opiekunki niemcy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 12:29   #1
agnieszkalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 55
GG do agnieszkalove

opiekunki niemcy warto?


hej dziewczyny
dostalam oferte pracy do Niemiec jako opiekunka w domu starców Pracuje któras z Was w ten sposób??? mam troszkę pytan dlatego chcialabym zeby wypowiadaly sie w tym watku dziewczyny ktore maja jakies doświadczenie . dziekuje pozdrawiam
agnieszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 12:49   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Cytat:
Napisane przez agnieszkalove Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
dostalam oferte pracy do Niemiec jako opiekunka w domu starców Pracuje któras z Was w ten sposób??? mam troszkę pytan dlatego chcialabym zeby wypowiadaly sie w tym watku dziewczyny ktore maja jakies doświadczenie . dziekuje pozdrawiam
zależy pewnie od miejsca, w każdym jest inaczej.
Ale trzeba być ostrożnym..bo nuż się okaże że ten dom to nie starców a publiczny.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:25   #3
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: opiekunki niemcy warto?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;24656345]zależy pewnie od miejsca, w każdym jest inaczej.[/QUOTE]

wiele zależy też od Twoich podopiecznych, ja byłam opiekunką tu w Polsce, ale u swojego wujka, miał 84 lata i strasznie sie zapominał, ciągle chodził czegoś szukał. posądzał mnie, że chowam przed nim rzeczy, nie mogłam go zostawic na chwile samego. szybko zrezygnowałam z tej pracy
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 20:25   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: opiekunki niemcy warto?

e... a masz odpowiednie wykształcenie?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 23:48   #5
Aniaa87
Raczkowanie
 
Avatar Aniaa87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 124
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Ja też jestem ciekawa odpowiedzi.
Sama jestem pielęgniarką i w tym roku planuję wyjazd do Niemiec jako opiekunka i z tego co się orientuję to opiekun nie musi mieć wykształcenia, czy doświadczenia w tym kierunku. Wykształcenie medyczne jest dobrze widziane, ale nie jest konieczne.

Pracowałaś, czy miałaś kiedyś styczność z opieką nad starszymi? Bo to naprawdę ciężka harówa, fizyczna i psychiczna, nie dla wszystkich.
__________________

Aniaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 20:27   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Nooo jak to nie musi mieć? Z tego co wiem zmieniły się nieco przepisy i albo doświadczenie albo papier opiekuna medycznego. Zmieniły się warunki dla polek na korzystniejsze to prawda, ale co tak z miejsca sobie chcesz jechać bo fajna kasa?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 21:02   #7
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: opiekunki niemcy warto?

smutna prawda jest taka, że do opieki w niemczech nie potrzebują papierka, bo niemcy na taką pracę się nie chcą pisać bo jest ona dla nich nieopłacalna, a polacy chętnie pójdą by zarobić bo w kraju to bezrobocie

w necie pełno takich ofert i w wymaganiach jest tylko by znać komunikatywnie niemiecki

no licz się z tym że musisz być wytrzymała fizycznie, gdy np będziesz ich kąpać to będziesz musiała pomóc im wejść do wanny i wyjść a to nie są dzieci, które ważą zaledwie kilka kilogramów
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 00:14   #8
Aniaa87
Raczkowanie
 
Avatar Aniaa87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 124
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Nooo jak to nie musi mieć? Z tego co wiem zmieniły się nieco przepisy i albo doświadczenie albo papier opiekuna medycznego. Zmieniły się warunki dla polek na korzystniejsze to prawda, ale co tak z miejsca sobie chcesz jechać bo fajna kasa?
Tak jak Honey7 pisze nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Wystarczy komunikatywny niemiecki, zresztą oni i tak zapewniają szkolenia.
Chciałbym jechać i pracować tam jako opiekunka, zdobyć doświadczenie i wtedy aplikować na właściwe stanowisko.
Opiekun jest nikim innym jak asystentem pielęgniarki czyli zawodem? profesją? jaka nie funkcjonuje w polskich szpitalach.
__________________

Aniaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 06:45   #9
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Nie znam nikogo kto pracowałby w domu starców, ale znam kilka osób, które pracują jako opiekunki osób starszych w domach prywatnych. Żadna z nich nie ma kierunkowego wykształcenia. A to czy praca będzie ciężka zależy od konkretnego przypadku. Można trafić na staruszka, który wymaga tylko trochę pomocy, wyjścia na spacer, odprowadzenia do łazienki, ale można też mieć pod opieką osobę zupełnie niesamodzielną, przykutą do łóżka, przy której trzeba zrobić wszystko: kąpać, karmić, zmieniać pieluchy, przenosić itp. Z zarobek to jakieś 250 euro tygodniowo.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:36   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Jak to nie <facepalm> masz zawód OPIEKUN MEDYCZNY, w szkole medycznej się kształcisz. Oczywiście że to funkcjonuje w szpitalach. W hospicjach też. To te wszystkie panie i panowie którzy myją pupy i nie mogą podawać leków.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 23:24   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Moja znajoma pracowala jako opiekunka starszych ludzi w Anglii i opowiadala straszne rzeczy. Podobno podopieczna ja bila po twarzy i nikt sie tam tym nie przejmowalam. Ona w kazdym razie szybko zrezygnowala (mimo, ze jeszcze w Polsce chodzila na kurs przygotowawczy itp.) i poszla pracowac do tesco. W tesco podobno juz normalnie tyle ze praca fizyczna, ale wolala ja tysiac razy.

Aha i kuzyn innej kolezanki tak pracowal. Tzn widzialam go tylko raz jak akurat przyjechal do Krakowa i wpadl na piwo do restauracji, ktorej wlascicielka jest wlasnie moja kolezanka (ona mnie wtedy zaprosila na kawe). On z kolei mowil o wyjatkowo ciezkiej pracy silowej, ale akurat opiekowal sie osoba calkowicie sparalizowona, wiec to tez ekstra przypadek. On z kolei sobie chwalil, bo po pierwsze byl w prywatnym domu i wszystko sobie sami ustalali, a akurat sie polubil z ta rodzina. Poza tym mowil, ze ten facet nim ulegl wypadkowi, ktory go sparalizowal byl wyjatkowo aktywnym gosciem, prowadzil duza firme i duzo ciekawych rzeczy opowiadal. Do tego ten kuzyn kolezanki mial jeszcze dodatkowe motywacje poza zarobkowa kwestia pracy. Wczesniej byl w zakonie i z niego wystapil i ten wyjazd do Niemiec to byl tez dla niego okres przemyslen i troche filozoficzny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 23:28   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: opiekunki niemcy warto?

A mojej mamy koleżanka na praktykach w hospicjum zwymiotowała jak miała zająć się pierwszym pacjentem. Manekin i kasa to jedno, jak ci przyjdzie myć genitalia sparaliżowanego mężczyzny w pampersie to wiesz, zmienić ci się może.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 09:24   #13
mireksss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Cytat:
Napisane przez agnieszkalove Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
dostalam oferte pracy do Niemiec jako opiekunka w domu starców Pracuje któras z Was w ten sposób??? mam troszkę pytan dlatego chcialabym zeby wypowiadaly sie w tym watku dziewczyny ktore maja jakies doświadczenie . dziekuje pozdrawiam

Ja kiedyś pracowałam i było nie najgorzej. Akurat trafiałam na ludzi, którzy naturalnie wymagali opieki stałej ale nie było takich sytuacji, że miałabym już ich dosyć. Może dlatego, że jestem cierpliwa i nie poddaję się szybko.
A czy warto? Jeśli odpowiada Ci wcześniej ustalone wynagrodzenie i lubisz taką pracę, to odpowiedz jest jednoznaczna - Warto
Najlepiej jak już się ma jakieś doświadczenie w tym temacie.
__________________
Praca > Opieka w Niemczech - Seniorenservice Mirex
mireksss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 08:55   #14
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Ja jestem w Niemczech właśnie. Powiem tak, przed wyjazdem wiele poczytałam i popytałam. Słyszałam różne wersje. Niektórzy opowiadali niestworzone historie o dziadkach, którzy je bili i inne takie. Niektórzy twierdzili, że to spokojna praca. Myślę, ze to zależy jak się trafi. Ja mam nawet dobrze i nie mogę narzekać. uważam że warto było, bo pieniądz jest konkretny. Ale do hospicjum bym nie poszła. Wolę u jednej osoby. Odpadają koszty mieszkania, bo mieszkam u podopiecznej. Tutaj mój temat, tam może też znajdziesz coś potrzebnego.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=581580
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 14:46   #15
olka_56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Drogie Panie, ostatnio jak jechałam pociągiem do Białegostoku to słyszałam rozmowę dwóch kobiet. Jedna z Pań wyjeżdżała już do Niemiec, a druga cały czas o coś wypytywała. Jeśli dobrze pamiętam mowa była o Podlaskim Centrum Opiekunek. Pani bardzo ciepło wypowiadała się o tej firmie: mówiła o terminowych wypłatach, miłych dziewczynach obsługujących jej zlecenie i o tym, że jak miała problem z rodziną podopiecznej to była natychmiastowa interwencja firmy wspominała też o uczciwych stawkach wynagrodzenia. Chciałam ją zaczepić, bo w niedługim czasie sama chciałabym starać się o pracę opiekunki w Niemczech, ale musiałam wysiadać. Może, któraś z Pań wie coś więcej o tej firmie?
olka_56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 08:29   #16
mireksss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Marketing szeptany?
__________________
Praca > Opieka w Niemczech - Seniorenservice Mirex
mireksss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 06:38   #17
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: opiekunki niemcy warto?

Cytat:
Napisane przez olka_56 Pokaż wiadomość
Drogie Panie, ostatnio jak jechałam pociągiem do Białegostoku to słyszałam rozmowę dwóch kobiet. Jedna z Pań wyjeżdżała już do Niemiec, a druga cały czas o coś wypytywała. Jeśli dobrze pamiętam mowa była o Podlaskim Centrum Opiekunek. Pani bardzo ciepło wypowiadała się o tej firmie: mówiła o terminowych wypłatach, miłych dziewczynach obsługujących jej zlecenie i o tym, że jak miała problem z rodziną podopiecznej to była natychmiastowa interwencja firmy wspominała też o uczciwych stawkach wynagrodzenia. Chciałam ją zaczepić, bo w niedługim czasie sama chciałabym starać się o pracę opiekunki w Niemczech, ale musiałam wysiadać. Może, któraś z Pań wie coś więcej o tej firmie?
Na ich stronie jest najwięcej o opiece nad dzieckiem.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.