Gynatren!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-24, 12:17   #1
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199

Gynatren!!


dziewczyny! czy któraś z Was brała szczepionke przeciw nawracajacym infekcjom grzybiczym o nazwie Gynatren? Duzo się naczytałam o niej i postanowiłam ją zamówić. Jestem ciekawa Waszych opinii na jej temat
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 21:50   #2
ma-dzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Dot.: Gynatren!!

A wiesz moze jaka jest jej cena, słyszalam wiele, czasami dziwczyny pisza ,ze tylko ona pomogła czasami czasami, ze nie, ja wiele lat temu mialam jej odpowiednik SOLCHO-TRICHOVAC, pani z apteki mi sprowadziła, bardzo mi w tedy pomogła ta szczepionka, bo byłam kompletnie wyjałowiona, a po niej pojawily mi sie pozytywne bakterie, niestety potem wrociło ale warto było nawet na ta chwile sie pozbyc bakterii, bo to one mnie dreczyle.
ma-dzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 13:18   #3
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

Aktualnie kosztuje ok 60 euro. Niestety nie jest dostępna w Polsce - choć na polską receptę w Niemczech jak najbardziej. Jutro biorę druga dawkę. Zobaczymy co dalej...
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 14:43   #4
ma-dzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Red face Dot.: Gynatren!!

w takim razie zycze Ci powodzenia i odzywaj sie, aha po temtej szczepionce strasznie bolał mnie tyłek-domięśniowo, spać nie mogłam , ale wszystko mozna przezyc, zeby pozbyć sie tego świństwa.
ma-dzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 16:52   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Gynatren!!

podobno kosztuje ok. 250 zł własnie. dostępna w Niemczech. ale lekarze sprowadzają też ją do Polski tyle, że prawie podwójnie więcej trzeba zapłacić. poza tym z tą szczepionką to jest tak jak ze wszystkim, na jedne działa na inne nie. a nawet jak zadziała, to podobno na rok. a co po roku? kolejna?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 06:33   #6
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

ja pierwszą szczepionkę dostałam domięśniowo ale w ramię /takie są zalecenia na ulotce/ i przez trzy dni ręką z bólu nie mogłam ruszać - dobrze że przezornie podstawiłam lewą Co do działania... no cóż... jak się człowiek leczy bezskutecznie latami to czepia się jakiejkolwiek szansy. A co do okresu działania to po trzech dawkach przyjętych w odstępach dwutygodniowych - ostatnią czwartą bierzę się po 6-12 miesiącach i wtedy ochrona jest do trzech lat. Tyle teoria. Dzisiaj kolejna szczepionka i pewnie wykluczenie z zycia towarzyskiego na najblizsze dni więc trzymajcie za mnie kciuki
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 15:27   #7
kasia631
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Gynatren!!

złamanie prawa - handel lekarstwami na receptę

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2007-11-12 o 15:49
kasia631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 15:31   #8
MIMI94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Gynatren!!

Witaj Kasiu, (tresc zmieniona przez moderatora)
Pozdrawiam

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-11-12 o 20:55
MIMI94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 21:01   #9
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Gynatren!!

Cytat:
Napisane przez MIMI94 Pokaż wiadomość
Witaj Kasiu, (tresc zmieniona przez moderatora)
Pozdrawiam
Przeczytaj ostatni post:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...73#post4086373

Dostajesz publiczne ostrzezenie!
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 12:20   #10
MIMI94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Gynatren!!

Mogliście to wcześniej wykasować, jeśli przestrzegacie prawa.

Pozdrawiam
MIMI94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:42   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Gynatren!!

Cytat:
Napisane przez MIMI94 Pokaż wiadomość
Mogliście to wcześniej wykasować, jeśli przestrzegacie prawa.

Pozdrawiam
Nierealne jest aby co dzien moderator sprawdzal wpisy w kazdym watku w kazdym podforum. (mozesz sprawdzic ile ich jest)To co sam zauwazy to wymoderuje, a jesli nie zauwazy to "zyje na lasce uzytkownikow". Moderator to tez czlowiek i jego obowiazkiem jest nie tylko siedzenie non stop p[rzed monitorem kompa i monitorowanie co ludzie pisza. Ma tez zycie prywatne.

Poza tym istnieje cos takiego jak regulamin forum, w ktorym jasno jest napisane, ze jest zakaz handlu jakimikolwiek lekami.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=4086373# post4086373
A regulamin jest po to by go przestrzegac (jesli tyczy sie Ciebie to zabranial Ci kupna leku/jakiegokolwiek kontaktu w sprawie jego nabycia poza terenem apteki od kasia631) i obowiazuje kazdego uzytkownika.

Takze jak na razie ciesz sie, ze nie dostalas zadnych pkt-ow karnych. Nastepnym razem tak lekko nie bedzie.

pozdrawiam
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 16:27   #12
MIMI94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Gynatren!!

Niezmiernie się cieszę
MIMI94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:43   #13
martusiaa79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Gynatren!!

szczepionka GYNATREN osobiście mi pomogła miałam przeokropne nawracające stany zapalne i ciągle problemy już nie miałam sił, ostatnią nadzieją snułam się po forach szukając wsparcia i tak jak wy przeczytałam o tej szczepiące, sprowadziłam i nie żałuje ! <część postu usunięta przez moderatora>

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-12-09 o 21:09 Powód: złamanie regulaminu forum
martusiaa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:12   #14
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

Załozyłam ten wątek więc czuję się niejako zobowiązana do informowania co tam u mnie
Otóż Gynatren tak jak miałam nadzieję sprawdził się CAŁKOWICIE.
Przez dwa lata miałam totalny spokój i żadnej nawracającej infekcji - po prostu totalna ulga. Zapomniałam co to grzybica - i to do tego stopnia ze przegapiłam przyjecie dawki pojedynczej dawki przypominającej. Teraz znów zaczynam odczuwać pewne dolegliwości więc szybko wybrałam się po kolejna receptę.
Z tego co wiem to albo Gynatren pod swoją nazwą zupełnie zniknął albo ma swój odpowiednik który nazywa się Lyseen /lub podobnie/
Jak sobie podliczę ile kosztowały mnie nieustanne wizyty i leki, oraz nieprzyjemne odczucia związane z chorobą - to wydanie tych kilkudziesięciu euro jednorazowo wydaje mi się błahostką.
Dziewczyny, ta szczepionka naprawdę pomaga. Pozdrawiam

Edytowane przez assantea
Czas edycji: 2009-07-15 o 12:13 Powód: literówki- moje zboczenie nad poprawnością wzięło górę:-)
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 18:43   #15
nasta0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Gynatren!!

złamanie prawa - handel lekami poza obrotem aptecznym

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-07-21 o 21:06
nasta0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 21:02   #16
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

oj nie wiem czy nie załapiesz za to bana
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 09:33   #17
nasta0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Gynatren!!

...zamiast pomagac sobie, to dziewczyny na tym forum donosza na siebie glownie, a szkoda, bo komus ta szczepionka moglaby pomoc... A tak a propos "odstapie" nie oznacza "sprzedam"...
nasta0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 10:04   #18
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Gynatren!!

Cytat:
Napisane przez nasta0 Pokaż wiadomość
...zamiast pomagac sobie, to dziewczyny na tym forum donosza na siebie glownie, a szkoda, bo komus ta szczepionka moglaby pomoc... A tak a propos "odstapie" nie oznacza "sprzedam"...
nie donosza ;] moderator tez forum czyta ;]
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 10:43   #19
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

Regulamin jest regulaminem. Inaczej powstałby tu totalny chaos. To po pierwsze. A po drugie szczepionka opisywana przez Ciebie nie jest odpowiednikiem gynatren - gynatren niweluje stany zapalne o podłożu głównie grzybiczym a solco trichovac ma za zadanie eliminować głównie stany zapalne o podłożu bakteryjnym - głównie rzęsistek. Jesli masz ten lek to na 100% jest to napisane w ulotce - jeśli nie mozna poczytać w jakiejkolwiek aptece internetowej, która sprzedaje tę szczepionki.
Posumowując - nie dość że łamiesz zasady na forum, masz o to bliżej nieokreślone pretensje to jeszcze dodatkowo wprowadzasz dziewczyny w błąd. Pozdrawiam
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 20:19   #20
nasta0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Dot.: Gynatren!!

do kolezanki assantei: nie skomentowalabym niekompetentnych uwag osoby, ktora jak widac, ograniczyla sie przeczytaniem ulotki (do tego jeszcze tylko i wylacznie tej przetlumaczonej na polski), ale nie lubie, jak ktos przypisuje mi swoja wlasna glupote i jeszcze w czyms niesprawiedliwie obwinia (jakiez to jest popularne w tym kraju! nawet na forum poswieconym grzybicy ), wiec odpowiadam...
Otoz radze poczytac troche wiecej o szczepionkach Solco Trichovac i Gynatren na stronach angielsko- oraz niemieckojezycznych, gdzie znajdziesz cos takiego: "Solco Trichovac also known as Gynatren...", "Solco Trichovac bzw Gynatren..." etc, czasami tez dochodzi szczepionka o nazwie Gynevac, a takze o mechanizmie ich dzialania. Szczepionki te zawieraja bakterie szczepu Lactobacillus i po prostu normalizuja i stabilizuja flore bakteryjna pochwy, co pomaga zwalczyc NIE TYLKO RZESISTKOWICE, o ktorej pisza w polskiej ulotce (pisza tam zreszta tez o "nieswoistych stanach zapalnych pochwy", ale juz nie zadalas sobie trudu dowiedziec sie, jakie to moga byc "stany") , ale rowniez inne infekcje ginekologiczno-urologiczne. W moim przypadku zglosilam sie do lekarza w Szwajcarii wlasnie z GRZYBICA, a nie z RZESISTKOWICA, i on przypisal mi Solco Trichovac (pomoglo! Juz od roku nie mam zadnych objawow! Teraz czas na dawke przypominajaca), tlumaczac przy okazji, ze szczepionka z bakteriami Lactobacillus w Szwajcarii nazywa sie Solco Trichovac, natomiast w Niemczech - Gynatren. Dodam jeszcze, ze Solco Trichovac pomogl mi pozbyc sie rowniez zapalenia pecherza, o czym zreszta pisza tez inne dziewczyny (komentarze do znalezienia w Internecie).
Wiec podsumowujac: lepiej sprawdzaj informacje (duzo mozna znalezc w Internecie) zanim nastepnym razem bedziesz chciala kogos w czyms obwiniac, bo tak naprawde w rezultacie tylko publicznie sie osmieszasz...
Pozdrawiam.
P.S. A za pilnowanie porzadku na forum powinnas dostac od Admina 5+ ...Nadgorliwosc...itd...
nasta0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 19:59   #21
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Gynatren!!

och widzę że ci bardzo zależało na tym żeby "oddać" tę szczepionkę. Tutaj się nie udało więc niestety musisz poszukać innej możliwości. Niestety nie dam Ci tej satysfakcji i nie dam się wyprowadzić z równowagi Twoim obraźliwym by nie powiedzieć chamskim komentarzem. Pozdrawiam.
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:25   #22
kotek660
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Gynatren!!

kontakt kotek660@vp.pl
kotek660 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:00   #23
Plastulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 186
Dot.: Gynatren!!

Cześć dziewczyny ,mam pytanie dotyczące szczepionki Gynatren i proszę o wypowiedzenie się zaszczepionych dziewczyn albo znających odpowiedź na moje wątpliwości.
Jutro jadę do Niemiec wykupić na nią receptę o którą poprosiłam ostatnio ginekologa.
Czy mogę się zaszczepić jeśli jestem w tej chwili na ,,profilaktycznej '' kuracji Orungalem raz w tygodniu 400mg(2x200mg co 12 h) i jeśli dosłowni 3 dni temu skończyłam cały cykl 3 x 10 dni do 20 dni szczepionki doustnej Femivaxin .Teraz mam okres i stosuję globulki recepturowe z kwasem bornym 600mg.Zastanawiam się też czy trzeba być zupełnie zdrowym aby zaszczepic się Gynatrenem ? W końcu to tylko/aż bakterie z grupy lactobacillus,tylko czy zasiedlą pochwę w której panuje lekki chaos?


Plastulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.