Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 13:47   #4321
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

jestem po zamowieniu na BU i teraz czekam na mazidlowe produkty

moja listai pytanie
MLECZKO OWSIANE -30 g
NMF - NATURALNY CZYNNIK NAWILŻAJĄCY 10 g
MOCZNIK
KWAS GLIKOLOWY 30% 30 g
HYDROMANIL
KWAS L-MLEKOWY 80%
EKOLOGICZNY OLEJ ŻURAWINOWY 10 g
WITAMINA C - KWAS ASKORBINOWY 20g
MLECZKO WINOGRONOWE 30 g
OLEJ (MACERAT) Z KASZTANOWCA 60 g
OLEJ (MACERAT) Z ALG 60g
LECYTYNA SOJ0WA HLB 4 30 g
GLIKOL PROPYLENOWY 30g
MASŁO KARITE 50 g
HYDROLAT OCZAROWY 50 ml
OLEJ Z NASION CZARNEJ PORZECZKI 30 g
NATURALNY BALSAM COPAIBA
OLEJ Z NASION CZERWONEJ MALINY 10 g


mam pytanie dotyczace olejku Copaiba - czy zamiast BHA moge polaczyc go z PHA6% z BU?

chodzi o olejek do twarzy-przepis - http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-09-16 o 15:47
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 16:30   #4322
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

właśnie dostałam pakę mazidłowych cudów, a w niej aż 4 próbki produktów, których nie znam (prosiłam o coś ze wskazaniem na cerę naczynkową suchą)

czy macie pomysły na co to się nada (może coś można wymaziać solo ?):
-masło cupuacu
-olej z nasion czerwonej maliny
-olej z róży piżmowej
-olej z orzechów laskowych

nie używałam jeszcze olejów z mazideł, za wyjątkiem maceratu z kasztanowca, moze coś do mycia by z tego ukręcić?
adalya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 16:37   #4323
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cześć dziewczyny. Dziś dostałam swoje zamównienie z mazideł. Zamówiłam olejek kokosowy, wit. B5 oraz keratynę. Zanim zacznę jednak to stosować chciałabym zadać Wam kilka pytań i prosić o pomoc.
1. Jak mam stosować olejek kokosowy? Na włosy umyte? Mokre czy suche? Na włosy nie umyte? I jak go stosować, tzn. mam go sobie jakoś "wydłubać" z tej buteleczki i rozgrzać w dłoniach i nałożyc na włosy? Czy jak? Jeśli mam go zastosować na włosy nie umyte to jak długo go na tych włosach trzymac?
2. Kolejne pytanie dotyczy połączenia keratyny i wit B5. Na stronie mazideł w przepisie serum silnie regenerujące są podane ilość jakie nalezy użyc. I np kreatyny potrzeba 10 kropli, a wit. B5 1 kroplę, a czy mogę do tej buteleczki z atomizerem zrobić np 30 kropli keratyny plus 3 krople B5? Bo jak dam tam tylko 10 kropli plus tą jedną to wątpie zeby tak mała ilością spsikać sobie włosy. Jak Wy to robicie? Aha i czy naprawde po tylu dniach jak jest napisane na mazidłach trzeba od nowa zrobić na nowo tą mieszanke? Proszę o pomoc.
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 16:45   #4324
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
właśnie dostałam pakę mazidłowych cudów, a w niej aż 4 próbki produktów, których nie znam (prosiłam o coś ze wskazaniem na cerę naczynkową suchą)

czy macie pomysły na co to się nada (może coś można wymaziać solo ?):
-masło cupuacu
-olej z nasion czerwonej maliny
-olej z róży piżmowej
-olej z orzechów laskowych

nie używałam jeszcze olejów z mazideł, za wyjątkiem maceratu z kasztanowca, moze coś do mycia by z tego ukręcić?
Szkoda takich wartosciowych olei na cos do mycia W zasadzie kazdym z tych produktow mozesz sie maziac sie solo, mozesz tez mieszac oleje ze soba, pomieszac z HA na dloni lub dodac czegos rozpuszczalnego w tluszczach (np Q10, olejowa witamina c, kwas liponowy, kwas salicylowy).
Maslo cupuacu szczegolnie dobrze sie u mnie spisuje pod oczami i na ustach
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 18:50   #4325
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Ja właśnie przedwczoraj złożyłam spore zamówienie. Bez mleczek żyć nie mogę, a ceramidy to móje tegoroczne odkrycie.
Ceramidy też ostatnio bardzo polubiłam . A mleczek jak używasz? Bo jestem posiadaczką dwóch i jakoś cienko mi schodzą, a nie mam już pomysłu do czego je dorzucać

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Dziś dostałam swoje zamównienie z mazideł. Zamówiłam olejek kokosowy, wit. B5 oraz keratynę. Zanim zacznę jednak to stosować chciałabym zadać Wam kilka pytań i prosić o pomoc.
1. Jak mam stosować olejek kokosowy? Na włosy umyte? Mokre czy suche? Na włosy nie umyte? I jak go stosować, tzn. mam go sobie jakoś "wydłubać" z tej buteleczki i rozgrzać w dłoniach i nałożyc na włosy? Czy jak? Jeśli mam go zastosować na włosy nie umyte to jak długo go na tych włosach trzymac?
2. Kolejne pytanie dotyczy połączenia keratyny i wit B5. Na stronie mazideł w przepisie serum silnie regenerujące są podane ilość jakie nalezy użyc. I np kreatyny potrzeba 10 kropli, a wit. B5 1 kroplę, a czy mogę do tej buteleczki z atomizerem zrobić np 30 kropli keratyny plus 3 krople B5? Bo jak dam tam tylko 10 kropli plus tą jedną to wątpie zeby tak mała ilością spsikać sobie włosy. Jak Wy to robicie? Aha i czy naprawde po tylu dniach jak jest napisane na mazidłach trzeba od nowa zrobić na nowo tą mieszanke? Proszę o pomoc.
Ad.1 : Pełna dowolność. Ja osobiście preferuję aplikację go na suche, nieumyte włosy albo na wilgotne końcówki po myciu. Trzymać go powinnaś jak najdłużej: 2-3 godziny jak dla mnie minimum, ale możesz też z nim spać i rano umyć włosy
Ad.2: Te 10 kropli keratyny jest na 10 ml wody destylowanej/hydrolatu, więc jest to wystarczająca ilość płynu do spsikania włosów . Ale możesz spokojnie robić większe ilości, z tym że bez konserwantów lepiej żeby takie serum nie stało dłużej niż 2 tygodnie


W ogóle jestem w szoku. Weszłam na mazidła, a tam widzę że w nowych akcesoriach pojawił się pędzel kabuki i kapsułkownica:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 18:54   #4326
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja właśnie miałam pytać, jak sprawuje się kabuki Ale skoro to nowość...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 19:05   #4327
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A czy jeśli zmieszam sama keratynę i wit B5 to mogę tylko tym spsikać włosy, czy musi byc albo ta woda albo hydrolat?
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 19:29   #4328
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
A czy jeśli zmieszam sama keratynę i wit B5 to mogę tylko tym spsikać włosy, czy musi byc albo ta woda albo hydrolat?
Powinnaś rozcieńczać te składniki . Keratyna powinna być stosowana w stężeniu do 5%, a pantenol tak do 1% w psikaczu. Naprawdę jest to stężenie wystarczające. Co prawda wyższe stężenie raczej Ci krzywdy zrobi (choć jak przecholujesz z keratyną możesz mieć wrażenie suchych, sztywnych włosów), ale stosować bez rozcieńczania moim zdaniem nie powinnaś - jeśli bardzo Ci zależy zwiększ stężenie do 10%. Więcej keratyny nie ma co dawać
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:17   #4329
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Serdecznie dziękuje Ci za pomoc. A czy macie jakies sprawdzone hydrolaty? Bo tu mam problem żeby jakiś wybrać. Co ja bym bez Was zrobiła.
Myślałam aby dokupić np. aloesowy i połaczyc go z B5 i keratyna. I wtedy musiałabym zrobić tak jak pisze na stronie mazideł tzn. 9,5ml hydrolatu + 10 kropli keratyny + 1 kropla B5 i to by było prawidłowo? I wtedy bez problemu mogę psikać włoski?

Edytowane przez Aleksandra 2
Czas edycji: 2009-09-16 o 20:23
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:30   #4330
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuje Ci za pomoc. A czy macie jakies sprawdzone hydrolaty? Bo tu mam problem żeby jakiś wybrać. Co ja bym bez Was zrobiła.
Myślałam aby dokupić np. aloesowy i połaczyc go z B5 i keratyna. I wtedy musiałabym zrobić tak jak pisze na stronie mazideł tzn. 9,5ml hydrolatu + 10 kropli keratyny + 1 kropla B5 i to by było prawidłowo? I wtedy bez problemu mogę psikać włoski?
Aloesowy do takiego psikadła jak znalazł . I przepis też jak najbardziej okej
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 20:55   #4331
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja się zastrzelę!!! Dziś kupiłam Kabuki na Allegro
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 21:47   #4332
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cześć

mam taki problem z Mazidłami. Dostalam od nich meila z potwierdzeniem zlozenia zamowienia i tam jest tylko ich numer konta i Nazwa podana. A ja jak robie przelew muszę wpisać takze ulice, kod pocztowy i miasto, bo nie chce mi przejsc dalej, wyskakuje że musze to uzupełnic.

więc jak Wy to robicie dziewczyny?? Liczę na to, że od Was szybciej sie dowiem niz gdybym pisala do nich
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 21:58   #4333
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Cześć

mam taki problem z Mazidłami. Dostalam od nich meila z potwierdzeniem zlozenia zamowienia i tam jest tylko ich numer konta i Nazwa podana. A ja jak robie przelew muszę wpisać takze ulice, kod pocztowy i miasto, bo nie chce mi przejsc dalej, wyskakuje że musze to uzupełnic.

więc jak Wy to robicie dziewczyny?? Liczę na to, że od Was szybciej sie dowiem niz gdybym pisala do nich
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=49&Itemid=47

tutaj masz adres wraz z kodem
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-16, 21:59   #4334
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość

dzieki
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 14:42   #4335
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jak to musisz cały adres wpisac ? Po co ?
Ja wpisała tylko '' Mazidła'' dziś...
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 16:32   #4336
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez itissunny Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was probowala moze robic jakis szampon z Mazidel? Ciekawy wydal mi sie szampon aloesowy (szampony bez SLS wysuszaja mi wlosy, a ten wydaje sie ze powinien je nawilzac). A jesli nie stosowalyscie to co o nim myslicie?
http://mazidla.com/index.php?option=com_cont ent&task=view&id=75&Itemi d=2
ja kilkakrotnie robiłam szampon jedwabny i byłam bardzo zadowolona, wiadomo, pieni się mało ale poza tym to git , dodawałam olejek mięty pieprzowej i nawet zapaszek był miły, ale ph zawsze musiałam obniżać .

ps. co do przedobrzenia z keratyną to absolutnie przestrzegam ze efekt suchych włosów murowany. mojej kończyła się data wazności więc sobie nie żałowałam ....i efekt wiecie jaki , ale juz powoli włoski wracają do normy
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 17:03   #4337
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
ja kilkakrotnie robiłam szampon jedwabny i byłam bardzo zadowolona, wiadomo, pieni się mało ale poza tym to git , dodawałam olejek mięty pieprzowej i nawet zapaszek był miły, ale ph zawsze musiałam obniżać .

ps. co do przedobrzenia z keratyną to absolutnie przestrzegam ze efekt suchych włosów murowany. mojej kończyła się data wazności więc sobie nie żałowałam ....i efekt wiecie jaki , ale juz powoli włoski wracają do normy
Madziamaria a jak z rozczesywaniem włosów po tym szamponie?

Czy ktoś próbował już silikonowe serum pod filtry ?
http://mazidla.com/index.php?option=...d=335&Itemid=2
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 21:38   #4338
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Madziamaria a jak z rozczesywaniem włosów po tym szamponie?
Ja po tego typu szamponach samorobionych i ogolnie bez sls i silikonow jednak zawsze mam potrzebe nalozenia odzywki. Lubie je bardzo, sa lagodne i zbawiennie wplywaja na skore glowy, natomiast tak co 2-3cie mycie nakladam maske, bo inaczej zle mi sie wlosy rozczesuje

Musze pochwalic mazidla za ekspresowa realizacje zamowienia, wczoraj o 12 zlozylam zamowienie, a dzis wieczorem mialam juz maila, ze zamowienie wyslane
lorane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 09:13   #4339
sunsetka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: podkarpacie (zazwyczaj)
Wiadomości: 113
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja jestem genialna Nie chciało mi się chodzić na dół do lodówki po keratynę, więc trzymałam ją w pokoju na półce. I się zepsuła. Zapach taki, że odstraszał ode mnie wszystkie żywe organizmy. Teraz już mam nauczkę i będę trzymać mazidła tak jak piszą na opakowaniu.
sunsetka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 09:39   #4340
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sunsetka88 Pokaż wiadomość
A ja jestem genialna Nie chciało mi się chodzić na dół do lodówki po keratynę, więc trzymałam ją w pokoju na półce. I się zepsuła. Zapach taki, że odstraszał ode mnie wszystkie żywe organizmy. Teraz już mam nauczkę i będę trzymać mazidła tak jak piszą na opakowaniu.
pocieszę Cię- keratyna i bez zepsucia pachnie pięknym smrodkiem
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:47   #4341
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hello,
Ja kupiłam ekologiczny olej konopny i najpierw solo nałożyłam na noc a potem zmieszałam rano z kwasem HA...
Na to podkład. Efekt: zadziwiający
Buźka cały dzień wypoczęta, bez podrażnień i czerwonych niespodzianek matowa. Uczucie ciągłego nawilżenia ... Nałożony na dłonie nawilża skórki. I super wydajny.
Dzisiaj ukręciła tonik migdałowy z kwasem hialuronowym... zobaczmy co to za ziółko
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:48   #4342
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Madziamaria a jak z rozczesywaniem włosów po tym szamponie?

Czy ktoś próbował już silikonowe serum pod filtry ?
http://mazidla.com/index.php?option=...d=335&Itemid=2
Dopóki nakładałam po myciu kilka kropel jakiegoś oleju lub czasem odżywke było ok, ale jak odkryłam że data keratyny się kończy...zaszalałam, przedobrzyłam ze stęzeniem nakłądaniem i efekt był . Keratyny już nie używam i włoski powoli wracają do normy, teraz myślę że może aloesowy dla odmieny zrobię
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 17:28   #4343
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Czy ktoś próbował już silikonowe serum pod filtry ?


Ja zrobiłam sobie to serum z wit c z silikonami (z tym że silikony miałam jeszcze z BU) http://mazidla.com/index.php?option=...d=332&Itemid=2

Efekt przeszedł moje oczekiwania ... oczywiście na plus. Silikony użyte pod filtry sprawiają że cera wygląda gładko nie świeci sie tak szybko i znika efekt maski. Pozostałe sera zamierzam dopiero wypróbować, ale to dodatek silikonów spowodował takie wygładzenie cery.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:31   #4344
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Czy ktoś próbował już silikonowe serum pod filtry ?


Ja zrobiłam sobie to serum z wit c z silikonami (z tym że silikony miałam jeszcze z BU) http://mazidla.com/index.php?option=...d=332&Itemid=2

Efekt przeszedł moje oczekiwania ... oczywiście na plus. Silikony użyte pod filtry sprawiają że cera wygląda gładko nie świeci sie tak szybko i znika efekt maski. Pozostałe sera zamierzam dopiero wypróbować, ale to dodatek silikonów spowodował takie wygładzenie cery.

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

a nie zapychają Cię te silikony?? wiem, że teoretycznie nie powinny, ale słyszałam różne opinie w praktyce bardzo mnie kusi ta olejowa forma wit.C szczególnie po niewypale i zwątpieniu w tradycyjną i w SAP. to by była moja ostatnia możliwość, no chyba że pojawi się jakaś nowa forma tej witaminki. bardzo chcę stosować wit.C, ale do tej pory kilka podejść i porażka
dostałam już paczkę z moim pierwszym zamówieniem. były to głównie hydrolaty - sztuk 6 po 100 lub 150 ml, plus dwie próbki. na razie zdążyłam dokładnie wwąchać się (mam chyba jakieś zboczenie na punkcie zapachów ):
- bardzo mi się podoba zapach oczarowego,
- neroli na razie też mi pasuje, ale jest tak intensywny, że pewnie szybko się znudzi i będę mieszać z czymś świeżym np. miętą (robiłam już tak z różą damasc.)
- geraniowy może być, ale już myślę, z czym by go mieszać,
- rumianek śliczny,
- aloes, migdał i bławatek raczej bezzapachowe lub ledwo wyczuwalny zapach,
- lipowy bardzo intensywny, słodki, pachnie dokładnie jak świeży miód, będzie się fajnie komponować z miętowym.
zamówiłam też żel hial. i proszek kw.hial. małocząsteczkowy, już je wymieszałm, rozpuściło się bez problemu.
oprócz tego zamówiłam też jedwab i keratynę, serum do włosów już zrobione, ale nie miałam czasu zastosować.
poprosiłam też o próbkę frakcji sojowej. jest rewelacyjna wchłania się do matu i zachowuje ten mat cały dzień, więc jestem w totalnym szoku, bo nic tak mnie jeszcze nie matowiło. a do tego fantastyczne właściwości łagodząco-pielęgnujące no cudo!! zostanie ze mną na dłuuuugo

EDIT:
właśnie zauważyłam ewi762, że Ty miałaś nie to serum, o którym myślałam. chodziło mi o to z tetraizopalmitynianem askorbylu zamiast kwsu askorbinowego

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2009-09-19 o 18:46
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 08:05   #4345
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny od pewnego czasu jestem zakochana w kosmetykach mineralnych więc teraz przyszedł czas na własne robienie mazideł i tutaj nasuwają mi się pytania - chcę zamówić na mazidłach zestaw startowy do robienia czyli miarki, termometr, mikserek oraz produkty i tu pytanie - czy są jakieś produkty "trzeba mieć" których często się używa, czy polecacie jakieś przepisy dla bardzo początkujących i jak jest z trudnością zrobienia kosmetyków - czy początkująca osoba sobie z tym poradzi.

Czy kwas hialuronowy lepiej kupić w płynie czy w proszku?
__________________
NELSON-X

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2009-09-20 o 08:12
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 09:05   #4346
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja właśnie zakochałam się w olejowej formie wit.C Miałam sap ale to klej był Używam już 2ą butelkę olejku z wit.C a teraz wypróbuję serum z silikonami i wit.c olejową Szkoda że dopiero co zamawiałam i nie załapałam się od razu na silikon.Frakcja jest genialna Zlikwidowałami kaszkę na czole z którą radził sobie tylko zorac
Dzięki za opinie
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 09:11   #4347
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
a nie zapychają Cię te silikony?? wiem, że teoretycznie nie powinny, ale słyszałam różne opinie w praktyce bardzo mnie kusi ta olejowa forma wit.C szczególnie po niewypale i zwątpieniu w tradycyjną i w SAP. to by była moja ostatnia możliwość, no chyba że pojawi się jakaś nowa forma tej witaminki. bardzo chcę stosować wit.C, ale do tej pory kilka podejść i porażka
dostałam już paczkę z moim pierwszym zamówieniem. były to głównie hydrolaty - sztuk 6 po 100 lub 150 ml, plus dwie próbki. na razie zdążyłam dokładnie wwąchać się (mam chyba jakieś zboczenie na punkcie zapachów ):
- bardzo mi się podoba zapach oczarowego,
- neroli na razie też mi pasuje, ale jest tak intensywny, że pewnie szybko się znudzi i będę mieszać z czymś świeżym np. miętą (robiłam już tak z różą damasc.)
- geraniowy może być, ale już myślę, z czym by go mieszać,
- rumianek śliczny,
- aloes, migdał i bławatek raczej bezzapachowe lub ledwo wyczuwalny zapach,
- lipowy bardzo intensywny, słodki, pachnie dokładnie jak świeży miód, będzie się fajnie komponować z miętowym.
zamówiłam też żel hial. i proszek kw.hial. małocząsteczkowy, już je wymieszałm, rozpuściło się bez problemu.
oprócz tego zamówiłam też jedwab i keratynę, serum do włosów już zrobione, ale nie miałam czasu zastosować.
poprosiłam też o próbkę frakcji sojowej. jest rewelacyjna wchłania się do matu i zachowuje ten mat cały dzień, więc jestem w totalnym szoku, bo nic tak mnie jeszcze nie matowiło. a do tego fantastyczne właściwości łagodząco-pielęgnujące no cudo!! zostanie ze mną na dłuuuugo

EDIT:
właśnie zauważyłam ewi762, że Ty miałaś nie to serum, o którym myślałam. chodziło mi o to z tetraizopalmitynianem askorbylu zamiast kwsu askorbinowego
Ja używam kwasu askorbinowego bo mnie nie podrażnia a jest dużo tańszy niz olejowa wit c. A silikony mnie nie zapychają. Używałam przez tydzień rano i faktycznie skóra jest jedwabista make up trzyma sie cały dzień. Ale myślę że działanie silikonu powinno być takie same czy to w wodnym serum czy olejowym.
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 10:04   #4348
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Ja właśnie zakochałam się w olejowej formie wit.C Miałam sap ale to klej był Używam już 2ą butelkę olejku z wit.C a teraz wypróbuję serum z silikonami i wit.c olejową Szkoda że dopiero co zamawiałam i nie załapałam się od razu na silikon.Frakcja jest genialna Zlikwidowałami kaszkę na czole z którą radził sobie tylko zorac
Dzięki za opinie
ja się zakochałam we frakcji od pierwszego użycia. maziam się od trzech dni na dzień i na noc. zero przetłuszczania a skóra taka gładziutka. pory prawie niewidoczne szkoda, że mam tylko próbkę, a nie pełnowymiarowe opakowanie
a co do tej olejowej wit.C - powiedz mi proszę golabku, z jakim olejem ją mieszasz?? następnym razem na pewno ją zamówię, ale zastanawiam się, w czym by rozpuścić. myślałam o oleju żurawinowym. szukam czegoś dla tłustej cery, żurawinowy powinien być ok
co do SAP, to mam identyczne odczucia - paskudny klej

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Ja używam kwasu askorbinowego bo mnie nie podrażnia a jest dużo tańszy niz olejowa wit c. A silikony mnie nie zapychają. Używałam przez tydzień rano i faktycznie skóra jest jedwabista make up trzyma sie cały dzień. Ale myślę że działanie silikonu powinno być takie same czy to w wodnym serum czy olejowym.
no i teraz mam dylemat, czy silikony, czy olej a może by tak i jedno i drugie?? tylko czy nie przesadzę , jak będę rano stosować wit.C w postaci serum silikonowego, a wieczorem z olejem?? chyba za dużo tego dobrego. doradzcie drogie ekspertki, co wybrać??
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 13:40   #4349
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
(...) i tu pytanie - czy są jakieś produkty "trzeba mieć" których często się używa (...)
gdybym miała stworzyć taką podstawową (subiektywną) listę produktów które polecałabym na stworzenie mazidłowych fundamentów, to były by to:
- jakiś wszechstronny olej (wiele półproduktów rozpuszcza się w tłuszczach. Olej przydaje się też do robienia dwufazowego serum z żelem hialuronowym) - na początek poleciłabym Ci olej jojoba, bo jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś się na nim zawiódł (jojoba ma tę dodatkową zaletę, że ma bardzo neutralny zapach, a więc można mieszać go z olejkami eterycznymi tworząc własne olejki perfumowane
- olejek kokosowy (to niedrogi włosowy "must have" - służy jako doskonała baza pod odżywcze maski do włosów a także jako "wygładzacz" końcówek. Jeśli nie sprawdzi się na Twoich włosach to zawsze możesz go użyć do ciała (ma piękny, naturalny kokosowy zapach). W ostateczności można go dodawać do smażenia racuchów czy naleśników - na pewno się nie zmarnuje - ale to tak naprawdę w ostateczności - 99,9% użytkowników zakochuje się w olejku kokosowym od pierwszego wejrzenia )
- jakiś hydrolat (dobrany do Twojej cery). Możesz zdecydować się na jakiś jeden wszechstronny, lub zamówić kilka małych pojemności (po 3,60zł) na spróbowanie. Na pewno znajdziesz jakiegoś swojego faworyta. Szczególną uwagę zwróć na oczar i różę damasceńską (wiele osób - w tym ja - je chwali)
- mocznik (skoro już robisz zakupy w mazidłach i płacisz za przesyłkę, to dorzuć do zamówienia małą pojemność mocznika (za 1,88zł). To nie nadszarpnie Twojego budżetu, a zyskasz najlepszy (według mnie) istniejący na rynku nawilżacz.
- D-pantenol - to wszechstronna, wydajna i bardzo sympatyczna witaminka. Możesz go dodawać do kremu, żelu pod oczy, balsamu, odzywki do włosów i wcierek na skalp - łagodzi i odżywia (a w przypadku regularnego stosowania na włosy - pogrubia je)
-masło karite/shea (nie jest zbyt wygodne w użyciu - jest grudkowate i trzeba je rozgrzewać, żeby miało dobrą smarowność, ale jego używanie przynosi tak zdumiewające efekty, że można mu wszystko wybaczyć - nawilża, natłuszcza, pielęgnuje - nadaje się nie tylko na zrogowaciały naskórek czy na przesuszoną skórę, ale tez jako balsam do ust)
-żel hialuronowy (lub kwas hialuronowy w proszku) - tu już wybór należy do Ciebie. Gotowy żel jest prosty w użyciu i bardzo wygodny, zaś proszek daje większe pole do popisu (można go rozpuścić w hydrolacie zamiast wody - zyska wtedy dodatkowe właściwości). Musisz sama zdecydować. Jedno jest pewne - hialuron trzeba mieć.

No... to tyle ode mnie. Mam nadzieję, że trochę pomogą Ci moje wskazówki.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-09-20 o 14:07 Powód: literówka
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 14:09   #4350
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość

No... to tyle ode mnie. Mam nadzieję, że trochę pomogą Ci moje wskazówki.
Dzięki wielkie na pewno pomogły - mocznik faktycznie zaledwie 1,88 a nie wpadłabym by go zamówic.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.