BEZROBOTNI łączmy się:) - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 16:33   #1561
syylvia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Nie było żadnego wsparcia, tak samo rozstali się z pracownikami z miesięcznym stażem jak i 10-letnim jak ja......a szkoda wspominać. Mam nadzieję że znajdę niebawem jakąś pracę......
syylvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 17:15   #1562
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Z tesciowa... Powodzenia Normalnie zacznij, ze myslalas o tym, ze sie nie odnajdujesz w takiej zaawansowanej chemii, ale z checia pojdziesz na rozmowe z tym czlowiekiem, bo bardzo chcesz dostac prace (a pan na rozmowie od razu wyczuje, ze nie jestes zainteresowana i Cie nie wezmie), ze zalezy Ci na lepszym zyciu i, ze dziekujesz jej za troske i wsparcie, ale nie chcesz jej zawiesc, bo jednak Twoje umiejetnosci nie sa tak duze w porownaniu do nadziei, jakie ona w Tobie poklada. No bajer Ariena

Dostalam dzisiaj zaproszenie na jeszcze jedna rozmowe, w srode w nast. tyg. ale do innego miasta - Ariena, w Twoim rejonie Tylko kurde nie wiem, co to za firma.... Musze pogrzebac w wyslanych CV.
Grrrrr okazuje sie, ze to "klient pracuj.pl" jak ja to kocham...
Czyli gdzie - w Gliwicach?

Fajny bajer. Generalnie spoko, już wróciłam z basenu. Gadałyśmy głównie o organizacji ślubu. Teściowa sama zaczęła o tym doktoracie bo powiedziała że jakiś koleś odchodzi z instytutu i może będzie miejsce do pracy. Z tym doktoratem powiedziałam że raczej się nie nadaję bo byłam lewa z chemii itd a ona na to że to nie byłoby na politechnice, nie miałabym zajęć itd tylko tak jakby praca to była, badania naukowe...na temat taki jak ja miałam pracę inżynierską u nich w instytucie...czy coś takiego, że nie miałabym nic wspólnego z uczelnią. Musi tam pogadać jeszcze z tymi współpracownikami i się dowiedzieć wszystkiego. Także fajnie, lody przełamane, powiedziałam że nie chcę robić doktoratu (ale oczywiście nie tak dosłownie) więc może jednak będzie coś fajnego z tego. Od razu humor lepszy bo temat poruszony i już się nie będę zamartwiać.


Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny muszę się pochwalić Znalazłam pracę Oczywiście przez znajomości.Jutro idę na rozmowę na 8 rano (nie wiem jak ja wstanę tak wcześnie po 6 miesiącach spania do 9).Od razu uprzedzę pytania praca jest w firmie zajmującej się produkcją szyb zespolonych.Pracuje się na 2 zmiany.Zajmowałabym się wprowadzaniem danych do Excela i Acessa(którego nie umiem,ale podobno bardzo prosty jest).Wieczorem powinnam poznać więcej szczegółów m.in.jaka kasa.Mam nadzieję że w końcu szczęście się do mnie uśmiechnęło...
To super!!! Powodzenia, oby się udało.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:35   #1563
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Hej
Widzę dzisiaj poruszenie na watku

Pumas, ale fajnie, szczere gratulacje, też będę trzymała kciuki za Ciebie i mam nadzieję, że wkrótce ogłosisz nam dobra nowinę

A u mnie susza straszna, ble.

Znalazłam sobie ostatnią deskę ratunku, jako opiekunka do dziecka, miała już kiedyś kilka telefonów, ale zazwczaj nic z tego nie wychodziło, bo nie podpasowały mi albo pieniążki, albo dojazd. Co prawda kokosów nie będzie, ale na studia zarobię.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:17   #1564
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Pumas z tego co rozmawiałam z koleżanką to tak.Jutro ta rozmowa to formalność.Dowiem się dokładnie na czym ta praca ma polegać,jakie wynagrodzenie itp.Raczej się zgodzę, bo jak na razie na coś lepszego się nie zanosi.Mniej niż najmniejsza krajowa na pewno nie zarobię,a dla mnie to i tak sporo po 6 miesiącach bez pracy. Najważniejsze że kasa jest na czas i premie są
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:29   #1565
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Można dołączyć?
Poprzedni wątek bezrobotnych umarł. Szukam bezskutecznie pracy ponad 8 miesięcy. Ostatnio nawet nic w ogłoszeniach nie ma
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 21:41   #1566
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Mam jak na razie przychylny los jeśli chodzi o rozmowe o której Wam mówiłam tej jutro.

W końcu się przydała ta %^$& wspólniczka mojego szefa chce bym jej jutro coś wysłała listem poleconym, a do poczty mam kawałeczek, poza tym mam kupić do pracy chlebak bo szef sobie zażyczył a przecież po pracy tego nie będę załatwiać, także powiem że o 14 lece pozałatwiać sprawy i z głowy :p oby się udało.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 21:57   #1567
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ariena, Katowice. Fajnie, ze dobrze Ci poszlo z tesciowa. Jakby nie bylo trzeba miec pozytywne relacje lub chociaz stwarzac pozory.

Choji, Antena - mam nadzieje, ze wam sie uda. Zawsze mozna szukac czegos lepszego, jak dana praca przestanie wystarczac. Pamietajcie, ze najwazniejszy jest progres.

Sylwia, to niezbyt fajnie sie zachowali, bo powinni wesprzec pracownikow. No ale nie ma co juz plakac nad rozlanym mlekiem tylko dzialac

Gwiazdeczka, bawienie dzieci nie jest takie zle, a i kasa niezla, przynajmniej tu, gdzie mieszkam. Ja tez mialam wiele takich propozycje, glownie od znajomych znajomych - widocznie dobrze mnie zareklamowali (umiem sie bawic z dziecmi, a czy lubie, to zalezy od dziecka), jednak oni potrzebowali kogos bardziej na stale, by dziecko nie musialo sie ciagle przyzwyczajac do nowej cioci. Czasem za darmo popilnuje dzieciaka znajomych, to wszystko. Ale Tobie polecam.
Dzięki za wiare we mnie ;-)

IR, w wielkopolsce taka susza z ogloszeniami ? Chyba mam takie szczescie, ze jak przegladam ogloszenia, to te, ktore mnie najbardziej interesuja, sa wlasnie od Ciebie

Marta, oby Cie tylko puscila przed tą 14... Koniecznie daj znac, o co chodzilo z ta rozmowa, czy to bylo dogranie szczegolow, czy kolejne bablanie o niczym.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 22:03   #1568
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja dziś jestem marudna. Chora, znudzona, zblazowana i niezadowolona.
Nowa praca nie jest fajna. Może to kwestia doświadczenia w zupełnie innej branży i stanowisku, ale mam wrażenie duchoty i klaustrofobii. Wszystko jest robione pod okiem szefa, który bacznie obserwuje każdy ruch i na bieżąco sprawdza skrzynkę mailową. Zero samodzielności.
W dodatku miało być najpierw szkolenie sprzedażowe a ja już siedzę przy biurku i obsługuję. Wykułam to, co mam mówić, na pamięć, ale klienci pytają o różne rzeczy, o których nie mam pojęcia. A nie mogę nikogo wprowadzić w błąd.
Ech, nie chce mi się jutro tam iść
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:06   #1569
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Jula, matko, nie wiesz, jak Cie rozumiem. Mialam podobnie w korporacji, przez caly okres pracy tam. Co Ty dokladnie tam robisz? Bo myslalam, ze siedzisz w sekretariacie, usmiechasz sie i przyjmujesz klientow juz zainteresowanych konkretna rzecza.

Musisz sie uzbroic w cierpliwosc. Pewnie jestes marudna, bo niewiele jeszcze umiesz, a juz zostalas rzucona na gleboka wode, nie czujesz sie pewnie, a jestes perfekcjonistka nie lubiaca polsrodkow.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:24   #1570
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Marta, oby Cie tylko puscila przed tą 14... Koniecznie daj znac, o co chodzilo z ta rozmowa, czy to bylo dogranie szczegolow, czy kolejne bablanie o niczym.
Też się z tą 14 obawiam, ale jakby nie było się postaram.

Powiem Ci szczerze, że myśle, iż to będzie kolejna paplanina. A to dlatego że to osobny jakby drugi etap rekrutacji dla innych dyrektorów (jak dla mnie to chodzi o te dyrektorki) i pewnie tak jak byłam w poniedziałek pogadają, będą chcieli dowiedzieć się co i jak i czemu chce prace zmienić, jakie mam doświadczenie..

ale od siebie zero szczegółów....
Powiem szczerze, że mnie całość troche zastanawia.. bo np jeśli jutro pójdę na tą rozmowę z tymi innymi dyrektorami czy dyrektorkami... a w poniedziałek się okaże że mi poszczęściło i mnie wybrali Ci poprzedni, to co w momencie jeśli Ci późniejsi też będą chcieli mnie?

Hehehe.. wiem, że to takie jakby mało skromne, ale staram się myśleć pozytywnie. A ta cała sytuacja mnie dziwi...
No chyba, że tak jak podejrzewam mają już jakieś rezultaty z tej mojej ostatniej rozmowy i się nie dostałam...
Jakieś to takie zamieszane...

A mi też niestety się nie uśmiecha non stop latać do nich na rozmowę bo nie mówili nic o warunkach....dosłownie nic.
A jeśli jutrzejsza to zwykła paplanina... to jeśli np wstępnie mnie wybiorą to znów będę musiała się tam udać by dowiedzieć się jakie są warunki:/
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:30   #1571
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Pumas, siedzę, uśmiecham się, obsługuję klientów, którzy nie wiedzą czego chcą albo zadają pytania, na które nie znam [jeszcze?] odpowiedzi. Odpowiedź musi być udzielona wg wyuczonego schematu, żeby przypadkiem nie używać za dużo własnych słów.
Na razie uczę się w jaki sposób ewidencjonować dokumenty, rejestrować klientów, w międzyczasie wysyłam maile o charakterze ofert do firm z propozycją współpracy [co nie jest w sumie moją działką, ale tu nie ma działu marketingu, więc wykorzystują tu najnowsze osoby, które nie mogą robić innych rzeczy].
Rozmawiałam z dziewczyną, która będzie mieć podobne stanowisko, ale w innej filii, i ona ma podobne odczucia - a nawet bardziej negatywne. Mówi, że jest załamana i, że tu jest "terror" Nie jestem więc odosobniona w moich negatywnych odczuciach.
Dla przykładu - może się nie znam, ale dostałam dziś instrukcję ksera - 2 kartki A4 zadrukowane obustronnie z dokładnym info kto, komu, ile, kiedy może kopiować. Dla mnie to groteska
Masz rację z tym perfekcjonizmem, nie znoszę mieć jakichś braków z wiedzy w miejscu pracy
Pocieszam się, że to zlecenie, więc jeśli będzie źle, to mogę się ładnie pożegnać i tyle, prawda?
A wrzesień to dobry moment na szukanie nowego.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:38   #1572
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Marta powiem Ci szczerze, ze ja kompletnie nie rozumiem nie podawania warunkow zatrudnienia chocby na pierwszej rozmowie - skoro boja sie pisac w ogloszeniu. Przeciez oczywistym jest, ze pracuje sie dla pieniedzy, wiec to one sa wazne juz na wstepie. Odrzuca mnie postawa podawania kwoty na ostatniej rozmowie, ewentualnie oczywiscie, bo zwykle jest to po zaakceptowaniu naszej kandydatury. A co jesli ja sie nie zgodze na okreslona kwote? To znaczy, ze dwie strony stracily kupe czasu i rozbudzily niepotrzebne nadzieje.
Tak sie zastanawiam, ile sie zarabia w tej firmie, do ktorej startuje, skoro na tak blahe stanowisko zrobili az 3 etapy i to dosc skomplikowane, kazdy trwajacy ok. 2h. Zasmieje im sie w twarz, jesli powiedza mi, ze zarabia sie mniej niz ja sie okreslilam. Bo naprawde nizsza kwota mnie w zadnym stopniu nie interesuje.

Odnosnie Ciebie Marta, mysle, ze oni chca dograc szczegoly. Bez sensu byloby zapraszac Cie na kolejne rozmowy, bo wlasnie co w przypadku, jakbys wszystkim sie spodobala? Co biliby sie o Ciebie?

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Jula, to niezbyt fajnie. Pewnie jakby byly normalne warunki, to daliby umowe o prace, a nie bawili sie w zlecenie... Oszczedzaja na czym sie da. Odnosnie kreso np. - znam taka firme, wypisz wymaluj !!!!! Ja moglabym o tej firmie ksiazke napisac pt. jak oszukac pracownika i byc najwiekszym sknera na swiecie.
A czemu nie mozesz zachecac klienta swoimi slowami? Przeciez rozne wychodza interakcje miedzyludzkie i zwykle nie da sie isc wg wyuczonych regulek.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:43   #1573
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Marta powiem Ci szczerze, ze ja kompletnie nie rozumiem nie podawania warunkow zatrudnienia chocby na pierwszej rozmowie - skoro boja sie pisac w ogloszeniu. Przeciez oczywistym jest, ze pracuje sie dla pieniedzy, wiec to one sa wazne juz na wstepie. Odrzuca mnie postawa podawania kwoty na ostatniej rozmowie, ewentualnie oczywiscie, bo zwykle jest to po zaakceptowaniu naszej kandydatury. A co jesli ja sie nie zgodze na okreslona kwote? To znaczy, ze dwie strony stracily kupe czasu i rozbudzily niepotrzebne nadzieje.
Tak sie zastanawiam, ile sie zarabia w tej firmie, do ktorej startuje, skoro na tak blahe stanowisko zrobili az 3 etapy i to dosc skomplikowane, kazdy trwajacy ok. 2h. Zasmieje im sie w twarz, jesli powiedza mi, ze zarabia sie mniej niz ja sie okreslilam. Bo naprawde nizsza kwota mnie w zadnym stopniu nie interesuje.

Odnosnie Ciebie Marta, mysle, ze oni chca dograc szczegoly. Bez sensu byloby zapraszac Cie na kolejne rozmowy, bo wlasnie co w przypadku, jakbys wszystkim sie spodobala? Co biliby sie o Ciebie?
Stanełabym z młoteczkiem i pytała się "kto da więcej" ..

A tak serio to nie mam pojęcia co by oni chcieli się jeszcze dowiedzieć...
O znajomości wszelkich rzeczy mówiłam szczerze, oni także mi mówili co jeszcze jest do przyuczenia.

Gdyby tego było mało to przecież robiłam im tą prezentacje w powerpoincie, a oni dzwonili wcześniej niż mi mijał termin kiedy miałam ją nadesłać:/...

Dzwonili już dzień po tym jak byłam na rozmowie...
A dograć szczegóły to by nie powiedzieli wprost że chcą jeszcze coś omówić? Co za sens mówić że na rozmowę jeszcze do innych dyrektorów bo prowadzą jednocześnie rekrutacje dla innych jeśli by to było kłamstwo?

Z samej ciekawości jutro pójdę...szkoda tylko jak się okaże że faktycznie znów z innymi będę musiała gadać o niczym.
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:43   #1574
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas
Jula, to niezbyt fajnie. Pewnie jakby byly normalne warunki, to daliby umowe o prace, a nie bawili sie w zlecenie... Oszczedzaja na czym sie da. Odnosnie kreso np. - znam taka firme, wypisz wymaluj !!!!! Ja moglabym o tej firmie ksiazke napisac pt. jak oszukac pracownika i byc najwiekszym sknera na swiecie.
A czemu nie mozesz zachecac klienta swoimi slowami? Przeciez rozne wychodza interakcje miedzyludzkie i zwykle nie da sie isc wg wyuczonych regulek.
Bo jak mówisz swoimi słowami, to możesz nie zawrzeć wszystkich potrzebnych informacji, wypowiedź może być za długa i możesz się "jąkać" przy mówieniu [dokładnie tak to zostało określone!]

Gdyby nie problemy zdrowotne, chętnie wróciłabym do pracy w jakimś fajnym butiku. Nie ma to jak radość z wyrobionego planu sprzedaży i wprowadzanie nowych kolekcji
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:59   #1575
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Marta, a moze faktycznie gorzej Ci poszlo ostatnio i oni chca dac Ci druga szanse? No trudno tak gdybac...

Jula, moja krew
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 23:02   #1576
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Marta, a moze faktycznie gorzej Ci poszlo ostatnio i oni chca dac Ci druga szanse? No trudno tak gdybac...

Jula, moja krew
No nic na dniach się wszystko wyjaśni...
A raczej na początku tygodnia, bo jeśli jurto będzie paplanie o niczym to i tak musze czekać do poniedziałku by uzyskać odpowiedź z pierwszego spotknia.

Moja ciekawska natura się odzywa
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 23:26   #1577
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Tez jestem ciekawa

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=YF75W...eature=related calkiem ciekawe
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 07:24   #1578
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez marta1210 Pokaż wiadomość
Bezrobocie jest straszne...
Ale mam pytanie.. czemu byś musiała się wyprowadzac od faceta?

Hmm.. chociaż nie wiem jak poważny to jest związek, ale po informacji, iż mieszkacie razem można wnioskowac, że jednak dotarliście do pewnego etapu...
I czemu w chwili hmm kryzysu on Ci nie może pomóc? A mówiąc wprost jakiś okres utrzymywac Was oboje?..

Wybacz ale to dla mnie dziwne.
Nie mieszkam z moim Tż więc oczywiste, że jak mi się skończą oszczędności to on mnie nie będzie utrzymywał, chociaż jeśli by mi brakowało mogę liczyc na to że mi pomoże, pożyczy itp w zakresie swoich możliwości.
Ale jakbyśmy już mieszkali razem, to jakoś sobie nie wyobrażam takiego powrotu do domu... Co innego się rozstac i wróci do domu.. ale byc razem i wracac?

Rozumiem zdziwienie i to nie jest tak, że nie pomaga...zwyczajnie nie zarabia tyle by być w stanie utrzymywać 2 osoby zaznaczam, że przeprowadziłam się do Poznania z mniejszego miasta i może nie zdawałam sobie sprawy do końca jak życie tu jest drogie. Samo mieszkanie to jakieś 1400pln...tyle zarabiałam w poprzedniej pracy skończyłam Turystykę i Rekreację, a w zasadzie "prawie", ponieważ nie obroniłam się zajęłam się pracą, która wtedy stała się dla mnie jakby ważniejsza...musiałam uczyć się zupełnie obcych zagadnień, bo geodezja była mi zupełnie obca. Dałam radę, byłam nawet z siebie dumna. Turystyka w tej chwili zupełnie mnie nie interesuje...i gdzie mam szukać pracy? TiR ukończyłam, brak mi jednak doświadczenia /prócz głupich praktyk/, no i mnie to nie kręci zbytnio ;/ z geodezją miałam sporo wspólnego, jednak nie mam szkoły, dlatego nikt nie weźmie mnie pod uwagę! Już się o tym przekonałam. Chciałabym coś w tym temacie zrobić, chociaż policealną szkołę, cokolwiek, jednak brak środków na to. I tak "wkolomacieju"...Znajomoś ci niewielkie, nic tu nie pomogły...
Tak, byle jaka praca by się również przydała, nie boję się żadnej, lecz do takiej mnie nie chcą! Nie wiem czy nie wykreślić w CV studiów, może będzie mi łatwiej? Dziwne poczucie bezużyteczności.
Pozostałym dziewczynom gratuluję dostania pracy i trzymam kciuki za te, przed którymi rozmowy!
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 08:14   #1579
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość

Gwiazdeczka, bawienie dzieci nie jest takie zle, a i kasa niezla, przynajmniej tu, gdzie mieszkam. Ja tez mialam wiele takich propozycje, glownie od znajomych znajomych - widocznie dobrze mnie zareklamowali (umiem sie bawic z dziecmi, a czy lubie, to zalezy od dziecka), jednak oni potrzebowali kogos bardziej na stale, by dziecko nie musialo sie ciagle przyzwyczajac do nowej cioci. Czasem za darmo popilnuje dzieciaka znajomych, to wszystko. Ale Tobie polecam.
Dzięki za wiare we mnie ;-)
Ja jako pedagog kocham dzieci, więc dla mnie to nie problem.
U mnie, kwoty się wahają, jednak najczęściej można spotkać 5zł/h. W sumie to nie dziwię się rodzicom, że więcej nie dają, bo za przedszkole daliby mniej czy za żłobek, a pewnie szukają opiekunki bo w powyższych nie ma praktycznie miejsc. Najgorsza jest wielka odpowiedzialność, jednak sądzę iż temu jestem zdolna podołać

Wierzę wierzę, tzn. jestem prawie pewna, że tą pracę dostaniesz

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Jula, widzę nieźle. Jak kiedyś pracowałam w biurze finansowo-ubezpieczeniowym, to każdy sobie kserował sam, a potem wielkie halo, że tle papieru poszło, co więcej studentki które tam pracowały drukowały sobie jak nikt nie widział prace licencjackie i magisterskie , potem dyrektor niby to ukrócił, ale ja swoje widziałam co agenci ubezpieczeniowi potrafią wyczyniać

Swoją drogą, taki dobry agent zarabia kupę forsy, wiem co mówię, bo sama widziałam co miesięczne faktury dla nich itp.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 08:53   #1580
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

DMKania, wspolczuje Ci sytuacji i niemocy, ale pociesz sie, ze nie jestes jedyna taka tutaj. Na pewno inne dziewczyny jakos Cie nakieruja, co dalej robic. Z mojej strony moge Ci poradzic tylko, zebys mimo wszystko nie wykreslala z CV studiow, tylko wziela Cv pod pache i pochodzila po okolicy w poszukiwaniach czegokolwiek. W call center naprawde ciagle potrzebuja mlodych ludzi, wiec warto sie jest zahaczyc. Nasza kolezanka Gorzka Prawda tak pracuje na popoludnia i ma jeszcze czas na szukanie normalnej pracy.
Szkoda, ze nie odpowiada Ci turystyka i rekreacja, choc uwazam, ze jest to przyjemne zajecie. Sama sie zajmuje troche turystyka i bardzo to lubie
No nic, powodzenia Ci zycze, jakakolwiek decyzje nie podejmiesz.

Gwiazdeczka, cos malo placa w Twoim miescie - u mnie stawka jest minimum 8 zl, przynajmniej ja osobiscie nie slyszalam o nizszej.
Rodzice z roznych pobudek nie wysylaja dzieci do zlobkow, przedszkoli. I wcale nie chodzi o finanse. Bo popatrz: za panstwowy zlobek placi sie z 300 zl miesiecznie, to jest nic w porownaniu do niani. Ale naprawde trudno sie dostac. Nawet, jesli juz by sie dziecko dostalo, to rodzice boja sie panstwowych placowek, takiego pobieznego traktowania dzieci, czasem nawet chamstwa i obojetnosci. Dlatego wola albo zatrudnic nianie, albo wyslac do domu malucha, gdzie zaplaca ok. 1000 zl miesiecznie. Zalezy, kto na co stawia. Jedni wola, by dziecko sie rozwijalo w grupie, a inni wola miec kumata nianie, ktora wiele nauczy dzieciaka poprzez inteligentne zabawy w domu. Tak czy siak, nie znam ani jednego rodzica, ktory oszczedza na niani. Wiadomo, bez przesady, nie sa to zawrotne kwoty, ale spokojnie mozna miesiecznie wyciagnac 1500 zl (w zaleznosc od godzin) i miec przyjemna prace. choc powiem Ci szczerze, ze mnie praca z dziecmi strasznie meczy mimo, ze to lubie - caly czas trzeba je czyms zajmowac, nie mozna ani na chwile sobie siasc. Chyba, ze ma sie wybitnie grzecznego malucha, ktory o 12 idzie spac na 3h

Chcialabym dostac te prace, choc z drugiej strony w zadnym stopniu nie jest to praca marzen, poniewaz od dawna chcialam odejsc od handlu, a mimo wszystko caly czas w nim tkwie. Ale obecnie liczy sie dla mnie kasa i dogodne godziny pracy. Troche zeszlam z moich ambicji o byciu kolejnym managerem do spraw itp. kupa obowiazkow, odpowiedzialnosci, a pieniadze podobne do innych stanowisk w dzialach handlowych.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 08:58   #1581
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Też znajdą się takie oferty po 8 zł nawet po 10, ale wtedy chcą opiekunki powyżej np. 30 roku życia takie zamieszanie czasem wiesz. Owszem, praca z dziećmi jest męcząca, ale też zależy od dziecka jak już napisałas. Są takie maluchy które muszą być ciągle w centrum uwagi, same od siebie niczym się nie zajmą itp. ale sa takie co dasz im patyk i będą się nim bawić przez 2 godziny .

Zobaczymy, ważne, że jakąś deskę ratunku będę miała

Tak to jest, czasem trzeba porzucić swoje ambicje i marzenia, a brać się za cokolwiek. Bieda z nędzą normalnie.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 09:15   #1582
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
DMKania, wspolczuje Ci sytuacji i niemocy, ale pociesz sie, ze nie jestes jedyna taka tutaj. Na pewno inne dziewczyny jakos Cie nakieruja, co dalej robic. Z mojej strony moge Ci poradzic tylko, zebys mimo wszystko nie wykreslala z CV studiow, tylko wziela Cv pod pache i pochodzila po okolicy w poszukiwaniach czegokolwiek. W call center naprawde ciagle potrzebuja mlodych ludzi, wiec warto sie jest zahaczyc. Nasza kolezanka Gorzka Prawda tak pracuje na popoludnia i ma jeszcze czas na szukanie normalnej pracy.
Szkoda, ze nie odpowiada Ci turystyka i rekreacja, choc uwazam, ze jest to przyjemne zajecie. Sama sie zajmuje troche turystyka i bardzo to lubie
No nic, powodzenia Ci zycze, jakakolwiek decyzje nie podejmiesz.
Dzięki. Wiem, że nie jestem sama i zdaję sobie sprawę, że są ludzie w trudniejszej sytuacji. Zadziwia mnie ten kraj pod tym względem...zwykle osoby, które chcą pracować są zmuszone siedzieć w domu, a te pracujące narzekają każdej znajomej osobie, która zaczyna marudzić, że jej się nie chce iść do pracy przypominam o sobie i ludziach w mojej sytuacji. Rozumiem też tych, którzy chcą zmienić pracę z różnych względów...
Czas się ruszyć, ładna pogoda i piątek, może potencjalni pracodawcy mają dziś lepszy humor
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 09:21   #1583
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Dziewczyny, dzisiaj jest piatek, mam nadzieje, ze u wszystkich piekna pogoda, wiec wychodzimy z domow sie zrelaksowac Ja ide niebawem z kolezanka na jakas kawe, moze obiad i mam zamiar sie fajnie bawic
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 11:15   #1584
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Można dołączyć?
Poprzedni wątek bezrobotnych umarł. Szukam bezskutecznie pracy ponad 8 miesięcy. Ostatnio nawet nic w ogłoszeniach nie ma
IR - przykro Cię widzieć na tym wątku, ale witaj Co poza tym u Ciebie? Jak studia? Mamy tutaj wątek plotkowy, więc również zapraszam


Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj jest piatek, mam nadzieje, ze u wszystkich piekna pogoda, wiec wychodzimy z domow sie zrelaksowac Ja ide niebawem z kolezanka na jakas kawe, moze obiad i mam zamiar sie fajnie bawic
U mnie dzień wygląda niestety zwyczajnie Rano zakupy i ogarnianie mieszkania, potem lenistwo (może napiszę w końcu zadanie na angielski), a potem angielski...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 11:59   #1585
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość

IR, w wielkopolsce taka susza z ogloszeniami ? Chyba mam takie szczescie, ze jak przegladam ogloszenia, to te, ktore mnie najbardziej interesuja, sa wlasnie od Ciebie
A masz na myśli akurat Poznań? bo ja mieszkam między dwoma małymi miastami ok 100kmod Poznania no i jeśli już tutaj szukają kogoś do pracy to zazwyczaj jest to praca dla mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
IR - przykro Cię widzieć na tym wątku, ale witaj Co poza tym u Ciebie? Jak studia? Mamy tutaj wątek plotkowy, więc również zapraszam
Hej niedawno odrobiłam praktykę no i teraz został mi ostatni rok do licencjata tylko zastanawiam się nad dziekanką, bo oszczędności się skończyły... Myślę też nad kursem księgowości, bo mnie to zaciekawiło z tym, że za to wszystko trzeba płacić


Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Chciałabym coś w tym temacie zrobić, chociaż policealną szkołę, cokolwiek, jednak brak środków na to. I tak "wkolomacieju"...Znajomoś ci niewielkie, nic tu nie pomogły...
Tak, byle jaka praca by się również przydała, nie boję się żadnej, lecz do takiej mnie nie chcą! Nie wiem czy nie wykreślić w CV studiów, może będzie mi łatwiej? Dziwne poczucie bezużyteczności.
Pozostałym dziewczynom gratuluję dostania pracy i trzymam kciuki za te, przed którymi rozmowy!
Dość często szkoły policealne się reklamują, że szkoła za darmo. Znieśli wojsko więc uczniowie odeszli i oni teraz "walczą" o nowych uczniów. Może taka szkoła byłaby dobra? z tym, że nie wiem jak u nich z nauczaniem, czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 13:26   #1586
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Niestety dziś się nic nie dowiem, bo szef mnie w pracy przytrzymał:/


Ale zadzwoniłam i mi przełożyli na poniedziałek na 14:30, tym razem się zwolnie do lekarza i tyle :/.

Jednak to faktycznie osobna rekrutacja, nic nie powiązana z tą wcześniejsza i to jest ta dla dyrektorek...
__________________
.
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 14:28   #1587
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

A mi zadzwonili z jednego Banku i zaprosili na rozmowę. Tak z głupa wysłałam Cv i zaskoczenie że jednak zadzwonili, w poniedziałek jak coś rozmowa
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 14:45   #1588
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Też parę minut temu miałam telefon i rozmowę w poniedziałek FARMA SNU, haha, na szczęście nie telemarketing a sprawy biurowo-administracyjne zobaczymy co to będzie.
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 14:47   #1589
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Cześć Słoneczka

dziś zrobiłam sobie wolne od szukania roboty - w końcu mi też należy się odpoczynek jakby nie patrzeć przez ostatnie 3 lata miałam taki zapier***** że głowa mała od rana szkoła, po południu praca,w weekendy badania do pracy mgr...potem obrona () ale żadnych wakacji - więc znów praca tyle że od rana do popołudnia, wieczorem człowiek zmachany, potem jeszcze problemy osobiste (a nic tak nie męczy jak właśnie takie problemy - zdrowotne itd)...od października kolejne studia - więc w weekendy studia, w tygodniu praca

więc od maja (kiedy jestem bezrobotna) naprawdę odpoczęłam wreszcie odespałam całe zmęczenie, oczy mi się zregenerowały (pracowałam przy kompie), odzyskałam dawną radość i siłę którą praca powoli ze mnie wysysała ...

pod koniec gdy wstawałam rano myślałam "o Boże, znów muszę tam iść" a dawniej budziłam się przed budzikiem z myślą "super, znów ciekawy dzień się zapowiada " ... a że postępuję wg zasady -> "jeśli zbyt długo tkwimy w jednym miejscu i zaczyna być dla nas męczące - należy zmienić stan rzeczy aby zawsze czerpać przyjemność z tego co się robi" postanowiłam zakończyć tamten etap i mimo że borykam się z szukaniem pracy, nie jest mi łatwo bo co i rusz widzę tabliczkę "nepotyzm" to jednak cieszę się że stało się tak a nie inaczej

mam ogromne wsparcie w Rodzicach () którzy wręcz mówią że nie muszę przecież pracować, jestem młoda i w życiu jeszcze się napracuję ... ale wiedzą że jestem ambitna i dokucza mi to strasznie że obcy ludzie /czyli przyszli pracodawcy/ nie chcą dać mi szansy, nie chcą docenić moich umiejętności i też jest im przykro z tego powodu - bo wiedzą jaka jestem i że się tym zamartwiam ... ale wspierają dzielnie i są zawsze bliziutko ()

rany boskie ... ale popłynęłam z esejem
przepraszam

------------------
a w ogóle chciałam zapytać:

czy wypada wysyłać aplikacje w sobotę /od rana/? czy nie będzie to nietaktem? mam na myśli oczywiście wysyłkę e-mail'em
__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~

delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 14:51   #1590
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się:)

Ja chyba wpadnę w głęboką depresję, co wejdę to prawie każda dostała telefon na rozmowę

Będę trzymała kciuki!

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Delicja, ja wiem idx na jakąś poetkę czy coś Ładny ten esej
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.