ogromny ból brzucha... pomogą hormony? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 12:01   #1
insanity1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Arrow

ogromny ból brzucha... pomogą hormony?


Witajcie!
Podejrzewam, że nie jest to pierwszy wątek na ten temat jednak chciałabym uzyskać bezpośrednie opinie więc zakładam nowy

Otóż moim problemem są ogromne bóle brzucha w dwóch pierwszych dniach miesiączki...

Biorę po 2,3 nurofeny forte żeby przeszło... dodam, że nie zawsze pomagają...

Dzisiaj okres mnie zaskoczył na zajęciach.
Mimo zażycia 2 leków ból nie minął i musiałam jechać do domu.
Najgorsze jest 40min podróż jazdy tramwajem i gdzie myślałam że umrę:/ Ból jest okropny- boli brzuch, kręci mi się w głowie i chce wymiotować... jak widać leki nie pomagają...

dlatego coraz poważniej zaczynam się zastanawiać nad tabletkami antykoncepcyjnymi, które podobno pomagają na te bóle...
ale mam pewne obawy...

niestety moja lekarka ginekolog juz nie przyjmuję i chwilowo nie jestem nigdzie zapisana. boję się, że trafię na lekarza, który bez żadnego wahania mi je przepisze a później się okaże, że są źle dobrane...

Jak się zachowuje się dobry lekarz w tej sprawie?
Czy powinien zalecić jakieś badania itp?
Chcę uniknąć jak już wspomniałam sytuacji <o ile to możliwe> źle dobranych tabletek, które spowodują skutki uboczne- przybranie na wadze, bóle głowy, wymioty itp.

aaa no i czy tabletki anty... rzeczywiście nie są zbyt korzystne dla zdrowia?

jakie wy macie doświadczenie w tej sprawie?
proszę o pomoc!
pozdrawiam
insanity1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:27   #2
kermit baba
Raczkowanie
 
Avatar kermit baba
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 97
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

Cytat:
Napisane przez insanity1990 Pokaż wiadomość
Witajcie!
Podejrzewam, że nie jest to pierwszy wątek na ten temat jednak chciałabym uzyskać bezpośrednie opinie więc zakładam nowy

Otóż moim problemem są ogromne bóle brzucha w dwóch pierwszych dniach miesiączki...

Biorę po 2,3 nurofeny forte żeby przeszło... dodam, że nie zawsze pomagają...

Dzisiaj okres mnie zaskoczył na zajęciach.
Mimo zażycia 2 leków ból nie minął i musiałam jechać do domu.
Najgorsze jest 40min podróż jazdy tramwajem i gdzie myślałam że umrę:/ Ból jest okropny- boli brzuch, kręci mi się w głowie i chce wymiotować... jak widać leki nie pomagają...

dlatego coraz poważniej zaczynam się zastanawiać nad tabletkami antykoncepcyjnymi, które podobno pomagają na te bóle...
ale mam pewne obawy...

niestety moja lekarka ginekolog juz nie przyjmuję i chwilowo nie jestem nigdzie zapisana. boję się, że trafię na lekarza, który bez żadnego wahania mi je przepisze a później się okaże, że są źle dobrane...

Jak się zachowuje się dobry lekarz w tej sprawie?
Czy powinien zalecić jakieś badania itp?
Chcę uniknąć jak już wspomniałam sytuacji <o ile to możliwe> źle dobranych tabletek, które spowodują skutki uboczne- przybranie na wadze, bóle głowy, wymioty itp.

aaa no i czy tabletki anty... rzeczywiście nie są zbyt korzystne dla zdrowia?

jakie wy macie doświadczenie w tej sprawie?
proszę o pomoc!
pozdrawiam
Najpierw proponuję ustalić co jest przyczyną tego strasznego bólu. Też przez to przechodziłam, a po kilku latach okazało się, ze mam endometriozę. Nie chcę Cię straszyć, ale warto byłoby wiedzieć co się z Tobą dzieje. Co do tabletek to akurat bóle głowy, wymioty i wzrost wagi nie należą do najgorszych skutków ubocznych.
kermit baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 12:38   #3
insanity1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

no to mnie trochę zaniepokoiłaś...
w takim razie po okresie zwrócę się do lekarza...
dzięki!
insanity1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:05   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

Cytat:
Napisane przez insanity1990 Pokaż wiadomość
Chcę uniknąć jak już wspomniałam sytuacji <o ile to możliwe> źle dobranych tabletek, które spowodują skutki uboczne- przybranie na wadze, bóle głowy, wymioty itp.
Żadne zrobione przez gina badania nie pozwolą tak dobrać tabletek, żeby nie bolała Cię głowa czy żebyś nie przybrała na wadze.

Badania się robi m.in. po to żeby sprawdzić czy nie masz za dużej krzepliwości krwi, albo chorej wątroby, bo wtedy nie wolno ich brać.

Ból głowy, tycie i inne objawy uboczne nie mają nic do badań. Nie da się przewidzieć jak zareagujesz na tabletki, tak daleko medycyna jeszcze nie zaszła.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:29   #5
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

Ja poszłam do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne głównie w celu zabezpieczenia się przed ciążą, ale zależało mi bardzo również na tym aby przestał mnie boleć brzuch podczas okresu, ponieważ zawsze pierwszego dnia nie mogłam funkcjonować. Spędzałam dzień w łózku, z termoforem na brzuchu i garścią tabletek w ręce.

Odkąd stosuję tabletki nie mam żadnych dolegliwości. Jak ręką odjął.
W rozmowie z lekarzem stwierdził, że bardzo często przepisuje się je właśnie na bolące miesiączki.

Co do skutków ubocznych to żadne tabletki nie zagwarantują ci tego, że nie będziesz ich odczuwać. Ponieważ organizm przyzwyczjaa się do nich przez kilka miesięcy możesz mieć różne dolegliwości ale nie jest powiedziane, że na pewno tak będzie.
Lekarz zrobi ci badania i przeprowadzi z tobą rozmowę żeby dobrać tabletki najbardziej odpowiednie dla twojego organizmu.
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:59   #6
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

No niestety bóle miesiączkowe dotykają bardzo wielu kobiet, mnie również. Myślałam tylko o tym, by wypadł okres na jakiś wolny dzień. Ja dodatkowo miałam migrene menstruacyjną - to był horror

Teraz biorę tabletki i jest ok Także przy okazji ten problem został rozwiązany.
Ja zawsze brałam przeciwbólowe i no spe (2 tabletki). A nufofen forte nie jest zbyt silnym lekiem, więc dlatego może nie pomagac szybko. Poproś lekarza o jakiś silneijszy lek. Dobry ogolny przeciwbólowy jest Efferalgan z codeiną - jest na receptę, działa dosc szybko i jest do rozpuszczenia, więc odrobine mniej obciąża zołądek.

A co do tabletek i skutków ubocznych to bardzo indywidualna sprawa. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o tych bolesnych miesiączkach. Na pewno coś zaradzi
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 15:28   #7
insanity1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

kiedyś lekarka przepisała mi jakiś lek w postaci tabletek... ale przestałam krwawić, powiększył mi się brzuch i bolały nerki;/ więc je odstawiłam
natomiast no-spa mi kompletnie nie pomaga- wręcz przeciwnie boli mnie jeszcze bardziej;/

no nic, to umawiam się na wizytę do lekarza.

insanity1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 14:44   #8
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: ogromny ból brzucha... pomogą hormony?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Żadne zrobione przez gina badania nie pozwolą tak dobrać tabletek, żeby nie bolała Cię głowa czy żebyś nie przybrała na wadze.

Badania się robi m.in. po to żeby sprawdzić czy nie masz za dużej krzepliwości krwi, albo chorej wątroby, bo wtedy nie wolno ich brać.

Ból głowy, tycie i inne objawy uboczne nie mają nic do badań. Nie da się przewidzieć jak zareagujesz na tabletki, tak daleko medycyna jeszcze nie zaszła.
dokładnie badania mają na celu sprawdzić czy nie ma przeciwskazan by stosowac tebletki. Ewentualnie można potem zmienić je na inne.

skad ja to znam tez okropnie boli mnie brzuch. A co do hormonów to tak mogą pomóc, jednak nie czarujmy się, nie są aż takie zdrowe dla naszego organizmu Byłam u 2 lekarzy jeden przepisał mi jakieś tabletki, druga Pani zaleciła terapie hormonalną. Jeśli te tabletki nie podziałają też się chyba po nie wybiorę.
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.