Zaczac brac tabletki, chociaz tyle schudlam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 18:57   #1
magda_1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Exclamation

Zaczac brac tabletki, chociaz tyle schudlam?


Hej, mam pytanie na temat tabletek antykoncepcyjnych.
Bylam u lekarza trzy miesiace temu, przepisal mi tabletki (lamuna). Nie zaczelam ich brac, poniewaz nagle musialam sie przeprowadzic za granice, moj chlopak dopiero do mnie dojedzie i wtedy zaczne brac tabletki.
Jednak gdy bylam u lekarza wazylam (przy wzroscie 170cm) 60kg, teraz, po ponad 3 miesiacach waze 53. nie chce przytyc, ale nie wiem tez czy moge brac te tabletki, a do lekarza narazie nie chce isc bo wydalabym tutaj na niego za duzo pieniedzy, a do polski zbyt szybko nie pojade....
co radzicie?
magda_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:31   #2
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zaczac brac tabletki, chociaz tyle schudlam?

Niestety tabletki antykoncepcyjne trzeba dobrać metodą prób czy błędów. Innymi słowy, nie będzie wiadomo czy po nich przytyjesz dopóki nie spróbujesz, bo każdy reaguje inaczej. Ja zażywałam kilka rodzajów i żadne nie wpłynęły szczególnie na moją figurę. Możesz spróbować je brać np. 2-3 miesiące i po prostu poobserwować.
A jeżeli chodzi Ci o to, czy w ogóle możesz brać tabletki przy takiej wadze, to wydaje mi się, że nie ma przeciwskazań, ale lekarzem nie jestem.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2010-03-29 o 20:32
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 14:50   #3
Kamitek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 19
Dot.: Zaczac brac tabletki, chociaz tyle schudlam?

słyszałam kilka historii że moje koleżanki przybrały po tabletkach na wadze ale to było dawno, jak antykoncepty były ordynarne. Teraz tabletki sa tak konstruowane i wywazone, że raczej takie skutki uboczne to rzadkość. Mi sie nie zdarzyło przytyć po tabletkach a łykałam rózne. Jednak w pierwszym miesiącu z nowymi tabletami bywały różne przygody. Najbliżej tycia było opuchniecie wtady w rzeczy samej waga mi 2 kg wskazywała więcej ale to trwało miesiąc a potem wszystko wróciło do normy. Ktoś mi tam kiedys tlumaczył ze przyrost wagi po antykonceptach nie nastepuje przez same tabletki tylko przez wzrost łaknienia jaki po nich nastepuje i że takie coś też trwa max miesiąc. Dlatego myślę, że nie masz co sie martwić, tylko jak twój facio przyjedzie zacznij łykać tablety i już A tak w ogóle jeżeli jestes w Anglii to tam antykoncepcja jest bezpłatna a z tego co się orientuję to także mozna się ustawic na wizyte u lekarza na pracownicze ubezpieczenie... generalnie tak było ale teraz jak jest tego nie wiem do końca.
Kamitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 18:52   #4
magda_1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Zaczac brac tabletki, chociaz tyle schudlam?

dziekuje wam wlasnie takie odpowiedzi chcialam uslyszec ;P
magda_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.