Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 09:50   #4981
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Kubek Pampersy ostatnio były w promocji dla posiadaczy karty Rossnę
My jesteśmy zadowoleni z Babydreamów.
Pamiętam jak raz kupiliśmy Dady w promocji i z opakowania tak było czuć, że cały pokój trzebabyło wietrzyć. To wtedy była nasza ostatnia paczka.

Panika Trzymamy kciuki

Perse Z BD też są 4+, może na noc by się sprawdziły

Kucyk
Rozważnie korzystaj z detektora

Zeberko Jak się czujesz
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 09:58   #4982
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Właśnie na odwrót u nas jest. W dzień 4 są dobre, bo głównie siedzi lub leży, a w nocy leży na boczku i tam jednak w niektórych miejscach jest mały prześwit i się chyba wylewa... A z kolei na 3 jest już za duży, już miałam ciężko zapiąć, dopiąć i się odciskały. Ech, gdyby tak faktycznie gdzieś były te reklamowane 3+...
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 09:58   #4983
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

dzwoniłam z ciekawości po "swoich" aptekach zapytać po ile jest dupek...i tak u mnie po 30zł, a zadzwoniłam do apteki SŁONECZNEJ i tam jest w dalszym ciągu w tej cenie co Pani kupowała...20zł....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:02   #4984
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

hej...

A mnie od nocy brzuch boli i nie wiem co to za bole.. chyba od nadmiaru gazów Po raz pierwszy ciezko mi bylo sie w nocy z jednego boku na drugi przewrocic...

Czy skurcze bola? Bo juz qrde sama nie wiem

Co do detektora tętna, to pamietam, ze zabieralam sie do tego jak pies do jeża.... Juz myslalam o nim od 14-15 tc, ale jak zobaczylam, ile wysilku kosztuje wykwalifikowaną połozną zlapanie tętna na tym etapie ciązy, to postanowilam poczekac do 17-18tc. Nawet na IP nie byli w stanie zlapac tętna Dziewczynek - dopiero usg pokazywalo ze jest ok...
Jak potem przyszedl ten 18-19tc, to stwierdzilam, ze zaraz beda pierwsze ruchy i detektor jest bez sensu.. No a potem, kolo 21 tc zaczelam czuc ruchy i olalam detektor..
U mnie zatem skonczylo sie tak, ze go w koncu nie kupilam.

A co do lapania tętna, to powiem Wam, ze nawet teraz, jak bylam w szpitalu w 26tc, to polozne czasami mialy klopot z wylapaniem serduszka.. Trzeba miec duzo wprawy jednak.
Pierwsze co slyszaly to szum krwi z pepowiny, dopiero jak sie porządnie naszukaly to mozna bylo serduszka zlapac..
Jedna mi powiedziala, ze czasami trzeba dziecko odpowiednio "pomacac", zeby troszke sie przekręcilo, bo inaczej sie nie wyczuje serca. Ona doswiadczona, wiedziala jak macac, a ja nawet nie wiem gdzie moje laski maja glowki czy nozki
Teraz nie zaluje ze nie kupilam jednak. Wiecej stresu bym miala...



Monika, doczytalam ze chodzisz z Jakubem na basen, moge zapytac gdzie? Ja bym chciala moje Laski zapisac do lubelskiej szkoly plywania, Widzialam, ze tam jest dosc fajna cena 300zl za 15 spotkan.. Ale tez jest chyba tylko jedna grupa dla maluszkow. A ja bym chciala, zeby tz chodzil z Nimi. Ale raczej nie z dwojką na raz Musze podzwonic i popytac, ale to jeszcze nie teraz. A Ty zadowolona jestes??

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
dzwoniłam z ciekawości po "swoich" aptekach zapytać po ile jest dupek...i tak u mnie po 30zł, a zadzwoniłam do apteki SŁONECZNEJ i tam jest w dalszym ciągu w tej cenie co Pani kupowała...20zł....
Agatka, to i tak nie najgorzej... U mnie w najtanszej aptece w miescie dupek jest po 27 czy 28zł, a normalnie to powyzej 40...
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA

Edytowane przez elizabarbara
Czas edycji: 2014-01-13 o 10:04
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:05   #4985
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Agatka, to i tak nie najgorzej... U mnie w najtanszej aptece w miescie dupek jest po 27 czy 28zł, a normalnie to powyzej 40...
wiem wiem, dla mnie to nie do pomyślenia że ceny są w niektórych aptekach 2x wyższe...a tej apteki za blisko siebie nie mam...poza tym wiem że w niej są megastyczne kolejki ale może bratowa mi kupi...
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:10   #4986
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
wiem wiem, dla mnie to nie do pomyślenia że ceny są w niektórych aptekach 2x wyższe...a tej apteki za blisko siebie nie mam...poza tym wiem że w niej są megastyczne kolejki ale może bratowa mi kupi...
Wolny rynek...

Ja tez czesto kupuje dupka i sie musze nalazic zeby zaoszczedzic ... I w kolejkach nastac.. I myslicie ze ktos ciezarna przepusci?? No way
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:15   #4987
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Ja koło mnie płace za dupka 34zl a raz mąż zapłacił... 48zl!!!!!!
Ja byłam zdziwiona jak położna detektor złapała, a ona była zdziwiona że ja się dziwie Nie miała żadnego problemu ze złapaniem tętna. Jak mi się nie uda to wezmę detektor do tej położonej i poproszę żeby mnie nauczyła szukać.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 10:19   #4988
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Ja koło mnie płace za dupka 34zl a raz mąż zapłacił... 48zl!!!!!!
Ja byłam zdziwiona jak położna detektor złapała, a ona była zdziwiona że ja się dziwie Nie miała żadnego problemu ze złapaniem tętna. Jak mi się nie uda to wezmę detektor do tej położonej i poproszę żeby mnie nauczyła szukać.
Tak tak, przy jednym dziecku jest inaczej, a przy blizniakach inaczej..

Emilka jest taka, ze od razu wszyscy znajduja jej tetno, a Natalka sie chowa tak bardzo, ze jeszcze zadna polozna od razu serduszka nie zlapala..
Wszystko zalezy od dziecka. Twoje prawdopodobnie jest z tych spokojniejszych i łatwiejszych do uchwycenia. Fajnie
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:21   #4989
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cześć witam się po weekendowo!

ZEBERKO GRATULUJĘ KOCHANA!!! Skoro maluszek przyjął Wasze zaproszenie wcześniej to znaczy, że to jest odpowiedni czas. Niech się teraz rozgości w brzuszku i grzecznie tam siedzi do tp
A kopniaczki to coś cudownego i za kilkanaście tygodni je znów poczujesz !!!
A jak się czujesz tak ogólnie? jakieś dolegliwość już są?

Fiol a jak u Ciebie? jak się czujesz?

No i pochwalę się, że moja siska też spodziewa się drugiego dzieciątka

Measia wszystkiego najlepszego

Barbi jak się dzisiaj czujesz? z gardłem lepiej już??

Kucyk ja bym nie kupiła detektora, choć też intensywnie o nim myślałam.. Mam nadzieję, że jego używanie nie będzie Ci przysparzać dodatkowego stresu. Czujesz już ruchy a one z każdym tygodniem będą intensywniejsze, więc i stresu mniej.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

Prosimy o kciukasy o 11ej. idziemy się pokazać lekarce prowadzącej
Pani

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
Witam...ja z jakims pozytywnym nastawieniem dziś się obudziłam i o wiele mi lepiej... bo mam nadzieję koniec mojego plamienia! heh...
Agatko no i to mi się podoba Dzisiaj wizyta?
Co do prolaktyny to przed samym badaniem trzeba się uspokoić, czyli np. nie biegnąć do lab. i nie masować piersi dzień wcześniej.
A co do duphastopnu to potwierdzam w słonecznej zawsze jest najtańszy w innych aptekach potrafi kosztować nawet ponad 40zł.

U nas weekend pod znakiem bólu głowy i niezbyt dobrych wieści od endo Moja tarczyca nie wydziela odpowiednich ilości hormonów i znów zmiana dawek leków i nadzieja, że pomoże i że maleńkiej to nie zaszkodzi.. Martwię się tym.
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:22   #4990
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
lunka a to chyba inny bo nasz jest kupowany w sklepie tureckim pokażesz ten Twój??

my taki
https://www.google.pl/search?q=s%C5%...ml%3B450%3B506
My też turecki taki http://img4.garnek.pl/a.garnek.pl/01...slonecznik.jpg

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
ja soczewki przestałam tolerować 3 lata temu po 5 latach noszenia....
Dlaczego? Jakie objawy? Ja miałam tak po dwóch latach że co chwile łapałam zapalenie spojówek w końcu wymyśliłam sposób i noszę jedną. Jak mnie zaczyna oko boleć to noszę w drugim a tamto odpoczywa. Tylko z jedną soczewką kiepsko się czyta

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Luna0 zwiększyłam już dawkę magnezu
A co inny lekarz mógłby poradzić? Czy na takim etapie ciąży przepisują już fenoterol? (ale on chyba w tabletkach juz wycofany jest?)
Bo mam wrażenie że ten troche lekceważy te skurcze. Skoro taką małą dawkę magnezu miałaś? ja miałam fenoterol od 18tc ale już został wycofany

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

moja przyjaciółka na pytanie czy będziesz mnie trzymał za rękę przy porodzie usłyszała od chłopa-pracoholika: Zobaczymy. nie wiem czy nie będę pracował...
Prosimy o kciukasy o 11ej. idziemy się pokazać lekarce prowadzącej
kolega z pracy TŻ to samo, miałyśmy podobny termin z jego żoną i tylko dzięki ględzeniu mojego TŻ poszedł z nią rodzić, bo ciągle mówił że pewnie ktoś zadzwoni ze zleceniem, albo nie będą mogli czegoś znaleźć. Najwyżej pojedzie do niej na chwile i wróci jak będzie trzeba na szczęście rodziła w nocy

jakby się jeszcze przydały to trzymam

Elizka ze skurczami jest różnie, raz bolą raz nie
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:42   #4991
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
U nas weekend pod znakiem bólu głowy i niezbyt dobrych wieści od endo Moja tarczyca nie wydziela odpowiednich ilości hormonów i znów zmiana dawek leków i nadzieja, że pomoże i że maleńkiej to nie zaszkodzi.. Martwię się tym.
Tarczyca sie nie przejmuj. Jak sie ma niedoczynnosc to w wyzszej ciazy trzeba zwiekszac dawki.. Ja przed ciaza bralam 75/50 a teraz biore juz tylko 175. Ostatnio mi tsh skoczylo na 2,3 ale po zwiekszeniu dawki troche opadlo - teraz jest 1,7. Zadzwonie dzis do mojej endo, zobaczymy co powie. Mam nadzieje ze nie bede znowu musiala zwiekszac ..
A po ciazy powrot do dawki sprzed ciazy

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość

Bo mam wrażenie że ten troche lekceważy te skurcze. Skoro taką małą dawkę magnezu miałaś? ja miałam fenoterol od 18tc ale już został wycofany
Elizka ze skurczami jest różnie, raz bolą raz nie
No wlasnie, boje sie tych skurczy.. Fenoterol wycofany, trzeba sie mg ratowac i nospą

U mnie juz lepiej. Wzielam mg i 2 nospy no i sie odgazowalam.. I bol przeszedl
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 10:44   #4992
measia
Wtajemniczenie
 
Avatar measia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sonning Common
Wiadomości: 2 189
GG do measia Send a message via Skype™ to measia
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

cytat na dzis - Na skradajacy sie smutek znam skuteczny sposob: stan przed lustrem. Usmiechnij sie. i powiedz do siebie: Kocham cie

dzien dobry
ja mam nadzieje, ze dotrwam do wieczora. wczoraj Marysia zaczela berdzo plakac kolo 21, dalam jej paracetamol, bo miala lekka goraczke, posmarowalam dziasla i nic. placz, prezenie, nic nie pomagalo. kolo polnocy zrobila kupsztala takiego, ze musielismy ja wsadzic pod prysznic i po tym zasnela... na 15 minut i zaczelo sie od poczatku. o 1.30 zadecydowalam, ze jedziemy do szpitala, bo to nie jest normalne. bylismy zaraz po drugiej. pielegniarka zrobila wywiad kolo 3 w nocy. i zaczelo sie czekanie na lekarza. Mala zasnela nam o 4 rano na 45 minut i od poczatku placz. doprosilam sie pielegniarki, ktora poinformowala nas, ze byl wypadek i wszyscy lekarze sa zajeci. poprosilam o sprawdzenie temperatury, bo Mala byla rozpalona. Miala 38C. dostala leki przeciwgoraczkowe. lekarz nas przyjal po 5 rano stwierdzila, ze Marysia ma zoladkowke i mamy podawac paracetamol i duzo wody. Tz sie wku....... bylismy w domu o 6.30. Mala spala znowu 15 minut i pobudka. troche zjadla i spanie na 2 godziny. padam na pysk, chce mi sie spac!!!!!!!!!!!!!!!!!!
measia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:53   #4993
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

measia- raju- ale przejścia, myślałam, że to tylko w Polsce służba zdrowia tak działa jak działa....
zdrowia dla Marysi i czasu na sen dla Ciebie

fioluś- spać mi się chce i rano mi dziwnie mdło było

mam eutyrox- załatwiłam wczoraj, będę się próbować dostać do gina dzisaj popołudniu lub jutro

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

eliza-wygląda na to, że dziewczynki będą się różnić pod względem temperamentu
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:55   #4994
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Wolny rynek...

Ja tez czesto kupuje dupka i sie musze nalazic zeby zaoszczedzic ... I w kolejkach nastac.. I myslicie ze ktos ciezarna przepusci?? No way
ja zawsze dzwonię po aptekach a później jade tam gdzie najtaniej....

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Ja koło mnie płace za dupka 34zl a raz mąż zapłacił... 48zl!!!!!!.
też raz zapłaciłam za dupka tak dużo ale nie miałam recepty i w zaprzyjaźnionej aptece udało się załatwić bez no ale i cena była masakryczna...


Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Agatko no i to mi się podoba Dzisiaj wizyta?
Co do prolaktyny to przed samym badaniem trzeba się uspokoić, czyli np. nie biegnąć do lab. i nie masować piersi dzień wcześniej.
A co do duphastopnu to potwierdzam w słonecznej zawsze jest najtańszy w innych aptekach potrafi kosztować nawet ponad 40zł.

U nas weekend pod znakiem bólu głowy i niezbyt dobrych wieści od endo Moja tarczyca nie wydziela odpowiednich ilości hormonów i znów zmiana dawek leków i nadzieja, że pomoże i że maleńkiej to nie zaszkodzi.. Martwię się tym.
tak tak wiem, i tak dziś wizyta a nawet jechać mi się nie chce za bardzo....wypiłam kawę i tak mi po niej nie dobrze że bleee.....szkoda że tych aptek jest tak mało w moim zasięgu... ale dzwoniłam już do bratowej tylko chyba nie wie jakie tam sa kolejki...


a tarczycą się nie martw bo jak masz leki to będzie wszystko OK!

i gratki dla siostry!!

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
i też mówisz że dobry...ale to może w zależności od regionu w jednym jest taki a w innym inny...obczaiłam że w necie jest ale kurcze z przesyłką za jedną paczkę musiałabym dać ponad 20zł
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 10:56   #4995
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Measia współczuję.. Biedna Marysia..Dużo zdrówka dla Niej a dla Ciebie siły.

Elizka czy jak badasz morfologię i krzepliwość to zapodajesz przed pobraniem zastrzyk z heparyną czy dopiero po badaniu?
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 11:00   #4996
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Zeberka ja nie kumam czemu TY nie jesteś cały czas na euthyroxie? jego jak zacznie się brać to już do końca życia trzeba to kontrolować i przyjmować....

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Elizka czy jak badasz morfologię i krzepliwość to zapodajesz przed pobraniem zastrzyk z heparyną czy dopiero po badaniu?
nie do mnie ale tak na chłopski rozum ja bym zapodała po badaniu...to tak samo jak z tarczyca chyba że pierw badanie a póxniej tabletka....
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 11:04   #4997
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość

Elizka czy jak badasz morfologię i krzepliwość to zapodajesz przed pobraniem zastrzyk z heparyną czy dopiero po badaniu?
Morfologie i krzepliwosc badam z samego rana na czczo i bez zadnych lekow. Nawet euthyrox biore po badaniach.
A clexane zawsze wstrzykuje o 12


Zeberko, tak tez mi sie wydaje. Mam wrazenie ze Emilka jest spokojniejsza.. Ale kto Je tam wie
Zapisalas sie juz do ginia??

Measia, wspolczuje przezyc z brytyjska sluzba zdrowia. Pracowalam w NHS pare lat i wiem co tam sie wyprawia

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość

nie do mnie ale tak na chłopski rozum ja bym zapodała po badaniu...to tak samo jak z tarczyca chyba że pierw badanie a póxniej tabletka....
Dokladnie tak
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 11:13   #4998
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
nie do mnie ale tak na chłopski rozum ja bym zapodała po badaniu...to tak samo jak z tarczyca chyba że pierw badanie a póxniej tabletka....
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Morfologie i krzepliwosc badam z samego rana na czczo i bez zadnych lekow. Nawet euthyrox biore po badaniach.
A clexane zawsze wstrzykuje o 12
Dzięki za odpowiedzi
Czyli ok, bo robię dokładanie tak jak napisałyście

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

A i jeszcze Wam się "pochwalę" miłym słowem jakie usłyszałam wczoraj od teściowej. Gada-szmatka i teściowa nagle odpala: "Wiesz ta koleżanka tż M. też jest w ciąży, ale ona nie jest jeszcze taka gruba jak Ty"! Nie ma to jak teściowa
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 11:41   #4999
measia
Wtajemniczenie
 
Avatar measia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Sonning Common
Wiadomości: 2 189
GG do measia Send a message via Skype™ to measia
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Elizabarbara zebys wiedziala, ze polska sluzba zdrowia jest o niebo lepsza
measia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 12:05   #5000
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
Zeberka ja nie kumam czemu TY nie jesteś cały czas na euthyroxie? jego jak zacznie się brać to już do końca życia trzeba to kontrolować i przyjmować....
skończył mi się i nie miałam czasu iść do rodzinnego po receptę, i tak zeszło 2-3 miesiące...

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Zapisalas sie juz do ginia??
popołudniu będę dzwonić- zobaczymy czy się uda dostać

anitko- ale komplement...
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA

Edytowane przez zebrawpaski
Czas edycji: 2014-01-13 o 12:07
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:07   #5001
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
Zeberka ja nie kumam czemu TY nie jesteś cały czas na euthyroxie? jego jak zacznie się brać to już do końca życia trzeba to kontrolować i przyjmować....[COLOR="Silver"]
Agatka ja przed ciaza nie bralam eutyroxa, w ciazy jakos chyba od polowy endo przepisala mi najmniejsza dawke, bo ft albo ft 4 (nie pamietam) mialam ponizej normy, po porodzie zrobilam badania i nie kazala mi brac, w styczniu jeszcze raz musze powtorzyc..

odnosnie pileuch - my sobie chwalimy baby dream ale te z niemieckim kodem, czasem jak dobra promocje trafimy to pampersy ale to tylko na noc...

Maga - tez czasami jak chodze po sklepach (sama) to nie moge sie napatrzec jak cale rodzinki chodza z maluchami w wozkach i one sa takie spokojne, u nas to nie realne, moze ze 3 razy udalo sie wyjsc we trojke...
Measia wspolczxuje nocki i zdrowka dla Maryski. u nas tez noc dzis byla ciezka w porownaniu do poprzednich: 3 pobudki: 00.15, 2.30, 5.15 - chyba dzis pojde wczesnie spac, chodzc dzis stomatolog i dalej grzebanie w kanalach
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:09   #5002
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez measia Pokaż wiadomość
ja mam nadzieje, ze dotrwam do wieczora. wczoraj Marysia zaczela berdzo plakac kolo 21, dalam jej paracetamol, bo miala lekka goraczke, posmarowalam dziasla i nic. placz, prezenie, nic nie pomagalo. kolo polnocy zrobila kupsztala takiego, ze musielismy ja wsadzic pod prysznic i po tym zasnela... na 15 minut i zaczelo sie od poczatku. o 1.30 zadecydowalam, ze jedziemy do szpitala, bo to nie jest normalne. bylismy zaraz po drugiej. pielegniarka zrobila wywiad kolo 3 w nocy. i zaczelo sie czekanie na lekarza. Mala zasnela nam o 4 rano na 45 minut i od poczatku placz. doprosilam sie pielegniarki, ktora poinformowala nas, ze byl wypadek i wszyscy lekarze sa zajeci. poprosilam o sprawdzenie temperatury, bo Mala byla rozpalona. Miala 38C. dostala leki przeciwgoraczkowe. lekarz nas przyjal po 5 rano stwierdzila, ze Marysia ma zoladkowke i mamy podawac paracetamol i duzo wody. Tz sie wku....... bylismy w domu o 6.30. Mala spala znowu 15 minut i pobudka. troche zjadla i spanie na 2 godziny. padam na pysk, chce mi sie spac!!!!!!!!!!!!!!!!!!
spóźnione 100 lat i zdrówka dla Marysi współczuję przeżyć
Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
A i jeszcze Wam się "pochwalę" miłym słowem jakie usłyszałam wczoraj od teściowej. Gada-szmatka i teściowa nagle odpala: "Wiesz ta koleżanka tż M. też jest w ciąży, ale ona nie jest jeszcze taka gruba jak Ty"! Nie ma to jak teściowa
masz boską teściową
z moim gardłem jeszcze gorzej. zapowiada się dłuższe zwolninie. już niewiem czym się leczyć
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:09   #5003
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Kubek Pampersy ostatnio były w promocji dla posiadaczy karty Rossnę
a jest jeszcze ta promocja? bo jakaś była, ale do końca grudnia tylko.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;44580185]Właśnie na odwrót u nas jest. W dzień 4 są dobre, bo głównie siedzi lub leży, a w nocy leży na boczku i tam jednak w niektórych miejscach jest mały prześwit i się chyba wylewa... A z kolei na 3 jest już za duży, już miałam ciężko zapiąć, dopiąć i się odciskały. Ech, gdyby tak faktycznie gdzieś były te reklamowane 3+...[/QUOTE]

jesteś pewna, że za duże? zawsze słyszałam, że jak dziecko zaczyna przesikiwać to większe trzeba kupić

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Monika, doczytalam ze chodzisz z Jakubem na basen, moge zapytac gdzie? Ja bym chciala moje Laski zapisac do lubelskiej szkoly plywania, Widzialam, ze tam jest dosc fajna cena 300zl za 15 spotkan.. Ale tez jest chyba tylko jedna grupa dla maluszkow. A ja bym chciala, zeby tz chodzil z Nimi. Ale raczej nie z dwojką na raz Musze podzwonic i popytac, ale to jeszcze nie teraz. A Ty zadowolona jestes??
Lubelska Szkoła Pływania dopiero zaczęliśmy, byliśmy raz, trochę czekaliśmy na zapisy bo tam co kwartał zaczynają się zajęcia i jak się zdecydowaliśmy to było za późno na jesienny kurs. Dla najmniejszych jedna, dla starszych chyba też jedna, ale oni najpierw robią zapisy, potem układają grupy, więc zależy ile dzieci mają w danym wieku, akurat J. jest w takim wieku, że nie wiedzieli gdzie go dać, czy do młodszych żeby był najstarszy, czy do starszych, gdzie będzie najmłodszy, w końcu dali go do starszych. Póki co jestem zadowolona, fajnie to wygląda. Zapisać można dziecko po 4 m-cu. U Was to rzeczywiście musielibyście oboje chodzić.

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Ja byłam zdziwiona jak położna detektor złapała, a ona była zdziwiona że ja się dziwie Nie miała żadnego problemu ze złapaniem tętna. Jak mi się nie uda to wezmę detektor do tej położonej i poproszę żeby mnie nauczyła szukać.
to zależy też jak się dziecko ułoży. mi gin najpierw macał brzuch, a potem przykładał detektor bo wiedział już mniej więcej gdzie i najczęściej trafiał, ale bywało też tak, że musiał się naszukać, bo mówił, że tylko ruchy słychać. ja szczerze mówiąc większej różnicy nie słyszałam... jak powiedział, że to serce to niby inaczej było, ale jak zaczynał to myślałam że to serce a on, że to ruchy..

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
U nas weekend pod znakiem bólu głowy i niezbyt dobrych wieści od endo Moja tarczyca nie wydziela odpowiednich ilości hormonów i znów zmiana dawek leków i nadzieja, że pomoże i że maleńkiej to nie zaszkodzi.. Martwię się tym.
moja endo zawsze powtarzała, że grunt to wiedziec i brać leki, wtedy nic dziecku się nie stanie.

Cytat:
Napisane przez measia Pokaż wiadomość
cytat na dzis - Na skradajacy sie smutek znam skuteczny sposob: stan przed lustrem. Usmiechnij sie. i powiedz do siebie: Kocham cie

dzien dobry
ja mam nadzieje, ze dotrwam do wieczora. wczoraj Marysia zaczela berdzo plakac kolo 21, dalam jej paracetamol, bo miala lekka goraczke, posmarowalam dziasla i nic. placz, prezenie, nic nie pomagalo. kolo polnocy zrobila kupsztala takiego, ze musielismy ja wsadzic pod prysznic i po tym zasnela... na 15 minut i zaczelo sie od poczatku. o 1.30 zadecydowalam, ze jedziemy do szpitala, bo to nie jest normalne. bylismy zaraz po drugiej. pielegniarka zrobila wywiad kolo 3 w nocy. i zaczelo sie czekanie na lekarza. Mala zasnela nam o 4 rano na 45 minut i od poczatku placz. doprosilam sie pielegniarki, ktora poinformowala nas, ze byl wypadek i wszyscy lekarze sa zajeci. poprosilam o sprawdzenie temperatury, bo Mala byla rozpalona. Miala 38C. dostala leki przeciwgoraczkowe. lekarz nas przyjal po 5 rano stwierdzila, ze Marysia ma zoladkowke i mamy podawac paracetamol i duzo wody. Tz sie wku....... bylismy w domu o 6.30. Mala spala znowu 15 minut i pobudka. troche zjadla i spanie na 2 godziny. padam na pysk, chce mi sie spac!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale przeżycia

Cytat:
Napisane przez agatkaa1 Pokaż wiadomość
Zeberka ja nie kumam czemu TY nie jesteś cały czas na euthyroxie? jego jak zacznie się brać to już do końca życia trzeba to kontrolować i przyjmować....
ja też nie biorę. brałam w ciąży, miałam skontrolować po ciąży i wtedy się zastanawiac czy brać czy nie, do endo nie szło się dostać i olałam sprawę, ale muszę się w najbliższym czasie wziąć za engo, gina, jakieś badania żeby wiedzieć co i jak zanim ewentualnie zaczniemy jakieś starania
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:13   #5004
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

agatko- jak byłam w lipcu to pan doktor stwierdził, że możemy w sumie odstawić, pytała o planowaną kolejną ciążę i jak powiedziałam, że w 2014 to stwierdził, że w takim razie mi go zostawi...

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

gdzie inutil? wątek się kończy

P.S. - napisałam do niej
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA

Edytowane przez zebrawpaski
Czas edycji: 2014-01-13 o 12:15
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:15   #5005
czarnula 1982
Rozeznanie
 
Avatar czarnula 1982
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 874
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Oluś-wszystkiego najlepszego z okazji roczku


Ide zaraz odebrać wynik z Tsh,bo dopiero od porodu zrobiłam, przez rok nie miałam czasu
__________________
Wiktoria-29.01.2008r
Amelia-13.12.2012r
Aniołek 9tc(19.07.2011)
czarnula 1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:18   #5006
zebrawpaski
Zakorzenienie
 
Avatar zebrawpaski
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

OLUŚ!- wszystkiego najlepszego dla Ciebie! (a dla Twojej Mamy trochę więcej przespanych nocy)
__________________
Anielka - 03.11.2010
Hubert - 29.05.2011


JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
KASIA
JESTEM SZCZĘŚLIWĄ MAMĄ
TOSIA
zebrawpaski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:38   #5007
kunegunda.bis
Wtajemniczenie
 
Avatar kunegunda.bis
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 440
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Berbie - na gardlo tantum verde w aerozolu, plukanie sola z soda...
Monika - i jak Kubus zareagowal na basen - ja tez planowalam z Tosia ale boje sie ze wpadnie mi w histerie bo ona z tej samej rodziny co Torres Paniczki

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

..no wlasnie juz 5000 przekroczone

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Dziewczyny obeznane w sprawcuh urlopow wychowawczych - dzis dostala z pracy zgode na uw z dopiskiem ze mam sie zglosic do urzedu gminy w sprawie ustalenia uprawnien do otrzymania dodatku do zasilku rodzinnego z tyt opieki nad dzieckiem podczas urlopu wych - czy sa jakies kryteria dochodowe na 1 czlonka rodziny? czy to kazdemu przysluguje??
__________________
02.11.2011r.[*] 7/8 tydz. Kubuś

Tosielka
ok. 120cm
ok. 20,5kg

...cel osiągnięty 64,5kg
kunegunda.bis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:40   #5008
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Witam!

Oto nowy wątek.

Byłam z Julkiem na szczepieniu, ehh, poważnie się zastanawiam nad zmianą przychodni.

Olku Sto szczęśliwych lat

Oto wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post44582917
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 12:51   #5009
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Zeberko Udało Ci się zapisać do jakiegoś gina

Barbie
A może syrop Prenalen na odporność by pomógł Do tego jedz dużo cytrusów.

Ostatnio zadziwiłam sama siebie- Ja która lubię jeść, nie mam problemu z apetytem, lubiłam kawę, a teraz w ciąży ciężko mi określić na co mam ochotę, odrzuca mnie od mięsa, a kawy nie piłam ponad miesiąc i nie mam na nią ochoty
Stasio był dla mnie łaskawszy
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:11   #5010
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

.
__________________

Są groby uwiecznione tylko wspomnieniem, na których wciąż tli się płomień rozpaczy.

Edytowane przez wadera4
Czas edycji: 2014-01-13 o 13:18
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 14:14:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.