Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-27, 12:19   #601
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
kładziecie miesięczne dzieci do leżaczków już?ja już 2 dni, bo przynajmniej mogę coś ugotować normalnie 2 rękoma i bez ciągłego odrywania się
Moje dziecko ma niecałe dwa tygodnie, ale dziś dotarł leżaczek - na chwilkę położyłam, oczywiście w rozłożonym na płasko, ale póki co nie było specjalnego zainteresowania. Za mały jeszcze



Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 12:25   #602
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

My kładziemy w bujaczku prawie od początku, inaczej nie byłabym w stanie nic zrobić, a tak to czasem nawet mi w nim zaśnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:05   #603
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Im mniej przystawiania tym mniej mleka, u mnie wystarczylo, ze starsza karmilam mm w nocy a w dzien kp i mleko mi zaniklo w szostym tygodniu jej zycia.



Dziewczyny nie ma czegos takiego jak dieta matki karmiacej (chyba, ze mowimy o tym, by mama przyjmowala duzo DHA i odzywiala sie w sposob zbilansowany, to wtedy tak ) ale nie ma tu zwiazku czy mama je tylko rosolki i ryz z marchewka, czy wcina pikantna chinszczyzne kolki nie tworza sie od chipsow paprykowych a od nieodbijania po karmieniu i od niedojrzalego ukladu pokarmowego maluszka, i to jest normalne.


Nie do końca się zgodzę, bo może się pojawić nietolerancja jakiegoś białka. Costam przenika do mleka. Ale nie ma sensu od początku trzymać jakiejś diety, bo wszystko może uczulić. Po prostu wystarczy jeść zdrowo, mało konserwantów barwników itp.



BTW - urodziłam!
W myślałam że będę ostatnia na wątku. Tym razem w punkt tp. 9.02, 3725g, 55cm.
Poród był dość zaskakujący i nawet zabawny. Napiszę więcej później. Niestety skończył się kolejnym CC :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:25   #604
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Chrupa, gratulacje!

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:27   #605
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;l t;3 cz. 1

No to ja będę ostatnia bo chyba już nikt nie został haha


Chrupak gratuluję
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:29   #606
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Chrupa - gratulacje!!!! czekam na wiecej szczegolow, witamy nowe malenstwo na watku!

Wicherek - pewnie tez niedlugo napiszesz o wielkiej nowinie, trzymam kciuki!

Dzieki wszystkim za info o kupkach, u nas sie dzisiaj cos odblokowalo, akurat przed wizyta u pani doktor. Tylko brzuszek nadal wzdety, co prawda masuje i kapie w cieplej wodzie, ale strupek na pepuszku podkrwawia i wole na to jeszcze uwazac. No nic, mam nadzieje, ze bedzie lepiej.

Iwona - wlasnie mialam pytac jak kikut u Was ale widze, ze piszesz ze odpadl. To super, a jak odparzonko? U nas nieco lepiej, pomogla masc z tlenkiem cynku, stosowana czesciej, a w mniejszej ilosci. No i pewnie wietrzenie.

Dziewczyny po zabiegu podciecia wedzidelka pod jezykiem u dzieci - jakie sa wasze odczucia i kiedy zauwazylyscie roznice w jedzeniu? I czy w ogole.

Ja mialam skierowanie do por. chirurgii i wczoraj w klinice dzieciecej "zuzylam" skierowanie tylko po to zeby uslyszec, ze zabieg ten robi sie w znieczuleniu ogolnym, ze syn jest za maly i, ze lekarz odmawia. Dzisiaj w innej poradni, juz odplatnie bo nje mialam skier. a nie chcialam czekac, pani chirurg podciela od reki, powiedziala ze to juz 4 zabieg dzisiaj, robia to tam niemalze rutynowo. I to wielu dzieciom odeslanym wlasnie ze szpitala dzieciecego.

W ogole najlepiej lekarz w tym szpitalu wczoraj, mowie ze pediatra powiedziala ze to nie jest unerwione, ze im mniejsze dziecko tym lepiej; a on, ze "chyba pani pediatra nie jest unerwiona!" Eh, chyba po prostu nie chcialo mu sie wykonac zabiegu..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 13:45   #607
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Ja też nie urodziłam jeszcze

Gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 14:10   #608
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

chrupa- gratulacje
-odparzenia goją się te z pupy, ale w pachwinkach nie wiem co robić, on zaciska ciągle nogi
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:33   #609
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Lupinka - ja nie zauważyłam zbytnio różnicy w ssaniu po podcięciu wędzidełka, no ale pewnie w przyszłości i tak trzeba by było podciąć, więc lepiej mieć już to z głowy.

Podcięcie u noworodka w znieczuleniu ogólnym, dobre Moja popłakała 5 minut i koniec, przecież znieczulenia są takie obciążające dla organizmu...

Chrupa - gratulacje!

Wicherek - jak tam?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:36   #610
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
No to ja będę ostatnia bo chyba już nikt nie został haha


Chrupak gratuluję
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze ja

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 14:38   #611
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

ehh, gilmoregirl92 u nas z karmieniem wszystko odwrotnie niż u Ciebie
We wtorek wynik bilirubiny mojej małej chinusi wyszedł 14.89 (norma do 14 wg pani doktor) w związku z czym dostaliśmy skierowanie do szpitala. Pojechaliśmy, ale Pani doktor postanowiła dać nam szansę na zbicie bilirubiny w domu. W związku z tym polecono nam podawanie mm, bo mleko mamy bardzo spowalnia jej rozkład. Dodatkowo dopajać glukozą. Podawałam raz mm, raz pierś, ale dziś znów byłyśmy u naszej doktorki po skierowanie drugie to mówiła, żeby takie odstawienie przyniosło skutek to przynajmniej 24h na mm. No i muszę na to przystać jeśli nie chcę, by nas zostawili jutro na oddziale Wiem, że fototerapia przynosi skutek, ale serce mnie boli jak pomyślę, że ma leżeć non stop pod tymi lampami. Klara kończy dziś 2 tyg. Boję się, że butla jej się spodoba i odrzuci pierś, ale tłumaczę sobie , że jedna doba może nie zawali sprawy... Jestem załamana. Jak mąż przygotowuje jej mleko, ona płacze, bo głodna, a ja akurat odciągam laktatorem to pęka mi serce Do tego od nocy nie zrobiła kupki, doktorka przepisała Biogaya, ale nie było więc kupiłam na już Dicoflor. przy kp kupkała jak wściekła, co chwila, a po mm brzuszek napełniony, a w pieluszce tylko siuśki
W ogóle rodzicielstwo przez te 2 tyg nas doświadczyło. Awaria wody przez 3 dni, brak prądu jeden dzień, podcinanie wędzidełka (lupinka, z każdym karmienie widziałam lepsze łapanie piersi), popsuł mi się samochód i by cokolwiek załatwić musiała kogoś prosić by po nas przyjechał, teraz ta żółtaczka, odstawienie od piersi i znowu stres jaki wynik będzie jutro
wicherek, trzymam kciuki za szybki poród
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 14:42   #612
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Neira, no widzisz, bez sensu to wszystko - ja chcę KP, ale mam za mało pokarmu, ty chcesz KP, ale ci nie wolno... :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:13   #613
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

neira- ja miałam u swojego żółtaczkę na poziomie 22 później 20 i nikt mi nie mówił w szpitalu,żeby odstawić,ale mały był dopajany glukozą i był pod lampami i holterem na serduszko, masakra była.
-ponoć swoje mleko trzeba ściągać i przegotowywać....
- u nas żółtaczka 15 i wypisuja do domu ze szpitala w 3dobie,ale dopiero bilirubina naciąga od 4 doby.
-to mała żółtaczka u Was, ja bym wybrała szpital jak juz bym musiała
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:20   #614
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
neira- ja miałam u swojego żółtaczkę na poziomie 22 później 20 i nikt mi nie mówił w szpitalu,żeby odstawić,ale mały był dopajany glukozą i był pod lampami i holterem na serduszko, masakra była.
-ponoć swoje mleko trzeba ściągać i przegotowywać....
- u nas żółtaczka 15 i wypisuja do domu ze szpitala w 3dobie,ale dopiero bilirubina naciąga od 4 doby.
-to mała żółtaczka u Was, ja bym wybrała szpital jak juz bym musiała
Ponoć odchodzi się już od tego odstawiania, ale cóż człowiek ma począć jak tak polecają Wiadomo, że jak jutro każą zostać w szpitalu to zostaniemy..
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:25   #615
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
Daje ktoras z Was maluszkowi kropelki espumisan? Bo znalazlam w aptece ale jest napisane ze po 1 miesiacu zycia, a polozna doradzala mi zebym kupila i dawala ale czy mozna je podawac mniejszemu dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie pediatra poleciła delicol lub zamiennik KOLZYM, jako jedyne, które mozna stosować do 1 m-c życia. Chociaż ja wczoraj podałam 4krople espumisanu, bo mi juz szkoda dziecka było. I ten drugi dostałam od doktór w prezencie i caaałą mase próbek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:33   #616
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Neira Pokaż wiadomość
Ponoć odchodzi się już od tego odstawiania, ale cóż człowiek ma począć jak tak polecają Wiadomo, że jak jutro każą zostać w szpitalu to zostaniemy..
JA swojego teraz do słońca przy oknie główkę podstawiałam. nie wiem czy coś dało, ale znajomej położna doradzała. mój miał małą NA OKO- ten wtórorodny
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:43   #617
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Dziecko mi śpi, a ja jestem taka zmęczona, że nie mam siły zasnąć Miałyście tak kiedyś? Porażka po prostu...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 15:48   #618
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

A tok wogóle to jesteśmy po pierwszej wizycie u pediatry, przy okazji położną załatwiłam. Mały słabo przybrał, tylko 100g przez 6 dni, więc dokarmianie mm obowiązkowo, do tego gdyby spał to budzić co 3 godziny w dzień i karmić. Laktacja tylko, tylko, a zjada mnie szybko, bo juz waże mniej niż przed ciążą. No i odpocząć. Tylko ciekawe jak przy trójce dzieci. Poważnie rozważam przestanie kp. I tak nie pojje, a przynajmniej cos porządnego od bólu wezmę. Juz mam dość, 9 dni ciągłego bólu, po paracetamol słabo sobie radzi, a biore 8 na dobe. Mam dość, a z drugiej strony mi serce pęka bo bardzo chciałam chociaż to jedno karmic piersią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Nie do końca się zgodzę, bo może się pojawić nietolerancja jakiegoś białka. Costam przenika do mleka. Ale nie ma sensu od początku trzymać jakiejś diety, bo wszystko może uczulić. Po prostu wystarczy jeść zdrowo, mało konserwantów barwników itp.



BTW - urodziłam!
W myślałam że będę ostatnia na wątku. Tym razem w punkt tp. 9.02, 3725g, 55cm.
Poród był dość zaskakujący i nawet zabawny. Napiszę więcej później. Niestety skończył się kolejnym CC :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 16:04   #619
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
chrupa- gratulacje
-odparzenia goją się te z pupy, ale w pachwinkach nie wiem co robić, on zaciska ciągle nogi
U nas to samo, ma jakby zdarta skorke w pachwinkach lekarka poradzila nam smarowac fioletem ale tez mocno zaciska nogi i ciezko to zrobic...i kopytkuje przy zmianie pieluszki jak szalony..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-27, 16:47   #620
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Ciekawe co u Wicherka.

A to mój opis
No to tak. W nocy miałam kilka bolesnych skurczy, które mnie budziły, ale nie byłam pewna czy to znowu młody mi dowalił czy co. Potem śniło mi się że rodzę i obudziłam się jakoś przed 5.30. I zaczęłam liczyć skurcze w aplikacji i wyszło mi że mam 30s skurcz co około 3 minuty . No nie mogłam uwierzyć że to się tak zaczyna i to tak nagle i tak mocno. Żadnego rozkrecania się powoli. Obudziłam męża, zadzwoniłam do mamy. Ogarnęliśmy się i poprosiliśmy sąsiadów żeby zajęli się starszą zanim mama dojedzie i o 7 wyjechaliśmy do szpitala. W międzyczasie zaczęłam też krwawić. Mąż jechał na sygnale, złamał milion przepisów i wpychał się gdzie się da, bo miał stres że nie zdąży. Akurat 7-9 to pora największych korków tak sobie młody i wybrał
Dojechalismy 7.30 więc i tak nieźle. Szybko na IP - w badaniu 6cm rozwarcia ktg ok, szybko na porodówkę (jakoś po 8 było już). Zanim ją sprzątnęli to zaczęłam mieć parte. Próbowałam przeć 5 razy, ale mały nie schodził i przy 2 ostatnich skurczach tętno spadło mu do 80. Więc panika personelu i migiem na salę operacyjną. Od momentu partych darłam się strasznie jak nie pozwalali przeć. Zdecydowanie mi to pomagało. Przy CC okazało się że mam sporo zrostow po poprzedniej cesarce i w dodatku łożysko zakrywało poprzednią bliznę... Podobno dlatego nie mógł zejść bo mu łożysko przeszkadzało :/ w każdym razie czułam mocno jak mnie ciągną i im powiedziałam że boli - to dali mi dodatkowe znieczulenie w żyłę. No powiem wam że takiego odlotu to nigdy w życiu nie miałam 🤣 jak ktoś wam mówi że po trawce widzi różowe słonie to ja już wiem jak to wygląda. I w sumie wcale nie miałam ochoty wracać do rzeczywistości. To było mega dziwne

Młodego wyciągnęli o 9.02. Także od początku liczenia skurczy do cesarki całość trwała 3,5h

Co zabawne - mąż poszedł do sąsiadów powiedzieć co i jak. A mąż sąsiadki idzie ją budzić i mówi "ej, Eliza wstawaj, trzeba samochód wypchnąć" ona biedna zaspana (ma polroczniaka i 4latka) nie wie o co chodzi. No to jej mówi że dzieckiem się trzeba zająć. A ona podekscytowana "ojej, tak tak jasne!". Jestem jej teraz mega wdzięczna, aż sama nie wiem jak się odwdzięczyć, macie jakiś pomysł? Bo moja mama po tym jak zadzwoniłam do niej o 6 i myślałam że będzie za max 2,5h to przyjechała dopiero po 11! Nie wiem, chyba się dopiero pakowała 🤦☠♀️ a ja córce dałam na wyjście tylko jogurt na śniadanie.
W ferworze zbierania się z domu mąż nie wziął torby z rzeczami młodego 🤦☠♀️ więc mieliśmy potem dłuższe kangurowanie bo nie było dziecka w co ubrać.
No i oczywiście nie pamiętał parametrów jak mu powiedzieli. Ale już wiem - 3725g (55g lżejszy od Lu), 55cm (1cm dłuższy). Więc prawie identyko. Ma bardzo bujne włosy i dość ciemne. Jak na razie śpi. Ciumknal cyca chwilkę na początku i chwilkę teraz i nie chce więcej. Odwrotność siostry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 16:53   #621
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Chrupa - wow, jaka szybka akcja Dobrze, że miałaś męża w domu a nie w pracy. Gratuluję synka jeszcze raz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 16:53   #622
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Chrupa gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 16:56   #623
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

wow, chrupa
- sąsiadów zaproście na imprezkę kiedyś
-mój malec KOPYTKUJE non stop, może dlatego pierdzi
zjadłam dziś kapustę kiszoną...
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:04   #624
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Nie do końca się zgodzę, bo może się pojawić nietolerancja jakiegoś białka. Costam przenika do mleka. Ale nie ma sensu od początku trzymać jakiejś diety, bo wszystko może uczulić. Po prostu wystarczy jeść zdrowo, mało konserwantów barwników itp.



BTW - urodziłam!
W myślałam że będę ostatnia na wątku. Tym razem w punkt tp. 9.02, 3725g, 55cm.
Poród był dość zaskakujący i nawet zabawny. Napiszę więcej później. Niestety skończył się kolejnym CC :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To fakt oczywiście jak się pojawia alergia to trzeba eliminować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Aaa a no i gratulacje, czekamy na opis porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:10   #625
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Neira Pokaż wiadomość
W ogóle rodzicielstwo przez te 2 tyg nas doświadczyło. Awaria wody przez 3 dni, brak prądu jeden dzień, podcinanie wędzidełka (lupinka, z każdym karmienie widziałam lepsze łapanie piersi), popsuł mi się samochód i by cokolwiek załatwić musiała kogoś prosić by po nas przyjechał, teraz ta żółtaczka, odstawienie od piersi i znowu stres jaki wynik będzie jutro
Ojej to rzeczywiscie macie przeprawy pierwsze tygodnie czesto sa najtrudniejsze bo uczymy sie nawzajem siebie z nowym czlonkiem rodziny, a tu czesto jeszcze jakies wlasnie wizyty, lekarze itp. a Wam jeszcze te zdarzenia losowe doszly :/ trzymam kciuki aby odtad bylo juz tylko lepiej

Daj znac czy dicoflor pomogl na te zaparcia przy mm.

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
Mnie pediatra poleciła delicol lub zamiennik KOLZYM, jako jedyne, które mozna stosować do 1 m-c życia. Chociaż ja wczoraj podałam 4krople espumisanu, bo mi juz szkoda dziecka było. I ten drugi dostałam od doktór w prezencie i caaałą mase próbek.
Jejku ja tez juz wczoraj czy przedwczoraj w nocy dalam raz jeden tylko 5 kropli espumisanu bo juz nie mialam na malego pomyslu. Nie wiem czy pomoglo to czy masaze czy w koncu cos innego.

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
A tok wogóle to jesteśmy po pierwszej wizycie u pediatry, przy okazji położną załatwiłam. Mały słabo przybrał, tylko 100g przez 6 dni, więc dokarmianie mm obowiązkowo, do tego gdyby spał to budzić co 3 godziny w dzień i karmić. Laktacja tylko, tylko, a zjada mnie szybko, bo juz waże mniej niż przed ciążą. No i odpocząć. Tylko ciekawe jak przy trójce dzieci. Poważnie rozważam przestanie kp. I tak nie pojje, a przynajmniej cos porządnego od bólu wezmę. Juz mam dość, 9 dni ciągłego bólu, po paracetamol słabo sobie radzi, a biore 8 na dobe. Mam dość, a z drugiej strony mi serce pęka bo bardzo chciałam chociaż to jedno karmic piersią.
Oj wierze, to zawsze jest takie trudne jak chcemy dobrze, a rzeczywistosc nam plata figle i mimo szczerych checi i prob cos sie nie udaje a o p/bolowych dla Ciebie mowisz z jakiego powodu, cos Ci dolega? Ja sie potrafie tak zalatwic ze jak z rana malo zjem potem lekarze wizyty nerwy to migrenowy bol glowy gwarantowany. A co moge kp, tylko apap? Przed ciaza lecialam z solphadeine, w ciazy raz mnie tylko pobolewala glowa po drzemce przeszlo, teraz chyba znowu wrocily bole... :/ mega musze uwazac, bo na kazde male przewianie glowy zaraz reaguje.

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
U nas to samo, ma jakby zdarta skorke w pachwinkach lekarka poradzila nam smarowac fioletem ale tez mocno zaciska nogi i ciezko to zrobic...i kopytkuje przy zmianie pieluszki jak szalony..
My tuz po szpitalu mielismy lekko wlasnie jakby zdarta skorke w jednej pachwinie ale na to tez tylko lekko masc z tlenkiem cynku i na szczescie szybko sie zagoilo. U nas w tych faldkach to w ogole trzeba dobrze domywac przy przewijaniu bo lubi sie tam zebrac wlasnie resztka kremu czy cos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:14   #626
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Neira Pokaż wiadomość
ehh, gilmoregirl92 u nas z karmieniem wszystko odwrotnie niż u Ciebie
We wtorek wynik bilirubiny mojej małej chinusi wyszedł 14.89 (norma do 14 wg pani doktor) w związku z czym dostaliśmy skierowanie do szpitala. Pojechaliśmy, ale Pani doktor postanowiła dać nam szansę na zbicie bilirubiny w domu. W związku z tym polecono nam podawanie mm, bo mleko mamy bardzo spowalnia jej rozkład. Dodatkowo dopajać glukozą. Podawałam raz mm, raz pierś, ale dziś znów byłyśmy u naszej doktorki po skierowanie drugie to mówiła, żeby takie odstawienie przyniosło skutek to przynajmniej 24h na mm. No i muszę na to przystać jeśli nie chcę, by nas zostawili jutro na oddziale Wiem, że fototerapia przynosi skutek, ale serce mnie boli jak pomyślę, że ma leżeć non stop pod tymi lampami. Klara kończy dziś 2 tyg. Boję się, że butla jej się spodoba i odrzuci pierś, ale tłumaczę sobie , że jedna doba może nie zawali sprawy... Jestem załamana. Jak mąż przygotowuje jej mleko, ona płacze, bo głodna, a ja akurat odciągam laktatorem to pęka mi serce Do tego od nocy nie zrobiła kupki, doktorka przepisała Biogaya, ale nie było więc kupiłam na już Dicoflor. przy kp kupkała jak wściekła, co chwila, a po mm brzuszek napełniony, a w pieluszce tylko siuśki
W ogóle rodzicielstwo przez te 2 tyg nas doświadczyło. Awaria wody przez 3 dni, brak prądu jeden dzień, podcinanie wędzidełka (lupinka, z każdym karmienie widziałam lepsze łapanie piersi), popsuł mi się samochód i by cokolwiek załatwić musiała kogoś prosić by po nas przyjechał, teraz ta żółtaczka, odstawienie od piersi i znowu stres jaki wynik będzie jutro
wicherek, trzymam kciuki za szybki poród
Kciuki za Klare by zoltaczka szybko minęła
Zoltaczka przy kp może się znacznie dłużej utrzymywać, nawet dziś pytałam o to położna jak była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:18   #627
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Ojej to rzeczywiscie macie przeprawy pierwsze tygodnie czesto sa najtrudniejsze bo uczymy sie nawzajem siebie z nowym czlonkiem rodziny, a tu czesto jeszcze jakies wlasnie wizyty, lekarze itp. a Wam jeszcze te zdarzenia losowe doszly :/ trzymam kciuki aby odtad bylo juz tylko lepiej

Daj znac czy dicoflor pomogl na te zaparcia przy mm.
Dziękuję Ci za miłe słowa . Dicoflor pomógł Klarzej. Ponad godzinkę od podania pięciu kropelek strzeliła kupsko Widać, że było jej dużo lżej, więc póki co mogę polecić

Fortuna, dzięki
Chrupa gratuluję syneczka!

Edytowane przez Neira
Czas edycji: 2018-09-27 o 17:20
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 17:27   #628
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;l t;3 cz. 1

Lupinka- skutki uboczne znieczulenia cc, ból prawej strony ciała, chociaż powoli odpuszcza, najgorszy jest ból barku i głowy. Moge brac 8 paracetamoli na dobę, ale po nich tylko ból przycicha ale cały czas ćmi. W szpitalu to mnie tramalem raczyli i nie było źle, dramat sie zaczął po powrocie do domu. Mam dużo pić, odpoczywać i cierpliwie czekać aż minie, bo w końcu minie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 18:03   #629
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;lt;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Ja nie śpię od 2:45... Mała cały czas marudzi, nawet nie mam kiedy laktatora włączyć, z piersi prawie nic nie leci... Poddaję się, dziewczyny, już nie mam siły walczyć o tą laktację. Po 1,5 tygodnia walki mam dosyć, jest coraz gorzej zamiast coraz lepiej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez mam mało mleka , mimo ze mały ssie cyca to muszę dorabiać mm , tez walczyłam o to by karmić tylko cycem ale nic z tego za mało mleka , Antonio nie najada się
Nie poddawaj się , dawaj cyca i dorabiaj mm , tak nie bedziesz się stresować ze dziecko głodne , mi mój gin powiedział ze każda kropla twojego mleka jest ważna , nawet jak jest go mało

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Chrupa tez gratuluje

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
Neira, no widzisz, bez sensu to wszystko - ja chcę KP, ale mam za mało pokarmu, ty chcesz KP, ale ci nie wolno... :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez bym wolała karmić tylko piersią ale jak jest mało mleka , to dorabiam bo nie chce żeby mały był głodny

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Ciekawe co u Wicherka.

A to mój opis
No to tak. W nocy miałam kilka bolesnych skurczy, które mnie budziły, ale nie byłam pewna czy to znowu młody mi dowalił czy co. Potem śniło mi się że rodzę i obudziłam się jakoś przed 5.30. I zaczęłam liczyć skurcze w aplikacji i wyszło mi że mam 30s skurcz co około 3 minuty . No nie mogłam uwierzyć że to się tak zaczyna i to tak nagle i tak mocno. Żadnego rozkrecania się powoli. Obudziłam męża, zadzwoniłam do mamy. Ogarnęliśmy się i poprosiliśmy sąsiadów żeby zajęli się starszą zanim mama dojedzie i o 7 wyjechaliśmy do szpitala. W międzyczasie zaczęłam też krwawić. Mąż jechał na sygnale, złamał milion przepisów i wpychał się gdzie się da, bo miał stres że nie zdąży. Akurat 7-9 to pora największych korków tak sobie młody i wybrał
Dojechalismy 7.30 więc i tak nieźle. Szybko na IP - w badaniu 6cm rozwarcia ktg ok, szybko na porodówkę (jakoś po 8 było już). Zanim ją sprzątnęli to zaczęłam mieć parte. Próbowałam przeć 5 razy, ale mały nie schodził i przy 2 ostatnich skurczach tętno spadło mu do 80. Więc panika personelu i migiem na salę operacyjną. Od momentu partych darłam się strasznie jak nie pozwalali przeć. Zdecydowanie mi to pomagało. Przy CC okazało się że mam sporo zrostow po poprzedniej cesarce i w dodatku łożysko zakrywało poprzednią bliznę... Podobno dlatego nie mógł zejść bo mu łożysko przeszkadzało :/ w każdym razie czułam mocno jak mnie ciągną i im powiedziałam że boli - to dali mi dodatkowe znieczulenie w żyłę. No powiem wam że takiego odlotu to nigdy w życiu nie miałam 🤣 jak ktoś wam mówi że po trawce widzi różowe słonie to ja już wiem jak to wygląda. I w sumie wcale nie miałam ochoty wracać do rzeczywistości. To było mega dziwne

Młodego wyciągnęli o 9.02. Także od początku liczenia skurczy do cesarki całość trwała 3,5h

Co zabawne - mąż poszedł do sąsiadów powiedzieć co i jak. A mąż sąsiadki idzie ją budzić i mówi "ej, Eliza wstawaj, trzeba samochód wypchnąć" ona biedna zaspana (ma polroczniaka i 4latka) nie wie o co chodzi. No to jej mówi że dzieckiem się trzeba zająć. A ona podekscytowana "ojej, tak tak jasne!". Jestem jej teraz mega wdzięczna, aż sama nie wiem jak się odwdzięczyć, macie jakiś pomysł? Bo moja mama po tym jak zadzwoniłam do niej o 6 i myślałam że będzie za max 2,5h to przyjechała dopiero po 11! Nie wiem, chyba się dopiero pakowała 🤦☠ a ja córce dałam na wyjście tylko jogurt na śniadanie.
W ferworze zbierania się z domu mąż nie wziął torby z rzeczami młodego 🤦☠ więc mieliśmy potem dłuższe kangurowanie bo nie było dziecka w co ubrać.
No i oczywiście nie pamiętał parametrów jak mu powiedzieli. Ale już wiem - 3725g (55g lżejszy od Lu), 55cm (1cm dłuższy). Więc prawie identyko. Ma bardzo bujne włosy i dość ciemne. Jak na razie śpi. Ciumknal cyca chwilkę na początku i chwilkę teraz i nie chce więcej. Odwrotność siostry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tez miałam szybka akcje porodowa jak Ty , i bardzo podobna sytuacje tylko u mnie nie odeszły wody jak miałam skurcze parte i worek popchnał małego do góry , i było ryzyko uduszenia dlatego cięli , nie bardzo zrozumiałam dlaczego nie mogli naciąć worka z wodami tak moze by mały zszedł , ale widocznie ryzyko było większe , bardzo żałuje ze nie mogłam urodzić SN , zwłaszcza ze już byłam tak blisko .....

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Jeszcze raz gratuluje
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-27, 18:42   #630
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;l t;3 cz. 1

Ciekawe co tam u Wicherka, już pewnie urodziła...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.