Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-01, 13:20   #3661
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A dla mnie zapach nie do zniesienia ma olej z lnianki - nie mogłam go ścierpieć. Niestety mojej mamie bardzo przypasował i siłą rzeczy musiałam dodawać go do każdego kremu zrobionego dla Niej. Cóż za szczęście, że nie ja musiałam się tym smarować No i jak dobrze, że mama aktualnie zakochana jest w oleju śliwkowym...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 20:41   #3662
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kupiłam keratyne z myślą o włosach . Według mazidłowego przepisu zrobiłam , czyli keratyna 5% , d-pantenol 0,5% , reszta hydrolat w sumie 10 ml . Zużyłam połowe na mokre włosy . Bardzo długo wysychały , nieciekawie to wyglądało .Ale jak wyschły , przeczesałam i oniemiałam . Trudno to opisać , ale podoba mi się ten efekt , są puszyste , ale nie sianowate , fajne .
Następnym razem dodam jeszcze jedwab i zobacze jak lepiej
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 20:56   #3663
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Też wczoraj zaaplikowałam 5% keratyny z pantenolem i jeszcze innymi witaminami (All-in-one) na włosy. Wyraźnie zyskały na gęstości, szkoda tylko, że szczotka po tym biała (po wersji bez keratyny osadu nie było). Ale nie będę marudzić.

Wypróbowałam kwas migdałowy w toniku i pieję z zachwytu. Poprawa stanu skóry już następnego dnia. Serum z glukonolaktonem pięknie się po nim wchłania. Niniejszym żegnam się z kwasem mlekowym, od dłużeszgo czasu nie wiedziałam już po nim efektów, poza tym mam wrażenie, że podrażnił mi naczynka, z którymi nigdy dotąd nie miałam problemu. A wcale nie używałam go w wysokim stężeniu - trochę ponad 6%. Teraz może przyda się do ciała.

Ponadto urzekł mnie hydrolat neroli (dostałam próbkę). Najpierw zapach wydał mi się zbyt intensywnie kwiatowy, a teraz z przyjemnością otwieram szafkę, w której stoi próbka. Odczucia skórne również przyjemne. Na pewno wezmę buteleczkę przy najbliższej okazji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 21:05   #3664
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam hydrolat neroli z BU , i jeszcze się do niego nie przekonałam.
Wziełam teraz z mazideł 50 tki , rumianku , migdałowego i lipowy i wszystkie mi się podobają i kończą się , niestety
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 21:43   #3665
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

mi migdałowy przypadł do gustu, poprosiłam o próbkę i w następnym zamówienie wezmę już większą butlę
no i aloesowy też bardzo lubię

różany poszedł właśnie do tego psikadła z keratyną i pantenolem do włosów, zapach duszący dla mnie
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 21:50   #3666
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kupiłam keratyne z myślą o włosach . Według mazidłowego przepisu zrobiłam , czyli keratyna 5% , d-pantenol 0,5% , reszta hydrolat w sumie 10 ml . Zużyłam połowe na mokre włosy . Bardzo długo wysychały , nieciekawie to wyglądało .Ale jak wyschły , przeczesałam i oniemiałam . Trudno to opisać , ale podoba mi się ten efekt , są puszyste , ale nie sianowate , fajne .
Następnym razem dodam jeszcze jedwab i zobacze jak lepiej
Ja też uwielbiam to serum, a na jakim hydrolacie robiłaś?
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 22:04   #3667
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1211936 5]mi migdałowy przypadł do gustu, poprosiłam o próbkę i w następnym zamówienie wezmę już większą butlę
no i aloesowy też bardzo lubię
[/quote]

Ja też dostałam próbkę hydrolatu migdałowego i z pewnością skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie.
Teraz migdał wraz z lipą i ekologicznym oczarem są moimi faworytami wśród "mazidłowych" hydrolatów.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 22:16   #3668
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1211327 9]A dla mnie zapach nie do zniesienia ma olej z lnianki - nie mogłam go ścierpieć. Niestety mojej mamie bardzo przypasował i siłą rzeczy musiałam dodawać go do każdego kremu zrobionego dla Niej. Cóż za szczęście, że nie ja musiałam się tym smarować No i jak dobrze, że mama aktualnie zakochana jest w oleju śliwkowym...[/quote]

ja z kolei za lnianką przepadam. Oprócz zapachu który bardzo mi sie podoba - robiła wspaniałe rzeczy z moją twarzą w zimie - ekspresowe nawilżenie i wygładzenie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 22:25   #3669
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
ja z kolei za lnianką przepadam. Oprócz zapachu który bardzo mi sie podoba - robiła wspaniałe rzeczy z moją twarzą w zimie - ekspresowe nawilżenie i wygładzenie.
hmm... mnie ten zapach odrzucał jak tylko otwierałam buteleczkę...
ale moja mama podobnie jak Ty Schaetzchen zarówno zapachem jak i działaniem lnianki była zachwycona
widocznie tylko z moim nosem coś nie tak
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-01, 22:32   #3670
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam to serum, a na jakim hydrolacie robiłaś?
oczarowym , musze go zużyć jakoś , bo się nie lubimy
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-02, 09:39   #3671
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kupiłam keratyne z myślą o włosach . Według mazidłowego przepisu zrobiłam , czyli keratyna 5% , d-pantenol 0,5% , reszta hydrolat w sumie 10 ml . Zużyłam połowe na mokre włosy . Bardzo długo wysychały , nieciekawie to wyglądało .Ale jak wyschły , przeczesałam i oniemiałam . Trudno to opisać , ale podoba mi się ten efekt , są puszyste , ale nie sianowate , fajne .
Następnym razem dodam jeszcze jedwab i zobaczę jak lepiej
Ja już wypróbowałam kilka wersji serów do włosów i odżywkę algową (którą robiłam ponad godzinę ) Za każdym wychodziły mi na 1 raz a efekty były u mnie marne, w sumie prawie żadne Dodam tylko, że mam strasznie zniszczone włosy i one potrzebują naprawdę mocnego odżywiania, więc wracam do 2 jedynych pomagającym im odżywką - maską: z Dove lub Pantine
A sera jedynie jako dodatek - jak mi się będzie chciało je kręcić

Pisałyście wcześniej o olejach. Mi się bardzo spodobał zapach oleju z kasztanowca chociaż na początku też musiałam się do niego przyzwyczaić Ostatnio dostałam też kilka próbek i prawie wszystkie śmierdolą siankiem Podoba mi się tylko śliwkowy - prawdziwy marcepan Pomyślałam tez sobie, że będę szukać olejów bezzapachowych - lepiej nie czuc nic niż siano i chyba ten z komosy nie ma zapachu... ale wąchałam razem z nim kilka innych i mogę sie mylić...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 12:11   #3672
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jeśli o zapachy chodzi, to mnie zauroczył Cupuacu (o niebo przyjemniejszy od karite). Cudownie komponuje się z olejem makadamia, który sam z siebie również pachnie wyjątkowo apetycznie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-02, 12:56   #3673
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli o zapachy chodzi, to mnie zauroczył Cupuacu (o niebo przyjemniejszy od karite). Cudownie komponuje się z olejem makadamia, który sam z siebie również pachnie wyjątkowo apetycznie.
Dostałam próbke cupuacu ekologiczne , też mi się podoba .Pozostawia taką miłą warstwe na skórze , nie tłustą .Stosuje po toniku z liposomami , więc nie wiem co bardziej mnie nawilża

Lorri - makadamia z zysku , czy z mazideł bo co sklep to inny olej , choć ta sama nazwa
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-02, 20:15   #3674
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny miałyście jakieś problemy ze spiruliną?
Zrobiłam sobie z niej maseczkę w czwartek, potrzymałam na buzi 10 minut, musiałąm zmyć bo smród przyprawiał mnie o mdłości...spektakularnych efektów nie było, jedynie twarz była dość gładka.
Dzisiaj znowu zrobiłam maseczkę, tym razem siedziałam z nią 20 minut...a po zmyciu moja twarz była niemalże bordowa, do swojego normalnego koloru dochodziła 2 godziny...pory na nosie zredukowane znacznie, na policzkach niestety niezbyt, buzia gładka, jędrna nawilżona

i teraz zastanawiam się czy ją odstawić czy za parę dni zrobić kolejne podejście...

EDIT: Zmieszałam pół małej łyżeczki spiruliny + woda- dość rzadka konsystencja, nałożyłam grubą wartwę maski...po 5 minutach zaczęła mi się robić z maseczki na twarzy skorupka pękająca, która strasznie mnie ściągała...to chyba stąd to podrażnienie
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2009-05-02 o 20:43 Powód: dopisek
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-02, 20:45   #3675
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałyście jakieś problemy ze spiruliną?
Zrobiłam sobie z niej maseczkę w czwartek, potrzymałam na buzi 10 minut, musiałąm zmyć bo smród przyprawiał mnie o mdłości...spektakularnych efektów nie było, jedynie twarz była dość gładka.
Dzisiaj znowu zrobiłam maseczkę, tym razem siedziałam z nią 20 minut...a po zmyciu moja twarz była niemalże bordowa, do swojego normalnego koloru dochodziła 2 godziny...pory na nosie zredukowane znacznie, na policzkach niestety niezbyt, buzia gładka, jędrna nawilżona

i teraz zastanawiam się czy ją odstawić czy za parę dni zrobić kolejne podejście...
Możesz być uczulona na spirulinę. Ja na przykład mam tak, że na policzki i okolice nosa gdzie mam lekkie naczynka absolutnie nie mogę kłaść maseczki ze spiruliny bo potem mam takiego buraka, że hej! Stosuję ją tylko na brodę gdzie borykam się z problemami trądzikowymi i nos - tam jest wszystko oki i spirulina ładnie łagodzi te problemy.
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 04:21   #3676
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Lorri - makadamia z zysku , czy z mazideł bo co sklep to inny olej , choć ta sama nazwa
Makadamia z ZSK.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 07:06   #3677
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Możesz być uczulona na spirulinę. Ja na przykład mam tak, że na policzki i okolice nosa gdzie mam lekkie naczynka absolutnie nie mogę kłaść maseczki ze spiruliny bo potem mam takiego buraka, że hej! Stosuję ją tylko na brodę gdzie borykam się z problemami trądzikowymi i nos - tam jest wszystko oki i spirulina ładnie łagodzi te problemy.
Uczulona?
no na to wygląda...
ciekawe co ja zrobię z dużym opakowaniem tego śmierdzielka...
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 08:03   #3678
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kupiłam keratyne z myślą o włosach . Według mazidłowego przepisu zrobiłam , czyli keratyna 5% , d-pantenol 0,5% , reszta hydrolat w sumie 10 ml . Zużyłam połowe na mokre włosy . Bardzo długo wysychały , nieciekawie to wyglądało .Ale jak wyschły , przeczesałam i oniemiałam . Trudno to opisać , ale podoba mi się ten efekt , są puszyste , ale nie sianowate , fajne .
Następnym razem dodam jeszcze jedwab i zobacze jak lepiej
Możecie napisać, czy keratyna faktycznie powoduje wiekszy skret włosa? Mam falo-loki, czasem bardziej fale, czasem loki zależy od dnia. Bardzo chciałabym je podkreślić
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 10:10   #3679
Iwi82
Wtajemniczenie
 
Avatar Iwi82
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 426
GG do Iwi82
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Uczulona?
no na to wygląda...
ciekawe co ja zrobię z dużym opakowaniem tego śmierdzielka...
albo spróbuj dodać troche jogurtu naturalnego. Wtedy maseczka będzie delikatniejsza i może Cię nie podrażni. W ostateczności pozostaje Ci stosować na miejsca gdzie nie robi Ci buraka (o ile takie masz - w moim przypadku broda, nos)
Iwi82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-03, 10:27   #3680
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Sugarfree - moja skóra reagowała na spirulinę bardzo podobnie do Twojej... czyli nabierała purpurowego kolorku.
Możesz spróbować - tak jak radzi Ci Iwi - połączyć spirulinę z jogurtem naturalnym i trzymać maseczkę na twarzy tylko 10 minut, chociaż w moim przypadku to nic nie dało, więc nie chcąc eksperymentować z twarzą, po 3 próbach zrezygnowałam.
Za to bardzo polecam spirulinowe kąpiele
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 13:50   #3681
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Możecie napisać, czy keratyna faktycznie powoduje wiekszy skret włosa? Mam falo-loki, czasem bardziej fale, czasem loki zależy od dnia. Bardzo chciałabym je podkreślić

U mnie serum z keratyną , ładnie podkreśla naturalną fale włosów , podobało mi się
Musze wszystko wypróbować , bo to dla mnie nowość nadal , wczoraj zrobiłam serum do włosów - keratyna + jedwab i nie jestem zachwycona . Z natury mam puszyste włosy , po jedwabiu efekt puszystości jeszcze się powiększył . Myśle , że jedwab byłby dobry po masce olejowej na włosy . Będe próbować dalej .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 13:59   #3682
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
U mnie serum z keratyną , ładnie podkreśla naturalną fale włosów , podobało mi się
Musze wszystko wypróbować , bo to dla mnie nowość nadal , wczoraj zrobiłam serum do włosów - keratyna + jedwab i nie jestem zachwycona . Z natury mam puszyste włosy , po jedwabiu efekt puszystości jeszcze się powiększył . Myśle , że jedwab byłby dobry po masce olejowej na włosy . Będe próbować dalej .
No to sie ciesze Planuje zamowienie w mazidlach za tydzien, na pewno wezme m.in. keratyne(ale w mniejszej butli bo jesli ma miec stezenie max 5% to w mi w zupelnosci wystarczy 10g) i konserwat, zeby ukrecic baaardzo prosty "wlos w plynie"(keratyna+woda destylowana no i konserwat)
Do tego wezme hydrolat oczarowy i z rumianku rzymskiego oraz olej z komosy No i koniec funduszy na przyjemnosci w maju
curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 14:13   #3683
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość

EDIT: Zmieszałam pół małej łyżeczki spiruliny + woda- dość rzadka konsystencja, nałożyłam grubą wartwę maski...po 5 minutach zaczęła mi się robić z maseczki na twarzy skorupka pękająca, która strasznie mnie ściągała...to chyba stąd to podrażnienie
I nie pozwalaj jej wyschnąć!
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 15:20   #3684
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałyście jakieś problemy ze spiruliną?
Zrobiłam sobie z niej maseczkę w czwartek, potrzymałam na buzi 10 minut, musiałąm zmyć bo smród przyprawiał mnie o mdłości...spektakularnych efektów nie było, jedynie twarz była dość gładka.
Dzisiaj znowu zrobiłam maseczkę, tym razem siedziałam z nią 20 minut...a po zmyciu moja twarz była niemalże bordowa, do swojego normalnego koloru dochodziła 2 godziny...pory na nosie zredukowane znacznie, na policzkach niestety niezbyt, buzia gładka, jędrna nawilżona

i teraz zastanawiam się czy ją odstawić czy za parę dni zrobić kolejne podejście...

EDIT: Zmieszałam pół małej łyżeczki spiruliny + woda- dość rzadka konsystencja, nałożyłam grubą wartwę maski...po 5 minutach zaczęła mi się robić z maseczki na twarzy skorupka pękająca, która strasznie mnie ściągała...to chyba stąd to podrażnienie
Ja tez niedawno robiłam spirulinę. Zastosowałam się do przepisu z mazideł, a trzymałam ją 20 min, więc też zdążyła mi wyschnąć na twarzy. Na początku jak ją zmyłam, to nie miałam buraka, ale jakąs godzinę, dwie później, to okropnego i trzymał mi sie on jeszcze na drugi dzień
Jednak pomijając ten purpurowy kolor, to pozostałe efekty u mnie były super. Buzia międziutka, gładziutka, pory pozwężane i chyba nawet część z nich oczyszczona Niestety na drugi dzień skóra wróciła do poprzedniego stanu i tylko kolor sie utrzymywał... Ja na szczęście wzięłam tej spiruliny tylko 10g (na 2 porcje) więc jeszcze raz dam jej 2. szansę i jeśli historia sie powtórzy, to dam sobie z nią spokój

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1213186 9]...
Za to bardzo polecam spirulinowe kąpiele[/quote]
Jak ktoś z ledwością wytrzymał te 10-20min ze spiruliną na twarzy, to wątpię, by chętnie wlewał ją do kąpieli Ja na pewno tego nie zrobię

A ja zaczynam kremowe eksperymenty: dziś ukręciłam sobie kremik oczarowo-wiesiołkowy i kremik dla teściowej z zwiększoną ilością dodatków . na razie oba wyglądają przyzwoicie, zobaczymy jak się będzie je używać...

Teraz martwię sie o swój mikserek mazidełkowy... ma strasznie słaby silniczek i boje się, że niedługo mi się spali... długo go nie mam, a dziś ledwo ukręciłam 2. kremik.. już pod koniec całkiem mi się wyłączył, na szczęście kremik był już gotowy... Ale za każdym razem jak coś kręcę (co w sumie nie jest gęste), to tak mi słabnie i się zatrzymóje... Nie wiecie, czy wszystkie takie są, czy tylko mi sie trafił jakiś felerny?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 15:37   #3685
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Jak ktoś z ledwością wytrzymał te 10-20min ze spiruliną na twarzy, to wątpię, by chętnie wlewał ją do kąpieli Ja na pewno tego nie zrobię
Ciało to nie twarz - reakcja może być inna. Poza tym co innego maseczka a co innego kąpiel z dodatkiem spiruliny. Sama nie mogę używać masek spirulinowych, bo jak pisałam wyżej podrażniają mnie - próbowałam już na różne sposoby i oczywiście zawsze spryskiwałam twarz hydrolatem, żeby nie dopuścić do zaschnięcia maseczki. Za to na ciało spirulina działa rewelacyjnie - kąpiel fajna choć z zapaszkiem
Dlatego polecam.
--------
tzn. polecam ze względu na działanie a nie zapaszek

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-05-03 o 15:41
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 15:48   #3686
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Teraz martwię sie o swój mikserek mazidełkowy... ma strasznie słaby silniczek i boje się, że niedługo mi się spali... długo go nie mam, a dziś ledwo ukręciłam 2. kremik.. już pod koniec całkiem mi się wyłączył, na szczęście kremik był już gotowy... Ale za każdym razem jak coś kręcę (co w sumie nie jest gęste), to tak mi słabnie i się zatrzymóje... Nie wiecie, czy wszystkie takie są, czy tylko mi sie trafił jakiś felerny?
To nie żaden feler ani kwestia słabego silniczka. Mikser jest na baterie, trzeba je wymienić na nowe i będzie śmigał (przez jakiś czas ).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 18:24   #3687
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość

Teraz martwię sie o swój mikserek mazidełkowy... ma strasznie słaby silniczek i boje się, że niedługo mi się spali... długo go nie mam, a dziś ledwo ukręciłam 2. kremik.. już pod koniec całkiem mi się wyłączył, na szczęście kremik był już gotowy... Ale za każdym razem jak coś kręcę (co w sumie nie jest gęste), to tak mi słabnie i się zatrzymóje... Nie wiecie, czy wszystkie takie są, czy tylko mi sie trafił jakiś felerny?
ja tez mialam problem z mikserkiem , na początku działał super a w króciutkim czasie zaczął pracował wolno i tez się zatrzymywał, kupiłam potem drugi też z mazideł i od początku słabo działał. Ostatnio znowu kupiłam w ZSK ale jeszcze nie używałam dopiero jutro albo dziś będę kremik robić.
ps. oczywiście baterie dawałam nowe
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 18:35   #3688
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
ja tez mialam problem z mikserkiem , na początku działał super a w króciutkim czasie zaczął pracował wolno i tez się zatrzymywał, kupiłam potem drugi też z mazideł i od początku słabo działał. Ostatnio znowu kupiłam w ZSK ale jeszcze nie używałam dopiero jutro albo dziś będę kremik robić.
ps. oczywiście baterie dawałam nowe
ale te zwykłe, prawda? ja używam baterii "rechargrable" i mikser działa o wiele lepiej
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 18:54   #3689
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ale te zwykłe, prawda? ja używam baterii "rechargrable" i mikser działa o wiele lepiej
Tak zwykłe, to spróbuje "rechargrable" . Dzięki
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-03, 23:50   #3690
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ale zaszalalam, a wszystko przez to, ze planuje umerdac "perfumy" w kremie na bazie Physiogelu wlasnie kliknelam olejki:
- cyprysowy
- kadzidlowy
- mirrowy
- lawendowy
- cytrynowy
- mirtowy
- abs vetiverowy

brakuje mi tylko sandalowca do szczescia....
do tego poprosilam o probki dwoch olejow bo sie nie moglam powstrzymac
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.