laptop kobiecy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-10, 11:26   #91
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: laptop kobiecy

A jaki masz budżet na komputer?Ja kupowałam jakiś czas temu Della w X-kom, dla mnie osobiście jest nieco za wolny, ale może Tobie podpasyje.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 11:59   #92
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez matylenka Pokaż wiadomość
Sferis ma dużą ofertę laptopów w sieci,w sklepie jeszcze nie sprawdzałam ,bo nie miałam kiedy ale te na które sie natknęłam w dobrych cenach były bez systemu a ja wolę z systemem. Xcom też miał tańsze bez systemu Ja wiem,ze można wgrać system alee mam pecha i pewnie coś pójdzie nie tak...
Proszę o konkrety

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jaki masz budżet na komputer?Ja kupowałam jakiś czas temu Della w X-kom, dla mnie osobiście jest nieco za wolny, ale może Tobie podpasyje.
Podaj link lub kod producenta (byle nie samo oznaczenie serii)

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-14 o 18:34 Powód: Link.
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 13:30   #93
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Mięsiąc temu szukałam i znalazłam wtedy coś takiego,to są propozycje ze sferisu: LENOVO 100 80MH0074PB N2840 / 14 / 2GB / 500GB / INT / NoODD / NoOS
ale już wiem,że jest słaby Laptop LENOVO B50-30 59-444851 +Oprogramowanie antywirusowe G Data AntiVirus 2015 OEM 1 Rok-teraz znalazłam ten ma przynajmniej system...
Laptop LENOVO G50-45 80E301QWPB A6-6310 / 15,6 / 4GB / 1TB / INT / DVD / Win10
-ten lepszy chyba trochę z systemem ale cena wiadomo już wyższa,no i taki bez systemu :Laptop ASUS X553SA-XX005 Laptop ASUS X553SA-XX005 N3050 / 15,6"HD / 4GB / 1TB / USB3 / HDMI / BT / DVD / NoOS + Oryginalna Torba ASUS NEREUS Carry Bag + Mys
to są propozycje xkom
Lenovo Ideapad 100-15 3825U/4GB/500/DVD-RW
Lenovo B51-80 4405U/4GB/500/DVD-RW-bez systemu oba
allegro
HP 8560p 15.6 i5-2520M 4GB Kamera RS-232 Win7
Budżet jak widać nie duży
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 16:22   #94
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Lenovo B51-80 z procesorem i3-6xxxU minimum

Więc lepiej polesaingowy z 8GB RAM (dokładaja sklepy) + nowy dysk SSD
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 16:31   #95
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Gdzie najlepiej szukać tych poleasingowych?
O tak dysk chodzi ?
Dysk SSD Goodram CX100 SATA III 2,5 Retail 120GB - SSDPR-CX100-120-sferis-mają tego pełno i zgryz....
Na co wtedy patrzeć? Ja jestem kompletnie zielona w tym temacie.
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 23:10   #96
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: laptop kobiecy

Nie chcę nikogo atakować, ale chciałam zaoferować głos rozsądku.

- 4GB pamięci do internetu i filmów jest kompletnie niepotrzebne (o 8GB już nie mówię). 2 wystarczy Ci w zupełności nawet do wysokiej jakości filmów,
- System wgrany od razu potrafi być problematyczny albo praktycznie niemożliwy do reinstalacji w razie problemów. Albo trafisz dobrze, albo ktoś w sklepie zrobił to głupio. Jeśli masz windowsa na płycie (oczywiście legalnego) w wersji nie starszej niż 7, to możesz poprosić o zainstalowanie w jakimś serwisie za niedużą opłatą. Możliwe, że nawet byliby skłonni Ci to zrobić gratis w sklepie, w którym kupisz - nigdy nie prosiłam, ale dla wprawionej osoby to nie zajmuje dużo czasu.
- Asusa bym nie brała, Lenovo generalnie ma lepsze opinie.
- Widziałaś na żywo jakikolwiek laptop 15,6" Lenovo? One są duże, nie wiem, czy to jest to, czego chcesz. 14" może być wygodniejszy.
- Napęd - jeśli nie masz napędu zewnętrznego, to lepiej wybrać ten z DVD-RW. DVD tylko odtwarza, DVD-RW potrafi też nagrywać. Wiem, że to jest mały koszt i większość ludzi i tak woli przenieść dane na pendrive, ale czasem warto mieć taką możliwość.
- Warto wziąć USB3, nawet jeśli obecnie nie masz nic, co tego wymaga. Prawdopodobnie kiedyś będziesz mieć pendrive lub dysk zewnętrzny, który to obsłuży.
- Nie wiem, jak jest z cenami, ale ja prawdopodobnie wzięłabym LENOVO B50 (procesor to jest i3, lub wyżej, nie?, pamięć min. 2GB?). Model biznesowy, nieco starszy więc pewnie tańszy niż B51. System to jest windows 8.1? Obecnie wybierałabym ten - windows 10 jest nowy, więc będzie miał masę błędów. Mam windows 8 i całkiem dobrze się go używa, nawet jeśli wcześniej używałaś starszych wersji.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 06:40   #97
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: laptop kobiecy

Windows 10 nie jest już taki nowy i błędów praktycznie nie ma, bez przesady

Dla mnie i3 oraz 2gb pamięci to za mało. Ale ja jestem z frakcji "lepiej dopłacić i mieć coś lepszego na lata", więc kupilabym komputer o lepszych parametrach.

Lenovo ma fatalny serwis, na to też polecam zwracać uwagę.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 12:37   #98
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

8GB RAM SODIMM to mniej niż 150zł obecnie Najtaniej w całej histori jest teraz a wy chcecie się bawić w 2GB, za używane 16GB do PC dałem raptem ok 200zł i wymieniłem swoje 8GB

4GB to jest standard na 2010-2012 a 8GB na 2013-2016...
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 17:42   #99
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: laptop kobiecy

Dokładnie. Nie widzę sensu w kupowaniu obecnie 2gb
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 14:58   #100
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez mad9090 Pokaż wiadomość
Ramy teraz są taniutkie i mimo wszystko komputer chodzi szybciej i sprawniej na niektórych programach i grach. Ja osostanio zmieniłam z 4 Gb na 8GB , w sferisie była promocja na ramy HyperX więc skorzystałam, a swoje sprzedałam. Nie wydałam w efekcie końcowym za wiele a efekt jest widoczny :P
Pozdrawiamy dział SEO "Sferis = gówno"
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 11:48   #101
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez UserOne Pokaż wiadomość
Po pierwsze pamiętaj o tym, że czasy kiedy produkowano niezniszczalne laptopy minęły razem z latami 90. Teraz laptop musi być tani, więc nie może kosztować 20-30 tyś zł. Tak więc są tanie, ale zawodne. I dzięki temu producenci odrabiają straty marżowe. Co się psuje: przepalone karty graficzne, wyświetlacze, systemy wentylacji. Więc nie ma większego znaczenia jaki wybierzesz - prawdopodobnie w ciągu 3 - 4 lat coś się w nim popsuje, a naprawa nie będzie zbyt opłacalna.

Jakie rady:
Wyświetlacz 15,6 cala to minimum, co by wzroku nie stracić.
Grafika zintegrowana (czyli żaden tam GeForce, czy Radeon - one szybko się palą).
64 bitowe platformy wymagają min, 4 GB pamięci RAM (32 bitowe adresują max 3GB).
Z marek będących godnymi zaufania: Apple, HP, Dell, Toshiba, Asus, Sony.
Od takich jak Acer, czy PakardBell to raczej z daleka.

Edit.
Pamiętaj o tym, że trzeba w zakupionym laptopie sformatować baterię.
Jak pracujesz na zasilaniu sieciowym z gniazdka to wyjmujesz baterię, co by
przedłużyć jej resurs.
Ale ty bzdury piszesz ... Po co formatować baterie .. takie rzeczy robiło się za czasów dinozaurów jak baterie były starego typu. Nowycj baterii w telefonach czy łapkach się niecformatuje
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-28, 15:31   #102
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Znalazłam właśnie coś takiego LENOVO X220i i3-2350M 4GB 128 SSD BT KAM 7PRO GW-na alegro za nie całe 600 zł
ale się nadal zastanawiam nad naprawą starego Toschiby mojego,coś możecie po wiedzieć o On-serwis,dobrze naprawiają?
Zakopek,dla czego masz takie zdanie o Sferisie? Jakieś złe doświadczenia?
Ja osobiście lubię wchodzić na ich stronę,bo wszystko mi się ładnie wyświetla jak wpiszę i opisy są dobre,no i firmy ze sprzętem też ma dobre te co wszędzie praktycznie.
Ale Ty się pewnie lepiej znasz.

Edytowane przez matylenka
Czas edycji: 2016-07-28 o 15:33
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 15:37   #103
KarinaW86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez matylenka Pokaż wiadomość
Znalazłam właśnie coś takiego LENOVO X220i i3-2350M 4GB 128 SSD BT KAM 7PRO GW-na alegro za nie całe 600 zł
Tez rozwazalam kupno tego laptopa. Tylko zwroc uwage, ze to jest 12,5 cala tzn. jest mniejszy od klasycznego (ogladalam zdjecia z porownaniami obok zwyklego 15,6" i nie jest az tak drastycznie mniejszy). Z drugiej strony mniej do noszenia.. Maja matowa matryce wiec nie odbija sie swiatlo.
A poza tym dobra marka to na pewno tez Dell. Zwlaszcza jesli kupujesz na firme, dlugi okres gwarancji i naprawa do 3 dni roboczych (na szczescie nie musialam z tego korzystac).
KarinaW86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 15:26   #104
Liogran
Przyczajenie
 
Avatar Liogran
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: laptop kobiecy

Ja na pewno odradzam laptopy firmy Sony Vaio !! Kupiłam ze względu na fajną linię i oczywiście kolor Biały. Przypadkiem zalałem laptopa czerwonym winem i co się okazało serwis gwarancyjny laptopów Sony już nie prowadzi odpłatnych napraw.

Jedyna opcja to serwis pogwarancyjny Sony Vaio najbliżej miałam do http://www.optima-md.com i co się okazało do mojego laptopa nie ma już części oryginalnych i jedyna opcja to Allegro i wymiana klawiatury tylko i wyłącznie w kolorze czarnym.


Reasumując wydałam 2700zł na lipnego laptopa tylko dla tego, że mi się podobał teraz po takich doświadczeniach wolała bym Lenovo ThinkPad lub Samsunga
Liogran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 15:28   #105
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Nie martw się od 2 lat nie ma w sprzedaży SonyVaio, firmy już nie produkują razem się całkiem rozdzieliły, Vaio robi samodzielnie

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-29 o 16:27 Powód: Link.
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 17:16   #106
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

No właśnie duży nie jest mi potrzebny,mały może być jak najbardziej,firma w sumie obojętna. Cena jest ważna jego wytrzymałość w ewentualnym starciu z dziećmi,4 gb starczy,chcę na nim oglądać filmy,otwierać pocztę i trochę poszperać w internecie. Dużych wymagań nie mam.
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 18:16:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.