Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-20, 21:49   #1741
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Powiem tyle... juvit jest straasznie dziwny

A ja dalej nie wiem czym myć buzię - chciałabym myć jakimiś delikatnymi płynami, mleczkami - a lekarz mi powiedział, że mam mleczek nie używać, bo to lipa jest, za to myć zwykłym delikatnym mydłem dla dzieci I przegotowaną wodą.



Używała któraś z Was coś z bławatkiem lub nagietkiem?
no właśnie ja myję kostką SebaMed Baby+woda(czasami rpzegotowana) ale w kranie nie mam bardzo twardej, więc czsami moze być i kranów(u mnie) potem osuszam twarz ręcznikiem jednorazowym i jestem bardzo zadowolona z takiego mycia(przed tym jeszcze zmywam makijaż płynem micelarnym z vichy różanym.. no wiesz, mam dość kryjący podkład)

nagietek mi też kiedyś podrażnił buźkę

kupiłam sobie krem z YR biospecific taki ochronny na zimę do cery naczynkowej... fajny skłąd ma tylko ze mam wrażenie że w ogóle nie chorni przed mrozem(moze na wiosnę będzie ok).... lepszy jest już Olay ochronny na zimę(napisane jest na opakowaniu że nei zapycha bo jestem posiadaczką mieszanej cery-neistety)
właśnei ja unikam tkaich kremów na zimę z olejami mineralnymi więc wybrałam te dwa o których wyzej napsiałam... obawiam się ze jednak przy cięższych mrozach będę musiała zakupić coś z paraffinum lub petrolatum(jakiś AA np. albo flosleku)- ale łudzę się ze będzie ok z tym Olay
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 09:27   #1742
Orka
Rozeznanie
 
Avatar Orka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 912
GG do Orka
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzięki Monika, na pewno skorzystam i kupię przynajmniej mleczko , tonik i pewnie jakąś maseczkę. Chętnie bym kupiła również płyn do demakijazu oczu, ale nie mam zielonego pojęcia jaki on jest, a ostatnio moje oczy coś się wrażliwe zrobiły. Czy któraś z Was może używała? Z opisu wygląda na ciekawy, ale wiadomo jak to z opisami Jeśli chodzi o krem to mamy podobne zdanie, lepiej mniejszy.
Orka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:08   #1743
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

nikaa2 a zadowolona jesteś z tego ochronnego olaya? Zapycha czy narazie nie?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:10   #1744
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Słuchajcie.. czy Juvit może podrażniać?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:23   #1745
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Słuchajcie.. czy Juvit może podrażniać?

A co sie dzieje??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 10:50   #1746
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Twarz mnie... swędzi
I jest jakoś bardziej różowa niż zwykle.
Tylko nie potrafię dokładnie powiedzieć z jakiegoś powodu - a że od dwóch dni na noc smarowałam się juwitem, to on jako pierwszy przyszedł mi na myśl.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 11:13   #1747
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
nikaa2 a zadowolona jesteś z tego ochronnego olaya? Zapycha czy narazie nie?
wiesz co?
ja pare dnit emu używałam tego YR na zmianę z Olay, no pojawił mi się syf na brodzie, ale po czym to nie wiem chyba będę smarowała strefę T Hippem(bo ten mnie nei zapycha) a na policzki jakies tłuste kremy, teraz Olay a jak będzie zimniej to jakiś Floslek czy Eris tłusty... (bo moje naczynka na policzkach chyba potrzebują silniejszego kalibru niestety
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 12:05   #1748
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A co to jest ten hipp
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 12:47   #1749
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A co to jest ten hipp
-> http://www.hipp.pl/tce/frame/main/53.htm
Jest też w KWC.

Bardzo dobra seria kosmetyków - nie tylko dla dzieci.

Oliwka jest świetna, nie zapycha i ma bardzo dobre opinie. Sama używam jej z powodzeniem od ponad roku.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 12:54   #1750
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
-> http://www.hipp.pl/tce/frame/main/53.htm
Jest też w KWC.

Bardzo dobra seria kosmetyków - nie tylko dla dzieci.

Oliwka jest świetna, nie zapycha i ma bardzo dobre opinie. Sama używam jej z powodzeniem od ponad roku.
no dokładnie

i ja maziam się od czasu do czasu oliwką Hippa, ale rzed tem spryskuje twarz woda termalną lub mieszam z HA(ale więcej o tym na forum o olejach i olejkach
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:12   #1751
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Nikaa2 - robię identycznie jak Ty i bardzo sobie chwalę ten rodzaj pielęgnacji.
A jak już jesteśmy przy Hippie, to używała któraś z Was tego kremu do twarzy?

-> http://www.hipp.pl/tce/frame/main/54.htm

Jak się sprawuje?
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 13:31   #1752
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Nikaa2 - robię identycznie jak Ty i bardzo sobie chwalę ten rodzaj pielęgnacji.
A jak już jesteśmy przy Hippie, to używała któraś z Was tego kremu do twarzy?

-> http://www.hipp.pl/tce/frame/main/54.htm

Jak się sprawuje?
no! to ja pisałamm o tym, że stosuję ten krem do twarzy Hippa( a oliwkę to wieczorem np. ale nei codziennie) ten ktem mnie nei zapycha wchłania się do matu... do baaaaardzo suchych cer może być za lekki, chociaż trzeba przetestować na własnej skórze... stosowałam go na wiosnę i lato... jesień, obawiams ię czy w zimę nei będzie za lekki, no zobaczymym, mam nadzieje że nie
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:43   #1753
luxoria
Raczkowanie
 
Avatar luxoria
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 48
GG do luxoria
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Witam

Mam mały problem: Zaczęłam stosować Diroseal i jednocześnie biorę Vita-femin (suplement), ale te tabletki maja w składzie duzo wit. PP (15 mg na 1 tabl.) i tak się zastanawiam, czy nie zniweczą mojej kuracji Dirosealem? I czy w ogóle powinnam je odstawić?Czy może brać rzadziej? Bo nawet nie miałabym komu oddać tych tabl. (moja rodzina, znajomi nie lubią się suplementować) a mam jeszcze prawie całe opakowanie...

I jeszcze jedno pytanie: Vita-femin ma dużo wit. A (octan retinylu) - 750 ug (to miało byc takie "u" z ogonkiem ) - czy to inna postać wit. A niż retinal w Dirosealu? I czy nie za dużo "tego dobrego"?

Pozdrawiam naczynkowe dziewczęta


Up! Czy któraś z Was mogła by mi pomóc? Czy może lepiej by było zapytać w wątku o suplementach?

PS. Na razie nie widze za badzo dobroczynnego działania Diroswalu, ale dopiero 3 razy się posamarowałam
__________________
***
"...It's always the same
I'm running towards nothing
Again and again and again..."

luxoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:45   #1754
Ankie83
Zadomowienie
 
Avatar Ankie83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 023
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam wizażanki ,
od kilku dni przeglądam to forum, szukając właściwego sposobu pielegnacji cery naczynkowej, bo niestety takową posiadam
Od jakiegoś czasu używam kremu Iwostin dla cery naczynkowej. Buzia wygląda dosyć ładnie. Niestety skóra wokół oczu nie wygląda lepiej. A wczoraj rano pod lewym okiem pojawił się nowy pajączek Czy możecie polecić mi jakiś krem pod oczy dla cery naczynkowej, żeby mnie nie podrażniał
Czy powinnam też łykać jakieś tabletki, zeby wzmocnić skórę
Proszę o radę
Ankie83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:58   #1755
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
no! to ja pisałamm o tym, że stosuję ten krem do twarzy Hippa( a oliwkę to wieczorem np. ale nei codziennie) ten ktem mnie nei zapycha wchłania się do matu... do baaaaardzo suchych cer może być za lekki, chociaż trzeba przetestować na własnej skórze... stosowałam go na wiosnę i lato... jesień, obawiams ię czy w zimę nei będzie za lekki, no zobaczymym, mam nadzieje że nie
Aha, Hipp kojarzy mi się głównie z oliwką (bo ona u mnie przoduje), więc sądziłam że o niej mówisz.
Tak zastanawiam się jeszcze nad jakimś kremem ochronnym na zimę i nie wiem na który się zdecydować - Hippa czy ten z Yves Rocher o którym pisałaś. Choć jeśli masz wrażenie, że on niedostatecznie chroni przed zimnem, to trochę obawiam się czy ten YR sobie poradzi w solidniejsze, większe mrozy.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 14:22   #1756
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A używała może któraś z Was peelingu enzymatycznego Flos leku ?
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 15:40   #1757
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Podobno jest fajny. Dziewczyna z innego forum mi powiedziala, ze u niej nigdy sie takie peelingi nie sprawdzaly,a ten dziala i jest lagodny. Zamowilam zwykla pojemnosc i mam zamiar przetestowac na sobie, bo i u mnie takie peelingi to byla porazka, moze wkoncu sie ten sprawdzi.

beoneself wit. C moze podrazniac. Nie kazda cera ja lubi. W juvicie chyba jest jej 10%, moze to by tez za duzo dla twojej cery. Moze zrob serum ma bazie juvitu 5% . Jesli i po takim stezeniu bedzie zle to znaczy ze wit. C nie dla ciebie. Mozesz wtedy wyprobowac nacinamide. Moze ta witamina bedzie tym czego szukasz.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 20:46   #1758
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ej no to nie jest śmieszne - mnie po prostu cała twarz swędzi, nie wiem co się dzieje
Czy to możliwe, że od juwitu?! Wcześniej tego nie miałam...
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 21:03   #1759
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Ej no to nie jest śmieszne - mnie po prostu cała twarz swędzi, nie wiem co się dzieje
Czy to możliwe, że od juwitu?! Wcześniej tego nie miałam...
no możliwe, ze to od neigo, odstaw na parę dni i zobacz co się będzie działo
nie jestem pewna ale coś słsyzałam, że przy stos. wit.C powinno się stosowac wysokie filtry? ale nei jestem na 100%pewna

suma sumarum- ja bym odstawiła Juwit

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Aha, Hipp kojarzy mi się głównie z oliwką (bo ona u mnie przoduje), więc sądziłam że o niej mówisz.
Tak zastanawiam się jeszcze nad jakimś kremem ochronnym na zimę i nie wiem na który się zdecydować - Hippa czy ten z Yves Rocher o którym pisałaś. Choć jeśli masz wrażenie, że on niedostatecznie chroni przed zimnem, to trochę obawiam się czy ten YR sobie poradzi w solidniejsze, większe mrozy.
ano właśnie, Hipp w ogóle sobie nie poradzi na mrozy dla cer suchych i naczynkowych, mam wrażenie że z YR i z Olay- średnio sobie radzą z zimnem- a to jeszcze zimy nie ma... kupię jakiś mocniejszy natłuszczacz na policzki, może Floslek'u

nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 06:52   #1760
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Nikaa2 - robię identycznie jak Ty i bardzo sobie chwalę ten rodzaj pielęgnacji.
A jak już jesteśmy przy Hippie, to używała któraś z Was tego kremu do twarzy?

-> http://www.hipp.pl/tce/frame/main/54.htm

Jak się sprawuje?

Ja używałam go a jestem posiadaczką cery tłustej ale odwodnionej,no i wchłania sie to cudo do matu ale wogole nie nawilza i skóra po nim jest przesuszona.
Do problematycznych cer (suchych) na zime sie chyba nie nada,jest za mało treściwy.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 08:29   #1761
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzięki Dziewczyny za odpowiedź. Ja mam cerę mieszaną, naczynkową, poddawaną retinoidom. Rozejrzę się na policzki za jakimś tłuściejszym kremem.
Filtry wysokie oczywiście używam.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 09:00   #1762
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
beoneself wit. C moze podrazniac. Nie kazda cera ja lubi. W juvicie chyba jest jej 10%, moze to by tez za duzo dla twojej cery. Moze zrob serum ma bazie juvitu 5% . Jesli i po takim stezeniu bedzie zle to znaczy ze wit. C nie dla ciebie. Mozesz wtedy wyprobowac nacinamide. Moze ta witamina bedzie tym czego szukasz.
Nie zauważyłam wcześniej tej wypowiedzi...

Nawet nie przyszło mi do głowy, że coś, co jest polecane wszystkim naczynkowcom może mnie tak "załatwić"...

Na noc posmarowałam się oliwką Hipp, no i nic, dalej mnie twarz swędzi. Nie mam pomysłu co mogłabym jeszcze nałożyć, żeby przestać odczuwać takie rewelacje.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 09:15   #1763
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A jak się używa tego juvitu? Bo z czego mi wiadomo to są krople tak?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 09:30   #1764
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam wcześniej tej wypowiedzi...

Nawet nie przyszło mi do głowy, że coś, co jest polecane wszystkim naczynkowcom może mnie tak "załatwić"...

Na noc posmarowałam się oliwką Hipp, no i nic, dalej mnie twarz swędzi. Nie mam pomysłu co mogłabym jeszcze nałożyć, żeby przestać odczuwać takie rewelacje.

Tak, Juvit potrafi bardzo zapchać, podrażnić itp. Nigdy go nie używałam, bo opisy doświadczeń Dziewczyn jakoś skutecznie mnie od niego odsunęły.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 14:09   #1765
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

_magdzia_ juvit to krople dla dzieci z wit. C i mozna je uzywac jako serum pod filtry na dzien lub pod krem na noc( albo i sam jesli wystarczy). Trzeba do niego dodac wit. E w odpowiedniej ilosci ( cera tlusta, mieszana czy sucha, wiec inna ilosc kapsulek z wit. E). Ja krecilam wodne serum z wit. C w proszku, ale mi sie odechcialo tego merdania po 2 latach. Zanjoma przywiozla mi z PL Juvit i uzywam go zamiast wodnego serum. Moje przesusze jakie mialam nawet w sierpniu( zamala skora w okolicach oczu) sie skonczyly.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 09:10   #1766
nehema
Raczkowanie
 
Avatar nehema
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 43
GG do nehema
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Drogie wizażanki
przyznaję, że wątek czytałam baardzo pobieżnie i mam takie oto pytanie:
czy lepiej postawić na krem z filtrem czy na krem dla naczynkowej cery?
szukalam na wizażu i trudno połączyć jedno z drugim :/
a mimo że czerwoności u mnie widać na buzi to do tego tłuści się skóra w sferze T - ehh i jak tu dogodzić ?
nehema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 18:44   #1767
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Musze przeczytac ten watek od poczatku(zabieram sie juz od kilku tygodni)

W kazdym badz razie mam skore b wrazliwa,mieszana ze skonnoscia do przesuszania i zapychania.jestem wrazliwcem na wode,zapach,zmiany temperatur,tkaniny.

Testowalam b duzo kosmetyko-b trudno bylo mi znalesc cos co mnie nie podraznia.Obecnie stosuje taki zestaw i jest w miare ok-ciagle jednak mam jakies wypryski na lewej stronie twarzy(mysle ze moze to wina poszewki od poduszki(musze zmienic rodzaj materialu) albo od telefonu komorkowego.

Zmywanie makijazu-plyn dwufazowy Boots'a(obecnie testuje wersje dla wrazliwej skory)
Tonik-ostanio kupilam probke rozanego bez alkoholu(jeszce nie testowalam)
Peeling-od dluzszego czasu uzywam Kanebo silk powder(ale po dluzszym uzywaniu go stwierdzam ze chyba maseczka aspirynowa da podobny efekt)Wszystkie peelingi gruboziarniste mnie niestety podrazniaja-od razu mam wypryski-ale maseczka aspirynowa sprawdza sie dobrze.

Krem-Avene spf 50 lotion-w koncu znalazlam swoj ideal-ale mysle tez o wyprobowaniu emulsjii.

Oprocz tego stosuje olejek z rozy na suche partie skory,maseczke z zielonej glinki na rozszerzone pory,od czasu kuracje kwasem glikolowym(ale nie czesto i w b malych ilosciach)

Makeup-sypki EL Lucidity i podklady mineralne Everyday Minerals(w trakcie testowania).Podklady o konsystencjii kremowej niestety mnie zapychaja.

Kosmetyki ktore u mnie sie nie sprawdzily (podraznily ,zapchaly).Wypisze te ktore najbardziej pamietam.

Plyn miceralny avene(zapach mnie podraznil)
Plyn miceralny effaclar LRP(wysuszyl i podraznil)
Wszystkie kremy loreala(podrazniaja)
Klorane mleczko do mycia twarzy z nagietkiem(wielkie mega podraznienie)
Emulsja Cetaphil do mycia(podraznienie i wysuszenie)
Avene krem spf 50(zapchanie)
Olejek do zmywania makijazu Aubrey organics)-w skladzie olej miedzy innymi lawendowy(mysle ze on mnie podraznil)-zmywacz ten piecze mnie w oczy.

Nie moge uzywac olejkow(jojoba,avocado,ro znych cytrusowych)podrazniaj mnie i zapychaja.Moge uzywac tylko olejku z rozy-jak na razie.W sumie za kazdym razem jak kupuje kosmetyk to po powachaniu go wiem tak w 90% czy mnie podrazni czy nie(czasami jednak nie stosuje sie do tego i testuje testuje-musze tego zaprzestac-u mnie im mniej tym lepiej)


W planach zakupowych mam wode termalna avene-mam nadzieje ze ona mnie nie podrazni.

Aha vit C w stezeniu 10% tez mnie po jakims czasie podraznila(musze przejsc na nizsze stezenie)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 10:48   #1768
Ewelina@@@
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina@@@
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 73
Nie moge zdecydować się które serum wybrać....help:)

Czesc Chcałabym zakupić jedno z tych serum http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5318
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5039
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1051 , ale mimo tego że czytałam kilkakrotnie opisy o nich i recenzje, nie mogę sie zdecydowac :/

Mam cerę naczynkową , mieszaną z drobnymi niedoskonałościami. Rozszerzone pory. kusi mnie serum Midnight secret ale dziewczyny piszą że po uzyciu go mają zaróżowioną buzie i boję się że przy moich problemach z naczynkami może to sie nasilić... :/ a zależy mi na uspokojeniu ujednoliceniu i rozjasnieniu cery. Kochane ekspertki! Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam cieplutko!
Ewelina@@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 11:56   #1769
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Podobno jest fajny. Dziewczyna z innego forum mi powiedziala, ze u niej nigdy sie takie peelingi nie sprawdzaly,a ten dziala i jest lagodny. Zamowilam zwykla pojemnosc i mam zamiar przetestowac na sobie, bo i u mnie takie peelingi to byla porazka, moze wkoncu sie ten sprawdzi.

beoneself wit. C moze podrazniac. Nie kazda cera ja lubi. W juvicie chyba jest jej 10%, moze to by tez za duzo dla twojej cery. Moze zrob serum ma bazie juvitu 5% . Jesli i po takim stezeniu bedzie zle to znaczy ze wit. C nie dla ciebie. Mozesz wtedy wyprobowac nacinamide. Moze ta witamina bedzie tym czego szukasz.
Moniko, i jak ten peeling? Masz może dokładny skład?
Patrzyłam jeszcze na Pharmaceris N - ale tan jest alcohol denat.
Używałam kiedyś Avene, ale może coś tańszego...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 12:36   #1770
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Podrażnienie na twarzy na szczęście mi przeszło, odpuszczam sobie wit C jak narazie, serum robić mi się nie chce

Ale twarz ostatnio mam mocno reaktywną - ciągle zaczerwieniona. Ajj, zima nie służy.

Ostatnio żaden krem mi nie służy poza masłem kakaowym ziaji (krem do twarzy), przyjemnie koi, nawilża i natłuszcza.

Smarowałam się kilka dni z próbek Antirougeurs Avene, ale zupełnie mi nie podpasował. Dziwna konsystencja, dziwny kolor, znikome nawilżenie.

Chciałabym dołączyć do pielęgnacji jeszcze coś typowo na naczynka.

Wie ktoś coś na temat żelu na naczynka Dermiki?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.