Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-22, 23:31   #1021
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Frappgold Pokaż wiadomość
Teraz weszła ustawa, że wszelkie wyniki badań sa dla lekarza. Nie dadzą Ci ich, a przynajmniej oryginałów. Możesz w rejestracji poprosić o odpłatne ksero wyników.
Wyników, a co ze zdjęciem? Moim zdaniem to głupota, bo jeśli się chce skonsultować wyniki z kilkoma lekarzami... No ale zawsze można robić usg prywatnie, jak ma się takie fanaberie
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 07:22   #1022
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziękuję za wszystki gratki
Niech się dzidzia rozwija w zdrowiu
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 20:47   #1023
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Wyników, a co ze zdjęciem? Moim zdaniem to głupota, bo jeśli się chce skonsultować wyniki z kilkoma lekarzami... No ale zawsze można robić usg prywatnie, jak ma się takie fanaberie
No i chyba będę musiała zrobić to usg jednak prywatnie...

A czy ktoś się może orientuje ile mniej więcej może kosztować ksero wyników? Bo może przynajmniej opłacałoby się zrobić TSH i anty TG, na które też mam skierowanie. Wyniki polecą do endo, ale ja mogłabym trzasnąć sobie ksero od razu na miejscu i mieć wtedy wyniki dla siebie. Ksero pewnie wyszłoby taniej niż prywatne badanie.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 21:28   #1024
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
No i chyba będę musiała zrobić to usg jednak prywatnie...

A czy ktoś się może orientuje ile mniej więcej może kosztować ksero wyników? Bo może przynajmniej opłacałoby się zrobić TSH i anty TG, na które też mam skierowanie. Wyniki polecą do endo, ale ja mogłabym trzasnąć sobie ksero od razu na miejscu i mieć wtedy wyniki dla siebie. Ksero pewnie wyszłoby taniej niż prywatne badanie.
Najdroższe ksero w przychodni o jakim słyszałam to 2 zł/stronę. Czyli da się przeżyć. Zwykle jednak ksero jest albo bardzo tanie, albo w ogóle za darmo.
Ewentualnie można iść do przychodni z aparatem. Ksero płatne? O nie, ja sobie sfotografuję wyniki
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 22:05   #1025
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

pierwsze słyszę o tym by nie wydawano wyników albo trzeba było płacić za ksero:/u mnie w przychodni endo normalnie dostaję je po wizycie, lekarz spisuje je do karty i dodatkowo ma je w bazie danych w komputerze--na kontroli byłam 2 tyg temu. Podobnie w przychodni orto zdjęcie rtg dostaję na płycie i nie musze nosić ze sobą wielkiej płachty.

Pinesiu spokojnych kolejnych miesięcy i szczęśliwego rozwiązania
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 22:25   #1026
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę o tym by nie wydawano wyników albo trzeba było płacić za ksero:/u mnie w przychodni endo normalnie dostaję je po wizycie, lekarz spisuje je do karty i dodatkowo ma je w bazie danych w komputerze--na kontroli byłam 2 tyg temu. Podobnie w przychodni orto zdjęcie rtg dostaję na płycie i nie musze nosić ze sobą wielkiej płachty.
Pewnie to zależy od przychodni. U mnie można wynieść wyniki badań, a można na miejscu skserować (nie wiem za ile, bo nie kserowałam tam nigdy).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 22:28   #1027
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Najdroższe ksero w przychodni o jakim słyszałam to 2 zł/stronę. Czyli da się przeżyć. Zwykle jednak ksero jest albo bardzo tanie, albo w ogóle za darmo.
Ewentualnie można iść do przychodni z aparatem. Ksero płatne? O nie, ja sobie sfotografuję wyniki
2 zł to super cena. Myślałam, że może z 10-15 zł krzyczą za takie ksero (w końcu służba zdrowia biedna, a każdy sposób na zarobek jest dobry).
Cytat:
Napisane przez BYou
pierwsze słyszę o tym by nie wydawano wyników albo trzeba było płacić za ksero:/u mnie w przychodni endo normalnie dostaję je po wizycie, lekarz spisuje je do karty i dodatkowo ma je w bazie danych w komputerze--na kontroli byłam 2 tyg temu. Podobnie w przychodni orto zdjęcie rtg dostaję na płycie i nie musze nosić ze sobą wielkiej płachty.
W moim rodzinnym mieście pielęgniarka zabija wzrokiem jak słyszy pytanie o ksero. Nie ma takiej opcji. W mojej obecnej przychodni nie mam pojęcia czy jest taka możliwość, może przejdę się tam jutro i zapytam.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 22:36   #1028
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
W moim rodzinnym mieście pielęgniarka zabija wzrokiem jak słyszy pytanie o ksero. Nie ma takiej opcji. W mojej obecnej przychodni nie mam pojęcia czy jest taka możliwość, może przejdę się tam jutro i zapytam.
Jak nie ma mowy? Przecież to Twoje wyniki badań A co, gdybyś chciała się do innego lekarza zapisać?
Ja bym te wyniki choćby podstępem zabrała. I przeniosła się do innej przychodni
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 08:07   #1029
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Pacjent ma prawo wglądu do dokumentacji medycznej oraz otrzymania odpisu za pokryciem kosztów. Niech pielęgniarka przepisze ręcznie jak nie ma ksera
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 09:01   #1030
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Dziękuję boję się -tyle się mówi i czyta o niedoczynności a ciazy.
Wierze że donoszę i wszystko będzie ok.
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 18:28   #1031
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
Dziękuję boję się -tyle się mówi i czyta o niedoczynności a ciazy.
Wierze że donoszę i wszystko będzie ok.
Będzie dobrze, naprawdę! Jak jesteś pod kontrolą endo, to nie masz się czym martwić!
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 20:13   #1032
Frappgold
Rozeznanie
 
Avatar Frappgold
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 812
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
A czy ktoś się może orientuje ile mniej więcej może kosztować ksero wyników? .
]
No ja płaciłam 30gr. Mojej lekarz tez się to niepodoba aż czytała dokładnie tę ustawę i niestety. Wyniki nie są dla pacjentów. Aczkolwiek wiecie, ja je robiłam na NFZ, nie wiem jak to jest z tymi prywatnymi, w dyskusje jakies nie wchodziłam .
Frappgold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 07:47   #1033
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Prywatne wyniki na pewno są do osobistego odbioru, w końcu za nie płacisz i laboratorium nie interesuje, czy chcesz je prywatnie czy zleca je lekarz.

Nie wiem, jakiem miałam TSH przed ciążą, bo nigdy się nie badałam. Pierwsze badanie miałam w ciąży właśnie, TSH wyniosło wtedy 5,33. Lekarz stwierdził, że w ciąży poziom nie jest adekwatny do rzeczywistości i mam się nie przejmować Zrobiłam na własną rękę badania ft3 i ft4, przeciwciała, wszystko wyszło w normie, więc nie panikowałam. Nie leczyłam się.
Moja córka ma teraz 15 miesięcy i ma się dobrze. Ja ostatnio wzięłam się za siebie i zaczęłam się badać. Obecnie TSH wynosi 4,33, wyników jeszcze nie konsultowałam z lekarzem rodzinnym (myślę, że da mi skierowanie do endo), lekarz neurolog stwierdził, że to "w granicach normy" (norma jest do 4,2 wg laboratorium) i że nie mam się czym przejmować.

Próbuję zapisać się do endokrynologa z NFZ, ale nie ma terminów w tym roku

Dodam, że w ciążę zaszłam za pierwszym podejściem.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:06   #1034
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Pinesia7 Pokaż wiadomość
Dziękuję boję się -tyle się mówi i czyta o niedoczynności a ciazy.
Wierze że donoszę i wszystko będzie ok.
Kochana, na pewno będzie dobrze! Wiesz, problem jest jak kobieta nie wie nawet, że ma niedoczynność, a przecież łatwo pominąć jej symptomy. U mnie minie sporo czasu zanim się wszystko unormuje w hormonach i będę mogła się starać o maluszka ale strasznie miło mi się czyta, że Ty już się go spodziewasz I tym bardziej się cieszę, że zrobiłam w końcu te badania, bo bez tego mogłabym próbować i próbować...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:14   #1035
Pinesia7
Raczkowanie
 
Avatar Pinesia7
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 105
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Kochana, na pewno będzie dobrze! Wiesz, problem jest jak kobieta nie wie nawet, że ma niedoczynność, a przecież łatwo pominąć jej symptomy. U mnie minie sporo czasu zanim się wszystko unormuje w hormonach i będę mogła się starać o maluszka ale strasznie miło mi się czyta, że Ty już się go spodziewasz I tym bardziej się cieszę, że zrobiłam w końcu te badania, bo bez tego mogłabym próbować i próbować...
Też jestem w szoku bo jak lekarz uznał ze moge sie starac udało się w zasadzie za pierwszym razem Dziękuję Ci za miłe słowo
Pinesia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 11:23   #1036
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Asiuk miałaś dużo szczęścia będąc w ciąży

Pinesiu trzymam kciuki za Ciebie
Mamy zielone światło jeśli chodzi o starania ale strach gdzieś się czai:/

Weegirl u mnie tak było, że miałam problem z tarczycą ale słuchałam lekarzy bo niby wynik był w normie:/ no i niestety nie udało się:/ teraz jak jestem po opieką endo, mam lek i tsh na dobrym poziomie mam nadzieję, że się uda wszystko szczęśliwie. Tego życzę też Tobie
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 15:59   #1037
czarnamyna93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

mam pytanko robiłam sobie badanie na tsh , bo mam niedoczynnosc tarczycy i teraz wynik wyszedl 2,56 i chcialam sie zapytac czy ktos moze wie czy to dobry czy sie wkoncu unormowalo ?
czarnamyna93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 17:13   #1038
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

SzmaragdowyKotek, pytałaś endokrynologa o jod?
Wiem, wiem, byłaś u niego już jakiś czas temu. Zapomniałam zapytać
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 18:14   #1039
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

a ja mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny. wizytę u endo mam dopiero 2 czerwca... od jakiegoś czasu (ok.miesiąca) męczą mnie ciągłe kołatania serca (najgorzej jest wieczorem i z czasem jest coraz gorzej), mam wrażenie jakbym cały czas miała stan podgorączkowy, gorąco mi, a skóra ciągle czerwona (zawsze bylam raczej blada) i trochę mnie "nosi"
i tak się zastanawiam czy z niedoczynności nie wpadłam czasami w nadczynnośc!:/
lekarz kazał mi brac na stałe dawkę euthyroxu 37,5, a ja w ktorymś momencie zwiększyłam ją sobie do 50 co drugi dzień (bo wydawało mi się, że przy dawce zaleconej przez lekarza nie czuję sie tak jak powinnam)
teraz sobie przypominam, że czułam sie cudownie przez pierwsze 2-3 tyg. terapii, kiedy brałam kolejno dawkę 12,5, a potem 25. może to jest moja idealna dawka? echhhh chyba zwariuje z ta tarczycą....
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 21:48   #1040
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Carrie, miałam podobne problemy z kołataniem serca. U mnie najgorzej było w nocy, jak zasypiałam, miałam wrażenie, że serce mi wyskoczy lub nagle się zatrzyma. Endo. kazała mi brać Magne B6 (ale nie w związku z tym problemem) i pozbyłam się tego okropnego uczucia. Teraz już w ogóle nie mam kołatań.

Dziewczyny, ja mam taki mały problem i nie wiem czy można go wiązać z chorą tarczycą? Problemy z suchą skórą mam już jakiś czas. Od ok. tygodnia mam strasznie przesuszoną, rogowaciejącą, bolącą skórę rąk. Bolą mnie palce, stawy, jak zginam, mam wrażenie, że skóra mi się cała rozerwie. Do tego na kostkach jest bardzo zaczerwieniona. Mniej więcej też od tego czasu jestem w kiepskim nastroju, chodzę ciągle przygnębiona... Chyba niemożliwe, żeby TSH (które badane 3 tyg. temu) mi nagle skoczyło, prawda?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 22:36   #1041
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
SzmaragdowyKotek, pytałaś endokrynologa o jod?
Wiem, wiem, byłaś u niego już jakiś czas temu. Zapomniałam zapytać
Pytałam, zapomniałam napisać, przepraszam po pierwsze, w naszej szerokości geograficznej ogólnie gleby sa ubogie w jod - bardzo cieżko zatem oszacować, ile tak naprawdę tego jodu zjadamy. To wszystko zależy od miejsca - np. ryba złowiona w dwóch różnych miejscach będzie miała różne ilości jodu. W normalnej sytuacji jeszcze jesteśmy sobie w stanie poradzić z tym jodem i jak dobrze się odżywiamy, to taką naprawdę bardzo dobrze zbilansowaną dietą pokryjemy to dzienne zapotrzebowanie, natomiast u kobiet w ciąży i karmiących niestety nie, bo to zapotrzebowanie jest wyższe. Trzeba by strasznie dużo jeść, a wiadomo, ze to przeciez przekłąda się również na kalorie i objętość pożywienia - to jak z wapniem - możemy zjeść kilogram twarogu, żeby dostarczyć odpowiednią ilość wapnia albo zjeść ok. 6 plastrów żóltego sera - kto jest w stanie zjeść kilogram chudego twarogu dziennie, z kolei ser to wiadomo - od razu tłuszcze i ogromna ilość kalorii. I tak jest ze wszystkim... Endo mi powiedziała, że to tak, jak z żelazem, wapniem czy wit. D - da się żyć, potem mamy anemię czy osteoporozę, ale od tego się nie umiera, tylko po prostu po killudziesięciu latach wszystko wychodzi... chcąc temu zapobiegać, jesteśmy na tyle mądrzy, że wiemy, przy jakiej ilości wapnia, magnezu, żelaza czy jodu organizm najlepiej funkcjonuje i powinniśmy się wspomagać, jeżeli mamy taką możliwość to tak pokrótce, czego sie dowiedziałam
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 22:43   #1042
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Pytałam, zapomniałam napisać, przepraszam po pierwsze, w naszej szerokości geograficznej ogólnie gleby sa ubogie w jod - bardzo cieżko zatem oszacować, ile tak naprawdę tego jodu zjadamy. To wszystko zależy od miejsca - np. ryba złowiona w dwóch różnych miejscach będzie miała różne ilości jodu. W normalnej sytuacji jeszcze jesteśmy sobie w stanie poradzić z tym jodem i jak dobrze się odżywiamy, to taką naprawdę bardzo dobrze zbilansowaną dietą pokryjemy to dzienne zapotrzebowanie, natomiast u kobiet w ciąży i karmiących niestety nie, bo to zapotrzebowanie jest wyższe. Trzeba by strasznie dużo jeść, a wiadomo, ze to przeciez przekłąda się również na kalorie i objętość pożywienia - to jak z wapniem - możemy zjeść kilogram twarogu, żeby dostarczyć odpowiednią ilość wapnia albo zjeść ok. 6 plastrów żóltego sera - kto jest w stanie zjeść kilogram chudego twarogu dziennie, z kolei ser to wiadomo - od razu tłuszcze i ogromna ilość kalorii. I tak jest ze wszystkim... Endo mi powiedziała, że to tak, jak z żelazem, wapniem czy wit. D - da się żyć, potem mamy anemię czy osteoporozę, ale od tego się nie umiera, tylko po prostu po killudziesięciu latach wszystko wychodzi... chcąc temu zapobiegać, jesteśmy na tyle mądrzy, że wiemy, przy jakiej ilości wapnia, magnezu, żelaza czy jodu organizm najlepiej funkcjonuje i powinniśmy się wspomagać, jeżeli mamy taką możliwość to tak pokrótce, czego sie dowiedziałam
Dziękuję za informacje Czyli tak jak mówiłam, żyjemy na terenach, na których de facto nie powinniśmy żyć Fajnie.
Ja na razie dbam o jod poprzez suplementację oraz picie wody Franciszek, która sporo jodu ma
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 22:49   #1043
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ok, za dużo było offtopów w wątku o wypadającyh włosach, więc wbijam tutaj.

Olka, a ty od kiedy już bierzesz euthyrox? i jak to oceniasz ogólnie Mi na pierwszej wizycie endo badał tarczycę ( ale rękoma tylko) to najpierw podejrzewał Hashi, widocznie wyczuł że ta tarczyca jest za mała, ale okazało się że Hashi nie mam, tylko juz taka po prostu jest.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 23:04   #1044
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
Olka, a ty od kiedy już bierzesz euthyrox? i jak to oceniasz ogólnie Mi na pierwszej wizycie endo badał tarczycę ( ale rękoma tylko) to najpierw podejrzewał Hashi, widocznie wyczuł że ta tarczyca jest za mała, ale okazało się że Hashi nie mam, tylko juz taka po prostu jest.
Od połowy grudnia. Obecnie 62,5.
U mnie dokładnie było tak samo. Hashi nie mam, ale tarczyca jest ponoć za mała (nie wiadomo dlaczego).
A jak oceniam?
Na początku byłam zachwycona, zmiana kolosalna, ale teraz wcale nie jest super. Włosy lecą, schudnąć nie mogę, skóra jest sucha, spać ciągle mi się chce... Tylko u mnie jest jeszcze taki problem, że mam pco i obecnie mnóstwo stresów. Jutro właśnie idę do nowego endo-gina, mam nadzieję, że kompleksowo podejdzie do mojej rozwalonej gospodarki hormonalnej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 23:10   #1045
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Od połowy grudnia. Obecnie 62,5.
U mnie dokładnie było tak samo. Hashi nie mam, ale tarczyca jest ponoć za mała (nie wiadomo dlaczego).
A jak oceniam?
Na początku byłam zachwycona, zmiana kolosalna, ale teraz wcale nie jest super. Włosy lecą, schudnąć nie mogę, skóra jest sucha, spać ciągle mi się chce... Tylko u mnie jest jeszcze taki problem, że mam pco i obecnie mnóstwo stresów. Jutro właśnie idę do nowego endo-gina, mam nadzieję, że kompleksowo podejdzie do mojej rozwalonej gospodarki hormonalnej.

O kurczę to nieciekawie, a tsh ile wynosi u ciebie? U mnie póki co 7,57 i za dwa miesiące zrobię, już po przyjmowaniu leku i zobaczymy. Do gienekologa to by w sumie też wypadało się wybrać.

aha i jeszcze: włosy wypadały ci wczesniej czy dopiero po braniu e. ?
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona

Edytowane przez lizawietta
Czas edycji: 2012-04-25 o 23:12
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-25, 23:17   #1046
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Ostatnio po 50 było 2,2.
Lekarka kazała spróbować brać jednego dnia 50, a drugiego 75.

Włosy wypadały mi od dawna, po prostu myślałam, że przestaną, a tu zonk.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 08:14   #1047
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny. wizytę u endo mam dopiero 2 czerwca... od jakiegoś czasu (ok.miesiąca) męczą mnie ciągłe kołatania serca (najgorzej jest wieczorem i z czasem jest coraz gorzej), mam wrażenie jakbym cały czas miała stan podgorączkowy, gorąco mi, a skóra ciągle czerwona (zawsze bylam raczej blada) i trochę mnie "nosi"
i tak się zastanawiam czy z niedoczynności nie wpadłam czasami w nadczynnośc!:/
lekarz kazał mi brac na stałe dawkę euthyroxu 37,5, a ja w ktorymś momencie zwiększyłam ją sobie do 50 co drugi dzień (bo wydawało mi się, że przy dawce zaleconej przez lekarza nie czuję sie tak jak powinnam)
teraz sobie przypominam, że czułam sie cudownie przez pierwsze 2-3 tyg. terapii, kiedy brałam kolejno dawkę 12,5, a potem 25. może to jest moja idealna dawka? echhhh chyba zwariuje z ta tarczycą....
Piszesz, że czułaś się najlepiej przez pierwsze 2-3 tygodnie przyjmowania euthyroxu. Czy to znaczy, że od razu poczułaś różnicę? Ja też dostałam dawkę początkową 12,5 przez tydzień, od kilku dni biorę 25 i nie czuję żadnego działania. Jakie miałaś wyjściowe TSH? Ja 3,6.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 08:23   #1048
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Carrie:) Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze jedno pytanie dziewczyny. wizytę u endo mam dopiero 2 czerwca... od jakiegoś czasu (ok.miesiąca) męczą mnie ciągłe kołatania serca (najgorzej jest wieczorem i z czasem jest coraz gorzej), mam wrażenie jakbym cały czas miała stan podgorączkowy, gorąco mi, a skóra ciągle czerwona (zawsze bylam raczej blada) i trochę mnie "nosi"
i tak się zastanawiam czy z niedoczynności nie wpadłam czasami w nadczynnośc!:/
lekarz kazał mi brac na stałe dawkę euthyroxu 37,5, a ja w ktorymś momencie zwiększyłam ją sobie do 50 co drugi dzień (bo wydawało mi się, że przy dawce zaleconej przez lekarza nie czuję sie tak jak powinnam)
teraz sobie przypominam, że czułam sie cudownie przez pierwsze 2-3 tyg. terapii, kiedy brałam kolejno dawkę 12,5, a potem 25. może to jest moja idealna dawka? echhhh chyba zwariuje z ta tarczycą....
Może tak być, że przekombinowałaś z dawką, ja też tak kiedyś zrobiłam i miałam mniej więcej to samo - kołatanie serca i takie poddenerwowanie ciągle, jakbym non stop kawę piła, ręce mi drżały często też.
Przeszło, jak zmniejszyli mi dawkę na poprzednią.
A co to znaczy, że na dawce zaleconej przez lekarza nie czujesz się tak jak powinnaś? Czyli jak się czujesz?
Może stopniowo się organizm przestawi, może potrzeba trochę dłużej pobrać ten euthyrox
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 14:37   #1049
asasasasa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Błagam o interpretację moich wyników! Strasznie się boję, że mogę mieć niedoczynność. Do lekarza dopiero idę za tydzień. Mój wynik:
TSH: 0,968 norma: 0,550-4,780

Mam 21 lat
asasasasa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 15:33   #1050
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Sasasa moim zdaniem to masz w normie. Niedoczynność jest gdy powyżej tych 4,780 ale może się nie znam
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.