely więc również podzielę się swoimi wrażeniami. Dzisiaj wzięłam już 4 tabletkę z 4 opakowania. Jak dla mnie są super - nie pasuje mi tylko, że mam po nich bardzo skąpe krwawienia a ostatnio było to tylko plamienie. Na ulotce napisane jest, że to normalne, ale dla mnie ogromnej panikary to trudne do zaakceptowania, ponieważ obsesyjnie myślę, że jestem w ciąży Jeżeli chodzi o skutki uboczne to ja osobiście nie odczuwam żadnych poza bolesnością piersi. Najważniejsze, że libido nie spadło Są to w sumie moje drugie tabletki, pierwsze to Cerazette, które brałam po ciąży (po nich jednak miałam mnóstwo skutków ubocznych).
Aspirynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 23:23   #233
ugaczakaaa84
Przyczajenie
 
Avatar ugaczakaaa84
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Biorę właśnie piąte opakowanie (prawdopodobnie ostatnie)
Całe czwarte opakowanie plamiłam, dzień w dzień. Nie wydaje mi się , żeby to był znak , że te pigułki są dla mnie. Niestety musiałam zacząć jeść aż piąte opakowanie a żeby mój gin (ex gin aktualnie) stwierdził , że trzeba zmienić.


Jednakże Wam kobitki, życzę aby wszystko było ok
__________________
Dziękuję, że jesteś...

Edytowane przez ugaczakaaa84
Czas edycji: 2012-12-15 o 23:30
ugaczakaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 19:42   #234
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Witam , lekarz ginekolog przepisał mi właśnie moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i padło na zoely, mimo tego, że mam podwyższoną prolaktynę 32,66 a norma podana to 2,7-26 i nie wiem czy powinnam je brać, poza tym jak przeczytałam o skutkach ubocznych przy chorobach wątroby, serca itp to się przeraziłam bo od roku źle się czuję i badam się prawie na wszystko i w sumie holter wykrył mi pojedyncze arytmie ale lekarz kardiolog powiedział, że to jest normalne i każdy z nas to ma ale np. nie mam pojęcia czy nie mam problemów z wątrobą a kiedyś chorowałam na wrzody żołądka i dwunastnicy, w związku z tym po przeczytaniu ulotki o tej zakrzepicy itp. boje się je zacząć brać a dzisiaj powinnam wziąć pierwszą tabletkę, co o tym myślicie, miała może któraś z Was podobne problemy?
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 13:09   #235
angelaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Brałam te tabletki przez 5 miesięcy i jestem w szoku! te tabletki nie blokowały mi owulacji! poszłam do gina i zrobiła mi USG i okzalo sie ze ciagle jestem w pelni płodna nie wiem jak to mozliwe bo nie bylo wgl mowy o zapomnieciu tych tabletek , zawsze bralam codziennie o tej samej poze. i nie pilam alkoholu ani nie mialam wymiotów ani biegunki moj ginekolog mowi ze to sie zdarza mialam moze za mala dawke hormonow w nich zawartych. Mialam ogromne szczescie ze nie zaszlam w ciaze. Ginekolog powiedziala mi ze zawsze gdy sa przy tabletkach plamienian w pierwszym tygodniu kazdego opakowania to nie jestem zabezpieczona. a co do leku to jet swietny , nie mialam prawie żadnych skutkow ubocznych oprócz zerowego libido . Wgl nie mialam ochoty . bylam obojetna z tym. Dlatego poszlam zmienic tabletki na Mercilon i zobaczymy jak będzie Ogolnie nie polecam dla kobiet powyzej 20 bo maja za male stezenie hormonow .
angelaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 13:52   #236
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Hmmm... To mam zagwozdkę Brałaś wg instrukcji, a płodna byłaś. To można w USG wyczytać?
Zoely to tabletki dla otyłych, po 40stce i z bólami głowy. Tak mi powiedziała moja ginekolog, dobra ginekolog.
Brać czy nie brać? Powinnam zacząć jutro, jak tylko sprowadzą mi do apteki...

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Johanna22 Pokaż wiadomość
dzięki za tak szybką odpowiedz mam wielki dylemat, bo moje zmiany trądzikowe nie sa juz az tak duże jak kiedyś, ale zdarza mi się wysyp po którym zostają okropne slady;/ a Ty zauważyłaś u siebie jakąś zmianę? a jak reszta dziewczyn? bardzo zależy mi na Waszej opinii
Moja siostra ma takie wysypy i to sprawa od nadnerczy. Leczy się cały czas, bo to się pogłębia. To sprawa hormonalna, ale...
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 16:43   #237
angelaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Tak mozna wyczytac , bo nie zaszly zadne zmiany i mialam normalnie owulacje i cykl. Mialam pecha , chodz zarazem wielkie szczescie teraz troszeczke boje sie brac jakie kolwiek no ale zaryzykuje Nie wiedzialam ze to dla takich starszych osob ze tak powiem ! jestem o polowe mlodsza no zobaczymy jak kolejne. I tak bylam calkowicie plodna.. nie wiem w jaki sposob..sama sie dziwilam i bylam w szoku. Mysle ze powinnas je wziasc ale zachowac ostroznosc przez pierwsze opakowanie. Nie zawsze one musza dzialac na Ciebie tak jak na mnie
angelaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 07:56   #238
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez RudaAB Pokaż wiadomość
Hmmm... To mam zagwozdkę Brałaś wg instrukcji, a płodna byłaś. To można w USG wyczytać?
Zoely to tabletki dla otyłych, po 40stce i z bólami głowy. Tak mi powiedziała moja ginekolog, dobra ginekolog.
Brać czy nie brać?
A kwalifikujesz sie pod wymienione kryteria?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 16:10   #239
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Pani doktor mi zaproponowała ze względu na nieneurologiczne bóle głowy. Ale pozostałe wskazania również dla mnie.
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:24   #240
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Ja tylko powiem, że nieco sceptycznie podchodzę do takich rewelacji ogłaszanych przez lekarza, bo wielokrotnie przekonałam się, że są zależne od tego jakie dany doktor ma akurat długopisy i notesiki na stanie
A obserwuję ten wątek, bo czytałam opinie PTG i jakby co to bym je jako następne próbowała, choć pod wymienione przez Twoją lekarkę kryteria się nie łapię
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 10:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.