Dieta a grupa krwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-12, 17:49   #1
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Lightbulb

Dieta a grupa krwi


Witam serdecznie wszystkie Dziewczyny !

Przeglądałam to forum i nie spotkałam się z tematem odnośnie diety, związanej z grupą krwi (chyba, że coś przegapiłam). Jest to dla mnie "gorący temat", gdyż niedawno dowiedziałam się jaką mam grupę krwi. Jakoś mi jej nie zbadali w czasie urodziń i 24 lata żyłam w nieświadomości Ale skoro już wiem, jaką mam grupę, chcę to wykorzystać w walce z nadwagą !! Czy coś Wam wiadomo odnośnie jakichś diet odchudzających związanych z grupą krwi.

Dodam jeszcze, że mam grupę A Rh+ i z tego co czytałam jest to grupa pasująca do wegetarian. I to by się w moim przypadku zgadzało - od czterech lat nie jem mięsa, a wcześniej jadłam tylko drób. W tej diecie wskazane są właśnie duże ilości warzyw i owoców. Znam tylko takie ogólne założenia. Ale czy któraś z Was stosowała diety związane z grupą krwi w celu odchudzania czy ogólnego poprawienia stanu zdrowia?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 19:00   #2
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dieta a grupa krwi

Bardzo sceptycznie podchodzę do takiego sposobu odżywiania się. Ja również mam grupę A+ i wg znawców tej diety powinnam się żywić niemal wyłącznie warzywami i owocami. Tylko, że kto by nie schudł na takiej diecie? A i tak nie wszystkie warzywa byłyby dozwolone. Poza tym, wykluczyć mięso, wykluczyć pieczywo, wyroby zbożowe- no nie wiem, może jakieś żyto jest dozwolone Mleko też tuczy. Nie dajmy się zwariować, najlepiej ograniczyć jedzenie, tzw. dieta ŻP.
Moim zdaniem dużo lepszą dietą jest Dieta Plaż Południa, albo Montignac, przynajmniej mają rozsądne podstawy.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 19:15   #3
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Dieta a grupa krwi

Oj, ja tez mam ta sama grupe co Ty i przez rok bylam na diecie zalecanej dla nas. Nie schudlam nic a nic, nie przytylam, ogolnie to nic specjalnie sie nie zmienilo ani w moim wygladzie ani samopoczuciu. Ostatnio znowu zaczelam jesc mieso, jakos tak naturalnie to sie stalo, wlasciwie to nie wiem czemu Troche mnie chyba zmeczyly te roslinki podaje kilka ciekawych linkow dla zainteresowanych!

http://onyyx.w.interia.pl/GRUPA%20KRWI%20A.htm

http://www.mediweb.pl/alternative/wyswietl.php?id=608

http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_a.htm
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 08:04   #4
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Dieta a grupa krwi

jakos dziwne sa te zasady zywieniowe, bo w moim przypadku akurat nie powiennam jesc tego co mi najbardziej smakuje, np chinszczyzna czy nawet pomarancze!!! ja mam grupe AB Rh+ i mam cechy osob z grupa A i z grupa B, kiedys o tym czytalam i to jest takie zakrecone ze rzucilam w kat, gdybym taka diete zastosowala to chyba bym sie niezle meczyla i wcale by mi to na zdrowie nie wyszlo
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 08:57   #5
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Dieta a grupa krwi

Pewnie masz rację km. Niektóre składniki niewskazane dla mojej grupy krwi jadam i jakoś się czuję. Jakbym jeszcze przestała jeść nabiał, mleko, sery itp. to bym chyba nie miała za wiele do jedzenia.
Akurat mnie spasowało, że niby ta grupa jest dla osób niejedzących mięsa, bo od dawna odrzucało mnie od mięsa. Ale znam osoby z tą grupą krwi, które by się mięsa za nic w świecie nie wyrzekły, a też czują się świetnie, a wyglądają jeszcze lepiej. Więc chyba od tego nie zależy wszystko.
Pewnie można zastosować pewne wskazówki, ale wszystko w granicach zdrowego rozskądku. Pozdrowienia
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 18:54   #6
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

I ja ostatnio w temacie . Mam zerówkę, więc mięsko mogę jeść (z drobnymi wyjątkami: wieprzowina, szynka, gęś i coś tam jeszcze). Niestety powinnam unikać nabiału. Zostaje mi ser feta, mozzarella, ser sojowy, mleko sojowe, masło. To na szczęście lubię, ale resztę też lubię. Na osłodę zostały mi zielone oliwki ale czarnych muszę się wyrzec . A tak je lubię. Na szczęście piwko od czasu do czasu i winko mogę sobie wypić .

Zero bułeczek z pszennej mąki. Żegnajcie spagethi, pizze, lasagne <cry>, domowe ciateczka chlip, chlip. Żegnaj kaczanie kukurydzy z masełkiem (z tego zestawu zostało już tylko masełko z odrobiną soli). Pa pa kawiorku. No może nie tak znowu radykalnie, w końcu kawioru nie jem codziennie, czasami będzie można nagrzeszyć .
Moja ciotka na tej diecie schudła, więc może i mnie się uda.
Grupa "0" powinna uprawiać intensywne ćwiczenia fizyczne. Jeszcze tylko muszę się zwlec z wyra, oderwać od ukochanego komputerka i stanie się.
Pomarzyć, pomarzyć, popuścić tak wodze fantazji. Weźmie cię w krainy lepsze i morale twe podeprze.
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 22:06   #7
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dieta a grupa krwi

Jednostki z grupą krwi 0 powinny chyba żywić się powietrzem :/ Jak sobie poczytałam o radosnych poleceniach dietetyków, którzy kompnują posiłki dla osób z tą grupą, to co chwila wybuchałam śmiechem.
Nie powinno się jeść: pieczywa, makaronów, ziemniaków, większości mięska, unikać się powinno wszystkiego, co miało związek z mąką itd. itp. Z używek można sobie pozwolić na wodę sodową Zaaaaarąbista używka. Aha, herbat też się powinno unikać Sery - won. Płatki - won. Taaaaak... Więc najlepiej jeść na tej diecie rybki i popijać je wodą Dziękuję, postoję
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-29, 18:19   #8
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

Akane, nie jest tak źle. Są produkty zalecane i obojętne. Z nich przygotowuje się posiłki. Fakt mąki nie można , ale głównie pszennej. Żytnia jest obojętna. Chlebek z mąki żytniej można zjeść. Kromeczka czy dwie nie zaszkodzą. Chrupkie pieczywo Wasa żytnie, ryżowe takie okrągłe chrupki. Da się wyżyć. Albo taka sola z brokułami. Potrawka z kurczaka w sosie curry z ryżem Basmati. Albo owa sola lub inna rybka z sosem Tahini (pasta sezamowa przyprawiona czosnkiem, odrobiną soli i kilkoma kroplami cytryny) pychotka (chyba, że ktoś notorycznie nie cierpi czosnku). I pomidorka można, i marcheweczkę.
Jagnięcina też da się zjeść. Sprawdziłam kiedyś na urlopie w Grecji, gdzie na obiadokolacje podawano do wyboru jakieś mięso i jagnięcinę. Jagnięcina w tej konkurencji wygrywała bezapelacyjnie.
I czekoladę można, i cukier. Bez szaleństw, ale można.
Używki? Wino obojętne, piwo - też. Czyli można, ale też bez przesady.
Słowem można i należy to co wskazane, można, ale nie trzeba - obojętnych i unikać tych wysoce niewskazanych. Moja ciotka od dwóch lat w ten sposób się żywi i bardzo sobie chwali. Po prostu stara się nie jeść produktów zakazanych, posiłki szykuje z tych wysoce i obojętnych.
O, zapomniałam o sałatce z gotowanego kurczaka z zielonymi winogronami i orzechami włoskimi z odrobiną majonezu. I sałatkę grecką z fetą da się przemycić.
Kukurydzy nadal mi żal, bo uwielbiam. A kluseczki można zrobić z mąki orkiszowej (będą troszkę ciemniejsze). Nie robiłam, ale jadłam i zapewniam, że były smaczne.
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 19:46   #9
trzykrotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 63
Dot.: Dieta a grupa krwi

mnie się wydaje, że ta dieta nie ma specjalnie racjonalnych podstaw, raczej takie pseudonaukowe... równie dobrze można by stworzyc specjalne diety dla brunetek, blondynek i rudych......o ile już takie nie istnieją zauważcie, że każdej grupie krwi zaleca się spożywanie produktów niskokalorycznych tudzież powszechnie uznanych za dietetyczne... ograniczenie spożywanych pokarmów, ruch etc przy takich zasadach nie ma siły, żeby nie schudnąć, niezależnie od grupy krwi, znaku zodiaku etc

zgadzam się, że o wiele lepsze (bo uzasadnione naukowo i udowodnione) są teorie chociażby Montignaca

z drugiej strony, lepiej jeść zgodnie z "grupą krwi" niż słuchać rad dra Kwaśniewskiego
trzykrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 21:07   #10
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dieta a grupa krwi

dla mnie to bzdura jedna wielka, logika przy zdrowym odżywianiu sie i cwiczeniach jest zawsze taka sama niezaleznie od ...grupy krwii ani zdnaku zodiaku
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 21:07   #11
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dieta a grupa krwi

a zapomniałam dodać że też jestem "0" pzdr Akne )
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-29, 22:11   #12
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Dieta a grupa krwi

Gradisca: i dla Ciebie też ogromny buziak Trzymajmy się lepiej swego, bo na tej diecie dla "zerówki" to bym chyba oszalała
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 06:16   #13
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez trzykrotka
mnie się wydaje, że ta dieta nie ma specjalnie racjonalnych podstaw, raczej takie pseudonaukowe... równie dobrze można by stworzyc specjalne diety dla brunetek, blondynek i rudych......o ile już takie nie istnieją
zgadzam sie w 100%. co za bzdura. i o dziwo ktos na tym zarabia. jednak ludzka fantazja nie zna granic
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 06:52   #14
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Smile Dot.: Dieta a grupa krwi

I tak mięsa staram się nie jeśc więc mi nic nie szkodziło spróbować (mam grupę A). Nawet farmaceutka poleciła mi sróbować ( a to mądra babka ). Staram się odżywiać według wskazań, czuję się dobrze i odziwo zmniejszył się mój trądzik, z którym nie dawały sobie rady żadne kosmetyki ani leki. Białą mąke zastąpiłam owsianą i gryczaną oraz żytnią. Wczoraj upiekłam sobie ciaacho drożdżowe z owsianej, pycha... kruche i delikatne
Jeśli o mnie chodzi to postaram się przestrzegać tego sposobu odżywiania, nic mi nie zaszkodzi a już troche pomógł
ps. czytałam książkę o tej diecie, jest ona wynikiem "dwupokoleniowych badań" lekarskich itp. więc jakieś ziarenko prawdy musi w sobie mieć.
Pozdrawiam
Milka_86
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 07:02   #15
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez Milka_86
ps. czytałam książkę o tej diecie, jest ona wynikiem "dwupokoleniowych badań" lekarskich itp. więc jakieś ziarenko prawdy musi w sobie mieć.
Pozdrawiam
Milka_86
tzw pseudonauka - w tv shopie tez potrafia tak swoje produkty przedstawic, ze wygladaja na wynik badan i eksperymentow sztabu naukowcow z harvardu
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 09:09   #16
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Wink Dot.: Dieta a grupa krwi

Ja czuje po sobie że mi taki sposób odżywiania służy i tyle. Każdy ma inny organizm, mojemu taka dieta pasuje.
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 14:51   #17
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Dieta a grupa krwi

ja mam grupe A i przyznam ze to co przeczytalam o wskazaniach dla niej zgadzaja sie z tym co na codzien jem.moj zoladek jest faktycznie delikatny,nie przepadam za miesem bo zle sie po nim czuje sa oczywiscie rodzaje miesa ktore trawie ale nie moga byc smazone.bardzo lubie produkty sojowe i warzywa gotowane(pycha!!!),nieste ty nie moge sie pogodzic z faktem ze nie moge jesc pomidorow,ketchupu,mojone zu,pomaranczy i jem to nadal mimo ze po nich czuje pewna "ciezkosc" na zoladku.[B]
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:43   #18
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

Nikogo nie namawiam do stosowania żadnej diety. Mam tylko pytanie do przeciwniczek: o jakie wyłudzanie pieniędzy tutaj chodzi? Produkty zalecane w diecie są ogólnie dostępne i nikt ich jakoś specjalnie nie rozprowadza. A że dobrze byłoby gdyby pochodziły one z pewnych źródeł i miały jak najmniej chemii, to chyba nie jest przestępstwo. Rozumiem oburzenie na diety typu Cambridge, Kwaśniewski ale tutaj?! Normalne produkty, ograniczenia niewielkie i wcale nie sprzeczne z ogólną teorią dotyczącą żywienia (mniej mąki, tłuszczu, więcej warzyw, mięso chude) a że jednym osobom lepiej służy kawałek chudego mięsa, a innym kotlet sojowy czy kubek jogurtu to nie nowość. Myślę, że największe emocje wzbudzają ograniczenia.
Osobiście zwróciłam większą uwagę na ryby, ograniczam spożycie produktów z białej mąki i nabiału (na szczęscie podobne twaróg jest obojętny, więc od czasu do czasu kawałek białego sera). Nie jem więcej mięsa niż poprzedni, ale staram się unikać wieprzowiny i schabowego. Chleb żytni i warzywa, owoce. Co w tej diecie złego?
Pozdrawiam "0"
Ps. tak naprawdę to nie dieta, ale sposób odżywiania. Dieta kojarzy mi się z dwutygodniowym jedzeniem sałaty i ew. jajek na twardo w celu zrzucenia 3kg przed występem na plaży.
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 17:55   #19
Agneska
Rozeznanie
 
Avatar Agneska
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Gdzieś we wszechświecie :)
Wiadomości: 813
Dot.: Dieta a grupa krwi

Dziewczyny, te dietki jak każda inna są tylko propozycją. Nie każdemu organizmowi służą, ale czasem mogą pomóc słusznym wyborom. Dla mojego sposobu odżywiania, podobnie zresztą jak Smarcooli i Milce_86 to nie byłaby dieta pełna wyrzeczeń, gdyż nie przepadamy za mięsem. Coś w tym musi być - jestem wegetarianką od czterech lat i nie czuję potrzeby jedzenia mięsa. Oczywiście niektóre produkty zabronione w tej diecie jadam, bo lubię i nie dajmy się zwariować. Zdrowy rozsądek zawsze górą
__________________
...:Aga:...

__________________
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today ...
Agneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 18:11   #20
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez Agneska
Dziewczyny, te dietki jak każda inna są tylko propozycją. Nie każdemu organizmowi służą, ale czasem mogą pomóc słusznym wyborom. Dla mojego sposobu odżywiania, podobnie zresztą jak Smarcooli i Milce_86 to nie byłaby dieta pełna wyrzeczeń, gdyż nie przepadamy za mięsem. Coś w tym musi być - jestem wegetarianką od czterech lat i nie czuję potrzeby jedzenia mięsa. Oczywiście niektóre produkty zabronione w tej diecie jadam, bo lubię i nie dajmy się zwariować. Zdrowy rozsądek zawsze górą
ja tez od wielu lat nie czuje potrzeby jedzenia miesa, nawet jako dziecko wolalam ziemniaki czy slodycze zamiast najpyszniejszego hamburgera. a dieta grupy krwi chce mnie tu przekonac, ze jestem wzorowym miesozerca
pieniadze robia na ksiazkach o tej diecie.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:28   #21
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

A o diecie wegetariańskiej nie ma żadnej książki?!
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:36   #22
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez Agneska
Oczywiście niektóre produkty zabronione w tej diecie jadam, bo lubię i nie dajmy się zwariować. Zdrowy rozsądek zawsze górą
I słusznie, nie zamierzam rezygnować z ukochanych ogórków kiszonych, mimo że zerówce nie służą. Co do surowych ogórków to nigdy ich nie lubiłam i miałam rację. A kaczanik kukurydzy z masełkiem też czasami wsunę (w końcu ma się te słabości).
Powodzenia
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 18:38   #23
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez Rakka
A o diecie wegetariańskiej nie ma żadnej książki?!
o wszystkich sa kto mowi, ze nie?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:36   #24
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Dieta a grupa krwi

to nie sa diety tylko pewne zalecenia dla osob o konkretnych grupach krwi.kazdy z nas powinien sie od czasu do czasu poobserowac jak reaguje na konkretne pokarmy i porownac to z tym co sie pisze na temat "co osoba o grupie krwi .... powinna jesc".nie mowie zeby sobie odmawiac czegos co sie lubi ale np ograniczyc i zobaczyc co z tego wyniknie.ja np nie wyobrazalam sobie obiadu bez ziemniakow,makaron tez uwielbiam a teraz od kilku tygodni tego nie jem poprostu.nie mowie definitywnie NIE ziemniakom i makaronowi i pewnie raz na jakis czas bede je tam keidys jesc ale nie czuje teraz takiej potrzeby
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:49   #25
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez smarcoola
to nie sa diety tylko pewne zalecenia dla osob o konkretnych grupach krwi.kazdy z nas powinien sie od czasu do czasu poobserowac jak reaguje na konkretne pokarmy i porownac to z tym co sie pisze na temat "co osoba o grupie krwi .... powinna jesc".nie mowie zeby sobie odmawiac czegos co sie lubi ale np ograniczyc i zobaczyc co z tego wyniknie.ja np nie wyobrazalam sobie obiadu bez ziemniakow,makaron tez uwielbiam a teraz od kilku tygodni tego nie jem poprostu.nie mowie definitywnie NIE ziemniakom i makaronowi i pewnie raz na jakis czas bede je tam keidys jesc ale nie czuje teraz takiej potrzeby
definitywne nie ziemniakom i makaronowi to kazdy powinien powiedziec
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 20:53   #26
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Dieta a grupa krwi

no od kiedy ich nie jem czuje sie milion razy lzejsza ale czasem jest dobrze 'poexperymentowac' z dieta lub tym co sie czyta oczywiscie w granicach rozsadku
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 21:29   #27
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Smile Dot.: Dieta a grupa krwi

Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ja osobiście kiedyś uwielbiałam ziemniaki, rok temu przestałam je jeść i teraz nawet młode mi specjalnie nie smakują. Co do makaronu to jem Makaron graham albo razowy. Szkoda, że przy grupie krwii A nie powinno się jeść np. twarogu (bo go bardzo lubie, maślanke z resztą też ).
ps. macie może książkę "gotować zgodnie z grupą krwii" albo coś podobnego?
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 10:40   #28
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Dieta a grupa krwi

wiesz milka nie warto przesadzac.ja no lubie majonez,ketchup,pomidory i twarog i bede je jesc oczywiscie nie przesadzajac z niczym
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 16:43   #29
Rakka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Dieta a grupa krwi

Cytat:
Napisane przez Milka_86
Szkoda, że przy grupie krwii A nie powinno się jeść np. twarogu (bo go bardzo lubie, maślanke z resztą też ).
ps. macie może książkę "gotować zgodnie z grupą krwii" albo coś podobnego?
To i tak masz lepiej, bo zerówka może tylko ser feta, mozzarella, mleko sojowe i masło. Reszta - unikać. I kawę możecie.
Ciekawam kto ma grupę B lub AB.
http://www.dadamo.com
w dziale Solutions jest baza (TYPEbase4) produktów i odnośniki do każdego z informacją dla jakiej grupy korzystne lub nie a nawet jakieś drobne przepisy (ang.)


Książkę zamierzam wypożyczyć i przestudiować, choć mój guru od diety (czytaj ciotka ) twierdzi, że nie warto jej kupować. Przejrzę i zadecyduję. Mam "Jedz zgodnie..." też wypożyczona i "Jedz zgodnie - encyklopedia" - ta kupiona. Rozszerzona w stosunku do pierwszego wydania. Więcej produktów, niektóre zmieniły pozycje z korzystne na obojetne lub z unikać na obojętne i odwrotnie.
Rakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 07:11   #30
kaliope01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kaszuby!!!
Wiadomości: 49
Dot.: Dieta a grupa krwi

Muszę Wam powiedzieć, że ja mam w domu żywy dowód na to, że dieta zgodna z grupą krwi jest bardzo skuteczna. Otóż moja mama schudła - uwaga - w ciągu 14 dni 7 kg (bez ćwiczeń i specjalnego głodzenia). Moja znajoma, która zajmuje się odchudzaniem aktorów ułożyła jej taką dietę i efekt jest naprawdę fantastyczny. Po prostu trzeba umiejętnie dobrać składniki do posiłków. Pozdrawiam
kaliope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.