pytanie o tabletki anty... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 09:51   #1
niepewna85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13

pytanie o tabletki anty...


Moja koleżanka ostatnio zapytała mnie o pewną rzecz dotyczącą tabletek antykoncepcyjnych, ale nie bardzo wiedziałam jak odpowiedzieć, aby odpowiedź była w 100% prawdziwa, dlatego pomyślałam o Was... otóż pytanie brzmi tak : czy jeśli ominęła rozpoczęcie kolejnego opakowania tabletek to czy jeśli od następnego "pierwszego dnia" miesiączki zacznie znów zażywać tabletki to zabezpieczenie będzie gwarantowane ? dziękuję
niepewna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:06   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: pytanie o tabletki anty...

A ulotkę poczytać to nie łaska?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:06   #3
zelkowa_krolewna
Rozeznanie
 
Avatar zelkowa_krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 576
Dot.: pytanie o tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez niepewna85 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka ostatnio zapytała mnie o pewną rzecz dotyczącą tabletek antykoncepcyjnych, ale nie bardzo wiedziałam jak odpowiedzieć, aby odpowiedź była w 100% prawdziwa, dlatego pomyślałam o Was... otóż pytanie brzmi tak :
1. czy jeśli ominęła rozpoczęcie kolejnego opakowania tabletek to
2. czy jeśli od następnego "pierwszego dnia" miesiączki zacznie znów zażywać tabletki to zabezpieczenie będzie gwarantowane ? dziękuję
2. jak to od następnego pierwszego dnia miesiączki? Podczas następnej miesiączki jeśli weźmie tabletkę pierwszego dnia, tak?
1. Jeśli współżyła podczas przerwy bez dodatkowego zabezpieczenia to musi liczyć się ze te stosunki będą niezabezpieczone.

No i ulotka prawdę Ci powie

Edytowane przez zelkowa_krolewna
Czas edycji: 2010-01-24 o 10:08
zelkowa_krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:26   #4
niepewna85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: pytanie o tabletki anty...

zapomniałam całkowicie, że tutaj wredota się szerzy... no cóż... pracuje w żeńskim gronie i coraz bardziej się przekonuje, że kobieta dla kobiety zawsze bardziej złośliwa będzie dzięki za utwierdzenie mnie w tym visionAM... nie było pytania...
niepewna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:35   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: pytanie o tabletki anty...

Nie chodzi o wredotę tylko o to, że na każdym kroku powstają podobne wątki, co świadczy jedynie o małej wiedzy osób, które je zakładają. Jeśli ktoś nie wie jak działają tabletki anty to niech ich nie bierze, tym bardziej jeśli nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać ulotki albo poszukać na forum podobnych tematów/problemów

Niestety nie potrafię obojętnie przechodzić obok takiego idiotyzmu.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:36   #6
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: pytanie o tabletki anty...

Cytat:
Napisane przez niepewna85 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka ostatnio zapytała mnie o pewną rzecz dotyczącą tabletek antykoncepcyjnych, ale nie bardzo wiedziałam jak odpowiedzieć, aby odpowiedź była w 100% prawdziwa, dlatego pomyślałam o Was... otóż pytanie brzmi tak : czy jeśli ominęła rozpoczęcie kolejnego opakowania tabletek to czy jeśli od następnego "pierwszego dnia" miesiączki zacznie znów zażywać tabletki to zabezpieczenie będzie gwarantowane ? dziękuję
Skończyła opakowanie i nie rozpoczęła nastepnego tak?

Po czyms takim powinna odczekac conajmniej 3 miesiace, najlepiej 6 aby znowu rozpoczac przyjmowanie tabletek, bo namiesza sobie w organizmie. Nie jest to zdrowe i odpowiednie.

Jednak jesli chce byc nieodpowiedzialna i zrobic miesieczna przerwe to jak rozpocznie kolejne opakowanie w 1. dniu miesiaczki bedzie zabezpieczona.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 10:43   #7
niepewna85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13
Dot.: pytanie o tabletki anty...

a ja niestety nie umiem obojętnie przejść obok kogoś kto prosi o pomoc... ale niestety to wymaga troszkę chęci i kultury... troszeczkę, nic więcej, jednak jeśli to dla Ciebie za dużo to chociaż pozwól innym sobie pomagać, bo jak widzisz znalazły się osoby, które odpowiedziały na moje pytanie bez złośliwości... może i nie przeczytała ulotki, może i bierze te cholerne tabletki bez wiedzy na ten temat i CO Z TEGO ?? poprosiła mnie o pomoc, rozumiesz to ? i ja chciałam jej pomóc... a tu oczywiscie znalazł się ktoś kto MUSIAŁ to skomentować bo dzień bez tego to dzień stracony... dziękuję pozostałym za odpowiedź, pozdrawiam
niepewna85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 10:53   #8
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: pytanie o tabletki anty...



Zakładasz wątek na ogólnodostępnym forum więc licz się z każdą opinia. Ja też poradziłam - odwołałam Cię i koleżankę do ulotki, czy to trudne?
Poza tym nie napisałaś ile dni przegapiła koleżanka po skończeniu opakowania, a to istotne jest przecież

Cytat:
może i nie przeczytała ulotki, może i bierze te cholerne tabletki bez wiedzy na ten temat i CO Z TEGO ?? poprosiła mnie o pomoc, rozumiesz to ?
A to z tego, że takich rzeczy się nie zażywa jak się nie ma najmniejszego o tym pojęcia, bo potem właśnie powstają podobne wątki na tym czy innych forach.

Pozdrawiam i spokojniej proszę, nie musisz od razu się bulwersować że ktoś CI poradził przeczytać ulotkę a nie wyłożył wszystko na stół.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:07   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: pytanie o tabletki anty...

Ja tam się zgadzam z visionAM. Te które odpowiedziały mają po prostu cierpliwość. Jeśli Twoja koleżanka bierze tabsy i nie wie co i jak to niedługo ciąża gwarantowana. I dlaczego zapytała się Ciebie skoro Ty nic nie wiesz? Skoro taka mądra jesteś to trzeba było też najpierw do ulotki zajrzeć, a nie czepiać się, że złośliwość na forum.

Nie wiesz jak się co stosuje = nie stosujesz. Proste? Dla mnie bardzo.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.