Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-11, 17:57   #961
ola52555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Morąg
Wiadomości: 27
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziś byłam u Endokrynologa .. narazie bedziemy monitorować za 3 miesiace na kontrole .. dzis dowiedziałam sie także ze Morfologia mi spada mega szybko..
ola52555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 18:38   #962
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Nie ma za co, tak tylko pytałam, bo jakby coś, to moja endo. robi USG tarczycy u siebie
ooo to fajnie. Dobrze, że USG jest możliwe na miejscu, nie wiesz czy coś się płaci za nie dodatkowo? Pół roku temu miałam zrobione w ramach wizyty prywatnej z tego co pamiętam bez dopłat.
Niestety, ale badania robione bez skierowania są strasznie drogie: dziś rano byłam zrobić ft3, ft4 i anty-tpo i zapłaciłam 70zł, jak usłyszałam, że USG kosztuje 100zł to uznałam, że póki co obejdzie się bez Nie udało mi się znaleźć tańszego miejsca w mieście... No, ale zależy mi żeby się w poniedziałek dowiedzieć już jakichś konkretów.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 19:47   #963
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
ooo to fajnie. Dobrze, że USG jest możliwe na miejscu, nie wiesz czy coś się płaci za nie dodatkowo? Pół roku temu miałam zrobione w ramach wizyty prywatnej z tego co pamiętam bez dopłat.
Niestety, ale badania robione bez skierowania są strasznie drogie: dziś rano byłam zrobić ft3, ft4 i anty-tpo i zapłaciłam 70zł, jak usłyszałam, że USG kosztuje 100zł to uznałam, że póki co obejdzie się bez Nie udało mi się znaleźć tańszego miejsca w mieście... No, ale zależy mi żeby się w poniedziałek dowiedzieć już jakichś konkretów.
Wiesz co, już sama nie wiem jak jest z tym USG. W poczekalni (i z tego, co w internecie czytałam) słyszałam, że za USG trzeba dopłacić chyba 100 zł. Natomiast ja miałam USG nadnerczy i całej jamy brzusznej (które sporo trwało ) i nic nie dopłacałam (może mnie lubi ?) Z resztą ja mam wizytę u niej w przyszłą sobotę, kto wie, może zrobi mi USG tarczycy, więc napiszę czy trzeba dopłacać.
Badania hormonów są strasznie drogie... Na samym początku "przygody" z hormonami za badania zapłaciłam 300 zł Jakby podliczyć te wszystkie hormony, które miałam badane w szpitalu, chyba coś koło 1 tys. zł by wyszło.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 08:36   #964
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
To może zgodnie z tymi najnowszymi wytycznymi prowadzi Cię tak, że bardziej przykłada wagę do fT4 niż TSH? A możecie się starać, czy nie?
Właśnie tak jak kilka mies temu zabroniła tak teraz dała zielone światło (tak się ciesze! Już byłam pewna że znowu będziemy stać w miejscu). Sugerowała się głównie Ft4 tak jak napisałaś.

Edytowane przez Pinesia7
Czas edycji: 2012-04-12 o 08:38
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:06   #965
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
Właśnie tak jak kilka mies temu zabroniła tak teraz dała zielone światło (tak się ciesze! Już byłam pewna że znowu będziemy stać w miejscu). Sugerowała się głównie Ft4 tak jak napisałaś.

No to nie przestaję trzymać kciuków
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 17:35   #966
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wiesz co, już sama nie wiem jak jest z tym USG. W poczekalni (i z tego, co w internecie czytałam) słyszałam, że za USG trzeba dopłacić chyba 100 zł. Natomiast ja miałam USG nadnerczy i całej jamy brzusznej (które sporo trwało ) i nic nie dopłacałam (może mnie lubi ?) Z resztą ja mam wizytę u niej w przyszłą sobotę, kto wie, może zrobi mi USG tarczycy, więc napiszę czy trzeba dopłacać.
I jak? Mogłabyś dać znać czy USG jest płatne osobno?

Ja dziś byłam u endokrynologa i jestem totalnie skołowana. Moja wizyta trwała jakieś 3-4 minuty. Sędziwy pan doktor popatrzył na TSH (5,19), ft3, ft4 i anty-TPO, po czym stwierdził, że nie jestem na tyle chora żeby mógł rozpocząć leczenie Powiedział, że on nie przepisuje leków osobom z TSH poniżej, uwaga, uwaga....10 (chyba, że starałabym się o dziecko – wtedy mogłabym liczyć na małe odstępstwo). Dał mi skierowanie na powtórzenie USG tarczycy oraz anty-TG i to była właściwie moja cała wizyta. O objawy w ogóle nie zapytał
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 17:46   #967
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Asji przperaszam ale to jakiś debil
to się kwalifikuje do zgłoszenia w Izbie lekarskiej.
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-16, 20:11   #968
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
I jak? Mogłabyś dać znać czy USG jest płatne osobno?

Ja dziś byłam u endokrynologa i jestem totalnie skołowana. Moja wizyta trwała jakieś 3-4 minuty. Sędziwy pan doktor popatrzył na TSH (5,19), ft3, ft4 i anty-TPO, po czym stwierdził, że nie jestem na tyle chora żeby mógł rozpocząć leczenie Powiedział, że on nie przepisuje leków osobom z TSH poniżej, uwaga, uwaga....10 (chyba, że starałabym się o dziecko – wtedy mogłabym liczyć na małe odstępstwo). Dał mi skierowanie na powtórzenie USG tarczycy oraz anty-TG i to była właściwie moja cała wizyta. O objawy w ogóle nie zapytał
Wizytę mam w tę sobotę, więc dam znać już po
Matko, brak słów jeśli chodzi o tego lekarza Ja dostałam Euthyrox m.in. na podstawie licznych objawów

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-04-16 o 20:12
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:15   #969
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dziewczyny, rozwiejcie proszę moje wątpliwości. biorę Euthyrox 37,5 od stycznia. niedawno zauważyłam, że od poniedziałku do piątku czuję się całkiem dobrze, natomiast w weekend kiepsko a w poniedziałek rano (przed wzięciem leku) najgorzej...wręcz mi słabo, oblewaja mnie zimne poty a serce szaleje. dzisiaj mnie oświeciło, że byc może źle przyjmuję lek! od pon. do pt. biore Euthyrox o stałej porze, tj. o 7 rano, a pierwszy posiłek mam po 9. a w weekendy lek przyjmuje jak wstanę, czyli ok. 9:30 albo nawet 10. czy euthyrox trzeba przyjmowac o jednej godzinie? lekarz nic o tym nie wspominał, ale moje złe samopoczucie tylko w weekendy jest podejrzane...
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:27   #970
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ja biorę Euthyrox zawsze na czczo, 30 min przed śniadaniem. Nie biorę o stałej godzinie, ponieważ codziennie wstaję o innej porze
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 20:41   #971
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ja biorę o różnych porach lek zależy jak wstanę
ale tak naprawdę Kazda z nas jest Inna więc może inaczej reagować najlepiej podpytać lekarza
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 07:28   #972
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
dziewczyny, rozwiejcie proszę moje wątpliwości. biorę Euthyrox 37,5 od stycznia. niedawno zauważyłam, że od poniedziałku do piątku czuję się całkiem dobrze, natomiast w weekend kiepsko a w poniedziałek rano (przed wzięciem leku) najgorzej...wręcz mi słabo, oblewaja mnie zimne poty a serce szaleje. dzisiaj mnie oświeciło, że byc może źle przyjmuję lek! od pon. do pt. biore Euthyrox o stałej porze, tj. o 7 rano, a pierwszy posiłek mam po 9. a w weekendy lek przyjmuje jak wstanę, czyli ok. 9:30 albo nawet 10. czy euthyrox trzeba przyjmowac o jednej godzinie? lekarz nic o tym nie wspominał, ale moje złe samopoczucie tylko w weekendy jest podejrzane...
Ta jak koleżanki napisały -najwazniejsze by przyjmować na czczo pół godziny przed posiłkiem -to jest żelazna zasada. Hmmm moze to kwestia wstawania? Ja np znacznie lepiej czuje się w weekend poniewaz jestem wyspana i wypoczeta, wysiłkiem dla mnie jest wstać rano co skutkuje gorszym samopoczuciem w ciągu calego dnia -w tygodniu.
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 11:27   #973
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

To ma być dokładnie pół godziny przed śniadaniem czy minimum?
Dziś przyjęłam pierwszą dawkę i czekam na efekty
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 11:32   #974
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Effciu minimum

Pinesiu takie samopoczucie jak opisujesz miałam przed braniem leku teraz już dobrze się czujęmoże u Ciebie jeszcze nie wszystko się unormowało?
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 11:40   #975
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Effciu minimum

Pinesiu takie samopoczucie jak opisujesz miałam przed braniem leku teraz już dobrze się czujęmoże u Ciebie jeszcze nie wszystko się unormowało?
Całe życie przewija mi się z drzemkami popołudniowymi-nie mowie że codziennie ale jest to normalne u mnie a nie jestem całe zycie niewyregulowana

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
To ma być dokładnie pół godziny przed śniadaniem czy minimum?
Dziś przyjęłam pierwszą dawkę i czekam na efekty
Pół godziny MUSI BYC a czy godzina to juz nie ma znaczenia
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 11:45   #976
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Pinesia rozumiem
ja myslałam, że tak ma być u mnie ale okazało się, że mogę normalnie funkcjonować
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 13:36   #977
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Asji przperaszam ale to jakiś debil
to się kwalifikuje do zgłoszenia w Izbie lekarskiej.
Też tak pomyślałam jak od niego wyszłam. Tak mnie zdenerwował, że się popłakałam w drodze do domu...
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wizytę mam w tę sobotę, więc dam znać już po
Matko, brak słów jeśli chodzi o tego lekarza Ja dostałam Euthyrox m.in. na podstawie licznych objawów
Byłabym wdzięczna za info. Przepraszam, że Cię tak męczę, ale mam jeszcze jedno pytanie czy długo czeka się u Twojej endo na wizytę?
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 14:02   #978
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ja przyjmuję codziennie o 9 a potem jem śniadanie czasami po 30 a czasami po godzinie.
Ale powiem wam,że czuję ciut lepiej

a ten lekarz to jakaś porażka.
ja teraz 5.05 muszę zrobić TSH a na 11.05 mam wizytę.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 14:06   #979
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Hejka, mam do was pytanie. Robiłam jakiś czas temu badania na tarczycę( pewne objawy zasugerowały mi że może być cos nie tak). Najpierw zrobiłam następujące:
TSH- wynik 7,57 (norma do 4,2 u mnie)
fT4-1,44( norma do 1.71)
fT3-4,81 (norma do 4.43)

Byłam już na wizycie jedenj u endo i zasugerował mi abym zrobiłą jeszcze badania na przeciwciała i USG gdyż może być to Hashi. Dziś odebrałam wyniki usg dobre i Hashi też na pewno nie mam ( anty-tpo 7,35 w normie do 34, a anty TG 27,25 w normie do 115). I jestem skołowana bo ok o ile tsh typowe dla niedoczynnosci to oznaczone hormony ft3 i 4 są raczej dziwne dla niedoczynnosci -powinny być raczej u donelj granicy lub nawet ponizej a umnie jakies pomieszanie. Co wy na to, wizytę mam za tydzień u edno, ale chcialam sie poradzic tutaj też. Dzieki z góry



A ten endo co leczy dopiero tsh od 10 - to bez komentarza. Nie rozumiem jak ci ludzie w ogole zdali ten lep, nie mowiac o specjalizacji...
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona

Edytowane przez lizawietta
Czas edycji: 2012-04-17 o 14:24
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 16:08   #980
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za info. Przepraszam, że Cię tak męczę, ale mam jeszcze jedno pytanie czy długo czeka się u Twojej endo na wizytę?
Wcale nie męczysz, cieszę się, że mogę pomóc Do mojej endo. nie trzeba się w ogóle rejestrować, przychodzisz kiedy chcesz, oczywiście później obowiązują wizyty kontrolne w określonym terminie. Jeśli chodzi o kolejki, ja chodzę w innym mieście niż Kraków, ale u mnie są zawsze do niej bardzo długie kolejki. U mnie przyjmuje od 8 rano, ostatnio byłam o 8:30 (już jako 14 os. w kolejce), weszłam o 12:30
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 18:24   #981
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dzieki za odpowiedź dziewczyny! znalazłam przed chwilą taki wątek:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,24712...dnia_.html?v=2

może to branie eythyroxu o jednej porze nie jest wcale głupie. dziewczyny tam piszą, że organizm naturalnie "wyrzuca" hormony o jednej godzinie i dlatego tak trzeba robic z euthyroxem.
przetestuje przez jakis czas i sprawdzę czy samopoczucie w weekendy sie poprawi
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 18:50   #982
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wcale nie męczysz, cieszę się, że mogę pomóc Do mojej endo. nie trzeba się w ogóle rejestrować, przychodzisz kiedy chcesz, oczywiście później obowiązują wizyty kontrolne w określonym terminie. Jeśli chodzi o kolejki, ja chodzę w innym mieście niż Kraków, ale u mnie są zawsze do niej bardzo długie kolejki. U mnie przyjmuje od 8 rano, ostatnio byłam o 8:30 (już jako 14 os. w kolejce), weszłam o 12:30
Dziekuję
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 14:14   #983
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Na tarczycę choruję już rok czasu, została dosyć szybko zdiagnozowana... Do dziś zawsze była za wysoka (ok. 7,0) mimo przyjmowania euthyroxu w coraz to większych dawkach. Gdy dostałam 75 mg nie mogłam normalnie fukncjonować, myślałam, że serce mi zaraz pęknie. Od stycznia do dziś brałam 62,5 mg. Właśnie dzisiaj byłam na wizycie u mojej przemiłej pani endokrynolog i moje TSH wynosi nieco ponad 2,0, a prolaktyna (którą zresztą miałam ponad 80,0) wynosi 26,0 (czyli jest podwyższona, ale niewiele). Przez to, że mam 23 lata traktują mnie jako potencjalną przyszłą mamę (i dobrze) dlatego endokrynolog chce zejść jeszcze z tym TSH mimo, że jest obecnie w normie. Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ trwało to ponad rok, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość. Im szybciej wykryta i leczona niedoczynność tym lepiej.
Niepokoi mnie jednak jeden fakt, dlatego niebawem wybieram się do ginekologa. Moje cykle się skróciły( z ok. 35 dni do 25), ale jednak mam non stop krwawienia/plamienia. Doktor powiedziała, że to nie przez tarczycę, gdyż obecnie jest dobrze.... Czy miałyście podobny problem? Między normalnymi miesiączkami tygodniowe lub dwutygodniowe krwawienia (dosyć mocne) ?
Pozdrawiam Was serdecznie.
P.S Jeśli chodzi o przyjmowanie leku to robię to zawsze od 15-45 min przed posiłkiem zaraz po przebudzeniu.
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 14:25   #984
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

[1=2e898c0989695950f373651 a66ba3cb75919c28f_6183228 23ac8a;33652291]Na tarczycę choruję już rok czasu, została dosyć szybko zdiagnozowana... Do dziś zawsze była za wysoka (ok. 7,0) mimo przyjmowania euthyroxu w coraz to większych dawkach. Gdy dostałam 75 mg nie mogłam normalnie fukncjonować, myślałam, że serce mi zaraz pęknie. Od stycznia do dziś brałam 62,5 mg. Właśnie dzisiaj byłam na wizycie u mojej przemiłej pani endokrynolog i moje TSH wynosi nieco ponad 2,0, a prolaktyna (którą zresztą miałam ponad 80,0) wynosi 26,0 (czyli jest podwyższona, ale niewiele). Przez to, że mam 23 lata traktują mnie jako potencjalną przyszłą mamę (i dobrze) dlatego endokrynolog chce zejść jeszcze z tym TSH mimo, że jest obecnie w normie. Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ trwało to ponad rok, dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość. Im szybciej wykryta i leczona niedoczynność tym lepiej.
Niepokoi mnie jednak jeden fakt, dlatego niebawem wybieram się do ginekologa. Moje cykle się skróciły( z ok. 35 dni do 25), ale jednak mam non stop krwawienia/plamienia. Doktor powiedziała, że to nie przez tarczycę, gdyż obecnie jest dobrze.... Czy miałyście podobny problem? Między normalnymi miesiączkami tygodniowe lub dwutygodniowe krwawienia (dosyć mocne) ?
Pozdrawiam Was serdecznie.
P.S Jeśli chodzi o przyjmowanie leku to robię to zawsze od 15-45 min przed posiłkiem zaraz po przebudzeniu.[/QUOTE]

Mi się odwrotnie zrobiło przy euthyroxie, mam 32 dniowy okres, a sama miesiączka trwa 3 dni, już 3 miesiąc, liczyłam, że to chwilowe, ale najwyraźniej nie. W sumie zawsze miałam długi czas i raczej skąpy okres, ale nie aż tak. A właśnie odkąd TSH mam 1,5 to mam takie okresy. Mi endo mówiła, jak zapytałam że tarczyca wpływa na okres, ale za bardzo jej to nie zainteresowało jak miesiączkuje.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 19:20   #985
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

dziewczeta odpowiedzcie mi czy na badania trzea byc na czczo czy nie bo jedni mowia tak inni inaczej,jak z waszych doswiadczen?
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 19:27   #986
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
dziewczeta odpowiedzcie mi czy na badania trzea byc na czczo czy nie bo jedni mowia tak inni inaczej,jak z waszych doswiadczen?
Podpinam się pod pytanie. Ja zawsze robiłam badania krwi na czczo. Na jednym z portali w internecie znalazłam informację, że wręcz nie nalezy być na czczo
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:03   #987
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

ostatnio przed kontrolą dzwoniłam żeby się upewnić i miałam być na czczo i po tabletce euthyroxu

moje cykle po euthyroxie są nieco dłuższe:34, 32, a ostatni 30 dniowy mam nadzieję że nic się już w tj kwestii nie zmieni. pytałam endo czy to przez lek, powiedziała że to się zdarza ale jak poziom tsh się unormuje to i cykle będą regularne
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:16   #988
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Nie no, na czczo to na pewno trzeba być (przynajmniej lekarze zawsze mi tak mówili, pielęgniarki też przed pobraniem pytają).
Jeśli chodzi o to czy brać euthyrox, to słyszałam o dwóch opcjach, ale mnie lekarka kazała nie brać.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:31   #989
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

możliwe że są "2 szkoły" moja każe braćchyba się zna
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:47   #990
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie no, na czczo to na pewno trzeba być (przynajmniej lekarze zawsze mi tak mówili, pielęgniarki też przed pobraniem pytają).
Generalnie przed badaniem krwi (np morfologią) na pewno trzeba być na czczo...ale czy przy badaniu hormonów tarczycy też? Czy jakiś mały posiłek zjedzony rano wpłynie na wynik np TSH..?
Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
i po tabletce euthyroxu
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o to czy brać euthyrox, to słyszałam o dwóch opcjach, ale mnie lekarka kazała nie brać.
Czyli są dwie szkoły
Cytat:
Napisane przez narjia
Mi endo mówiła, jak zapytałam że tarczyca wpływa na okres
Jeszcze się do tego odniosę, bo mnie to trochę trapi... W internecie naczytałam się, że niedoczynność tarczycy może spowodować bardziej obfite krwawienia. Ja u siebie obserwuję coś zupełnie przeciwnego. Mniej więcej od czasu, gdy zaostrzyły mi się typowe objawy (senność, wypadanie włosów...) - mój okres jest dużo bardziej skąpy niż kiedyś, regularność się nie zmieniła. Pytałam internistę czy to objaw niedoczynności czy może czegoś innego i powinnam iść z tym do gina, lekarz powiedział mi, że to pewnie tarczyca...Z ednokrynologiem nie było mi dane porozmawiać o jakichkolwiek objawach
Czy któraś z Was zaobserwowała skąpe miesiączki przy podwyższonym TSH? I czy to aby na pewno normalne?
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.