AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 21:18   #1681
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

kropka1 - fajne skałki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:26   #1682
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
zalacze film z nia (wtedy jeszcze w słoiku u mnie siedziala), moze ktos mi powie co to za gatunek

http://motylek1007.wrzuta.pl/film/7t...dentyfikowania
nie jestem specjalistką od brzanek ale na moje oko to jest brzanka wysmukła:
http://www.superakwarium.pl/brzanka-wysmukla-id432.html

Cytat:
Napisane przez elvira44 Pokaż wiadomość
Moj gupik jednak umarl, nie doczekal sie leku.
niestety leczenie, jeżeli w ogóle możliwe, ma sens tylko w przypadku natychmiastowego podania leku. Dlatego pisałam wcześniej, że warto go mieć w zapasie na wszelki wypadek.
Przykro mi z powodu Twojego gupika

Cytat:
Napisane przez kropka1 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny Mam nadzieję, że przyłączycie mnie do swojego grona Mam 112l malawi, z pyszczakami saulosa (6 sztuk + jeden z wadą genetyczną, nie urósł ani się nie wybarwił ). No i maleństwa w 45l (moje pierwsze ) aż 24! oczywiście będą do oddania Jutro może wrzucę fotki narazie fotka akwarium na początku zanim dołączyły tam rybcie.
pozdrawiam
Super, witam Malawiankę Fajne akwarium, ono jest nieprzykryte? Nie wyskakują Ci z niego pyszczaki? Moje skaczą jak głupie

A jeszcze mam pytanie jak długo stoi zalane to akwarium i jak po czasie wyglądają Twoje wapienie?
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"

Edytowane przez motley
Czas edycji: 2009-05-04 o 21:28
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:43   #1683
kropka1
Raczkowanie
 
Avatar kropka1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 127
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie wyskakują jak głupie rzucają się do jedzenia, ale z akwa nie było problemów,niestety zawsze coś wypadnie jak już sie kasa na pokrywe zbierze Ale nie powiem, czasem mam schizy jak coś plaśnie gdzies, a ja lece sprawdzić czy to nie ryba ;P musze w końcu szybke załatwić...
to akwarim na zdjęciu jest świeże, także ma ono pare dni tam, aktualnie akwa ma 1,5 roku, a wapienie zarosly glonami i sa ciemniejsze, co mnie drażni, ale nic na to nie działa, nie ma rady Już kupowałam tabletki na glony, zrobiłam przemeblowanie, żeby ustawić akwa bardziej w cieniu i nic! a było tak pięknie Obecnie myślę nad tym żeby rozłupać dużego wapienia, bo zmniejsza on optycznie akwarium, a do tego boje się, że akwa mi pęknie, bo pan pyszczak jest strasznie nie wychowany i ciągle mi go wykopuje robiąc sobie rewir :P a jak podsypuje trochę żwirku pod kamień to się tak wkurza, że jakby miał zęby to by mnie podziabał
kropka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:51   #1684
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez kropka1 Pokaż wiadomość
nie wyskakują jak głupie rzucają się do jedzenia, ale z akwa nie było problemów,niestety zawsze coś wypadnie jak już sie kasa na pokrywe zbierze Ale nie powiem, czasem mam schizy jak coś plaśnie gdzies, a ja lece sprawdzić czy to nie ryba ;P musze w końcu szybke załatwić...
to akwarim na zdjęciu jest świeże, także ma ono pare dni tam, aktualnie akwa ma 1,5 roku, a wapienie zarosly glonami i sa ciemniejsze, co mnie drażni, ale nic na to nie działa, nie ma rady Już kupowałam tabletki na glony, zrobiłam przemeblowanie, żeby ustawić akwa bardziej w cieniu i nic! a było tak pięknie Obecnie myślę nad tym żeby rozłupać dużego wapienia, bo zmniejsza on optycznie akwarium, a do tego boje się, że akwa mi pęknie, bo pan pyszczak jest strasznie nie wychowany i ciągle mi go wykopuje robiąc sobie rewir :P a jak podsypuje trochę żwirku pod kamień to się tak wkurza, że jakby miał zęby to by mnie podziabał
Mi kilka razy wyskoczyły przez niewielkie szpary mimo, że mam akwarium przykryte szybą

Moje wapienie też ściemniały ale mi nie przeszkadza. Jak zakładałam swoje akwarium to wiedziałam, że będę stawiać duże kamienie więc na całym dnie przykleiliśmy z TŻ silikonem płyty z pleksy więc mam nadzieję, że uchronią szybę przy ewentualnym zawale

A Twój pyszczak ząbki ma i to w kilku rzędach więc uważaj Mnie kiedyś jeden tak dziabnął w palec, że spadłam z drabiny
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"

Edytowane przez motley
Czas edycji: 2009-05-04 o 22:10
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 13:45   #1685
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Kropko bardzo ładne skały,fajnie to wgląda

Sytauacja z odmulaczem opanowana.Wczoraj zrobiłam odmulanie,nie wciąga już żwiru.
W czwartek odbieram pierwszych lokatorów-4 kiryski pstre(dwa "normalne" i dwa albionsy)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:43   #1686
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

No jakos to przezyje, w kazdym razie lek jak juz bedzie to pewnie sie przyda.

Wrzuce kiedys fotki mojego akwarium. Mam parke czerwonych mieczykow + 3 ich juz doroslych dzieci, jednego bialego w czarne kropki mieczyka samiczke, mam 3 bocje wspaniale, 1 glonojada, 2 danio (parka), no i dosc duzo gupikow, a zaczelo sie od 2 samic i 1 samca. Takze u mnie dosc ich sporo. Mialam kiedys epidemie slimakow ale od kad mam bocje to nie zostal nawet jeden, ostatnio tylko dokupilam jakiegos wielkiego zoltego slimaka ale nadal zyje wiec chyba nic mu nie grozi.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 19:48   #1687
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Czy on nie zassie mi krewetek bo kurcze żwir niestety jest zasysany....
ja jak mialam krewetki to odmulalam takim zwyklym odmulaczem, ciag mial co prawda taki jak krew z nosa ale krewetki mi wciagal

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość

Moje skaczą jak głupie
moje tez skacza, na samym poczatku kiedy byly male robilam porzadki i zdjelam pokrywe, nie uslyszalam ani nie zauwazylam ze jedna ryba mi wyskoczyla, znalazlam ja chyba po paru dniach wysuszona za szafka teraz juz sa chyba za stare i za cwane i wiedza co je czeka jak zaczna wyskakiwac


kropko ladne masz akwarium ja glonami bym sie nie przejmowala, wlasnie w nich najwiekszy urok, kiedys mialam wystroj tez porosniety glonami ale kupilam glonojady i wszystko mi zeskrobaly i troche nad tym ubolewalambo w koncu co to za malawi bez glonow
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 20:08   #1688
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
ja jak mialam krewetki to odmulalam takim zwyklym odmulaczem, ciag mial co prawda taki jak krew z nosa ale krewetki mi wciagal


moje tez skacza, na samym poczatku kiedy byly male robilam porzadki i zdjelam pokrywe, nie uslyszalam ani nie zauwazylam ze jedna ryba mi wyskoczyla, znalazlam ja chyba po paru dniach wysuszona za szafka teraz juz sa chyba za stare i za cwane i wiedza co je czeka jak zaczna wyskakiwac


kropko ladne masz akwarium ja glonami bym sie nie przejmowala, wlasnie w nich najwiekszy urok, kiedys mialam wystroj tez porosniety glonami ale kupilam glonojady i wszystko mi zeskrobaly i troche nad tym ubolewalambo w koncu co to za malawi bez glonow

Tak, tak glonki w malawi to podstawa, ja się bardzo cieszę jak rosną

W ogóle ka_ma zapomniałam napisać, że fajny ten Twój odmulacz w sumie może przydałby mi się taki do malawi bo dużo się piasku zaciąga jak odciągam brudy wężykiem. Robię to co prawda rzadko (z czystego lenistwa) ale zawsze trochę plaży ubędzie. Z kolei w roślinnym w ogóle nie ma czego odmulać, jakoś tak wszystko się widocznie naturalnie neutralizuje

Co do skoczków to mi kilka pyszczaków też śmiertelnie wyskoczyło Kilka wyskoczyło przy mnie i one trafiły z powrotem do akwarium ale skubane potrafią przez najmniejsze szpary przefrunąć
Kiedyś miałam zabawną sytuację ze skaczącymi rybami, poniżej kopia mojego posta który napisałam w 2001 r na pl.rec.akwarium. Postanowiłąm go odszukać bo nie mogłam sobie przypomnieć dokładnych okoliczności zdarzenia (starość nie radość)

"Dzisiaj od samego rana w moim Malawi dominujący samiec rozstawiał wszystkie inne ryby po kątach. Od 6.00 słyszałam ciągłe pluski... cóż tak bywa, ktoś musi rządzić - pomyślałam i spałam sobie dalej. O 10.00 otwieram oczy, patrzę w stronę baniaków i nie wierzę w to co widzę... W małym, (16 litrów) akwarium, stojącym zaraz obok baniaka z pyszczakami pływa sobie crabro, który jeszcze o 6.00 pływał w baniaku z innymi rybkami ) widać postanowił nie podporządkować się władzy tyrana i przeprowadzić się na własną rękę )) Całe szczęście, że poprzedniego wieczora odławiałam z małego baniaczka
ryby i położyłam na nim krzywo szybę... sprytny crabro trafił dokładnie w 5 cm szczelinę która powstała w wyniku mojego niedbałego (na szczęście) ułożenia szyby na tym malutkim baniaku)). "
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:55   #1689
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Motley - Ty wiesz, że na rybce z takimi zdolnościami można nieźle zarobić? Wystawić na olimpiadzie czy cuś
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:19   #1690
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
W ogóle ka_ma zapomniałam napisać, że fajny ten Twój odmulacz w sumie może przydałby mi się taki do malawi bo dużo się piasku zaciąga jak odciągam brudy wężykiem.
ja polecam ten odmulacz przychodze sobie z pracy, patrze brud to biore 2 minuty i posprzatane a tak musialam z tymi wiadrami bo zanim cos z dna zebralam to mialam juz 10 litrow minimum spuszczone
wezem odmulam w sobote kiedy robie podmiane, tez mi zasysa troche piachu ale sa to male ilosci i wracaja z powrotem do akwarium jak wlewam wode



Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Motley - Ty wiesz, że na rybce z takimi zdolnościami można nieźle zarobić? Wystawić na olimpiadzie czy cuś
ja propobuje do nowej edycji 'mam talent'
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:55   #1691
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Motley - Ty wiesz, że na rybce z takimi zdolnościami można nieźle zarobić? Wystawić na olimpiadzie czy cuś
Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość

ja propobuje do nowej edycji 'mam talent'
To było 8 lat temu... już od dawna nie mam M. crabro
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-09, 08:25   #1692
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

A u mnie pojawił się nowy lokator.. Lucjan ma na imię. Zbrojnik złoty. Oczywiście nieplanowany ale siła wyższa (na ratunek)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucjanek1.jpg (63,5 KB, 30 załadowań)
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 10:04   #1693
kropka1
Raczkowanie
 
Avatar kropka1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 127
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

nie przepadam za zbrojnikami, ale ten jest cudowny

A ja dziś zauważyłam, że moja samica ma już małe w pysku A ja nie mam dodatkowej grzałki, więc nie wpuszczę jej do małego akwa, bo już mam jedno z młodymi(dziś im mija równo miesiąc) A obawiam się trochę wpuszczać ją do młodych, niewiadomo czy wypuści tam małe... i neiwiadomo co będzie między tymi kurduplami, czy te większe (mają z 1,5cm) nie zeżrą tych maluchów... chyba zostawie to naturze w ogólnym...
o ile ktoś zrozumiał co piszę, przepraszam za składnię, ale dopiero wstałam
kropka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 09:20   #1694
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
A u mnie pojawił się nowy lokator.. Lucjan ma na imię. Zbrojnik złoty. Oczywiście nieplanowany ale siła wyższa (na ratunek)
Piękny jest

U mnie od czwartku mieszkają 4 kiryski a wczoraj doszedł dojek Dexter i 6 Red Cherry.Prawdopodobnie we wtorek odbiorę jeszcze 4 krewetki amano i 4 orange.Wrzucam zdjęcia Dexa i kirysków,niestety na razie niewyraźne bo towarzystwo albo zbyt ruchliwe albo płochliwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5821.jpg (154,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5828.jpg (32,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5899.jpg (43,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5888.jpg (59,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5912.jpg (39,1 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5881.jpg (45,5 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5875.jpg (42,0 KB, 13 załadowań)
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 13:50   #1695
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dexter, przepiękny, tym bardziej w całej okazałości
P.S. Mam słabość do tego imienia :p
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 15:52   #1696
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Burn it up - przyjemnie popatrzeć na takie wodne zieloności...

Puntodivista - mój każdy szczur nazywał się Dexter, niezależnie od płci ;]
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 17:07   #1697
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Dexter, przepiękny, tym bardziej w całej okazałości
P.S. Mam słabość do tego imienia :p
Dziękuję miałam kupić jakiegoś jasanego bojownika ale kiedy zobaczyłam Dextera wiedziałam,że to właśnie ten odpowiedni
Też mam słabość do tego imienia,zawsze chciałam tak kogoś nazwać aż wreszcie trafiło się stworzenie pasujące do imienia

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Burn it up - przyjemnie popatrzeć na takie wodne zieloności...

Puntodivista - mój każdy szczur nazywał się Dexter, niezależnie od płci ;]

Biedna żabienica troszkę mi marnieje podgryzana przez rozdętki ale dziś kupiłam ślimakożernego ślimaka helenę (Aldonę,też niezależnie od płci bo niestety nie jestem w stanie rozpoznać) więc powinien się rozprawić z nieproszonymi gośćmi.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 17:09   #1698
Nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 92
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Witam!
Akwarium mam od lutego,więc jestem początkująca w tym temacie.

Moje akwarium:

250 litrów
6 paletek
3 bocje wspaniałe
5 pawich oczek
trzy glonojady

Zdjęcie wstawię jak wyczyszczę akwarium
Nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 20:02   #1699
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Początkująca i paletki?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-05-10 o 20:06
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 00:21   #1700
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Witam
dopiero dzisiaj odnalazłam ten wątek. Na zdjęciu mój ulubieniec
ale generalnie to pyszczaki moja specjaność
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg 03ae6d041d[1].jpeg (11,5 KB, 114 załadowań)
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:11   #1701
Nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 92
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Początkująca i paletki?
Na początku było bardzo trudno,ale z pomocą osoby,która zajmuje się tym niejako zawodowo póki co dajemy radę
Nova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:03   #1702
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cześć dziewczyny, nadrabiam powoli zaległości na forum, które ostatnio troszkę mi się porobiły. Widzę, że u Was dużo ciekawych zmian

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
A u mnie pojawił się nowy lokator.. Lucjan ma na imię. Zbrojnik złoty. Oczywiście nieplanowany ale siła wyższa (na ratunek)
Co masz w tym akwarium z takimi cienkimi gałązkami? To jest korzeń jakiś? Fajnie wygląda, możesz wstawić jakąś fotkę tego w całości?

Cytat:
Napisane przez kropka1 Pokaż wiadomość

A ja dziś zauważyłam, że moja samica ma już małe w pysku A ja nie mam dodatkowej grzałki, więc nie wpuszczę jej do małego akwa, bo już mam jedno z młodymi(dziś im mija równo miesiąc) A obawiam się trochę wpuszczać ją do młodych, niewiadomo czy wypuści tam małe... i neiwiadomo co będzie między tymi kurduplami, czy te większe (mają z 1,5cm) nie zeżrą tych maluchów... chyba zostawie to naturze w ogólnym...
ja już od lat nie odławiam raczej inkubujących samic... nie dałabym rady chyba upłynniać gdzieś tego narybku W dużym akwarium zawsze uchowa się kilka maluchów

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Piękny jest

U mnie od czwartku mieszkają 4 kiryski a wczoraj doszedł dojek Dexter i 6 Red Cherry.Prawdopodobnie we wtorek odbiorę jeszcze 4 krewetki amano i 4 orange.Wrzucam zdjęcia Dexa i kirysków,niestety na razie niewyraźne bo towarzystwo albo zbyt ruchliwe albo płochliwe
Cudny jest ten bojownik, bardzo podoba mi się to połączenie turkusu i czerwieni (o ile zdjęcie nie przekłamuje kolorów)

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Witam
dopiero dzisiaj odnalazłam ten wątek. Na zdjęciu mój ulubieniec
ale generalnie to pyszczaki moja specjaność
Witam, rozumiem, że trzymasz Tanganikę? Pokażesz fotkę całego baniaczka?


A ja jestem po imprezie z okazji 100 lecia akwarystyki i wróciłam z mocnym postanowieniem zrobienia prządków w Malawi natomiast TŻ planuje postawić jakieś małe iwagumi Tak się napalił po prelekcji dotyczącej tego typu akwariów, że od razu poleciał do sklepu wybierać kamienie i prawie siłą musiałam mu wbić do głowy, że nie da rady uruchomić tego akwarium jeszcze tego samego dnia
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:44   #1703
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość

Cudny jest ten bojownik, bardzo podoba mi się to połączenie turkusu i czerwieni (o ile zdjęcie nie przekłamuje kolorów)
Tak,jak najbardziej ma takie połączenie.Wklejam jeszcze foto
Niestety mój kochany Dexter okazał się najprawdopodobniej krewetkożercą.Nie widać niegdzie 5 red cherry i 4 orange a brzuch bojka wielki.Strasznie mi szkoda bo myślałam,że wszystko ok,nie widziałam żeby się nimi interesował.
Niestety moje plany o trzymaniu z nim krewetek najprawdopodomniej są nie do zrealizowania i chyba będę musiała założyć oddzielne krewetkarium jeżeli chcę cieszyć się skorupiakami.
No chyba,że jakoś cudownie się zmaterlializują
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN6044.jpg (55,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5816.jpg (169,5 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN6006.jpg (64,6 KB, 14 załadowań)
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-05-15 o 19:49
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:39   #1704
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

burn-it-up ja miałam prętniki, które pasły się jak głupie na krewetkach. Z tym, że w tym akwarium była już ogromna ich populacja i bardzo dużo zakamarków więc nie udało im się ich wytrzebić do 0 ale podejrzewam, że jak miałaś kilka krewetek to bojownik mógł je skonsumować, ewentualnie się po prostu przed nim schowały i dlatego ich nie widać.
Fajną masz czarną panterę
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 07:52   #1705
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
burn-it-up ja miałam prętniki, które pasły się jak głupie na krewetkach. Z tym, że w tym akwarium była już ogromna ich populacja i bardzo dużo zakamarków więc nie udało im się ich wytrzebić do 0 ale podejrzewam, że jak miałaś kilka krewetek to bojownik mógł je skonsumować, ewentualnie się po prostu przed nim schowały i dlatego ich nie widać.
Fajną masz czarną panterę
Dzisiaj odkryłam 2 redkę ale one są jeszcze młode i troszkę przezroczystawe więc nie łatwo je wypatrzyć,natomiast żeby żywopomarańczowe orange się ukryły raczej nie możliwe
Pantera to 1/3 mojej menażerii,12 letnia Łapcia.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:00   #1706
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Dzisiaj odkryłam 2 redkę ale one są jeszcze młode i troszkę przezroczystawe więc nie łatwo je wypatrzyć,natomiast żeby żywopomarańczowe orange się ukryły raczej nie możliwe
Pantera to 1/3 mojej menażerii,12 letnia Łapcia.
Wszystko jest możliwe, kiedyś moje się schowaly, że myślałam, że zostały skonsumowane, a tu po kilku tygodniach zauważyłam je.
Zasada jest taka, że krewetki powinno się wpuszczać przed bojownikiem, a kilka dni później bojownika. Wtedy poznają one teren wyszukają kryjówki, a wpuszczone po bojowniku będą potraktowane jako nowe ciekawe jedzenie.
Słuchajcie, ja mam z kolei wielki problem, zauważyłam w krewetkarium wypławki. Słyszałam o pułapkach z mięsa w akwa, stosowałyście? Czy da radę się tego obrzydlistwa pozbyć?
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 22:38   #1707
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ja już od lat nie odławiam raczej inkubujących samic... nie dałabym rady chyba upłynniać gdzieś tego narybku W dużym akwarium zawsze uchowa się kilka maluchów


Witam, rozumiem, że trzymasz Tanganikę? Pokażesz fotkę całego baniaczka?

Witam
no niestety Tanganikę kiedyś miałam ale po przeprowadzce padły wszystkie oprócz tego jednego. Było mi tak przykro że szok .
W drugim akwarium miałam Malawi więc przełożyłam do większego i o dziwo jakoś się kręci . Jak znajdę chwilkę zrobię nowe zdjęcia i wkleje a teraz na starym zdjęciu pyszczak z małymi, teraz też już inkubujących samic nie odławiam ale mogę się pochwalic że te maluchy na fotce to moje 4 pokolenie. Jestem ich praprababcią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tipsy 029.jpg (135,5 KB, 29 załadowań)
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 10:21   #1708
MalinowaNastka
Rozeznanie
 
Avatar MalinowaNastka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 623
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

__________________
- W poszukiwaniu...

- Znalazłam?

- Tak!
Kocham!




Edytowane przez MalinowaNastka
Czas edycji: 2009-05-29 o 11:20
MalinowaNastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:01   #1709
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

udało mi się w weekend doprowadzić moje malawi to w miarę jako-takiego porządku Wywaliłam 1,5 wiadra kryptokoryn, odmuliłam dno, poprzestawiałam troszkę kamulce i przeczyściłam nieco filtr Teraz baniaczek wygląda tak jak na fotce.

Cytat:
Napisane przez magrat16 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, ja mam z kolei wielki problem, zauważyłam w krewetkarium wypławki. Słyszałam o pułapkach z mięsa w akwa, stosowałyście? Czy da radę się tego obrzydlistwa pozbyć?
jak pracowałam w sklepie zoologicznym i w akwarium pojawiły się wypławki to wpuszczałam tam właśnie bojownika Cudowanie na nie polowały. Zapewne istnieje jakiś preparat zwalczający wypławki ale z tego co wiem większość chemii szkodzi bezkręgowcom. Ja bym ich raczej nie ruszała, na pocieszenie powiem Ci, że byłam niedawno na prelekcji Chrisa Lukhaupa dotyczącej bezkręgowców w akwarium (głównie krewetek właśnie) i opowiadał, że był w Japonii u jakiegoś gościa, który wyhodował którąś z odmian czerwonych krewetek (już nie pamiętam którą) i u niego w akwarium były wypławki wielkie jak smoki i nic krewetką nie przeszkadzały

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Witam
no niestety Tanganikę kiedyś miałam ale po przeprowadzce padły wszystkie oprócz tego jednego. Było mi tak przykro że szok .
W drugim akwarium miałam Malawi więc przełożyłam do większego i o dziwo jakoś się kręci . Jak znajdę chwilkę zrobię nowe zdjęcia i wkleje a teraz na starym zdjęciu pyszczak z małymi, teraz też już inkubujących samic nie odławiam ale mogę się pochwalic że te maluchy na fotce to moje 4 pokolenie. Jestem ich praprababcią
o fajniutkie niebardzo widać tę samiczkę ukrytą w roślinkach... to L. caeruleus?

Cytat:
Napisane przez MalinowaNastka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Możecie mi doradzić jaka rybka się nadaje do kuli?
Jestem kompletnie zielona, mam już wszystko przygotowane, tylko pozostało mi kupić rybkę. I jedno pytanie jaka się nadaje?
Dziękuję za pomoc
No cóż... na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź - niestety żadna ryba nie nadaje się do trzymania w kuli. Kula to nie akwarium i tym samym nie ma możliwości stworzenia w niej odpowiednich warunków do życia dla ryby.
Na ten temat jest cała masa informacji w internecie np.:
http://www.akwarium.info.pl/index.ph...041&Itemid=185
http://www.bojownik.pl/Kula-i-ryba-t4755.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4035.jpg (67,0 KB, 36 załadowań)
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 11:11   #1710
kropka1
Raczkowanie
 
Avatar kropka1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 127
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez MalinowaNastka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Możecie mi doradzić jaka rybka się nadaje do kuli?
Jestem kompletnie zielona, mam już wszystko przygotowane, tylko pozostało mi kupić rybkę. I jedno pytanie jaka się nadaje?
Dziękuję za pomoc

ŻADNA!!!!!

matko, kiedy u nas w końcu ludzie przestaną kupowac kule
W kuli ryba widzi zniekształcony obraz i nawet nie ma się gdzie schować przez co będzie się źle czuła, wejdź na fora akwarystyczne i poczytaj na ten temat, jak tam akwaryści reagują na słowo "kula". Poza tym, ile ta kula ma litrów, 5? 8? To jest po prostu torturowanie ryby.... A większość ryb to ryby stadne, a co do takiej kuli upchasz?? W akwarium potrzebna jest grzałka, filtr, nie można zapewnić dobrych warunków w kuli... Dobrym pomysłem na kule jest trzymanie w niej rosiczek, zobacz sobie na allegro, czasem sprzedają w kulach, bardzo ładnie to wygląda i to jest właściwie jedyne co tam można trzymać - rośliny...

I nie jestem jakąś zapaloną obrończynią, po prostu sama kiedyś chciałam zrobić ten błąd, z tym, że zanim kupiłam cokolwiek, weszłam na fora akwarystyczne, gdzie ludzie znają się na tym, hodują ryby od lat i w ten sposób kupiłam 30l akwarium dla mojego bojownika, które zaczęło się "przekształcać" w coraz większe, aż skończyłam ze 112l.... W kuli nie poobserwujesz piękna tej ryby, będziesz widziec zniekształcony obraz i męczącą się rybę.

Edytowane przez kropka1
Czas edycji: 2009-05-19 o 11:13
kropka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.